Wypowiedzenie a urlop - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-30, 17:40   #1
joaska22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 158

Wypowiedzenie a urlop


Czy w przypadku, kiedy to pracownik słada wymówienie, pracodawca ma obowiązek uregulować kwestię jego urlopu, tzn np. wypłacić pieniądze za niewykorzystany urlop?
joaska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 17:43   #2
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: Wypowiedzenie a urlop

Kwestia urlopu powinna być wyjasniona, ale pracodawca moze np zażądać, żeby pracownik wziął zaległy urlop w trakcie trwania okresu wypowiedzenia. Jesli to nie nastąpi to powinien wyplacic ekwiwalent za niewykorzystany urlop.
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 17:44   #3
karla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 132
Re: Wypowiedzenie a urlop

Pracodawca raczej każe ci wykorzystać urlop. Żaden pracodawca nie jest chętny do płacenia za urlop.Jeśli z jakiś przyczyn wykorzystanie urlopu jest niemożliwe pracodawca musi ci wypłacić za urlop.Nawet jeśli sama się zwalniasz.
karla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 17:45   #4
karla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 132
Re: Wypowiedzenie a urlop

Pracodawca raczej każe ci wykorzystać urlop. Żaden pracodawca nie jest chętny do płacenia za urlop.Jeśli z jakiś przyczyn wykorzystanie urlopu jest niemożliwe pracodawca musi ci wypłacić za urlop.Nawet jeśli sama się zwalniasz.
karla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-30, 19:40   #5
joaska22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 158
Re: Wypowiedzenie a urlop

Dzięki za odpowiedzi. Też myślałam, że pracodawca musi uregulować kwestię urlopu, nawet w przypadku wypowiedzenia ze strony pracownika. A tak na marginsie, czy wy też pracujecie więcej niż 8 godzin? Ja pracuję codziennie po 11 i czuję, że już dłużej tego nie zniosę, a jednak za bardzo nie mam innego wyjścia.
joaska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-01, 04:23   #6
joaska22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 158
Re: Wypowiedzenie a urlop

A czy orientujecie się, jak to jest w przypadku,kiedy kończy mi się umowa na czas określony i nie podpisuję dobrowolnie nastepnej. Czy wtedy mam natychmiastowe prawo do kuroniówki czy muszę (tak jak w przypadku wypowiedzenia) odczekać 4 miesiące?
Może ktoś podzieli się ze mną przemyśleniami o swpjej pracy, czy teraz każda praca wymaga zostawania po godzinach, za które wam nie płacą? A czy zgodnie z prawem można mieć w ciągu roku parwie 1000 nadgodzin nawet jeżeli pracownik wyraża na to zgodę?
joaska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-01, 09:23   #7
Nefretete
Zadomowienie
 
Avatar Nefretete
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 759
GG do Nefretete
Re: Wypowiedzenie a urlop

joanna napisał(a):
> A czy orientujecie się, jak to jest w przypadku,kiedy kończy mi się umowa na czas określony i nie podpisuję dobrowolnie nastepnej. Czy wtedy mam natychmiastowe prawo do kuroniówki czy muszę (tak jak w przypadku wypowiedzenia) odczekać 4 miesiące?

Z tego co się orientuję prawo do kuroniówki przysługuje w ciągu 7 dni od ustania stosunku pracy, ale jest tam coś o tym, że kuronia dostaje się po wypowiedzeniu umowy przez pracodawcę z przyczyn ekonomicznych- ale głowy nie dam.
Zadzwoń do Inspekcji Pracy, może tam Ci coś więcej powiedzą.

> Może ktoś podzieli się ze mną przemyśleniami o swojej pracy, czy teraz każda praca wymaga zostawania po godzinach, za które wam nie płacą? A czy zgodnie z prawem można mieć w ciągu roku parwie 1000 nadgodzin nawet jeżeli pracownik wyraża na to zgodę?

Art. 133.§ 2. Liczba godzin nadliczbowych przepracowanych w związku z okolicznościami określonymi w § 1 pkt 2 nie może przekroczyć dla poszczególnego pracownika 4 godzin na dobę i 150 godzin w roku kalendarzowym.
Podaję linka do strony: http://www.mpips.gov.pl/_praca.php?d...3&dokument=965

w moim przypadku nie miałam problemów z nadgodzinami- nie miałam ich , poza tym pracodawca powinien w regulaminie pracy określić dopuszczalne normy nadgodzin i określić, czy będą płacone czy też przeliczane na dni/ godziny wolne.
Jeżeli z woli pracodawcy siedzisz tyle w pracy i nie zamierzasz tam dalej pracować, proponuję powiadomić o tym Inspekcje Pracy lub Sąd Pracy. Jaka jest sytuacja w tej firmie nie wiem, dlatego tyle tyle mogę powiedzieć

Pozdrawiam
__________________
Moje życie ->http://www.wiktor.lukasiewicz.net.pl/

http://www.v10.pl

Narodowa strona Polaków-> http://www.narzekalnia.pl

Nefretete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-10-02, 19:41   #8
joaska22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 158
Re: Wypowiedzenie a urlop

Z moich informacji wynika, że kiedy pracownik sam się zwalnia z pracy, to prawo do kuroniówki przysługuje mu dopiero po upływie 4 miesięcy. Natomiast nie wiem, jak to jest, kiedy pracownik nie przedłuża z własnej woli umowy?
Ja niestety pracuję po 10,5 godziny. W umowie nie wspomniano nawet o nadgodzinach, ale same wiecie, jaka jest sytuacja na rynku pracy
joaska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:37.