Pomoc domowa? Pilnie poszukiwana - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-09, 11:57   #1
xandra23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 674

Pomoc domowa? Pilnie poszukiwana


Witam wszystkie zapracowane Panie. Mam pytanie- jak znaleźć na szybko kogoś kto posprząta mi mieszkanie. Mam masę pracy a na weekend potrzebuje mieszkania wysprzątanego na błysk.
Czy mam umieścić ogłoszenie na lokalnej stronie?
Czy może zadzwonić pod jakiś numer?
Kogo wybrać- młodszą czy starszą?
O co zapytać przy rozmowie?
Mam do posprzątania 80 m2- dwupoziomowe mieszkanie.
Do tego do umycia dwa okna.
Chodzi mi o takie kompleksowe posprzątanie- łącznie z myciem szafek kuchennych.
Ile zapłacić? stawka godzinowa czy za sprzątanie?
Ile może to zająć? Mi samej bez okien zrobienie wszystkiego na tip-top to ok. 4-5 h.
Może orientujecie się jak wygląda to w Legnicy?
Z góry dziękuje za pomoc.
__________________
"Bycie pozytywnie nastawionym może nie rozwiąże wszystkich Twoich problemów, ale wkurzy wystarczająca liczbę ludzi, by warte było zachodu".
xandra23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 16:14   #2
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Pomoc domowa? Pilnie poszukiwana

Nie Legnica ale ceny mogą być podobne, mam wrażenie.

Mam mieszkanie o podobnym metrażu - posprzątanie "normalne" (tzn. odkurzanie, mycie podłóg, ale bez ich pastowania - umycie łazienek, kuchni ale bez szafek wewnątrz) - plus u mnie było mycie 5 dużych okien, dwóch balkonowych + umycie balkonów, uprasowanie + zawieszenie firan na 4 oknach (w sumie te oka to było większość sprzątania) - kosztowało mnie 180 zł. Pani uwinęła się z tym w jakieś 8 h, i zrobiła wszystko bardzo ładnie.

Aha, myśmy wzięli ją z ogłoszenia na klatce schodowej.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 17:53   #3
xandra23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 674
Dot.: Pomoc domowa? Pilnie poszukiwana

Dzięki za odpowiedź. W końcu ktoś coś napisał. Znalazłam jedno ogłoszenie (a niby nie ma pracy), ze jest chętna pani na sprzątanie. I ciągle się waham czy dzwonić.
Mam mnóstwo wątpliwości.
__________________
"Bycie pozytywnie nastawionym może nie rozwiąże wszystkich Twoich problemów, ale wkurzy wystarczająca liczbę ludzi, by warte było zachodu".
xandra23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 18:07   #4
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Pomoc domowa? Pilnie poszukiwana

Ale czemu?Najwyżej źle posprząta, przykre, ale trudno.

Jeśli chodzi o względy bezpieczeństwa, to oczywiście nowej osobie nie zostawialiśmy kluczy, tylko ja byłam w domu.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 18:22   #5
xandra23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 674
Dot.: Pomoc domowa? Pilnie poszukiwana

Po pierwsze martwię się o to, że źle posprząta.
Po drugie nie wiem jak się zachować- u mnie w domu, podobnie u TŻ nie do pomyślenia było, żeby kogoś zatrudnić do posprzątania (a TŻ wyjechał, a ja jestem zawalona pracą). I mam wrażenie, ze to głupio, że 26 letnia dziewczyna będzie siedziała, a ktoś będzie sprzątał.
Nie wiem czy zaproponować kawę/herbatę. Czy siedzieć w tym samym pokoju (mogę wziąć pracę do domu i usiąść przy komputerze) czy usiąść sobie gdzie indziej- na pewno nie zostawię Pani samej w domu.
Czy mam zapytać przez telefon jaka stawka? Czy może samej dać ogłoszenie? Czy policzyć osobno za okna? Stawka godzinowa (nie będzie mi przeszkadzać jak będzie sprzątać z 8 h, ale niech zrobi to dobrze- nie uznam tego za naciąganie).
__________________
"Bycie pozytywnie nastawionym może nie rozwiąże wszystkich Twoich problemów, ale wkurzy wystarczająca liczbę ludzi, by warte było zachodu".
xandra23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 18:33   #6
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Pomoc domowa? Pilnie poszukiwana

Jam bym zapytała o stawkę, ale licz się z tym, że pewnie nie dostaniesz wyceny na 100 % bo trudno przewidzieć, ile dokładnie co zajmie. Niemniej da Ci to pojęcie jakieś.

Okna i firanki są zwykle płatne osobno, poza tym jest stawka godzinowa. Nie martw się, w moim środowisku tez niektórzy się zdziwili (akurat nie rodzice i teściowie, oni to poparli, ale moi znajomi) - też usłyszałam parę tekstów że mi się poprzewracało etc - ja to zignorowałam - najwyraźniej nigdy nie musieli wyjeżdżać służbowo i pracować po 12 h tuż przed świętami

Co do tego jak się zachować - to już zależy od Ciebie, ja siedziałam sobie z laptopem czy coś tam robiłam w drugim pokoju, nie chciałam bowiem sprawiać wrażenia, że patrzę tej pani na ręce. Ona i tak mnie wołała, żeby sprawdzić czy np. okna są dobrze umyte etc. co jakiś czas. A kawę czy coś do picia myślę, że warto zaoferować, ja tak zrobiłam i spotkało się to z bardzo pozytywnym przyjęciem - było nie było, to kilka h ciężkiej, fizycznej pracy na "moim" podwórku. I jestem za to wdzięczna. W każdym razie, nie planuję już sprzątać sama przed jakimikolwiek świętami.

A no i ja mam lat 30 ale to chyba niewielka różnica

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2011-06-09 o 18:35
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 18:41   #7
xandra23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 674
Dot.: Pomoc domowa? Pilnie poszukiwana

Dzięki za radę. Wiem, że telefonicznie nie wyceni mi wszystkiego, ale zapytać trzeba.
__________________
"Bycie pozytywnie nastawionym może nie rozwiąże wszystkich Twoich problemów, ale wkurzy wystarczająca liczbę ludzi, by warte było zachodu".
xandra23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:29.