Prośba - wyliczenie urlopu. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-10-12, 18:05   #1
joaska22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 158

Prośba - wyliczenie urlopu.


Zwracam się do Wizażanek kolejny raz z prośbą, bo wiem, że jesteście nieocenione . Chciałabym się dowiedzieć, czy orientujecie się, ile należy mi się urlopu (pracuje na umowę o pracę od 06.04.2003). Z góry dziekuję za podpowiedzi.
joaska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-13, 06:37   #2
milgryf
Zadomowienie
 
Avatar milgryf
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 1 430
Re: Prośba - wyliczenie urlopu.

trochę mało tych danych ale jeśli masz poniżej 10 lat stażu to przysługuje 20 dni urlopu na rok. za rok 2003 jest to 15 dni, a w tym roku 20, chyba że nie będziesz pracowała do końca roku wtedy za każdy miesięc odejmij 1,7 dnia (do zaokręglenia w górę).
milgryf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-14, 19:43   #3
joaska22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 158
Re: Prośba - wyliczenie urlopu.

Dzisiaj sie dowiedziałam od swojego pracodawcy, że za cały rok (2004) należy mi się 10 dni urlopu, bo zatrudniona zostałam na starych warunkach, a w momencie zatrunienia nie skończyłam jeszcze studiów wyższych. Zupełnie mnie to zaskoczyło i jest dla mnie okropną niesprwiedliwością, bo nie dość, że pracuję po 11 godzin, weekendy spędzam na uczelni, to jeszcze dostałam tylko dziesięć dni urlopu za cały rok. I powiedźcie, jak żyć w takim kraju ?
joaska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-15, 12:52   #4
milgryf
Zadomowienie
 
Avatar milgryf
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 1 430
Re: Prośba - wyliczenie urlopu.

Nie znam żadnego przepisu który mówi że za rok pracy jest 10 dni urlopu ani starego ani nowego. Coś pracodawca kręci.Może poproś aby jeszcze raz przeliczył bo może niechcący się pomylił bo np. twoja koleżanka która podobnie zaczęła pracę ma za 2004r 20 dni(nowe zasady) i 12 za 2003 (wg.starych zasad).
A życie niestety jest bardzo niesprawiedliwe-pracodawców też.
pozdrawiam
milgryf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-15, 18:45   #5
alebazi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6
GG do alebazi
Re: Prośba - wyliczenie urlopu.

w 2003 roku kiedy zaczęłaś pracować obowiązywały inne przepisy i warunkiem otrzymania pełnego wymiaru urlopu był przepracowany cały rok, a u ciebie minął on w 04.2004r. Co prawda od 01.2004 obowiązują korzystniejsze przepisy dotyczące przysługującego urlopu, ale ciebie , przynajmniej w 2004r. obowiązują faktycznie z tego co się orientuję stare zasady bo twój 1 rok pracy to przełom 2003/2004, tak więc chociaż po przepracowaniu połowy roku mogłaś otrzymać już połowę przysługującego ci wymiaru, to dopiero po roku pracy otrzymujesz pełen wymiar urlopu i chyba do końca 2004 roku nic więcej ci się nie należy.
Ale moge ci poradzić, żebyś skontaktowała się z najbliższym inspektoratem pracy, gdzie dyżurujący prawnik udziela bezpłatnych porad dotyczących prawa pracy, również telefonicznie. Niestety nie wiem gdzie mieszkasz, jeśli podasz miejscowość postaram sie poszukać ci nr telefonu do twojego najblizszego punktu takich porad. Pozdrawiam i powodzenia
alebazi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-16, 07:36   #6
joaska22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 158
Re: Prośba - wyliczenie urlopu.

Tzn, z tego co zrozumiałam, mogłam przestać pracować w kwietniu 2004 i miałaby też 20 dni urlopu? A za kolejne 8 miesięcy do końca 2004 nie należy mi sie już żaden dzień wolny? Mieszkam w Płocku i dziekuję za wyjasnienia.
joaska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-16, 15:58   #7
alebazi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6
GG do alebazi
Re: Prośba - wyliczenie urlopu.

dla tych którzy zaczęli pracować w 2003 roku i rok pracy mija dopiero w 2004 obowiązują te dziwne przepisy przejściowe. Tak, po roku pracy, czyli w 04.2004 należy ci się pełen wymiar urlopu po odliczeniu ewentualnych dni które już mogłaś wybrać po pół roku pracy i to musi ci starczyć do końca 2004 roku, a nowy pełen wymiar otrzymasz dopiero od 01.2005 (jeśli jeszcze bedziesz pracowała)i wtedy już na nowych zasadach tak jak wszyscy. Natomiast nie mam pewności co do liczby dni jakie ci po roku pracy przysługują: czy te które obowiązywały jeszcze w 2003 roku (a wtedy najniższy wymiar to było 18 dni) czy te które obowiązują od 2004 roku.
joanna napisał(a):
> Tzn, z tego co zrozumiałam, mogłam przestać pracować w kwietniu 2004 i miałaby też 20 dni urlopu? A za kolejne 8 miesięcy do końca 2004 nie należy mi sie już żaden dzień wolny? Mieszkam w Płocku i dziekuję za wyjasnienia.
alebazi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:56.