Ja tu w kwestii formalnej i jakze palacej ... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-05-23, 10:46   #1
PotworPimpusPierwszy
Raczkowanie
 
Avatar PotworPimpusPierwszy
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: tu i ówdzie
Wiadomości: 188

Ja tu w kwestii formalnej i jakze palacej ...


... do osob administrujacych KWC. Nie znalazlam innego miejsca, wiec pozwalam sobie zglosic tutaj kilka uwag istotnych z punktu widzenia uzytkowniczki, pragnacej uzyskac w Wizazu interesujace ja, i rzetelne co najwazniejsze, informacje, jak i podniesienia informatywnosci samego dzialu KWC in general (co oczywiscie podniesie rowniez prestiz i slawe Wizazu jako takiego .
Mianowicie:

1. proponuje, aby wypelnienie profilu uzytkowniczki (t.j. data urodzenia oraz rodzaj skory, wlosow) w przypadku osob pragnacych wyslac recenzje okreslonego produktu do KWC bylo obowiazkowe. Dlaczego? To jest bardzo wazne, czy recenzje napisala osoba, dla ktorej dany produkt jest faktycznie przeznaczony. Notorycznie natykam sie na KWC na oceny wystawione zdecydowanie zbyt pochopnie. Np. 24-latka o tlustej cerze ocenia negatywnie produkt dla cery suchej po 30-35 roku zycia, dziwiac sie, ze na niej sie warzy i rozmazuje . No nie dziwota, bo to nie dla niej. Albo tez w ogole brak jakichkolwiek danych o recenzentce. Nie wiem wowczas czy ona rzeczywiscie wlasciwie dobrala kosmetyk i czy jej ocena jest miarodajna. Nie wypelnionych profili na KWC jest bardzo wiele (nie wiem dlaczego). To sprawia, ze na takich ocenach po prostu nie mozna polegac i zatraca sie sens recenzowania w ogole;

2. dobrze by bylo stworzyc w profilu uzytkowniczki pola przeznaczone na dane dotyczace rodzaju wlosow, skoro oceniane sa takie kosmetyki jak szampony, odzywki, lakiery, etc. Wtedy nie trzeba by juz pisac w recenzji "mam wlosy takie to a takie", lub zachodzic w glowe JAKIE tez wlosy moze miec recenzentka, gdy o tym drobnym, a jakze istotnym dla oceny, fakcie nie wspomina ani slowkiem ;

3. proponuje rozwazenie zasadnosci zamieszczania recenzji produktu, napisanej w oparciu o przetestowanie 1 (slownie: jednej) probki (to wcale nie takie rzadkie). Na podstawie jednej (a czasem nawet i kilku) probki mozna powiedziec o kosmetyku bardzo niewiele, a taka recenzja wplywa przeciez na ogolna, zbiorcza ocene produktu, zawyzajac ja lub zanizajac. To znow dezorientuje osoby pragnace rzetelnej wiedzy na temat interesujacego je produktu;

4. w ogole wypelnienie ilosci zyzytych opakowan tez powinno byc polem obowiazkowym (powody: jak wyzej). Zdarza sie, ze recenzentki je pomijaja;

5. fajnie by bylo, gdyby w wyszukiwarce na KWC istniala opcja wyszukania wszystkich recenzji osob, spelniajacych okreslone kryteria, np. wiek i typ skory lub typ wlosow (wtedy wypelnienie profilu musialoby byc oczywiscie obowiazkowe . Mysle, ze nie tylko dla mnie istotne sa przede wszystkim recenzje napisane przez kobiety w podobnym wieku, majace skore taka jak ja - w koncu majac identyczne potrzeby, uzywamy tego samego spektrum kosmetykow;

6. a juz zupelnie super by bylo, gdyby mozna bylo w wyszukiwarce np. w kategorii Toniki, wybrac tylko toniki dla okreslonego typu cery. To by bylo bosko!

Tyle na razie (he he). Jak mi sie jeszcze cos nasunie, to dam znac. Bylabym ogromnie wdzieczna, gdyby admini mogli pomyslec o wyzej wspomnianych zmianach lub, w ogole, ustosunkowac sie do w/w sugestii. Wydaje mi sie, ze wielu osobom korzystajacym z KWC ulatwiloby to znacznie zycie. Dzieki za cierpliwosc.
PPP
__________________
PoPimPi
PotworPimpusPierwszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-23, 11:16   #2
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Ja tu w kwestii formalnej i jakze palacej ...

Proszę Pimpusi.
Powolę sobie zgłębić sześć przykazań, jak tylko skończę prace nad zmianą image'u wizaz.pl
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-23, 11:31   #3
PotworPimpusPierwszy
Raczkowanie
 
Avatar PotworPimpusPierwszy
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: tu i ówdzie
Wiadomości: 188
Re: Ja tu w kwestii formalnej i jakze palacej ...

Prosze Potwora powinno byc . Oki, to cierpliwie czkam na konstruktywne propozycje rozwiazania palacych kwestii i pozdrawiam.
__________________
PoPimPi
PotworPimpusPierwszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-23, 11:59   #4
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Re: Ja tu w kwestii formalnej i jakze palacej ...

To ja dorzucę coś od siebie Czy byłoby można posegregować oceny kosmetyków danej recenzentki np. Smoczycy, Lejki i wszystkich innych kosmetycznych maniaków wg nazw firm, byłoby o wiele prościej znaleźć ocenę interesującego kosmetyku, gdyż dotychczas trzeba było przewertować wszystkie oceny recenzentki, gdyż były one zapisane od ostatniej, jeżeli się nie mylę Jeżeli istnieje taka możliwość to ślicznie proszę
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-23, 12:12   #5
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Ja tu w kwestii formalnej i jakze palacej ...

Ogólnie chodzi o to, że w chwili obecnej kończymy negocjacje z firmą dostarczającą część oprogramowania do KW nt. zakupu kodów źródłowych...

Wtedy będzie o wiele, wiele łatwiej wprowadzać wszelkie zmiany - póki co zmieniamy to i owo albo to włamując się do kodów (csiii...) albo raportując kolejne to bugi w programie. Mało ciekawe zajęcie, szczególnie, że firma należy do tych wolno myślących...

Odpowiednio wszelkie życzenia będą do spełnienia w nieco późniejszym terminie, niechcący związanych z nagłym spadkiem stanu konta firmy Wizaz.pl

Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-23, 13:09   #6
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Re: Ja tu w kwestii formalnej i jakze palacej ...

zlosliwiec napisał(a):
> Odpowiednio wszelkie życzenia będą do spełnienia w nieco późniejszym terminie, niechcący związanych z nagłym spadkiem stanu konta firmy Wizaz.pl
>
>

Dziękuję ślicznie czekam z niecierpliwością
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-23, 13:29   #7
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Re: Ja tu w kwestii formalnej i jakze palacej ...

Ja również mam jeszcze taką małą prośbę"na później" aby na pierwszej stronie gdzie są posty z różnych forum, "wytłuszczone" były tematy postu a nie nazwa formum, z którego post pochodzi. Wydaje mi się, że byłoby wtedy troszkę bardziej czytelnie , ale może się czepiam , jednak proszę o rozważenie mojej prośby.
Z góry dziękuję, pozdrawiam
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-05-23, 15:15   #8
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: Ja tu w kwestii formalnej i jakze palacej ...

Proszę Potwora / Witamy na wizażu nie ma jak dobry nick już Cie lubię /

To ja się wypowiem w zakresie swoich kompetencji

PotworPimpusPierwszy napisał(a):
> 1. proponuje, aby wypelnienie profilu uzytkowniczki /.../ w przypadku osob pragnacych wyslac recenzje okreslonego produktu do KWC bylo obowiazkowe.

W zasadzie wszyscy się zgadzają, ale realizacja tego postulata leży w wyłącznej kompetencji Pana > , a w zakresie politycznym - Szefowej AgiZ.

> 2. dobrze by bylo stworzyc w profilu uzytkowniczki pola przeznaczone na dane dotyczace rodzaju wlosow,

Oj, zgadzam się bardzo, BARDZO ( Złosiu weź przylep to sobie na lodówkę albo gdzie tam trzymasz "to do list" ) Sama mam niezłe zaległości w recenzowaniu kosmetyków do kudeł, bo mi się nie chce po raz trzydziesty zamieszczać opisu mojej niesformej szczeciny w recenzji

> 3. proponuje rozwazenie zasadnosci zamieszczania recenzji produktu, napisanej w oparciu o przetestowanie 1 (slownie: jednej) probki (to wcale nie takie rzadkie).

Święta racja w odniesieniu do pielęgnacyjnych, z kolorówką niekoniecznie, bo próbka próbce nierówna ... ale technicznie trudno wykonalne to jest; mamy swój Kodeks (pewnie czytałaś ? ) co upoważnia do wycinania /bez ostrzeżenia / wszystkich recenzji o, nazwijmy to, miernej lub mocno dyskusyjnej wartości informacyjnej Zwyczajowo kto zauważy taką, zgłasza tutaj na forum technicznym, a Redakcja wycina Z góry dziękujemy za pomoc w wyłapywaniu takich kwiatków bo czytanie wszystkich recenzji przy innych zadaniach administracyjnych jest nie zawsze niewykonalne

> 4. w ogole wypelnienie ilosci zyzytych opakowan tez powinno byc polem obowiazkowym (powody: jak wyzej). Zdarza sie, ze recenzentki je pomijaja;

Realizacja tego postulatu > jak w p. 1

> 5. fajnie by bylo, gdyby w wyszukiwarce na KWC istniala opcja wyszukania wszystkich recenzji osob, spelniajacych okreslone kryteria, np. wiek i typ skory lub typ wlosow (wtedy wypelnienie profilu musialoby byc oczywiscie obowiazkowe . Mysle, ze nie tylko dla mnie istotne sa przede wszystkim recenzje napisane przez kobiety w podobnym wieku, majace skore taka jak ja - w koncu majac identyczne potrzeby, uzywamy tego samego spektrum kosmetykow;

To można załatwić nieco inaczej porządkując katalog ... >>> patrz p. 6

> 6. a juz zupelnie super by bylo, gdyby mozna bylo w wyszukiwarce np. w kategorii Toniki, wybrac tylko toniki dla okreslonego typu cery. To by bylo bosko!

Dyskusja o podziale produktów wg typu cery powraca od czasu do czasu; do pewnego momentu nie miała większego praktycznego sensu (gdy w katalogu było kilkaset kosmetyków pielęgnacyjnych, to ich podział na kilkanaście lub parędziesiąt kategorii byłby czystym przerostem formy nad treścią).

Były pomysły z indeksowaniem poszczególnych produktów (tj. przypisaniem im cech, dla jakiego typu cery i wieku są przeznaczone) - co zresztą obecnie nie jest jeszcze wykonalne ze względu na techniczne możliwości programu.

Jednak w miarę tego, jak katalog się rozrasta, ja dochodzę do wniosku, że indeksowanie produktów w obrębie kategorii liczących kilkaset pozycji w ogóle nie ma sensu - wydłuży tylko czas wyszukiwania interesujących nas produktów i niezmiernie skomplikuje zgłaszanie kosmetyków, nie wspominając o administrowaniu Kosmetykiem WszechCzasów (bo admin musi każde zgłoszenie zweryfikować, a niestety nie zawsze jest to prostym zadaniem, szczególnie w wypadku nowości).

Reasumując : Dla mnie najprostszym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest dalsze zwiększanie liczby podkategorii kosmetyków - a konkretnie wydzielenie z obecnych "kremów uniwersalnych", toników, produktów do higieny i demakijażu twarzy - podkategorii przeznaczonych do cery tłustej/mieszanej i normalnej-do-suchej [trzecia kategoria to byłyby produkty do cery normalnej oraz uniwersalne - do wszystkich rodzajów cery].
Takie uporządkowane obecnej bazy uważam (jeszcze ) za wykonalne, a co więcej - celowe , bo chyba każda kobieta umie ocenić jaką ma cerę i łatwiej jej będzie przeglądać wąską kategorię w zakresie swoich potrzeb niż dłuugachny "worek".
Ale to moje zdanie Czekam na Wasze opinie - a także zdanie Agi Zembrzyckiej

__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-24, 18:41   #9
PotworPimpusPierwszy
Raczkowanie
 
Avatar PotworPimpusPierwszy
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: tu i ówdzie
Wiadomości: 188
Re: Ja tu w kwestii formalnej i jakze palacej ...

Czesc maga . No, skoro wszystko zalezy od tego Pana z pieknymi, bialymi kielkami (hyyyy ...), to nie pozostaje nam nic innego jak liczyc na jego zrozumienie i fachowosc .
P.S.
Tez sie ciesze ze trafilam na Wizaz. Zreszta, Twoje i Babci W-wax recenzje od razu wpadly mi w oko. Potwierdza sie teoria mojej znajomej, ze swoj swego nawet w takim necie wyweszy . W miare czasu i mozliwosci postaram sie bezlitosnie recenzowac co sie tylko da, wykazujac sie zarowno swoja potworowatoscia, jak i pimpusiostwem. Amen.
__________________
PoPimPi
PotworPimpusPierwszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:51.