Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-22, 17:49   #2671
karolinka85
Rozeznanie
 
Avatar karolinka85
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 614
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez jagodzia133 Pokaż wiadomość
nom fajnie to nawet kiedyś można się umówić na mieście na kawkę i porozmawiać a na realu
z chęcią..
karolinka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 17:52   #2672
patrycjja
Zadomowienie
 
Avatar patrycjja
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Newcastle
Wiadomości: 1 707
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Lotta_ - jeśli chodzi o obsługę to się nie martwię bo akurat ta sala jest wynajmowana sama i można tam wstawić 'swój' catering albo rodzinną sprawdzoną na weselach kucharkę martwiły mnie tylko te opinie o sali tym bardziej że jest genialna i przestronna - a Nam trzeba na grubo ponad dwieście osób. a jak z klimatyzacją ? to prawda że ;zalewa' podłogi? ślub w środku lata więc chcąc nie chcąc będzie trzeba z niej korzystać.

widzę, że zaczęłyście temat nauk. kiedy wg Was najlepiej jest je 'odbębnić' rok, półtorej, pół ?
__________________
patrycjja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 18:03   #2673
nimportequoi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: [lublin]
Wiadomości: 69
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

na nauki każdy termin jest dobry. wazne, zebyscie oboje mieli na to czas, jesli zdecydujecie sie na te dluzsze. a z weekendowymi problemu raczej nie ma. my zaczelismy w listopadzie i skonczylismy w ta niedziele, strasznie sie ciagnelo ;/ a slub za 2 miesiace, wiec troche pozno nam to wyszlo. lepiej chyba wczesniej sieza tym zakrecic i miec spokoj

Edytowane przez nimportequoi
Czas edycji: 2011-02-22 o 18:07
nimportequoi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 18:13   #2674
Miecia85
Raczkowanie
 
Avatar Miecia85
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 64
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez nimportequoi Pokaż wiadomość
Witam wszystkich Przyszła i pora na mnie, aby się do Was dołączyć, mam nadzieję, że nie za późno, bo ślub już 30 kwietnia. Mam w takim razie od razu pytanie a propos dekoracji kościoła. Wiecie, gdzie zamówić tanio jakieś skromne przyozdobienie ??
Hej witaj w powiększającym się gronie.
Tak jak już dziewczyny niżej i dużo wcześniej w tym wątku przy cięciu kosztów pisały, zastanów się czy jest to Ci potrzebne. Jakbyś usłyszała opinię mojego księdza zmieniłabyś zdanie cytuję: "nawet tego wiechcia nie musicie zostawiać na ołtarzu" Hm może to głupio zabrzmi, ale gdybym szukała firmy dekorującej kościół poszłabym do mojego proboszcza na pewno ma najlepsze namiary. Z góry też powiedział, ze jeżeli któraś firma ma zamiar wstawić łuk ze sztucznych kwiatów to 60 m od kościoła.
W parafii w której ja biorę ślub (nie w Lublinie) kościół ma prawo ozdabiać tylko jedna kwiaciarnia i w niej można zamawiać dodatkowe ozdoby. Kwiaciarnia dostarczająca kwiaty do kościoła zmienia się co jakiś czas, żeby było sprawiedliwie i lokalny rynek się rozwijał.

---------- Dopisano o 19:13 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

Jeszcze jedno co do nauk jest ich ok 10, niektóre parafie skracają dodają coś od siebie np. dni skupienia, czy trzecie spotkanie z psychologiem bo dwa są obowiązkowe, więc jeżeli chodzi się na nie raz w tygodniu to jakieś 3 miesiące trzeba mieć w zapasie.
Trzeba się też przygotować na to, że mimo podanego w parafiach rozkładu czasami następują zmiany (bo Pani zachorowała) i kolejność tematów nauk się zmienia, wtedy Pary, które robią nauki w różnych parafiach zazwyczaj wstają z jękiem zawodu i wychodzą szukać innych.
__________________
10 wrzesień 2011
Miecia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 18:29   #2675
patrycjja
Zadomowienie
 
Avatar patrycjja
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Newcastle
Wiadomości: 1 707
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

czyli nie będzie dziwne jeśli np latem tego roku zaczniemy nauki na spokojnie? ślub mam być w sierpniu za rok.
tak dopytuje bo dopiero teraz zdałam sobie sprawę z tego ślubu . wcześniej było przekonanie 'samo się zrobi' i jest jeszcze dużo czasu. ale dzwoniąc od paru dni po zespołach które sobie wymarzyłam i którym brakuje już wolnych dat uświadomiłam sobie że teraz 2 lata wcześniej to nie jest długo przed.
__________________
patrycjja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 18:35   #2676
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo Zaproszenia robione przez naszych znajomych, mogę podać info na prv jeśli się komuś podobają.
to ja bardzo chętnie poprosze namiary!!!!

Cytat:
Napisane przez justi211 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny, moj slub jest 10 wrzesnia 2011. Kupiłam w salonie suknie Herm's Beatrice, rozmiar 38. Zamierzam ja po slubie sprzedac, moze ktoras byłaby zainteresowana. Pozdrawiam
ja mam akurat inny rozmiar, ale podobaja mi się suknie Herms, w jakim salonie kupowałas? czy juz ja masz w domu? jak kwestia poprawek/dopasowywania?
__________________
Dziecko jest jak miłość, która stała się widzialna...

_agatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 18:54   #2677
MissZuzia
Zadomowienie
 
Avatar MissZuzia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: z domciu, czasem z pracy ;)
Wiadomości: 1 590
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez micca24 Pokaż wiadomość
ona911 Jeśli chodzi o pokrowce na krzesła w Katarzynce II (duża sala) ,to chyba nie będzie potrzeby wypożyczania.... byliśmy tam z TŻ na Sylwestrze ,a tu niespodzianka ....krzesła powleczone były białymi eleganckimi pokrowcami a na oparciu zostały wywiązane kokardy z miodowo-pomarańczowej organzy Wnioskuje że raczej nie były wypożyczane, bo kolor kokard współgrał z upiętymi pod sufitem materiałami. Sala wygladał bardzo elegancko
Tak czy inaczej upewnij się jeszcze czy w pokrowce "ubieraja " krzesła na każde organizowane tam wesele (ja o to nie zapytałam)
pozdrawiam
nie byłabym tego taka pewna firmy dekorujące mają multum kolorów na kokardy, można dopasować do wnętrza sali, do koloru przewodniego wesela jeśli tylko je masz

Cytat:
Napisane przez aga-6 Pokaż wiadomość
Chciałam się wam pochwalić, nareszcie udało mi się znaleźć sukienkę dla siebie, a już miałam wątpliwości jak chodziłam i oglądałam. Jednak jest coś w tym, że trzeba zacząć przymierzać. Także jestem mega szczęśliwa, że sukienka już wybrana
teraz czas poszukać butów
gratuluje!
wkleisz linka do sukni?

Cytat:
Napisane przez karolinka85 Pokaż wiadomość
no właśnie zastanawiam się tak jak Ty nad żywymi kwiatami w tych wazonach..i myślę by jeszcze ją jakoś udekorować..a i zastanawiam się nad pokrowcami na krzesła..bo tamte są niezbyt ładne
wolałabym włożyć po jednej smutnej rożycce do wazoniku niż mieć sztuczne kwiaty na sali. Moim zdaniem już lepiej nie zdobić kościoła bo tam jesteście tylko godzinkę, ale stoły przede wszystkim bo na sali spędza się większą część wesela. Aby było taniej można samemu taką dekorację wykonać, ale brrrr nie sztuczne kwiaty

Cytat:
Napisane przez _agatka Pokaż wiadomość
ja mam akurat inny rozmiar, ale podobaja mi się suknie Herms, w jakim salonie kupowałas? czy juz ja masz w domu? jak kwestia poprawek/dopasowywania?
kochana, na tym forum nie można sprzedawać ani dogadywać się w tej kwestii, zresztą koleżanka dostała już ostrzeżenie w tej sprawie
__________________
http://s10.suwaczek.com/20100807650116.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57141.png

było 83 jest 63 musi być 60 w sferze marzeń 58
MissZuzia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-22, 20:04   #2678
cindi
Rozeznanie
 
Avatar cindi
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 588
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez nimportequoi Pokaż wiadomość
jagodzia133, dobry pomysł, jak pójdziemy spisywać protokół to się spytamy księdza

A co do nauk, to dziwi mnie fakt, że powiedział Ci cindi, że dopiero po zapowiedziach. Bo my w kościele garnizonowym na Racławickich dowiedzieliśmy się, że karteczkę do zapowiedzi otrzymamy dopiero po spisaniu protokołu. A do protokołu już czasem jest potrzebne zaświadczenie o zakończeniu nauk przedmałżeńskich. Zresztą w moim rodzinnym kościele zapowiedzi są 2-3 tygodnie przed ślubem, więc nikt w tydzień nauk nie zrobi, trochę to dla mnie nielogiczne ...
Cytat:
Napisane przez 8mouse3 Pokaż wiadomość
A to się pozmieniało, bo my robiliśmy nauki prawie rok temu i było o wiele łatwiej z tymi naukami. Zresztą w mediach sporo się mówi o zmianach dotyczących ślubów i zobaczymy co z tego wyniknie...
no właśnie mi się też wydawało to dziwne, ale nie chciałam się kłócić i tak ksiądz był dość niemiły... ale dziś TZ poszedł do siebie do kancelarii i ksiądz dał mu bez problemu karteczki i powiedział, że możemy robić nauki gdzie chcemy, nawet, że jak na razie można każdą godzinę w innym kościele, więc jutro wybieramy się do św. Jadwigi

Cytat:
Napisane przez jagodzia133 Pokaż wiadomość
a ile za taki ślub w katedrze?? jak coś to napisz na priv

---------- Dopisano o 16:27 ---------- Poprzedni post napisano o 16:24 ----------

dziewczyny z salą coraz lepiej... miałam jechać do Dysa 300 już się nawet umówiłam. Okazało się że to jest dostawca mojej mamy. Tz że moja mama pracuje w ciastkarni Nina i on tam im kapuste jakąś przywozi a kasięgowa z cukierni jest u niego też księgową tylko że siedzi popołudniami. I ona ma mi wszytko załatwić Jedziemy w sobotę ale jestem szczęśliwa
nam ksiądz powiedział 700 zl

o Dysie słyszałam same pozytywne opinie
Cytat:
Napisane przez nimportequoi Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi, to Wam ksiądz mówi wprost ile macie za ślub zapłacić, czy trzeba samemu się pytać ?? Bo mi to tak niezręcznie prosto z mostu o kosztach mówić ...
my zapytaliśmy się wprost, w końcu trzeba się przygotować a ksiądz powiedział: "zwykle prosimy o ..."
__________________
17.09.2011

Moja droga do fit sylwetki: http://fitmehard.blogspot.com/
cindi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 22:04   #2679
hermija
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 8
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Dziewczyny! NOCLEGI DLA GOŚCI pilnie poszukiwane.

Mam wesele na obrzeżach Lublina (okolice Dominowa, Głuska). Jestem ze Świdnika. Interesują mnie noclegi w Świdniku, przy trasiee z Lublina do Piask i w Lublinie (może właśnie Głusk). Niewysoka cena wskazana. Proszę o pomoc.

Edytowane przez hermija
Czas edycji: 2011-02-22 o 21:36
hermija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 22:38   #2680
aga-6
Raczkowanie
 
Avatar aga-6
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 118
Smile Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez Telka10 Pokaż wiadomość

Pochwal się suknią
Cytat:
Napisane przez MissZuzia Pokaż wiadomość


gratuluje!
wkleisz linka do sukni?
I tu pojawia się mój problem, nie miałam aparatu ze sobą (jakoś nie przypuszczałam, że właśnie tego dnia wybiorę swoją suknię) a na stronie salonu oraz producenta nie ma tego modelu przeszukuje net, ja odnajdę to oczywiście wkleje
aga-6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 22:53   #2681
kobitkalong
Raczkowanie
 
Avatar kobitkalong
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 79
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

karolinka85 i jagodzia133 my też mamy wesele w sali Dys 300! 4.08.2012 Co do pokrowców to pani właścicielka planowała szyć i powiedziała, że jak dobrze jej pójdzie, to na 2012 będą gotowe Musimy trzymać mocno kciuki żeby się wyrobiła
__________________
14.02.2008 - Zakochani
31.07.2010 - Zaręczeni
04.08.2012 - Zaślubieni
kobitkalong jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-23, 06:45   #2682
bernadeta85
Rozeznanie
 
Avatar bernadeta85
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 969
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez nimportequoi Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi, to Wam ksiądz mówi wprost ile macie za ślub zapłacić, czy trzeba samemu się pytać ?? Bo mi to tak niezręcznie prosto z mostu o kosztach mówić ...
Nie ma co się wstydzić czy czuć się niezręcznie pytając o koszta w końcu wszystko kosztuje i to nie mało, więc lepiej wiedzieć wcześniej i być przygotowanym.... u nas ksiądz powiedział że ofiara na kościół jest co łaska i nie może powiedzieć konkretnie ile bo to ma być ofiara.... my daliśmy 300 zł ofiary do tego 100 zł dla kościelnego i 100 zł dla organisty (ale oni tutaj nie mieli żadnych trudności żeby powiedzieć prosto z mostu ile chcą....
__________________
10.04.2010 r. Zostałam Panią S...

http://s10.suwaczek.com/20100410650113.png
bernadeta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 06:52   #2683
anka24222
Raczkowanie
 
Avatar anka24222
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 32
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Witajcie dziewczyny Czy któras z Was maluje sie moze u Pani Bert Stepkowskiej?? Byc moze macie juz jakies doswiadczenia z tą makijażystką ...ciekawi mnie rowniez cena makijażu slubnego oraz makijażu dla mamy czy starszej
__________________
30 Lipiec 2011 r

http://s4.suwaczek.com/20110730310520.png



anka24222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 07:59   #2684
jagodzia133
Zakorzenienie
 
Avatar jagodzia133
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 059
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez kobitkalong Pokaż wiadomość
karolinka85 i jagodzia133 my też mamy wesele w sali Dys 300! 4.08.2012 Co do pokrowców to pani właścicielka planowała szyć i powiedziała, że jak dobrze jej pójdzie, to na 2012 będą gotowe Musimy trzymać mocno kciuki żeby się wyrobiła
oooo to super wiadomość mam nadzieję że się wyrobię ehhhh.... no to już sporo nas w tym dysie 300 ;p jak będą jeszcze terminy na maj to ja będę pierwsza... aż się zestresowałam ;p
__________________
początek
18.08.2010 - zaręczyny
19.05.2012 - ślub
Lili & Gabryś

jagodzia133 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 08:05   #2685
bernadeta85
Rozeznanie
 
Avatar bernadeta85
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 969
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez anka24222 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny Czy któras z Was maluje sie moze u Pani Bert Stepkowskiej?? Byc moze macie juz jakies doswiadczenia z tą makijażystką ...ciekawi mnie rowniez cena makijażu slubnego oraz makijażu dla mamy czy starszej

Mnie malowała Berta i mogę ją szczerze polecić.... malowała mnie w sumie 3 razy.... pierwszy makijaż który wykonała na mnie był to makijaż próbny (kosztował tyle samo co docelowy ślubny - czyli 100 zł już z kępkami), później wykonywała makijaż ślubny mój (100 zł), makijaż dla mojej mamy i chrzestnej (tutaj ceny dokładnie nie pamiętam a nie chcę skłamać ale wydaje mi się że ok. 70-80 zł) wszystkie te makijaże były wykonane u mnie w domu (a jestem z poza Lublina) i malowała mnie jeszcze na plener również (100 zł).... każdy makijaż jaki wykonała był świetny... precyzyjnie wykonany i wytrzymał bardzo dużo (makijaż ślubny można zobaczyć na jej stronie....
__________________
10.04.2010 r. Zostałam Panią S...

http://s10.suwaczek.com/20100410650113.png
bernadeta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 10:29   #2686
mag89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 81
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

co do nauk to nie wiem na ile jest to prawda,ale podobno sa wazne rok..trzeba odbyc 10 spotkan o roznych tematach my niedlugo konczymy naukizostalo nam jeszcze tylko 4 konferencje,jestesmy juz po dniu skupienia i po 1 spowiedzi poniewaz ksiadz na dniu skupienia powiedzial ze kazdy musi przystapic wiec odrazu dalismy indeks do podpisuspotkania w poradni sa 3 w miesiecznych odstepach wiec myślę że warto wczesniej zacząć.Jestem strasznie ciekawa jak wyglada takie spotkanie więc jeśli ktoś już na takim był to będę wdzięczna za informacjemy robimy nauki w kościele,który nie jest ani naszą parafią ani parafią,w której bierzemy ślub i nikt nam z tego powodu nie robił problemów a jak zapytaliśmy czy musimy coś zapłacić chociażby za indeksy i książeczki, które tam dostaliśmy to ksiądz powiedział,że nic więc myślimy o tym żeby po zakończeniu nauk złożyć jakąś drobną ofiarę na remont kościoła właśnie dlatego,że tak miło nas zaskoczyli,że nikt z wejścia nie oczekiwał tych pieniędzy i nie robił problemów,że nie jesteśmy z parafii.
mag89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 11:08   #2687
anka24222
Raczkowanie
 
Avatar anka24222
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 32
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez bernadeta85 Pokaż wiadomość
Nie ma co się wstydzić czy czuć się niezręcznie pytając o koszta w końcu wszystko kosztuje i to nie mało, więc lepiej wiedzieć wcześniej i być przygotowanym.... u nas ksiądz powiedział że ofiara na kościół jest co łaska i nie może powiedzieć konkretnie ile bo to ma być ofiara.... my daliśmy 300 zł ofiary do tego 100 zł dla kościelnego i 100 zł dla organisty (ale oni tutaj nie mieli żadnych trudności żeby powiedzieć prosto z mostu ile chcą....
Wydaje mi sie że kazdy ksiądz taką odpowiedz powinien dac Czyli co łaska Teraz sobie tak mysle i faktycznie kwota 300 zł dla ksiedza 100 zł dla organisty i tyle samo dla koscielnego wydaje sie logiczna zobaczymy jak to bedzie w moim przypadku
Niewiem jak Wy ale ja mając teraz wiecej czasu bo mam tydzien urlopu codziennie tylko rozmyslam i sie denerwuje jak to z tym wszystkim pojdzie Nauk jeszcze nie mamy ze wzledu na to iz mieszkamy i pracujemy w innych miastach Nie wybrałam jeszcze fotografa No i makijażystka !! Reszta mysle ze juz nie bedzie az tak stresujaca i troche odetchneaa i zapomnialam w tym tygodniu musze dokonac wyboru jesli chodzi o suknie Mam juz upatrzone dwie Jedna z Głębokiej a druga z Passion

---------- Dopisano o 11:56 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------

Cytat:
Napisane przez bernadeta85 Pokaż wiadomość
Mnie malowała Berta i mogę ją szczerze polecić.... malowała mnie w sumie 3 razy.... pierwszy makijaż który wykonała na mnie był to makijaż próbny (kosztował tyle samo co docelowy ślubny - czyli 100 zł już z kępkami), później wykonywała makijaż ślubny mój (100 zł), makijaż dla mojej mamy i chrzestnej (tutaj ceny dokładnie nie pamiętam a nie chcę skłamać ale wydaje mi się że ok. 70-80 zł) wszystkie te makijaże były wykonane u mnie w domu (a jestem z poza Lublina) i malowała mnie jeszcze na plener również (100 zł).... każdy makijaż jaki wykonała był świetny... precyzyjnie wykonany i wytrzymał bardzo dużo (makijaż ślubny można zobaczyć na jej stronie....
W tym roku wydaje sie chyba nieco droższa O ile pamietam 120 zł za kazdy makijaż ...Moze i bym sie zdecydowała na P Berte ale w tym dniu czasowo mi nieco nie odpowiada Pomysle i zobaczymy

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

A co sądzicie o P Martynie Długosz znacie moze jej makijaże ?? Cenowo wydaje sie ok ale ciekawe jak z jakością...
__________________
30 Lipiec 2011 r

http://s4.suwaczek.com/20110730310520.png



anka24222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 11:08   #2688
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez aga-6 Pokaż wiadomość
My chyba mieliśmy szczęście, nasz ksiądz nie robi żadnego problemu, powiedział, że możemy robić wszędzie tam gdzie program zatwierdzony jest przez kurię, w związku z czym nauki zrobimy w Świdniku gdyż trwają tylko jeden weekend (choć cały dzień) ale jest to dla nas niezwykłe udogodnienie biorąc pod uwagę moją pracę. Co prawda nauki są płatne, ale coś za coś.
Poczytaj ileś stron wcześniej, bo nauki w Świdniku nie są uznawane przez kościół. Chyba, że o jakichś innych piszesz to wtedy ok.

Cytat:
Napisane przez Telka10 Pokaż wiadomość
Mhm...a od nas nikt takiego świadectwa nie wymagał...nie pokazywaliśmy go ani przed/po naukach, ani przy protokole...może zależy jaki "służbista" siedzi w kancelarii.
Ja nawet nie pamiętam czy pokazywaliśmy świadectwa religii, na pewno mieliśmy je ze sobą przy protokole, ale A czy służbista, czy nie, tak naprawdę ma obowiązek poprosić o te świadectwa. Wszędzie, gdzie są wypisane dokumenty jakie trzeba mieć przy protokole jest wypisane, że ostatnie świadectwo nauki religii.

Cytat:
Napisane przez nimportequoi Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi, to Wam ksiądz mówi wprost ile macie za ślub zapłacić, czy trzeba samemu się pytać ?? Bo mi to tak niezręcznie prosto z mostu o kosztach mówić ...
My pytaliśmy o to i usłyszeliśmy, że co łaska, ale daje się tyle. Prędzej czy później i tak będziecie musieli o to zapytać. wszystko kosztuje i to raczej normalne pytanie.

Cytat:
Napisane przez patrycjja Pokaż wiadomość
czyli nie będzie dziwne jeśli np latem tego roku zaczniemy nauki na spokojnie? ślub mam być w sierpniu za rok.
Możecie zacząć nauki, tylko wcześniej idźcie do parafii, w której będziecie mieć ślub, dostaniecie indeksy na nauki. Chyba, że ta parafia każe robić nauki bliżej ślubu, to wtedy dowiecie się tego od razu.

Cytat:
Napisane przez mag89 Pokaż wiadomość
co do nauk to nie wiem na ile jest to prawda,ale podobno sa wazne rok..trzeba odbyc 10 spotkan o roznych tematach my niedlugo konczymy naukizostalo nam jeszcze tylko 4 konferencje,jestesmy juz po dniu skupienia i po 1 spowiedzi poniewaz ksiadz na dniu skupienia powiedzial ze kazdy musi przystapic wiec odrazu dalismy indeks do podpisuspotkania w poradni sa 3 w miesiecznych odstepach wiec myślę że warto wczesniej zacząć.Jestem strasznie ciekawa jak wyglada takie spotkanie więc jeśli ktoś już na takim był to będę wdzięczna za informacjemy robimy nauki w kościele,który nie jest ani naszą parafią ani parafią,w której bierzemy ślub i nikt nam z tego powodu nie robił problemów a jak zapytaliśmy czy musimy coś zapłacić chociażby za indeksy i książeczki, które tam dostaliśmy to ksiądz powiedział,że nic więc myślimy o tym żeby po zakończeniu nauk złożyć jakąś drobną ofiarę na remont kościoła właśnie dlatego,że tak miło nas zaskoczyli,że nikt z wejścia nie oczekiwał tych pieniędzy i nie robił problemów,że nie jesteśmy z parafii.
Nauki są ważne bezterminowo. Przecież niektórzy zaliczali nauki na lekcjach religii w szkole średniej, a więc ileś lat wcześniej a nadal są ważne. A że to trwa to zgadzam się. My nauki zaczęliśmy pod koniec września, a skończyliśmy na święta jakoś. A spotkanie w poradni to informacje o naturalnych metodach planowania rodziny, płodności, śluzie, itp A jako pracę domową mierzysz temperatury i robisz wykres, potem omawiasz to z panią w poradni.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 11:15   #2689
mag89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 81
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość


Nauki są ważne bezterminowo. Przecież niektórzy zaliczali nauki na lekcjach religii w szkole średniej, a więc ileś lat wcześniej a nadal są ważne. A że to trwa to zgadzam się. My nauki zaczęliśmy pod koniec września, a skończyliśmy na święta jakoś. A spotkanie w poradni to informacje o naturalnych metodach planowania rodziny, płodności, śluzie, itp A jako pracę domową mierzysz temperatury i robisz wykres, potem omawiasz to z panią w poradni.
dzięukuję za informacjehm my się zapisaliśmy do pana w poradni,ale mam nadzieję,że nie będzie mnie krępowało omawianie z nim mojego wykresu wkońcu dla niego to chyba normalka
mag89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-23, 11:26   #2690
Telka10
Zakorzenienie
 
Avatar Telka10
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3 890
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
Ja nawet nie pamiętam czy pokazywaliśmy świadectwa religii, na pewno mieliśmy je ze sobą przy protokole, ale A czy służbista, czy nie, tak naprawdę ma obowiązek poprosić o te świadectwa. Wszędzie, gdzie są wypisane dokumenty jakie trzeba mieć przy protokole jest wypisane, że ostatnie świadectwo nauki religii.

Nauki są ważne bezterminowo. Przecież niektórzy zaliczali nauki na lekcjach religii w szkole średniej, a więc ileś lat wcześniej a nadal są ważne. A że to trwa to zgadzam się. My nauki zaczęliśmy pod koniec września, a skończyliśmy na święta jakoś. A spotkanie w poradni to informacje o naturalnych metodach planowania rodziny, płodności, śluzie, itp A jako pracę domową mierzysz temperatury i robisz wykres, potem omawiasz to z panią w poradni.
Dochodzę do wniosku, że ja a raczej my na prawdę mieliśmy bardzo fajne nauki i trafiliśmy na fajne osoby prowadzące same nauki były super ciekawe, a w poradni żadnych wykresów robić nie musiałam - dostaliśmy tylko info o NPR i pani szczerze powiedziała, że przez 3 spotkania ona nas nie jest w stanie tego nauczyć - jak jesteśmy zainteresowani to możemy się umawiać na indywidualne spotkania.
Telka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 12:23   #2691
jagodzia133
Zakorzenienie
 
Avatar jagodzia133
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 059
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Pytanie o lokal Klub Impuls w Świdniku?? Czy ktoś tam bym na weselu?? Jeśli tak to proszę o opinie bo jadę oglądać go w sobotę i jeśli będzie wszystko ok to zarezerwuje sobie termin.
__________________
początek
18.08.2010 - zaręczyny
19.05.2012 - ślub
Lili & Gabryś

jagodzia133 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 12:26   #2692
bernadeta85
Rozeznanie
 
Avatar bernadeta85
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 969
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez jagodzia133 Pokaż wiadomość
Pytanie o lokal Klub Impuls w Świdniku?? Czy ktoś tam bym na weselu?? Jeśli tak to proszę o opinie bo jadę oglądać go w sobotę i jeśli będzie wszystko ok to zarezerwuje sobie termin.
Moje wesele się tam odbywało i byliśmy bardzo zadowoleni....
więcej=> https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2425
__________________
10.04.2010 r. Zostałam Panią S...

http://s10.suwaczek.com/20100410650113.png
bernadeta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 13:09   #2693
jagodzia133
Zakorzenienie
 
Avatar jagodzia133
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 059
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez bernadeta85 Pokaż wiadomość
Moje wesele się tam odbywało i byliśmy bardzo zadowoleni....
więcej=> https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2425
oooo to super bo sala mnie urzekła no nic zobaczymy w sobotę
__________________
początek
18.08.2010 - zaręczyny
19.05.2012 - ślub
Lili & Gabryś

jagodzia133 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 13:24   #2694
karolinka85
Rozeznanie
 
Avatar karolinka85
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 614
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez kobitkalong Pokaż wiadomość
karolinka85 i jagodzia133 my też mamy wesele w sali Dys 300! 4.08.2012 Co do pokrowców to pani właścicielka planowała szyć i powiedziała, że jak dobrze jej pójdzie, to na 2012 będą gotowe Musimy trzymać mocno kciuki żeby się wyrobiła
Hej widzę, że kolejna PMka ma w sali bankietowej Dys 300..
co do pokrowców to byłoby super..gdyby się Pani wyrobiła z ich uszyciem

---------- Dopisano o 14:24 ---------- Poprzedni post napisano o 14:21 ----------

Cytat:
Napisane przez jagodzia133 Pokaż wiadomość
Pytanie o lokal Klub Impuls w Świdniku?? Czy ktoś tam bym na weselu?? Jeśli tak to proszę o opinie bo jadę oglądać go w sobotę i jeśli będzie wszystko ok to zarezerwuje sobie termin.
Jagodzia133 to już niechcesz w Dys 300?!
karolinka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 14:04   #2695
jagodzia133
Zakorzenienie
 
Avatar jagodzia133
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 059
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez karolinka85 Pokaż wiadomość
Hej widzę, że kolejna PMka ma w sali bankietowej Dys 300..
co do pokrowców to byłoby super..gdyby się Pani wyrobiła z ich uszyciem

---------- Dopisano o 14:24 ---------- Poprzedni post napisano o 14:21 ----------


Jagodzia133 to już niechcesz w Dys 300?!
no chce ale jadę obejrzeć kilka sal i wtedy zdecyduje się na 100%. W IMPULSIE i w DYSIE300 jest taka sama cena. Oba mają dobre opinie. Ale sala w impulsie jest ładniejsza ma już materiał przy suficie,krzesła ładne więc nie trzeba by było pokrowców(zmniejsza się wydatek). Zobacz sobie na necie.
__________________
początek
18.08.2010 - zaręczyny
19.05.2012 - ślub
Lili & Gabryś


Edytowane przez jagodzia133
Czas edycji: 2011-02-23 o 14:07
jagodzia133 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 14:30   #2696
karolinka85
Rozeznanie
 
Avatar karolinka85
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 614
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez jagodzia133 Pokaż wiadomość
no chce ale jadę obejrzeć kilka sal i wtedy zdecyduje się na 100%. W IMPULSIE i w DYSIE300 jest taka sama cena. Oba mają dobre opinie. Ale sala w impulsie jest ładniejsza ma już materiał przy suficie,krzesła ładne więc nie trzeba by było pokrowców(zmniejsza się wydatek). Zobacz sobie na necie.
No sala niczego sobie..
ale mnie osobiście najbardziej podoba się nowa sala w Katarzynce II..
ale tam niestety już w styczniu jak dzwoniłam nie było wolnych terminów na 2012r.. ewentualnie listopad...
karolinka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 15:01   #2697
jagodzia133
Zakorzenienie
 
Avatar jagodzia133
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 059
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez karolinka85 Pokaż wiadomość
No sala niczego sobie..
ale mnie osobiście najbardziej podoba się nowa sala w Katarzynce II..
ale tam niestety już w styczniu jak dzwoniłam nie było wolnych terminów na 2012r.. ewentualnie listopad...
ja nowej sali nie widziałam i chyba nie chce widzieć żeby nie żałować
__________________
początek
18.08.2010 - zaręczyny
19.05.2012 - ślub
Lili & Gabryś

jagodzia133 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 15:43   #2698
patrycjja
Zadomowienie
 
Avatar patrycjja
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Newcastle
Wiadomości: 1 707
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

dziewczyny jeśli chodzi o salę polecam jaśmin w niedrzwicy. sama mam tam wesele i powiem szczerze że już pierwsze spojrzenie na nią i się zakochałam dużo przestrzeni , fajna scena, klimatyzacja i dekoracje całoroczne typu kilka kul spod sufitu- skromnie ale ładnie, zastanawiam się czy to wogólę doozdabiać. Minusem jak się doczytałam mogą być krzesła bo są typowo biurowe ale zawsze można kokardą lub czymś przewiązać. no i plusem albo minusem jest własny catering zależy co kto planuje zastanawiałam się jeszcze nad maciejową chatą , podoba mi się tamten klimat. ale pisałam do kilku lokali z pytaniem o ceny i jednak najlepiej przy dwudniowym weselu organizować pewne rzeczy samemu.
__________________
patrycjja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 18:41   #2699
jagodzia133
Zakorzenienie
 
Avatar jagodzia133
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 059
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez patrycjja Pokaż wiadomość
dziewczyny jeśli chodzi o salę polecam jaśmin w niedrzwicy. sama mam tam wesele i powiem szczerze że już pierwsze spojrzenie na nią i się zakochałam dużo przestrzeni , fajna scena, klimatyzacja i dekoracje całoroczne typu kilka kul spod sufitu- skromnie ale ładnie, zastanawiam się czy to wogólę doozdabiać. Minusem jak się doczytałam mogą być krzesła bo są typowo biurowe ale zawsze można kokardą lub czymś przewiązać. no i plusem albo minusem jest własny catering zależy co kto planuje zastanawiałam się jeszcze nad maciejową chatą , podoba mi się tamten klimat. ale pisałam do kilku lokali z pytaniem o ceny i jednak najlepiej przy dwudniowym weselu organizować pewne rzeczy samemu.
niestety troszkę za daleko nie chodzi o mnie bo dla mnie to bez różnicy 10min w tą czy w tą ale teściówka nie chce tak daleko

---------- Dopisano o 19:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:56 ----------

coś mało nas tutaj tak wszystkie są pochłonięte przygotowaniami??
__________________
początek
18.08.2010 - zaręczyny
19.05.2012 - ślub
Lili & Gabryś

jagodzia133 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 19:08   #2700
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki 2010, 2011 i 2012 wychodzą za mąż! - cz.IX

Cytat:
Napisane przez MissZuzia Pokaż wiadomość

kochana, na tym forum nie można sprzedawać ani dogadywać się w tej kwestii, zresztą koleżanka dostała już ostrzeżenie w tej sprawie
znam zasady forum, a moje pytanie dotyczyło tego gdzie owa sukienka została zakupiona i jak wrazenia - dopasowywanie i przymiarki, bo nie jestem zainteresowana jej sukienką
pozdrawiam
__________________
Dziecko jest jak miłość, która stała się widzialna...

_agatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:43.