Praca na cały etat wraz z nadgodzinami + studia zaoczne. Jak Wy sobie z tym radzicie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-13, 10:36   #31
Unicode
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 151
Dot.: Praca na cały etat wraz z nadgodzinami + studia zaoczne. Jak Wy sobie z tym rad

Zgadzam sie.

Z calym szacunkiem ale tylko bogaci, dobrze ustawieni (czyli tacy, ktorzy maja zapewniona posade w np. rodzinnej firmie) moga sobie pozwolic na studiowanie gownianych, hobbystycznych kierunkow dla "przyjemnosci i rozwoju osobistego".

Ty jestes biedna i powinnas zdobyc konkretny zawod (lekarz, informatyk czy technik), ktory pozwoli ci poprawic twoja sytuacje materialna i przestac glodowac.

Nie zrozum mnie zle - jestem jak najbardziej za tym, by robic w zyciu, to co sie lubi i zyc z pasji. I owszem - da sie. Ale z tego watku nie wynika bys miala pomysl, w jaki sposob ze swojego hobby zarobic na chleb.

Do tego jako studentka zaoczna raczej nie masz szans na prace naukowa.

O co mi chodzi - po prostu meczysz sie, ciezko tyrasz i po co? Po historii i tak nadal bedziesz pracowac w call center za najnizsza krajowa. Czy nie lepiej zainwestowac w konkretne, porzadne studia, ktore poprawia twoja przyszlosc i sprawia, ze wysilek sie oplaci?

Przeciez jesli zaczniesz zarabiac normalne pieniadze to i bedzie cie stac na studia hobbystyczne.
Unicode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 12:37   #32
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Praca na cały etat wraz z nadgodzinami + studia zaoczne. Jak Wy sobie z tym rad

Cytat:
Zgadzam sie.

Z calym szacunkiem ale tylko bogaci, dobrze ustawieni (czyli tacy, ktorzy maja zapewniona posade w np. rodzinnej firmie) moga sobie pozwolic na studiowanie gownianych, hobbystycznych kierunkow dla "przyjemnosci i rozwoju osobistego".

Ty jestes biedna i powinnas zdobyc konkretny zawod (lekarz, informatyk czy technik), ktory pozwoli ci poprawic twoja sytuacje materialna i przestac glodowac.

Nie zrozum mnie zle - jestem jak najbardziej za tym, by robic w zyciu, to co sie lubi i zyc z pasji. I owszem - da sie. Ale z tego watku nie wynika bys miala pomysl, w jaki sposob ze swojego hobby zarobic na chleb.

Do tego jako studentka zaoczna raczej nie masz szans na prace naukowa.

O co mi chodzi - po prostu meczysz sie, ciezko tyrasz i po co? Po historii i tak nadal bedziesz pracowac w call center za najnizsza krajowa. Czy nie lepiej zainwestowac w konkretne, porzadne studia, ktore poprawia twoja przyszlosc i sprawia, ze wysilek sie oplaci?

Przeciez jesli zaczniesz zarabiac normalne pieniadze to i bedzie cie stac na studia hobbystyczne.
Dzisiaj 08:35
Ufff.. coż za teorie
Gwoli informacji- jezeli ktoś ma "łeb do interesów", to z "abstrakcyjnym", pewnie jak dla Ciebie wykształceniem typu slawistyka, fizyka teoretyczna, filozofia itp... może dojśc do duuuzej kasy (konkretne przypadki z mojej rodziny), a ludzie z "modnych" kierunków zarzadzanie, marketing itp... których teraz jest na pęczki, którzy poszli na studia, bo po nich beda zarabiac kuuupe kasy, dzis pracuja w hipermarketach wystawiając towar na półkach.

Osobiście jestem przeciw studiowaniu czegoś co "da Ci szmal", ale czego nie lubisz, nie interesuje Cie to, bo później w ten sposób kierunkujesz sie na prace, której... równiez nie będiesz lubił. A tak do kasy sie rzadko dochodzi.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 12:40   #33
WithLove
Raczkowanie
 
Avatar WithLove
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 327
Dot.: Praca na cały etat wraz z nadgodzinami + studia zaoczne. Jak Wy sobie z tym rad

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
Ufff.. coż za teorie
Gwoli informacji- jezeli ktoś ma "łeb do interesów", to z "abstrakcyjnym", pewnie jak dla Ciebie wykształceniem typu slawistyka, fizyka teoretyczna, filozofia itp... może dojśc do duuuzej kasy (konkretne przypadki z mojej rodziny), a ludzie z "modnych" kierunków zarzadzanie, marketing itp... których teraz jest na pęczki, którzy poszli na studia, bo po nich beda zarabiac kuuupe kasy, dzis pracuja w hipermarketach wystawiając towar na półkach.

Osobiście jestem przeciw studiowaniu czegoś co "da Ci szmal", ale czego nie lubisz, nie interesuje Cie to, bo później w ten sposób kierunkujesz sie na prace, której... równiez nie będiesz lubił. A tak do kasy sie rzadko dochodzi.
Zgadzam się z tym w zupełności
__________________



You could get your heart broken or you could have the greatest love affair the world has ever known.
But you're never gonna know unless you try.
WithLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 12:45   #34
Unicode
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 151
Dot.: Praca na cały etat wraz z nadgodzinami + studia zaoczne. Jak Wy sobie z tym rad

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
Ufff.. coż za teorie
Gwoli informacji- jezeli ktoś ma "łeb do interesów", to z "abstrakcyjnym", pewnie jak dla Ciebie wykształceniem typu slawistyka, fizyka teoretyczna, filozofia itp... może dojśc do duuuzej kasy (konkretne przypadki z mojej rodziny),
Przeciez napisalam, ze popieram ludzi ktorzy z pasji potrafia zrobic $$$ i nie zaprzeczam, ze takowi istnieja.

Tyle tylko, ze autorka watku nie nalezy do tych co maja "leb do interesow", sa obrotni etc. Dziewczyna ledwo wiaze koniec z koncem w smieciowej pracy. Dla takich ludzi (zwyklych, ktorzy nie maja "lab do interesow" i bog wie jakiej sily przebicia) lepszym wyjsciem bedzie cos konkretnego.

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
a ludzie z "modnych" kierunków zarzadzanie, marketing itp... których teraz jest na pęczki, którzy poszli na studia, bo po nich beda zarabiac kuuupe kasy, dzis pracuja w hipermarketach wystawiając towar na półkach.
Dlatego napisalam o kierunkach medycznych, po ktorych praca zawsze bedzie a nie o zarzadzaniu.

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
Osobiście jestem przeciw studiowaniu czegoś co "da Ci szmal", ale czego nie lubisz, nie interesuje Cie to, bo później w ten sposób kierunkujesz sie na prace, której... równiez nie będiesz lubił. A tak do kasy sie rzadko dochodzi.
To, ze praca nie jest twoja zyciowa pasja, nie oznacza, ze jej nie lubisz.
Unicode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 13:07   #35
anq302
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 18
Dot.: Praca na cały etat wraz z nadgodzinami + studia zaoczne. Jak Wy sobie z tym rad

Autorko! Doskonale Ciebie rozumiem, bowiem jestem w podobnej, równie trudnej sytuacji (studiuję zaocznie, pracuję na cały etat od pon. do pt i na umowę zlecenie średnio trzy razy w tygodniu, mam na utrzymaniu nie tylko siebie, ale i siostrę).
Nie mogę z przekoanniem napisać, że sobie radzę, ale z całą pewnością piszę, że się staram - podobnie jak Ty Nie ma, moim zdaniem, złotego środka na takową sytuację - prędziej czy później dopada zmęczenie, rozgoryczenie, żal (że inni mają lepiej). Warto jednak z tym walczyć, bo wytrwałością więcej zdziałasz
Ja to sobie tłumaczę w ten sposób, że teraz się męczę po to, by w przyszłości mieć lepiej
Moja rada: postaraj się wygospodarować w tygodniu kilka chwil tylko i wyłącznie dla Ciebie: zrób sobie małe SPA w domu (na zmęczenie polecam gorącą kąpiel z olejkiem bananowym bądź kokosowym ), pobiegaj, poćwicz na siłowni, ogłądnij dobry film, idź na imprezę - coś, co sprawi, że na chwilę oderwiesz się od codzienności i zregenerujesz siły.
Pozdrawiam i życzę sukcesów!
anq302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 13:14   #36
zagubiona_w_swoich_snach
Zakorzenienie
 
Avatar zagubiona_w_swoich_snach
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3 477
Dot.: Praca na cały etat wraz z nadgodzinami + studia zaoczne. Jak Wy sobie z tym rad

Cytat:
Napisane przez Unicode Pokaż wiadomość

Dlatego napisalam o kierunkach medycznych, po ktorych praca zawsze bedzie a nie o zarzadzaniu.

Ale to jest zajecie do ktorego trzeba miec powolanie mniejsze badz wieksze ale napewno nie motyw "cholera, jestem biedna -zostane lekarzem".

Jak sie ktos czyms naprawde interesuje i jest w to zaangazowany i jest w tym dobry to i prace znajdzie wg mnie.
__________________
Nie możesz zmienić wszystkiego.
Możesz za to zmienić jedną, małą rzecz.
I tak to działa.
zagubiona_w_swoich_snach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 13:24   #37
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Praca na cały etat wraz z nadgodzinami + studia zaoczne. Jak Wy sobie z tym rad

Autorko
Myślę, że większość osób żyje intensywnie. Niestety taki urok dzisiejszych czasów.. Ja również pracuje na etat + studiuje zaocznie. Zajęcia mam właściwie co tydzień. W pracy mam sporo wolnego, także jak tylko mogę to zaglądam do książek. Teraz podjęłam się jeszcze prowadzenia własnej działalności także dodatkowa praca mnie czeka + zamierzam od nowego roku podjąć drugi kierunek studiów. Jednak wiele przedmiotów powiela mi się, także myślę, że dojdzie mi max kilka przedmiotówCzasem czuje się zmęczenie szczególnie jak muszę spedzić w szkole 12 godzin i na drugi dzień rano wstać na 7 do pracy, no ale cóż.. trzeba Swoją drogą strasznie dużo godzin przepracowujesz... Chyba lepszym rozwiązaniem będzie poszukanie lepiej płatnej pracy gdzie za mniejszą ilość godzin zarobisz więcej a to oznacza więcej siły
Powodzenia

Edytowane przez olcia 810
Czas edycji: 2011-05-13 o 13:26
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-13, 13:42   #38
Unicode
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 151
Dot.: Praca na cały etat wraz z nadgodzinami + studia zaoczne. Jak Wy sobie z tym rad

Cytat:
Napisane przez zagubiona_w_swoich_snach Pokaż wiadomość
Ale to jest zajecie do ktorego trzeba miec powolanie mniejsze badz wieksze ale napewno nie motyw "cholera, jestem biedna -zostane lekarzem".
Lekarz, pielegniarka, programista, sieciowiec, farmaceuta - to smietanka zawodow, ktore daja pieniadze i sa poszukiwane na rynku pracy. Nie wszystkie wymagaja powolania. A oprocz smietanki sa jeszcze inne, po ktorych o prace o wiele latwiej niz po historii.

Do tego studium policealne - do wyboru, do koloru.

Cytat:
Napisane przez zagubiona_w_swoich_snach Pokaż wiadomość
Jak sie ktos czyms naprawde interesuje i jest w to zaangazowany i jest w tym dobry to i prace znajdzie wg mnie.
Tak. Ale my tu mowimy o dziewczynie, ktora zapieprza w call center a historie studiuje, bo "lubi" i "dla wlasnej satysfakcji". Nie wspominala nic o wielkiej pasji i pomysle na zycie zwiazanym z historia.

Zapieprza, by sie utrzymac wiec nie ma nawet czasu na to, by zrobic cos ponad to, ze zalicza przedmioty.


Sama studiuje "abstrakcyjny" kierunek i wiem jak to wyglada.

50% moich znajomych sie przekwalifikowalo badz rozpoczelo 2 kierunek. Wiekszosc z nich zaluje, ze nie wybrala od poczatku czegos innego, bo po co marnowac 3-5 lat zycia skoro i tak trzeba sie przekwalifikowac.

40% moich znajomych wybralo najbardziej rynkowa dzialke jaka sie dalo i z ktorej mozna jako tako wyzyc (ale czy historia ma jakakolwiek rynkowa dzialke?)

10% (w tym ja) poszlo za pasja - kierunkowa badz niezwiazana z kierunkiem studiow. Staze, projekty, kola naukowe etc.

Sek w tym, ze zadne z 10% nie musi zapieprzac na ponad 1 etat, by sie utrzymac (nikt nie jest bog wie jak bogaty ale ma warunki, by moc sie rozwijac).

Na wkrecanie sie niestety tez trzeba miec czas. A autorka tego czasu nie ma. A samo skonczenie historii - zwlaszcza zaocznie (nawet na 5) nic jej nie da (dlatego hobbystyczne studiowanie kierunku, bez zaangazowania ponad zaliczanie przedmiotow uwazam za "przywilej" ludzi, ktorzy prace maja juz zapewniona).

Czy w tej sytuacji nie lepiej, by wybrala kierunek po ktorym nie musi sie nigdzie "wkrecac"? Kierunek, ktory wystarczy skonczyc, by znalezc prace?

Edytowane przez Unicode
Czas edycji: 2011-05-13 o 14:07
Unicode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 13:59   #39
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Praca na cały etat wraz z nadgodzinami + studia zaoczne. Jak Wy sobie z tym rad

Ja juz swoje powiedzialam - szukaj czegos za wyzsza stawke. Mozesz udzielac chociazby korepetycji, na przyklad z historii, moze z czegos pokrewnego lub jak znasz to z jezyka (tu jest wiekszy popyt). Jak wezmiesz stawke 25 zl za godzine, to za dwie godziny zarobisz 50 zl, czyli tyle ile w ciagu 6 godzin Twojej obecnej pracy...

W wakacje masz wolne, to mozesz wtedy wyjechac zagranice na 3 miesiace. Znam osoby, ktore tak potrafily zrobic dzienne i to znacznie bardziej pracochlonne niz historia.

Lekcewazenie historii jest niepowazne i swiadczy o braku zrozumienia znaczenia tej nauki i jej roli w wspolczesnym swiecie. Ja bym nie chciala doczekac Polski, w ktorej nie bedzie humanistow.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 14:05   #40
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Praca na cały etat wraz z nadgodzinami + studia zaoczne. Jak Wy sobie z tym rad

Rena, ale ile znasz firm, które potrzebują historyków?
To nie chodzi o lekceważenie nauki samej w sobie, tylko o perspektywy.
Oczywiście zapewne są, ale dla tych, którzy się przykładają i mogą sobie pozwolić na poświęcenie czasu, by rozwijać się w tej dziedzinie. Pracując na prawie 1,5 etatu to raczej trudne
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 14:15   #41
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Praca na cały etat wraz z nadgodzinami + studia zaoczne. Jak Wy sobie z tym rad

Cytat:
a teraz po kilku latach użerania się z datami bitew i wojenek, nie może znaleźć sobie pracy, bo jego wykształcenie jest mało warte w kapitalistycznym świecie nastawionym na konsumpcję?
wykształcenie zawsze jest wartościowe, co za dziwny zwyczaj nękania humanistów, bo jakiś pracodawca bardziej chętnie spojrzy na programistę mającego pieczę nad systemem komputerów w jego firmie niż na politoga np.
Cytat:
Lekarz, pielegniarka, programista, sieciowiec, farmaceuta - to smietanka zawodow, ktore daja pieniadze i sa poszukiwane na rynku pracy. Nie wszystkie wymagaja powolania.
ale co najmniej część z nich wymaga predyspozycji, aby móc je dobrze wykonywać, a nie tylko dobrych chęci.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-13, 14:35   #42
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Praca na cały etat wraz z nadgodzinami + studia zaoczne. Jak Wy sobie z tym rad

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Rena, ale ile znasz firm, które potrzebują historyków?
Pielegniarki tez zdaje sie raczej w firmach nie pracuja, no chyba, ze jest to prywatna klinika. Podobnie lekarze. A trafili na liste polecanych zawodow.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 14:46   #43
Unicode
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 151
Dot.: Praca na cały etat wraz z nadgodzinami + studia zaoczne. Jak Wy sobie z tym rad

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
wykształcenie zawsze jest wartościowe, co za dziwny zwyczaj nękania humanistów, bo jakiś pracodawca bardziej chętnie spojrzy na programistę mającego pieczę nad systemem komputerów w jego firmie niż na politoga np.
To nie jest nekanie tylko dobra rada.

I nie bardziej chetnie tylko programista zostanie przyjety z pensja rzedu kilku tysiecy a politolog bedzie walczyl o posadke "doradcy klienta" za 1200.

W dzisiejszych czasach, gdy studiuje ponad polowa mlodych ludzi, wyksztalcenie (zwlaszcza humanistyczne) mocno sie zdewaluowalo. A studia zaoczne to czesto gesto parodia majaca funkcje zastrzyku gotowki dla uniwersytetu.

Mi jest po prostu autorki watku zwyczajnie zal. Bo ona zapozyczyla sie, by studiowac i ledwo wiaze koniec z koncem. Po 3 latach zostanie z niewiele wartym swistkiem papierku, dlugiem, ktorego nie bedzie w stanie splacic, gdyz wciaz bedzie siedziec w smieciowej pracy za 1200 stresujac sie czy jej na chleb wystarczy.

A moglaby zrobic inaczej. Isc na studia/studium, ktore dadza jej konkretny zawod, zarabiac kilka tysiecy w normalnej (na caly etat) pracy, splacic dlug i pojsc sobie na historie za swoje wlasne pieniadze. Mialaby i wiecej czasu i wiekszy komfort do nauki.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
ale co najmniej część z nich wymaga predyspozycji, aby móc je dobrze wykonywać, a nie tylko dobrych chęci.
To niby to wymaga predyspozycji a historie moze studiowac kazdy kretyn ( w przypadku edukacji w polsce jest to calkiem mozliwe)

Byc moze tak jest ale zawsze dobrze oplacani byli wykwalifikowani specjalisci vel ludzie, ktorzy cos potrafia.

Ja tam uwazam, ze nie kazdy sie na studia nadaje. Ale jest jeszcze studium, ktore rowniez daje konkretny fach. Nie uwierze, ze autorku watku nie nadaje sie na nikogo.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Pielegniarki tez zdaje sie raczej w firmach nie pracuja, no chyba, ze jest to prywatna klinika. Podobnie lekarze. A trafili na liste polecanych zawodow.
Bo prywatnych klinik nie jest tak malo. A jak nie polska to za granica przyjma z pocalowaniem reki. A po historii autorka watku to moze co najwyzej na zmywak jechac.

I nie, nie deprecjonuje historii jako dziedziny. Ale nie potrzebujemy tych tysiecy historykow (watpliwej jakosci) produkowanych w ciagu roku przez polskie uczelnie.

A ja odnosze sie do zyciowej sytuacji autorki watku. Dla ludzi takich jak ona lepszym wyjsciem jest po prostu konkretny zawod. Chyba, ze w ramach "satysfakcji wlasnej" nadal chce pracowac za 1200 i martwic sie, ze jej na chleb nie starczy.

Edytowane przez Unicode
Czas edycji: 2011-05-13 o 14:53
Unicode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 14:53   #44
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Praca na cały etat wraz z nadgodzinami + studia zaoczne. Jak Wy sobie z tym rad

szok po prostu.
Cytat:
To niby to wymaga predyspozycji a historie moze studiowac kazdy kretyn

Byc moze tak jest ale zawsze dobrze oplacani byli wykwalifikowani specjalisci vel ludzie, ktorzy cos potrafia.

Ja tam uwazam, ze nie kazdy sie na studia nadaje. Ale jest jeszcze studium, ktore rowniez daje konkretny fach. Nie uwierze, ze autorku watku nie nadaje sie na nikogo.
aha, czyli nie każdy się na studia nadaje, ale za to każdy się nadaje do zawodu lekarza czy programisty bo rynek pracy nie jest łatwy.
Malinowo.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 14:55   #45
Unicode
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 151
Dot.: Praca na cały etat wraz z nadgodzinami + studia zaoczne. Jak Wy sobie z tym rad

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
szok po prostu.
aha, czyli nie każdy się na studia nadaje, ale za to każdy się nadaje do zawodu lekarza czy programisty bo rynek pracy nie jest łatwy.
Malinowo.
Nie. Dalam przyklad zawodow, do ktorych studia sa potrzebne.

Caly czas podkreslam jednak, ze istnieje studium, po ktorym mozna miec konkretny, dobrze platny zawod.

Czyli istnieje pokazna grupa zawodow po ktorych mozna liczyc na dobra prace. Tyle tylko, ze historyk do nich nie nalezy.
Unicode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 15:07   #46
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Praca na cały etat wraz z nadgodzinami + studia zaoczne. Jak Wy sobie z tym rad

Rena, każdy szpital jest przedsiębiorstwem, nawet państwowy. Tylko po prostu nie ma prywatnego właściciela.

No nie wiem, trudno mi sobie wyobrazić ile kraj potrzebuje historyków, ale podejrzewam, że kilkudziesięciu + nauczyciele historii (którym często jedna specjalizacja nie wystarcza).

ale nie o tym chyba jest wątek;p
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 15:25   #47
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Praca na cały etat wraz z nadgodzinami + studia zaoczne. Jak Wy sobie z tym rad

Cytat:
Nie. Dalam przyklad zawodow, do ktorych studia sa potrzebne.

Caly czas podkreslam jednak, ze istnieje studium, po ktorym mozna miec konkretny, dobrze platny zawod.

Czyli istnieje pokazna grupa zawodow po ktorych mozna liczyc na dobra prace. Tyle tylko, ze historyk do nich nie nalezy.
a ja mówię o tym, że na miłośc, nie można kierować ludzi jak jeden mąż tylko do zawodów technicznych czy na wybrane kierunki przyrodnicze, tylko dlatego, że zawód lekarza daje większą szansę zarobić lepiej niż skonczenie historii.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2011-05-13 o 15:27
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 15:34   #48
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Praca na cały etat wraz z nadgodzinami + studia zaoczne. Jak Wy sobie z tym rad

jak dla mnie to niestety te studia to zły wybór - biorąc pod uwagę sytuację materialną, to zbędny wydatek, który się raczej nie zwróci

nie lepiej najpierw iść do 2 letniego studium po jakiś konkretny zawód? zacząć przyzwoicie zarabiać i wtedy studiować sobie hobbistycznie?
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 15:39   #49
Unicode
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 151
Dot.: Praca na cały etat wraz z nadgodzinami + studia zaoczne. Jak Wy sobie z tym rad

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
a ja mówię o tym, że na miłośc, nie można kierować ludzi jak jeden mąż tylko do zawodów technicznych czy na wybrane kierunki przyrodnicze, tylko dlatego, że lekarz zarobi więcej niż historyk.
Ale problem polega na tym, ze historyk pracy wogole nie znajdzie. Chyba, ze jest wybitny - a na to, by byc wybitnym trzeba miec niestety czas.

Czujesz juz roznice? Calkiem przecietny programista (czy jakis inny chwytliwy zawod) duzo latwiej znajdzie prace niz wybitny historyk.

A autorka watku wybitna nie jest i nie bedzie. Nie dlatego, ze jest za glupia czy cos ale dlatego, ze tak sie jej zycie potoczylo i musi zapieprzac na 1,5 etatu. A na wybitnosc trzeba miec czas.

Nic na to nie poradze, ze akurat po medycznych i niektorych technicznych (bo wiele technicznych i przyrodniczych daje takie perspektywy jak bycie historykiem) czlowiek ma szanse na normalna prace.

A jesli dziewczyna nie nadaje sie ani na medyczne ani na przyrodnicze/techniczne to niech sobie studia na ten moment daruje.

Sa jeszcze szkoly policealne. Serio, jesli w dzisiejszych czasach szanse na normalna prace maja:
- absolwenci niektorych kierunkow studiow (glownie medyczne, techniczne i przyrodnicze)
- absolwenci wiekszosci 2-letnich szkol policealnych, technikow i zawodowek
- ludzie z glowa do interesow
- pasjonaci, ktorzy moga oddac sie bez reszty swojej dzialce a do tego sa na tyle obrotni, by sie gdzies wkrecic

to sorry. Ok, nie kazdy nadaje sie na konkretny kierunek studiow ale sa inne alternatywy.
I jesli autorka watku nie chce glodowac, powinna sie zastanowic nad ktoras z tych opcji. Jesli nie ma glowy do interesow, predyspozycji do studiow medycznych/technicznych ani czasu, by bez reszty poswiecic sie historii - to lepiej dla niej bedzie jesli pojdzie do studium i zdobedzie konkretny fach - chocby i miala byc w nim tylko przecietna to i tak lepiej na tym wyjdzie niz na piatkowym dyplomie.
Unicode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-13, 19:04   #50
glamorousladies
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 10
Dot.: Praca na cały etat wraz z nadgodzinami + studia zaoczne. Jak Wy sobie z tym rad

Unicode, chyba nawet podziwiam Twoje podejście do sprawy, ale zauważ, że nie każdy takie ma. Nie każdy goni za pieniądzem, choć każdy go potrzebuje - w tym także ja, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Może masz rację, nie należę do "wybitnych" osób (cokolwiek miałaś wtedy na myśli ), ale to nie znaczy, że taka osoba ma zrezygnować ze swoich celów, jeśli cele te akurat mijają się z powszechnie uznawanymi celami życiowymi, czyli np. tym, żeby wybić się w życiu i zdobyć techniczny tudzież medyczny zawód i zarabiać kupę kasy. Doskonale wiem, że takie zawody są opłacalne, ale to nie dla mnie. Nigdy nie miałam ścisłego umysłu, do czego przyznaję się bez bicia. Uważasz, że jeżeli człowiek nie nadaje się na studia techniczne to już nie powinien iść na studia w ogóle? Do studiów humanistycznych też trzeba mieć pewien polot, bo wiadomo, że osoba która stawia na logikę, pracę umysłową może mieć znikome podejście do działań społecznych Dlatego właśnie sądzę, że studia humanistyczne są potrzebne. W sumie studia techniczne & humanistyczne zawsze były, są i będą kwestią sporną i zwykle to po jednym froncie stoi humanista, a po drugim np. biolog. Nie ma co się tu kłócić dziewczyny, każdy wybiera swoją własną drogę życiową. Jeśli ta droga niekoniecznie jest tą najlepszą, to cóż, to co zdobędziemy i przeżyjemy to i tak nasze

Edytowane przez glamorousladies
Czas edycji: 2011-05-13 o 19:09 Powód: Dopisek ;)
glamorousladies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 19:13   #51
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: Praca na cały etat wraz z nadgodzinami + studia zaoczne. Jak Wy sobie z tym rad

ja mam licencjat i teraz jestem na mgr ale rezygnuje (tak kierunek humanistyczny). pracuje w zawodzie, zarabiam najnizsza krajowa. na studia wydaje polowe pensji. do tego musze miec kase na benzyne na dojazd do pracy (ceny benzyny wiadomo jakie sa). i tak wlasnciwie nic mi nie zostaje. dobrze ze mieszkam w domu. ale uznalam ze wydawanie kasy na studia mgr mija sie z celem. papierek mgr nie jest gwarancja ze bede miec po studiach prace. a wydawanie na nie kasy odbiera mi mozliwosc np na podroze, czy wyjscie na koncert jakiegos lepszego zespolu, a to sa rzeczy o ktorych marze. zeby troche pozwiedzac. dlatego chce pieniadze troche zaoszczedzic (gdzie przy studiach nie mam tej mozliwosci) a czesc przeznaczyc na jakies wyjazdy o czym marze. no wiem ze ktos mi moze powiedziec ze jak skoncze te studia to sobie bede pracowac- i podrozowac. ale wiadomo ze roznie to moze byc. i moze byc tak ze pomimo mgr nadal bede zarabiac grosze, dlatego wole wzesniej niz pozniej zaczac spelniac swoje marzenia. a caly czas szukam lepszej pracy i pomimo tego mojego licencjatu sposrod ogromnej ilosci cv jakie wyslalam , na rozmowe zaprosili mnie raz i byl to marny telemarketing... czyli praca gorsza od mojej obecnej. pozatym chce zmienic miejsce zamieszkania co przy moich duzych wydatkach na studia rowniez to ogranicza.

w przypadku studiowania historii i wrecz zaharowywania sie na en cel, uwazam ze jest to bezsens.

Edytowane przez cyanide sun
Czas edycji: 2011-05-13 o 19:15
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 20:15   #52
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Praca na cały etat wraz z nadgodzinami + studia zaoczne. Jak Wy sobie z tym rad

Ja sie moze wypowiem, chociaż juz nie studiuję, a studiowałam dziennie i pracowałam tylko w wakacje (za granicą). Teraz pracuję bardzo dużo, po 12-13 h dziennie, w soboty również (około 6h). Jestem na kierowniczym stanowisku, w urzędzie, moi podwłądni również spędzaja w pracy masę czasu (nie w każdym urzedzie są nudy i wylacznie picie kawki ). CZasem mam dość i czuję jakby zycie mi umykało, przeciekało przez palce, jakby poza pracą niewiele w nim było. Dodatkowo praca jest stresująca i wymagajaca. Bo jeszcze same te długie godziny dałoby się łatwo przeżyć.
Chciałbym sobie "pożyć".
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 21:05   #53
Unicode
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 151
Dot.: Praca na cały etat wraz z nadgodzinami + studia zaoczne. Jak Wy sobie z tym rad

Cytat:
Napisane przez glamorousladies Pokaż wiadomość
Unicode, chyba nawet podziwiam Twoje podejście do sprawy, ale zauważ, że nie każdy takie ma. Nie każdy goni za pieniądzem, choć każdy go potrzebuje - w tym także ja, zwłaszcza w obecnej sytuacji.
Zle mnie zrozumialas - ja nie gonie za pieniadzem, robie to co lubie. Ale wiem ile mnie i moich znajomych to kosztuje. I wiem, ze nie osiagnelibysmy tego, gdybysmy musieli harowac na 1,5 etatu.

Cytat:
Napisane przez glamorousladies Pokaż wiadomość
Może masz rację, nie należę do "wybitnych" osób (cokolwiek miałaś wtedy na myśli )
Mialam na mysli tylko tyle, ze jesli chcialabys sie wybic jako historyk musialabys sie temu poswiecic bez reszty - jezdzic na konferencje, publikowac, zalapac sie na doktorat i praktycznie non stop siedziec w swojej dzialce. Studiujac zaocznie i pracujac na 1,5 etatu tego nie osiagniesz, gdyz jest to fizycznie niemozliwe.

Cytat:
Napisane przez glamorousladies Pokaż wiadomość
ale to nie znaczy, że taka osoba ma zrezygnować ze swoich celów
Tego nie powiedzialam. Jestem jak najbardziej za tym, bys studiowala historie, jesli cie to interesuje i rozwija ALE

jakbys pomyslala o osobie, ktora ledwo wiaze koniec z koncem, nie ma konkretnego zawodu, szansy na prace, ktora poprawilaby jej sytuacje materialna a bierze kredyt na na jacht, gdyz zeglarstwo to jej pasja?

Nie uznalabys, ze lepiej by ta osoba przeznaczyla pieniadze na podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych a kredyt wziela dopiero wtedy, gdy jej sytuacja finansowa jest stabilna?

Cytat:
Napisane przez glamorousladies Pokaż wiadomość
jeśli cele te akurat mijają się z powszechnie uznawanymi celami życiowymi, czyli np. tym, żeby wybić się w życiu i zdobyć techniczny tudzież medyczny zawód i zarabiać kupę kasy.
Kupe kasy to zarabia dyrektor a nie inzynier czy lekarz. Po prostu sa to zawody w ktorych dostajesz wiecej niz minimum krajowe a co za tym idzie nie musisz sie stresowac o to czy straczy ci na chleb.

Cytat:
Napisane przez glamorousladies Pokaż wiadomość
Doskonale wiem, że takie zawody są opłacalne, ale to nie dla mnie. Nigdy nie miałam ścisłego umysłu, do czego przyznaję się bez bicia. Uważasz, że jeżeli człowiek nie nadaje się na studia techniczne to już nie powinien iść na studia w ogóle?
Wcale tak nie uwazam.

Uwazam jednak, ze czlowiek najpierw powinien zdobyc konkretny zawod (wszystko jedno gdzie - czy na studiach, czy na kursie czy w policealnej), ktory zapewni mu stabilna sytuacje finansowa (czyli nie kokosy ale bys nie musiala tak jak teraz stresowac sie, ze lada dzien nie bedziesz miec z czego zyc) a dopiero wtedy myslec o przyjemnosciach (wszystko jedno czy sa to hobbystyczne studia, kurs szydelkowania czy nowy motor) na ktore bedzie cie stac.

Cytat:
Napisane przez glamorousladies Pokaż wiadomość
Do studiów humanistycznych też trzeba mieć pewien polot, bo wiadomo, że osoba która stawia na logikę, pracę umysłową może mieć znikome podejście do działań społecznych Dlatego właśnie sądzę, że studia humanistyczne są potrzebne. W sumie studia techniczne & humanistyczne zawsze były, są i będą kwestią sporną i zwykle to po jednym froncie stoi humanista, a po drugim np. biolog. Nie ma co się tu kłócić dziewczyny, każdy wybiera swoją własną drogę życiową. Jeśli ta droga niekoniecznie jest tą najlepszą, to cóż, to co zdobędziemy i przeżyjemy to i tak nasze
Nie uwazam, by studia humanistyczne byly niepotrzebne. Jest mnostwo zawodow dla humanistow tylko trzeba sie wkrecac, gdyz konkurencja jest zawsze wieksza. Plus tyle o ile humanisci sa potrzebni, to nie w hurtowych ilosciach jakie produkuja uniwersytety (gwoli wyjasnien - scislowcow tez jest za duzo, ogolnie studentow jest za duzo). Jesli stac sie finansowo i czasowo na to, by robic jako stazystka w korporacji i wkrecac sie do jakiegos dzialu hr, pr, reklamy czy organizacji to spoko. Ale musisz miec konkretna wizje i plan dzialania.

Mi nie chodzi o sam fakt studiowania przez ciebie historii ile o kolejnosc w jakiej sie za to zabralas. Jesli nie ma sie grosza przy duszy jedyna racjonalna przeslanka do wziecia kredytu jest inwestycja czyli zalozenie, ze zainwestowane pieniadze zwroca sie z nawiazka. A studia z historii (chociaz niewatpliwie ciekawe i poszerzajace horyzonty) nie zapewnia ci lepszej pracy ani przyszlosci. W tej sytuacji postapilas jak typowy polak o mentalnosci "zastaw sie a postaw sie" -wzielas kredyt konsumpcyjny na wlasne przyjemnosci (wszystko jedno czy bylby to telewizor, kolekcja ksiazek czy kurs lepienia z gliny) - w tej sytuacji studia bez przyszlosci.

Madrzej by bylo, gdybys najpierw zdobyla zawod, miala stabilna sytuacje finansowa a dopiero potem poszla na studia (na ktore nie musialabys brac kredytu albo wzielabys ze swiadomoscia, ze mozesz go splacic).

Mam nadzieje, ze wyjasnilam o co chodzi.
Unicode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 21:20   #54
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Praca na cały etat wraz z nadgodzinami + studia zaoczne. Jak Wy sobie z tym rad

przecież autorka wątku, z tego co zrozumiałam nie ma kredytu studenckiego, zarabia na bieżąco i na bieżąco wydaje

co nie zmienia faktu, że droga, którą wybrała nie wydaje mi się świetlista

1500 zł za 200h to jest baaardzo mało - piszesz, że nie interesuje Cię pogoń za pieniędzmi - tyle, że standard bez euforii też kosztuje
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 13:36   #55
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Praca na cały etat wraz z nadgodzinami + studia zaoczne. Jak Wy sobie z tym rad

Unicode niby probujesz nawiazywac do "konkretow" i "rozumu" podczas gdy wiekszosc Twoich argumentow jest oparta na grze emocji - zwlaszcza ten epitet "smieciowy" i inne w ten desen ... jakos nie brzmia one jakby byly zaczerpniete z konferencji lekarskiej, pokoju pielegniarek czy korporacyjnych boksów programistow.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 14:08   #56
54ce3fbc88f185a301100989ca5a9ee48614e14d_61d631024e2fc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Praca na cały etat wraz z nadgodzinami + studia zaoczne. Jak Wy sobie z tym rad

Drogie dziewczyny !

Piszę ,ponieważ potrzebuje waszej rady .
W tym roku zdaje mature, zamierzam isc na studia zaoczne ,na U. Gdański.
Patrząc na ceny większosc kierunków ,wachaja się one od 600 zł w górę.
Chciałabym się usamodzielnic i wyprowadzic ze swojego domu rodzinnego, wiem że na wsparcie najbliższych nie mogę liczyc, i będę musiała sama się utrzymywac w momencie pojścia na studia .
Rozglądając się za pokojem dla siebie, ( z innymi studentami ) ceny wachają się zazwyczaj od 500 zł w górę.
Do tego trzeba też coś zjesc, ubrac się,..( dojazd do szkoły ,materiały szkolne ) i te inne sprawy.
Myślę że gdybym zarobiła z 2 tysiace, chyba dałabym radę....ale ,no właśnie mam spore wątpliwosc,.czy podołam .
Musiałabym znalesc dobrą pracę.. a nie wiem czy mi się uda.

Może jakieś rady macie dla mnie?
54ce3fbc88f185a301100989ca5a9ee48614e14d_61d631024e2fc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 14:47   #57
AnnaN7
Raczkowanie
 
Avatar AnnaN7
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 88
Dot.: Praca na cały etat wraz z nadgodzinami + studia zaoczne. Jak Wy sobie z tym rad

Ja pracuje i studiuję zaocznie Polecam Można się usamodzielnić i nabrać doświadczenia. Jak będziesz szukać pracy to zwracaj uwagę, żeby nie było mowy o weekendach bo czasem chcą żebyś pracowała wtedy gdy nie masz zjazdu... Ja raz mialam taką pracę i długo nie pociągnęłam
__________________
Kosmetyki to moja pasja
AnnaN7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 15:57   #58
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Praca na cały etat wraz z nadgodzinami + studia zaoczne. Jak Wy sobie z tym rad

[1=54ce3fbc88f185a30110098 9ca5a9ee48614e14d_61d6310 24e2fc;43125074]Drogie dziewczyny !

Piszę ,ponieważ potrzebuje waszej rady .
W tym roku zdaje mature, zamierzam isc na studia zaoczne ,na U. Gdański.
Patrząc na ceny większosc kierunków ,wachaja się one od 600 zł w górę.
Chciałabym się usamodzielnic i wyprowadzic ze swojego domu rodzinnego, wiem że na wsparcie najbliższych nie mogę liczyc, i będę musiała sama się utrzymywac w momencie pojścia na studia .
Rozglądając się za pokojem dla siebie, ( z innymi studentami ) ceny wachają się zazwyczaj od 500 zł w górę.
Do tego trzeba też coś zjesc, ubrac się,..( dojazd do szkoły ,materiały szkolne ) i te inne sprawy.
Myślę że gdybym zarobiła z 2 tysiace, chyba dałabym radę....ale ,no właśnie mam spore wątpliwosc,.czy podołam .
Musiałabym znalesc dobrą pracę.. a nie wiem czy mi się uda.

Może jakieś rady macie dla mnie?[/QUOTE]

Jesli myslisz o 2 tys. zl na reke to mozesz sie przeliczyc.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 16:10   #59
54ce3fbc88f185a301100989ca5a9ee48614e14d_61d631024e2fc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Praca na cały etat wraz z nadgodzinami + studia zaoczne. Jak Wy sobie z tym rad

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Jesli myslisz o 2 tys. zl na reke to mozesz sie przeliczyc.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
No właśnie ..też mi się wydaje że to nie wyjdzie niestety.
54ce3fbc88f185a301100989ca5a9ee48614e14d_61d631024e2fc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 15:07   #60
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: Praca na cały etat wraz z nadgodzinami + studia zaoczne. Jak Wy sobie z tym rad

[1=54ce3fbc88f185a30110098 9ca5a9ee48614e14d_61d6310 24e2fc;43126583]No właśnie ..też mi się wydaje że to nie wyjdzie niestety.[/QUOTE]
Mi tak samo, mało realne.

Zaraz po maturze jedź za granice, zarobisz parę tys i będziesz spokojna, przynajmniej na początek.
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:49.