Klub Pijaczek Pokrzywy II - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;) - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-09-28, 13:42   #4381
MerriqueMayfair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: woj. opolskie
Wiadomości: 938
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy II - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez i_lonka Pokaż wiadomość
Mam pytanie. A miałaś jakieś problemy z wypłukiwaniem witaminy B?, zajady itp., czy brałaś tabletki? I jeszcze jedno, miałaś wyspy? Ja piję od 2 tygodni i zastanawiam się, czy czeka mnie wysyp.
Ja ogólnie nie mam problemów ze skórą to i po pokrzywie nie mam wysypu. A co do wit.b to od jakiegoś czasu dołączyłam jeszcze picie drożdży do kuracji
__________________
" Ciekawość zabiła kota, satysfakcja go wskrzesiła "


http://www.stephenking.pl

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2a069sfwd4tsq.png

Zużywam kosmetyki, nie kupuję nowych

MerriqueMayfair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-28, 13:49   #4382
miss_alchemist
Raczkowanie
 
Avatar miss_alchemist
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 259
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy II - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez i_lonka Pokaż wiadomość
Mam pytanie. A miałaś jakieś problemy z wypłukiwaniem witaminy B?, zajady itp., czy brałaś tabletki? I jeszcze jedno, miałaś wyspy? Ja piję od 2 tygodni i zastanawiam się, czy czeka mnie wysyp.
Piję od początku sierpnia, nie mam objawów niedoboru witaminy B1, nie biorę suplementów diety, nie dostałam żadnego wysypu trądziku

ALE ja problem trądziku pożegnałam całkowicie półtora roku temu, zaczynając brać tabsy (choć już wtedy miałam niewielki z tym problem), więc może pokrzywa choćby chciała, to przez to nie może mi wyczyścić organizmu :P
miss_alchemist jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-28, 14:29   #4383
i_lonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: nie ta bajka
Wiadomości: 331
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy II - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez miss_alchemist Pokaż wiadomość
Piję od początku sierpnia, nie mam objawów niedoboru witaminy B1, nie biorę suplementów diety, nie dostałam żadnego wysypu trądziku

ALE ja problem trądziku pożegnałam całkowicie półtora roku temu, zaczynając brać tabsy (choć już wtedy miałam niewielki z tym problem), więc może pokrzywa choćby chciała, to przez to nie może mi wyczyścić organizmu :P
A może po po prostu Twój organizm nie jest tak zanieczyszczony, może od tego zależy ten wysyp - im bardziej organizm zanieczyszczony, tym większy wysyp. Ja na razie nie mam żadnego wysypu i zastanawiam się, czy jego występowanie jest regułą, czy np. zależy od zanieczyszczenia organizmu. A co ile robisz przerwę?

Cytat:
Napisane przez MerriqueMayfair Pokaż wiadomość
Ja ogólnie nie mam problemów ze skórą to i po pokrzywie nie mam wysypu. A co do wit.b to od jakiegoś czasu dołączyłam jeszcze picie drożdży do kuracji
Do Ciebie kieruję to samo pytanie. Co ile robisz przerwę? Mnie na początku zrobił się zajad, ale dołączyłam do swojej diety więcej produktów bogatych w witaminę B i nie biorę tabletek, nie chcę się szprycować tabletkami. Jeżeli chodzi o drożdże to jakoś ich smak mnie nie zachęca.
__________________

7.07.10
- CG
14.07.10 - bez prostowania
13.09.10 - pokrzywa


i_lonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-28, 14:30   #4384
Domzdrowia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 29
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy II - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

To ja też do Was dołączę. Czyli co? Muszę się zaopatrzyć w witaminy z grupy B z tego co tu czytam? Po jakim czasie widać efekty?
Domzdrowia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-28, 14:57   #4385
i_lonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: nie ta bajka
Wiadomości: 331
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy II - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez Domzdrowia Pokaż wiadomość
To ja też do Was dołączę. Czyli co? Muszę się zaopatrzyć w witaminy z grupy B z tego co tu czytam? Po jakim czasie widać efekty?
Jak wyżej napisałam, ja nie biorę witaminy B, staram się wzbogacić swoją dietę o tę witaminę i z tego co czytałam na forum, nie wszyscy łykają tabletki. To już sama chyba musisz zdecydować. A na jakie efekty liczysz? Trzeba czasu, kilku tygodni na pewno.
__________________

7.07.10
- CG
14.07.10 - bez prostowania
13.09.10 - pokrzywa


i_lonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-28, 20:23   #4386
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy II - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Postanowiłam dołączyc do klubu W najbliższym czasie nabęde pokrzywę i zacznę swoją przygodę.

A są tu jakieś stare wyjadaczki? Chodzi mi o to, czy pokrzywe powinno się pić dozywotnio, czy po jakimś czasie przestac albo zrobić dłuższą przerwę, niż przepisowy miesiąc po 3 mies picia?
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-28, 20:37   #4387
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy II - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez i_lonka Pokaż wiadomość
Płukanki na pewno rozjaśnią, ale czy picie też, nie jestem pewna. Sama zastanawiam się nad piciem rumianku i czy faktycznie wpływa on na kondycję włosów. A jak w smaku?

powiem ci ze nawet mi smakuje, jest łagodny i da sie go pic bez słodzenia narazie piję go od 2 dni, wiec nie wiem jak zadziała na wloski, ale jakby co to napewno dam znać o efektach
bratka np nie mogłam pić był ochydny w smaku dla mnie


a wy słodzicie te herbatki ?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-28, 20:54   #4388
miss_alchemist
Raczkowanie
 
Avatar miss_alchemist
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 259
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy II - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez i_lonka Pokaż wiadomość
A może po po prostu Twój organizm nie jest tak zanieczyszczony, może od tego zależy ten wysyp - im bardziej organizm zanieczyszczony, tym większy wysyp. Ja na razie nie mam żadnego wysypu i zastanawiam się, czy jego występowanie jest regułą, czy np. zależy od zanieczyszczenia organizmu. A co ile robisz przerwę?
Hihi, ja pcham w siebie tyle śmieciowego jedzenia, że trudno, by mój organizm nie był zanieczyszczony. Chociaż z drugiej strony nie palę, nie pijam alkoholu zbyt często, słodycze ostatnio jem rzadko. Trudno powiedzieć Ale etap trądziku młodzieńczego miałam w gimnazjum, w liceum przechodził, na studiach przestał być jakimkolwiek problemem, a jak tylko zaczęłam brać pigułki, to zniknął niemal całkowicie. Ogólnie jestem bardzo zdziwiona, jak mi wyskakuje jakiś pryszczyk, zwykle za 2 dni bez żadnych zabiegów go nie ma. Mam tylko trochę zaskórników a buzię myję tylko wodą. Widocznie pokrzywa postanowiła działać tylko na moje włosy i niestety paznokcie (niestety, bo muszę je często obcinać, a mi się obcinaczka zepsuła :P).

Przerwy jako takiej nie robiłam jeszcze, jedynie krótkie, kilkudniowe - w czasie okresu oraz jak mi się pokrzywa skończyła i nie chciało mi się iść do sklepu. Za miesiąc (czyli po 3 miechach) zrobię miesięczną przerwę

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Postanowiłam dołączyc do klubu W najbliższym czasie nabęde pokrzywę i zacznę swoją przygodę.

A są tu jakieś stare wyjadaczki? Chodzi mi o to, czy pokrzywe powinno się pić dozywotnio, czy po jakimś czasie przestac albo zrobić dłuższą przerwę, niż przepisowy miesiąc po 3 mies picia?
Wydaje mi się, że dożywotnie picie pokrzywy nie powinno mieć negatywnego wpływu na organizm, jeśli nie pije się jej 5 razy dziennie Ja ogólnie zastanawiam się nad przejściem ze zwykłej czarnej herbaty na różne zioła tak na co dzień.

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
powiem ci ze nawet mi smakuje, jest łagodny i da sie go pic bez słodzenia narazie piję go od 2 dni, wiec nie wiem jak zadziała na wloski, ale jakby co to napewno dam znać o efektach
bratka np nie mogłam pić był ochydny w smaku dla mnie


a wy słodzicie te herbatki ?
Nie słodzę, bo lubię smak ziół, tylko trzeba się przyzwyczaić. Ale mam wprawę, bo herbaty nie słodzę już od lat, lubię pić miętę i pokrzywa po prostu nie robi na mnie wrażenia Za to TŻ jak tylko poczuł sam zapach, to mu buzię wykręciło
miss_alchemist jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-28, 21:48   #4389
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy II - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

ja właśnie siedzę przy herbatce Receptury Natury - Piękne włosy, skóra paznokcie. W składzie jest m.in. skrzyp, pokrzywa i kilka innych ziół. Piję kilka dni raz dziennie, dla mnie smakuje i nie słodzę. Efektu nie oczekuję, ponieważ bezpośredni wpływ na stan naszej cery i włosów ma codzienna dieta. Jednak żadna herbatka w torebce nie zastąpi prawdziwych zerwanych na 5 minut przed ziół - mogę powiedzieć u mięcie, której próbowałam, świeżutko parzona pychotka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 06:37   #4390
MerriqueMayfair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: woj. opolskie
Wiadomości: 938
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy II - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Co do przerwy to mam zamiar pociągnąć jeszcze cały październik i listopad i w grudniu zrobić miesięczną
__________________
" Ciekawość zabiła kota, satysfakcja go wskrzesiła "


http://www.stephenking.pl

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2a069sfwd4tsq.png

Zużywam kosmetyki, nie kupuję nowych

MerriqueMayfair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 07:40   #4391
tipsiara
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 426
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy II - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez i_lonka Pokaż wiadomość
Witajcie, kolejne pijaczki.



A z jakiej firmy masz, jaki producent? Ja za swoją dałam coś około 4, 5 zł. Czytałam, że liście są lepsze od pokrzywy w torebkach ekspresowych.
Dziękuję za miłe przyjęcie
firma-Zakład zielarski Kawon


Kiedyś piłam napar ze świeżej pokrzywy, nie pamietam skutków ale smak owszem, taki słodziutki.
tipsiara jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-29, 09:46   #4392
Domzdrowia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 29
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy II - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez i_lonka Pokaż wiadomość
Jak wyżej napisałam, ja nie biorę witaminy B, staram się wzbogacić swoją dietę o tę witaminę i z tego co czytałam na forum, nie wszyscy łykają tabletki. To już sama chyba musisz zdecydować. A na jakie efekty liczysz? Trzeba czasu, kilku tygodni na pewno.
Chciałabym, aby włosy mi się wzmocniły, nie wypadały. Mam też problem z tym, że mi się przesuszają szczególnie na końcach, ale na to już sama herbatka nie pomoże. Muszę się zaopatrzyć dodatkowo w biovax bo dużo czytałam o nim na tym forum. Myślę, też o tym, aby zmienić swoje nawyki - zrezygnować z czarnej herbaty i porannej kawy, bo o ile herbaty nie słodzę od wielu lat to kawa musi być słodka.
Domzdrowia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 12:21   #4393
i_lonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: nie ta bajka
Wiadomości: 331
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy II - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
powiem ci ze nawet mi smakuje, jest łagodny i da sie go pic bez słodzenia narazie piję go od 2 dni, wiec nie wiem jak zadziała na wloski, ale jakby co to napewno dam znać o efektach
bratka np nie mogłam pić był ochydny w smaku dla mnie


a wy słodzicie te herbatki ?
Nie, ja nie słodzę, uważam, że mija się to z celem. Jeżeli już ktoś musi słodzić to polecam miód albo brązowy cukier.


Cytat:
Napisane przez Domzdrowia Pokaż wiadomość
Chciałabym, aby włosy mi się wzmocniły, nie wypadały. Mam też problem z tym, że mi się przesuszają szczególnie na końcach, ale na to już sama herbatka nie pomoże. Muszę się zaopatrzyć dodatkowo w biovax bo dużo czytałam o nim na tym forum. Myślę, też o tym, aby zmienić swoje nawyki - zrezygnować z czarnej herbaty i porannej kawy, bo o ile herbaty nie słodzę od wielu lat to kawa musi być słodka.
Możesz oczekiwać po pokrzywie wzmocnienia, ale na to na pewno trzeba czasu, ja zauważyłam, że włosy mi szybciej rosną . Co do przesuszania włosów na to na pewno biovax, pokrzywa raczej dla przetłuszczający się włosów - normuje wydzielanie sebum. Polecam zieloną herbatę zamiast czarnej.


Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Postanowiłam dołączyc do klubu W najbliższym czasie nabęde pokrzywę i zacznę swoją przygodę.

A są tu jakieś stare wyjadaczki? Chodzi mi o to, czy pokrzywe powinno się pić dozywotnio, czy po jakimś czasie przestac albo zrobić dłuższą przerwę, niż przepisowy miesiąc po 3 mies picia?

Moje koleżanki, piją pokrzywę od roku, od poniedziałku do piątku, w weekend przerwa i tak cały czas. Nie zaobserwowały skutków ubocznych.
__________________

7.07.10
- CG
14.07.10 - bez prostowania
13.09.10 - pokrzywa


i_lonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 17:06   #4394
xyolax
Zakorzenienie
 
Avatar xyolax
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 5 007
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy II - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Witam was Drogie Pijaczki Pokrzywy!
Obserwuję Was tu na bieżąco już od dawna i postanowiłam się ujawnić

Zaczęłam pić pokrzywę z myślą o włosach, a zostałam niezwykle mile zaskoczona jej działaniem na moją cerę. Od dłuższego czasu męczyłam się z trądzikiem, stosowałam różne antybiotyki, maści, maseczki, a tu wystarczyło sięgnąć po naturę. Jeszcze niedawno miałam ogromny wysyp na twarzy a po ok tygodniu picia pokrzywy 2x dziennie może nie mam idealnej cery, ale po prostu PRAWIE wszystko się cofnęło !! I na buzi mam tylko nieliczne zmiany trądzikowe. Razem z pokrzywą zażywam 4 tabletki drożdży Lewitan. Może razem tak świetnie działają. Szczerze mówiąc spodziewałam się dość dziwnego smaku pokrzywy, ale smak mi podpasował i nawet nie muszę jej słodzić. Wręcz nie mogę się doczekać kiedy kolejny kubek Nie zauważyłam działania ani pozytywnego ani negatywnego na moje włosy, ale będę pić dalej W sumie piję ją już od miesiąca, czasem piłam skrzypokrzywę, czasem 2x dziennie, ale zmniejszyłam dawkę do 1x dziennie, przez dziwne kłucie w żołądku, które mogło wyniknąć z przedawkowania pokrzywy (?).

Mam nadzieję, że mnie przygarnięcie w swoje szeregi!
__________________
Peace, love, zumba !
xyolax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 17:07   #4395
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy II - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez miss_alchemist Pokaż wiadomość

Przerwy jako takiej nie robiłam jeszcze, jedynie krótkie, kilkudniowe - w czasie okresu oraz jak mi się pokrzywa skończyła i nie chciało mi się iść do sklepu. Za miesiąc (czyli po 3 miechach) zrobię miesięczną przerwę
A to w czasie okresu też trzeba przerwy robić?

Właśnie jestem po pierwszym kubasku i kupiłam juz wit B, ile dziennie bierzecie pastylek? Wydaje mi się, że jedna starczy?
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 19:04   #4396
miss_alchemist
Raczkowanie
 
Avatar miss_alchemist
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 259
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy II - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
A to w czasie okresu też trzeba przerwy robić?

Właśnie jestem po pierwszym kubasku i kupiłam juz wit B, ile dziennie bierzecie pastylek? Wydaje mi się, że jedna starczy?
Nie wiem, czy trzeba, ale wiele dziewczyn mówiło o zmniejszeniu obfitości okresu przy piciu pokrzywy. Ja na to jedno krwawienie, które miałam od początku picia pokrzywy, pokrzywę odstawiłam, ponieważ było ono gorzej niż skąpe. Z tym, że miałam małą tabletkową rewolucję, zatem nie wiem, czy winne były pigułki, czy pokrzywa. W dwóch ostatnich stronach wątku było o tym pisane.

Co do kompleksu witamin B - faktem jest, że skrzyp pity w dużych ilościach może wypłukiwać witaminę B1 (to wiem na pewno, natomiast nie udało mi się znaleźć żadnych informacji nt. pokrzywy, poza tymi z Wizażu). Ponoć nie tak łatwo przedawkować witaminy z grupy B, ale osobiście nie chciałabym brać tabletek bez wyraźnego wskazania na niedobór, lepiej uzupełnić dietę o produkty bogate w witaminę B1 lub pić drożdże, jak jedna z Wizażanek wyżej.
miss_alchemist jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 19:13   #4397
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy II - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

a co sadzicie o piciu skrzypu?

skoro w tabletkach jest dobry to cherbata na porost włosów chyba tez może być, co sądzicie?

ani w aptece mi powiedziała że jeśli na włosy to raczej do płukania, ale ja wasnie wolałabym pić?


myślicie że przyspieszy porost i warto?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 22:16   #4398
i_lonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: nie ta bajka
Wiadomości: 331
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy II - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez xyolax Pokaż wiadomość
Zaczęłam pić pokrzywę z myślą o włosach, a zostałam niezwykle mile zaskoczona jej działaniem na moją cerę. Od dłuższego czasu męczyłam się z trądzikiem, stosowałam różne antybiotyki, maści, maseczki, a tu wystarczyło sięgnąć po naturę. Jeszcze niedawno miałam ogromny wysyp na twarzy a po ok tygodniu picia pokrzywy 2x dziennie może nie mam idealnej cery, ale po prostu PRAWIE wszystko się cofnęło !! I na buzi mam tylko nieliczne zmiany trądzikowe. Razem z pokrzywą zażywam 4 tabletki drożdży Lewitan. Może razem tak świetnie działają. Szczerze mówiąc spodziewałam się dość dziwnego smaku pokrzywy, ale smak mi podpasował i nawet nie muszę jej słodzić. Wręcz nie mogę się doczekać kiedy kolejny kubek Nie zauważyłam działania ani pozytywnego ani negatywnego na moje włosy, ale będę pić dalej W sumie piję ją już od miesiąca, czasem piłam skrzypokrzywę, czasem 2x dziennie, ale zmniejszyłam dawkę do 1x dziennie, przez dziwne kłucie w żołądku, które mogło wyniknąć z przedawkowania pokrzywy (?).

Mam nadzieję, że mnie przygarnięcie w swoje szeregi!
Przygarniemy z miłą chęcią . Co do poprawy cery, to faktycznie te tabletki też mogą mieć wpływ. Kojarzę, że niektórym osobom pokrzywa pomogła w walce z trądzikiem.


Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
A to w czasie okresu też trzeba przerwy robić?

Właśnie jestem po pierwszym kubasku i kupiłam juz wit B, ile dziennie bierzecie pastylek? Wydaje mi się, że jedna starczy?
Wszystkopięknie wytłumaczyła Ci już miss alchemist. Zgadzam się z nią w całości odnośnie kwestii zażywania witaminy B podczas picia pokrzywy.


Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a co sadzicie o piciu skrzypu?
skoro w tabletkach jest dobry to cherbata na porost włosów chyba tez może być, co sądzicie?
ani w aptece mi powiedziała że jeśli na włosy to raczej do płukania, ale ja wasnie wolałabym pić?
myślicie że przyspieszy porost i warto?
Ja myślę, że warto jak najbardziej. Wiele z nas pieje pokrzywę i skrzyp jednocześnie.
__________________

7.07.10
- CG
14.07.10 - bez prostowania
13.09.10 - pokrzywa


i_lonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 14:07   #4399
xyolax
Zakorzenienie
 
Avatar xyolax
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 5 007
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy II - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

i_lonka, bardzo mi miło!

karmazynka99,
z tego co wyczytałam to właśnie dużo wizażanek tak pije, nawet sama próbowałam łączyć pokrzywę ze skrzypem, ale na dłuższą metę źle na mnie działało takie połączenie. Czułam kłucie w żołądku, po odstawieniu wszystko wróciło do normy. Sam skrzyp w smaku podobno jest mdły W połączeniu z pokrzywą za pierwszym razem smak i zapach przypominał mi cukierki, nie wiem jakim cudem

Oczywiście kubeczek pokrzywy już wchłonięty
__________________
Peace, love, zumba !
xyolax jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-30, 14:41   #4400
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy II - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

A ile czekacie po zagotowaniu wody? 5 min? Bo wrzątkiem podobno nie wolno zalewać
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 18:27   #4401
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy II - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

a zauważyłyscie jakies działanie tego skrzypu na włosy?

i czy on tez przeciemnia?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 19:07   #4402
anioolek20
Raczkowanie
 
Avatar anioolek20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 57
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy II - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

hej dziewczyny! czy mogę pić pokrzywe i łykac merz special jednoczesnie?
anioolek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-01, 17:08   #4403
myslenieszkodzi
Raczkowanie
 
Avatar myslenieszkodzi
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 151
Arrow Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy II - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Od miesiąca piję pokrzywę i skrzyp (po jednym kubku dziennie)

Rezultat:
włosy wolniej się przetłuszczają, zauważyłam mniejsze wypadanie włosów
cerę i tak mam do kitu, więc na wypryski nawet nie zwracałam uwagi
nie zauważyłam objawów niedoboru wit. B

może za miesiąc lub dwa zauważę ewentualne przyspieszenie porostu włosów
myslenieszkodzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-01, 19:59   #4404
i_lonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: nie ta bajka
Wiadomości: 331
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy II - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
A ile czekacie po zagotowaniu wody? 5 min? Bo wrzątkiem podobno nie wolno zalewać
Na mojej torebce (mam pokrzywę suszoną, nie w torebkach, ekspresową) jest napisane, że zalewać wrzątkiem i parzyć pod przykryciem od 5 do 10 minut.


Cytat:
Napisane przez anioolek20 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny! czy mogę pić pokrzywe i łykac merz special jednoczesnie?
To zależy od tego, co jest w składzie merz special. Jeżeli jest pokrzywa to nie można brać tego suplementu.
__________________

7.07.10
- CG
14.07.10 - bez prostowania
13.09.10 - pokrzywa


i_lonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-02, 14:37   #4405
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy II - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

a myślicie że tabletki które maja ekstrakt z pokrzywy przyciemnia włosy?

bo kupiłam i teraz boje się brać
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-02, 21:14   #4406
i_lonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: nie ta bajka
Wiadomości: 331
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy II - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a myślicie że tabletki które maja ekstrakt z pokrzywy przyciemnia włosy?

bo kupiłam i teraz boje się brać

Ja piję pokrzywę i nie zauważyłam, żeby przyciemniały mi włosy. Myślę, że tym bardziej tabletki na to nie wpłyną.
__________________

7.07.10
- CG
14.07.10 - bez prostowania
13.09.10 - pokrzywa


i_lonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 11:03   #4407
olutek97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3
Red face Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy II - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Witam!
Dziś dołączyłam do forum i chcę również dołączyć do PP.
Mam 13 lat. Tak wiem, że to mało, ale cóż.
Wczoraj napiłam się pokrzywy. Powiem szczerze, że to pierwsze zioło, które mi smakuje.
olutek97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 13:12   #4408
Alciaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 542
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy II - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Ja pokrzywę piję trochę ponad miesiąc. Na moich włosach ciężko zobaczyć czy rosną bardziej czy nie, bo ich długość zależy od rodzajów loków
Ale na nóżkach rosną szybciej
__________________

Alciaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 16:33   #4409
narvana_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy II - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Witam! Ja również chcę dołączyć, zaczynam pić skrzyp i póki co efektów nie widać. Ale to dopiero tydzień. Czekam na jakiekolwiek efekty.
narvana_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 17:57   #4410
i_lonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: nie ta bajka
Wiadomości: 331
Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy II - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez Alciaaa Pokaż wiadomość
Ale na nóżkach rosną szybciej

Niestety tam też rosną szybciej .
__________________

7.07.10
- CG
14.07.10 - bez prostowania
13.09.10 - pokrzywa


i_lonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:58.