ŚRODKI PRZECZYSZCZAJĄCE- tabletki i herbatki - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-15, 07:23   #31
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: KU PRZESTRODZE ! Skutki nadużywania środkó przeczyszczjących !!!!

Cytat:
Napisane przez czysta abstrakcja Pokaż wiadomość
W prawdzie nie miałam z tymi wspomagaczami dużo i długo do czynienia, ale to tylko dlatego, że byłam przestrzegana o negatywnych skutkach,
które są krótko mówiąc przerażające.

nicka pisze o chemii, ale od siebie dodam, że również herbatki na przeczyszczenie, które zawierają senes i inne ziółka pomocnicze są tak samo szkodliwe i działają na dłuższą metę podobnie jak czysto chemiczne środki
potwierdzam, swego czasu piłam przez długą ilość czasu herbatki "oczyszczające"
przez kilka miesiecy nie zauważałam nic niepokojącego, wszystko było w porządku, był też czas, kiedy piłam po prostu bo mi smakowała.Ale gdy je odstawiłam (przed ostawieniem piłam też nieregularnie senes), miałam i mam problemy z jelitami - zaparcia, wzdęcia, nieregularne wypróżnienia. :/
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 11:25   #32
tatiana22
Raczkowanie
 
Avatar tatiana22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 390
Dot.: KU PRZESTRODZE ! Skutki nadużywania środkó przeczyszczjących !!!!

dokładnie-to w jelitach następuje wchłanianie substancji pokarmowych.
tatiana22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 15:29   #33
201703061224
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 783
Dot.: KU PRZESTRODZE ! Skutki nadużywania środkó przeczyszczjących !!!!

--

Edytowane przez 201703061224
Czas edycji: 2013-12-13 o 12:06
201703061224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 15:32   #34
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: KU PRZESTRODZE ! Skutki nadużywania środkó przeczyszczjących !!!!

Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Pokaż wiadomość
potwierdzam, swego czasu piłam przez długą ilość czasu herbatki "oczyszczające"
przez kilka miesiecy nie zauważałam nic niepokojącego, wszystko było w porządku, był też czas, kiedy piłam po prostu bo mi smakowała.Ale gdy je odstawiłam (przed ostawieniem piłam też nieregularnie senes), miałam i mam problemy z jelitami - zaparcia, wzdęcia, nieregularne wypróżnienia. :/

obawiam sie, ze swoja wypowiedzia zniszczylas zamysl strony pt. "nie przeczyszczaj sie, bo i tak sie wchlonelo w zoladku". no coz.
__________________
smocza mama
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 16:44   #35
NaomiClark
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 156
Dot.: KU PRZESTRODZE ! Skutki nadużywania środkó przeczyszczjących !!!!

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Nie to żebym się nie zgadzała z samą istotą artykułu, ale kompletna bzdurą jest napisanie, że wchłanianie pokarmu odbywa się głównie w żołądku i dwunastnicy - ktoś, kto to napisał na pewno nie zajrzał nawet do jakiejkolwiek książki o anatomii i fizjologii człowieka.

Otóż w żołądku nie wchłania się niczego. Żołądek złuży jako rezerwuar spożytego jedzenia, jest tam odkażany (po to kwas solny) oraz mieszany w jedną masę czyli przygotowywany do przejścia do dwunastnicy. Następuje tam szczątkowe trawienie np. cukrów, czego nie należy mylić z wchłanianiem.

W dwunastnicy natomiast pokarm jest alkalizowany (czyli zmienia mu się pH z kwasowego od kwasu solnego w żołądku, na zasadowy). Alkalizacja uaktywnia enzymy trawienne w dalszych odcinkach jelita cienkiego, które rozkładają inne komponenty pokarmu. Następuje wchłanianie aminokwasów ("cegiełek" tworzących białka), tłuszczów i monocukrów przez ścianę jelita, a dokładnie kosmki jelitowe.

Otóż to ;-)
__________________
"It's a long road
When you're on your own
And it hurts when
They tear your dreams apart
And every new town
Just seems to bring you down
Trying to find peace of mind
Can break your heart
It's a real war."


23.09.2010 born again...harder way
NaomiClark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 08:31   #36
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: KU PRZESTRODZE ! Skutki nadużywania środkó przeczyszczjących !!!!

Szczerze? Mało mnie interesuje gdzie dokładnie mój organizm wchłania pokarm.
Interesuje mnie natomiast FAKT że środki przeczyszczające NISZCZĄ ÓW ORGANIZM !!!!!!!!!!!!!
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 19:43   #37
olusja
Raczkowanie
 
Avatar olusja
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 102
Dot.: KU PRZESTRODZE ! Skutki nadużywania środkó przeczyszczjących !!!!

to moze skoro Cie to mało interesuje to nie wypisuj głupot bo możesz wprowadzić kogoś w błąd.... a o dobroczynności błonnika na jelita to chyba już dzieci w podstawówce wiedzą... i jeśli jest używany zgodnie ze sposobem użycia to na pewno nie grozi odwodnieniem... zanim coś napiszesz to się DOUCZ koleżanko.
olusja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-16, 20:03   #38
201703061224
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 783
Dot.: KU PRZESTRODZE ! Skutki nadużywania środkó przeczyszczjących !!!!

---

Edytowane przez 201703061224
Czas edycji: 2013-12-13 o 12:05
201703061224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 20:22   #39
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: KU PRZESTRODZE ! Skutki nadużywania środkó przeczyszczjących !!!!

Cytat:
Napisane przez matysia153 Pokaż wiadomość
ponawiam pytanie o CZOPKI!! prosze niech mi ktos powie czy nie robie glupoty
nadmiernie wszystko jest szkodliwe.
ale jeżeli stosujesz od czasu do czasu, w razie "problemu" to raczej jest ok.
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 20:26   #40
201703061224
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 783
Dot.: KU PRZESTRODZE ! Skutki nadużywania środkó przeczyszczjących !!!!

---

Edytowane przez 201703061224
Czas edycji: 2013-12-13 o 12:07
201703061224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 06:30   #41
NaomiClark
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 156
Dot.: KU PRZESTRODZE ! Skutki nadużywania środkó przeczyszczjących !!!!

Cytat:
Napisane przez nicka01 Pokaż wiadomość
Szczerze? Mało mnie interesuje gdzie dokładnie mój organizm wchłania pokarm.
Interesuje mnie natomiast FAKT że środki przeczyszczające NISZCZĄ ÓW ORGANIZM !!!!!!!!!!!!!
Myślę,że zachowujesz się nie w porządku.
Skoro założyłaś ów temat i podałaś w nim informacje, które okazały się nieprawdziwe. To najbardziej taktownie i z klasą byłoby napisać coś w stylu "przepraszam,że wprowadziłam w błąd, nie było to moim zamiarem".

Środki przeczyszczające gdy się ich nadużywa rzeczywiście są szkodliwe.Tu masz rację i każda z nas się z tym zgadza.
Jednakże pisanie nieprawdziwych informacji,które mają pokazać bezsensowność ich użycia to już totalny bezsens.
Jeśli się na czymś nie znasz i Cię to nie obchodzi ,to nie zakładaj tematu, z takowymi informacjami.
__________________
"It's a long road
When you're on your own
And it hurts when
They tear your dreams apart
And every new town
Just seems to bring you down
Trying to find peace of mind
Can break your heart
It's a real war."


23.09.2010 born again...harder way
NaomiClark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-17, 09:18   #42
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: KU PRZESTRODZE ! Skutki nadużywania środkó przeczyszczjących !!!!

Cytat:
Napisane przez NaomiClark Pokaż wiadomość
Myślę,że zachowujesz się nie w porządku.
Skoro założyłaś ów temat i podałaś w nim informacje, które okazały się nieprawdziwe. To najbardziej taktownie i z klasą byłoby napisać coś w stylu "przepraszam,że wprowadziłam w błąd, nie było to moim zamiarem".

Środki przeczyszczające gdy się ich nadużywa rzeczywiście są szkodliwe.Tu masz rację i każda z nas się z tym zgadza.
Jednakże pisanie nieprawdziwych informacji,które mają pokazać bezsensowność ich użycia to już totalny bezsens.
Jeśli się na czymś nie znasz i Cię to nie obchodzi ,to nie zakładaj tematu, z takowymi informacjami.
Cytat:
Napisane przez olusja Pokaż wiadomość
to moze skoro Cie to mało interesuje to nie wypisuj głupot bo możesz wprowadzić kogoś w błąd.... a o dobroczynności błonnika na jelita to chyba już dzieci w podstawówce wiedzą... i jeśli jest używany zgodnie ze sposobem użycia to na pewno nie grozi odwodnieniem... zanim coś napiszesz to się DOUCZ koleżanko.
Tutaj widać że Tobie brakuje wiedzy. Osoby chore na bulimie, anoreksje - nie używają środków zgodnie z ich przeznaczeniem.


Wystarczy czytać ze zrozumieniem :
skopiowane z :
http://antyproana.blox.pl/2010/04/Rz...czajacych.html

---------- Dopisano o 10:18 ---------- Poprzedni post napisano o 10:13 ----------

Cytat:
Napisane przez NaomiClark Pokaż wiadomość
przepraszam,że wprowadziłam w błąd, nie było to moim zamiarem
Tak, ów myślnik jest błędny
Przyepraszam
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj



Edytowane przez nicka01
Czas edycji: 2010-09-17 o 09:15
nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 09:58   #43
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: KU PRZESTRODZE ! Skutki nadużywania środkó przeczyszczjących !!!!

problem polega na tym, że nieprawdziwe informacje podważają wiarygodność strony i jeszcze raz potwierdzają teorie, że dziewczęta i chłopcy z ed są niejako traktowani w dużej mierze po macoszemu- często specjalistów albo nie ma, albo specjaliści lekceważą te przypadki

co do cudownego działanie błonnika też byłabym sceptyczna, bo jeżeli zaparcie jest na innym tle, to błonnik może zaprzeć jeszcze bardziej. tak samo zbyt mało wody a zbyt duzo błonnika, które może doprowadzić do uszkodzenia ścianki jelita
__________________
smocza mama
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 12:35   #44
NaomiClark
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 156
Dot.: KU PRZESTRODZE ! Skutki nadużywania środkó przeczyszczjących !!!!

Nicka


Troszkę się pogubiłam w Twojej ostatniej wypowiedzi . Czy słowa :
"Tutaj widać że Tobie brakuje wiedzy. Osoby chore na bulimie, anoreksje - nie używają środków zgodnie z ich przeznaczeniem..." są skierowane również do mnie czy tylko do Olusja?

Resztę chyba zrozumiałam dobrze...tzn in plus i bardzo mnie ona ucieszyła
__________________
"It's a long road
When you're on your own
And it hurts when
They tear your dreams apart
And every new town
Just seems to bring you down
Trying to find peace of mind
Can break your heart
It's a real war."


23.09.2010 born again...harder way
NaomiClark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 22:38   #45
Fattrice
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 22
Dot.: KU PRZESTRODZE ! Skutki nadużywania środkó przeczyszczjących !!!!

Miałam doczynienia ze środkami przeczyszczającymi.
Otóż jakieś dwa lata temu wpadłam na pomysł, że kupię Bisacodyl i będę go stosowała po weekendzie - bo jak to po weekendzie a to pizza, kino czy niedzielny obiad i następnie chodziłam z ogromnym brzuchem (bo niestety często mam zaparacia). No i na początku było ok - w końcu używałam leku zgodnie z przeznaczeniem. Za pierwszym razem wzięłam jedną tabletkę, a już pod koniec miesiąca by taki sam efekt otrzymać potrzebowałam już 5 pigułek. Gdy skończyło mi się opakowanie, postanowiłam że już nie kupię go ponownie. I tu pojawił się problem - cały czas chodziłam "opuchnięta", a żeby pójść do łazienki i normalnie się wypróżnić potrzebowałam tygodnia, a gdy to robiłam, to ból brzucha był jakby ktoś mi jelita zawiązał na supeł. Dodatkowo podczas używania łapały mnie mdłości, ale według ulotki to się zdarzało 1/100 przypadków. W końcu po miesiącu złego samopoczucia poszłam do lekarza i powiedział, że mam podrażnioną kiszkę stolcową i ścianki jelita.

No i to taka moja mała przestroga. Co prawda teraz jest lepiej, ale gdy już mnie łapią zaparcia, to cierpliwie czekam aż mi przejdą, a nie łykam przeczyszczacze.
Fattrice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 12:01   #46
Cassi
Zadomowienie
 
Avatar Cassi
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: okolice 3miasta
Wiadomości: 1 288
GG do Cassi
Dot.: KU PRZESTRODZE ! Skutki nadużywania środkó przeczyszczjących !!!!

Cytat:
Napisane przez nicka01 Pokaż wiadomość

Wystarczy czytać ze zrozumieniem :
skopiowane z :
http://antyproana.blox.pl/2010/04/Rz...czajacych.html
To, że coś jest ze strony anty-pro ana nie znaczy, że jest w 100% pewne, bo żaden specjalista tego raczej nie pisze. Jeżeli Tobie się kalorie wchłaniają w żołądku, to gratuluje innowacyjności w trawieniu. <już pomijając fakt środków przeczyszczających>



Cytat:
Napisane przez nicka01 Pokaż wiadomość
Szczerze? Mało mnie interesuje gdzie dokładnie mój organizm wchłania pokarm.
Interesuje mnie natomiast FAKT że środki przeczyszczające NISZCZĄ ÓW ORGANIZM !!!!!!!!!!!!!
No... a ta wypowiedz niestety, ale była żałosna. Jeżeli się tym nie interesujesz, to nie zakładaj o tym tematu. Jeżeli już tak stawiasz na FAKTY, to bądź konsekwentna.
__________________
‎"Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku, bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze niż spokój(...)"

1 kwietnia 2012 Martusia
Cassi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 09:28   #47
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: KU PRZESTRODZE ! Skutki nadużywania środkó przeczyszczjących !!!!

Cytat:
Napisane przez Cassi Pokaż wiadomość


No... a ta wypowiedz niestety, ale była żałosna. Jeżeli się tym nie interesujesz, to nie zakładaj o tym tematu. Jeżeli już tak stawiasz na FAKTY, to bądź konsekwentna.
Nie chcę interesować się tym tematem.
Robisz aferę z powodu jednego błędnego myślnika.
Przeprosiłam, skorygowałam, a Ty dalej będziesz jęczeć
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 07:38   #48
MerriqueMayfair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: woj. opolskie
Wiadomości: 938
Dot.: KU PRZESTRODZE ! Skutki nadużywania środkó przeczyszczjących !!!!

Temat mi dość bliski bo przez 4 lata chorowałam na bulimię ( od prawie trzech jestem już "czysta" ). No i jak to w tej chorobie bywa zażywałam środki przeczyszczające których w końcu brałam po 60 sztuk naraz bo przestały działać. hmmm...ostatni raz te piep****one środki wzięłam 3 lata temu i do teraz miewam bóle jelit, straszne zaparcia i inne sensacje. Staram się zdrowo odżywiać i mam nadzieję,że któregoś dnia mi się wszystko znowu unormuje.
__________________
" Ciekawość zabiła kota, satysfakcja go wskrzesiła "


http://www.stephenking.pl

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2a069sfwd4tsq.png

Zużywam kosmetyki, nie kupuję nowych

MerriqueMayfair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 17:23   #49
ekstradyska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 440
Dot.: KU PRZESTRODZE ! Skutki nadużywania środkó przeczyszczjących !!!!

Cytat:
Napisane przez MerriqueMayfair Pokaż wiadomość
Temat mi dość bliski bo przez 4 lata chorowałam na bulimię ( od prawie trzech jestem już "czysta" ). No i jak to w tej chorobie bywa zażywałam środki przeczyszczające których w końcu brałam po 60 sztuk naraz bo przestały działać. hmmm...ostatni raz te piep****one środki wzięłam 3 lata temu i do teraz miewam bóle jelit, straszne zaparcia i inne sensacje. Staram się zdrowo odżywiać i mam nadzieję,że któregoś dnia mi się wszystko znowu unormuje.

a miałas robione badania - kolonoskpopie, gastroskopie, usg jamy brzusznej, enzymy trzustkowe, próby watrobowe, morfologie, wogóle byłas u gastrologa ?
bo ja osobiście po 3 latatch odstawienia zaczełabym sie zastanawiac czy aby napewno nie ma jakis trwałych zmian, uszkodzen itp w układzie pokarmowym...

swoja droga - pijesz sporo wody ? nie msaz niedoborów w minerałach (tzn mało sie o tym mówi ale równowaga pomiedzy wapniem magnezem potasem sodem jest wazna do prawidłowej pracy jelit (miesnie) ? a flora bakteryjna - tzn kefirki jakieś ? bo sam błonnik w takich przypadkach możę nawet pogorszyc sprawe, no i trzeba tez jeśc tłuszcze , bo dają "poslizg", i jedzenie regularne, bo jelita pracują systematycznie.
ekstradyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-28, 18:13   #50
MerriqueMayfair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: woj. opolskie
Wiadomości: 938
Dot.: KU PRZESTRODZE ! Skutki nadużywania środkó przeczyszczjących !!!!

Cytat:
Napisane przez ekstradyska Pokaż wiadomość
a miałas robione badania - kolonoskpopie, gastroskopie, usg jamy brzusznej, enzymy trzustkowe, próby watrobowe, morfologie, wogóle byłas u gastrologa ?
bo ja osobiście po 3 latatch odstawienia zaczełabym sie zastanawiac czy aby napewno nie ma jakis trwałych zmian, uszkodzen itp w układzie pokarmowym...

swoja droga - pijesz sporo wody ? nie msaz niedoborów w minerałach (tzn mało sie o tym mówi ale równowaga pomiedzy wapniem magnezem potasem sodem jest wazna do prawidłowej pracy jelit (miesnie) ? a flora bakteryjna - tzn kefirki jakieś ? bo sam błonnik w takich przypadkach możę nawet pogorszyc sprawe, no i trzeba tez jeśc tłuszcze , bo dają "poslizg", i jedzenie regularne, bo jelita pracują systematycznie.
Byłam i u gastrologa i u proktologa. Kolonoskopii nie miałam bo po dwókrotnej rektoskopii i gastrolog i proktolog uznali,że nie ma konieczności. Wody piję spokojnie ponad 2 litry dziennie, naprawde zdrowo sie odzywiam. Badania krwi mialam wszystkie robione z racji tego,ze jestem po leczeniu raka i co pare miesiecy wszystko musi zostac sprawdzone. Niestety, przez pol roku po operacji musialam przyjmowac konskie dawki wapna. Lekarze mowia,ze to wlasnie jest teraz glowna przyczyna moich problemow jelitowych od roku nie biore go juz i jest troche lepiej niz bylo ale na czas jesieni i zimy znowu bede musiala zaczac brac czopki glicerolowe to u mnie podstawa w domu, staram sie ich nie brac czesto tylko w koniecznosci ( ale taka zachodzi niestety 2-3 razy miesiecznie ). No coz... i tak uwazam,ze z czasem jest coraz lepiej a to juz sukces. A co do odżywiania...to pije maslanki, czasem kefiry ( ale nie moge duzo nabialu wlasnie ze wzgledu na wapno ), siemię lniane, pelnoziarniste pieczywo, owoce, warzywa, suszone owoce...naprawde uwazam na to co jem
__________________
" Ciekawość zabiła kota, satysfakcja go wskrzesiła "


http://www.stephenking.pl

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2a069sfwd4tsq.png

Zużywam kosmetyki, nie kupuję nowych


Edytowane przez MerriqueMayfair
Czas edycji: 2010-09-28 o 18:16
MerriqueMayfair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 11:50   #51
ekstradyska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 440
Dot.: KU PRZESTRODZE ! Skutki nadużywania środkó przeczyszczjących !!!!

Cytat:
Napisane przez MerriqueMayfair Pokaż wiadomość
Byłam i u gastrologa i u proktologa. Kolonoskopii nie miałam bo po dwókrotnej rektoskopii i gastrolog i proktolog uznali,że nie ma konieczności. Wody piję spokojnie ponad 2 litry dziennie, naprawde zdrowo sie odzywiam. Badania krwi mialam wszystkie robione z racji tego,ze jestem po leczeniu raka i co pare miesiecy wszystko musi zostac sprawdzone. Niestety, przez pol roku po operacji musialam przyjmowac konskie dawki wapna. Lekarze mowia,ze to wlasnie jest teraz glowna przyczyna moich problemow jelitowych od roku nie biore go juz i jest troche lepiej niz bylo ale na czas jesieni i zimy znowu bede musiala zaczac brac czopki glicerolowe to u mnie podstawa w domu, staram sie ich nie brac czesto tylko w koniecznosci ( ale taka zachodzi niestety 2-3 razy miesiecznie ). No coz... i tak uwazam,ze z czasem jest coraz lepiej a to juz sukces. A co do odżywiania...to pije maslanki, czasem kefiry ( ale nie moge duzo nabialu wlasnie ze wzgledu na wapno ), siemię lniane, pelnoziarniste pieczywo, owoce, warzywa, suszone owoce...naprawde uwazam na to co jem
jezus..przytulam
masz jakieś konkretne wapno zalecone czy mozesz sama w aptece kupić, ja (po ed osteoporoza) biore czasem takiedo rozpuszczania wapno - formy Polfa lódż wapno 500 d, zawiera tez witamine c, pijac na noc, rano sie wyprózniałam...zwykły wegla wania faktycznie może powodowac zaparcia
ważny jest magnez, duże dawki wapnia moga wypierac inne minerały...a dlaczego musisz brać wapno ?
nowotwór czego ?
i mam głupie pytanie , co to jest za badanie - rektoskopia ? - duzo wiem mam spora wiedza, poparetą własnym doświadczeniem, czytaiem wielu wartościowych książek, artykólóów, kontaktów z lekarzami, ale nawet nie wiem co to zabadanie
a chetnie sie dowiem , bo sama mam problem z jelitami
tez kiedys uzywałam środków przeczyszczających ale nie tak długo jak ty i w duzo miejszych dawkach
ekstradyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 16:26   #52
MerriqueMayfair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: woj. opolskie
Wiadomości: 938
Dot.: KU PRZESTRODZE ! Skutki nadużywania środkó przeczyszczjących !!!!

Cytat:
Napisane przez ekstradyska Pokaż wiadomość
jezus..przytulam
masz jakieś konkretne wapno zalecone czy mozesz sama w aptece kupić, ja (po ed osteoporoza) biore czasem takiedo rozpuszczania wapno - formy Polfa lódż wapno 500 d, zawiera tez witamine c, pijac na noc, rano sie wyprózniałam...zwykły wegla wania faktycznie może powodowac zaparcia
ważny jest magnez, duże dawki wapnia moga wypierac inne minerały...a dlaczego musisz brać wapno ?
nowotwór czego ?
i mam głupie pytanie , co to jest za badanie - rektoskopia ? - duzo wiem mam spora wiedza, poparetą własnym doświadczeniem, czytaiem wielu wartościowych książek, artykólóów, kontaktów z lekarzami, ale nawet nie wiem co to zabadanie
a chetnie sie dowiem , bo sama mam problem z jelitami
tez kiedys uzywałam środków przeczyszczających ale nie tak długo jak ty i w duzo miejszych dawkach
Co do wapna to mialam zalecone Calperos 1000 3x dziennie. Ale teraz chyba ogranicze do 1x dziennie. A rektoskopia to badanie końcowego odcinka jelita, 20-30cm, mniej inwazyjne niż kolonoskopia

Miałam nowotwór tarczycy i przy operacji uszkodzili mi przytarczyce, no i organizm przez to ma lekkie problemy z przyswajaniem wapna i gromadzi fosfor. Ale od operacji minely juz 2 lata i z kazdym rokiem jest lepiej powiedzieli,ze w ciagu najblizszych 5 lat powinno mi sie unormowac wiec licze,ze wtedy jelita mi sie uspokoja. Mecza strasznie ale co zrobic
__________________
" Ciekawość zabiła kota, satysfakcja go wskrzesiła "


http://www.stephenking.pl

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2a069sfwd4tsq.png

Zużywam kosmetyki, nie kupuję nowych

MerriqueMayfair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-07, 21:18   #53
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: KU PRZESTRODZE ! Skutki nadużywania środkó przeczyszczjących !!!!

W przerwie kłócenia się o fizjologię trawienia wspomnę, że herbatki przeczyszczające już w małych ilościach spowodowały u mnie odwrócenie perystaltyki jelit, czego nikomu nie życzę.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 22:11   #54
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
środki przeczyszczające

niestety wiele osób korzysta ze środków przeczyszczających w celu przyspieszenia odchudzania to jednak jedna z tych opcji, których nigdy nie powinno się stosować, bo niesie ze sobą wiele problemów zdrowotnych...

czy ktoś stosował takie środki, gdy się odchudzał?
jak organizm reagował na te środki?
jakie były skutki uboczne?
jak długo po odstawieniu organizm wracał do normalnego funkcjonowania?

podzielmy się doświadczeniami, by ostrzec innych jak niezabezpieczone jest przedawkowywanie środków przeczyszczających... może nasze doświadczenie pomoże komuś
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 22:05   #55
NothingElse
Rozeznanie
 
Avatar NothingElse
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 814
Dot.: środki przeczyszczające

wlasnie ostatnio sie zastanawialam: jak herbaty czy tam inne srodki przeczyszczajace przyspieszaja odchudzanie? przeciez nie spala sie szybciej tych kalorii,jedzenie i tak sie trawi..kalorii ile bylo tyle jest. czy zle mysle?
__________________
Always look on the bright side of life
NothingElse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 08:00   #56
mroczna23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 30
Dot.: środki przeczyszczające

dobre myślenie większość tych środków działa na jelito grube(drażniąco, hamuje wchłanianie WODY), a wchłanianie odbywa się już w jamie ustnej, żołądku i jelicie cienkim...tak więc kalorii wchłonie się tyle samo...a spadek wagi spowodowany jest po prostu pozbyciem się zawartości jelit i odwodnieniem..chyba, że się te środki przewlekle przedawkowuje, to może dojść do zniszczenia kosmków jelitowych i w konsekwencji zespołu złego wchłaniania....ale konsekwencji jest znacznie więcej..
mroczna23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 11:53   #57
Midorihime
Raczkowanie
 
Avatar Midorihime
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: 東京都新宿区
Wiadomości: 95
Dot.: środki przeczyszczające

Ano, ja swego czasu stosowałam środki przeczyszczające.
Zaczęło się od problemów z mówiąc brzydko "wypróżnianiem", miało mi to pomóc.
Faktycznie za pierwszym razem udało mi się wyrzucić z siebie wszystko, i zaczęłam to stosować w domyśle odchudzania się, ale efektem było tylko i wyłącznie pogorszenie się moich problemów i używanie toalety w konkretnym celu, raz na dwa tygodnie.
Nie zauważyłam, żeby miało to jakiś wpływ na moją wagę, chociaż gdybym tylko łykała te tabletki i nic nie jadła, to cholera wie..
__________________

` 君と 僕で(さあ)もう一度
誰しもが一度は夢見るステージ 。。。 ~`

~ 緑姫 ~
Midorihime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 12:46   #58
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: środki przeczyszczające

Cytat:
Napisane przez NothingElse Pokaż wiadomość
wlasnie ostatnio sie zastanawialam: jak herbaty czy tam inne srodki przeczyszczajace przyspieszaja odchudzanie? przeciez nie spala sie szybciej tych kalorii,jedzenie i tak sie trawi..kalorii ile bylo tyle jest. czy zle mysle?
dobrze myślisz niestety nie wszyscy się nad tym zastanawiają i nie myślą, że waga spada bo jelita się szybciej opróżniają, ale to co ma się chłonąc już dawno się wchłonęło...
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 21:48   #59
tatiana22
Raczkowanie
 
Avatar tatiana22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 390
Dot.: środki przeczyszczające

Środki te odwadniają a co do wchłaniania składników pokarmowych to następuje ono nie w żołądku a w jelitach . Żołądek trawi pokarmy. A jeśli chodzi o wagę to wiadomo że po zastosowaniu ostrzejszych niż roślinne środków człowiek w jakiś sposób oczyszcza jelito, jednak aby to było zdrowe lepiej stosować lewatywy aniżeli leki. Jeżeli ktoś nadużywa tych środków, może u niego dojść do spadku poziomu elektrolitów w organizmie (co przy intensywnym wysiłku lub przy upałach może dopaść każdego) a to z kolei może doprowadzić objawów od strony serca lub układu nerwowego. Pomijam już taki drobiazg jak cała noc w kiblu albo niemożność wyjścia z domu "bo się wzięło"
tatiana22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 10:22   #60
Midorihime
Raczkowanie
 
Avatar Midorihime
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: 東京都新宿区
Wiadomości: 95
Dot.: środki przeczyszczające

Prawdę mówiąc nigdy nie próbowałam stosowania lewatywy.
Słyszałam jedynie, że to bardzo nieprzyjemne uczucie.. Zapytam bezczelnie:
Czy któraś z forumowiczek próbowała?
__________________

` 君と 僕で(さあ)もう一度
誰しもが一度は夢見るステージ 。。。 ~`

~ 緑姫 ~
Midorihime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:58.