Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-11-22, 17:48   #631
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

alergia czesto własnie pojawia się na twarzy odstaw nabiał, jajka, wołowinę i zobaczysz, bo bardzo prawdopodobne ze to skaza, a jesli tak to albo karmienie piersia i dietka, albo specjalne mleko - hydrolizat, nutramigen, bebilon pepti. nam farmaceutka tez poleciła kropelki delicol - maja laktazę, która pomaga trawić lakozę zawartą w mleku krowim, na ulotce jest sposób podawania, dzieki kropelkom mozna wykluczyc skaze, mi osobiscie srednio pomogły, bo Filip miał tez kolki, wiec ja dalej nie wiem od czego były gazy i bąki, ale wysypka po kropelkach znikła. teraz przy scisłej diecie krostki znowu sie pokazały, ale fakt ze jadłam czekolade

no i moje pytanie co najlepiej stosowac na sucha skórę za uszami i przed uszkami? oraz na suchy łupiez na główce (ciemieniucha , taka tłustawa już znikła i w jednym miejscu jest takie cos suchego ze strupkami - oliwka nie pomaga)
__________________
Dziecko jest jak miłość, która stała się widzialna...

_agatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 18:45   #632
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez skierka1981 Pokaż wiadomość
Amelka miala tez najpierw buzka, mocno pelno krostek. charakterystyczne dla skazy jest to ze te krostki sa na buzce, przy uszkach, zgiecia dloni. policzki jakby polakierowane, te krostki potem sie zlewaja i takie wrazenie jest.
ja odstawilam nabial, jajka. pilam i pije teraz czasami wapno zdrowitu +witaminy. probowalam jej dawac mleko nan ha ale to samo wiec zostal sam cyc. potem wprowadzalam jej sloiczki ale tez drob a np wolowina nie. myslalam ze z czasem jej przejdzie a ostatnio pojadlam troche slodyczy (ciastka w wiekszosci, czekolady, cukierki odpadaja) i znow ma na policzkach krostki - znak ze skaza nas niestety nie opuscila... daje jej juz stale pokarmy, sloiczki czasami, ale jogurtow, serow, mleka nie dostaje. widze juz ze ja cos zjem i ona wysypana to jej nie daje tym bardziej.

a mleko nan ha to dla dzieciaczkow narazonych na alergie. te ktore maja to odpada. a ty albo tz nie mieliscie skazy? ja mialam i mi przeszlo ok 2 lat maz tak sama. wiec pewnie stad i u Amelki

mam nadzieje ze pomoglam

a jeszcze na sucha skore emolium u nas sie sprawdzalo - a jak bylo naprawde zle na poczatku to mialam masc z apteki na recepte robiona
[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;23390659]Klarisso, u nas skaza na początku była na buzi i za uszkami, nigdzie więcej, dopiero potem zrobiła się w zgięciach kolan i łokci. I nie były to "polakierowane" poliki, bo u nas bardzo ostro to wyszło od razu - krostki, szybko ropne wysięki i strupek z tego. [/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez _agatka Pokaż wiadomość
alergia czesto własnie pojawia się na twarzy odstaw nabiał, jajka, wołowinę i zobaczysz, bo bardzo prawdopodobne ze to skaza, a jesli tak to albo karmienie piersia i dietka, albo specjalne mleko - hydrolizat, nutramigen, bebilon pepti. nam farmaceutka tez poleciła kropelki delicol - maja laktazę, która pomaga trawić lakozę zawartą w mleku krowim, na ulotce jest sposób podawania, dzieki kropelkom mozna wykluczyc skaze, mi osobiscie srednio pomogły, bo Filip miał tez kolki, wiec ja dalej nie wiem od czego były gazy i bąki, ale wysypka po kropelkach znikła. teraz przy scisłej diecie krostki znowu sie pokazały, ale fakt ze jadłam czekolade
Dzięki dziewczyny za porady, dieta mi na pewno nie zaszkodzi zobaczę jak będzie z buźką małej dalej i jak nie będzie żadnej poprawy to przejdziemy na butelki czegoś innego. A te kropelki delicol są na receptę?

Cytat:
no i moje pytanie co najlepiej stosowac na sucha skórę za uszami i przed uszkami? oraz na suchy łupiez na główce (ciemieniucha , taka tłustawa już znikła i w jednym miejscu jest takie cos suchego ze strupkami - oliwka nie pomaga)
Ja na główkę stosowałam z serii emolium "emulsja na suchą skórę głowy" i bardzo pomogło zarówno na robiącą się ciemieniuchę jak i na bardzo suchą skórę na czole. Zastosowałam 3-4 razy i zniknęło i nic się nie pojawia, mimo, że już minęło 3 tygodnie od tamtego czasu.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 19:06   #633
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

U nas na ciemieniuchę (ogromną) pomogło tylko jej wyskubanie przez teściową - polecam ona skubała, a dziecko jej na kolanach usnęło. Mogę teściową wypożyczyć komuś
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 19:29   #634
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;23394088]U nas na ciemieniuchę (ogromną) pomogło tylko jej wyskubanie przez teściową - polecam ona skubała, a dziecko jej na kolanach usnęło. Mogę teściową wypożyczyć komuś [/QUOTE]
u mnie maść cholesterolowa z wit.A też potem trochę wyskubałam


a co do kropelek z laktazą to one pomagają przy niedostatecznym trawieniu laktozy, ale alergeny mleka krowiego wiele do tego nie mają - i tak dziecko jest na nie eksponowane
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-23, 07:23   #635
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez skierka1981 Pokaż wiadomość
Klarisa u nas po 6-8 tyg po urodzeniu wysypka, myslalam ze tradzik, albo potowki. u lekarza okazalo sie ze skaza. krostki na policzkach, nadgrastki, uszy. kupki byly ok ale czytalam ze wlasnie zielone potrafia byc. jadlam jogurty pilam mleko i bylo ok az do ok 6-8 tyg

wyeliminuj nabial i zobacz. to taka moja podpowiedz
moim zdanie, najlepiej aby o eliminowaniu nabiału decydował lekarz, bo możne być to niepotrzebne, tylko sprawić możne to kłopoty.

Skoro ma tylko na buzi, to raczej nie jest to skaza.

Mój syn przez pierwsze 2 miesiące po urodzeniu miał trądzik niemowlęcy. Niczym tego nei smarowałam, tylko przecierałam przegotowana woda, pzreszło samo.


A uczulić może wszystko, od twoich perfum, po proszek do prania.
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-23, 09:51   #636
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez Jaatkaa85 Pokaż wiadomość
moim zdanie, najlepiej aby o eliminowaniu nabiału decydował lekarz, bo możne być to niepotrzebne, tylko sprawić możne to kłopoty.

Skoro ma tylko na buzi, to raczej nie jest to skaza.

Mój syn przez pierwsze 2 miesiące po urodzeniu miał trądzik niemowlęcy. Niczym tego nei smarowałam, tylko przecierałam przegotowana woda, pzreszło samo.


A uczulić może wszystko, od twoich perfum, po proszek do prania.
Ale skąd wiedziałaś, że to trądzik niemowlęcy?

Bo u mnie problem polega na tym, że ja nie wiem co to jest, i już drugi lekarz mi powiedział, ze też nie wie. A dostałam cały stek porad do bani, łącznie z tym, żebym dziecko odstawiła na tydzień i zobaczyła czy to moje, czy mm ją uczula. Tyle, że nie sądzę aby po tygodniu przerwy udało się potem wrócić do karmienia więc nie będę na razie tego robić. Czekam czy będzie jakiś efekt z diety i maści.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-23, 19:18   #637
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Ale skąd wiedziałaś, że to trądzik niemowlęcy?

Bo u mnie problem polega na tym, że ja nie wiem co to jest, i już drugi lekarz mi powiedział, ze też nie wie. A dostałam cały stek porad do bani, łącznie z tym, żebym dziecko odstawiła na tydzień i zobaczyła czy to moje, czy mm ją uczula. Tyle, że nie sądzę aby po tygodniu przerwy udało się potem wrócić do karmienia więc nie będę na razie tego robić. Czekam czy będzie jakiś efekt z diety i maści.
Lekarz mi powiedział. I to przeszło samo z siebie.
Ja bym na twoim miejscu nie odstawiała, bo bedzie po karmieniu. Sopróbuj jeszcez do jednego lekarza.
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-23, 20:31   #638
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez oolong Pokaż wiadomość
u mnie maść cholesterolowa z wit.A też potem trochę wyskubałam


a co do kropelek z laktazą to one pomagają przy niedostatecznym trawieniu laktozy, ale alergeny mleka krowiego wiele do tego nie mają - i tak dziecko jest na nie eksponowane
proszę napisz coś więcej - albo po prostu wytłumacz mi jak krowie na miedzy o tym niedostatecznym trawieniu

p.s. delicol jest bez recepty, ale dość spory koszt bo 28 - 38 zł (w zalezności od apteki) za 15 ml

dzieki za rady dot. ciemieniuchy, ja skubałam po oliwce, ale nie chce dalej zniknąć - może ta maść albo emolium spróbuję
__________________
Dziecko jest jak miłość, która stała się widzialna...

_agatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-23, 20:58   #639
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Najprościej - nietolerancja laktozy to niemożność trawienia tejże, a skaza białkowa to alergia na białko krowie (nie tylko mleko, uważać potem trzeba i np. b. ostrożnie cielęcinę podawać czy krowinę ).

http://www.forumpediatryczne.pl/forum/vt,0,249,29164
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 10:37   #640
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez Jaatkaa85 Pokaż wiadomość
moim zdanie, najlepiej aby o eliminowaniu nabiału decydował lekarz, bo możne być to niepotrzebne, tylko sprawić możne to kłopoty.

Skoro ma tylko na buzi, to raczej nie jest to skaza.
a ty co lekarz ze wyrokujesz czy to skaza czy nie? u mojego dziecka była wysypka własnie na buzi prze dłuższy czas , poznije dopiero rozlazła sie na szyje ,kark , uszy głowe

wazne sa tez inne objawy jak ulweanie , wymioty, katar, sucha skóra i pekajace ranki w zgieciach, łokici kolan, pomiedzy paluszkami i ciemieniucha ! czasem to jedyny objaw alergi pokarmowej !


[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;23416237]Najprościej - nietolerancja laktozy to niemożność trawienia tejże, a skaza białkowa to alergia na białko krowie (nie tylko mleko, uważać potem trzeba i np. b. ostrożnie cielęcinę podawać czy krowinę ).

http://www.forumpediatryczne.pl/forum/vt,0,249,29164[/QUOTE]

potwierdzam, trzeba uwazac na serki, jogurty, i inne produkty zawierajace mleko lub białko , warto czytac składy gotowych zupek, obiadków, deserków bo niektore zawierają dość duzo
__________________
GABRYŚ - nasz mały skarb
29. 01. 2009


start - 94 17.12.2011
cel 1 - 90 - osiągnięty
cel 2 - 85 - osiągnięty 24.03.2012
cel 3 - 80 - ........
cel 4 - 75 - .........
cel 5 - 70 - ........
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 19:33   #641
asiunia525
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 13
GG do asiunia525
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Witam!
Mam mały problem, kuzynka prosiła mnie o opiekę nad swoją pociechą (która nie jest problemem) w weekend. Mała ma niecałe 2 miesiące i kuzynka nadal karmi ją piersią i robi to na tak zwane "zawołanie" - jak mała zaczyna płakać, matka zaczyna ją karmić. Maleńka nie lubi jeść z butelki i to jest moim problemem. Boję się, że jak kuzynka zostawi mleko w butelce, to mała nie będzie chciała jeść. Jak ją do tego "przekonać"? No i w związku z tym, jak będę małą karmić, to jak powinnam podgrzewać to mleczko, żeby nie było za gorące?
Z góry dzięki za pomoc
__________________
Konsultantka od K15/2009


JA + zakupy =
asiunia525 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-25, 19:47   #642
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Asiunia, kuzynka zostawia ci dziecko które NIGDY z butelki nie piło? Czy małą już nauczona picia z butli jest?

Mleko podajesz w temp. pokojowej. Czyli jeśli wyjęte z lodówki - musisz podgrzać, możesz w mikrofali, ale wymieszaj dobrze potem.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 19:55   #643
asiunia525
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 13
GG do asiunia525
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Maleńka była kilka razy karmiona z butelki, ale raczej tego nie lubi, gdyż wypluwa. Za smoczkiem też zbytnio nie przepada...
__________________
Konsultantka od K15/2009


JA + zakupy =
asiunia525 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 20:04   #644
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Przekonać to nie ty, tylko matka dziecka.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 21:07   #645
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Ja nie widzę innego sposobu na przekonanie dziecka do butelki jak tylko mu tą butelkę podawać. No ale istnieje wtedy ryzyko, że się dziecku mamy pierś przestanie podobać, no i czasem bywa w drugą stronę - są dzieci, które gardzą silikonem i już. Chociażby rodzice na rzęsach biegali dziecko z butli jeść nie będzie. Wtedy nie pozostaje nic innego jak podawać łyżeczką / rurką / strzykawką / z kubeczka itd.

Chociaż są też takie żarłoki jak moja, której wszystko jedno jak jej dają jedzenie, byle dużo i często
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 07:25   #646
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

A mój syn ma 7 miesiecy prawie już i butli by nie ruszył nawet kijem. Wszystko je łyzeczką albo pije z kubeczka.
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 07:59   #647
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Moja córa ma 14 m-cy i nigdy smoczka w buzi nie miała a z butli piła tylko 2 razy - raz w szpitalu na śpiocha, drugi raz na siłę jej wpychałam bo jak dostałam gorączki to biedna z cycków nie mogła sie najeść i uratowało nas modyfikowane mleczko. Niestety ile nerwów przy tym było, płaczu, straszne to było. Nigdy więcej nie zmuszałabym dziecka na siłę do butli. Delikatnie próby, podchody tak - ale jak dziecko nie chce to nic na siłę. Zostawianie dziecka w takiej sytuacji na dwa dni jest według mnie głupie i nieodpowiedzialne.

Jak już była taka potrzeba to karmiliśmy tylko łyżeczką a córa bardzo szybko zaczęła pić ze zwykłego kubka, więc są tego plusy
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 08:37   #648
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Precious, to samo pomyślałam - głupota i nieodpowiedzialność.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 14:17   #649
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Wiecie, ja bym sie chyba ze strachu po**ała, gdybym miała swiadomosć, ze moje dziecko chce tylko jesć z mojej piersi, a tam ktoś z nim w domu siedzi i ono moze płacze z głodu, bo nie chce butli, ani niczego wiecej co nie jest piersią....
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-26, 14:48   #650
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

No ja moje dziecię zostawiłam 2x z teściową na 3h i cały czas mam wyrzuty sumienia z tego powodu bo mojej teściowej nie idzie opieka nad dzieckiem niestety (swoją drogą nie wiem jak ona 3 dzieci wychowała...) i nie wyobrażam sobie jej na 2 dni zostawić, ale różne są sytuacje. Chociaż ja bym dążyła do zabrania dziecka ze sobą.

A jeszcze chciałam napisać w kwestii wysypki, która nas męczyła - dalej nie wiem co to jest, ale w desperacji zaczęłam jej myć buzię mąką ziemniaczaną i schodzi jej to wszystko, codziennie jest lepiej
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2010-11-26 o 14:49
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 14:53   #651
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
No ja moje dziecię zostawiłam 2x z teściową na 3h i cały czas mam wyrzuty sumienia z tego powodu bo mojej teściowej nie idzie opieka nad dzieckiem niestety (swoją drogą nie wiem jak ona 3 dzieci wychowała...) i nie wyobrażam sobie jej na 2 dni zostawić, ale różne są sytuacje. Chociaż ja bym dążyła do zabrania dziecka ze sobą.

A jeszcze chciałam napisać w kwestii wysypki, która nas męczyła - dalej nie wiem co to jest, ale w desperacji zaczęłam jej myć buzię mąką ziemniaczaną i schodzi jej to wszystko, codziennie jest lepiej
Moja teściowa podobnie, jest bardzo sympatyczna kobieta i nei mam jej nic do zarzucenia, poza tym, że kompletnie nie umie się dziećmi zajmować. Ma tylko jedno dziecko i to starego konia, wiec już sporo pozapominała.
Tak chaotycznie postępuje - nigdy nie wie o co małemu chodzi i chce z nim robić kilka zreczy naraz - przytulać, karmić, pzrewijać jednocześnie. Na co on ryczy i zaczyna się cyrk.
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 15:38   #652
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez Jaatkaa85 Pokaż wiadomość
Moja teściowa podobnie, jest bardzo sympatyczna kobieta i nei mam jej nic do zarzucenia, poza tym, że kompletnie nie umie się dziećmi zajmować. Ma tylko jedno dziecko i to starego konia, wiec już sporo pozapominała.
Tak chaotycznie postępuje - nigdy nie wie o co małemu chodzi i chce z nim robić kilka zreczy naraz - przytulać, karmić, pzrewijać jednocześnie. Na co on ryczy i zaczyna się cyrk.
Z moją jest podobnie - ona by dziecku nieba chciała przychylić, problem z nią jednak polega na tym, że moja teściowa jest osobą, która najpierw robi potem myśli (o ile w ogóle pomyśli bo z tym czasem też jest problem) no i skutki są czasem opłakane...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 16:24   #653
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Klarissa - może to najzwyklejsze potówki były?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 16:44   #654
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;23465701]Klarissa - może to najzwyklejsze potówki były? [/QUOTE]Nie wiem... ale żeby się 2 lekarzy na potówkach nie wyznało
Jeśli tak, to przeraża mnie to...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 17:44   #655
agad28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 179
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Dziewczyny czy któraś z Was coś wie na temat implantów antykoncepcyjnych??
Ile kosztują i czy są dostępne w Polsce? (wiem że sa w UK).
agad28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-27, 07:33   #656
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Nie są dostepne w Pol;sce, ale lekarz moze wypisac w Polsce receptę na nie, mozesz kupic je w aptece za granicą (Niemcy, Czechy), pzrywieźć sobie i tu ci wszczepia.
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-27, 22:09   #657
agad28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 179
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Jatka a orientujesz się w cenie takiego implantu? I czy w Anglii są respektowane nasze recepty?
agad28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-28, 06:48   #658
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Niestety nic mi o tym nie wiadomo, czy receptę można zrealizować, jeśli znajdziesz gina ze znajomościami, to pewnie można, koszt, to zdaje się, ok. 1000 zł.
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-28, 09:26   #659
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez agad28 Pokaż wiadomość
Jatka a orientujesz się w cenie takiego implantu? I czy w Anglii są respektowane nasze recepty?
Nie są raczej, jeśli mówimy tu o recepcie przywiezionej z Polski.

Środki antykoncepcyjne w UK są bezpłatne, wystarczy iść do lekarza lub do centrum planowania rodziny, po czym umówić się na zabieg.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-17, 07:38   #660
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Co na kaszel i katar u 11-tygodniowego niemowlaka? Na pewno skonsultuję się z pediatrą ale po tych różnych naszych przygodach już im nie ufam tak na 100%, i chciałabym wiedzieć co dają doświadczone mamy. Młoda jeszcze kicha do tego.

I czy można wobec tego na moment wyjść na zewnątrz, a dokładnie to z domu do auta bo mamy dzisiaj dosyć ważną dla nas "imprezę"? W najgorszym wypadku jak zwykle zostanę z małą w domu
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:55.