METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-27, 13:23   #4711
izapp1
Zakorzenienie
 
Avatar izapp1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 618
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Dzięki za nowe pomysły

Wymiary pokoju to około ściana A= 4,10 , sciana B= 3,80 . Na ścianie A w odległości 1m mam okno długie na 2 metry.

Pomysły ciekawe, chociaż niestety niektóre niemożliwe do zrealizowania. Jeszcze będę myśleć i niedługo wkleję swój własny pomysł.

Aa.. i narożnik jest niestety długi na 1,8 m.

Edit: wymyśliłam coś takiego. Zrezygnowałam z komody na koszt większej szafki (koło szafy) . Dodałam także regał narożny.

Czy teraz nie będzie zbyt dużo mebli?

Już mniej- więcej wyłania mi się nowy obraz pokoju. Chciałabym aby wszystkie książkowo- papierowe rzeczy leżące w witrynce i na regale znajdowały się niedaleko biurka. A szafy i szafki ubraniowe na ścianie za drzwiami.

Edit 2: jeszcze coś innego.

Edytowane przez izapp1
Czas edycji: 2010-08-27 o 15:31
izapp1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-27, 21:59   #4712
ejva1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 23
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

dawno tu nie zaglądałam Potrzeba mnie tu przyciągnęła spowrotem
Pokój się mi robi do malowania - jest dość słoneczny i ma ok 3.5x4.5m
Dywan w stylu shaggy bordowo taki ciepły malinowy bordowe poduszki na groszkowym narożniku-zbliżony kolorkiem fotel i zero pomysłów naściany.
Jeszcze jeden problem skos od ok 1.7 w górę na całej długości 4.5m ściany. Pokj 2.90 wysokości.
Myślałam o bordowej głownej ścianie-jest prosta na niej byłby powieszony tv i komoda dość spora pod tym. A reszta odcieniu zieleni -martwie się tylko tym że rogówna znikanie na tle tego zielonego.
Ale namotałam Tu fotel ma jeszcze stare obicie teraz ma zielone i na to są te poduchy powrzucane. Nad tą rogówką właśnie jest skos. Sciany po bokach to jedna z drzwiami wejściowymi druga z oknem balkonowym i zwykłym-dodatki typu meble/komoda stół z krzesłami/ i firany z załonkami będą zmienione dokupione.Help
Dzieki

Edytowane przez ejva1
Czas edycji: 2010-08-27 o 22:02 Powód: nie widzę zdjęcia które załadowałam
ejva1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-28, 09:41   #4713
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

insp.
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-28, 19:05   #4714
ejva1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 23
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Oglądałam dziś farmy kolorki- z dulux pistacja i dzikie wino-co myślicie?
Pokój w kształcie kwadratu o wysokości 290 x 420
a ściana ze skosem ma 220x420-skosu malowac nie będę zostawię biały razem z sufitem.

Ewentualnie może zamiast bordo i zieleni to dać bordo i beż? Nie będzie kiepsko?
I wpleść beż do kolorystyki??
Zdurniałam normalnie

Edytowane przez ejva1
Czas edycji: 2010-08-28 o 19:07
ejva1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 13:26   #4715
convali
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 96
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Podobają mi się te sofy we francuskim stylu bardzo ładne , tylko raczej nie będą pasowały do mojego nowoczesnego wystroju ;(. ostatnio zastanawiałam się nad remontem sypialni. Znalazłam ciekawy pomysł na umieszczenie wanny w pokoju. Co o tym myślicie jest to dobre rozwiązanie? (zdjęcia znalezione na profilu FB Nasciturus design)
convali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 14:15   #4716
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

kiedys o tym myślałam, ale jakos jestem przekonana, ze wszytsko bedzie wilgotne i przesiąknięte parą. Pewnie bedzie trzeba uważać na materiały jakich używa się do samej sypialni
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-17, 08:58   #4717
przezduzeem
Wtajemniczenie
 
Avatar przezduzeem
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 744
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

i podłoga zachlapana
__________________

przezduzeem jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-17, 17:13   #4718
SambaMamba
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 202
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Jestem tradycjonalistką i moim zdaniem miejsce wanny jest w łazience.
SambaMamba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-18, 16:16   #4719
ejva1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 23
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Nawet ostatnio oglądałam program gdzie ludzie budując dom wstawili sobie do sypialni śliczną wannę..ale to też nie mój gust..

---------- Dopisano o 17:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:15 ----------

AA i dodam że kolor beżowy z bordo myślę że się sprawdził w pokoju-fotki dołączę jak tylko je zrobię
ejva1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-18, 18:45   #4720
kretencja
Zakorzenienie
 
Avatar kretencja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 758
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

O, super temat.
Subskrybuję
__________________

RAZEM OD 5.03.2000.


Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista... wie, co to za otwór

TYMEK - 26.11.2010
kretencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-18, 20:58   #4721
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

uhu, pokój z wanną dostaliśmy w Krośnie
jakoś tak dziwnie się poczułam wchodząc tam, mój mąż to nazwał - dupcalnia z wanną
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-20, 08:25   #4722
kretencja
Zakorzenienie
 
Avatar kretencja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 758
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Witam.
Wcześniej tylko zasubskrybowałam, ale może znajdę tutaj wskazówki, które pomogą mi wybrnąć z kłopotu

Od trzech miesięcy remontujemy z mężem nasze wreszcie własne mieszkanko. Nie jest wielkie (3 pokoje na 53mkw), ale własne i wielką radochę sprawi nam umeblowanie go wreszcie (póki co bujaliśmy się z remontem, ale lada chwila będziemy kupować meble).
Wydawało się, że już mamy ustalone, wybrane meble do salonu (mąż ma w piątek jechać je kupić do ikei), ale doszliśmy do wniosku, że brakuje nam szafek zamykanych (bo w sumie do przechowywania wybraliśmy tylko otwarte regały, ale przecież są rzeczy, które chce się schować przed wzrokiem gości...). Odkryliśmy więc w katalogu ikei system Besta:
http://www.ikea.com/pl/pl/search/?query=besta
Można sobie tam pokomponować regały z drzwiczkami i szufladami (oraz otwartymi półkami) w dowolnych konfiguracjach... No i pojawił się oczywiście problem - kolor.
DORADŹCIE please
Bazą mają być dwa takie regały:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20102130
I mają być 2 czy 3 sztuki drzwiczek (góra 4) i być może dwie szuflady. Ewentualnie 1-2 drzwiczki szklone, ale wątpię.
Salon ma jasnozielone (ale w chłodnym odcieniu) ściany, podłoga - panele takie neutralne w odcieniu (dąb), stół też będzie w kolorze dąb, sofa ciemnobrązowa, podobnie jak siedziska krzeseł. Do tego biurko męża - obecnie z jasnego drewna, ale ma być w przyszłości zmienione (na takie jakie będzie pasować do tego co urządzimy). Przy biurku stoi czerwone (!) krzesło, ale można je zmienić lub uszyć mu pokrowiec...
Ja proponuję wziąć cały regał w buku, ale mąż się obawia, że będzie wyglądać jak tandetna meblościanka On by wziął białą ramę i czerwone drzwiczki i szuflady Do tego to czerwone krzesło, może jeszcze jakaś czerwona półka i mamy kontrasty... Spoko, lubię kontrasty, ale czerwień jakoś nie pasuje do takiej chłodnej jasnej zieleni jak mamy na ścianach. Zresztą chciałam, aby ten salon był kojący dla oka, nie energetyczny, dynamiczny... Krakowskim targiem powiedziałam, że możemy wziąć cały biały (rama i drzwiczki), ale to już mężowi się nie podoba I tak debatujemy od wczoraj
Pomóżcie
__________________

RAZEM OD 5.03.2000.


Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista... wie, co to za otwór

TYMEK - 26.11.2010
kretencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-20, 13:06   #4723
la bonbon
Raczkowanie
 
Avatar la bonbon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 220
GG do la bonbon
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Witam Was bardzo serdecznie i proszę o pomysły bo straciłam wenę ..
Tak, mój pokój ma różne wymiary każda ściana inna w dodatku pokój jest ze skosami w suficie przez co staje się trudniejszy w umeblowaniu. Ratujcie !!

Wszystkie ściany obecnie są pomalowane na czerwono [ karmazynowy przypływ DULUKS ] i bardzo dobrze się w tym kolorku czuje poprzednio były dwie jasne magnolia i 2 czerwone ale w tym roku przemalowałam wszystkie na czerwono i to jest to sufit [ beżowy jasny DEKORAL ] na podłodze jasne panele.

Myślę o pokoju czerwono zebrowo romantyczno erotyczno afrykanskim heheheh dużo tego ale ma nadziej że mi się uda

z tego co posiadam to jest moja upragniona kanapa zebra (na kanapie są czerwone poduszki ale planuje zakup puchatych białych i czarnych ) na tej ścianie co jest kanapa są zrobione serduszka metodą „mama i ja – paćkanie gipsem i paluchami po ścianie” każde jest inne i one będę coś w tym stylu co na zdjęciu tylko muszę zrobić szablon żeby były zebrowate na razie są czerwone

Okno to tradycyjnie ulubione firanki makarony czarne i zasłonki zebry.

Kolejna ściana to z szafą którą mam zamiar zrobić na zamówienie będzie to szafa z lustrami od frontu i z białym bokiem najprawdopodobniej, nie ma jej jeszcze i zastanawiam się nad zwykłą szafa taka do kupienia w sklepie wtedy była by na tej dużej ścianie.

Podłoga to jasne panele na których będzie puchaty zebrowy nie duży dywan

I teraz moje zmartwienie to największa z ścian nie mam pojęcia co z nią zrobić ?

Posiadam jeszcze szklany stoliczek w kształcie kopniętego serca

aaa nie potrzebuje już biurek i regałów.... itp.

wystarczy mi szafa, stoliczek, łózko-kanapa, tv, jakiś fotel myślałam o okrągłym ratanowym mam jakoś do niego słabość lub o takiej ogromniej pufie proszę o pomoc i czekam na rady ooo i maleńka toaletka marzenie ... tylko nie wiadomo gdzie ustawić :/

załączam rysunki pokoju zdjęcia jak naładuje baterie w aparacie

Edytowane przez la bonbon
Czas edycji: 2010-09-22 o 08:37
la bonbon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-20, 20:20   #4724
aleksandra xx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 95
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Hej kochani Niedługo będę miała remont pokoju. Malarz już zamówiony Najpierw tata, bez konsultacji ze mną kupił mi dwa kolory farb ; jasno bezowe i jasnofioletowe. Niestety, nie podobają mi sie te kolory.. Dobrze, ze zgodził się kupić jeszcze raz, tym razem to ja je będę wybierała. No wiec zastanawiam się nad jedną ścianą w kolorze jaskrawego różu- taki malinowy. A pozostałe 3 ściany w kolorze lekkiej szarości. Bardzo jasnej.
Mam dylemat co do koloru mebli. Oczywiście cały pokój będzie z meblami i dodatkami z ikei..
Jaki kolor mebli - białe czy czarne ?
Czy dobre połączenie kolorów wybrałam ? Proszę, doradźcie
aleksandra xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 13:27   #4725
EVKUS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 68
GG do EVKUS
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Witajcie! Ja również wciskam się do wątku "metamorfoza pokoju".
Tyle jest na rynku różności do urządzania wnętrz, że mam mętlik w mojej głowie.
Mieszkam w bloku i szykuję się do umeblowania naszego-DUŻEGO POKOJU ;-).
600x300 to jego wymiary. Jestem ciekawa Waszych propozycji na jego umeblowanie. Potrzebuję szaf na ubranka-moje i męża, sofkę z pojemnikiem na pościel dla naszej dwójki, proszę jeszcze o jakieś propozycje na umieszczenie telewizorka oraz kącika towarzyskiego dla znajomych. Czekam na Wasze propozycje i pozdrawiam cieplutko;8) przesyłam Wam 2 zdjęcia z naszego pokoju. BUZIOLE!!!!
EVKUS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-22, 09:03   #4726
EVKUS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 68
GG do EVKUS
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Czy jest szansa na odpowiedź? Może założyć nowy wątek;0)))))
EVKUS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-25, 16:59   #4727
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Cytat:
Napisane przez mikusia16 Pokaż wiadomość
Witam Zgłaszam się do was po poradę!
W sierpniu minie rok, jak przeprowadziłam generalny remont pokoju. kiedyś była zimna, granatowa tapeta (stan zastany ) to też żeby pokój ocieplić (okno od wschodu, po południu dość ciemno) wymyśliłam sobie jedną ścianę pomarańczową a resztę jaśniutkie (i tak wyszły za ciemne ) Generalnie wizja moja była taka, żeby w pomarańczu utrzymać też dodatki, czyli oprócz ściany łóżko, doniczki , poduchy, zasłonki itd. Niestety sprawa nie jest taka prosta, odcieni pomarańczowego jest niezmiernie dużo, i jak już coś oglądałam, zawsze dochodziłam do wniosku, że będzie się gryzło (ten pomarańczowy na ścianie to taki bardziej ceglany jest, ale zależało mi, żeby nie dawał po oczach).
Stanęło na tym, że przez ten rok nie zrobiłam prawie nic Kupiłam firankę i ławę, to by było na tyle Wszystko przez to, że myślę o tym, aby wybrać sobie jakiś drugi kolor, który zagrałaby drugie skrzypce po tych pomarańczowych w postaci ściany i wypoczynku
I tu moje pytanie - jaki? Myślałam nad zielonym, bo podoba mi się jak współgrają kwiatki z pomarańczową ścianą, ale czy to nie zbyt krzykliwe połączenie? Albo ciemny brąz? Albo fiolet, oglądałam kilka takich zestawień ale chyba mnie nie przekonuje :/ czy może nie dodawać innego koloru i np poduszki, firankę zrobić jasną jak te pozostałe trzy ściany?
Dziewczyny, ratujcie, bo już mam głowę 5 na 9 jak o tym myślę!

oczywiście załączam zdjęcia, niestety wyszły trochę niewyraźne

A ja proponuje cieply czekoladowy braz + stare zloto + brudny pomarancz. Moznaby zrobic listwy sufitowe pomalowane na stare zloto, do tego jakies fajne zaslony ciamnobrazowe, takie troche za dlugie ukladajace sie na podlodze z miesistego materialu. Moznaby dodac jakies rolety z naturalnego materialy typu len np rolety rzymskie. Do tego poduszki w odcieniu brudnego pomaranczu i brazu, sporo swiec rowniez w podobnych kolorach + jakies jasniejsze w kolorach jasnych scian. Na podloge jakis fajny jasny miesisty dywan. Co do drzwi to ja na Twoim miejscu zrobilabym jakas fajna naklejke na szybe, a same drzwi moznaby pomalowac np na zloty kolor Oczywiscie jakies doniczki rowniez w podobnej kolorystyce brazow i bezy Osobiscie bardziej widze tam ciemne meble, ale jesli juz masz jasne to postawilabym wlasnie na te ciemniejsze brazowe zaslony i troche dodatkow. Moze jeszcze jakis czekoladowy koc luzno rzucony na lozko Fajnie wygladalyby jeszcze jakies Twoje zdjecia na scianach w fajnych ramkach (na tych jasniejszych scianach) w jakims wiekszym skupisku. No i lampa sufitowa jakas taka bardziej elegancka, ciepla..taki jakby sciaty walec z obu stron

---------- Dopisano o 17:59 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

Cytat:
Napisane przez EVKUS Pokaż wiadomość
Witajcie! Ja również wciskam się do wątku "metamorfoza pokoju".
Tyle jest na rynku różności do urządzania wnętrz, że mam mętlik w mojej głowie.
Mieszkam w bloku i szykuję się do umeblowania naszego-DUŻEGO POKOJU ;-).
600x300 to jego wymiary. Jestem ciekawa Waszych propozycji na jego umeblowanie. Potrzebuję szaf na ubranka-moje i męża, sofkę z pojemnikiem na pościel dla naszej dwójki, proszę jeszcze o jakieś propozycje na umieszczenie telewizorka oraz kącika towarzyskiego dla znajomych. Czekam na Wasze propozycje i pozdrawiam cieplutko;8) przesyłam Wam 2 zdjęcia z naszego pokoju. BUZIOLE!!!!

Pomyslow jest mnowsto, wszystko zalezy od tego jaki efekt chcesz osiagnac? Wolisz styl nowoczesny czy klasyczny, bardziej retro czy minimalizm? No i pytanie jaka kolorystyke chcecie miec? Kolory bardziej odwazne czy stonowane, pastele? Czy w pokoju ma byc tez jadalnia czy tylko kacik z malym stolikiem?
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 08:53   #4728
EVKUS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 68
GG do EVKUS
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Signa dziękuję za oddzew. Ostatnio przeglądałam farby dulux-i podoba mi się malinowy krzew. Oboje z mężem lubimy klasykę ale nieco szaleństwa również nie zaszkodzi. A o jadalni to nawet nie śniłam-jeśli masz koncepcję z jadalnią i bez to byłoby extra-STRASZNIE JESTEM CIEKAWA!!!!
EVKUS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 11:33   #4729
doradcaIKEA_Warszawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 12
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Bardzo podoba mi się twoja wizja, Signa Taka aranżacja w stylu"cynamon&pomarańcza" jest bardzo ciepła mimo ciemnych odcieni. Znakomicie można tutaj wpasować meble w kolorze venge. Kolory pomarańczowy i złoty, znakomicie komponuje się blaskiem świec.

Brawo
doradcaIKEA_Warszawa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-27, 18:05   #4730
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Cytat:
Napisane przez EVKUS Pokaż wiadomość
Signa dziękuję za oddzew. Ostatnio przeglądałam farby dulux-i podoba mi się malinowy krzew. Oboje z mężem lubimy klasykę ale nieco szaleństwa również nie zaszkodzi. A o jadalni to nawet nie śniłam-jeśli masz koncepcję z jadalnią i bez to byłoby extra-STRASZNIE JESTEM CIEKAWA!!!!
Malinowy krzew...ok, czyli podobaja sie Wam odcienie fioletu moznaby je polaczyc z szaroscia i dodac troche limonkowego w dodatkach, ale jesli wolicie cos bardziej spokojnego troche zlota i bieli Moze do takich scian jakas fajna tapeta (na jednej scianie)w odcieniach szarosci i ciemnej sliwki z jakims ciekawym wzorem. Osobiscie widze ja na scianie po lewej stronie drzwi (sciana bez onka). Alternatywa dla wzorzystej tapety jest fototapeta w odcieniach szarosci ze zdjeciam miasta albo np jakies jezioro czy moze z pomostem - taka opcja sprawia wrazenie glebi i na pewno powiekszy optycznie pokoj). Sofe postwilabym na scianie z drzwiami, osobiscie wybralabym szara poniewaz jest bardziej praktyczna niz biala/kremowa, ktora rowniez wygladalabym bardzo fajnie. Sofa moglaby byc lekko narozna i wtedy ta czesc zawijana na scianie z oknem a dluzsza czesc sofy na scianie z drzwiami. Do tego oczywiscie jakies fajne poduchy (w opcji ze zlotem sliwkowe i zlote poduchy, moze jakis miks tych dwoch kolorow- wszystko zalezy jakie poduszki znajdziecie. W opcji z limonka poduszki biale i filoetowe z delikantym akcentem zieleni, moze byc jakas mala poduszeczke, fredzle czy wzorek). Przy sofie proponuje jakis stolik kawowy w kolorze ciemnego drewna - wenge, palisander, dab. Cemnie drewno fajnie skomponuje sie z caloscia i zdecydowanie ociepli wnetrze. Naprzeciwko sofy postawilabym szafe. Mozna byc dac z jednej strony czesc wyzsza na ubrania wiszace, obok cos na ksztalt komody na ktorej moznaby ustawic telewizor + pare ciekawych dodatkow. W BRW znajdziesz takie meble gdzie mozna wlasnie przechowywac ubrania,ale nie wyglada jak klasyczna szafa tylko mebel z salonu. Naprzeciwko drzwi prponuje ustwic niewielki okragly stolik. Ikea ma taki ciekawy z 4 krzeslami chowanymi do srodka. Super rozwiazanie jesli ktos ma malo miejsca w pokoju, ale potrzebuje miejsce na jadalnie. Do wszystkie proponuje kremowa, miesista wykladzine albo spory dywan w tym samym kolorze kolo kanapy. Nad sofa mozna rowniez zamocowac pare polek albo jakas wiszaca szafke. Ja tam w ogole widze stolik do kawy i stol jadalny w drewnie, a szafe i ewentualnie szafke nad lozko z blyszczacej okleiny. Do tego jakas stojaca lampa po lewek stornie kanapy (kolo drzwi) Wasze spore zdjecia nad lozkiem, albo kilka mniejszych moga byc z ramkach, moga byc zrobione jako fotoboardy. Zalony np w kolorze grafitu moze z jakims wzorem sliwkowym przy wersji z fototapeta, a przy wersji z wzorzysta tapeta moznaby je przewizac ciekawym sznurkiem lub wstazka. Oczywiscie swiece, swiece i jeszcze raz swiece

Cytat:
Napisane przez doradcaIKEA_Warszawa Pokaż wiadomość
Bardzo podoba mi się twoja wizja, Signa Taka aranżacja w stylu"cynamon&pomarańcza" jest bardzo ciepła mimo ciemnych odcieni. Znakomicie można tutaj wpasować meble w kolorze venge. Kolory pomarańczowy i złoty, znakomicie komponuje się blaskiem świec.

Brawo
A dzikuje, dziekuje
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 18:09   #4731
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Mam nadzieje, ze w miare jasno opisalam swoja wizje
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 18:14   #4732
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

i jeszcze jedna poracja zdjec
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-28, 09:45   #4733
EVKUS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 68
GG do EVKUS
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Wspaniale!!!!! Bardzo mi się podoba Twój pomysł SIGNA! Zaraz spróbuję zrobić delikatny projekcik. Nie lubię tapet itp. ale damy radę. Ojej biorę się do roboty bo już nie mogę się doczekać. Wielkie dzięki!!!!!!!!!

---------- Dopisano o 10:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:41 ----------

Cytat:
Napisane przez EVKUS Pokaż wiadomość
Wspaniale!!!!! Bardzo mi się podoba Twój pomysł SIGNA! Zaraz spróbuję zrobić delikatny projekcik. Nie lubię tapet itp. ale damy radę (ewentualnie delikatna naklejka na ścianę). Ojej biorę się do roboty bo już nie mogę się doczekać. Wielkie dzięki!!!!!!!!!
.
EVKUS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-28, 11:12   #4734
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Cytat:
Napisane przez EVKUS Pokaż wiadomość
Wspaniale!!!!! Bardzo mi się podoba Twój pomysł SIGNA! Zaraz spróbuję zrobić delikatny projekcik. Nie lubię tapet itp. ale damy radę. Ojej biorę się do roboty bo już nie mogę się doczekać. Wielkie dzięki!!!!!!!!!

---------- Dopisano o 10:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:41 ----------

.

Super, bardzo sie ciesze ze moj pomysl przypadl Ci do gustu Jesli nie lubisz tapet moznaby dac na ta jedna sciane jakis kamien typu lupek albo jakies fajne panele. Oczywiscie w kolorze szarym A jesli nie to zrobic jakas fakture z tynku i pomalowac na szaro. Tez fajnie by wygladalo
__________________


Edytowane przez signa
Czas edycji: 2010-09-28 o 11:16
signa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-28, 11:38   #4735
EVKUS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 68
GG do EVKUS
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Zrobiłam projekcik w programie NET+2010. Jak Wam się podoba? Obraz nad komodą po lewej stronie wejścia ma wymiary właśnie jak na obrazku tyle, że widoczek jest inny (2 kremowe dzbany). Obrazy nad narożnikiem też byłyby inne. Mam kwadratowe w odcieniach ciemnego brązu i fioletu-także z dzbanami. Na oknach powiesiłabym makarony w kolorze ciemnego brązu (pokój jest jasny-duże okno:wschód, z małego okna widać zachodzące słoneczko-super efekty w pokoju). Nie mam koncepcji co na komody-może jakieś zdjęcia w ramkach. Macie jakieś propozycje na ścianę gdzie tv, komoda? Zastanawiam się nad chodniczkiem lub dywanikiem pod ławę. Ławę posiadam prostokątną, szklaną z metalowymi nogami ale ma ścięte kanty-może jakiś owalny shaggy w kolorze liliowym. Lampę sufitową mam kwadratową, w kolorze słoniowym i taką samą tyle, że podłogową wstawiłabym pod oknem, obok narożnika. Ciekawe co Wy na to. pozdrawiam cieplutko!!!!!
EVKUS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 09:15   #4736
Mags1983
Zakorzenienie
 
Avatar Mags1983
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kamenz;]
Wiadomości: 3 382
GG do Mags1983
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Witajcie,
Mam problem z urządzeniem salonu w mieszkaniu i pomyślałam, ze zwrócę się do Was o pomoc i porady.
Salon jest koloru jasno zielonego z elementami białymi ( paski przy suficie i w rogach). Jestem zwolenniczką lekkich, przestronnych wnętrz, eleganckich i z klimatem ale niestety z tymi meblami, które posiadam osiągniecie takiego efektu jest niemożliwe. Meble wraz z sofą i stołem zostały kupione przez męża zanim jeszcze sie poznaliśmy. Czyli mają jakieś 3 lata. I niestety z racji innych wydatków ich wymiana na razie nie wchodzi w grę. No. ew. sofa. Dlatego też chciałabym urządzić ten pokój dodatkami.
Tylko nie wiem jakimi Głownie chodzi o:
- karnisz - podwójny czy pojedynczy,
- zasłony a może rolety rzymskie?
- co nad komodę? Obraz czy lustro?
- jaki obrus/maty/bieżnik na stół?
- jakie sukienki na krzesła?
- co z dywanem?
itd ....
Pokój jest pusty ale zrezygnowałam póki co z kupowania czegokolwiek dopóki nie wymyśle dokładnie jak to ma wyglądać.
Bardzo was proszę o pomoc.

Wybaczcie ciemne zdjęcia - zrobiłam je dziś z rana . Później wrzucę jakieś w bardziej optymistycznym świetle.
__________________
Mags1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 10:50   #4737
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Hej,
szukam inspiracji do pokoju retro, a dokłądnie chodzi mi o:
- wystrój okien zasłonami w kwiatki/łączkę, firany,
- pudełka na meble
- i inne drobiazgi retro
Z górzy dziekuję,
ja nawet nie mam pojecia jak tego suzkać, bo wpisujac po polsku nie wiele mi wyskakuje...
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-13, 15:55   #4738
maniadokochania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 33
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Jak bardzo retro? Firanki/zasłonki to może leroy,ikea, resztę w skarbnicy allegro. Ale jaki styl? Trochę seksowny i romantyczny jak dla pin up girl? Bardziej elegancki?
maniadokochania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-13, 16:55   #4739
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

o kurde nigdy nie patrzalam na retro w takoich kategorich. lubie kwiatki, łączki, róze, pastele - czyli bardziej romantycznie, ale lubie tez mocne wzornictwo, czyli stare meble jakies dodatki w przerysowanyc wzorach. Myślę, ze bede bardziej stroniła od elegancji, wolę seks i romatyzm
Wlasnie w ikei nic fajnego nie znalazłam jeżeli chodzi o firany i zasłony.

Chciałam tez poszukać jakiś zdjęć inspirujących, bo moze znajdę kiedyś materiał i sobie sama z niego zrobie zasłony itp. ale nie wiem pod jakim hasłem szukać. Sama nie ejstem określona, najlepiej to chciałabym wszystko na raz

Podkreślę, że mam kilka dodatkó z Marilyn Monroe i przymierzam się do zakupu fototapety z nią. A jak bede miec jeszcze kiedys kase, to chce sobie kupić czarną lampę, widziałąm nie znó tak drogie z organzy z krysztłkami.

Ściany mam w ciemnym fiolecie i migdałowe. O meblach nie wspominam, bo nie stac mnie na nowe.
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-16, 21:45   #4740
ja_agusek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Hej,
szukam inspiracji do pokoju retro.
hmmmmm
jesli choodzi o inspiracje t0 warto przeszukac grafike google wpisując różne wyrazy + retro (np 'retro living room' itd.).
znalazlam fajną stronkę z wnętrzami w stylu retro - baaaardzo duzo zdjęc
http://www.retrotogo.com/retro_rooms/page/2/

Aaaa co do drobiazgów, to przede wszystkim:
pchle targi.. bazarki... szafy ii strychy u dziadków, rodziców, krewnych
ja_agusek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:55.