Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-09, 14:36   #2401
moniczkar_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 330
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez miamore999 Pokaż wiadomość
niestety nie zawsze jest tak różowo u nas było ok. 150 osób a zebraliśmy połowę tego co twój brat i to bez prezentów :/
tak tak ale chodzi mi ogólnie ze pare tys. zbiorą więc zawsze to jakis zwrot
A z tymi dekoracjami to tak jest,moja bratowa też przyżywała wystrój koscioła a i tak nikt nie pamięta jaki był
moniczkar_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 15:16   #2402
karolkya
Wtajemniczenie
 
Avatar karolkya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 332
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

A ja się pochwalę jesteśmy już wpisani w kalendarzyk ciastkarski Teraz muszę wybrać jakiś torcik i około kwietnia udać się z zamówieniem

Jeśli chodzi o zwroty kosztów to kształtują się przeróżnie, jednym się zwraca wszystko innym bardzo niewiele, ale dziewczyny to miejmy nadzieję jedyny taki dzień w naszym życiu i ile możemy i na ile nam nasze sumienie pozwala zróbmy wszystko aby go z chęcią wspominać
__________________
Nasze szczęście
karolkya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 15:29   #2403
Ashyshqa
Zakorzenienie
 
Avatar Ashyshqa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 643
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Szczerze mówiąc podziwiam Was dziewczyny, że jesteście w stanie zorganizować wesela żyjąc w Polsce. Ja orgsanizuję wesele tylko i wyłącznie bo od roku ciułam na nie w funtach. Gdybym nie wyjechała za granice to nigdy by mnie nie było na nie stać. Do tej pory myślałam, że jeśli ludzie organizują wesela będąc na stałe w kraju, to tak naprawdę rodzice je finansują. Skoro wy jesteście w stanie o własnych siłach większość zorganizować to naprawdę super. Nawet jeśli to oznacza wyrzeczenia w innych kwestiach. Jestem pewna, że wszystko się poukłada. I tak jak któraś z dziewczyn zaznaczyła, to tylko pieniądze - wydamy je albo na wesele albo na jakieś inne sprawy. A gdzie się da ciąć to należy ciąć i tyle
Ashyshqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 16:53   #2404
elais
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Witam! Dziewczyny czy mozecie polecić dobrego kamerzystę na wesele i ślub. Czy Clip ART Studio to dobra firma? któraś z was oglądałą ich prace?
elais jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 18:54   #2405
Miecia85
Raczkowanie
 
Avatar Miecia85
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 64
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Dziewczyny mam pytanie, czy któraś z Was orientuje się ile kosztuje kilogram albo blaszka ciasta w Nasutowie bo do tej pory byłam zdecydowana na ciasta od Tadka z Elizówki, ale zasiane zostało we mnie ziarnko wątpliwości.
__________________
10 wrzesień 2011
Miecia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 19:33   #2406
Karola_927
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 79
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Hej, po kilku miesiącach podczytywania czas się chyba przywitać, tym bardziej,że mojemu Tż w końcu się przypomniało, że czas by o ślubie pomyśleć... A więc kolejna PMka 2012 z lubelskiego się zgłasza -tylko czy ją przyjmiecie???
Karola_927 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 19:45   #2407
karolinka85
Rozeznanie
 
Avatar karolinka85
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 614
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Pewnie, że przyjmiemy
Witaj..

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------

Na kiedy macie termin? i opowiadaj o Was
karolinka85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-09, 19:54   #2408
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

to ja poproszę namiary na tę koleżankę od ksiegi gości

dziewczynki, podzielcie sie tym co akurat uwazacie za zbędne/łatwe do cięcia kosztów/na czym Wam mniej zalezy ew. gdzie znalazłyscie cos duzo taniej niz u konkurencji
moze przyda sie przemyslec pewne wydatki
__________________
Dziecko jest jak miłość, która stała się widzialna...

_agatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 20:00   #2409
karolkya
Wtajemniczenie
 
Avatar karolkya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 332
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez Miecia85 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie, czy któraś z Was orientuje się ile kosztuje kilogram albo blaszka ciasta w Nasutowie bo do tej pory byłam zdecydowana na ciasta od Tadka z Elizówki, ale zasiane zostało we mnie ziarnko wątpliwości.
Blaszka ciasta kosztuje 54 zł a jeśli chodzi o tort to 35 zł za kg. w blaszce jest ok 3-4 kg ciasta
__________________
Nasze szczęście
karolkya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 20:12   #2410
Karola_927
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 79
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Z ostatnich ustaleń wrzesień 2012, najlepiej 22, ale zobaczymy co z tego wyjdzie Teraz po sesyji kochanej trzeba się będzie wybrać w rejs po lokalach, już się cieszę;/ na samą myśl...

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------

Cytat:
Napisane przez elais Pokaż wiadomość
Witam! Dziewczyny czy mozecie polecić dobrego kamerzystę na wesele i ślub. Czy Clip ART Studio to dobra firma? któraś z was oglądałą ich prace?
Co do Clip ARTu- jestem świeżo po obejrzeniu ich filmiku i muszę powiedzieć, że bardzo mi się podobał, a akurat w tym temacie jestem dość czepliwa. Fajna czołówka, ładnie ujęty ślub- szczególnie przysięga, a i wesele bez 'łażenia po talerzach'

Edytowane przez Karola_927
Czas edycji: 2011-02-09 o 20:13
Karola_927 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 20:30   #2411
iovaa
Raczkowanie
 
Avatar iovaa
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 230
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez _agatka Pokaż wiadomość
dziewczynki, podzielcie sie tym co akurat uwazacie za zbędne/łatwe do cięcia kosztów/na czym Wam mniej zalezy ew. gdzie znalazłyscie cos duzo taniej niz u konkurencji
moze przyda sie przemyslec pewne wydatki
Ja od razu startuję w tej konkurencji:
- księga gości - ceny od 40 zł do 150 zł., nie dajcie sobie wcisnąć drogiej książki, do której i tak połowa gości się nie wpisze, a większość osób ją stawia w kąt po ślubie i raczej rzadko zagląda,
- zaproszenia - niewiele osób przywiązuje do nich wagę (i zbiera wszystkie otrzymane przez całe życie, tak jak ja ) więc nie ma sensu wydać 4,50 zł. za jedno, jeśli można wydać 1,50 zł., a przecież zaproszonym osobom zależy na towarzyszeniu nam w tym wielkim dniu, a nie na oglądaniu kawałka papieru, o którym szybko zapomną,
- prezenty dla gości - dodatkowe 2-5 zł./sztuka, 60 % gości zapomina o nich podczas zabawy i zostawia na stole weselnym, pozostałe 40% zabiera i gubi w domu mniej więcej po tygodniu. Jeżeli prezent jest z tych jadalnych, to wg mnie wrażenia i tak wielkiego nie zrobi, bo czego jak czego, ale jedzenia na weselu nie brakuje...
- obrączki - można kupić parę za 800-2500 zł. jeśli kupne - to lepiej poszukać tańszych, o tej samej próbie i wadze, a jeszcze lepiej zapytać mam, babć, ciotek i teściowych, czy nie ma w domu starych obrączek, kolczyków, łańcuszków, które nadały by się do przetopienia. Na parę obrączek wystarczą dwa pierścionki i para kolczyków, to niewiele, a za przetopienie złotnik weźmie ok. 300-400 zł.,
- wypożyczenie samochodu - autko potrzebne jest zazwyczaj tylko an przejazd od domu PM-ki do kościoła, i od kościoła do sali, w sumie 25 minut jazdy (czasem dużo mniej, albo dużo więcej), a za wypożyczenie wypaśnego autka płaci się 200-800 zł. Czy warto? Nie lepiej załatwić auto wujka/taty/sąsiada i zwrócić tylko koszt paliwa (oraz dorzucić ewentualnie flaszkę wódki weselnej)?
- jeśli już samochód stroimy - zestaw stroików, szarf, kwiatów, tablic rejestracyjnych okolicznościowych itd. może kosztować 65 zł., a może 200 zł. Jak pisała jedna z przedmówczyń - tego nikt i tak nie zapamięta..
- winietki na stół - byle były czytelne nazwiska gości, papier na nie użyty nie musi być droższy od tego, użytego na zaproszenia, a faktu, czy winietki będą w kolorze zaproszeń i tak nikt nie skojarzy...
- zawieszki na butelki z wódką z napisami... Nie ma to żadnego bodaj związku z tradycją, zwykłe naciąganie klientów na towar z bardzo chodliwej i przez to nieziemsko przecenianej listy "rzeczy koniecznych na weselu". Dla mnie - czyta strata pieniędzy...
- torebka dla PM-ki. I tak nie ma okazji się z nią pokazać, bo najpierw ma bukiet, potem i tak już głównie pije lub tańczy, a wyjść do toalety może z druhną i jej torebką przykładowo - to oszczędność rzędu 50-200 zł.,
- garnitur - w zależności, czy się raczej przyda na potem, czy raczej nie przyda, ceny oscylują między 300 zł. a 5000 zł., to już w zależności od potrzeb każdy Pan Młody musi sam ocenić czy warto mu wydać więcej niż 1000 zł. na ubranie, które założy może jeszcze ze trzy razy na innych weselach,
- wódka – zakup w sklepie 20 zł/sztuka, w hurtowni – 17 zł/sztuka.
Dużo rzeczy można po prostu odkupić używanych (np. musznik Pana Młodego, raz użyty w świetnym stanie kosztuje połowę standardowej ceny), albo pożyczyć (np. biżuterię, stroik do auta, poduszeczkę pod obrączki)...
To niektóre z rzeczy, które akurat przyszły mi do głowy.
Taka prosta symulacja, podliczenie ww. wydatków:
bez oszczędzania wydamy na to wszystko (średnio – nie liczyłam wartości maksymalnych) ok. 7000-9000 zł.
Natomiast licząc rozsądnie, wydamy na to ok. 2900 zł.
Więc już tylko tutaj mamy między 4000-6000 zł. w kieszeni.
Dlatego warto pokombinować, zorientować się w cenach i ofertach, nie kupować na hurra i posłuchać rad i pomysłów innych. Chyba że ktoś śpi na kasie, no to gratulacje
Na pewno nie warto oszczędzać na:
- Sali i jedzeniu,
- sukni Panny Młodej (od razu widać, czy PM-ka ubierała się w ciuchlandzie, czy w salonie lub u krawcowej),
- zespole i wodzireju (lub DJ-u) - dbają o oprawę muzyczną i dobrą zabawę na parkiecie, to goście na pewno zapamiętają,
- fotografie i kamerzyście – w końcu oni uwieczniają wspomnienia na wieki wieków i dla potomnych.
Się rozpisałam. Tyle ode mnie na dziś. Mam nadzieję, że dałam co poniektórym do myślenia
iovaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-09, 22:55   #2412
moniczkar_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 330
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

iovaa całkowicie się z Tobą zgadzam
1)Do tego myślę że trzeba dokładnie przypatrzeć się kwiaciarniom-ceny za bukiety się naprawdę różnią
2)Zaproszenia ślubne-naprawde można kupić ładne i tanie na allegro a nie w sklepach z zaproszeniami gdzie ceny są od 2,50 wzywyż i jeszcze się dopłaca za personalizacje.Gość raz przeczyta i później nie zagląda
3)Atrakcja balon strzelający-kiedyś chciałam ale jak zobaczyłam efekt-dla mnie tragedia i już nie robi takiego wrażenia jak kiedyś
4)Album ślubny skórzany-często proponowany przez fotografa.Można równie ładny,typowo ślubny kupic za 50-60zł.Co do trwałości-przeciez ten album nie jest oglądany 5 razy dziennie tak jak w przypadku kiedy Pan fotograf prezentuje swoje prace
5)Buty ślubne-muszą być wygodne i ładne ale dziewczyny jednak trzeba zdać sobie sprawę że to jest tylko na jeden raz
6)Garnitur zamiast fraku-naprawde dobry jakościowo garnitur można kupic za ok 700zl.Frak-może wygląda ładnie ale Pan Młody później go już nie wykorzysta(chyba że wypożyczyć)
8)Alkohol(wino)-nie koniczecznie najdroższe wina muszą być dobre,często te tańsze są o wiele lepsze
9)Dekoracja sali-zamiast wynajmować dekoratorkę gdzie cena za ołtarz nad młodymi może nawet wynosić 35ozl można wynająć piękne serca z kwiatów za 50zl albo wywołać zdjęcie Młodych w rozmiarze XXL
To tyle chyba ode mnie

Edytowane przez moniczkar_
Czas edycji: 2011-02-09 o 22:59
moniczkar_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-10, 07:46   #2413
malgosia_23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 200
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

iovaa, moniczkar_ : fantastyczne rady!!
Od siebie dorzucę, że warto jeszcze zainwestować w oprawę muzyczną ślubu (skrzypce, trąbka), bo to właśnie te chwile mają być najpiękniejsze. Ale tutaj też warto szukać, bo ceny są naprawdę bardzo różne. Często młode osoby, po szkołach muzycznych potrafią i chcą zagrać na ślubie, a koszty są wówczas dużo niższe.

I musimy pamiętać, że i tak wszystkich gości nie da się zadowolić. Nawet gdybyśmy zamówiły wszystko z tzw. górnej półki to i tak zawsze znajdzie się ktoś komu nie będzie się to czy tamto podobać
malgosia_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-10, 08:18   #2414
kffiatusheq
Raczkowanie
 
Avatar kffiatusheq
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 262
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez iovaa Pokaż wiadomość
Ja od razu startuję w tej konkurencji:
- księga gości - ceny od 40 zł do 150 zł., nie dajcie sobie wcisnąć drogiej książki, do której i tak połowa gości się nie wpisze, a większość osób ją stawia w kąt po ślubie i raczej rzadko zagląda,
- zaproszenia - niewiele osób przywiązuje do nich wagę (i zbiera wszystkie otrzymane przez całe życie, tak jak ja ) więc nie ma sensu wydać 4,50 zł. za jedno, jeśli można wydać 1,50 zł., a przecież zaproszonym osobom zależy na towarzyszeniu nam w tym wielkim dniu, a nie na oglądaniu kawałka papieru, o którym szybko zapomną,
- prezenty dla gości - dodatkowe 2-5 zł./sztuka, 60 % gości zapomina o nich podczas zabawy i zostawia na stole weselnym, pozostałe 40% zabiera i gubi w domu mniej więcej po tygodniu. Jeżeli prezent jest z tych jadalnych, to wg mnie wrażenia i tak wielkiego nie zrobi, bo czego jak czego, ale jedzenia na weselu nie brakuje...
- obrączki - można kupić parę za 800-2500 zł. jeśli kupne - to lepiej poszukać tańszych, o tej samej próbie i wadze, a jeszcze lepiej zapytać mam, babć, ciotek i teściowych, czy nie ma w domu starych obrączek, kolczyków, łańcuszków, które nadały by się do przetopienia. Na parę obrączek wystarczą dwa pierścionki i para kolczyków, to niewiele, a za przetopienie złotnik weźmie ok. 300-400 zł.,
- wypożyczenie samochodu - autko potrzebne jest zazwyczaj tylko an przejazd od domu PM-ki do kościoła, i od kościoła do sali, w sumie 25 minut jazdy (czasem dużo mniej, albo dużo więcej), a za wypożyczenie wypaśnego autka płaci się 200-800 zł. Czy warto? Nie lepiej załatwić auto wujka/taty/sąsiada i zwrócić tylko koszt paliwa (oraz dorzucić ewentualnie flaszkę wódki weselnej)?
- jeśli już samochód stroimy - zestaw stroików, szarf, kwiatów, tablic rejestracyjnych okolicznościowych itd. może kosztować 65 zł., a może 200 zł. Jak pisała jedna z przedmówczyń - tego nikt i tak nie zapamięta..
- winietki na stół - byle były czytelne nazwiska gości, papier na nie użyty nie musi być droższy od tego, użytego na zaproszenia, a faktu, czy winietki będą w kolorze zaproszeń i tak nikt nie skojarzy...
- zawieszki na butelki z wódką z napisami... Nie ma to żadnego bodaj związku z tradycją, zwykłe naciąganie klientów na towar z bardzo chodliwej i przez to nieziemsko przecenianej listy "rzeczy koniecznych na weselu". Dla mnie - czyta strata pieniędzy...
- torebka dla PM-ki. I tak nie ma okazji się z nią pokazać, bo najpierw ma bukiet, potem i tak już głównie pije lub tańczy, a wyjść do toalety może z druhną i jej torebką przykładowo - to oszczędność rzędu 50-200 zł.,
- garnitur - w zależności, czy się raczej przyda na potem, czy raczej nie przyda, ceny oscylują między 300 zł. a 5000 zł., to już w zależności od potrzeb każdy Pan Młody musi sam ocenić czy warto mu wydać więcej niż 1000 zł. na ubranie, które założy może jeszcze ze trzy razy na innych weselach,
- wódka – zakup w sklepie 20 zł/sztuka, w hurtowni – 17 zł/sztuka.
Dużo rzeczy można po prostu odkupić używanych (np. musznik Pana Młodego, raz użyty w świetnym stanie kosztuje połowę standardowej ceny), albo pożyczyć (np. biżuterię, stroik do auta, poduszeczkę pod obrączki)...
To niektóre z rzeczy, które akurat przyszły mi do głowy.
Taka prosta symulacja, podliczenie ww. wydatków:
bez oszczędzania wydamy na to wszystko (średnio – nie liczyłam wartości maksymalnych) ok. 7000-9000 zł.
Natomiast licząc rozsądnie, wydamy na to ok. 2900 zł.
Więc już tylko tutaj mamy między 4000-6000 zł. w kieszeni.
Dlatego warto pokombinować, zorientować się w cenach i ofertach, nie kupować na hurra i posłuchać rad i pomysłów innych. Chyba że ktoś śpi na kasie, no to gratulacje
Na pewno nie warto oszczędzać na:
- Sali i jedzeniu,
- sukni Panny Młodej (od razu widać, czy PM-ka ubierała się w ciuchlandzie, czy w salonie lub u krawcowej),
- zespole i wodzireju (lub DJ-u) - dbają o oprawę muzyczną i dobrą zabawę na parkiecie, to goście na pewno zapamiętają,
- fotografie i kamerzyście – w końcu oni uwieczniają wspomnienia na wieki wieków i dla potomnych.
Się rozpisałam. Tyle ode mnie na dziś. Mam nadzieję, że dałam co poniektórym do myślenia
Cytat:
Napisane przez iovaa Pokaż wiadomość


Cytat:
Napisane przez moniczkar_ Pokaż wiadomość
iovaa całkowicie się z Tobą zgadzam
1)Do tego myślę że trzeba dokładnie przypatrzeć się kwiaciarniom-ceny za bukiety się naprawdę różnią
2)Zaproszenia ślubne-naprawde można kupić ładne i tanie na allegro a nie w sklepach z zaproszeniami gdzie ceny są od 2,50 wzywyż i jeszcze się dopłaca za personalizacje.Gość raz przeczyta i później nie zagląda
3)Atrakcja balon strzelający-kiedyś chciałam ale jak zobaczyłam efekt-dla mnie tragedia i już nie robi takiego wrażenia jak kiedyś
4)Album ślubny skórzany-często proponowany przez fotografa.Można równie ładny,typowo ślubny kupic za 50-60zł.Co do trwałości-przeciez ten album nie jest oglądany 5 razy dziennie tak jak w przypadku kiedy Pan fotograf prezentuje swoje prace
5)Buty ślubne-muszą być wygodne i ładne ale dziewczyny jednak trzeba zdać sobie sprawę że to jest tylko na jeden raz
6)Garnitur zamiast fraku-naprawde dobry jakościowo garnitur można kupic za ok 700zl.Frak-może wygląda ładnie ale Pan Młody później go już nie wykorzysta(chyba że wypożyczyć)
8)Alkohol(wino)-nie koniczecznie najdroższe wina muszą być dobre,często te tańsze są o wiele lepsze
9)Dekoracja sali-zamiast wynajmować dekoratorkę gdzie cena za ołtarz nad młodymi może nawet wynosić 35ozl można wynająć piękne serca z kwiatów za 50zl albo wywołać zdjęcie Młodych w rozmiarze XXL
To tyle chyba ode mnie


Cytat:
Napisane przez malgosia_23 Pokaż wiadomość
iovaa, moniczkar_ : fantastyczne rady!!
Od siebie dorzucę, że warto jeszcze zainwestować w oprawę muzyczną ślubu (skrzypce, trąbka), bo to właśnie te chwile mają być najpiękniejsze. Ale tutaj też warto szukać, bo ceny są naprawdę bardzo różne. Często młode osoby, po szkołach muzycznych potrafią i chcą zagrać na ślubie, a koszty są wówczas dużo niższe.
I musimy pamiętać, że i tak wszystkich gości nie da się zadowolić. Nawet gdybyśmy zamówiły wszystko z tzw. górnej półki to i tak zawsze znajdzie się ktoś komu nie będzie się to czy tamto podobać


Wielkie dzięki Wam dziewczyny za porady !!

Ja mam trochę doła, bo 2 osoby, na których obecności mi zależało nie będą mogły być tego dnia z nami ... niby wiem, ze zawsze ktoś nie przychodzi, ale jest mi przykro strasznie
kffiatusheq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-10, 08:51   #2415
MalgosiaM8
Zakorzenienie
 
Avatar MalgosiaM8
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Okolice Lublina
Wiadomości: 4 467
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Jako już "stara" żonka mogę wam kilka rzeczy jeszcze podpowiedzieć
Mam teraz sporo czasu , dzidzia już rośnie w brzuszku

Cytat:
Napisane przez iovaa Pokaż wiadomość
Ja od razu startuję w tej konkurencji:
- księga gości - ceny od 40 zł do 150 zł., nie dajcie sobie wcisnąć drogiej książki, do której i tak połowa gości się nie wpisze, a większość osób ją stawia w kąt po ślubie i raczej rzadko zagląda,
Księgę gości można zrobić samemu, album kupiony w drogerii czy na all za 20-30 zł, plus kolorowe naklejki (na all pełno różnych - stickery)
Trochę inwencji twórczej, ja wkleiłam moje z TŻ zdjęcie i dodałam tekst na ozdobnym papierze, całość może wyszła ze 40zł MAX
Satysfakcja pozostaje, ale po śłubie może ze 3-4 razy do niej zajrzałam, nie ma na to zwyczajnie czasu

Cytat:
- zaproszenia - niewiele osób przywiązuje do nich wagę (i zbiera wszystkie otrzymane przez całe życie, tak jak ja ) więc nie ma sensu wydać 4,50 zł. za jedno, jeśli można wydać 1,50 zł., a przecież zaproszonym osobom zależy na towarzyszeniu nam w tym wielkim dniu, a nie na oglądaniu kawałka papieru, o którym szybko zapomną,
Dokładnie każdy gdzieś w kąt je zarzua, ja całe życie zbierałam i zrobiłam sama, wyniosły mnie 2,5zł za sztukę, niestetyna rozdanych ok 80 zaproszeń może z 10 osób zwróciło uwagę na orginalne zaproszenie i wykonanie, byłam wtedy dumna jak paw

Cytat:
- prezenty dla gości - dodatkowe 2-5 zł./sztuka, 60 % gości zapomina o nich podczas zabawy i zostawia na stole weselnym, pozostałe 40% zabiera i gubi w domu mniej więcej po tygodniu. Jeżeli prezent jest z tych jadalnych, to wg mnie wrażenia i tak wielkiego nie zrobi, bo czego jak czego, ale jedzenia na weselu nie brakuje...
Nie opłaca się totalnie, większość gości albo zgubi albo zostawi na stole, lepiej zainwestować w gościnnce z ciastem na odejście, to zawsze się sprawdza i każdy chętnie weźmie do domu

Cytat:
- obrączki - można kupić parę za 800-2500 zł. jeśli kupne - to lepiej poszukać tańszych, o tej samej próbie i wadze, a jeszcze lepiej zapytać mam, babć, ciotek i teściowych, czy nie ma w domu starych obrączek, kolczyków, łańcuszków, które nadały by się do przetopienia. Na parę obrączek wystarczą dwa pierścionki i para kolczyków, to niewiele, a za przetopienie złotnik weźmie ok. 300-400 zł.,
Dokładnie szukajcie złota w domu, u nas potrzebne były 2 obrączki na nasze dwie, zapłaciliśmy 250zł za wytopienie. A czy przetapiane złoto jest jakieś gorsze ? Absolutnie nie, a ile zostaje w portfelu na inne wydatki ...
Cytat:
- wypożyczenie samochodu - autko potrzebne jest zazwyczaj tylko an przejazd od domu PM-ki do kościoła, i od kościoła do sali, w sumie 25 minut jazdy (czasem dużo mniej, albo dużo więcej), a za wypożyczenie wypaśnego autka płaci się 200-800 zł. Czy warto? Nie lepiej załatwić auto wujka/taty/sąsiada i zwrócić tylko koszt paliwa (oraz dorzucić ewentualnie flaszkę wódki weselnej)?
Znajomy najlepiej wychodzi nie dość że samochód nam potrzebny na krótki czas, to jeszcze mało osób zwraca czym się jedzie, a jak samochód był ubrany to zobaczyłam na zdjęciach po ślubie także nie warto przesadnie o to dbać, dekoracje można na all kupić, potem ją z powrotem odsprzedać
Cytat:
- jeśli już samochód stroimy - zestaw stroików, szarf, kwiatów, tablic rejestracyjnych okolicznościowych itd. może kosztować 65 zł., a może 200 zł. Jak pisała jedna z przedmówczyń - tego nikt i tak nie zapamięta..
Jak wyżej
Cytat:
- winietki na stół - byle były czytelne nazwiska gości, papier na nie użyty nie musi być droższy od tego, użytego na zaproszenia, a faktu, czy winietki będą w kolorze zaproszeń i tak nikt nie skojarzy...
Dokładnie, mało kto na to patrzy, aby usiąść i już coś zjeść albo zacząć się bawić , a nie patrzeć na winieteki
Cytat:
- zawieszki na butelki z wódką z napisami... Nie ma to żadnego bodaj związku z tradycją, zwykłe naciąganie klientów na towar z bardzo chodliwej i przez to nieziemsko przecenianej listy "rzeczy koniecznych na weselu". Dla mnie - czyta strata pieniędzy...
Tak to prawda, ja zrobiłam sama zawieszki może ze 20zł mnie to wyniosło, suma sumarum obsługa zapomniała powiesić oddałam przyjaciółce na jej śłub, ludzie zabierali sobie do domu na pamiątkę hahah

Cytat:
- torebka dla PM-ki. I tak nie ma okazji się z nią pokazać, bo najpierw ma bukiet, potem i tak już głównie pije lub tańczy, a wyjść do toalety może z druhną i jej torebką przykładowo - to oszczędność rzędu 50-200 zł.,
Po co torebka, w takim dniu może raz zajrzałam do torebki , a tak to starsza asystowała, także nie warto wydawać kasy
Cytat:
- garnitur - w zależności, czy się raczej przyda na potem, czy raczej nie przyda, ceny oscylują między 300 zł. a 5000 zł., to już w zależności od potrzeb każdy Pan Młody musi sam ocenić czy warto mu wydać więcej niż 1000 zł. na ubranie, które założy może jeszcze ze trzy razy na innych weselach,
Czy goście zauważą czy Pan młody jest ubrany za 500zł czy za 2000zł ? A w życiu, mój TŻ miał piękny garniak, tylko mamuśki zwróciły uwagę i były pewne że TŻ go kupił za gruba kasę, a daliśmy coś koło 600zł za garniak w Olimpie, miał piękne wykończenie , użył go narazie 2 razy właśnie na wesela ..
Cytat:
Dużo rzeczy można po prostu odkupić używanych (np. musznik Pana Młodego, raz użyty w świetnym stanie kosztuje połowę standardowej ceny), albo pożyczyć (np. biżuterię, stroik do auta, poduszeczkę pod obrączki)...
Musznik nie jest wcale drogi , a czy nie lepiej zastąpić krawatem ? Krawat koszt 50zł wzwyż, a są teraz takie piekne białe, mojemu TŻ absolutnie nie pasował musznik, dlatego został krawat ale super się w nim prezentował. Poduszeczka koszt 20zł, gdzies moja leży, gdzieś
Stroik do auta można odkupić na all, biżu też można poszukać, ale trzeba uważać na "nie srebro" bo niestety od potu "starej" panny młodej może zczernieć.

Cytat:
Na pewno nie warto oszczędzać na:
- Sali i jedzeniu,
- sukni Panny Młodej (od razu widać, czy PM-ka ubierała się w ciuchlandzie, czy w salonie lub u krawcowej),
- zespole i wodzireju (lub DJ-u) - dbają o oprawę muzyczną i dobrą zabawę na parkiecie, to goście na pewno zapamiętają,
- fotografie i kamerzyście – w końcu oni uwieczniają wspomnienia na wieki wieków i dla potomnych.
Się rozpisałam. Tyle ode mnie na dziś. Mam nadzieję, że dałam co poniektórym do myślenia
Z tym się zgodzę w 100%, zastanówcie się same co zapamiętujecie z wesel ? Właśnie to co było powyżej także na tym trzeba się głownie skupić!

Cytat:
Napisane przez moniczkar_ Pokaż wiadomość
iovaa całkowicie się z Tobą zgadzam
1)Do tego myślę że trzeba dokładnie przypatrzeć się kwiaciarniom-ceny za bukiety się naprawdę różnią
Tak to prawda każda kwiaciarka ma inną cenę, więc za to samo można spoooorrrooo przepłacić

Cytat:
3)Atrakcja balon strzelający-kiedyś chciałam ale jak zobaczyłam efekt-dla mnie tragedia i już nie robi takiego wrażenia jak kiedyś
Ja miałam , dzieci się rzuciły na baloniki i po sprawie
Za to sprawdziła się fontanna czekoladowa , nikt się specjalnie nie wypaciał , bo fontanna stała wysoko , rodzice musieli dziecakowm podawać
Cytat:
4)Album ślubny skórzany-często proponowany przez fotografa.Można równie ładny,typowo ślubny kupic za 50-60zł.Co do trwałości-przeciez ten album nie jest oglądany 5 razy dziennie tak jak w przypadku kiedy Pan fotograf prezentuje swoje prace
Absolutna racja, nie warto brać od fotografa, same wybierzcie sobie jaki wam będzie pasował
Cytat:
5)Buty ślubne-muszą być wygodne i ładne ale dziewczyny jednak trzeba zdać sobie sprawę że to jest tylko na jeden raz
Święta prawda, za podpowiedzią wizażanek kupiłam butki w Dichmanie, za jedyne 80zł, super wygodne, użyłam je już kilkakrotnie na różne okazje, super wygodne
Cytat:
8)Alkohol(wino)-nie koniczecznie najdroższe wina muszą być dobre,często te tańsze są o wiele lepsze
Na winach można zaoszczędzić, nam "poradzili" kupić daną ilość na dana ilość gości, zabuliliśmy coś ze 20zł za butelke, a z 25 butelek poszło może z 10 także winko dopijamy cały czas, to samo tyczy sie wódeczki, na chrzciny sporo zostało
Cytat:
9)Dekoracja sali-zamiast wynajmować dekoratorkę gdzie cena za ołtarz nad młodymi może nawet wynosić 35ozl można wynająć piękne serca z kwiatów za 50zl albo wywołać zdjęcie Młodych w rozmiarze XXL
To tyle chyba ode mnie
Zobaczcie ile na all jest ciekawych pomysłów, macie znajomych niech wam pomogą, ja wiem że to nerwy przed są i myśli że nie zdążymy, ale da się spokojnie radę ! Trzeba odpowiednio wszsytko wcześniej zaplanować!

Nie wiem co jeszcze mogę dodać , może żeby nie przejmować się szczegółami bo potem sami w tym ważnym dniu nie zwracamy na nie absolutnie uwagi, wpadek było u mnie co nie miara, ale jest co wspominać a dużo rzeczy jednak potem zobaczyłam na zdjęciach czy na płycie Troche Luzu dziewczęta a będzie dobrze
__________________
Obrączkę mi wcisnał na rękę... 5.09.2009

Staś wziął rodziców z zaskoczenia i już jest z nami!
25.08.2011

Stanisław wywrócił moje życie do góry kołami
MalgosiaM8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-10, 10:52   #2416
moniczkar_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 330
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

aha i jeszcze jedno ... nie zróbcie tego błędu co kiedyś my z TŻ.Potrzebował butów na wesele i pojechaliśmy mu kupić w Olimpie...zapłaciliśmy ponad 300zl bo myślałam że to normalna cena.W inncyh sklepach,w kangurze,deichmannie,boti są naprawde śliczne buty do 200zl max. Ja już upatrzyłam mojemu TŻ-wi na ślub buciki własnie w kangurze błyszczące poprostu śliczne i cena 170zl a nie prawie 400:/

Edytowane przez moniczkar_
Czas edycji: 2011-02-10 o 11:09
moniczkar_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-10, 11:25   #2417
kruczydło
Raczkowanie
 
Avatar kruczydło
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 417
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Wow dziewczyny, ile fajnych rad!
Niestety większość już zastosowaliśmy, szukam teraz nowych cięć

Ode mnie jeszcze tylko: dobrze jest umówić się w lokalu, że jak najwięcej rzeczy kupujecie sami (owoce, napoje), bez narzutu restauracji. Nie każdy się na to zgodzi, ale warto spytać.
I pamiętajcie rozmawiajcie bardzo dokładnie o tym, za co płacicie (np. mojemu bratu w ostatniej chwili policzyli +150zł za to, że kucharz wwiezie tort ).
kruczydło jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-10, 14:38   #2418
Magda_84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 795
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

iovaa zgadzam się w 100%
nic dodać, nic ująć
Magda_84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-10, 19:01   #2419
Miecia85
Raczkowanie
 
Avatar Miecia85
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 64
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Moja rada jest taka: NEGOCJACJE zawsze można coś wytargować.
Fotograf czy kamerzysta nie muszą być u nas w domu od samego rana, sesję można zrobić gdzieś blisko, ale trzeba wyraźnie powiedzieć, że chcemy zniżkę.
Tańsze dodatki: welon, rękawiczki, halka na allegro,
Elizówka jeżeli chodzi o ozdoby od znajomej dekoratorki wiem, że nawet jeżeli chodzi o balony to przy 1000 szt. taniej wychodzi na Elizówce niż przez internet ze względu na koszt wysyłki.
Szukać pomocy u innych: bukiet nauczyła się robić z internetowych filmików moja siostra, paznokcie zrobi mi koleżanka, rezygnuję z próbnej fryzury bo wiem jak chcę wyglądać, a fryzjer do którego idę potrafi słuchać.
Jak to w tej reklamie: " to tylko mamy za darmo co zrobimy sami" więc do pracy dziewczyny.
__________________
10 wrzesień 2011
Miecia85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-10, 19:41   #2420
edytka27101982
Rozeznanie
 
Avatar edytka27101982
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 804
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

ze wszystkimi sposobami w/w się zgodzę
większość sama wypróbowałam
od siebie dodam że zupełnie nie potrzebna jest zazwyczaj dodatkowa dekor. kościoła i sali - czasem to jest po prostu bez sensu i na siłę,
a jeśli już trzeba coś zrobić to od czego ma się przyjaciół?
mi przyjaciółki dekorowały kościół (3 kompozycje) i pomagali dzień wcześniej na sali,

najistotniejsza w całej org. jest jednak decyzja o sali, kościele, muzyce i foto.
Reszta - można iść po najniższej linii
znajoma szła do ślubu w sukni swojej mamy, wyglądała cudnie!
w ten sposób zaoszczędziła na wymarzoną kapelę na przyjęcie.
__________________


edytka27101982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-10, 20:33   #2421
ibyza
Wtajemniczenie
 
Avatar ibyza
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 634
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Dziewczyny a gdzie polecacie zamówić torcik???
ibyza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-10, 21:37   #2422
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

dzieki za rady, przydadza sie na pewno
od siebie dodam, ze my mamy swoje obraczki własnie przetopione
__________________
Dziecko jest jak miłość, która stała się widzialna...

_agatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-10, 22:04   #2423
karolkya
Wtajemniczenie
 
Avatar karolkya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 332
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez ibyza Pokaż wiadomość
Dziewczyny a gdzie polecacie zamówić torcik???
My zamawiamy w ciastkarni Alicja w Nasutowie.
__________________
Nasze szczęście
karolkya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-11, 05:34   #2424
majka277
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 52
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Witam dziewczyny same fajne rady iovaa szybki skrot z konkretami Dzięki Ja nie zamierzam usadzać gości - zobaczymy co z tego wyjdzie Przygotowania ruszają pełną parą, co prawda stersuje mnie to całe zamieszanie...zobaczymy jak będzie. Słuchajcie, zastanawiam się czy się wyrobię - frzjera mam o 8 (Daniel Brzyski), makijaż o 10.30 - mój i starszej (p. Berta) - zaznaczam u Kogo bo wybrałam te osoby dzięki Wam, za co dziękuję ślub mam o 13.30 - do tego jeszcze błogosławieństwo...no i doliczyć trzeba przejście z mojego domu do rodziców kurcze nie wiem czy zdążę Może przestawić makijażystkę na wcześniej? sama nie wiem..czy ktoś się orientuje ile to może trwać? no oczywiście zapomniałam dodać, że trzeba się przebrać
majka277 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-11, 08:22   #2425
Magda MM
Raczkowanie
 
Avatar Magda MM
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 111
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez ibyza Pokaż wiadomość
Dziewczyny a gdzie polecacie zamówić torcik???
ja polecam "Zbyszka" pyszniutkie torty i pięknie wyglądają
Magda MM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-11, 08:42   #2426
bernadeta85
Rozeznanie
 
Avatar bernadeta85
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 969
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez majka277 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny same fajne rady iovaa szybki skrot z konkretami Dzięki Ja nie zamierzam usadzać gości - zobaczymy co z tego wyjdzie Przygotowania ruszają pełną parą, co prawda stersuje mnie to całe zamieszanie...zobaczymy jak będzie. Słuchajcie, zastanawiam się czy się wyrobię - frzjera mam o 8 (Daniel Brzyski), makijaż o 10.30 - mój i starszej (p. Berta) - zaznaczam u Kogo bo wybrałam te osoby dzięki Wam, za co dziękuję ślub mam o 13.30 - do tego jeszcze błogosławieństwo...no i doliczyć trzeba przejście z mojego domu do rodziców kurcze nie wiem czy zdążę Może przestawić makijażystkę na wcześniej? sama nie wiem..czy ktoś się orientuje ile to może trwać? no oczywiście zapomniałam dodać, że trzeba się przebrać

Mnie też malowała Berta i makijaż ślubny zajął jej ok 1 godziny, malowała też moją mamę i ciocię i na te makijaże potrzebowała ok 30 minut....
__________________
10.04.2010 r. Zostałam Panią S...

http://s10.suwaczek.com/20100410650113.png
bernadeta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-11, 13:15   #2427
ibyza
Wtajemniczenie
 
Avatar ibyza
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 634
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Magda MM a w tej cukierni "Zbyszek" jak to sie przedstawia cenowo??? jeszcze mam czas jeśli chodzi o torty, ale wolę wcześniej się rozejrzeć, może będzie okazja spróbować... ja np nie lubie w tortach masy takiej w której czuć margarynę a włąśnie większość cukierni takie robi ja lubię takie bardzo lekkie masy

moja mama robi bardzo dobre torty <mniam> ale w naszym domu weselnym chcą koniecznie fakturę na tort, który będzie na weselu będę jeszcze szukać , na pewno są kobiety które mają działalność założoną i robią domowe torty
ibyza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-11, 16:00   #2428
MissZuzia
Zadomowienie
 
Avatar MissZuzia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: z domciu, czasem z pracy ;)
Wiadomości: 1 590
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez majka277 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny same fajne rady iovaa szybki skrot z konkretami Dzięki Ja nie zamierzam usadzać gości - zobaczymy co z tego wyjdzie Przygotowania ruszają pełną parą, co prawda stersuje mnie to całe zamieszanie...zobaczymy jak będzie. Słuchajcie, zastanawiam się czy się wyrobię - frzjera mam o 8 (Daniel Brzyski), makijaż o 10.30 - mój i starszej (p. Berta) - zaznaczam u Kogo bo wybrałam te osoby dzięki Wam, za co dziękuję ślub mam o 13.30 - do tego jeszcze błogosławieństwo...no i doliczyć trzeba przejście z mojego domu do rodziców kurcze nie wiem czy zdążę Może przestawić makijażystkę na wcześniej? sama nie wiem..czy ktoś się orientuje ile to może trwać? no oczywiście zapomniałam dodać, że trzeba się przebrać
Jeśli mogę radzić to poproś aby druhnę malowała przed twoją godziną. Z doświadczenia wiem, że jak już PM jest gotowa to każda para rąk a szczególnie druhna przydaje się.
__________________
http://s10.suwaczek.com/20100807650116.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57141.png

było 83 jest 63 musi być 60 w sferze marzeń 58
MissZuzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-11, 16:40   #2429
8mouse3
Rozeznanie
 
Avatar 8mouse3
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 789
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez ibyza Pokaż wiadomość
Magda MM a w tej cukierni "Zbyszek" jak to sie przedstawia cenowo??? jeszcze mam czas jeśli chodzi o torty, ale wolę wcześniej się rozejrzeć, może będzie okazja spróbować... ja np nie lubie w tortach masy takiej w której czuć margarynę a włąśnie większość cukierni takie robi ja lubię takie bardzo lekkie masy

moja mama robi bardzo dobre torty <mniam> ale w naszym domu weselnym chcą koniecznie fakturę na tort, który będzie na weselu będę jeszcze szukać , na pewno są kobiety które mają działalność założoną i robią domowe torty
W tamtym roku cena za kg tortu wynosiła ok 35 zł za tort śmietanowy. Ja je bardzo polecam bo torty są naprawdę pyszne, lekkie i nie są słodkie.
__________________
11 września to dopiero początek wielkich zmian w Naszym Życiu
8mouse3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-11, 19:44   #2430
alonka00
Zakorzenienie
 
Avatar alonka00
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Roztocze
Wiadomości: 3 547
GG do alonka00
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez kruczydło Pokaż wiadomość
Marteczka266 gratuluję i zazdroszczę, że to już z tego co piszesz było wspaniale



Zapomniałam wam napisać... doradzałyście mi w sprawie makijażu, w końcu zdecydowałam się na panią Bertę Stępkowską, mam nadzieję, że się nie zawiodę
Czesać mnie będzie pani z salonu na naszym osiedlu, zna już moje włosy i dobrze mnie rozumie gdy mówię co chcę mieć na głowie, więc mam nadzieję, że będzie ok.

Tylko z kościołem znów problem... w naszym chcą 1200, więc szukam tańszej alternatywy, a tu proboszcz z Katedry jednak się nie zgodził (może dlatego, że mówiłam mu "proszę pana", a nie "proszę księdza proboszcza" ). Nie wiem, nie wiem... chyba zostaniemy w naszym, ale liczę każdy grosz...

Dzięki za porady w sprawie ciast. Chyba zamówimy z Nasutowa, czytałam pozytywne opinie i usłyszałam zachęcające ceny. Rzeczywiście na tyle osób 4 blaszki to będzie z dużym zapasem Ważne, żeby nie zabrakło



Liczę i liczę te nasze wydatki... ciągle wychodzi mi 11 tys. z kawałkiem na 60osób (zaproszonych 70). Moja mama twierdzi, że wymyślam i skąd takie ceny, mój brat chełpi się, że im wyszło 5000 na 54 osoby (ale im suknię szyje nasza mama - mi przerobi używaną, i brat ma całkiem nowy garnitur - my musimy kupić)... może rzeczywiście wymyślam?
Oni płacą za kościół 3 razy mniej, fotografem będzie kolega, nie będzie żadnych ciast, przystawek, ani lampki wina, bratową umaluje mój narzeczony, nie będzie nawet księgi gości (wydatek 40zł, wg mojego brata jest to przykład mojej rozrzutności)... może rzeczywiście mam jakieś wygórowane wymagania?
Połowa kwoty to nasze oszczędności, resztę chcemy pożyczyć od mojego brata właśnie...
Wybaczcie, musiałam wylać gdzieś frustrację.
nie przejmuj się, to ma być twój dzień, a nie brata!!

Cytat:
Napisane przez kruczydło Pokaż wiadomość
Ja mogę polecić Elfi - jeszcze nie mieliśmy ślubu, ale panowie są bardzo sympatyczni, z baaardzo przystępnymi cenami, i oczywiście - podobały nam się ich zdjęcia (może nie są tak świetne jak np. pana Kańtocha czy Georgiewa, ale są bardzo dobre) i wciąż świeży zapał do pracy.






nie ale był kiedyś "kosmetyczkiem"
(gdy zaczęliśmy się spotykać, przekonałąm go do bardziej męskiego zawodu, ale wciąż maluje znajome na wyjścia - ich kosmetykami, już nie ma nic swojego)

Ach, i nie, nie jestem z parafii św. rodziny, jestem z zupełnie innej dzielnicy. Skąd te koszty nie pytajcie... ksiądz ma coraz to nowsze pomysły.

Uff, dziewczyny, bardzo wam dziękuję za wsparcie Już zaczynałam myśleć, że rzeczywiście wydziwiam Dzięki


Cytat:
Napisane przez Tenaya24 Pokaż wiadomość
Mam trochę zaległości w czytaniu Was na bieżąco dlatego nie odpisuję na posty a jedynie wyżalę się Wam... Dopadł mnie jakiś dziwny nastrój i ostatnio coraz częściej zastanawiam się czy dobrze zrobiliśmy decydując się na tradycyjne wesele... a może lepiej było zorganizować małe przyjęcie dla najbliższych... chodzi mi w tym momencie o kasę, bo koszt organizacji wesela mnie przeraża... praktycznie całość finansujemy ja i tż i spłuczemy się totalnie Mam wrażenie, że porwaliśmy się z motyką na słońce. A jak widzę ile jeszcze nam brakuje to już w ogóle pada na mnie blady strach... trochę mieliśmy nieprzewidzianych sporych wydatków i ciężko będzie uzbierać nam tyle ile potrzeba Wiem, że mi nic nie poradzicie, ale musiałam się wyżalić...
Na dokładkę mój tż jest w szpitalu
o ty biedna, wszystko będzie dobrze

Cytat:
Napisane przez moniczkar_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny zresztą nie będzie tak źle ... na pewno zostaną pieniązki z wesela.Niby nie powinno się na to liczyć no ale nie oszukujmy sie jak jest naprawdetakże spokojnie możecie mniej więcej połowe odjąć sobie z Waszych wydatków na ślub bo wlasnie mniej wiecej połowa sie zwraca,naprawde ... mój Brat miał wesele na niecałe 100 osób i zebrał ok 25 tys(chociaż większość to byli młodzi ludzie,którzy mieli jak wiadomo mniej zasobną kieszeń) plus prezenty jak serwis obiadowy a nawet playstactiontakże spokojnie na pewno sie troche zwróći.Poza tym z każdą Świeżą Żonką z która rozmawiam mówi mi żeby sie poważnie zastanowić nad kosztami i je ucinac,bo rzeczy na któych się strasznie skupiasz i wydajesz tyle kasy są często niezauważalne później dla gosciSama zaczęłam się nad tym zastanawiać i sama troszkę przystopowałam ze swoimi "pomysłami"
to dużo zebrali jak na tyle osób było wesele
__________________
Mama pamięta...
6.12.2011

1.07.2013
alonka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:41.