mój programik treningowy - mógłby ktoś rzucić okiem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-13, 15:03   #1
nanax
Raczkowanie
 
Avatar nanax
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 203

mój programik treningowy - mógłby ktoś rzucić okiem?


hej!
od 3 miesiecy chodze na siłownie, ostatnio miałam 2 tyg przerwy ale zaczęłam znowu chodzić.
Chodzę 4x w tygodniu (są takie tygodnie kiedy chodzę 2x, lub 3x a czasem 1 - zaczełam prace) + dietka 1300kcal.
Najbardziej zalezy mi zebym schudła w nogach i wyrzeźbiła sobie ładnie plecki, ręce, barki.

Co powinnam ćwiczyć i w jakich seriach?

zawsze ćwiczyłam 3serie po 10 powtórzeń. Czy mogę zwiększyć? jeśli tak to ile?

Mój trening wygląda tak:
15 min - bieżnia (rozgrzewka) marsz.
3 serie po 10 powtórzeń na przywodziciel i odwodziciel nóg (nie wiem czy poprawnie to ujęłam)
3 serie po 10 powtórzeń na dwu i czworogłowy mięsień ud.
3 serie po 10 powtórzeń plecy, ręce, ćwiczenia na motylku, triceps, biceps.
i ćwiczenia zakańczam 20minutami na rowerku i kolejnymi 20 minutami na bieżni.

Czy mogłby ktoś ocenić mój program treningu, jak również pomóc mi z seriami, czy niech tak zostaną jak wykonuje czy coś zmienić?

dziękuje !
__________________
Edyta Draus - Piękna papryczka uwodzi kształtem

Polecam!
nanax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 15:16   #2
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: mój programik treningowy - mógłby ktoś rzucić okiem?

wyglada to jak zwykly FBW z za duza iloscia powtorzen, rozpisz poszczegolone cwiczenia bedzie wtedy latwiej
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 16:46   #3
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: mój programik treningowy - mógłby ktoś rzucić okiem?

Hmm a ja bym właśnie powiedziała, że liczba powtórzeń jest za mała. Chodzi Ci o wyrzeźbienie mięśni, zwiększenie ich gęstości (a za tym idzie jędrność ciała) wysmuklenie nóg a tu 10 powtórzeń to będzie mało. Ilość serii: 3 jest jak najbardziej ok. Radziłabym jednak powtórzenia wykonywać w zakresie 12-15-to będzie najbardziej optymalna liczba dla Twoich celów. Jeśli chodzi o nogi to może to być nawet i 20 powtórzeń. Ja np. mam tendencję do szybkeij rozbudowy mięśni nóg, nie idą one równo, proporcjonalnie z górą ciała. W zeszłym roku miałam mocno i pięknie umięśnione nogi (54cm w udzie samego mięcha robi swoje) ale nieproporcjonalnie do góry. Więc wycinałam nogi-zrzuciłam w obwodzie po 5cm a nogi jeszcze zyskały na uwidocznieniu tych mięśni. Robiłam wtedy na nogi dużo ciężkich ćwiczeń, po 20 nawet i 25 powtórzeń ze spięciem izometrycznym tzn w zatrzymujesz na chwilę ruch w fazie największego skurczu mięśnia-dopinasz jeszcze mięsień na 1 sekundkę i powolutku faza ekcentryczna czyli opuszczanie. To bardzo ważne i naprawdę rewelacyjnie działa.
Cała reszta ciała 12-15powtórzeń będzie ok.
Jakbyś jeszcze rozpisała poszczególne ćwiczenia to można by dokładniej się temu przyjrzeć.
Czy pilnujesz przerw pomiędzy ćwiczeniami i seriami ze stoperem czy robisz kiedy robisz? to także bardzo ważne i może znacząco podnieść intensywność treningu i jego efektywność. Poza tym nie zapominaj o jedzeniu białka-to budulec mieśni i one się naprawdę pięknie rzeźbią i wycinają jak mają na czym.
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 17:23   #4
nanax
Raczkowanie
 
Avatar nanax
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 203
Dot.: mój programik treningowy - mógłby ktoś rzucić okiem?

ale ja nie chce rozbudować nóg, one i tak są rozbudowane.
moje wymiary to 85-68-92 a ważę 59kg.
Chciałabym żeby nogi jedynie mi się wysmukliły no i rzecz jasna straciły w cm. A ręce, barki, plecy troszkę się umięśniły.
Co do przerw, to robię je wiadomo, mają one ok. 30 sekund.

nie rozumiem prośby - rozpisz poszczególne ćwiczenia - tzn??
20 powtórzeń na nogi, czy to nie za dużo? - czy przy takiej liczbie powtórzeń one nie rozbudują się?
__________________
Edyta Draus - Piękna papryczka uwodzi kształtem

Polecam!
nanax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 19:48   #5
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: mój programik treningowy - mógłby ktoś rzucić okiem?

No to przecież Ci napisałam, że aby wysmuklić to więcej powtórzeń+spięcie izometryczne (dałam przykład jak z rozbudowanych nóg zeszłam w obwodzie takim treningiem) a aby umięśnić góre mniej powtórzeń (12-15)
Do umięsnienia konieczna też będzie dieta...
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 20:21   #6
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: mój programik treningowy - mógłby ktoś rzucić okiem?

Cytat:
Napisane przez nanax Pokaż wiadomość
one i tak są rozbudowane.

a ja wygrałam debiuty fitness



ps. mialo byc napisane ,,za mala iloscia"
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!

Edytowane przez Mini82
Czas edycji: 2011-07-13 o 20:22
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 07:38   #7
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: mój programik treningowy - mógłby ktoś rzucić okiem?

Patrz Mini jakie to ludzie szczęście mają-tak o, bez niczego, rozbudowane mięśnie-a my biedne co: diety jakieś, treningi, suplementy i wcale się tak szybko rozbudowywać nie chcą
Widocznie nie ta genetyka
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-14, 09:53   #8
nanax
Raczkowanie
 
Avatar nanax
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 203
Dot.: mój programik treningowy - mógłby ktoś rzucić okiem?

rozbudowane w sensie że takie potęzniejsze - grubsze

a jak powinnam jeść żeby mięśnie mi urosły?

ok dzięki. będę robić 15 powtórzeń

---------- Dopisano o 10:53 ---------- Poprzedni post napisano o 10:49 ----------

hm. widzisz, ja też mam 54cm w udzie :/ i chce zrzucić chociaż nie wiem czy dam rade.

no to tak
3x15 na ręce, barki.
3x25 na nogi - nie mam za duzo wiedzy na temat cwiczeń, dopiero poczatkujaca jestem, ale mam nadzieje że nogi mi się nie rozbudują po tylu powtórzeniach :/ zaznzaczam ze jestem zielona jesli chodzi o cwiczenia
__________________
Edyta Draus - Piękna papryczka uwodzi kształtem

Polecam!
nanax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 16:26   #9
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: mój programik treningowy - mógłby ktoś rzucić okiem?

Moje 54cm w udzie to był sam mięsień-był ogromny-miałam odseparowane wszystkie głowy czworogłowego,mocno zaznaczony dwugłowy. Uwielbiałam te moje nogi ale musiałam je wyciąć, zejść z takiej dużej masy mięśniowej bo górna połowa niestety nie rozwija mi się tak szybko jak nogi, więc wyglądałam dość nieproporcjonalnie. Samą zmianą ilości powtórzeń w treningu siłowym i dołożeniem częściej aerobów mocno angażujących nogi z ustawionym dużym oporem bez żadnych problemów zeszłam o te 5cm w obwodzie nie tracąc mięśni a jedynie działając na ich gęstość.
Teraz kiedy wreszcie udało mi się poszerzyć barki i plecy znów rozbudowuję trochę nogi bo stęskniłam się za muskularnymi nogami a wreszcie mogę sobie na to pozwolić.
Nie bój się,że od takiego treningu nogi Ci urosną-mięśnie rosną najlepiej wtedy kiedy używamy bardzo dużych ciężarów i robimy małą ilość powtórzeń, ja na klasycznej masie robię po 10-8-6 powtórzeń.
Gdy powtórzeń jest więcej działamy na gęstość mięśnia-zyskujemy na smukłości, jędrności bez spektakularnych przysrostów masy. Warto też zaznaczyć, że przyrost masy po samym tylko treningu jest niemożliwy-wymaga to jedzenie ogromnych ilości białka, węglowodanów złożonych.
O rozbudowanie nóg się zatem nie martw. Staraj się trzymać między seriami 30sekundowych przerw, między ćwiczeniami 90sekund. Podnosi to intensywność treningu, naprawdę daje po dupie a super podkręca spalanie tłuszczu już na sesjii siłowego a poza tym to atakowanie mięśnia zanim zdąży odpocząć po poprzedniej serii a co za tym idzie zapewniamy mu bodźce w celu poprawy gęstości a nie rozbudowy masy.
Na początku obwód może lekko pójść w górę ale noga będzie wyglądać smuklej, nie przejmuj się tym.
A co trzeba jeść? Dużo białka, węgli złożonych, dobry posiłek przed i po treningowy oraz dbac o to, aby posiłki rozłożone były na cały dzień-5-6 mniejszych posiłków jedzonych co 3 godziny.
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 18:39   #10
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: mój programik treningowy - mógłby ktoś rzucić okiem?

lady kala może wkleisz zdjęcie swojej sylwetki. Bo po opisach twoich musisz mieć super sylwetkę.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:52.