socrates-erasmus - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-04, 10:11   #301
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: socrates-erasmus

Przejrzyj cały wątek, na pewno ktoś pisał o Berlinie.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 16:14   #302
jamboa
Raczkowanie
 
Avatar jamboa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 219
Dot.: socrates-erasmus

cześć ja mam takie pytanie do osób jadących na przyszły rok akademicki na Erasmusa do Hiszpanii - w jaki sposób szukacie mieszkania, czy już szukacie? bo nie mam pojęcia jak się za to zabrać a nie widzi mi się jazda "w ciemno", bo później mogę zostać na lodzie, wolałabym będąc w Polsce już znaleźć jakieś w miarę tanie lokum.. pomoże ktoś?
jamboa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 18:57   #303
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomości: 1 467
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez jamboa Pokaż wiadomość
cześć ja mam takie pytanie do osób jadących na przyszły rok akademicki na Erasmusa do Hiszpanii - w jaki sposób szukacie mieszkania, czy już szukacie? bo nie mam pojęcia jak się za to zabrać a nie widzi mi się jazda "w ciemno", bo później mogę zostać na lodzie, wolałabym będąc w Polsce już znaleźć jakieś w miarę tanie lokum.. pomoże ktoś?
www.loquo.es
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 16:01   #304
claudiaab
Raczkowanie
 
Avatar claudiaab
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 55
GG do claudiaab
Dot.: socrates-erasmus

szukam ludzi, którzy się wybierają na wymianę erasmus do Lizbony! Miałam jechać z koleżanką, lecz niestety jadę jednak sama. Niech odezwie się ktoś ktooo się wybiera we wrześniu! ) piszcie na mojego maila, bo tutaj rzadko zaglądam - mail klaudiaa55@o2.pl
__________________
"Zazdrościsz ptakom ich lotu.
Wolności wiatr chciałbyś poczuć..."
claudiaab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 19:34   #305
dayah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2
Dot.: socrates-erasmus

Witam wszystkich
Skończyłam właśnie liceum i już teraz zaczynam myśleć o możliwości wyjazdu na Erasmusa. Planuję studiować filologię polską lub ekonomię. Z wielkim zainteresowaniem przeczytałam cały wątek, jednak mam jeszcze wiele pytań. Mam nadzieję, że pomożecie
1. Jak wygląda ogólnie studiowanie na zagranicznej uczelni? Studenci z wymiany chodzą na zajęcia razem z miejscowymi i obowiązuje ich wszystko to co ich? Znaczy bez taryfy ulgowej? Czy ilość nauki jest taka sama jak w Polsce? Czy jednak można się poświęcić imprezom i zwiedzaniu?
2. Czy studiując filologię polską też mogę jechać na Erasmusa? Pytam, bo na zagranicznych uczelniach chyba nie będzie tego kierunku? I właśnie, na wymianie uczy się analogicznie tych samych rzeczy, które w tym samym czasie trzeba by opanować w Polsce?
3. Na czym w ogóle polega wybieranie przedmiotów? Bo z Waszych wypowiedzi nic nie wywnioskowałam
4. W jaki sposób załatwia się zakwaterowanie? Znajduje współlokatorów? Czy z jednej uczelni jedzie zazwyczaj tyle osób, że wszystkie się razem dogadają? Czy też przeważnie jedzie się samemu?
5. Czy stypendium jest zazwyczaj na tyle duże, że można się z niego rzeczywiście utrzymać?
6. Z Waszych rozmów wnioskuję, że jechanie np. do Hiszpanii znając tylko angielski jest ryzykowne a nawet bezsensowne, tak?Bo nie wyobrażam sobie, że ktoś jest w stanie po kilku m-cach pobytu poznać język na tyle, żeby zdawać w nim egzaminy...

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi na chociaż część pytań
dayah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 23:05   #306
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez dayah Pokaż wiadomość
Witam wszystkich
Skończyłam właśnie liceum i już teraz zaczynam myśleć o możliwości wyjazdu na Erasmusa. Planuję studiować filologię polską lub ekonomię. Z wielkim zainteresowaniem przeczytałam cały wątek, jednak mam jeszcze wiele pytań. Mam nadzieję, że pomożecie
1. Jak wygląda ogólnie studiowanie na zagranicznej uczelni? Studenci z wymiany chodzą na zajęcia razem z miejscowymi i obowiązuje ich wszystko to co ich? Znaczy bez taryfy ulgowej? Czy ilość nauki jest taka sama jak w Polsce? Czy jednak można się poświęcić imprezom i zwiedzaniu?
2. Czy studiując filologię polską też mogę jechać na Erasmusa? Pytam, bo na zagranicznych uczelniach chyba nie będzie tego kierunku? I właśnie, na wymianie uczy się analogicznie tych samych rzeczy, które w tym samym czasie trzeba by opanować w Polsce?
3. Na czym w ogóle polega wybieranie przedmiotów? Bo z Waszych wypowiedzi nic nie wywnioskowałam
4. W jaki sposób załatwia się zakwaterowanie? Znajduje współlokatorów? Czy z jednej uczelni jedzie zazwyczaj tyle osób, że wszystkie się razem dogadają? Czy też przeważnie jedzie się samemu?
5. Czy stypendium jest zazwyczaj na tyle duże, że można się z niego rzeczywiście utrzymać?
6. Z Waszych rozmów wnioskuję, że jechanie np. do Hiszpanii znając tylko angielski jest ryzykowne a nawet bezsensowne, tak?Bo nie wyobrażam sobie, że ktoś jest w stanie po kilku m-cach pobytu poznać język na tyle, żeby zdawać w nim egzaminy...

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi na chociaż część pytań
Po pierwsze i najwazniejsze nikt nie odpowie do konca na Twoje pytanie, bo kazda uczelnia na ktora pojedziesz ma własne zasady,w każdym kraju do ktorego bys pojechała ma rozne ceny, kulture i zycie.Kazda uczelnia w Polsce ma takze swoje zasady wysyłania erasmusów.
1. U mnie był luzik , mislsm zajęcia z erasmusami w języku angielskim i z Turkami w ich języku. balowałam imprezowałsm i podrózowamał ile wlezie
2.Filologia Polska za granica hmmmm daja Cie moze na jakis inny kierunek a jak nie bedzie tych przedmiotów to po powroceie zaliczysz wszystkie. Ja niby ten sam kierunek studiowałam w Polsce co w Turcji i tak musiałam po powrocie z wszystkiego pisać egzaminy,
3. dostajesz liste przedmiotów z uczelni do której jedziesz na erasmusa(lista moze sie zmienic nawet po rozpoczeciu rou szkolnego) i z tej listy wybierasz sobie przedmioty, najleoiej takie zeby sie pokrywaly z Twoimi z uczelni macierzystej
4.Zakwaterowanie: tydzien mieszkałam w hotelu, tam poznałam finke i czecha kupilismy gazete i przez gazete szukalismy mieszkania a w ostatnim miesiacu jak wspolokatorzy juz wyjechali mieszkalam z turkami. najlepiej nie mieszkac z Polakami
5 W zaleznosci od uczelni dostajesz stypendium i w zaleznosci do jakiego kraju pojedziesz i jakie tam sa ceny mozesz operowac dana kwota.


VIVA ERASMUS
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 12:57   #307
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: socrates-erasmus

hej
Mam pytanie do osób, które same "załatwiały" sobie uczelnię. Jak to wygląda? Słyszałam, ze jest maasa papierkowej roboty i nie wiem kiedy należy się za to zabrać. W momencie, kiedy moja uczelnia ogłasza rekrutację na Erasmusa czy wcześniej? A może to też zależy od uczelni?
Wiem że te informacje mogę uzyskać w moim dziekanacie czy gdzieś tam, ale strasznie napaliłam się na ten wyjazd i najchętniej zajęłabym się tym już, teraz, natychmiast
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-08, 12:17   #308
taktomy88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: socrates-erasmus

hej dr Cuddy
ja załatwiłam sobie sama erasmusa, pół roku przed normalną rekrutacją, najpierw sama, z własnego maila pisałam do interesujących mnie uczelni, że chcemy nawiązac umowę bo nie mamy, i potem jak się zgodzili to poszłam na uczelnię i powiedziałam co i jak i już sami zalatwili wszystko między sobą, potem uczelnia wskoczyła na listę miejsc docelowych wyjazdowych, rekrutacja normalnie i jadę za 3 tygodnie!
powodzenia życzę!
jak coś to pisz

ps. czyli jeśli chcesz wyjechać w przyszłym roku to nawiązuj kontakty teraz
taktomy88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 12:42   #309
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: socrates-erasmus

Dzięki wielkie!
Musze jeszcze tylko dopytać, bo nie wiem czy dobrze myślę Jeśli zacznę nawiązywać kontakty z uczelniami teraz, to wyjadę roku akademickim 2011/12, tak?
A, i czy w pierwszym mejlu do uczelni wystarczyło napisać, że jesteś z takiej uczelni, na takim kierunku i roku, i chcesz nawiązać tą współpracę między uczelniami czy coś jeszcze? I czy od razu ogarniałaś plany zajęć itp, czy na początku po prostu pytałaś o możliwość wyjazdy?
Dzięki jeszcze raz
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 14:03   #310
awdotia
Przyczajenie
 
Avatar awdotia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 24
Dot.: socrates-erasmus

Wiatm,

Podobnie jak Wy również jestem zainteresowana programem Erasmusa. Z tym, że dopiero dość niedawno zainteresowałam się całą tą biurokracją i papierkową robotą. Właśnie ukończyłam I rok studiów na Politechnice Śląskiej i tu mam pytanie:
1. Czy jeśli w tyn nadchodzącym roku akademickim zacznę się starać o miejsce na liście to przy optymistycznym wariancie mój wyjazd może odbyć się dopiero na III roku, tak?? Dobrze to rozumie??
Co więcej..
2.Jestem ciekawa jakie kraje polecacie..? Osobiście myślę nad Anglią Aczkolwiek przeraża mnie drogie życie tam, którego nie pokryję skromnym stypendium. Jeśli jest tu jakaś wizażanka z doświadczeniami z ów kraju..Chętnie wysłucham
Tutaj również mam pytanie:
3. czy jest konieczny certyfikat językowy do wyjazdu do Anglii. Z tego co się oriętuje moja uczelnia i tak przeprowadza test znajomości języka, aczkolwiek obawiam się, że macierzysta uczelnie w Anglii może go i tak wymagać.
Kolejne pytanie:
4. Jakie uniwersytety w Anglii polecacie?? Od razu zaznaczę, że chodzi mi o odpowiednio dobrany poziom..Nie mam na myśli Bóg wie jak wysokiego, ale chce, aby taki wyjazd nie był tylko jedną wielką imprezą.

Mam nadzieję, ze Was nie zamęczyłam tymi pytaniami Ale musicie przyznać,że nie ma lepszego źródła niż osoby, które to doświadczyły na własnej skórze.
Będę wdzięczna za odpowiedzi i wskazówki.
__________________
"Experience is the name that everyone gives to their mistakes." Oscar Wilde
awdotia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 21:04   #311
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: socrates-erasmus

Tak, wyjechałabyś na trzecim roku.
Nie słyszałam, żeby jakakolwiek uczelnia wymagała certyfikatów. Zazwyczaj wystarczy samo zdanie testu, u mnie chcieli też oświadczenie mojej lektorki na jakim poziomie języka jestem.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-09, 21:11   #312
taktomy88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: socrates-erasmus

@ Dr Cuddy
Nie nie, wszystko po kolei i powoli

1. Najpierw piszesz taki ładny mail do wymarzonej zagranicznej uczelni(mogę Ci podesłać swój, ale jest po francusku), aha piszesz do kogoś z biura wspołpracy z zagranicą, na każdej stronie każdego uniw. jest jakiś adres mailowy kontaktowy
w którym zawierasz info, że chcesz na erasmusa WŁAŚNIE do tej uczelni, ale uczelnie Twoja i ta wymarzona nie mają umowy i TY jako dzielna itd przedsiębiorcza osoba sama chcesz nawiązać współpracę
1a Lepiej jednak nim napiszesz gdziekolwiek pójdź na wlasną uczelnię i powiedz, że to zrobisz, żeby potem nie otworzyli oczu ze zdziwienia
2. Piszesz tam jakieś standardowe rzeczy, aha i zachwalasz swoją uczelnię, bo umową jest obustronna, to że Ty możesz jechac do nich, oznacza, że być może ktoś od nich przyjedzie do Was, więc ładnie trzeba zaprezentować szkołę!
3. Czekasz na odpowiedź. Jeśli pozytywna to idziesz to biura współpracy z zagranicą na Twojej uczelni i oni mają gotowny formularz umowy miedzyuczelnianiej i między sobą już wysylaja,faksują
4. Potem nie robisz nic
5. Mniej więcej w styczniu zaczyna się rekrutacja i wtedy skladasz podanie cv formularze na swojej uczelni
6. I jesli na podstawie sredniej itp Cie zaakceptuja to praaawie jedziesz
7. Musisz dostac jeszcze potwierdzenie z zagranicy ze ok możesz przyjeżdżać
8. I wtedy martwisz się zgodnością programów studiów itd. i cieszysz wyjazdem

to tak w skrócie, jakbyś miała pytania to chętnie pomogę
bo też rok temu nie wiedziałam jak co i gdzie i niestety nigdzie w internecie odpowiedzi nie było
ilona-k@o2.pl
taktomy88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 13:54   #313
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Smile Dot.: socrates-erasmus

Chętnie bym przeczytała taki list, ale nie znam francuskiego Co do własnej uczelni - wybieram się niedługo na poprawkę, więc przy okazji załatwię tę kwestię, a nuż w tym roku podpisze umowę z którąś z interesujących mnie uczelni. U mnie ponoć jest tak luksusowo, że osoba, która sama zainicjowała podpisanie umowy między uczelniami nie podlega rekrutacji i jedzie chyba tak w nagrodę, więc właściwie cały mój problem sprowadza się do napisania tego listu
Przeszukałam już stronę własnej uczelni, tych do których chcę jechać, fora itp. i nigdzie nie znalazłam odpowiedzi, także wieelkie dzięki za pomoc
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 18:40   #314
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: socrates-erasmus

Wróciłam właśnie z CWM i dowiedziałam się, że zabrałam się za to wszystko... za wcześnie. Teraz mam czekać do kwietnia i wtedy wysłać list, ale wtedy kończy się też rekrutacja. Jakoś mi się to nie klei, no ale nic
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 00:41   #315
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: socrates-erasmus

Dziewczynki, pomóżcie Czy któraś z was, tu w Polsce, była mentorem Erasmusa? Albo lepiej, brała udział w tej wymianie językowej Tandem? Bo ja na erasmusa nie mam za bardzo szans (jestem na bardzo indywidualnych studiach i przez durne formalności oficjalnie przez 4 lata jestem na ostatnim roku, bo moje studia trwają 6 lat, ale to już inna historia, nieważne), ale bardzo bym chciała poćwiczyć hiszpański. Uczę sie już od 1,5 roku, na kurs też będę chodzić (a nawet na dwa kursy , ale rozmowa z nativem to jednak ważna sprawa. Przeczytałam na stronie ESN, że istnieje taki program Tandem i polega właśnie na tworzeniu par wymian językowych. Ja uczę podstaw polskiego za konwersacje po hiszpańsku z Hiszpanem. Któraś z was brała w czymś takim udział? Mentorem nie za bardzo chcę zostawać, bo ja totalnie nieimprezowa jestem, nie umiem nawiązywać kontaktów, więc chyba się nie nadam Erasmusowi żeby go wprowadzać w bujne życie nocne Stolicy.
A, jestem z UW, więc najbardziej mnie interesuje właśnie wymiana w Warszawie. Chyba że macie inny pomysł jak można kogoś na taką wymianę poznać to chętnie zasięgnę rady.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 11:31   #316
kalanthee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1
Dot.: socrates-erasmus

Witam!

Wszyscy znajomi którzy byli na Erasmusie, bardzo mnie zachęcają i namawiają na ten wyjazd, mówią, że bym się tam odnalazła. Ja coraz bardziej się napaliłam, jednak mam trochę obaw. Po pierwsze długi czas nie miałam styczności z angielskim, kiedyś nawet szło mi dobrze, dogadać bym się dogadała, ale jednak nauka i zdawanie egzaminów w obcym języku mogło by mnie przerosnąć. Więc jak to jest z tym językiem.
Po drugie chce teraz zacząć mgr uzupełniające, czy na takich studiach też można wyjechać na Erasmusa i nie mogę znaleźć czy w tym systemie można jechać już na drugim semestrze czy dopiero po roku (czyli w roku w którym trzeba będzie się skupić na pisaniu magisterki).
Ogólnie też czuję się trochę staro, żeby teraz wyjeżdżać, bo na licencjacie średnio się skupiałam, ale myślę, że gdybym miała takich znajomych jak mam teraz to wyjechałabym już dawno. Marzę, żeby w życiu mieć wspaniałe wspomnienia i żeby niczego nie żałować.
Za miesiąc jadę do Hiszpanii do hmm prawie byłego chłopaka:P Właśnie jest na Erasmusie i niestety przez niego będziemy musieli się rozstać. To dla mnie przykre, jednak może dzięki temu sama zrobię coś dla siebie i właśnie zbiorę się na wyjazd. Także przynajmniej zorientuje się jak to wygląda też.
Swoją drogą też myślałam o Hiszpanii, jednak mój hiszpański na razie raczkuje.
Powiem szczerze, że mam mętlik w głowie.
kalanthee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 13:25   #317
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez kalanthee Pokaż wiadomość
Po drugie chce teraz zacząć mgr uzupełniające, czy na takich studiach też można wyjechać na Erasmusa i nie mogę znaleźć czy w tym systemie można jechać już na drugim semestrze czy dopiero po roku (czyli w roku w którym trzeba będzie się skupić na pisaniu magisterki).
Ja wiem jedynie, że na studiach magisterskich można wyjechać z programem o nazwie Erasmus Mundus Tu będzie na pewno więcej informacji http://erasmusmundus.org.pl/;)
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 14:56   #318
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: socrates-erasmus

PILNIE POSZUKUJĘ CHĘTNYCH NA PROJEKT
Projekt 10-18 październik. Mamy zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, wizę i atrakcje na miejscu . Płacimy tylko 30% kosztów transportu. Po projekcie dostajemy EuroPass z udokumentowanym nowym doświadczeniem.


W projekcie mogą brac udział osoby 20-25 znające język angielski.

Więcej info
http://dromaderka.blogspot.com/
__________________
http://dromaderka.blogspot.com/
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 10:00   #319
amisu09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8
Dot.: socrates-erasmus

przejrzałam wątek i bardzo mało jest opinii na temat erasmusa na Słowacji, a właśnie tam wybieram się na semestr letni. Jeśli był ktoś w Presovie, albo wybiera się w tym roku to odezwijcie się. Region trochę mało atrakcyjny dla Polaków i pewnie dlatego tak ciężko znaleźć jakieś informacje od byłych erasmusowiczów. Ale myślę, że Słowacja "ma jednak coś w sobie". Podzielcie się wrażeniami.
amisu09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-09, 12:20   #320
kajaczek33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2
Dot.: socrates-erasmus

hej amisu,

a szukałaś np tutaj: http://pl.erasm.us ? Ja jadąc na Erasmusa znalazłam tam sporo przydatnych opinii studentów plus jest też poradnik. Polecam

kaja
kajaczek33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 18:37   #321
ziawka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4
Dot.: socrates-erasmus

cześć wszystkim
A czy ktoś wybiera się może na erasmusa do Genui w semestrze letnim?
Pomyślałam sobie, że razem jakoś raźniej będzie
ziawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 11:02   #322
amisu09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez kajaczek33 Pokaż wiadomość
hej amisu,

a szukałaś np tutaj: http://pl.erasm.us ? Ja jadąc na Erasmusa znalazłam tam sporo przydatnych opinii studentów plus jest też poradnik. Polecam

kaja
Dzieki za info, naprawde fajna stronka, można znalezc duzo porad i forum, ale jakoś o Słowacji wciąż mało. Jesli ktos wybiera sie do Presova lub Trnavy, odezwijcie sie.
amisu09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 00:06   #323
asia1101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2
Dot.: socrates-erasmus

Witam,
Mam ogromną prośbę , piszę pracę magisterską na temat Erasmusa i potrzebuje osób do pomocy w sprawie wypełnienia ankiet ! Bardzo proszę,zostało mi mało czasu a osób które przebywały na erasmusie też jest mało i ciągle ich poszukuje. Jeśli ktoś znajdzie chwilkę czasu ,kto był na erasmusie i wypełni tą ankietę będę bardzooo ale to bardzo wdzięczna !!! Również proszę przekażcie Swoim kolegą i koleżanka.

Ankieta: http://moje-ankiety.pl/respond-2392.html

Z góry bardzo dziękuje i Pozdrawiam
Asia
asia1101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-14, 22:00   #324
kaasik18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: socrates-erasmus

witam wszystkich Forumowiczów,

witam,
jestem studentką 3roku socjologii, moją pracę licencjacką piszę n/t studentów wyjeżdżających na stypendia Erasmusa, dlatego też znalazłam się na tymże forum

Moją prośbę kieruję konkretnie do studentów wyjeżdżających w ramach Erasmusa studiujących na białostockich uczelniach (bądź tych którzy studia już skończyli, a brali udział w takim wyjeździe)

Jeżeli zdecydujesz się na wypełnienie ankiety,proszę o kontakt mailowy kaas89@gmail.com

z góry dziękuje Cytuj Odpowiedz
kaasik18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 15:12   #325
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Smile Dot.: socrates-erasmus

taktomy, mam pytanie, mam nadzieję, że tu zajrzysz jak to jest z kwestiami finansowymi u free moverów? Bo, wybierając samodzielnie uczelnię, traci się granta i trzeba samodzielnie sfinansować swój pobyt na zagranicznej uczelni. Płaci się tak samo jak "normalni" studenci?
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 10:41   #326
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: socrates-erasmus

Ludziska, a był ktoś na Erasmusie w St. Gallen - Szwajcarii?



Na stronie ogólnie pisze, że program business administration tam jest przeznaczony dla studentów licencjackich (czyli można jechac na 2 roku! ) ale ponadto można jeszcze w 4 i 5 roku. Czyli nie trzeba koniecznie na 3, jak to pisały dziewczyny na początku.
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 14:45   #327
_fraise_
Raczkowanie
 
Avatar _fraise_
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 374
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez ziawka Pokaż wiadomość
cześć wszystkim
A czy ktoś wybiera się może na erasmusa do Genui w semestrze letnim?
Pomyślałam sobie, że razem jakoś raźniej będzie
Ja zastanawiam się nad Włochami i Hiszpanią, ale dopiero teraz zamierzam zapisać się na kurs któregoś z języków. A Ty znasz włoski?
__________________

_fraise_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 13:01   #328
madchen123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Dot.: socrates-erasmus

Witam serdecznie,

W kwietniu jadę do Berlina EFB , kierunek pielęgniarstwo. Był może ktoś, możecie coś poradzić, podzielić się wrażeniami?
madchen123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 19:11   #329
dagi666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 21
Dot.: socrates-erasmus

hej Dziewczyny zastanawiam się nad wyjazdem na Erasmusa w przyszłym roku, początkowo chciałam aplikować na wyjazd do Francji, ale po zastanowieniu stwierdziłam ze moj francuski nie jest na tyle dobry, zwłaszcza w mowie, żeby studiować do francusku i teraz myslę o jakims kraju gdzie studia są prowadzone po angielsku..do wyboru mam budapeszt albo istambuł i stąd moje pytanie do dziewczyn które były na erasmusie na Węgrzech albo w Turcji: jak ogólnie tam jest? czy poziom na studiach miałyście porównywalny z Polską? i czy rzeczywiscie wszystkie zajęcia odbywałyscie po angielsku? z góry dzięki za odpowiedź
dagi666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 19:45   #330
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: socrates-erasmus

A nie ma żadnej uczelni we Francji na której można uczyć się po angielsku? Ja miałam do wyboru mnóstwo, nawet na mojej można było wybrać fr/ang.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-04 22:51:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:36.