Turcja - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-08, 12:43   #2791
juhu84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 485
Dot.: Turcja

gdzie najlepiej w alanyi iść na zakupy, żeby nie było sklepów nastawionych typowo na turystów (pamiątki, chałwy, przyprawy, wyroby lokalne).
juhu84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-08, 12:57   #2792
kretoszczurek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraina Oz
Wiadomości: 241
Dot.: Turcja

To i ja się przyłączę do wątku.
Wyjeżdżamy za 2 tyg 23.06 z Poznania do Didim Riwera Egejska hotel Palm Wings Beach Resort.

Nie mogę się doczekać
Kiedyś byłm w okolicach Alanyi 2 tygodnie było świetnie. Teraz lecę z mężem i 5 letnim synkiem.

Czy ktoś z was był w tym hotelu?
__________________
http://lbym.lilypie.com/0Acip2.png
synuś
kretoszczurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-08, 16:01   #2793
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Turcja

Właśnie pamiętam cały czas o jakimś leku na dolegliwości żołądkowe
a któraś z Was może była w błękitnym meczecie? Trzeba tam mieć nogi zakryte czy chuste na ramionach?
gsk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-08, 17:55   #2794
kicia555
Zakorzenienie
 
Avatar kicia555
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 5 656
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
Właśnie pamiętam cały czas o jakimś leku na dolegliwości żołądkowe
a któraś z Was może była w błękitnym meczecie? Trzeba tam mieć nogi zakryte czy chuste na ramionach?
ja byłam wielokrotnie
kilka lat temu trzeba było faktycznie mieć zakrytą głowę, coś dłuższego za kolana, ale w ostatnie wakacje jak byłam to już dziewczyny nawet chust na głowie nie miały, ja na ramionach też w zasadzie nic, miałam bezrękawnik, więc spokojnie na luzie
__________________

GALAXIA
Istanbul lover

kicia555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-08, 18:01   #2795
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Turcja

aha no to spoko, w razie czego pewnie rezydentka wspomni o nakryciu
gsk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-08, 18:52   #2796
Anaitis
Rozeznanie
 
Avatar Anaitis
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Z fantasmagorycznych stanów mojej świadości.
Wiadomości: 561
Dot.: Turcja

Witajcie kochane wiżanki
Podczepiam się pod wątek z racji tego, że już w okolicach sierpnia, września chcę lecieć do Turcji.
Wciąż zastanawiam się nad opcją objazdówki albo pobytu przez dwa tygodnie w Didim (z wycieczkami fakultatywnymi). Myślę, że wybiorę drugą opcję.
Chciałabym się dowiedzieć od kogoś kto już był Turcji jak się tam sprawy mają z telefonami. Czy można liczyć na automaty telefoniczne na ulicach za tak śmieszne pieniążki jak w Tunezji ?
Czy w Turcji jest bardzo ciepło przez cały czas?
Pozdrawiam wszystkich!
Anaitis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-08, 19:56   #2797
Alla65
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez juhu84 Pokaż wiadomość
gdzie najlepiej w alanyi iść na zakupy, żeby nie było sklepów nastawionych typowo na turystów (pamiątki, chałwy, przyprawy, wyroby lokalne).
Takie sklepy to np.BiM,Migros,Macromarkie t lub w CH Alanyum Carrefour.Zawsze gdy jestem w Turcji kupuję herbaty owocowe-elma,narli,niezwykłą chałwę-pismaniye,jedyny w swoim rodzaju dżem pomarańczowy-portakal receli,wspaniały syrop na gardło i oskrzela-keciboynuzu pekmezi z owoców drzewa chleba świętojańskiego oraz cieciorkę-leblebi pod różnymi postaciami jak orzeszki on i tytoń jabłkowy do fajki wodnej.To są niewielkie wydatki ale przedłużam sobie w domu zapach i smak Turcji.

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Anaitis Pokaż wiadomość
Witajcie kochane wiżanki
Podczepiam się pod wątek z racji tego, że już w okolicach sierpnia, września chcę lecieć do Turcji.
Wciąż zastanawiam się nad opcją objazdówki albo pobytu przez dwa tygodnie w Didim (z wycieczkami fakultatywnymi). Myślę, że wybiorę drugą opcję.
Chciałabym się dowiedzieć od kogoś kto już był Turcji jak się tam sprawy mają z telefonami. Czy można liczyć na automaty telefoniczne na ulicach za tak śmieszne pieniążki jak w Tunezji ?
Czy w Turcji jest bardzo ciepło przez cały czas?
Pozdrawiam wszystkich!
Korzystałam tylko z kart telefonicznych kupowanych na poczcie-3.75 TL za 50 jednostek.W kantorach są drogie.Poczta Turecka to PTT.Byłam w Kapadocji w jakiejś mieścinie na postoju i nie było problemu z dodzwonieniem się do Polski.Radzę nie korzystać z komórek-pożeracze kasy w obie strony
Alla65 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-08, 20:27   #2798
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Turcja

a są w turcji jakieś ciekawe pamiątki? Tylko nie jakieś figurki tylko takie rzeczy które naprawde są warte przywiezienia do domu
gsk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 08:20   #2799
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
a są w turcji jakieś ciekawe pamiątki? Tylko nie jakieś figurki tylko takie rzeczy które naprawde są warte przywiezienia do domu
Pawie oczka

Ja specjalnie nie lubuje sie w pamietkach, szkoda mi na to pieniedzy....ale jest tego sporo w sklepikach i na straganach
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 11:58   #2800
elficzeq
Zadomowienie
 
Avatar elficzeq
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 350
GG do elficzeq Send a message via Skype™ to elficzeq
Dot.: Turcja

A czym są te pawie oczka? ja słyszałam coś o "oku proroka" które ma chronić przed 'złym spojrzeniem'
__________________
I znów zmierzch.. kolejny dzień dobiegł końca. Choćby nie wiem jaki był piękny, jego miejsce zajmie noc.


elficzeq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 12:42   #2801
agaaaaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar agaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 46
Dot.: Turcja

wydaje mi się, że chodziło właśnie o oko proroka, które po prostu wyglądem przypomina pawie oczko oko proroka ma za zadanie przede wsyztskim chronić przed 'złym spojrzeniem' innych, tak więc jest to swego rodzaju amulet. pojawia się właściwie wszędzie od breloczków, poprzez jakieś wisiorki czy biżuterię, magnesiki na lodówkę na zapalniczkach kończąc

to znalazłam w internecie: Symbolizuje oko Opatrzności Bożej, chroniące przed tzw. „złym okiem”, zawiścią, zazdrością oraz wszelkim nieszczęściem. Oko proroka chroni przede wszystkim przed „złym spojrzeniem” innych - negatywną energię tudzież złe życzenia odbija od osoby posiadającej ten talizman i odsyła z powrotem do ich nadawcy.
agaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-09, 16:31   #2802
elficzeq
Zadomowienie
 
Avatar elficzeq
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 350
GG do elficzeq Send a message via Skype™ to elficzeq
Dot.: Turcja

oo super dziękuje bardzo
__________________
I znów zmierzch.. kolejny dzień dobiegł końca. Choćby nie wiem jaki był piękny, jego miejsce zajmie noc.


elficzeq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 18:40   #2803
Alla65
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
a są w turcji jakieś ciekawe pamiątki? Tylko nie jakieś figurki tylko takie rzeczy które naprawde są warte przywiezienia do domu
Oko Proroka to podstawa w jakiej nie byłoby formie.Mnie kiedyś polecono jako pamiątki praktyczne nargile-fajka wodna i caydanlik-dzbanek do parzenia herbaty.Ale żeby był efekt trzeba kupić te droższe.Mnie służą do dziś.
Alla65 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 18:47   #2804
Kinaa1
Wtajemniczenie
 
Avatar Kinaa1
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 595
Dot.: Turcja

ooo jak ja bym znów pojechała do Turcji..... ale tego roku nie ma mowy - niestety.
także tym, którzy jadą - zazdroszcze i życze udanych wakacji..........
__________________

Autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny
Kinaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 19:34   #2805
Allanyaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 63
GG do Allanyaaa
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość



Jak masz jeszcze jakies pytanka to dawaj mam nadzieje, ze chociaz troszke pomoglam!
Mam jeszcze pytanka. Przede wszystkim to ile się leci samolotem na lotnisko w Antlayi (pewnie źle odmieniłam ale kit ) a potem ile czasu trwa transfer autokarem do Santany to przede wszystkim chciałabym wiedzieć. No to jeszcze dalej: pamiętasz może czy były w ofercie takie wycieczki fakultatywne jak noc turecka i Stambuł i ile mniej więcej kosztowały? Oraz ile płaciłaś za tą wizę turecką, którą trzeba wykupić na lotnisku? Jak tam jest z suszarką do włosów w pokoju bo nie wiem czy brać ze sobą? Zastanawiam się też jak tam jest nocą bo nie wiem czy brać jakieś długie spodnie i żakiety. Czy tam mocno atakują komary? I jak jest z animacjami bo jadę sama z mamą a my jesteśmy trochę takie, że jak już jesteśmy na takiej wycieczce to nie spędzamy dużo czasu w pokoju tylko chcemy zaznać trochę rozrywki Bo do Alanyi tak we dwie na balety to chyba trochę niebezpiecznie tym bardziej, że dwie atrakcyjne blondynki bo mama to wygląda bardziej jak siostra a nie mama I pamiętam co się działo w Tunezji i Grecji jak mi się oświadczali, chcieli kupić, nawet porwać i nie odstępowali na krok. Ale bardzo chętnie bym na takie disco się wybrała no zobaczy się. Na razie tyle później pewnie jeszcze o coś zapytam

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

Cytat:
Napisane przez kicia555 Pokaż wiadomość
ja byłam wielokrotnie
kilka lat temu trzeba było faktycznie mieć zakrytą głowę, coś dłuższego za kolana, ale w ostatnie wakacje jak byłam to już dziewczyny nawet chust na głowie nie miały, ja na ramionach też w zasadzie nic, miałam bezrękawnik, więc spokojnie na luzie
Jestem ciekawa jakie były Twoje wrażenia po ujrzeniu Błękitnego Meczetu Bo ja widząc go po raz pierwszy na zdjęciach oniemiałam z zachwytu a co dopiero zobaczyć go na żywo Żadna budowla chyba nie zrobiła na mnie nigdy takiego wrażenia. Marzę o tym aby zwiedzić Błękitny Meczet ale nie wiem czy będzie mi to dane bo podobno w jeden dzień nie da rady całego Istambułu zwiedzić a dwa dni nie wchodzą w grę z powodów zdrowotnych mojej mamy
__________________
Allanyaaa
Allanyaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 08:01   #2806
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
Właśnie pamiętam cały czas o jakimś leku na dolegliwości żołądkowe
a któraś z Was może była w błękitnym meczecie? Trzeba tam mieć nogi zakryte czy chuste na ramionach?

Lepiej żeby mieć zakryte włosy i długi strój. To jest w końcu meczet więc lepiej to uszanować A i zdjęcia lepsze
Pozdrawiam


---------- Dopisano o 09:01 ---------- Poprzedni post napisano o 08:59 ----------

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
a są w turcji jakieś ciekawe pamiątki? Tylko nie jakieś figurki tylko takie rzeczy które naprawde są warte przywiezienia do domu
Nargile czyli fajka wodna jak ktoś lubi, czajniczek do herbaty lub kawy, z zestawem szklaneczek lub filiżaneczek, przyprawy na pewno coś znajdziesz co Ci sie przyda
kabira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 08:03   #2807
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez elficzeq Pokaż wiadomość
A czym są te pawie oczka? ja słyszałam coś o "oku proroka" które ma chronić przed 'złym spojrzeniem'

Te " pawie oczka " to " oko proroka" Nazar boncuğu
kabira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 08:11   #2808
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez Allanyaaa Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanka. Przede wszystkim to ile się leci samolotem na lotnisko w Antlayi (pewnie źle odmieniłam ale kit ) a potem ile czasu trwa transfer autokarem do Santany to przede wszystkim chciałabym wiedzieć. No to jeszcze dalej: pamiętasz może czy były w ofercie takie wycieczki fakultatywne jak noc turecka i Stambuł i ile mniej więcej kosztowały? Oraz ile płaciłaś za tą wizę turecką, którą trzeba wykupić na lotnisku? Jak tam jest z suszarką do włosów w pokoju bo nie wiem czy brać ze sobą? Zastanawiam się też jak tam jest nocą bo nie wiem czy brać jakieś długie spodnie i żakiety. Czy tam mocno atakują komary? I jak jest z animacjami bo jadę sama z mamą a my jesteśmy trochę takie, że jak już jesteśmy na takiej wycieczce to nie spędzamy dużo czasu w pokoju tylko chcemy zaznać trochę rozrywki Bo do Alanyi tak we dwie na balety to chyba trochę niebezpiecznie tym bardziej, że dwie atrakcyjne blondynki bo mama to wygląda bardziej jak siostra a nie mama I pamiętam co się działo w Tunezji i Grecji jak mi się oświadczali, chcieli kupić, nawet porwać i nie odstępowali na krok. Ale bardzo chętnie bym na takie disco się wybrała no zobaczy się. Na razie tyle później pewnie jeszcze o coś zapytam
Wiza turecka 15euro, Alanya to miejsce rozrywkowe i zabawowe dla ludzi w każdym wieku więc MIŁEJ ZABAWY nawet z mamą O wycieczkach cen nie umię Ci podać bo ja wszystko na własną rękę.


Jestem ciekawa jakie były Twoje wrażenia po ujrzeniu Błękitnego Meczetu Bo ja widząc go po raz pierwszy na zdjęciach oniemiałam z zachwytu a co dopiero zobaczyć go na żywo Żadna budowla chyba nie zrobiła na mnie nigdy takiego wrażenia. Marzę o tym aby zwiedzić Błękitny Meczet ale nie wiem czy będzie mi to dane bo podobno w jeden dzień nie da rady całego Istambułu zwiedzić a dwa dni nie wchodzą w grę z powodów zdrowotnych mojej mamy

Błękitny meczet a tak naprawdę Meczet Sułtana Ahmeta jest piękny trzeba przyznać. Zwiedza się tylko w wyznaczonych godzinach jak nie odbywają się modlitwy. Na zwiedzanie Istanbulu to nawet 4 dni za mało jak pojedziesz na zorganizowaną wycieczkę pewnie zobaczych najważniejsze : Aya Sophia, Meczet Sułtana Ahmeta, Topkapi Palace, Kapalicarsi czyli Kryty Bazar,Cysterny , plac Taksim, może Dolmabahce palace albo Ortakoy. A polecam spróbowania na Ortakoy kumpira mmmm pycha.
kabira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 08:14   #2809
Claris
Zakorzenienie
 
Avatar Claris
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 668
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
a są w turcji jakieś ciekawe pamiątki? Tylko nie jakieś figurki tylko takie rzeczy które naprawde są warte przywiezienia do domu

Od siebie dodam lampę z tykwy, sama taką mam, pięknie świeci ew. taką z kolorowych szkiełek, kupiłam taką mamie.
Claris jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-10, 10:03   #2810
elficzeq
Zadomowienie
 
Avatar elficzeq
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 350
GG do elficzeq Send a message via Skype™ to elficzeq
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez kabira Pokaż wiadomość
Te " pawie oczka " to " oko proroka" Nazar boncuğu

O tak Piękne są
__________________
I znów zmierzch.. kolejny dzień dobiegł końca. Choćby nie wiem jaki był piękny, jego miejsce zajmie noc.


elficzeq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 10:54   #2811
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez Allanyaaa Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanka. Przede wszystkim to ile się leci samolotem na lotnisko w Antlayi (pewnie źle odmieniłam ale kit ) a potem ile czasu trwa transfer autokarem do Santany to przede wszystkim chciałabym wiedzieć. No to jeszcze dalej: pamiętasz może czy były w ofercie takie wycieczki fakultatywne jak noc turecka i Stambuł i ile mniej więcej kosztowały? Oraz ile płaciłaś za tą wizę turecką, którą trzeba wykupić na lotnisku? Jak tam jest z suszarką do włosów w pokoju bo nie wiem czy brać ze sobą? Zastanawiam się też jak tam jest nocą bo nie wiem czy brać jakieś długie spodnie i żakiety. Czy tam mocno atakują komary? I jak jest z animacjami bo jadę sama z mamą a my jesteśmy trochę takie, że jak już jesteśmy na takiej wycieczce to nie spędzamy dużo czasu w pokoju tylko chcemy zaznać trochę rozrywki Bo do Alanyi tak we dwie na balety to chyba trochę niebezpiecznie tym bardziej, że dwie atrakcyjne blondynki bo mama to wygląda bardziej jak siostra a nie mama I pamiętam co się działo w Tunezji i Grecji jak mi się oświadczali, chcieli kupić, nawet porwać i nie odstępowali na krok. Ale bardzo chętnie bym na takie disco się wybrała no zobaczy się. Na razie tyle później pewnie jeszcze o coś zapytam
Monik odpowiada

Do Antalyi leci sie samolotem 3 godzinki. Na miejscu na lotnisku firma wszystko fajnie organizuje i nie ma zadnego problemu z trafieniem do odpowiedniego autokaru. Do Mahmutlar'u jest 135 km wiec podróz ok 2,5 h z półgodzinna przerwa w trakcie. W autokarze wypelniane są karty rejestracyjne do hotelu i zbierane paszporty wiec na miejscu w hotelu wszystko przebiega ladnie i sprawnie...wywołuja po nazwisku...daja karte i zaprowadzaja do pokoju.

Noc turecka byla na 100%, ale nie pamietam dokladnie jaki koszt cos pewnie 10-20 euro ...ale do Istanbulu jest ponad 1000km wiec wycieczek nie organizuja...chyba tylko na objazdówkach. Jet organizuje objazdówke " czarodziejska anatolia" podobno jest bardzo bardzo fajnie i bardzo duzo mozna zobaczyc. Tydzien przez Turcje, a potem stacjonarnie tydzien byczenia sie w hotelu. Dziewczyny na hotelu bardzo chwaliły organizacje tej objazdówki i polecały.

Wiza turecka 15e lub 20dolców.

Nocki sa bardzo cieple. Wez sobie tylko jedne dluzsze spodnie i cos do zarzucenia na lotnisku....bo tak to np mi sie zadne cieple rzeczy nie przydaly. Jeden sweterek tez mozesz miec na wszelki wypadek...a tak to tylko bikini

Komary sa...ale zdecydowanie mniej uciazliwe to bylo niz w Polsce...jedno ugryzienie mi sie trafilo.

Suszarki są w kazdej łazience i reczniki tez w pokoju wymieniane codziennie...z tym, ze nie mozna ich wynosic na zewnatrz ( plaza, basen) wiec wez sobie jakis jeden wiekszy na lezak...albo mozna na miejscu w hotelu zakupic sobie fajnie grube dwustronne za 6 euro kupic.

Animacje są codziennie o 21...nie wiem na ile jedziesz...ale przez pierwszy tydzien byly inne...a w kolejnym tygodniu Waldek zaserwował powtórke , bo malo osob na hotelu zostalo z poprzedniego turnusu

Oj blondynka...to przekichane w pozytywnym tego slowa znaczeniu. Turcy zwracaja uwage na blondynki, ale nie robia tego w jakis uciazliwy i nachalny sposob...zwlaszcza obsluga na hotelu

Wyjazdy na dyskoteki sa organizowane na hotelu, transport busem i bedzie jechalo sporo polaków wiec o to sie nie martw...same nie zostaniecie...szybko sie znajdzie towarzystwo


Kiedy masz wylot? Jak bedziesz wylatywać to Ci powiem kogo z obslugi masz ode mnie pozdrowić ok ? Mysle, ze beda pamietac...bo bylam ogolnie znana na hotelu

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2010-06-10 o 10:55
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 13:24   #2812
Allanyaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 63
GG do Allanyaaa
Dot.: Turcja

Kiedy masz wylot? Jak bedziesz wylatywać to Ci powiem kogo z obslugi masz ode mnie pozdrowić ok ? Mysle, ze beda pamietac...bo bylam ogolnie znana na hotelu [/QUOTE]

Ok nie ma sprawy jeszcze raz dzięki za info a wylot mam dopiero 15 września ale już od dawna żyję tylko tym wyjazdem
__________________
Allanyaaa
Allanyaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 20:34   #2813
slimka85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 5
Dot.: Turcja

Witam
Przeczytałam prawie cały wątek i tak sie teraz zastanawiam czy byl ktos moze w hotelu MAHBERI w Konakli? Jesli tak prosze o jakies info bo wylatuje w środę 16.06 z Katowic i jestem ciekawa co mnie czeka gdyż to moja pierwsza wizyta w Turcji
slimka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-11, 18:06   #2814
kicia555
Zakorzenienie
 
Avatar kicia555
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 5 656
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez Allanyaaa Pokaż wiadomość

Jestem ciekawa jakie były Twoje wrażenia po ujrzeniu Błękitnego Meczetu Bo ja widząc go po raz pierwszy na zdjęciach oniemiałam z zachwytu a co dopiero zobaczyć go na żywo Żadna budowla chyba nie zrobiła na mnie nigdy takiego wrażenia. Marzę o tym aby zwiedzić Błękitny Meczet ale nie wiem czy będzie mi to dane bo podobno w jeden dzień nie da rady całego Istambułu zwiedzić a dwa dni nie wchodzą w grę z powodów zdrowotnych mojej mamy
Błękitny Meczet jest piękny, w zasadzie to brakuje mi słów żeby opisać to miejsce, a piękny brzmi banalnie w porównaniu to tego jaki na prawdę moim zdaniem jest Błękitny Meczet jest w dzielnicy w której wszystko co ważne sie znajduje : Hagia Sofia, cysterny Yerebatan, pałac Topkapi, piękny park przy Topkapi, wiec myśle że spokojnie dasz rade zobaczyć, dla mnie to takie ''centrum turystyczne miasta'' z najważniejszymi miejscami, ale polecam oczywiście Pałac Dolmabahce, wieże Galate, Taksim, świetne klimatyczne miejsca, kawiarenki, Istiklal Cad. bodajże, jak starczy Ci czasu na jakiś shopping to Cevahir lub Kanyon ( centrum handlowe) imponujące egipski bazar kolorowy i pachnący ja w zeszłym roku bujnęłam się jeszcze na wyspy i wrażenia super, chciałabym następnym razem zobaczyć Park Miniatur swietna sprawa ogólnie Istambuł to jest moje must have. Polecam serdecznie
__________________

GALAXIA
Istanbul lover

kicia555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-11, 21:35   #2815
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez kicia555 Pokaż wiadomość
Błękitny Meczet jest piękny, w zasadzie to brakuje mi słów żeby opisać to miejsce, a piękny brzmi banalnie w porównaniu to tego jaki na prawdę moim zdaniem jest Błękitny Meczet jest w dzielnicy w której wszystko co ważne sie znajduje : Hagia Sofia, cysterny Yerebatan, pałac Topkapi, piękny park przy Topkapi, wiec myśle że spokojnie dasz rade zobaczyć, dla mnie to takie ''centrum turystyczne miasta'' z najważniejszymi miejscami, ale polecam oczywiście Pałac Dolmabahce, wieże Galate, Taksim, świetne klimatyczne miejsca, kawiarenki, Istiklal Cad. bodajże, jak starczy Ci czasu na jakiś shopping to Cevahir lub Kanyon ( centrum handlowe) imponujące egipski bazar kolorowy i pachnący ja w zeszłym roku bujnęłam się jeszcze na wyspy i wrażenia super, chciałabym następnym razem zobaczyć Park Miniatur swietna sprawa ogólnie Istambuł to jest moje must have. Polecam serdecznie

Merhaba Kicia ja Cie chyba kojaze, kiedys jak pierwszy raz do Turcji leciałam to wypytywalam Cię. Pamietasz?

Selamlar
kabira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-13, 09:57   #2816
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Turcja

a powiedzcie mi dziewczyny co na głowe? Kapelusz, bejsbolówke? Co Wy zabieracie ze sobą?
gsk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-13, 10:27   #2817
elficzeq
Zadomowienie
 
Avatar elficzeq
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 350
GG do elficzeq Send a message via Skype™ to elficzeq
Dot.: Turcja

Ja mam taki kapelusik w krateczkę i na plaży zawsze go noszę, do bikini pasuje ale po mieście, do klasycznego stroju-już nie i nie uważam zresztą aby był potrzebny
__________________
I znów zmierzch.. kolejny dzień dobiegł końca. Choćby nie wiem jaki był piękny, jego miejsce zajmie noc.


elficzeq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-13, 21:46   #2818
kicia555
Zakorzenienie
 
Avatar kicia555
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 5 656
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez kabira Pokaż wiadomość
Merhaba Kicia ja Cie chyba kojaze, kiedys jak pierwszy raz do Turcji leciałam to wypytywalam Cię. Pamietasz?

Selamlar
Witaj Kabira

Pamiętam, faktycznie, ale to dawno było i wiesz od tego czasu ani trochę moja miłość do Istanbulu nie zmalała kocham to miejsce miłością bezgraniczną ...

Pozdrawiam serdecznie wszystkie Turcjomaniaczki
__________________

GALAXIA
Istanbul lover

kicia555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-14, 09:41   #2819
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
a powiedzcie mi dziewczyny co na głowe? Kapelusz, bejsbolówke? Co Wy zabieracie ze sobą?
Byle co, byle jasne
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-14, 13:49   #2820
Allanyaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 63
GG do Allanyaaa
Dot.: Turcja

Kabira i Kicia555 dzięki za odpowiedzi teraz jeszcze bardziej żałuję, że nie uda mi się zwiedzić Błękitnego Meczetu ale może za rok
__________________
Allanyaaa
Allanyaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:29.