Tarnowskie panny młode cz. II - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-10-14, 21:39   #4171
nemosek
Zakorzenienie
 
Avatar nemosek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 645
Dot.: Tarnowskie panny młode cz. II

Ylangla witaj

Szalonabela koniec końców dobrze, że wszystko się ułożyło szczęśliwie.
A stres, nerwy, niepokój, brak czasu to normalne przed ślubem, każda dziewczyna tak ma, no chyba że ktoś ma nerwy ze stali

Pandoria wydaje mi się, że miasto czy wieś nie ma to najmniejszego znaczenia.To twój wybór i już
Margaritka85 Gratulacje dla szczęśliwej żonki
Cytat:
Napisane przez zaaaabcia Pokaż wiadomość
Ale tak jak juz pisalam tutaj ze jak by lokal byl w ionnym miejscu byl by fajniejszy Balabym sie tam robic wesele ze dziecko jakies spadnie w ta przepasc , albo jakis gosc weselny jak za duzo wypije
My mieliśmy podobne obawy, z tym że na odmianę wesele było nad jeziorkiem.Na szczęście nikt nie wpadł na pomysł kąpieli, chociaż nie powiem, nad ranem miało się ochotę skorzystać z orzeźwienia.
Potwierdzam jedzonko Pod Grzybem pyszne, ładnie i ze smakiem podane
Strazaksam no na pewno Wam super wyszło, dżem hm super! Uwielbiam Whisky
Cytat:
Napisane przez rozowa1987 Pokaż wiadomość
nie mogę sie doczekac:P
Ja też z chęcią oglądnę fotki he he
Często też łapię się na tym że już męża mam, jakby to dziwne było ....
Cytat:
Napisane przez basteja12 Pokaż wiadomość
O jaaa! Ale bomba Na pewno świetnie musiało to wyglądać! Ja też tak chce Do tej pory nie spotkałam się z takim zwyczajem w Polsce, a teraz przyznam się, że rozmarzyłam się, żeby mojemu proboszczowi taką myśl podsunąć hehe tylko jak to zrobić?? heh! Ale rzeczywiście brawa po przysiędze i pocałunek młodych to fajne dopełnienie mszy ślubnej!!
Mi też podoba się taka forma z buziakiem, niestety my po prostu w nerwach po przysiędze zapomnieliśmy dać sobie cmoka.Do dzisiaj nie mogę tego przeżyć...
Ale za to na sesji się wycałowaliśmy

Co do zakonów to polecam Bernardynów, w czasie spowiedzi krótko, konkretnie i na temat, żadnego "czepialstwa".Byłam tam już parę razy i zawsze wychodziłam zadowolona, a nie podłamana jaka to ze mnie grzesznica jak to bywało często w innej parafii. A na 1 przedślubnej to nawet nauki nie było .Czyżbym była taka grzeczna ?
__________________
 Titek 6.11.2013  

 Nasz Dzień 

II 8.03.2013
Ja & Ty 02.07.2003



Kciuki dla Anulki
nemosek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-14, 21:44   #4172
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Tarnowskie panny młode cz. II

Cytat:
Napisane przez nemosek Pokaż wiadomość
Ylangla witaj

Szalonabela koniec końców dobrze, że wszystko się ułożyło szczęśliwie.
A stres, nerwy, niepokój, brak czasu to normalne przed ślubem, każda dziewczyna tak ma, no chyba że ktoś ma nerwy ze stali

Pandoria wydaje mi się, że miasto czy wieś nie ma to najmniejszego znaczenia.To twój wybór i już
Margaritka85 Gratulacje dla szczęśliwej żonki

My mieliśmy podobne obawy, z tym że na odmianę wesele było nad jeziorkiem.Na szczęście nikt nie wpadł na pomysł kąpieli, chociaż nie powiem, nad ranem miało się ochotę skorzystać z orzeźwienia.
Potwierdzam jedzonko Pod Grzybem pyszne, ładnie i ze smakiem podane
Strazaksam no na pewno Wam super wyszło, dżem hm super! Uwielbiam Whisky

Ja też z chęcią oglądnę fotki he he
Często też łapię się na tym że już męża mam, jakby to dziwne było ....

Mi też podoba się taka forma z buziakiem, niestety my po prostu w nerwach po przysiędze zapomnieliśmy dać sobie cmoka.Do dzisiaj nie mogę tego przeżyć...
Ale za to na sesji się wycałowaliśmy

Co do zakonów to polecam Bernardynów, w czasie spowiedzi krótko, konkretnie i na temat, żadnego "czepialstwa".Byłam tam już parę razy i zawsze wychodziłam zadowolona, a nie podłamana jaka to ze mnie grzesznica jak to bywało często w innej parafii. A na 1 przedślubnej to nawet nauki nie było .Czyżbym była taka grzeczna ?
Dokładnie też sobie ich wypatrzyłem, teraz muszę iść do spowiedzi przed chrztem syna ale trochę nabroiłem Więc co spowiedzi jadę do dominikanów w Krakowie, potem będę chodził bernardynów
__________________
<ciach_reklama>
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-14, 22:05   #4173
Magali
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 2 069
GG do Magali
Dot.: Tarnowskie panny młode cz. II

Dziewczyny, ile trzeba czekać na wykonanie obrączek (mam złoto i chciałabym zamówić, najlepiej ręczna robota ) ?
__________________
Moja galeria paznokci: KLIK

Mój pazurkowy blog: KLIK

Moja biżuteria: KLIK

Magali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-15, 06:55   #4174
Margaritka85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 55
Dot.: Tarnowskie panny młode cz. II

Cytat:
Napisane przez Magali Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ile trzeba czekać na wykonanie obrączek (mam złoto i chciałabym zamówić, najlepiej ręczna robota ) ?
My tez mieliśmy swoje złoto i z tego co pamiętam zrobili nam obrączki w 2 tygodnie,ale to chyba od jubilera zalezy.
Nemosek dziękuję za gratulacje
Margaritka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-15, 12:57   #4175
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Tarnowskie panny młode cz. II

Cytat:
Napisane przez ewka1368 Pokaż wiadomość
---------- Dopisano o 12:58 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ---------

Powiem tak proboszcz u jakuba, to jakaś pomyłka atomiast proboszcz w klasztorze fenomenalny, widzisz ja jestem w ciązy i mówimy my że mieszkamy w UK (RAZEM) i spodziewamy się bobasa a on do mnie że to dar z nieba i bym się niczym nie martwiła, że zrobi się tak by było dobrze. Strasznie dobry człowiek i nowoczesny, bo jak zobaczyłam że to starszy ksiądz to myśle aha trzeba chować brzuch a on że dobrze iż nie hajtamy się z powodu dzidziusia, bo to nie powinien być 'powód', on że miłość w tym wszystkim najważniejsza. Powiem tak z kancelarii wyszłam w szoku pozytywnym

uff no to mi ulżyło ja kiedyś oglądałam na płycie wesele dziewczyny która tam miala slub i ogólnie cała ceremonia mi sie bardzo podobałą po przysiedze ksiadz kazal ludziom bic brawo a mlodym sie kazal pocalowac super to wygladalo widac ze taki na luzie[/QUOTE]
Moja przyjaciółka w tym roku miała ślub w Tarnowie i było to samo :P może to ten sam ksiądz
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-15, 13:16   #4176
rozowa1987
Zadomowienie
 
Avatar rozowa1987
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 706
Dot.: Tarnowskie panny młode cz. II

Cytat:
Napisane przez Magali Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ile trzeba czekać na wykonanie obrączek (mam złoto i chciałabym zamówić, najlepiej ręczna robota ) ?
ja czekalam 3 miesiace
rozowa1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-15, 15:59   #4177
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Tarnowskie panny młode cz. II

Cytat:
Napisane przez rozowa1987 Pokaż wiadomość
ja czekalam 3 miesiace
ja czekałam miesiąc zalezy pewnie od tego ile maja zlecen
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-15, 19:35   #4178
maksags
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9
Dot.: Tarnowskie panny młode cz. II

Cytat:
Napisane przez Magali Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ile trzeba czekać na wykonanie obrączek (mam złoto i chciałabym zamówić, najlepiej ręczna robota ) ?

ja mialam swoje zloto obrączki wyrabiałam kilka dni temu, polecam zlotnika na ul. Targowej w Tarnowie na obraczki czekałam 3 dni i grawerka gratis obsługa fachowa i wogóle mi sie podobają jestem zadowolona wiec polecam
maksags jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-16, 12:26   #4179
Magali
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 2 069
GG do Magali
Dot.: Tarnowskie panny młode cz. II

Na Targowej powiadasz? Hmmm Chcę zrobić na Lwowskiej (u samej góry, koło przystanku). Jeśli będę musiała długo czekać to pójdę na Targową w takim razie

A czy oni zrobią mi taki wzór jaki ja chcę? Czy mają jakiś wzornik z niego trzeba wybrać?

Zamówić pójdziemy we środę, bo to jedyny dzień kiedy oboje mamy czas, a ślub za 2,5 miesiąca i zaczęłam się obawiać czy oby nie za mało czasu.

A ile płaciłyście? Ja mam złoto na męską obrączkę, ja mam malutki rozmiar - 8, więc złota nie pójdzie dużo. Zastanawiam się ile w ogóle kosztuje sama robocizna?
__________________
Moja galeria paznokci: KLIK

Mój pazurkowy blog: KLIK

Moja biżuteria: KLIK

Magali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-16, 13:55   #4180
rozowa1987
Zadomowienie
 
Avatar rozowa1987
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 706
Dot.: Tarnowskie panny młode cz. II

Cytat:
Napisane przez maksags Pokaż wiadomość
ja mialam swoje zloto obrączki wyrabiałam kilka dni temu, polecam zlotnika na ul. Targowej w Tarnowie na obraczki czekałam 3 dni i grawerka gratis obsługa fachowa i wogóle mi sie podobają jestem zadowolona wiec polecam
ja tez robilam na targowej na samym dole powiem tak wzor sama sobie wymyslilam ale po odebraniu obraczek zamaist dac wladnym opakowaniu dala w takich malych folijkach i grawer mial byc gratis a policzyla mi 5zl od literki wiec...ale ogolnie obraczki piekne i jak pisalam czekalam 3 mies
rozowa1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-16, 18:57   #4181
maksags
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9
Dot.: Tarnowskie panny młode cz. II

Cytat:
Napisane przez rozowa1987 Pokaż wiadomość
ja tez robilam na targowej na samym dole powiem tak wzor sama sobie wymyslilam ale po odebraniu obraczek zamaist dac wladnym opakowaniu dala w takich malych folijkach i grawer mial byc gratis a policzyla mi 5zl od literki wiec...ale ogolnie obraczki piekne i jak pisalam czekalam 3 mies

no ja jak napisałam wczesniej odbieralam obraczki kilka dni temu czekałam na nie 3 dni, grawer miałam za darmo a cyrkonie w mojej obraczce policzyła mi za 1 zł sztuka, dla mnie rewelacja, pytałam o swoj wzor i nie było problemu ale jednak zdecydowałam sie wybrac ich wzor ktory bardziej przypadl mi do gustu na dwie obraczki potrzebowała 15 gramów złota, moja to 14 a meska to 20 , obraczki mam pol n pol w białym i zóltym złocie , moja z 9cioma cyrkoniami, za robocizne dałam 460 zł, cena obraczek jakbym chciała kupić u nich juz gotowe wyszła by mnie za obydwie 2300 zł , wieć sie opłacało i w dodatku jestem zadoowolona, za reszte kasy kupiłam sukienke czysty biznes
maksags jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-16, 19:12   #4182
basteja12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: ??
Wiadomości: 78
Dot.: Tarnowskie panny młode cz. II

Przedstawiam Wam moje obrączki Skromne, bez brylancików czy łączenia kolorów złota. Chcę właśnie takie klasyczne, nie bardzo chcę podążać za modą przy wybieraniu obrączek, chociaż wiem, że szał teraz na platynę i świecidełka. Możliwe, że nawet za skromne, ale cóż.. na takie się decyduję
basteja12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-16, 20:00   #4183
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Tarnowskie panny młode cz. II

Już kiedyś pisałam, za hotelem tarnovia złotnik robi tanio a ładnie i nam mowił, że czeka sie 3 tyg
ja mam problem z moim TZ,że jemu podobają się całkiem inne niż mnie ehhh

Mam jeszcze pytanie jak uważacie złoto dużo może pójść w górę do 2012 r. chodzi o to, że mamy w 2012 r wesele ale bierzemy pod uwagę cywilny w przyszłym roku dlatego myślimy nad kupnem obrączek w niedługim czasie.
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-16, 20:10   #4184
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Tarnowskie panny młode cz. II

Cytat:
Napisane przez nowa8686 Pokaż wiadomość
Już kiedyś pisałam, za hotelem tarnovia złotnik robi tanio a ładnie i nam mowił, że czeka sie 3 tyg
ja mam problem z moim TZ,że jemu podobają się całkiem inne niż mnie ehhh

Mam jeszcze pytanie jak uważacie złoto dużo może pójść w górę do 2012 r. chodzi o to, że mamy w 2012 r wesele ale bierzemy pod uwagę cywilny w przyszłym roku dlatego myślimy nad kupnem obrączek w niedługim czasie.
Moim zdaniem spadnie Stara maksyma inwestorów mówi "wszyscy kupują ja sprzedaję - wszyscy sprzedają ja kupują"
Teraz wszyscy trąbią jak to się opłaca w złoto inwestować ile to już poszło w górę itd.

Pamiętasz co się stało gdy wszyscy trąbili ile to już akcje poszły w górę ile fundusze zyskały.

Moja mama włożyła w fundusze wtedy jak był krach i teraz jest45 % do przodu, jak wszyscy zaczną mówić, że należy kupować to wtedy wyciągnie pieniądze
__________________
<ciach_reklama>
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-16, 20:29   #4185
rozowa1987
Zadomowienie
 
Avatar rozowa1987
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 706
Dot.: Tarnowskie panny młode cz. II

Cytat:
Napisane przez maksags Pokaż wiadomość
no ja jak napisałam wczesniej odbieralam obraczki kilka dni temu czekałam na nie 3 dni, grawer miałam za darmo a cyrkonie w mojej obraczce policzyła mi za 1 zł sztuka, dla mnie rewelacja, pytałam o swoj wzor i nie było problemu ale jednak zdecydowałam sie wybrac ich wzor ktory bardziej przypadl mi do gustu na dwie obraczki potrzebowała 15 gramów złota, moja to 14 a meska to 20 , obraczki mam pol n pol w białym i zóltym złocie , moja z 9cioma cyrkoniami, za robocizne dałam 460 zł, cena obraczek jakbym chciała kupić u nich juz gotowe wyszła by mnie za obydwie 2300 zł , wieć sie opłacało i w dodatku jestem zadoowolona, za reszte kasy kupiłam sukienke czysty biznes
ja tez mam pol napol i z 8 cyrkoni i taka sama cene bym dala bez swojego zlota ja doplacalam 600 czy 500zl moze mamy identyczne
rozowa1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-16, 21:30   #4186
wanilliowa
Rozeznanie
 
Avatar wanilliowa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 565
Dot.: Tarnowskie panny młode cz. II

Cytat:
Napisane przez nowa8686 Pokaż wiadomość
Już kiedyś pisałam, za hotelem tarnovia złotnik robi tanio a ładnie i nam mowił, że czeka sie 3 tyg
ja mam problem z moim TZ,że jemu podobają się całkiem inne niż mnie ehhh
My właśnie tam chcemy kupić nasze, myślimy to zrobić przed końcem tego roku.

Jeżeli chodzi o ceny złota, to należy na to spojrzeć trochę inaczej - jak teraz kupicie obrączki (i powiedzmy zaoszczędzicie na tym np.10%) to macie "utopione" ok. 1500-2000 zł na długo przed ślubem. Ogólnie chodzi mi o to, że warto przemyśleć inne wcześniejsze wydatki (zaliczki itp.), bo przy ślubach niestety jest tak, że tu 200zł, tam 500zł, innemu znowu 1000 zł i łatwo sobie narobić długów. Nie zawsze takie "oszczędzanie" się opłaca.

basteja12 bardzo ładne, skromne obrączki
__________________
XX VIII MMXI

klikam na www.pajacyk.pl


Edytowane przez wanilliowa
Czas edycji: 2010-10-16 o 21:33
wanilliowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-16, 22:27   #4187
pandoria
Raczkowanie
 
Avatar pandoria
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Liverpool
Wiadomości: 136
Dot.: Tarnowskie panny młode cz. II

Cytat:
Napisane przez basteja12 Pokaż wiadomość
Przedstawiam Wam moje obrączki Skromne, bez brylancików czy łączenia kolorów złota. Chcę właśnie takie klasyczne, nie bardzo chcę podążać za modą przy wybieraniu obrączek, chociaż wiem, że szał teraz na platynę i świecidełka. Możliwe, że nawet za skromne, ale cóż.. na takie się decyduję
I dobrze robisz, bo moda przemija
ja też chce mieć klasyczne obrączki, bo uważam że jak już jakieś kamienie to prawdziwe diamenty, a nie cyrkonie pchać w taką obrączkę, a to nie oszukujmy się kosztuje ja biore też pod uwagę swój pierścionek zaręczynowy (patrz dół ) i co za dużo kamieni to niezdrowo chociaż pewnie będę miała z dwukolorowego złota pewnie cosik takiego: http://www.ernestjones.co.uk/webstor...+wedding+ring/

ale "bez żadnych udziwnień, jesteśmy normalni' (chłopaki niepłaczą świetny film)
__________________
Aby mieć czas dla bliskich,
aby mój dom był rozpoznawalny za to co produkuje, a nie konsumuje,
aby odzyskać chwilę,

Facebook-u lub moim blogu
pandoria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-16, 22:44   #4188
Diana220
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 416
GG do Diana220
Dot.: Tarnowskie panny młode cz. II

Cytat:
Napisane przez basteja12 Pokaż wiadomość
Przedstawiam Wam moje obrączki Skromne, bez brylancików czy łączenia kolorów złota. Chcę właśnie takie klasyczne, nie bardzo chcę podążać za modą przy wybieraniu obrączek, chociaż wiem, że szał teraz na platynę i świecidełka. Możliwe, że nawet za skromne, ale cóż.. na takie się decyduję
Bardzo ładne te obrączki Mnie tez podobaja sie takie klasyczne, z jednego koloru złota. Moja kolezanka ma podobne do tych waszych tylko z dwoma paseczkami i tez mi sie bardzo podobaja. Tez mi sie wydaje ze jak cos ma byc na lata to lepiej zeby bylo klasyczne, uniwersalne. No i nie podobaja mi sie takie wydziwiane, kolorowe obraczki czy z jakimis wzrokami, bo jeszcze na kobiecej rece to jakos ładnie wyglada, a u faceta nie za bardzo..jak jakis babski pierscionek:P
__________________
Jesteśmy razem od: 05.09.2004
Zaręczyny: 24.08.2009
Ślubujemy: 4.06. 2011


Diana220 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-16, 23:26   #4189
nemosek
Zakorzenienie
 
Avatar nemosek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 645
Dot.: Tarnowskie panny młode cz. II

Cytat:
Napisane przez basteja12 Pokaż wiadomość
Przedstawiam Wam moje obrączki Skromne, bez brylancików czy łączenia kolorów złota. Chcę właśnie takie klasyczne, nie bardzo chcę podążać za modą przy wybieraniu obrączek, chociaż wiem, że szał teraz na platynę i świecidełka. Możliwe, że nawet za skromne, ale cóż.. na takie się decyduję
Bardzo ładne, delikatne
Pandoria ja mam trochę podobne, tylko że na odwrót tzn. w środku jest żółte złoto a na zewnątrz paseczki z białego.
__________________
 Titek 6.11.2013  

 Nasz Dzień 

II 8.03.2013
Ja & Ty 02.07.2003



Kciuki dla Anulki
nemosek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-17, 01:28   #4190
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Tarnowskie panny młode cz. II

Cytat:
Napisane przez pandoria Pokaż wiadomość
chociaż pewnie będę miała z dwukolorowego złota pewnie cosik takiego: http://www.ernestjones.co.uk/webstor...+wedding+ring/
my mamy takie obraczki
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-17, 10:10   #4191
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Tarnowskie panny młode cz. II

Cytat:
Napisane przez wanilliowa Pokaż wiadomość
My właśnie tam chcemy kupić nasze, myślimy to zrobić przed końcem tego roku.

Jeżeli chodzi o ceny złota, to należy na to spojrzeć trochę inaczej - jak teraz kupicie obrączki (i powiedzmy zaoszczędzicie na tym np.10%) to macie "utopione" ok. 1500-2000 zł na długo przed ślubem. Ogólnie chodzi mi o to, że warto przemyśleć inne wcześniejsze wydatki (zaliczki itp.), bo przy ślubach niestety jest tak, że tu 200zł, tam 500zł, innemu znowu 1000 zł i łatwo sobie narobić długów. Nie zawsze takie "oszczędzanie" się opłaca.

basteja12 bardzo ładne, skromne obrączki
Po części się zgadzam takie rzeczy jak zaliczki mamy już za sobą , wódka też kupiona bo znajomy ma wtyki i za 14 zł mamy a u tego złotnika u którego ceny są połowe tańsze niz u większości jubilerów. za naprawde ładne obrączki można dać nawet 1000 zł to znowu nie jakaś wielka utopiona suma. Po 2 nie utopiona
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-17, 10:55   #4192
wanilliowa
Rozeznanie
 
Avatar wanilliowa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 565
Dot.: Tarnowskie panny młode cz. II

No właśnie zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - kilka miesięcy temu była dyskusja nt. jakości obrączek (ktoś narzekał na ścieranie się koloru złota). Nie wiecie jakiej jakości są wyroby tego złotnika za Tarnovią? Chcę uniknąć sytuacji "kto tanio tanio płaci ten 2 razy płaci". Czy któraś /któryś z Was ma obrączki z tej pracowni?
__________________
XX VIII MMXI

klikam na www.pajacyk.pl

wanilliowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-17, 11:14   #4193
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Tarnowskie panny młode cz. II

Cytat:
Napisane przez wanilliowa Pokaż wiadomość
No właśnie zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - kilka miesięcy temu była dyskusja nt. jakości obrączek (ktoś narzekał na ścieranie się koloru złota). Nie wiecie jakiej jakości są wyroby tego złotnika za Tarnovią? Chcę uniknąć sytuacji "kto tanio tanio płaci ten 2 razy płaci". Czy któraś /któryś z Was ma obrączki z tej pracowni?
też bym chciała się dowiedzieć
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-17, 14:17   #4194
inesitka
Raczkowanie
 
Avatar inesitka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 266
Dot.: Tarnowskie panny młode cz. II

Jeśli chodzi o wcześniejszy zakup obrączek to wydaje mi się, że napewno się na tym nie traci. Oczywiście jeśli akurat ma się na to kasę. My nasze obrączki zamawialiśmy w lipcu i od tamtej pory już są droższe o ok. 100 zł. A rozmawiając z jubilerami ciągle się słyszy, ze żłoto to najpewniejsza inewstycja bo jego ceny raczej rosną niż maleją. Więc tak samo jest chyba z cenami obrączek. Raczej nigdy nie spadają. No chyba, że trafi się na jakąś promocję
inesitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-17, 20:12   #4195
_kasicka
Raczkowanie
 
Avatar _kasicka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 225
Dot.: Tarnowskie panny młode cz. II

Witam, mam takie pytanie. Czy ktoś z Was odbywał kurs przedmałżeński w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie?? Zaczyna się właśnie ten kurs w środę i zastanawiamy się czy isc czy nie.
__________________
Kamila 12.05.2015
Franek 06.06.2017

_kasicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-17, 21:15   #4196
Strazaksam
Raczkowanie
 
Avatar Strazaksam
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 379
GG do Strazaksam
Dot.: Tarnowskie panny młode cz. II

Cytat:
Napisane przez nemosek Pokaż wiadomość
Strazaksam no na pewno Wam super wyszło, dżem hm super! Uwielbiam Whisky
To widzę że lubimy te same klimaty....

---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Emir1994 Pokaż wiadomość
Rinco pojeździj trochę po Krakowie, zrozumiesz ;-) Wyprzedzając od rodziców na ul. Kobierzyńskiej do Galerii Krakowskiej ta przy dworcu jechałem 2, 5 h a to jest całe 7 km.
Wiem o czym mówisz...Ja ostatnio przed rondem ofiar katynia jakieś 5 km robiłem 1,5 godziny....tarnowskie korki nie są jeszcze takie straszne
Strazaksam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-17, 21:38   #4197
basteja12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: ??
Wiadomości: 78
Dot.: Tarnowskie panny młode cz. II

Cytat:
Napisane przez wanilliowa Pokaż wiadomość
No właśnie zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - kilka miesięcy temu była dyskusja nt. jakości obrączek (ktoś narzekał na ścieranie się koloru złota). Nie wiecie jakiej jakości są wyroby tego złotnika za Tarnovią? Chcę uniknąć sytuacji "kto tanio tanio płaci ten 2 razy płaci". Czy któraś /któryś z Was ma obrączki z tej pracowni?
Jakość złota (obrączek) nie zależy od złotnika, tylko od próby złota, czyli zawartości złota w stopie. Dlatego wydaje mi się, że zastanawiając się nad tym czy kolor złota będzie się ścierał czy nie, należy przede wszystkim zorientować się w promilach danego złota.
Ująć mogę też tak, że próba próbie zawsze równa i nie ma wpływu na to kto i gdzie ją wykonywał. A przy wyborze złotnika kierowałbym się raczej oferowanymi modelami, ceną i przede wszyskim majstersztykiem wykonania, bo tak jak piszę wybrana próba złota zawsze będzie tej samej jakości.
basteja12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-18, 09:27   #4198
kuleczka777
Zakorzenienie
 
Avatar kuleczka777
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: B.....o
Wiadomości: 6 392
GG do kuleczka777
Dot.: Tarnowskie panny młode cz. II

Witam Was. Dziewczynki śliczne macie obrączki.
Ja dzisiaj właśnie byłam zamówić obrączki z moim TŻ. Płacę 1400 zł z czego cena może się zmniejszyć ponieważ może wejść mniej złota. ( w tej cenie mam brylancik za 200 zł ) Mam wybrany wzór który wam załączam tylko kolor złota żółty będzie. Orientowałam się w cenach i w innych jubilerach powiedzieli mi cene 1600 - 1800 zł więc sądze że ta cena jest niezła. Z tego co mówili jubilerzy to ceny złota od nowego roku mają być 30 % wyższe. Jeżeli kupicie w tym roku to napewno nie stracicie. Poza tym na obrączki też nie można za bardzo oszczędzać bo to masz na całe życie.
__________________
Szczęśliwe małżeństwo to takie, w którym mąż rozumie każde słowo, którego żona ... nie wypowiedziała.

http://www.suwaczki.com/tickers/fdqg6c7e8qnfz160.png
kuleczka777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-18, 09:42   #4199
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Tarnowskie panny młode cz. II

Cytat:
Napisane przez kuleczka777 Pokaż wiadomość
Witam Was. Dziewczynki śliczne macie obrączki.
Ja dzisiaj właśnie byłam zamówić obrączki z moim TŻ. Płacę 1400 zł z czego cena może się zmniejszyć ponieważ może wejść mniej złota. ( w tej cenie mam brylancik za 200 zł ) Mam wybrany wzór który wam załączam tylko kolor złota żółty będzie. Orientowałam się w cenach i w innych jubilerach powiedzieli mi cene 1600 - 1800 zł więc sądze że ta cena jest niezła. Z tego co mówili jubilerzy to ceny złota od nowego roku mają być 30 % wyższe. Jeżeli kupicie w tym roku to napewno nie stracicie. Poza tym na obrączki też nie można za bardzo oszczędzać bo to masz na całe życie.
Nic tylko "wierzyć" złotnikom brać kredyty i kupować opcje na złoto.
Z 1 mln po odliczeniu prowizji i odsetek od kredytu na czysto min. 15 % czyli 150 tyś. zł.
A jak ktoś ma jakieś oszczędności to na czysto min. 25 %

Złoto może pójść w górę po jednym wszakże warunkiem czyli brakiem stabilność na rynkach finansowych.
Jeśli jednak sytuacja będzie się poprawiać to złoto poleci ale w odwrotnym kierunku.
Teraz po prostu państwa zwiększają rezerwę w złocie a inwestorzy kupują opcję. Co się zacznie dziać jak zaczną sprzedawać to chyba nie muszę mówić.
__________________
<ciach_reklama>

Edytowane przez Emir1994
Czas edycji: 2010-10-18 o 09:49
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-18, 10:39   #4200
kuleczka777
Zakorzenienie
 
Avatar kuleczka777
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: B.....o
Wiadomości: 6 392
GG do kuleczka777
Dot.: Tarnowskie panny młode cz. II

Cytat:
Napisane przez Emir1994 Pokaż wiadomość
Nic tylko "wierzyć" złotnikom brać kredyty i kupować opcje na złoto.
Z 1 mln po odliczeniu prowizji i odsetek od kredytu na czysto min. 15 % czyli 150 tyś. zł.
A jak ktoś ma jakieś oszczędności to na czysto min. 25 %

Złoto może pójść w górę po jednym wszakże warunkiem czyli brakiem stabilność na rynkach finansowych.
Jeśli jednak sytuacja będzie się poprawiać to złoto poleci ale w odwrotnym kierunku.
Teraz po prostu państwa zwiększają rezerwę w złocie a inwestorzy kupują opcję. Co się zacznie dziać jak zaczną sprzedawać to chyba nie muszę mówić.
To wszystko też zależy ile dolar stoi. Teraz akurat jest nisko. To też ma wpływ na to. Ja kupiłam ze względu na to że chce już to mieć z głowy, po drugie ślub jest za 7 miesięcy, a po trzecie to vat od stycznia tez idzie w górę więc już i tak trochę zaoszczędzę. Kredytów na obrączki nie muszę brać bo co miało być odłożone na wesele to prawie jest
__________________
Szczęśliwe małżeństwo to takie, w którym mąż rozumie każde słowo, którego żona ... nie wypowiedziała.

http://www.suwaczki.com/tickers/fdqg6c7e8qnfz160.png
kuleczka777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:19.