Dziewczyny, które uwielbiają perfumy - pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-10, 18:35   #1
Iris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 480

Dziewczyny, które uwielbiają perfumy - pomocy!


Mam ochotę sprawić sobie perfumy, ale szlag mnie trafia przy testowaniu. Jadę dobry kawałek drogi do Sephory, a tu... ręce tylko dwie, a nos jeden No i chyba gust czy węch spaczony, bo raczej potrafię powiedzieć, co mi się nie podoba, niż co mi się podoba. Poradźcie mi, co wybrać do testowania. Na razie wyniki wyglądają tak:
Envy, Miraculum - śmierdzą
BLV - mydło by wyszło taniej, a efekt ten sam
5th Avenue - piękny, ale dopiero po kilku godzinach, wcześniej musiałabym zatkać nos
Ardenbeauty - też nie to
Deep Red - ciekawy, ale nie powalił na kolana
Cerruti 1881 - czy to w ogóle pachnie? niewiele czuję
Sephora Brown - ładny, ale nie ma w nim magii, trochę przesłodzony
Aqua Allegoria ylang-ylang i wanilia - ten mi się spodobał, ale po paru godzinach traci pazurki i robi się trochę za słodki.
Dziś chciałam wypróbować Alchimie, ale nie zauważyłam go na półkach. Może macie jakieś sugestie? Kochane, pomóżcie, bo chyba mnie czeka testowanie do końca życia
Iris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 18:39   #2
anastacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 301
Re: Dziewczyny, które uwielbiają perfumy - pomocy!

hej
Jedz do Sephory z długopisem ! psikaj ile wlezie każdy pasek testerowy i podpisuj jaki to zapach ! ten ktory Ci się spodoba na kartce potem będziesz mogła wypróbowac na ręce ... powiec mi jaki typ perfum lubisz ? może będę mogła Ci jakieś doradzić pozatym nie bój się prosić o próbki sprzedawczyń !
pozdrawiam cieplutko
A.
anastacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 18:39   #3
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Re: Dziewczyny, które uwielbiają perfumy - pomocy!

ja na razie też testuje, jak kiedyś bede miała kase to będe wiedziała co kupić

ciekawe są: Halloween, Kenzo Jungle Elephant, Ralph Lauren Glamorous i...Neblina z YR bardzo mi sie podoba ten zapach, a tez nie należy do najtańszych, bez promocji 125 zeta

miłego testowania
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 18:50   #4
Iris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 480
Re: Dziewczyny, które uwielbiają perfumy - pomocy!

Papierków nie lubię, niestety, psikać, bo czuję w nich potem głównie papier. Jakaś dziwna jestem Myślałam, że może na podstawie tych przykładów, które wypisałam, ktoś określi w przybliżeniu "mój typ" Na pewno lubię słodkie, ale z pazurkiem, nie przesłodzone. A ze składników wanilię, pomarańcze, mandarynki, ylang-ylang, ta czekoladka w Sephorze Brown też mi się spodobała, ale jest jednak przesłodzona.
Iris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 18:55   #5
Iris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 480
Re: Dziewczyny, które uwielbiają perfumy - pomocy!

Dziękuję Aniu, pomyślę o nich. Pozdrawiam imienniczkę i krajankę Chyba dzięki Twojemu postowi trafiłam kiedyś do budki na targu w Michałkowicach po dermacol
Iris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 19:03   #6
anastacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 301
Re: Dziewczyny, które uwielbiają perfumy - pomocy!

wiesz ale jak wypsikasz pozadnie ten papierek ze az przeisaknie, to mozesz potem w domu chociasz tak mniej wiecej poznac zapach i stwierdzic czy jest godny zainteresowania ja tak robiłam i całkiem dobry skutek lubisz wanilię ? spróbuj chanel allure, diora addict, Kenzo Le Monde est beau. Poza tym Sensi armaniego, l'or de torrente ( polecam ). Nie wiem czy alchemia Ci się spodoba bo jest bardzo mocna. Jesli lubisz mocne zapachy z czekolada to angel therrego muglera - ja osobiscie nie lubię, ale lubię angel innocent.
pozdrawiam
anastacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 19:11   #7
Basia21
Rozeznanie
 
Avatar Basia21
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 527
Re: Dziewczyny, które uwielbiają perfumy - pomocy!

Ze sklepow Sephory polecam truskawkowy perfumik znajdziesz go tam napewno nie sa drogie moze male ale bardzo wydajne i slicznie pachna i dlugo polecam....
__________________
Basiulka
Basia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-09-10, 19:16   #8
Iris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 480
Re: Dziewczyny, które uwielbiają perfumy - pomocy!

Jesteś kochana Spróbuję przekonać się do papierków. Waniliowe propozycje na pewno przetestuję, bo wanilię uwielbiam. Ostatnio mam ochotę na coś mocniejszego, więc może Alchemia byłaby ok (najpierw muszę ją gdzieś znaleźć), ale Aniołka akurat się boję Przeczytałam recenzje w KWC i nieco się obawiam, że ludzie będą przede mną w popłochu uciekać; jeszcze popadnę w depresję, jak mnie to spotka
Iris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 19:22   #9
Iris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 480
Re: Dziewczyny, które uwielbiają perfumy - pomocy!

O tej truskawce będę pamiętała, Basiu, wiosną Teraz szukam czegoś cieplutkiego, co otuli jak pled i ogrzeje jak kubek cudownej herbaty No i może być seksowne na dodatek ;D
Iris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 19:25   #10
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Re: Dziewczyny, które uwielbiają perfumy - pomocy!

jak miło ja mieszkam niedaleko tej budki ta babcia ma tam bardzo dużo rzeczy, nie wiem czy zauważyłaś, ale bardzo słabo wyeksponowane, często można sie zapytać czy po prostu coś zamówi w hurtowni ciesze sie że trafiłaś na dermacol i pozdrawiam
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 19:27   #11
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Re: Dziewczyny, które uwielbiają perfumy - pomocy!

oo i jak chcesz coś słodkiego i otulającego to polecam Ode la amour z YR, mi w nim bardzo cieplutko
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-10, 19:37   #12
Iris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 480
Re: Dziewczyny, które uwielbiają perfumy - pomocy!

Ja też mieszkam niedaleko Pani jest przemiła. Kiedy powiedziałam, że czytałam o jej budce w internecie,niemal się zawstydziła. Dobrze, że mi przypomniałaś, muszę tam wstąpić, bo miała mi sprowadzić balsam Herbe. Kosmetyki ma rzeczywiście słabo wyeksponowane, a szkoda. Ja sporo rzeczy zamawiam w aptece, która mieści się w tym samym budynku co Urząd Pracy. Polecam, gdybyś kiedyś szukała czegoś.
Iris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 19:47   #13
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Re: Dziewczyny, które uwielbiają perfumy - pomocy!

Ja Ci polecam "By" Dolce Gabbany ( jestem przekonana, że Ci się spodoba tylko nie wąchaj łapki od razu tylko tak po chwili, bo pierwsza minuta śmierdzi spirolem ). To jest słodki zapach "z pazurkiem"- ani za słodki ani za ostry (dla porówania- wszystkie wanilie za słodkie, angel'ek dosc mocny), jest taki pośredni!!
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 19:47   #14
kasia_k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 50
Re: Dziewczyny, które uwielbiają perfumy - pomocy!

Iris napisał(a):
...ze składników wanilię, pomarańcze, mandarynki, ylang-ylang, ta czekoladka w Sephorze Brown też mi się spodobała, ale jest jednak przesłodzona.

Z nutką pomarańczy przychodzą mi do głowy tylko 24 Faubourg Hermes'a. Z "waniliowych" koniecznie wypróbuj Vocalise Shiseido i Hypnotic Poison Diora (ale te pewnie znasz)
kasia_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 19:56   #15
Iris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 480
Re: Dziewczyny, które uwielbiają perfumy - pomocy!

Chyba powącham od razu, bo nie wiem, jak śmierdzi spirol Trzeba wzbogacać życiowe doświadczenia Przyznam, że By nigdy mi nie wpadł w oko, ani w perfumerii, ani w KWC. Dzięki
Iris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 20:07   #16
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Re: Dziewczyny, które uwielbiają perfumy - pomocy!

czesc,
aby zneutralizowac wech ( jak wachamy duzo perfum i po 3. nic nie czujemy) to najlepiej powachac kawe ( nigdy sie jej nie ma przy sobie w perfumerii, dlatego niekture sklepy stawiaja male kubeczki z kawa kolo perfum) albo intensywnie powachac swojego ciucha ( sweterek, koszulke). naprawde pomaga!
ja polecam YSL - Paris premiere roses
Just Cavalli - od cavalli
Lancaster - aquazur
Lacoste - touch of pink

__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 20:11   #17
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Re: Dziewczyny, które uwielbiają perfumy - pomocy!

Bo to nie są chyba popularne perfumy i chyba dość stare, ale bardzo mi się podobają- wg mnie to taka klasyka. Zresztą sama spr i koniecznie napisz, czy ci się spodobały czy nie, bo jestem ciekawa czy dobrze trafiam w czyjs gust heheh
link: http://esentia.pl/servlet/SNFProduct...dbd2294c9cca9e
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 20:17   #18
Iris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 480
Re: Dziewczyny, które uwielbiają perfumy - pomocy!

Hermes mnie zaciekawił. Muszę spróbować. Shiseido nie znam, a Hypnotic Poison to coś, do czego miałam wrócić, tylko... zapomniałam. Przez dłuższy czas niczego nie wąchałam, według zasady: czego oczy nie widzą, sercu nie żal. Dziękuję
Iris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 20:34   #19
eni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 18
Re: Dziewczyny, które uwielbiają perfumy - pomocy!

a probowalas escape?? jest swietny i nie przeslodzony, tez wole zdecydowane zapachy) no i jeszcze haloween jest fajne i duende...
eni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-10, 20:56   #20
Iris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 480
Re: Dziewczyny, które uwielbiają perfumy - pomocy!

Dzięki za pomysł ze sweterkiem, wypróbuję. Jeśli chodzi o zapachy, obawiam się, że myślimy o czymś innym. Nie znam wszystkich, które wymieniłaś, ale mam wrażenie, że te wymienione przez Ciebie są bardzo leciutkie, świeże, kwiatowe. Ale może się mylę?
Iris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 21:10   #21
Iris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 480
Re: Dziewczyny, które uwielbiają perfumy - pomocy!

Dziękuję W tej chwili jednak szukam czegoś mniej świeżego, w sam raz na jesienno-zimowe wieczory.
Iris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 21:19   #22
Iris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 480
Re: Dziewczyny, które uwielbiają perfumy - pomocy!

Ewuniu, coraz bardziej mnie ciekawią. Dzięki za linka Kawa plus wanilia, hmm... brzmi interesująco (ale perfumiarski i nie tylko łakomczuch ze mnie). Ale dlaczego one mają takie opakowanie? Gepardzik jakoś do mnie nie pasuje. Raczej domowy kotek, niekiedy tygrysiczka Najwyżej schowam do kuferka Dam Ci znać, jeśli wypróbuję, ale tak jak pisałam, jakoś nigdy mi nie wpadły w oko. Może jednak gdzieś je znajdę.
Iris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 21:30   #23
Mała-Mi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 178
Re: Dziewczyny, które uwielbiają perfumy - pomocy!

ze słodkich otulających zapachów jakie przetestowałam to:
Lolita Lempicka - lubie czasami,zazwyczaj zimą
Flower by kenzo- słodki ale dla mnie za cięzki,
Light blue Dolce & Gabbana-ładny,słodki,łagodny,
Channel Mademoiselle-jedyne Chanel które są naprawde ciekawe,
no i mój faworyt Deep Red Hugo Boss - chyba o nim wspominałaś
Mała-Mi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 21:36   #24
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Re: Dziewczyny, które uwielbiają perfumy - pomocy!

Ja je mam w domciu- kupiłam mamie bez okazji i też się nimi psikam. Nie lubię pierwszej nuty, ale potem się robią przyjemne. W sumie je teraz wącham i nie czuję kawy, dopiero zaczynam czuć wanilię (a wcześniej były owocki jakieś). I obecną nutę- jakieś 10 min od psiknięcia kocham namiętnie.
Ps. może Coco Chanel Mademoiselle Cię zainteresuje?? Wąchałaś je???
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 21:38   #25
anastacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 301
Re: Dziewczyny, które uwielbiają perfumy - pomocy!


jeszcze z tego co mi się przypomniało z zapachów troche mocniejszych, wyrazistych i zawierajace składniki ktore lubisz :
Jean Paul Gaultier, Classique - pomarańczka, yang-yang

L'or de Torrente - już wcześniej o nich wspomniałam, ma mandarynkę, kawę - sama kupilam sobie teraz 100 ml bardzo ciepły, wibrujący zapach. A sama buteleczka przypomina piękną złota jesien warto powąchać

dOlce & gabbana sicily - ciepły, słodki a jednak z pazurkiem zapach. otula własnie jesienia i zimą jak ciepłym szalikiem

flower by kenzo - słodki zapach, pudrowy .. lubię go na jesien bo jest ciepły.

i jak na razie to tyle mi do głowy przychodzi mam nadzieję, że znajdziesz odpowiedni zapach !
a ta alchemia to może być całkiem dobry pomysł spróbuj i napisz jak Twoje polowanie
pozdrawiajki i pachnacych łowów
anastacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 22:19   #26
Iris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 480
Re: Dziewczyny, które uwielbiają perfumy - pomocy!

Dziękuję, Anastazjo, i jestem pełna podziwu dla Twojej znajomości zapachów. Oczywiście napiszę, jak polowanie się udało, ale to pewnie trochę potrwa, bo dostałam tyle ciekawych propozycji, że jestem ciut oszołomiona, a testowanie zajmie pewnie trochę czasu. Naprawdę nie spodziewałam się aż tak dużej reakcji.
Bardzo mi miło, że tak życzliwie podeszłyście do mojej prośby. dla Was wszystkich.
Iris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 22:39   #27
anastacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 301
Re: Dziewczyny, które uwielbiają perfumy - pomocy!

Cieszę się, że mogłam Ci pomóc Najlepiej napisz sobie na karce wszystkie zapachy i testuj W takim razie czekam na wyniki
pozdrawiajki cieplutkie, kolorówych snów

Ana
anastacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 22:42   #28
Iris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 480
Re: Dziewczyny, które uwielbiają perfumy - pomocy!

Lolitę mam zamiar wypróbować, tylko pewnie muszę dorwać jakąś sprzedawczynię w Sephorze, bo ustawili buteleczkę na najwyższej półce, a ja krasnalek jestem Flower nie brałam pod uwagę, zraziły mnie recenzje, może niesłusznie. O Light Blue myślałam, że jest bardzo świeży, więc nie próbowałam. Czyżby jednak nie był? Jak go odbierasz? Chanel z zasady omijam z daleka, chyba jakiś uraz mi został Co myślę o Deep Red wiesz, miałam zamiar kiedyś wrócić do testowania go. Może to będzie miłość od drugiego spojrzenia Tylko wydaje mi się, że jest mało trwały.
Iris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 22:48   #29
Iris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 480
Re: Dziewczyny, które uwielbiają perfumy - pomocy!

Właśnie miałam zamiar je spisać, ale ciągle przychodzą nowe listy i jeszcze mi się nie udało
Bardzo dziękuję
Słodkich snów
Iris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 22:57   #30
Iris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 480
Re: Dziewczyny, które uwielbiają perfumy - pomocy!

No, nie wąchałam. Biję się w piersi i wstyd mi. Jak już pisałam, mam jakiś irracjonalny uraz do Chanel. Tak sobie teraz czytam o Coco i może jednak się przełamię
Iris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:32.