Turcja - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-09-12, 14:53   #3271
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: Turcja

PILNIE POSZUKUJĘ CHĘTNYCH NA PROJEKT
Projekt 10-18 październik. Mamy zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, wizę i atrakcje na miejscu . Płacimy tylko 30% kosztów transportu. Po projekcie dostajemy EuroPass z udokumentowanym nowym doświadczeniem.


W projekcie mogą brac udział osoby 20-25 znające język angielski.

Więcej info
http://dromaderka.blogspot.com/
__________________
http://dromaderka.blogspot.com/
kabira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-14, 08:40   #3272
mp_84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 296
GG do mp_84
Dot.: Turcja

obserwowalalm ten wątek od dawna z nadzieją że i ja w tym roku pojade do Turcji. i udało się 19 września lecę z Wrocławia do Bodrum- liniami air italy (leciała któras z was tymi linaimi, mozecie cos wiecej powoiedziec?jest catering?ile dokladnei sie leci-ponoc 3 godz?). walkacje wykupilismy w hotelu Golden Beach 4* koło Turgutreis. co prawda tylko na tydzien ale dobre i to mamy mało czasu a chcielibysmy skorzystac z jakis wyceiczek. czy ktos moze polecic wycieczki z tej okolicy? napewno poplyniemy na kos a nad reszta sie zastanaeiamy. bierzemy pod uwage rowniez rafting ale chyba trezba 3 godz jechac autobusem w jedna strone no i błękitny rejs- był ktoś?
czy możecie polecic jakies biuro w Turgutreis?
dzieki za wszsytkie informacje
mp_84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-14, 11:13   #3273
agula69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: Turcja

byłam zobaczyłam zachwyciłam się ... no i trzeba było wracać
W pierwszym tygodniu września byłam w Finike w hotelu Presa di Finika z Itaką.
Looksus kobietki
byłam tylko z 10letnią córcią bo moje białe chłopaki woleli zostać w kraju...
Hotel cudowny położony w gaju cytrusowym 120 km od Antalyi ok.4km od najbliższej miejscowości. Dla tych którzy oczekują spokoju i ciszy a jednocześnie chcą korzystać ze wspaniałych animacji i napawać się przepięknymi widokami-naprawdę polecam!
no i oczywiście dla ciała i ducha hammam-łaźnia turecka my byłyśmy w babel palace (tureckie spa na obrzeżach Kemer) -CUDO!!!
wogóle pięknie beztrosko i baaaardzo przyjemnie...
tanie srebro, podróby skórzane (na szczęście) toreb torebek i torebusiek
ogólnie bomba polecam
__________________
agula69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-14, 13:01   #3274
iwoona
Wtajemniczenie
 
Avatar iwoona
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: przemyśl to ;)
Wiadomości: 2 468
Dot.: Turcja

cześć

muszę Wam się tutaj pochwalić bo w życiu bym sie nie spodziewała że w tym roku będę jeszcze w Turcji, ale lecę, jutro jeeee

no a teraz pytanie, ktoś tu latał z Bee free?
jakie wrażenia? naczytałam się że loty przesuwają i tym samym skracają wakacje, toż to 6 dni jakby mi jeszcze skrócili to nie byłoby fajnie...

ale się cieszę

a i będę w hotelu Stella Beach, 30km od Alanyi
tu nas troszkę "naciągnięto" bo w katalogu było że ten hotel jest w Side, a na umowie drobnym druczkiem że to pomyłka i że jest pomiędzy Side a Alania, może ktoś był i się podzieli wrażeniami??
__________________
CG 20.02.2012 - 2c


Spełnić marzenia . . .

iwoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-14, 23:53   #3275
kamyczek89
Zadomowienie
 
Avatar kamyczek89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 309
Dot.: Turcja

my też wylatujemy jutro

wrażenia opowiem za dwa tygodnie
__________________
Konkurs fotograficzny Dziękuję za każdy głos Klik

kamyczek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 08:46   #3276
fero_magnetyzm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7
Dot.: Turcja

a my jednak zmienilismy zdanie i zamiast do Bodrum lecimy do Antalya'i do hotelu Club Hotel Sera.
Czy ktos byl w nim i moze podzielic sie wrazeniami?
Strona hotelu swietna, zdjecia pokoi i reszty przepiekne... czy rzeczywistosc taka sama?

10/10/10 >> TurcJA!
fero_magnetyzm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 18:14   #3277
Deixisss
Raczkowanie
 
Avatar Deixisss
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 481
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez mp_84 Pokaż wiadomość
19 września lecę z Wrocławia do Bodrum- liniami air italy (leciała któras z was tymi linaimi, mozecie cos wiecej powoiedziec?jest catering?ile dokladnei sie leci-ponoc 3 godz?).
Co do linii - nie ma cateringu. A leci się tak ze 3 godz. no może 10min. mniej ...

Cytat:
Napisane przez mp_84 Pokaż wiadomość
czy ktos moze polecic wycieczki z tej okolicy? napewno poplyniemy na kos a nad reszta sie zastanaeiamy. bierzemy pod uwage rowniez rafting ale chyba trezba 3 godz jechac autobusem w jedna strone no i błękitny rejs- był ktoś?
czy możecie polecic jakies biuro w Turgutreis?
dzieki za wszsytkie informacje
rafting, rafting, rafting! Z Bodrum rafting jest organizowany na rzeczce o większym stopniu trudności, czyli fajniej, niż rafting z Alanyi i okolic.
__________________


Edytowane przez Deixisss
Czas edycji: 2010-09-15 o 18:16
Deixisss jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-22, 10:37   #3278
foxxy
Raczkowanie
 
Avatar foxxy
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: ***
Wiadomości: 40
Dot.: Turcja

Witam. Moje pytanie kieruję do imprezowiczek. Czy w Alanyi znajdę klub z muzyką bardziej selektywną, kameralny i elegancki. Nie interesują mnie wielkie, komeryjne dyskoteki z muzyką radiową i ostrym techno...Najlepiej żeby była też selekcja. Chcę się pobawić w dobrym towarzystwie bez nachalnych facetów i panienek w białych kozaczkach Będę wdzięczna za wszelkie info
foxxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-23, 21:19   #3279
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez yellowme Pokaż wiadomość
layla_lbn jeśli jesteś już na miejscu napisz koniecznie jak wrażenia!
jest szansa, że jednak zawitamy tam za tydzień
Już wróciłam
Nie mogłam się połączyć z Wizażem
Było cudowanie!! Jutro opowiem więcej
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-26, 17:55   #3280
Allanyaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 63
GG do Allanyaaa
Dot.: Turcja

Słuchajcie dziewczyny mam pytanie z zupełnie innej beczki ale raczej do którejś z Was, która mieszka w Turcji na stałe lub się tam uczy bo chyba były na tym wątku takie Panie
A mianowicie planuję w przyszłym roku no najpóźniej za dwa lata wyemigrować do Turcji na dłużej i otworzyć tam coś swojego. Zawsze było to moim marzeniem osiedlić się na stałe w jakimś kraju o cieplutkim klimacie dlatego trochę podróżowałam by poczuć ten impuls gdzie jest moje miejsce na ziemi. Jak byłam w Turcji od razu go poczułam, czułam się tam jak u siebie dlatego teraz w Polsce czuję się bardziej obco niż tam Myślę, ze tam naprawdę mogłabym być szczęśliwa ta zupełnie inna atmosfera, ludzie, klimat... Nie mam tu żadnych zobowiązań dlatego jestem zdecydowana. Moje pytanie dotyczy wynajmu mieszkania i pomieszczenia gospodarczego jak z tym jest bo szukałam w internecie i nic na ten temat nie znalazłam, chodzi mi o ceny i kontakty jesli ktoś jakieś ma w Alanyi jak najbliżej centrum miasta
__________________
Allanyaaa
Allanyaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-26, 20:44   #3281
yellowme
Raczkowanie
 
Avatar yellowme
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 84
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez layla_lbn Pokaż wiadomość
Już wróciłam
Nie mogłam się połączyć z Wizażem
Było cudowanie!! Jutro opowiem więcej
Opowiadaj koniecznie!
yellowme jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-26, 21:29   #3282
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez yellowme Pokaż wiadomość
Opowiadaj koniecznie!
A Ty gdzie w końcu byłaś?

Zdam relacje, tylko teraz ledwo żyje... i średnio mi się chce
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-26, 22:05   #3283
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez fero_magnetyzm Pokaż wiadomość
a my jednak zmienilismy zdanie i zamiast do Bodrum lecimy do Antalya'i do hotelu Club Hotel Sera.
Czy ktos byl w nim i moze podzielic sie wrazeniami?
Strona hotelu swietna, zdjecia pokoi i reszty przepiekne... czy rzeczywistosc taka sama?

10/10/10 >> TurcJA!

ja bylam w tym hotelu rok temu pisalam tu na watku ale ciezko bedzie odnalesc ten post powiem tylko ze hotel piekny, jedzenoie wysmienite, obsluga super wszystko bylo jak z bajki naprawde hotel zasluguje na 5 gwiazdek, ja bylam w sierpniu wiec w pelni sezonu nieiwem jak jest w pazdzierniku, hotel jest usytuowany na bardzo duzym terenie, pokoje sa jak w jakims palacu ( te w budynku glownym ladniejsze i wieksze niz te w bocznych) ja bylam w pokoju w glownym wiec pokoj mialam piekny z widokiem na morze i wodospad, restauracji jest kilka jedna w budynku glownym oraz kilka na powietrzu przy basenach, co wieczor dyskoteka ale za to jaka...ummmm mielismy opcje ultra all wiec wszystko bylo dostepne praktycznie cala dobe

a ile placicie jesli mozna wiedziec


ja bylam zachwycona
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/

Edytowane przez mirynka
Czas edycji: 2010-09-26 o 22:11
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-26, 22:15   #3284
yellowme
Raczkowanie
 
Avatar yellowme
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 84
Dot.: Turcja

.

Edytowane przez yellowme
Czas edycji: 2011-03-14 o 11:33
yellowme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-26, 23:08   #3285
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez yellowme Pokaż wiadomość
w Kusadasi w Tusan Beach, ale nie było jakoś rewelacyjnie, cały czas myślałam tylko o tym ze w Kaya byłoby fajniej :P
i z tego co wiem było, bo moja kumpela tam była
No to szkoda
Ale jeszcze możesz za rok odwiedzić Kaję.

Zdaję relację z Cesme, Kaya Prestige Sunshine:
Generalnie Turcja jest cudowna! Sama miejscowość gdzie znajduje się hotel jest b. mała, nazywa się Ildir i w sumie prócz naszego hotelu, kilku maleńkich sklepików, knajpek rybnych, wielkich domków letniskowych z basenami bogatych Turków i domów całorocznych z kamieni nic nie ma . No i morze i góry. Ale to dobrze, cieszę się, że nie byłam w jakiejś typowej imprezowni, gdzie większość sprzedawców mówi lepiej po polsku nic ja i naciągają na bazarach. Można było trochę podpatrzeć życie codzienne Turków. Na bazarach nikt nie był nachalny, w sklepach też nie! Można było wszystko oglądać i sprzedawcy w ogóle się nie narzucali.

Od Ildir można przejść w góry, po świetnych malowniczych dróżkach, podziwiając moze Egejskie przy okazji do miejscowości Erythrei, spacer trwa 15-30min w zależności od tempa, gdzie znajdują się ruiny teatru, wcześniej kilka knajpek, sklepików, ale takie typowo osiedlowe. Dolmusem można dojechać do 3 większych miejscowości [no nie licząc Izmiru, bo to z 90km]: Cesme- 5TL w jedną stronę, większe miasto- z supermarketami, sklepami z pamiątkami, knajpkami etc. etc. Alacati- 4,5TL, mniejsze miasteczko, z cudownymi maleńkimi uliczkami, knajpkami z bajecznym wystrojem i sobotnim bazarem, Ilica- 4TL, miasteczko z piękną plażą, piaszczystą, woda piękna, jak z kranu, albo jeszcze czystsza.

Jeszcze przekopiuję to, co napisałam na HolidayCheck o Kaji, bo nie chce mi się drugi raz pisać tego samego:

Nieduży hotel, pokoje niewielkie, ale czyste i ładnie urządzone. Hotel posiada tylko opcję all inc. wymagane jest noszenie opasek. Goście to Polacy i Turcy. Leży w miejscowości Ilidir, dość daleko od Cesme.

Położenie

Przy hotelu mała usypana promenada do opalania, kilkanaście parasoli i leżaków. Można popłynąć na hotelową wyspę, bezpłatną łódką, ale wyspa jest maleńka, a morze o kamienistym dnie, koniecznie trzeba mieć odpowiednie buty, żeby tam wejść [zdarzają się jeżowce]. W okolicy, zaraz za hotelem jeden mały sklep spożywczy, ceny chyba nawet niższe niż w supermarkecie. W hotelu mały sklepik z "pamiątkami". Trochę dalej [w stronę Erytrei i Cesme] kilka sklepów, barów. Supermarket kilka km od hotelu [Migros], w poniedziałki ok 1km od hotelu [w str Erytrei-pod górkę] rozbija się maleńki bazar, gł. warzywa, owoce, jedno stanowisko z ciuchami, gospodarstwem domowym, słodyczami. Wycieczek sporo do wykupienia z Itaki, ceny wysokie. Warto wybrać się do Cesme [5 lira w jedną stronę dolmusem], do Alacati-w soboty jest tam duży bazar [chyba 4lira w jedną stronę], jest tam też mnóstwo kawiarenek, kilka sklepów i stoisk z biżuterią, butami etc. Piękna plaża jest w Illicy [4,5lira w jedną stronę], duża, piaszczysta, z piękną, przejrzystą wodą. Niedaleko hotelu [jak się wychodzi to w lewo], na górze znajduje się mała wioska Erythrai [nie wiem, czy dobrze napisałam nazwę], gdzie można znajdują się ruiny teatru.

Serwis

Personel uprzejmy, starają się mówić po polsku, głównie zwroty grzecznościowe, znajomość ang. prócz pani na recepcji słaba, ale spokojnie da się dogadać. Pokoje sprzątane codziennie. Można skorzystać z usług fryzjera, pralni, lekarza, pójść na masaż 15-25e zależy od rodzaju], do sauny- z żadnego nie korzystałam, więc nie mogę polecić, bądź odradzić. Na stołówce specjalne krzesełka dla małych dzieci.

Gastronomia

Lobby bar- wybór alkoholi: gin, wódka [Raki], piwo [Efes], napoje typu cola, fanta, herbata. Nalewane w szkło. Można też tam zamówić płatną kawę po turecku, szampana. Bar przy basenie- j/w tylko to, co objęte all inc. [czyli bez szampana, kawy etc.], nalewane w plastikowe kubeczki. Tam od godz. 17 do 18 podawane są kruche ciasteczka [samoobsługa], są dwa rodzaje soków. Stołówka z tarasem, serwowane tam są śniadania [codziennie takie samo: sery, wędlina, jaja na twardo i miękko. Jajecznica, omlety etc. robione na życzenie przez kucharzy "na żywo". Poza tym bułeczki, miód, dżemy, płatki, mleko, oliwki, ogórki i pomidory. Lunch: różnie, zawsze chyba był ryż, głównie potrawy z kurczaka, spory wybór, małe przyprawione, ale można sobie doprawiać do woli- stoją miseczki z przyprawami. Kolacja na ciepło, podobna do lunchu. Jest też tzw. snack bar, za małym basenem, mają swoją pizze [coś w kształcie zapiekanki, cisto jak do cienkiej pizzy i mięso mielone], frytki, czasem krokiety- chyba nic poza tym do jedzenia, piwo, soki i cala, fanta w kubeczkach, podobnie wygląda bar na plaży, przekąski takie same, piwo w małych puszkach. Jedzenia b. dużo, do obiadów i kolacji spory wybór deserów [bardzo słodkie ciasteczka, torty, owoce]. Napoje bez ograniczeń, ja nigdy nie miałam problemów z wzięciem więcej niż 1 drinka, piwa. Drinki jak dla mnie aż za mocne, trzeba powiedzieć, żeby mniej wódki lali. Jak się nie powie to leją więcej niż soku. W restauracji czysto, kelnerzy szybko zabierają talerze po zjedzeniu posiłku. Kuchnia gł. tradycyjna, turecka i polska, trochę owoców morza, ale gł. w przystawkach. Raz na tydzień kolacja [trzeba zarezerwować w recepcji] w a la carte, w sumie nie ma żadnego wyboru z karty, podają rybę, jakieś przestawki i ciasto na deser-wszystko to co można znaleźć na kolacji, tylko serwowane przez kelnerów, nie polecam, szkoda czasu. Napiwki-warto zostawić pani sprzątającej. Wszędzie stoją pudełka na napiwki, ale nikt ich nie wymusza, spokojnie można przeżyć 2 tyg. nie zostawiając ani liry. All inc. do 23, po tym piwo Efes 6 TL [w kantorze w hotelu 1E=1,8LT, na mieście 1E=1,9LT, wrzesień 2010], tyle samo kosztuje w knajpach, kawa po turecku 3 TL, więcej cen nie pamiętam.

Sport i rozrywka

Dyskoteka o 23, ale nie wiem jak tam było, bo nigdy nie byłam. Z pomostu można było czasem polecieć latającym pontonem, jak akurat zjawił się właściciel , internet tylko w lobby, jeden kontakt przy kanapach, co czasem bywa męczące, jak na raz kilka osób chciało się podłączyć z laptopem na zasilaczu. Czasem muzyka na żywo, chyba w weekendy.
3 baseny, jeden głębszy z dużą ilością leżaków, drugi ze zjeżdżalnią dla dzieci [chyba 1.1m głębokości], jeden kryty [dość ciężko tam trafić, więc rzadko kiedy ktoś tam jest, można tam spokojnie popływać], przy hotelu zejść do wody można tylko z pomostu [dość ruchomego], na wyspie normalne zejście, ale kamieniste! Trzeba brać odpowiednie buty. Woda czysta, ale zdecydowanie polecam piaskową, publiczną plażę w Illicy, ok 30 min dolmusem, ale warto. Prysznice przy basenie, przy hotelu, w hotelu, na wyspie brak.

Pokój

Pokój niewielki. Klimatyzacja dość słaba: można sterować nią samemu, ale niewiele to daje i głośna. Duża szafa, z wieszakami, spokojnie da się zmieścić wszystkie ciuchy. Toaletka, mały stolik, krzesło, na balkonie krzesła ze stolikiem. TV i minibar [powitalna butelkowana woda darmowa, później płatny], sejf przy recepcji, nie pamiętam ceny, telefon w pokoju. Pokój czysty schludny, wszystko dość nowe i niezniszczone. Wyposażenie łazienki: suszarka, żele pod prysznic, szampony, odżywki do włosów, wiadomo papier , mydło. Jak coś się kończy warto wystawić na widoku, żeby pani sprzątająca wymieniła na nowe, bo czasem zdarzyło się jej przeoczyć. W pokoju kilka nitek, igły, agrafka. Papier do pisania i ołówek.


Sekrety i polecenia

Lepiej korzystać z greckiej sieci, która tam "łapie". We wrześniu pogoda ok 30st. ale zdarzały się dni wietrzne [szczególnie już po 20.09, więc lepiej wybrać się w 1 połowie]. Lepiej kupować na bazarkach, lub w małych sklepikach, bo jest taniej niż w supermarketach, tnz. może nie wszystko, ale np. chałwa, przyprawy tańsze. Supermarkety to gł. Migros, tanie: BIM i DIA [coś jak u nas Biedronka]. Jak ktoś wybierze się do Erythrai do ruin teatru to uwaga, po wejściu za ogrodzenie trzeba wejść pod górę[!], żeby zobaczyć wszystko, bo większość osób myśli, że za siatką to koniec. Na plażę polecam do Ilicy [jak już pisałam], do Alacati najlepiej wybrać się w sobotę, kiedy jest bazar. W nd chyba sklepy są pozamykane. Warto wybrać się do Cesme. Dolmuse [minibusy] zatrzymują się w każdym miejscu, trzeba kilka machnąć do nich jak jadą , najlepiej stanąć pod hotelem, wyjeżdżają z Erythrai i Cesme [jadą od Erythrai poprzez Ilice, Alicaty do Cesme i z powrotem], o równych godzinach, mniej więcej, więc pod hotelem są z 10 po pełnej.[/quote]

Zrobiłam trochę zdjęć, ale z góry mówię, że nie oddają one nawet w 1/10000 uroku Turcji, można je zobaczyć tu: http://picasaweb.google.com/11330407...COTCl8Htx-vVAg [wybaczcie zdjęcia ze mną, ale nie chce mi się już wyrzucać, a ten sam link podałam znajomym]. A, że pewnie niedługo wyrzucę je z sieci dodam kilka z widokami na Wizażu.

Opisy do załączonych zdjęć:
1. Ruiny teatru w Erythrai
2. Woda w morzu Egajskim [tu niestety dno kamieniste i takie było przy hotelu, piaszczysta plaza jest najbliżej w Ilicy]
3. Coś co bardzo mi się spodobało: ludzie na podwórkach mieli powystawianie ławki, kanapy, od frontu siadywali tam i pili megasłodką herbatę w 30st. upale
4. Widok z hotelowej platformy do opalania: obok była przystań, za nią góry. Plus latający ponton.
5. Dolmus
6. Następna rzecz, która mnie zdziwiła- ludzie zostawiają buty przed wejściem, nigdzie się z czymś takim nie spotkałam wcześniej.
7. Moje ukochane Alacati, uliczka z knajpkami, sklepami, stoiskami bazarowymi.
8. Widok z platformy do opalania, przy hotelu
9. Alacati, przed weselem tureckim
10. Znowu widok z platformy [nie wiem, po co się dodał, ale nie chce mi się juz kasować].
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje



Edytowane przez layla_lbn
Czas edycji: 2010-09-26 o 23:34
layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-26, 23:36   #3286
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Turcja

11. Plaża w Ilicy
12. J/w
13. Pokój
14. Jedna z uliczek w Alacati
15. Kaya z zewnątrz
16. Droga do Erythrai
17. Cesme
18. Kościół przerobiony na... niewielki bazar , Cesme
19. a tu normalny bazar w Alacati
20. Pokój raz jeszcze
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje



Edytowane przez layla_lbn
Czas edycji: 2010-09-26 o 23:53
layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 08:31   #3287
yellowme
Raczkowanie
 
Avatar yellowme
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 84
Dot.: Turcja

kurczę ale zazdroszczę widziałam już zdjęcia od kumpeli, ale po tych Twoich jeszcze bardziej żałuję, że się nie udało.
znalazłyście w końcu jakąś fajną ekipę na miejscu? bo u nas to w większości emeryci i pary z dziećmi były :P
yellowme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 08:55   #3288
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Turcja

Nie
U nas byli gł. rodzice z dziećmi, kilku chłopaków w wieku 19-20 lat, ale wyjątkowo nie przypadli mi do gustu, trochę osób tak 25+, ale jakoś nie pałałam chęcią zaprzyjaźnienia się
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-28, 14:47   #3289
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: Turcja

Merhaba
Na stronie ambasady Tureckiej jest opiana wymiana handlowa oraz kontakty izby przemysłowej tureckiej.

---------- Dopisano o 15:47 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------

Już za parę chwil za chwil parę wezmę walizkę swą i.... ANTALYA HOSGELDININ

U nas 7 stopni tam 32 aaaaa ale się wygrzeje relacja na blogu
www.dromaderka.blogspot.com
__________________
http://dromaderka.blogspot.com/
kabira jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-29, 06:39   #3290
adela50
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 2 154
Dot.: Turcja

A powiedźcie do jakiego kurortu lecieć by wykupić wycieczkę do Stambułu??
adela50 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 13:01   #3291
FroGii
Raczkowanie
 
Avatar FroGii
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 50
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez kabira Pokaż wiadomość
Merhaba
Na stronie ambasady Tureckiej jest opiana wymiana handlowa oraz kontakty izby przemysłowej tureckiej.

---------- Dopisano o 15:47 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------

Już za parę chwil za chwil parę wezmę walizkę swą i.... ANTALYA HOSGELDININ

U nas 7 stopni tam 32 aaaaa ale się wygrzeje relacja na blogu

www.dromaderka.blogspot.c om

aaaa!!!ja też chcę!chociaż niecały tydzień temu wróciłam z Kemer. Trudno się ogarnąć,a na dodatek ta okropna pogoda, pfffff

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

Cytat:
Napisane przez adela50 Pokaż wiadomość
A powiedźcie do jakiego kurortu lecieć by wykupić wycieczkę do Stambułu??

Ja nie kojarzę takiej wycieczki,ale musiałabyś pozaglądać na strony biur z wycieczkami fakultatywnymi,fakt,że i tak lepiej poszukać ofert biur lokalnych,bo u rezydenta jak wiadomo drogo no i popytać na forach jeszcze Albo inna opcja to kupić sobie 7+7,minus taki że jeśli zależy Ci na samym Stambule to średnio,chociaż kiedyś czytałam program to zwiedza się najważniejsze punkty i chyba wychodzi jakoś1,5 dnia tam...pzdr
__________________
...Alanya missing every moment...
FroGii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 13:15   #3292
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Turcja

Hej

Dawno tu nie zagladałam...do mojego wyjazdu zostało tylko 2,5 tygodnia moja radość byłaby jeszcze wieksza gdyby nie jedna przypadlosc , ktora sie do mnie przyplatała ostatnio i raczej do tego czasu sobie nie odejdzie!

Cytat:
Napisane przez Allanyaaa Pokaż wiadomość
Słuchajcie dziewczyny mam pytanie z zupełnie innej beczki ale raczej do którejś z Was, która mieszka w Turcji na stałe lub się tam uczy bo chyba były na tym wątku takie Panie
A mianowicie planuję w przyszłym roku no najpóźniej za dwa lata wyemigrować do Turcji na dłużej i otworzyć tam coś swojego. Zawsze było to moim marzeniem osiedlić się na stałe w jakimś kraju o cieplutkim klimacie dlatego trochę podróżowałam by poczuć ten impuls gdzie jest moje miejsce na ziemi. Jak byłam w Turcji od razu go poczułam, czułam się tam jak u siebie dlatego teraz w Polsce czuję się bardziej obco niż tam Myślę, ze tam naprawdę mogłabym być szczęśliwa ta zupełnie inna atmosfera, ludzie, klimat... Nie mam tu żadnych zobowiązań dlatego jestem zdecydowana. Moje pytanie dotyczy wynajmu mieszkania i pomieszczenia gospodarczego jak z tym jest bo szukałam w internecie i nic na ten temat nie znalazłam, chodzi mi o ceny i kontakty jesli ktoś jakieś ma w Alanyi jak najbliżej centrum miasta
A jednak zakochała się w Turcji jak ja hehe A jaki biznes bys tam chciała otworzyc? Sprzedaz pawich oczek?

Cytat:
Napisane przez kabira Pokaż wiadomość
Merhaba
Na stronie ambasady Tureckiej jest opiana wymiana handlowa oraz kontakty izby przemysłowej tureckiej.

---------- Dopisano o 15:47 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------

Już za parę chwil za chwil parę wezmę walizkę swą i.... ANTALYA HOSGELDININ

U nas 7 stopni tam 32 aaaaa ale się wygrzeje relacja na blogu
www.dromaderka.blogspot.c om
O ja tez niedlugo jade...ja też Tylko ja juz za bardzo nie opale bo w Istanbule nie tak cieplo jak na riwierze

Cytat:
Napisane przez adela50 Pokaż wiadomość
A powiedźcie do jakiego kurortu lecieć by wykupić wycieczkę do Stambułu??
Chyba nie organizuja tam wycieczek...za daleko...albo objazdówka albo na wlasna reke

layla_lbn - super relacja i piekne fotki...zazdraszczam
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 21:47   #3293
kamyczek89
Zadomowienie
 
Avatar kamyczek89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 309
Dot.: Turcja

witajcie Dziewuszki
dzisiaj wróciłam z urlopu w Alanyi więc opiszę na świeżo moją relację.

od razu po przylocie do Polski storpedowała nas pogoda. jak wylatywaliśmy było 30 stopni, a we Wrocławiu 6 ...

w Alanyi spędziłam cudowne dwa tygodnie pierwsze co mnie powalało to ogólnie unoszący się "zapach". z czasem nos się do tego przyzwyczaił mieszkaliśmy z Tżtem w *** hotelu Selvi Otel przy samym dworcu autobusowym. największą zaletą tego hotelu była bliskość plaży. po drodze mijaliśmy super wypaśne hotele oddalone od centrum 10-15 km i powiem Wam jedno, że nie żałuję. jeśli wybralibyśmy taki hotel, to zanudzilibyśmy się na śmierć. a tak spokojnie spacerkiem 20 min do centrum. przy tym że non stop od hotelu mija się stragany i bary.

morze przejrzyste (czasem było bardziej wzburzone i mniej klarowne przez wysokie fale), ciepłe i słone jak cholera

spotkaliśmy wielu sympatycznych Turków, którzy na prawdę nie jeden raz nam pomogli i użyczyli dobrych wskazówek.

przestrzegam wszystkich turystów wybierających się po raz pierwszy w taką podróż- rezydenci biur niewyobrażalnie zarabiają na niewiedzy turystów. zaproponowano nam w pierwszym dniu pobytu plany wycieczek fakultatywnych, w których rafting kosztował 32 euro ( co się później okazało, że gdzie indziej tylko 15 ), a kapadocja -2 dni 126 euro !!!! a nam w polskim biurze podróży zaproponowano za 40 euro! to tylko jedne z przykładów jak rezydenci wprost oszukują. trzeba się pilnować.


co do hotelu to jest ok. luksusów nie ma, ale naprawdę nie ma co się spodziewać za taką cenę czegoś wyjątkowego. zdarzały się dziurawe nakrycia, nie za ciekawa łazienka, nam w pokoju nie działała lodówka, a jedzenie rzeczywiście mogło wydawać się troszkę monotonne. ale wszystko było do przeżycia naprawdę szkoda sobie psuć urlop narzekaniem i zrzędzeniem, jakie niestety zdarzało mi się słyszeć od starszych osób. porażka!


nie wiem czemu, Polacy mają tendencję do wstawania z miejsc na pokładzie samolotu gdy ten ledwo wylądował. wszyscy najchętniej by zabierali swoje rzeczy i stali tuż przy wyjściu. nie rozumieją tego, że trzeba poczekać aż samolot całkowicie się zatrzyma na płycie lotniska. ludzie zachowują się jak bydło. to samo w hotelu- jest napisane, że kolacja rozpoczyna się o 19.30 natomiast pewne panie musiały już zacząć nabierać wszystkiego 20 minut wcześniej, jakby im miało tego zabraknąć...



troszeczkę to wszystko chaotycznie napisane, ale mam tyle w głowie, że nie wiem co już mam pisać
__________________
Konkurs fotograficzny Dziękuję za każdy głos Klik

kamyczek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 15:26   #3294
FroGii
Raczkowanie
 
Avatar FroGii
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 50
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez kamyczek89 Pokaż wiadomość
witajcie Dziewuszki
dzisiaj wróciłam z urlopu w Alanyi więc opiszę na świeżo moją relację.

od razu po przylocie do Polski storpedowała nas pogoda. jak wylatywaliśmy było 30 stopni, a we Wrocławiu 6 ...

w Alanyi spędziłam cudowne dwa tygodnie pierwsze co mnie powalało to ogólnie unoszący się "zapach". z czasem nos się do tego przyzwyczaił mieszkaliśmy z Tżtem w *** hotelu Selvi Otel przy samym dworcu autobusowym. największą zaletą tego hotelu była bliskość plaży. po drodze mijaliśmy super wypaśne hotele oddalone od centrum 10-15 km i powiem Wam jedno, że nie żałuję. jeśli wybralibyśmy taki hotel, to zanudzilibyśmy się na śmierć. a tak spokojnie spacerkiem 20 min do centrum. przy tym że non stop od hotelu mija się stragany i bary.

morze przejrzyste (czasem było bardziej wzburzone i mniej klarowne przez wysokie fale), ciepłe i słone jak cholera

spotkaliśmy wielu sympatycznych Turków, którzy na prawdę nie jeden raz nam pomogli i użyczyli dobrych wskazówek.

przestrzegam wszystkich turystów wybierających się po raz pierwszy w taką podróż- rezydenci biur niewyobrażalnie zarabiają na niewiedzy turystów. zaproponowano nam w pierwszym dniu pobytu plany wycieczek fakultatywnych, w których rafting kosztował 32 euro ( co się później okazało, że gdzie indziej tylko 15 ), a kapadocja -2 dni 126 euro !!!! a nam w polskim biurze podróży zaproponowano za 40 euro! to tylko jedne z przykładów jak rezydenci wprost oszukują. trzeba się pilnować.


co do hotelu to jest ok. luksusów nie ma, ale naprawdę nie ma co się spodziewać za taką cenę czegoś wyjątkowego. zdarzały się dziurawe nakrycia, nie za ciekawa łazienka, nam w pokoju nie działała lodówka, a jedzenie rzeczywiście mogło wydawać się troszkę monotonne. ale wszystko było do przeżycia naprawdę szkoda sobie psuć urlop narzekaniem i zrzędzeniem, jakie niestety zdarzało mi się słyszeć od starszych osób. porażka!


nie wiem czemu, Polacy mają tendencję do wstawania z miejsc na pokładzie samolotu gdy ten ledwo wylądował. wszyscy najchętniej by zabierali swoje rzeczy i stali tuż przy wyjściu. nie rozumieją tego, że trzeba poczekać aż samolot całkowicie się zatrzyma na płycie lotniska. ludzie zachowują się jak bydło. to samo w hotelu- jest napisane, że kolacja rozpoczyna się o 19.30 natomiast pewne panie musiały już zacząć nabierać wszystkiego 20 minut wcześniej, jakby im miało tego zabraknąć...



troszeczkę to wszystko chaotycznie napisane, ale mam tyle w głowie, że nie wiem co już mam pisać

Super jest słyszeć,że znów ktoś wrócił zadowolony z naszego Turkiye
Dwa ostatnie akapity przeMEGA bo ja też kompletnie tego nie jestem w stanie pojąć i takie zachowania wg mnie są strasznie ŻENUJĄCE!!
Rok temu jak wylądowaliśmy w Antalyi samolot jechał jeszcze po płytach,ludzie od razu rzucili się do wyciągania bagażów i wstawania,wówczas kilkukrotnie zostali upominani ,żeby usiedli ale bez odzewu,aż w końcu pilot sam powiedział,że jeśli ludzie nie usiądą to się zatrzyma i wezwie policjeUważam,że jeśli tak by się stało,to wcale bym ich nie żałowała,bo to jakaś MASAKRA.
__________________
...Alanya missing every moment...
FroGii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 15:29   #3295
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Turcja

Hm, u mnie zawsze jedzenia było dużo, nigdy nic nie brakowała, na jakiś lepszych Polaków trafiłam?
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 15:43   #3296
kamyczek89
Zadomowienie
 
Avatar kamyczek89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 309
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez FroGii Pokaż wiadomość
Super jest słyszeć,że znów ktoś wrócił zadowolony z naszego Turkiye
Dwa ostatnie akapity przeMEGA bo ja też kompletnie tego nie jestem w stanie pojąć i takie zachowania wg mnie są strasznie ŻENUJĄCE!!
Rok temu jak wylądowaliśmy w Antalyi samolot jechał jeszcze po płytach,ludzie od razu rzucili się do wyciągania bagażów i wstawania,wówczas kilkukrotnie zostali upominani ,żeby usiedli ale bez odzewu,aż w końcu pilot sam powiedział,że jeśli ludzie nie usiądą to się zatrzyma i wezwie policjeUważam,że jeśli tak by się stało,to wcale bym ich nie żałowała,bo to jakaś MASAKRA.
to jeszcze nie wszystko


w drodze powrotnej siedziałam z Tż a koło nas jakiś facet ok 60 lat i w trakcie komunikatów pilota po turecku i angielsku ten komentuje:

"pilot mógłby się w końcu polskiego nauczyć..."

popatrzeliśmy na siebie znacząco z Tżtem... Pan chyba nie zauważył, że siedział w samolocie tureckich linii lotniczych

ŻENUA !!! że tak powiem

mam nadzieję, że mentalność Polaków zagranicą się zmieni, bo czasem aż szczękę trzeba zbierać jak się człowiek nasłucha i napatrzy.
__________________
Konkurs fotograficzny Dziękuję za każdy głos Klik

kamyczek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 15:50   #3297
FroGii
Raczkowanie
 
Avatar FroGii
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 50
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez kamyczek89 Pokaż wiadomość
to jeszcze nie wszystko


w drodze powrotnej siedziałam z Tż a koło nas jakiś facet ok 60 lat i w trakcie komunikatów pilota po turecku i angielsku ten komentuje:

"pilot mógłby się w końcu polskiego nauczyć..."

popatrzeliśmy na siebie znacząco z Tżtem... Pan chyba nie zauważył, że siedział w samolocie tureckich linii lotniczych

ŻENUA !!! że tak powiem

mam nadzieję, że mentalność Polaków zagranicą się zmieni, bo czasem aż szczękę trzeba zbierać jak się człowiek nasłucha i napatrzy.

dokładnie!nie wiadomo czy się śmiać czy płakać...
ja leciałam z wezyrem,oni latają liniami freebird i tam wysuwają się takie ekraniki tv małe i jest wszystko, tzn instrukcje,po polsku, a reszte pozostawie bez komentarza jeśli chodzi o tego Pana
__________________
...Alanya missing every moment...
FroGii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-01, 23:59   #3298
kamyczek89
Zadomowienie
 
Avatar kamyczek89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 309
Dot.: Turcja

witajcie dodaję parę swoich zdjęć .
__________________
Konkurs fotograficzny Dziękuję za każdy głos Klik

kamyczek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 09:16   #3299
darulkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 23
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez adela50 Pokaż wiadomość
A powiedźcie do jakiego kurortu lecieć by wykupić wycieczkę do Stambułu??
wybrzeże egejskie, Cesme, Kusadasi, chyba jeszcze z Bodrum

wróciłam wczoraj z cesme , wycieczka do stambułu 190 Euro 2 dni
darulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 19:31   #3300
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: Turcja

Merhaba darulkaa
Cena 190euro powiem że mnie powaliła ale pewnie i tak nie żałujesz dla tego co zobaczyłaś

Pozdrawiam

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

moniczorek a ty mi sie prosze zameldować na emaila
__________________
http://dromaderka.blogspot.com/
kabira jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:48.