Do ołtarza..... jak ???? z kim??? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-01, 17:53   #61
Filifionka
Raczkowanie
 
Avatar Filifionka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 119
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Mnie równiez tata prowadził do ołtarza, mimo, że oczywiście przed ślubem były zdjęcia więc już od rana mój obecny mąż wiedział jak wyglądam Jak przyjechaliśmy do kościoła to Rafał śmignął ze świadkami do kościoła czekał , a tata doprowadził mnie do niego i przekazał przysłowiową "rączkę"
(wcześniej tylko poinformowaliśmy księdza, że do ołtarza zaprowadzi mnie tata).

pozdrawiam!
Filifionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 18:09   #62
sylwusiaaniolek
Wtajemniczenie
 
Avatar sylwusiaaniolek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 450
GG do sylwusiaaniolek
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

mi sie bardzo podoba cos takiego... sama tez bardzo chcialabym zeby do oltarza prowiadzil mnie tata aleee kiedyyy to bedzie lol chyba za pareeeee lat
sylwusiaaniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 00:10   #63
moskirz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 137
GG do moskirz
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

u nas było troszkę inaczej..

razem przyjechaliśmy do kościoła..

poszliśmy dopełnic części formalności ( czt. zapłącić za mszę) po czym, każdy poszedł na swoje pozycje startowe

do ołtarza prowadził mnie tata

mój mąż stał przy pierwszych ławkach... właśnie tu doszło do "przekazania ciała" a potem już podrepraliśmy razem do naszych klęczników
moskirz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 08:32   #64
Filifionka
Raczkowanie
 
Avatar Filifionka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 119
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Cytat:
Napisane przez moskirz
u nas było troszkę inaczej..

razem przyjechaliśmy do kościoła..

poszliśmy dopełnic części formalności ( czt. zapłącić za mszę) po czym, każdy poszedł na swoje pozycje startowe

do ołtarza prowadził mnie tata

mój mąż stał przy pierwszych ławkach... właśnie tu doszło do "przekazania ciała" a potem już podrepraliśmy razem do naszych klęczników
u nas właściwie niemal dokładnie tak samo
Filifionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 17:08   #65
dagastop
Raczkowanie
 
Avatar dagastop
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 52
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

A ja wogóle się dziwie jeśli chodzi o zdjęcia, ze robi się je przed slubem.Pierwszy raz spotkałam się z tym właśnie na Wizażu. U mnie zawsze zdjecia robi się dzień, lub kilka po slubie aby można była poswiecić na nie wystarczająco duzo czasu, ewentualnie jkeżeli ktos chce mało zdjeć to wyskakuje w trakcie wesela na godzinke. Dlatego wtedy panstwo Młodzi się nie widzą i problem sam sie rozwiązuje - panna młoda może być prowadzona przez ojca do ołtarza i nie jest to jak niektórzy mówia SZOPKA.Chyba że ktos decyduje sie jeszcze na błogosławieństwo rodziców....
A nich mi ktos powie czy dokumenty w zakrystii mozna podpisać nie wiem po slubie lub dzień wcześniej żeby naprawde młodzi się nie widzieli przed ceremonią?
dagastop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 17:17   #66
dagastop
Raczkowanie
 
Avatar dagastop
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 52
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Ja np bardzo chciałabym być prowadzona przez mojego tate, ale nie chce właśnie aby mój przyszły mąż widział mnie przed slubem,Zdjecia plenerowe mamy póxniej, w tygodniu tyle tylko że właśnie nie wiem jak to jest z tymi dokumentami....
dagastop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 17:18   #67
dariagn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań/ Minneapolis :D
Wiadomości: 31
GG do dariagn
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

hmmm... a ja mam dylemat i sama nie wiem co wole...
wszystkie 3 rodzaje wejscia podobaja mi sie na swoj sposob, kazdy ma swoje uroki... dobrze ze mam jeszcze troche czasu do namyslu

ciekawe czy nasz proboszcz tez cos zaproponuje czy sami bedziemy przedsatwiac mu nasz poglad...

Moim zdaniem Mlodzi powinni sami zdecydowac, nikt nie powinien ich krytykowac ani narzucac wlasnej wizji i pogladow... dla mnie prowadzenie mlodej przez ojca jest piekne i wcale nie ma nic do szopki. Gdybym miala lepsze relacje ze swoim pewnie nie mialabym problemu ;/
dariagn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-19, 20:57   #68
dotka4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 65
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Cytat:
Napisane przez dagastop
A nich mi ktos powie czy dokumenty w zakrystii mozna podpisać nie wiem po slubie lub dzień wcześniej żeby naprawde młodzi się nie widzieli przed ceremonią?
Dokumenty możecie podpisać 2, 3 dni przed ślubem, jeśli sam ksiądz Wam tego nie zaproponuje, możecie mu wyjaśnić o co chodzi, jak wy byście chcieli, aby to wyglądało. Myślę, że nie powinno być z tym problemu.
dotka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 21:56   #69
dagastop
Raczkowanie
 
Avatar dagastop
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 52
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Cytat:
Napisane przez dotka4
Dokumenty możecie podpisać 2, 3 dni przed ślubem, jeśli sam ksiądz Wam tego nie zaproponuje, możecie mu wyjaśnić o co chodzi, jak wy byście chcieli, aby to wyglądało. Myślę, że nie powinno być z tym problemu.
Dzieki za odpowiedz Nie wiedziałam że jest taka możliwość
dagastop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 14:24   #70
dotka4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 65
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Cytat:
Napisane przez dagastop
Dzieki za odpowiedz Nie wiedziałam że jest taka możliwość
Jest. W zeszłym roku byłam świadkiem na slubie koleżanki, chyba w czwartek przed ślubem byliśmy u księdz, młodzi i świadkowie.
para młoda dostarczyła wszystkie niezbędne dokumenty, ksiądz spisał dane świadków, zapłacili za ślub i było juz prawie po wszystkim, a w sobotę tylko msza i już.
dotka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 14:58   #71
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Cytat:
Napisane przez dagastop
Dzieki za odpowiedz Nie wiedziałam że jest taka możliwość
my byliśmy ze świadkami chyba z tydzień przed ślubem, bo świadkowa musiala wyjechać do pracy do Warszawy i wróciła dzień przed slubem
Z tego co słyszałam to najczęściej ostateczne formalności w kancelarii załatwia sie kilka dni przed slubem. W dzień ślubu świadek zaniósł tylko do zachrystii obrączki i indeksy z zaliczonymi naukami, poradnią dniem skupienia i spowiedziami.
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-20, 16:14   #72
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

My byliśmy podpisac papierki na parę minut przed ślubem
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 06:19   #73
maja79
Wtajemniczenie
 
Avatar maja79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 065
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

A my dopiero po mszy podpisywaliśmy dokumenty w zakrystii. Tzn. po ślubowaniu - goście jeszcze byli w kościele. A jak wyszliśmy z zakrystii, to marsz Mendelsona i wyszliśmy z kościoła. Tak było wygodniej księdzu i nam. Mnie też prowadził tata do ołtarza, ale nie ułożylismy pod to tego podpisywania. Nie miało to takiego znaczenia dla nas, bo od 1,5 roku razem mieszkamy
maja79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 13:48   #74
nipeza
Przyczajenie
 
Avatar nipeza
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Cytat:
Napisane przez nejka
Dla mnie to nie ma sensu. W stanach taki zwyczaj jest ale to ma sens. Tam Pan Mlody widzi Panne dopiero wlasnie przy oltarzu. A u nas najpier jest blogoslawienstwo i w tym wypadku prowadzenie do oltarza przez ojca to tylko przedstawienie tez chcialam zeby tata mnie prowadzil ale pozniej wlasnie stwierdzilam ze nie ma to sensu.
Jeżeli chodzi o ścislość, to wg tradycji staropolskiej błogosławieństwo rodzice dają w dniu zręczyn. Mnie też tato będzie prowadził do ołtarza i dopiero wtedy mój narzeczony mnie zobaczy. I w dniu ślubu błogoslawieństwa już nie będzie. Z resztą jak ktoś się spóźnił z błogosławieństwem na zaręczyny, to może to jeszcze nadrobić w przeddzień ślubu po spowiedzi.
nipeza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 12:40   #75
Ginger1981
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 291
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Hej,ja raz widziałam jak ojciec młodej prowadził do ołtarza....Trochę to wyglada AMERYKANSKO,dzikowato.:ee k:
Ja tam nawet o tym nie myslałam,bo dla mnie to obciach.
Ginger1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 23:09   #76
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

trochę off topic - ja też dopiero na wizażu zetknełam się z takim "układem" dnia weselnego, że zdjęcia są przed ślubem. ale w sumie może lepsze to niż jak młodzi znikają w czasie przyjęcia na 2 godziny.
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 17:12   #77
asia-be
Przyczajenie
 
Avatar asia-be
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 6
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

A czy jest taka opcja w USC?? To znaczy czy ktos sie z tym kiedys spotkal ??
asia-be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 17:40   #78
Kasiunia26
Raczkowanie
 
Avatar Kasiunia26
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 60
GG do Kasiunia26
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

do nejki: no u mnie będzie troche inaczej ponieważ błogosławieństwo bedzie wplecione w sam sakrament naturalnie przed przysięgą, i dopiero potem udzielamy sobie ślubu tak wiec my również zobaczymy sie dopiero przed kosciołem. Chciąłbym zeby prowadził mnie tato ale niestety nie mam takiej opcji wieć wchodzimy z narzeczonym jako przedostatia para (po nas tylko świadkowie) ! a co do błogosławieństwa to słusznie zostało zauważone ze powino się je dawać w dniuz areczyn chyba zę postawiło sie rodziców przed faktem dokonanym w dniu ślubu;p
Kasiunia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 10:47   #79
sinti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Mnie też tata prowadził do ołtarz, bardzo pięknie to wygląda no i można się nieźle wzruszyć
sinti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-15, 13:20   #80
ovoc_winom
Raczkowanie
 
Avatar ovoc_winom
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 32
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Dziewczyny, przepraszam, że wtrącam się do watku wiekowo nie dla mnie... Niedługo wydaję za mąż swoją córkę, mój mąż jest historykiem z wykszałcenia i muszę wam powiedzieć, że zwyczaj prowadzenia młodej do ołtarza przez ojca jest zwyczajem staroplskim i majacym wielowierkową tradycję w naszym klraju. Zginął naprawdę po wojnie. Mój mąż stwierdził, że nie da sobie odebrać tego zaszczytu i naszą córkę napewno poprowadzi do ołtarza ( czego zresztą ona od niego oczekuje).Pozdrawiam
ovoc_winom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 13:27   #81
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Cytat:
Napisane przez ovoc_winom
Mój mąż stwierdził, że nie da sobie odebrać tego zaszczytu i naszą córkę napewno poprowadzi do ołtarza ( czego zresztą ona od niego oczekuje).Pozdrawiam
a ja nie dałabym sobie odebrać tego zaszczytu, gdybym była narzeczonym Dobrze że nikt nie wymyślił, że Młodego prowdzi matka, a Młoda kwitnie pod ołtarzem
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 19:49   #82
agnieszka0000
Przyczajenie
 
Avatar agnieszka0000
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 24
GG do agnieszka0000
z tata do oltarza....

mam takie pytanko....razem z moim teżetem zamowilismy juz date slubu i w ogole wszystko ok,tylko ja bym chcialo (ehhh....chyba za duzo filmow )zeby do ołtarza zaprowadzil mnie tata....tylko tu moze byc problem,bo u ksiedza jak sie pytal,czy ma byc sama ceremonia zaslubin,czy z msza,to powiedzielismy,ze z msza....i tu pytanie:czy jak slub bedzie polaczony z msza,to zaslubiny sa na poczatku czy raczej na koncu?
__________________
Jeśli ktoś kocha kwiat, który jest jedyny na milionach i milionach planet, to mu wystarcza do szczęścia patrzenie na gwiazdy i mówi sobie: "Gdzieś tam jest mój kwiat." Lecz jeśli baranek zje kwiat, to tak jakby wszystkie gwiazdy zgasły...
agnieszka0000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-04, 18:44   #83
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: z tata do oltarza....

Sam sakrament małżeństwa jest zaraz po kazaniu, więc własciwie to połowa nabożeństwa, ale tata w niczym nie przeszkadza zaprowadzi cię do oltarza i już... a poźniej może być msza skrócona i normalna
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 22:22   #84
statmilka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 117
GG do statmilka
Question Do ołtarza..... jak ???? z kim???

jakie macie pomysły ??? z jakimi zwyczajami się spotkałyście ??? o czym marzycie ?? jak to u Was wyglądało ???
statmilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 08:45   #85
magdulka
Raczkowanie
 
Avatar magdulka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 156
Dot.: Tata prowadzący do ołtarza...

Cytat:
Napisane przez magdulka Pokaż wiadomość
Dziewczyny bardzo serdecznie dziekuję Wam za pomoc
Ja nie odpuszczę mój tata bedzie prowadził mnie od ołtarza....
Mimo że mam bardzo nieprzyjaznego parafianon proboszcza
Jeśli wszystko uda się to skorzystamy z pomysłu "kasienka2883",
jeszcze raz dziekuję i pozdrawiam.
Tak jak pisałam wcześniej, ja nie odpuściłam... proboszcz o niczym nie wiedział... wszystko ustalilismy z panią która grała nam na skrzypcach
Moja mama z moim teściem zaprosili wszystkich stojących przed kościołem do środka
Mój TŻ wszedł do kościoła prowadzony przez swoją mamę w momencie gdy pojawili się księża(ślubu udzielali nam znajomi księża, byli pewni że my zrobimy cos inaczej ), wtedy też skrzypaczka zaczęła grać na swoim instrumencie..
Gdy doszli już do ołtarza, w drzwiach kościoła stałam juz ja z moim tatą ...do skrzypek dołączyły sie organy i my ruszyliśmy do ołtarza...

Tam juz mój tata przekazał mnie mojemu jeszcze wtedy narzeczonemu

Wszystko wyszło pieknie...to zdanie gości

Myslę że mój tata poprowadzi też do ołtarza moją młodszą siostrę...to jest niesamowite przeżycie...polecam zarówno pannom młodym jak i rodzicom

Pozdrawiam
__________________
Magda
www.17czerwca2006.prv.pl
magdulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-02, 11:38   #86
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

Witam
Ja juz po slubie jestem 7 lat, ale juz wtedy to tata mnie prowadzil do oltarza i z biegiem czasu zapamietalam ta wspaniala chwile do dzisiaj
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 12:12   #87
dżiza
Raczkowanie
 
Avatar dżiza
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 315
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

zarówno ja jak i mój mężczyzna chcemy aby było jak na amerykańskich filmach
na dodatek chcemy się spotkać dopiero przed ołtarzem i nie widzieć się wcale wcześniej - tutaj jednak jest pewnien problem - błogosławieństwo

mi na tym nie zależy, moi rodzice nawet nie wiedzieli o takiej tradycji, narzeczonemu też to obojętne, ale teść...teść się mocno zagotował jak to usłyszał

blablabla - tradycja, musi być błogosławieństwo itp.

ja i tak mam to w nosie więc chyba tak właśnie zrobimy jak postanowiliśmy
dżiza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 12:34   #88
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Do ołtarza..... jak ???? z kim???

Cytat:
Napisane przez dżiza Pokaż wiadomość
zarówno ja jak i mój mężczyzna chcemy aby było jak na amerykańskich filmach
na dodatek chcemy się spotkać dopiero przed ołtarzem i nie widzieć się wcale wcześniej - tutaj jednak jest pewnien problem - błogosławieństwo

mi na tym nie zależy, moi rodzice nawet nie wiedzieli o takiej tradycji, narzeczonemu też to obojętne, ale teść...teść się mocno zagotował jak to usłyszał

blablabla - tradycja, musi być błogosławieństwo itp.

ja i tak mam to w nosie więc chyba tak właśnie zrobimy jak postanowiliśmy
ja tez kiedys myslalam zeby tak zrobic, ani nam ani moim rodzicom na tym nie zalezy a co do tesciow to nie rozmawialismy o tym z nimi ale mysle ze zgodziliby sie ale najprawdopodobniej przed slubem pojedziemy na zdjecia- o ile pogoda dopisze. A prowadzenie przez ojca ma tylko wtedy sens jak Para Mloda nie widziala sie wczesniej
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 11:15   #89
Rumianek:-)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 57
Dot.: z tata do oltarza....

Elu, nie ma Mszy skróconej i normalnej.
Msza św. składa się z liturgii Słowa i liturgii eucharystycznej (Chrystus przychodzi pod postacią chleba i wina), kończy sie Komunią św.
Natomiast sakrament małżeństwa bywa udzielany również w ramach samej liturgii Słowa - to nie jest Msza św.
Rumianek:-) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 11:25   #90
Rumianek:-)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 57
Dot.: z tata do oltarza....

Nie wyobrażam sobie ślubu bez błogosławieństwa Rodziców.
To bardzo ważny i wzruszający moment...
Rumianek:-) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:00.