czy to hipochondria? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-01, 16:50   #31
Mr Spock
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 63
Dot.: czy to hipochondria?

Cytat:
Napisane przez iga Pokaż wiadomość
właśnie wyszukując w internecie objawów kolejnej mojej jak sądzę "choroby" natknęłam się na ten wątek na wizażu i dziwnie mi to pisać ale jakoś lepiej mi z tym, że nie jestem sama z tą przypadłością... od kilku tygodni wmawiam sobie raka jelita/odbytu(ciągle tam coś czuję) i juz sama się zastanawiam czy to tylko wmawianie czy może rzeczywista choroba.. czy jest możliwe, że im więcej sobie wmawiam i im wiecej się doszukuję tym gorsze moje samopoczucie? to mi już żyć nie daje. Byłam u lekarza rodzinnego przepisał mi lek na zespół jelita wrażliwego i powiedział że jak mi nie przejdzie po tym leku to mnie pokieruje do chirurga miewam takie "urojenia" co jakiś czas, ale to już mnie całkowice przerasta
Ciężko jest poradzić sobie samemu, kiedy co przysłowiową chwilę odnajduje się kolejne nowinki mogące świadczyć o tym, że na horyzoncie widnieje śmiertelna choroba. Z twoich słów wnioskuję, że Twoją tradycją jest właśnie wyszukiwanie, na co jesteś rzekomo chora. Myślę, że w takiej sytuacji pomocne dla Ciebie byłoby gdybyś skonsultowała się nie tylko z lekarzem rodzinnym, lecz również z psychologiem lub psychiatrą. Powinnaś szeroko omówić z kimś Twoje problemy. Na wyszukiwanie sobie chorób nie pomagają leki (te przypisane przez psychiatrę mogą z kolei czasowo pomóc wyciszyć objawy), lecz praca nad własnymi procesami myślowymi. Podejmij stosowną decyzję i wybierz się do specjalisty. Przecież nie chcesz spędzić całego życia na szukaniu kolejnych chorób, prawda? Niestety, forum internetowe w pozbyciu się przypadłości Ci nie pomoże, jednak być może zagrzeje Cię do walki o lepsze życie.

Edytowane przez Mr Spock
Czas edycji: 2011-03-01 o 16:53
Mr Spock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 18:37   #32
iga
Rozeznanie
 
Avatar iga
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: My Own Paradise
Wiadomości: 844
GG do iga
Dot.: czy to hipochondria?

Mr Spock dziękuję Ci za te słowa i masz racje takie życie jest niezwykle frustrujące i męczące serdecznie pozdrawiam!
iga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 01:57   #33
Mr Spock
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 63
Dot.: czy to hipochondria?

Cytat:
Napisane przez iga Pokaż wiadomość
Mr Spock dziękuję Ci za te słowa i masz racje takie życie jest niezwykle frustrujące i męczące serdecznie pozdrawiam!
Życzę Ci powodzenia w Twoich zmaganiach
Mr Spock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 16:05   #34
LoLcIa123
Zakorzenienie
 
Avatar LoLcIa123
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8 486
Dot.: czy to hipochondria?

Czyżby wszystkie się uleczyły ?
Ja niestety nie mogę tego o sobie powiedzieć,aktualnie jestem na etapie Stwardnienia rozsianego,no cóż dziś mi się pogorszyło widzenie w jednym oku ,więc to na pewno pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego najchętniej bym się przejechała na pogotowie okulistyczne ,ale niestety w domu nikt nie chce mi wierzyć i mówia,że nikt ze mną nie pojedzie no cóż.. oprócz tego już mam 100innych objawów tej choroby,nie wiem jak mam sobie wybić to z głowy ,myslenie ze to tylko moja przyjaciółka hipochondria -mi nie pomaga,bo przecież nie zmyślam sobie objawów,nie... eh
__________________
"Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia."

Tymoteusz
23.11.2014r


LoLcIa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 19:31   #35
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: czy to hipochondria?

A ja mam coś dziwnego...
Sama choruję na parę przewlekłych chorób, ale zawsze sobie mówię "jakoś będzie", dzielnie chodzę na badania, zabiegi itp.
Za to w stosunku do osób które kocham, włącza mi się hipochondria. Najgorzej jest z moją mamą i TŻem. Z nimi chyba jestem najsilniej związana. Jak mamę coś zaboli to drętwieję ze strachu, boję się że umiera, że coś jej się może stać, że stracę mamę w wieku 23 lat, bo przecież ona ma JUŻ 58 (nie, żeby dziadkowie 90-tki dożyli ).
Wyganiam ją co chwilę na badania, a ona znowu w drugą stronę - uparcie nie idzie, choć proszę o zwykłą profilaktykę.
TŻ też - ledwo powiększy się węzeł chłonny, to nie śpię po nocy - może chłoniak? Bolą kolana - odkleja się rzepka?! Ciężko oddycha po bieganiu - czyżby astma?!

Wiem wiem, psycholog. Zostało mi wytłumaczone że klasyczny objaw DDA - lęk o najbliższych i silna (chwilami toksyczna wręcz) więź z nimi. Obawa utraty.
Ale... nie wiem jak to uspokoić...
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 19:42   #36
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: czy to hipochondria?

Cytat:
Napisane przez paollino Pokaż wiadomość
A ja mam coś dziwnego...
Sama choruję na parę przewlekłych chorób, ale zawsze sobie mówię "jakoś będzie", dzielnie chodzę na badania, zabiegi itp.
Za to w stosunku do osób które kocham, włącza mi się hipochondria. Najgorzej jest z moją mamą i TŻem. Z nimi chyba jestem najsilniej związana. Jak mamę coś zaboli to drętwieję ze strachu, boję się że umiera, że coś jej się może stać, że stracę mamę w wieku 23 lat, bo przecież ona ma JUŻ 58 (nie, żeby dziadkowie 90-tki dożyli ).
Wyganiam ją co chwilę na badania, a ona znowu w drugą stronę - uparcie nie idzie, choć proszę o zwykłą profilaktykę.
TŻ też - ledwo powiększy się węzeł chłonny, to nie śpię po nocy - może chłoniak? Bolą kolana - odkleja się rzepka?! Ciężko oddycha po bieganiu - czyżby astma?!

Wiem wiem, psycholog. Zostało mi wytłumaczone że klasyczny objaw DDA - lęk o najbliższych i silna (chwilami toksyczna wręcz) więź z nimi. Obawa utraty.
Ale... nie wiem jak to uspokoić...
A jesteś DDA?
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 21:50   #37
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: czy to hipochondria?

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;3104104 6]A jesteś DDA?[/QUOTE]
No skoro napisałam że klasyczny objaw, to skądś o tym DDA wiem i skądś to znam. Inaczej bym zaprzeczyła psychologowi, że to niemożliwe bo nie jestem DDA.
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-14, 21:24   #38
LoLcIa123
Zakorzenienie
 
Avatar LoLcIa123
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8 486
Dot.: czy to hipochondria?

Ja również jestem DDA
__________________
"Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia."

Tymoteusz
23.11.2014r


LoLcIa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 12:11   #39
piiz
Raczkowanie
 
Avatar piiz
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 244
Dot.: czy to hipochondria?

Cytat:
Napisane przez LoLcIa123 Pokaż wiadomość
Czyżby wszystkie się uleczyły ?
Ja niestety nie mogę tego o sobie powiedzieć,aktualnie jestem na etapie Stwardnienia rozsianego,no cóż dziś mi się pogorszyło widzenie w jednym oku ,więc to na pewno pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego najchętniej bym się przejechała na pogotowie okulistyczne ,ale niestety w domu nikt nie chce mi wierzyć i mówia,że nikt ze mną nie pojedzie no cóż.. oprócz tego już mam 100innych objawów tej choroby,nie wiem jak mam sobie wybić to z głowy ,myslenie ze to tylko moja przyjaciółka hipochondria -mi nie pomaga,bo przecież nie zmyślam sobie objawów,nie... eh
Hej,a jakie masz inne objawy SM?,mnie męczą zawroty głowy,czasem ból gałki ocznej oraz ostatnio drętwienie rak i nóg.
Też "przeszłam" już wiele chorób,ale jedną chorobę przewlekłą jelita (CD) najprawdopodobniej mam,po badaniach niejednoznacznych lekarz mówi że na 90% mam ją, to dlaczego teraz mam przypuszczać że to hipochondria?

Udałam się do psychiatry i prawdopodobnie to nerwica hipochondryczna,które być może jest na podłożu depresyjnym.
Dostałam malutką dawkę leku Fluanxol i jutro wybieram się na pierwszy seans psychoterapii.
__________________


Edytowane przez piiz
Czas edycji: 2012-02-12 o 19:22
piiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:16.