Perfumy w książkach... - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-15, 21:30   #211
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Perfumy w książkach...

Cytat:
Napisane przez kamena Pokaż wiadomość
Nie wierzę że zapomniałam napisać w tym wątku o jednym z moich ulubionych pisarzy, Tomie Robbinsie, i jego "Jitterbug Perfume" (Perfumy w rytmie jitterbuga) - powieść, jak wszystkie tego autora, wielowątkowa, jest i o poszukiwaniu perfum doskonałych, i o komponowaniu perfum, i o perfumiarzach, i o wielu innych sprawach perfumowych i nie tylko, a wszystko podane typowo po robbinsowemu, czyli inteligentnie i z ogromnym poczuciem humoru.

A z ciekawostek, firma Opus Oils wyprodukowała perfumy o nazwie Jitterbug, po nutach sądząc właśnie na podstawie tej powieści.
O dzięki Ci za ten post
Już jakiś czas temu kolega polecił mi tę książkę, tytuł oczywiście szczególnie przykuł moją uwagę, ale ponieważ lista była bardzo długa, jakoś nie udało mi się do niej dotrzeć. No i zostałam na etapie zastanawiania się, czy ma poza tytułem cokolwiek wspólnego z perfumami. Już wiem, że ma - więc przesuwa się na pierwsze miejsce na liście 'do przeczytania w wakacje'
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 11:44   #212
kamena
ʞɐɯǝuɐ
 
Avatar kamena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: powązki
Wiadomości: 6 987
Dot.: Perfumy w książkach...

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
O dzięki Ci za ten post
Już jakiś czas temu kolega polecił mi tę książkę, tytuł oczywiście szczególnie przykuł moją uwagę, ale ponieważ lista była bardzo długa, jakoś nie udało mi się do niej dotrzeć. No i zostałam na etapie zastanawiania się, czy ma poza tytułem cokolwiek wspólnego z perfumami. Już wiem, że ma - więc przesuwa się na pierwsze miejsce na liście 'do przeczytania w wakacje'
Przeczytaj, wg mnie naprawdę warto. Tylko Robbinsa trzeba czytać z przymrużeniem oka. Albo i obu oczu. A przy okazji tej książki pamiętać, że powstała dobre ćwierć wieku temu i jeśli chodzi o perfumy to się nieco zdezaktualizowała.
__________________
"This is a ticket for the bus that inkubi, suckubi, and serialbi ride to work. There's only one bus, because otherwise it'd be a bi, and then it'd be too busy exploring dating options to pick anyone up."

EVERY WOMAN IS A STAR
kamena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 16:22   #213
caffe ristretto
Rozeznanie
 
Avatar caffe ristretto
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 552
Dot.: Perfumy w książkach...

Przejrzałam w kiosku Twoj Styl Oprócz fotoszopowej Cieleckiej i sesji mody dla anorektycznych 14 latek jest trochę o węchu
1. Sesja w galilu i opinie czytelników twojego(tia) o zapachach. Zapamiętałam że MR przypomina mężczyznom alkohol(?) i kobietę pogodną Kobiety o MR mówią że to pub i wanilia. Są opinie też o Angel i chyba Tresor i parę innych
2. Wywiad z F.Demachy, w którym rozpływa się nad Diorami.
3. Artykuł o braku węchu, emocjach ( ale nie wiem o czym konkretnie pisane )

straszna nudziarsko-propagandowa papa zrobiła się z Twojego Stylu. nie czytałam wieki i mam wrażenie bylejakości & nachalnego promowania typu - sukienka z HM 367 zł , brocha z apart 1232 zł i reklama na co drugiej stronie.
caffe ristretto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 09:12   #214
selya
Zadomowienie
 
Avatar selya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 976
Dot.: Perfumy w książkach...

Angelologia (Danielle Trussoni) - ulubionym zapachem Gabrielli był Shalimar
__________________

dear darkness

selya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 18:56   #215
Halkatlah
Raczkowanie
 
Avatar Halkatlah
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 397
Dot.: Perfumy w książkach...

Było już? Isadora, bohaterka "spadochronów i pocałunków" Eriki Jong przed każdą randką bierze kąpiel z dodatkiem płynu Opium a potem obficie spryskuje się tymi też perfumami.

"Właśnie, zapachy. Jak to się dzieje, że zapachy tak nieomylnie przywołują wspomnienia? Kiedyś czytała, ze nerwy zapachowe stanowią najstarsze części mózgu, co mocno przybliża nas do ssaków niższych, jeżeli uzna się, co jest niezgodne z prawdą, że psy i dromadery to ssaki niżej rozwinięte. Isadora jest świetna w rozróżnianiu i zapamiętywaniu zapachów. Zawsze miała skłonność do lekko przepoconych panów, uważa, że są bardziej seksowni od typów rzetelnie wykąpanych. Jeśli chodzi o nią samą to wydaje majątek na perfumy, obecnie jej ulubiony zapach to Opium. Jeśli się ładnie pachnie, można zawojować cały świat, żartuje. Jej sympatie zapachowe zmieniały się od Chanel No.5 za czasów szkolnych, przez Shalimar w college'u, Ma Griffe na uniwersytecie, do Fidji, kiedy poznała Josha, potem Bal a Versailles i Joy w latach ich pomyślnego pożycia, wreszcie Opium, którego zaczęła używać po urodzeniu dziecka, kiedy poczuła się dorosłą, spełnioną kobietą. Co to może znaczyć? Że kobiecość potrzebuje opiatów?"

Uwielbiam ją
Halkatlah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 12:34   #216
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Perfumy w książkach...

Lisa Gardner - Samotna

Bobby Dodge próbujący przywołać wspomnienia o matce: "Jak przez mgłę przypomniał sobie brązowe oczy, ciemne włosy rozwiane wokół bladej twarzy, zapach perfum White Shoulders."
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 10:21   #217
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Perfumy w książkach...

Chora na schizofrenie Anna (chociaz moze ona wogole nie istnieje tylko jest wymyslem psychiatry, na razie jeszcze czytam, wiec nie znam zakonczenia) uzywa Opium.
"Terapia" Sebastiana Fitzek'a
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-19, 14:15   #218
wiorka_sforna
Raczkowanie
 
Avatar wiorka_sforna
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 91
Dot.: Perfumy w książkach...

Pan Mąż aktorki Róży z "Senności" W.Kuczoka używa Hugo Bossa.
wiorka_sforna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 14:03   #219
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Perfumy w książkach...

Rebeka z książki "Pod jednym dachem" używa Stelli McCartney
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 16:06   #220
Mikulinka17
Rozeznanie
 
Avatar Mikulinka17
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 888
Dot.: Perfumy w książkach...

Krystyna Janda w "Moja droga B" napawa się "Być może..." za 3,50zł ze stacji beznzynowej

sentyment
__________________
Wymienię perfumy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269655
Mikulinka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 16:22   #221
warzywniak
Raczkowanie
 
Avatar warzywniak
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 358
Dot.: Perfumy w książkach...

o właśnie. zachodziłam w głowę co to było, a nie mogłam znaleźć. (:
warzywniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-06, 08:20   #222
caffe ristretto
Rozeznanie
 
Avatar caffe ristretto
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 552
Dot.: Perfumy w książkach...

Ziemia obiecana rozdział XIV fragment o miłości i perfumach
Długi cytat

Józio Jaskólski był pomiędzy nimi najmłodszym. grać nie umiał, ale żył z nimi blisko i często przychodził, bo namiętnie lubił słuchać ich opowiadań o różnych awanturach miłosnych. Marzył bowiem o miłości z całą pasją osiemnastoletniego chłopaka, surowo wychowanego.

Tamci grali, a on przepisywał sobie list miłosny, jaki mu dał do przeczytania Malinowski, który z powodu swojej urody dosyć ich otrzymywał

List był pisany nieortograficznie, ale tak namiętnie. że Józio czerwienił się co chwila i zamglonymi oczyma wpatrywał się w te szeregi koszlawych i niezgrabnych liter.

Upajał się tymi wybuchami dzikiej czułości i równocześnie gryzło go straszne pragnienie, żeby go kto tak kochał, a raczej, żeby otrzymywał podobne listy.

Muzyka skończyła się wreszcie, bo posługaczka wniosła samowar. Horn pomagał nakrywać stół i sam rozstawiał szklanki.

- Wilczek, trzy razy pan sfałszowałeś. Wziąłeś pan C zamiast D, potem jechałeś pan o jedną oktawę niżej - zaczął Blurnenfeld.

- Nic nie szkodzi, bo was dogoniłem prędko - śmiał się Wilczek chodząc po pokoju, zacierał ręce, a potem bardzo uperfumowaną chustką obcierał sobie tłustą, okrągłą twarz, pokrytą rzadkim, niezdecydowanego koloru zarostem.

- Pachniecie jak cały skład perfum! - szepnął Horn.

- Mam perfumy w komis! - usprawiedliwiał się.

- Czym wy już nie handlujecie? - śmiał się Szulc, który pomimo swojej baryłkowatości raźno się uwijał, nalewając herbatę dla wszystkich.

- Choćby waszym mięsem, Szulc.
caffe ristretto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-26, 12:04   #223
Karolina2211
Raczkowanie
 
Avatar Karolina2211
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: kujawy
Wiadomości: 489
GG do Karolina2211
Dot.: Perfumy w książkach...

Sarah-Kate Lynch "Dom córek" jedna z sióstr Mathilda specjalista od PR-u używa perfumy Clive Christian.

"Spędzone przed lustrem dwie, długie godziny, sprawiły, że wyglądała pięknie, a kilka kropel ulubionych perfum Clive Christian idealne dopełniło całości."

Ciekawa jestem jak muszą pachnieć najdroższe perfumy świata
__________________
Some say love it is a river
That drowns the tender reed.
Some say love it is a razor
That leaves your soul to bleed.
Some say love it is a hunger
An endless, aching need
I say love it is a flower,
And you it's only seed...........



-The Rose-
Karolina2211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-26, 19:22   #224
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Perfumy w książkach...

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
O dzięki Ci za ten post
Już jakiś czas temu kolega polecił mi tę książkę, tytuł oczywiście szczególnie przykuł moją uwagę, ale ponieważ lista była bardzo długa, jakoś nie udało mi się do niej dotrzeć. No i zostałam na etapie zastanawiania się, czy ma poza tytułem cokolwiek wspólnego z perfumami. Już wiem, że ma - więc przesuwa się na pierwsze miejsce na liście 'do przeczytania w wakacje'
Przeczytaj jeszcze przed wakacjami!
Mnie w tej książce poraził motyw buraka - szukam tego zapachu od tamtej pory! ;-)

A żeby nie było off topa, to zapamiętałam, że w Jeżycjadzie Gabryśka używała Aqua di Gio, a Natalia (chyba) Masumi. I córki Gabryśki jej podbierały ;-)(mowa o częściach z lat 90')
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-26, 20:37   #225
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 674
Dot.: Perfumy w książkach...

W książce "Diabeł ubiera się u Prady" (na podstawie której powstał film z Meryl Streep i Anne Hathaway), tytułowa diablica czyli Miranda Priestley nosi Bvlgari.
Poza tym parokrotnie w książce przewija się ... balsam niemowlęcy Johnsons&Johnsons i to zawsze na panach.
Jakoś więcej zapachów z tej powieści nie zakodowałam, mimo, że nazwisk górnopółkowych kreatorów przewijają się tam dziesiątki. Jest dużo toreb, ciuchów i butów ale nie zapachów. Może dlatego, że autorka jest palaczką.

Edytowane przez rozważna_i_romantyczna
Czas edycji: 2011-03-26 o 20:39
rozważna_i_romantyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 00:37   #226
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Perfumy w książkach...

Cytat:
Napisane przez rozważna_i_romantyczna Pokaż wiadomość
Jest dużo toreb, ciuchów i butów ale nie zapachów. Może dlatego, że autorka jest palaczką.


Mnie porażało w tej książce, że ona co i raz podkreśla, że nie zna się na modzie, guzik ją ona obchodzi, ma mgliste pojęcie o projektantach, ale każdą rzecz, jaką widzi - od razu przypisuje do odpowiedniego.
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 14:36   #227
oczeretka
Rozeznanie
 
Avatar oczeretka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 505
Dot.: Perfumy w książkach...

Dorota Terakowska: Ono.

Teresa odsuwa talerze, przestawia pudło z kompletem sztućców w plastikowych oprawkach i trafia na tekturowe pudełeczko. Wewnątrz jest pożółkła wata, a w niej ukryty skarb.Skarb leży schowany już ponad trzy lata i jeszcze nie nadeszła okazja aby go użyć.(...) Zaciska dłoń na swoim skarbie i biegnie na górę. Jest taki malutki. Tak mały, że kiedyś bała się go dotknąć, by nie zniknął.
- Masz - mówi do córki, rozwierając dłoń. Miniaturowy flakonik lśni w świetle lamy, rzucając tęczowe refleksy.
- Perfumy? - pyta z niedowierzaniem Ewa. - Prawdziwe perfumy?
- Prawdziwe. Francuskie. Chanel. Przeczytaj sama... Widzisz? - podsuwa z dumą Teresa. - Niewiele ich, tylko resztka, ale za to najprawdziwsze, a nie jak byle podróby z kiosku - dodaje.
(...)
Jak coś tak drogiego może być równocześnie tak małe - dziwi się Teresa, obwąchując filigranową buteleczkę. Buteleczka stoi na półce w eleganckiej łazience, wśród wielu innych flakoników. "Chanel nr 5", czyta Teresa i pierwszy raz ogląda ten magiczny, zamknięty w przezroczystym szkle zapach; widzi go nie na reklamowej wkładce w kolorowym piśmie, ale w rzeczywistości. (...) Zza drzwi łazienki dobiega gwar głosów, są imieniny naczelnika poczty, szefa Jana. (...) Odruchowo rozgląda się wokół, mimo że jest sama w tej wykafelkowanej na różowo łazience, a potem wciska flakonik na dno torebki. "Kogo ona posądzi, jak jest nas tu ze dwadzieścia osób?"

Córce powiedziała, że Chanel ma od wielbiciela Potem uczy ją jak obchodzić się z perfumami. 19-letnia Ewa "ubrana" w perfumy idzie na sylwestra. Tam ma swoje pięć minut w świetle reflektorów. Swoje powodzenie przypisuje Chanel. Potem gwałci ją trzech facetów. Taki wątek perfumowy.
oczeretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 13:03   #228
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Perfumy w książkach...

Brontë Charlotte - "villette" - Lucy Snow pachniała Werbeną, nie było marki.

(Mam nadzieję że nie pomyliłam książek)
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 14:31   #229
warzywniak
Raczkowanie
 
Avatar warzywniak
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 358
Dot.: Perfumy w książkach...

o. właśnie czytam tę książkę. (:
warzywniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-13, 12:33   #230
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Perfumy w książkach...

Patricia Cornwell "Punkt Zapalny"
Benton pachniał wodą kolońską Givenchy III
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 11:53   #231
oczeretka
Rozeznanie
 
Avatar oczeretka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 505
Dot.: Perfumy w książkach...

W Statecznej i postrzelonej Szwai Stateczna pachnie Kenzo, Kashâya. Ale tylko dlatego, że ów zapach podobał się jej facetowi.
oczeretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 17:27   #232
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: Perfumy w książkach...

Ofiara losu, czwarta część kryminalnej sagi Camilli Lackberg zaczyna się następująco:

W pamięciu został mu zwłaszcza zapach jej perfum, tych ze lśniącej fioletowej buteleczki, którą trzymała w łązience. Słodki i duszny. Kiedyś, już będąc dorosły, szukał ich długo w perfumerii, aż w końcu znalazł. Na widok nazwy aż się zaśmiał: ''Poison''(...)
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 10:38   #233
aga_tka_2
Zakorzenienie
 
Avatar aga_tka_2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 243
GG do aga_tka_2
Dot.: Perfumy w książkach...

W książce Hanny Bakuły "Tajski masaż", którą aktualnie czytam - Helenka (jedna z bohaterek książki) dostaje na gwiazdkę perfumy White Linen na które wcześniej "złożyła zamówienie"
__________________
Tylko cukier w KOTKACH nie tuczy

aga_tka_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 12:05   #234
prowokatorka
Zadomowienie
 
Avatar prowokatorka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 538
Dot.: Perfumy w książkach...

W książce ,,Kobiety rządzą światem'' przez stronice czuć zapach Mitsouko
__________________
[I][FONT=Garamond][SIZE=1][FONT=Franklin Gothic Medium]


Dafi {*} 22.06.2011 godz 20.
Na zawsze zostaniesz w moim sercu
Jodzi {*} 31.08.2013
Skarbeczku jesteś już w ptasim raju
prowokatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 19:47   #235
caffe ristretto
Rozeznanie
 
Avatar caffe ristretto
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 552
Dot.: Perfumy w książkach...

Już nie mogę doczekac się książki "sypiając z wrogiem" Hala Vaughana. Z tego co doczytałam będzie zajmująca.
caffe ristretto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 20:32   #236
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Perfumy w książkach...

Któryś z Forsyte'ów , niestety nie pamiętam który , pachniał oppoponaxem .
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 08:29   #237
oczeretka
Rozeznanie
 
Avatar oczeretka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 505
Dot.: Perfumy w książkach...

W "Przekładzie dowolnym" Hanny Cyngler on pachnie Bossem, ona White Musk. Ona do niego w ogóle zaczyna zwracać się per Boss, w ogóle w książce kilka razy pożądnie pachnie ich perfumami
oczeretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 09:33   #238
oczeretka
Rozeznanie
 
Avatar oczeretka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 505
Dot.: Perfumy w książkach...

"Znowu zaczął przewracać kartki. Nie umiał zdobyć się na systematyczne, kolejne ich przewertowanie. Jasnoszary, w seledyn wpadający ich kolor, jedwabista szorstkość papieru i ten zapach. Podniósł je do twarzy i oddychał przez chwilę subtelnym, nikłym zapachem perfum. Przypominały narcyzy." T. Dołęga-Mostowicz Bracia Dalcz i S-ka. Może Krzysztof poperfumował je Narcisse Noir Carona z 1911 roku? Tylko taki zapach przedwojenny a narcyzowy przychodzi mi do głowy.
oczeretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 10:37   #239
oczeretka
Rozeznanie
 
Avatar oczeretka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 505
Dot.: Perfumy w książkach...

"Następnego dnia wybrałem się z Roszkiem po nowe perfumy, żeby zakasować zapachem Jacę. Uznałem samowolnie, że Jaca będzie pachniał Davidoffem i natychmiast poinformuje o tym panią Roszko w SMSie: Mój Davidoff pachnie tylko dla Ciebie."
Z "Talków w wielkim mieście" Talko i Piątkowskiej.
oczeretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 10:49   #240
selya
Zadomowienie
 
Avatar selya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 976
Dot.: Perfumy w książkach...

właśnie zaczęłam czytać 'Zapachy miast" Dawida Rosenbauma
http://czytajodlewej.wordpress.com/2...wid-rosenbaum/
książka jest pełna zapachów przyrody, ludzi, jedzenia, miejsc, olejków aromatycznych i perfum
- opowieść o podróżach, w których dominującym zmysłem jest węch
o wędrowaniu za zapachem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 4950_image_file.jpg (35,3 KB, 4 załadowań)
__________________

dear darkness

selya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-22 00:00:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:16.