pieniądze na ślub i wesele - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-20, 18:02   #31
NiebieskaInezka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 169
Dot.: pieniądze na ślub i wesele

Gdybys to Ty poszla prosic rodzicow o pieniadze na slub, to moim zdaniem bylaby to przesada. Skoro jednak Twoi rodzice finansowali reszte rodzenstwa i na dodatek sami sie oferuja, by Ci pomoc, to nie powinnas miec wyrzutow.

Wszystkie dzieci powinny byc traktowane tak samo o ile sytuacja materialna Twoich rodzicow, nie zmienila sie radykalnie od momentu w ktorym wspierali reszte Twojego rodzenstwa.

Pytanie nie powinno brzmiec, dlaczego masz byc "gorsza", lecz dlaczego Ty masz niby miec "trudniej" niz pozostali.


Dodam jednak, ze moim zdaniem branie kredytow na wesela (czyjekolwiek) nie jest zbyt madre.

Edytowane przez NiebieskaInezka
Czas edycji: 2011-05-20 o 18:04
NiebieskaInezka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 18:02   #32
vip_vip
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 18
Dot.: pieniądze na ślub i wesele

chce tego ślubu i to bardzo, bardzo Chcialabym w przyszłym roku żeby się odbył. zdołamy odlozyc ok 14-15 tysięcy, ale czy to starczy? wesele na pewno z kucharka na swietlicy. ale boimy się że ta kwota nie starczy.

Z jednej strony chciałabym przyjąć tę pomoc od rodziców, ale z 2 nie takim kosztem.

Z drugiej strony rodzeństwu wyprawili, siostrze studia finansowali, ona nie pracowała, brat jak w tarapaty wpadł sprawiał problemy to pomagali.

Czasem mam wrażenie, że jestem pokrzywdzona. ja muszę na swoje "zachcianki" zapracowac. w liceum i na I roku studiów dostawałam stypendium nie miałam nic z tego. czesne sama opłacałam. z pieniędzy które dostałam na 18 też nic nie wzielam, mama dostała tysiąc zł. choć z 2 strony jestem dumna z siebie że sama za swoje zarobione pieniądze zrobilam prawko, kupiłam laptopa, połączyłam internet. fakt cały czas mieszkam z rodzicami, niewiele na wyżywienie daje. to duża pomoc z ich strony. wiem o tym i jestem im wdzięczna za to.
vip_vip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 18:21   #33
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: pieniądze na ślub i wesele

Cytat:
Napisane przez vip_vip Pokaż wiadomość

Z drugiej strony rodzeństwu wyprawili, siostrze studia finansowali, ona nie pracowała, brat jak w tarapaty wpadł sprawiał problemy to pomagali.
A nie byłoby fajnie rodziców odciążyć?

Nie rozumiem myślenia pt.im pomogli,to czemu mam być ''gorsza''?Co to za myślenie.
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 18:42   #34
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: pieniądze na ślub i wesele

Cytat:
Napisane przez platekrozy Pokaż wiadomość
Nie rozumiem myślenia pt.im pomogli,to czemu mam być ''gorsza''?Co to za myślenie.
Też tego nie pojmuję Ja niezależnie od tego, co mój brat dostałby od rodziców nie wymagałabym tego samego, jeśli miałoby to oznaczać wzięcie przez nich kredytu. Zresztą w sytuacji gdyby kredytu nie było, to też nie oczekiwałabym, że powinnam dostać to samo, bo inaczej będę gorsza - miałabym raczej poczucie, że jestem samodzielna i gotowa do dorosłego życia, skoro sama mogę zapracować na własne potrzeby (a nie wiem co to ma wspólnego z "gorszością").

My z TŻ-em za rok planujemy ślub i moi rodzice również chcą nam pomóc. Kredytu nie musieliby brać, ale i tak chcemy nazbierać na nasz ślub sami. Ale jeśli mielibyśmy wziąć od nich jakieś pieniądze, to na pewno znacznie mniejszą część całych kosztów (ale to tylko w przypadku, gdy mogą odłożyć na to pieniądze bez zapożyczania się - byłoby mi wstyd brać kasę z kredytu rodziców, żeby wyprawić wesele).
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 18:53   #35
letik
Zadomowienie
 
Avatar letik
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Oczko górnego śląska:)
Wiadomości: 1 182
Dot.: pieniądze na ślub i wesele

Generalnie nie wyobrażam sobie,żeby moi rodzice brali kredyt na moje wesele. Wiem, że byliby do tego zdolni, ale ja nie miałąbym sumienia brac od nich pieniędzy, tym bardziej, że wiem, iż byloby to dla nich duże poświęcenie, bo nie mamy jakiejś super sytuacji finansowej.
Jak kogoś nie stać na wesele to niech go po prostu nie robi, albo niech zbiera kase samodzielnie.
Gdzie jest napisane,że rodzice muszą Jak maja z czego to super, ale zapożyczanie się skuli jednej nocy, to tak jak już pisałyście, zupełnie mija sie z celem
Poza tym, satysfakcja z wyprawienia wesela za swoje pewnie jest bezcenna

Na szczęście mnie to jeszcze nie dotyczy, bo ani TŻ ani planow na weselicho nie mam, więc nie zbieram na to, bo to byloby śmiszne
__________________
Będę walczyć tak długo, aż pewnego dnia powiem skromnie - wszystko czego chciałam, dzisiaj już należy do mnie !
letik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 18:58   #36
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: pieniądze na ślub i wesele

Mnie się wydaje, że założycielka tematu czuje się po prostu gorzej - przez to, że po części jest zazdrosna, że rodzice swoje zainteresowanie i miłość przelewają w sposób pieniężny na rodzeństwo. Ona nic nie dostaje, czyli tak, jakby Jej nie kochali.
Mnie się wydaje, że w tym też tkwi problem.

Powiem tak, mnie siostra często wypominała, że rodzice mi dają pieniądze (właściwie, na studia mi dawali, bo nie miałam stypendium żadnego) a Jej nic (miała naukowe + kredyt studencki). Teraz za to Jej dają (a już jest kilka ładnych lat po ślubie) a mnie już prawie w ogóle, bo po prostu nie chcę od nich brać. Miło mi, jak Mama kupi mi coś, ale nie jest tak, jak kiedyś, że idę z Nią na zakupy, żeby płaciła. Albo Tata da mi na bilet na powrót. Ale to nie są jakieś horrendalne pieniądze. Po prostu często jest tak, że rodzice dają pieniądze, bo mają i chcą się podzielić, i nie widzę w tym nic złego.
Złe natomiast jest to, jak nie mają a chce się ich jeszcze oskubać. Wtedy to jest przykre!!!
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 19:06   #37
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18 974
Dot.: pieniądze na ślub i wesele

ja mam tylko brata, dwa lata temu brał ślub i rodzice moi i panny narzeczonej (a teraz żony) mojego brata podzielili się kosztami po połowie, gadania żadnego nie było, sami chcieli wyprawić im wesele
kitkulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-20, 19:07   #38
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: pieniądze na ślub i wesele

Cytat:
Napisane przez vip_vip Pokaż wiadomość
Moja rodzina naciska abym w przyszłym roku brala ślub, bo już tyle jesteśmy razem, już tyle po zaręczynach, a w dodatku kończę studia więc doskonały moment. Mama powiedziała, że przecież mi dołoży.
Skoro ich tak ciśnie, to niech płacą. Was w tym wieku jeszcze na to nie stać.
Swoją drogą, masakra takie ciśnięcie przez rodzinę na ślub :/
I dlaczego niby akurat po studiach jest doskonały moment ? Właśnie wtedy kiedy człowiek przeważnie jest kompletnym gołodupcem

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2011-05-20 o 19:11
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 19:21   #39
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: pieniądze na ślub i wesele

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Skoro ich tak ciśnie, to niech płacą. Was w tym wieku jeszcze na to nie stać.
Swoją drogą, masakra takie ciśnięcie przez rodzinę na ślub :/
I dlaczego niby akurat po studiach jest doskonały moment ? Właśnie wtedy kiedy człowiek przeważnie jest kompletnym gołodupcem
Dokładnie,o tym samym myślałam...To musi być straszne takie parcie rodziny,ale z drugiej strony nie rozumiem wtedy takiej pary,jakby mi ktoś powiedział,że ''już czas'' to bym od razu pogoniła nawet rodziców Ale ja jestem na 5 roku,to już czas
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 19:24   #40
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: pieniądze na ślub i wesele

niektore z was pisza tutaj, ze niedlugo sluby itp... niektore (chyba) pracy nie maja itp... nawet jak sie znajdzie to myslicie w rok czy 2 ZAROBIC na slub i wesele ? chyba zagranica a nie w polsce... jednak ciezko mlodym ludziom na starcie szybko sie dorobic aby z wlasnej kieszeni pokryc wesele W KROTKIM czasie z przecietnej pensji przecietnego polaka...i to jest najsmutniejsze ze te piekne dni w zyciu zaleza od kasy...i tak na kredycie sie skonczy...ale lepszy kredyt na siebie niz na rodzicow..
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 19:27   #41
Aga_86
Raczkowanie
 
Avatar Aga_86
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 160
GG do Aga_86
Dot.: pieniądze na ślub i wesele

To ze ktos kasy teraz nie ma albo pracy tzn ze sie ma nie zenic / wychodzic za maz ?
Aga_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-20, 19:28   #42
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: pieniądze na ślub i wesele

Cytat:
Napisane przez normalnyFacet Pokaż wiadomość
niektore z was pisza tutaj, ze niedlugo sluby itp... niektore (chyba) pracy nie maja itp... nawet jak sie znajdzie to myslicie w rok czy 2 ZAROBIC na slub i wesele ? chyba zagranica a nie w polsce... jednak ciezko mlodym ludziom na starcie szybko sie dorobic aby z wlasnej kieszeni pokryc wesele W KROTKIM czasie z przecietnej pensji przecietnego polaka...i to jest najsmutniejsze ze te piekne dni w zyciu zaleza od kasy...i tak na kredycie sie skonczy...ale lepszy kredyt na siebie niz na rodzicow..
a wg mnie lepsze wesele na które nas stać, choćby skromne, niż branie kredytu, zeby sie pokazac rodzince
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 19:29   #43
Aga_86
Raczkowanie
 
Avatar Aga_86
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 160
GG do Aga_86
Dot.: pieniądze na ślub i wesele

Mowicie tak jakby slub rozbijal sie tylko i wylacznie o kase - to jest wydatek racja ale nie robcie z tego inwestycji zycia
Aga_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 19:33   #44
Ivi 1988
Zakorzenienie
 
Avatar Ivi 1988
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: domek dla lalek
Wiadomości: 5 393
Dot.: pieniądze na ślub i wesele

Jest takie fajne przyslowie - 'jak daja, to sie bierze'
Gdyby moi rodzice badz rodzice Tz-a chcieli pomoc finansowo, jak najbardziej yes. Ale kredyt ,to juz by mnie zmartwil...
A jakie to wesele planujecie? Wybuchowe? Jak nie tak chuczne, to chyba nie trzeba 10tys?
__________________
Maybe you don't need whole world to love you, you know
Maybe you just need one person


Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nie ma żadnej "roli kobiety". Jest tylko to, w co sama się pakujesz.
Skoro umie, to niech robi sam.
Ivi 1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 19:36   #45
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: pieniądze na ślub i wesele

Cytat:
Napisane przez Aga_86 Pokaż wiadomość
Mowicie tak jakby slub rozbijal sie tylko i wylacznie o kase - to jest wydatek racja ale nie robcie z tego inwestycji zycia
No dla mnie 40 tys. to jest bardzo duża inwestycja, a za tyle niektórzy wesela wyprawiają. Dla mnie to głupota wtopić tyle kasy w jednonocną imprezę zamiast wyjechać na wycieczkę dookoła świata albo dołożyć sobie do mieszkania. Według mnie jeśli kogoś nie stać na huczne wesele, to nie powinien go urządzać, a potem latami spłacać raty.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 19:40   #46
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: pieniądze na ślub i wesele

Cytat:
Napisane przez Aga_86 Pokaż wiadomość
To ze ktos kasy teraz nie ma albo pracy tzn ze sie ma nie zenic / wychodzic za maz ?
- no wiesz, małżeństwo jakoś tam z dorosłością się wiąże; jakiś dochód para musi mieć, bo bez sensu brać ślub, a potem: na garnuszek do rodziców.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 19:43   #47
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: pieniądze na ślub i wesele

Cytat:
Napisane przez Aga_86 Pokaż wiadomość
To ze ktos kasy teraz nie ma albo pracy tzn ze sie ma nie zenic / wychodzic za maz ?
A po co?Żeby rodzicom było ciężej utrzymać dodatkowo osobę?Nie ma co się bawić w dorosłość.

Co prawda ja nie planuję żadnego ślubu,gdzieś za 5 lat jak dobrze pójdzie,więc może coś odłożę
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 19:45   #48
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: pieniądze na ślub i wesele

Cytat:
Napisane przez Aga_86 Pokaż wiadomość
To ze ktos kasy teraz nie ma albo pracy tzn ze sie ma nie zenic / wychodzic za maz ?
Pytanie jest z gatunku tendencyjnych.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 21:03   #49
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: pieniądze na ślub i wesele

Cytat:
Napisane przez normalnyFacet Pokaż wiadomość
niektore z was pisza tutaj, ze niedlugo sluby itp... niektore (chyba) pracy nie maja itp... nawet jak sie znajdzie to myslicie w rok czy 2 ZAROBIC na slub i wesele ? chyba zagranica a nie w polsce... jednak ciezko mlodym ludziom na starcie szybko sie dorobic aby z wlasnej kieszeni pokryc wesele W KROTKIM czasie z przecietnej pensji przecietnego polaka...i to jest najsmutniejsze ze te piekne dni w zyciu zaleza od kasy...i tak na kredycie sie skonczy...ale lepszy kredyt na siebie niz na rodzicow..
Ja pisałam, że za rok ślub biorę. I na swoim przykładzie mogę stwierdzić, że w wielu przypadkach "chcieć to móc" (oczywiście, że nie dla każdego, zawsze są jakieś wyjątki - ale kompletnie nie rozumiem ludzi, którzy mogliby wziąć się za pracę, a tego nie robią i zastanawiają się nad tym czy rodzice im sfinansują wesele albo co gorsza dalsze życie).

Mój narzeczony (27 lat) pracuje, ja (23 lata) studiuję i pracuję - TŻ zarabia nie najgorzej (ale też bez jakichś mega rewelacji); ja kokosów nie zarabiam (studiuję dziennie, więc czas na pracę mam ograniczony). Od przyszłego miesiąca wspólnie będziemy się utrzymywać (3 osoby - bo TŻ jest samotnym ojcem) i starczy nam żeby co miesiąc jeszcze trochę grosza odkładać.
Póki co ja już mam odłożone ok. 3 tys., więc na wstępne opłaty starczy (za to, za co trzeba zapłacić najszybciej, np. zaliczkę za salę). Na resztę będziemy zbierać na bieżąco, mamy wszystko wyliczone (oboje potrafimy być realistami, a nie marzycielami mówiącymi, że "jakoś to będzie"). Nie planujemy weseliska na 200 osób, więc powinniśmy dać radę zorganizować ślub za rok. "Powinniśmy", bo oczywiście zawsze mogą się pojawić jakieś nieprzewidziane wydatki (np. z powodu choroby czy jakichś innych zdarzeń losowych) - jednak staramy się wyliczyć wszystko tak, żeby było z jakimś zapasem.

I tak jak mówiłam: nie wykluczam ewentualnej pomocy rodziców - ale tylko w wypadku, gdy mieliby sfinansować niewielką część wesela i jeśli nie będzie wymagało to od nich dużych wyrzeczeń (branie kredytu na wesele przez rodziców w ogóle nie mieści mi się w głowie!)
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-20, 21:14   #50
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: pieniądze na ślub i wesele

Cytat:
Napisane przez Aga_86 Pokaż wiadomość
To ze ktos kasy teraz nie ma albo pracy tzn ze sie ma nie zenic / wychodzic za maz ?
nie o to chodzi... tylko chodzi o to ze kazdy ma swoje wyobrazenie na temat slubu i chyba kazdy chce jak najlepiej i jak najladniej...a czy zrobi skromne na miare mozliwosci albo pompą z dlugiem to juz indywidualna sprawa zreszta ze slubem nie ma co sie spieszyc co nagle to po diable
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 21:35   #51
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: pieniądze na ślub i wesele

Cytat:
Napisane przez Aga_86 Pokaż wiadomość
To ze ktos kasy teraz nie ma albo pracy tzn ze sie ma nie zenic / wychodzic za maz ?
Moja odpowiedz brzmi tak. Z tego względu,że po slubie nagla praca i pieniążki się być może tak szybko nie znajdą.Ślub to kolejny krok,krok ku dorosłości.Ok,rodzice by wyłożyli by Pannie Młodej kase na wesele,a potem co???Nadal Panna Młoda wraz z małżonkiem będą na ich utrzymaniu????Sorrki,ale nie na tym polega dorosłość vel dojrzałość
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 22:37   #52
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: pieniądze na ślub i wesele

Cytat:
Napisane przez vip_vip Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad kwestią brania pieniędzy na ślub od rodziców. Jestem najmłodsza z rodzeństwa, wszyscy już pozakładali rodziny, rodzice trójce mojego rodzeństwa finansowali wesele. Siostrom w całości, bratu w dużej części, jeden brat sam finansował wesele. Na wesela sióstr rodzice brali kredyty chyba, tak mi się wydaje, na brata nie mam pojęcia. Teraz ja ze swoim TŻ myślimy o ślubie. Chcemy sami uzbierać na nie, ale mamy wątpliwości czy w przyszłym roku damy radę je wyprawić, czy uzbieramy kasę, trzeba podjąć decyzję... Moja rodzina naciska abym w przyszłym roku brala ślub, bo już tyle jesteśmy razem, już tyle po zaręczynach, a w dodatku kończę studia więc doskonały moment. Mama powiedziała, że przecież mi dołoży. W sumie wolałabym sama, ale z drugiej strony skoro mojemu rodzeństwu wyprawili wesele to czemu mam być gorsza??? Jednak tak mi głupio brać kasę od nich, tym bardziej, że podejrzewam, że mama wzięłaby kredyt żeby mi dołożyć.

Sama nie wiem co zrobić, jak to rozplanować. Jak się zachować. Jak wy byście postąpili na moim miejscu???
Ślub bez brania kredytów, pożyczek, bycia po równo z rodzeństwem i tak w ogóle tylko dla ślubu nie wchodzi w grę?
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 22:42   #53
Aga_86
Raczkowanie
 
Avatar Aga_86
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 160
GG do Aga_86
Dot.: pieniądze na ślub i wesele

ja mam 24 lata, pracowalam- studiowalam - chorowalam - przerwalam studia - rehabilitowalam sie- poznalam Tz- wrocilam na studia- rozpoczelam kolejne- teraz mam inne dochody - SOC. - Tz ma 26 l. jest masazysta rehabilitantem - tez dodatkowe 2 studia - praca- zareczyny - slub w planach-

To ze chcemy sie pobrac bo oboje TO czujemy, ze chcemy zalozyc wlasna rodzine to chyba najlepszy dowod dojrzalosci (bardziej bezmyslnym i niedojrzalym jest dla mnie jak ktos znajac konsekwencje wspolzycia zachodzi w nieplanowana ciaze- i jesli facet sie poczuwa do odpowiedzialnosci to slub i tak trzeba zrobc migiem znam mnostwo takich przpadkow) i nie bebedziemy z tym wstrzymywac sie do momentu az sie dorobimy niewiadomo czego. Bo zycie nauczylo mnie ze jesli czuje sie ze to ten wlasciwy CZAS to trzeba go wykorzystywac a pieniadze i tak sie znajda (mimo iz pozornie ich nie ma)
Aga_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 23:58   #54
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: pieniądze na ślub i wesele

Cytat:
Napisane przez Aga_86 Pokaż wiadomość
ja mam 24 lata, pracowalam- studiowalam - chorowalam - przerwalam studia - rehabilitowalam sie- poznalam Tz- wrocilam na studia- rozpoczelam kolejne- teraz mam inne dochody - SOC. - Tz ma 26 l. jest masazysta rehabilitantem - tez dodatkowe 2 studia - praca- zareczyny - slub w planach-

To ze chcemy sie pobrac bo oboje TO czujemy, ze chcemy zalozyc wlasna rodzine to chyba najlepszy dowod dojrzalosci (bardziej bezmyslnym i niedojrzalym jest dla mnie jak ktos znajac konsekwencje wspolzycia zachodzi w nieplanowana ciaze- i jesli facet sie poczuwa do odpowiedzialnosci to slub i tak trzeba zrobc migiem znam mnostwo takich przpadkow) i nie bebedziemy z tym wstrzymywac sie do momentu az sie dorobimy niewiadomo czego. Bo zycie nauczylo mnie ze jesli czuje sie ze to ten wlasciwy CZAS to trzeba go wykorzystywac a pieniadze i tak sie znajda (mimo iz pozornie ich nie ma)

I to jest ta dojrzałość?


Ja nie mowie, ze zeby sie pobrac trzeba miec dom i dwa samochody... ale chociaż na to comiesięczne przezycie do pierwszego
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 06:39   #55
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: pieniądze na ślub i wesele

Cytat:
Napisane przez vip_vip Pokaż wiadomość
Moja rodzina naciska abym w przyszłym roku brala ślub
Skoro rodzina naciska, a Wy nie wiecie, jak będzie z kasą, niech rodzina się dorzuci. Wesele kosztuje, cała otoczka (suknia, ślub, przygotowanie ciała: jakieś delikatne solarium, makijaż, fryzura). Swego czasu dziadek męczył mnie, bym wyszła za mąż, i to jak najszybciej. Byłam z chłopakiem kilka lat. Odpowiedziałam, że chętnie, nawet jutro (lekka ironia), byleby mi sfinansował całą imprezę, bo ja zaczęłam dopiero pracę i zarabiam grosze. Od razu była cisza.

A co do naciskania rodziny... Najważniejsze są 2 sprawy: Wy musicie chcieć i musicie być gotowi. Wtedy można zastanawiać się, skąd wziąć pieniądze.


---------- Dopisano o 07:39 ---------- Poprzedni post napisano o 07:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Aga_86 Pokaż wiadomość
To ze ktos kasy teraz nie ma albo pracy tzn ze sie ma nie zenic / wychodzic za maz ?
Dokładnie tak jest. Wg mnie, odpowiedni czas na ślub jest wtedy, gdy macie się z czego utrzymać. Nie twierdzę, że obie strony muszą pracować. Niech pracuje jedna osoba, byleby zarabiała konkretne pieniądze. Chore jest, gdy żadna strona nie pracuje, a rodzice utrzymują młode małżeństwo. To jest dorosłość? Nawet nie wiesz, ile kłótni pojawia się, gdy brakuje kasy (prędzej lub później). Na to nie pomoże żadna miłość.

Edytowane przez limonka1983
Czas edycji: 2011-05-21 o 06:35
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 08:15   #56
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: pieniądze na ślub i wesele

Cytat:
Napisane przez Aga_86 Pokaż wiadomość
ja mam 24 lata, pracowalam- studiowalam - chorowalam - przerwalam studia - rehabilitowalam sie- poznalam Tz- wrocilam na studia- rozpoczelam kolejne- teraz mam inne dochody - SOC. - Tz ma 26 l. jest masazysta rehabilitantem - tez dodatkowe 2 studia - praca- zareczyny - slub w planach-

To ze chcemy sie pobrac bo oboje TO czujemy, ze chcemy zalozyc wlasna rodzine to chyba najlepszy dowod dojrzalosci (bardziej bezmyslnym i niedojrzalym jest dla mnie jak ktos znajac konsekwencje wspolzycia zachodzi w nieplanowana ciaze- i jesli facet sie poczuwa do odpowiedzialnosci to slub i tak trzeba zrobc migiem znam mnostwo takich przpadkow) i nie bebedziemy z tym wstrzymywac sie do momentu az sie dorobimy niewiadomo czego. Bo zycie nauczylo mnie ze jesli czuje sie ze to ten wlasciwy CZAS to trzeba go wykorzystywac a pieniadze i tak sie znajda (mimo iz pozornie ich nie ma)
I to pogrubione właśnie pokazuje Twoją niedojrzałość. Moja siostra cioteczna też tak myślała - kochamy się, to weźmy ślub, kasa się znajdzie. I tak są małżeństwem od 16 lat, mieszkają cały czas z jej matką i ledwo ciągną koniec z końcem. Kasa się nie znajdzie od tak, chyba że liczycie na życie z zasiłków. Dla mnie uprawianie seksu bez zabezpieczenia nie różni się niczym od brania ślubu bez odpowiednich warunków finansowych - w obu przypadkach myśli się, że "nam się uda, będzie dobrze". I to, i to jest ogromną nieodpowiedzialnością.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 08:25   #57
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: pieniądze na ślub i wesele

Cytat:
Napisane przez Aga_86 Pokaż wiadomość
To ze ktos kasy teraz nie ma albo pracy tzn ze sie ma nie zenic / wychodzic za maz ?
no raczej... a z czego beda sie utrzymywac? z zasilku dla bezrobotnych, a pozniej wsparcia finansowego na dzieci od pomocy spolecznej?

Cytat:
Napisane przez Aga_86 Pokaż wiadomość
Mowicie tak jakby slub rozbijal sie tylko i wylacznie o kase - to jest wydatek racja ale nie robcie z tego inwestycji zycia
chyba znamy inne znaczenie slowa "inwestycja". jak dla mnie przepicie i przejedzenie kilkunastu albo kilkudziesieciu tysiecy zl to nie jest inwestycja
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 09:27   #58
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: pieniądze na ślub i wesele

Cytat:
Napisane przez Aga_86 Pokaż wiadomość
pieniadze i tak sie znajda (mimo iz pozornie ich nie ma)
Pozornie nie ma? Dla mnie pieniądze są albo ich nie ma. Mój dziadek jest strasznie dzianym gościem i wiem, że zapisał mi kupę kasy w testamencie. Na chwilę obecną zarabiam 1200 zł i nie będę się rozpisywać, jak się za to żyje. Pozornie mam kupę szmalu. Nic, tylko czekać, aż dziadek kopnie w kalendarz A wtedy sama nie wiem, na co wydam tę górę pieniędzy Mnóstwo ludzi myśli w podobny sposób do Twojego. Niektórzy idą nawet krok naprzód i płodzą dzieci. Chyba nie muszę przytaczać przykładów rodzin żyjących z zasiłków z gromadką dzieci, bo chyba każda z nas coś niecoś słyszała o takich zjawiskach?

Jak pisałam wcześniej, mam 1200 zł na rękę. Skończyłam kierunek techniczny na renomowanej uczelni. Niestety, nie mam mamusi i tatusia, którzy mogliby mi "pomóc" "awansować". A choć na Śląsku jest lepiej z bezrobociem, niż w większość kraju, to mój zawód akurat u na nie jest zbyt potrzebny (i sama nie wiem, z jakiego powodu, patrząc na nagromadzenie zakładów). Robię plany, jeśli chodzi o wyjazd zagranicę. Wierz mi, że wysyłam mnóstwo CV, chodziłam po zakładach i tyłek. Jakoś u mnie te pieniądze znaleźć się nie mogą. Gdy za kilka miesięcy zamieszkamy z TŻem razem, jakoś damy radę. Oboje pracujemy, nie mamy dzieci. Może nie będziemy żyć jak królowie, ale spokojnie starczy od wypłaty do wypłaty. Jednak jak słyszę, że ktoś, kto nie ma niczego fizycznie twierdzi, że pieniądze jakoś się znajdą, to mam ochotę paść na ziemię i nakryć się nogami ze śmiechu.


---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Aga_86 Pokaż wiadomość
Mowicie tak jakby slub rozbijal sie tylko i wylacznie o kase - to jest wydatek racja ale nie robcie z tego inwestycji zycia
No jest, jest. Jak się ma te pieniądze przygotowane lub po prostu ma się dużo kasy, to też jest inaczej... ale pisałaś coś o uzbieraniu pieniędzy i kredytach, więc zakładam, że na chwile obecną tych pieniędzy nie posiadasz. Cóż... Wesela za free nie zrobisz. Jesteś tego świadoma? Chyba, ze planujesz po ślubie zorganizować rodzinnego grilla, to koszty radykalnie się zmniejszą
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 09:34   #59
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: pieniądze na ślub i wesele

Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość

No jest, jest. Jak się ma te pieniądze przygotowane lub po prostu ma się dużo kasy, to też jest inaczej... ale pisałaś coś o uzbieraniu pieniędzy i kredytach, więc zakładam, że na chwile obecną tych pieniędzy nie posiadasz. Cóż... Wesela za free nie zrobisz. Jesteś tego świadoma? Chyba, ze planujesz po ślubie zorganizować rodzinnego grilla, to koszty radykalnie się zmniejszą
Nie no, ja jestem w stanie zrozumieć potrzebę zrobienia hucznego wesela, wzięcia z tej okazji kredytu...ale pod warunkiem, że ten kredyt będzie z czego spłacać. No nie mieści mi się w głowie opcja, kiedy rodzice Młodych biorą kredyt na ich wesele, spłacają go i dodatkowo jeszcze utrzymują młode małżeństwo
Rozumiem doraźna pomoc rodzicielska - miło, rozkosznie, jak już nie mają co z kasą zrobić, to przecież się przez okno nie wyrzuci ale żeby liczyć "pobierzemy się, a potem jakoś to będzie"...gdzie dojrzałość?

Przeraża mnie takie podejście do życia.

Aga_86 - nie traktuj tego jako atak na swoją osobę, w końcu nie wiemy jak to u was będzie ze wspólnym utrzymaniem po ślubie, ja się nie odnoszę konkretnie do Ciebie, tylko do beztroskiego podejścia do spraw bardzo poważnych.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 12:14   #60
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: pieniądze na ślub i wesele

Dla mnie sprawa byłaby prosta. Nie mam kasy = nie biorę ślubu. Jeżeli tak bardzo Ci zależy, a macie częściowo swoje oszczędności, może wyprawcie skromne wesele? Moim zdaniem ludzie powinni robić rzeczy na miarę swoich możliwości. A nie na zasadzie: stać mnie na używany samochód średniej klasy, ale wolałabym Ferrari więc dobrze, gdyby moi rodzice dali mi na nie kasę . Zgadzam się z tym, że rodzice dość już wydali na mnie przez te wszystkie lata.
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:53.