Ciąża nie ciąża. Mówić TŻ? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-27, 09:02   #31
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Ciąża nie ciąża. Mówić TŻ?

Ale masz problem, ja cię kręcę
Jak chcesz to mów, jak nie chcesz - nie mów.
Ja bym powiedziała - o ile ma to jakieś znaczenie.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 09:08   #32
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Ciąża nie ciąża. Mówić TŻ?

Cytat:
Napisane przez xandra23 Pokaż wiadomość
Widzę, że zdania są podzielone. Może wyjaśnię więcej, skąd u mnie takie wątpliwości:
1. Już kiedyś mieliśmy taką sytuację- więc wiem, że TŻ nie ucieknie, nie zostawi itd. Okres dostałam z opóźnieniem, a u TŻ zobaczyłam żal w oczach, więc nie chciałabym nie potrzebnie robić mu nadzieję lub straszyć w zależności od reakcji.
2. Zdecydowałam, że powiem mu jak zrobię betę. A na nią idę jutro, wyniki podobno są na drugi dzień.
3. Jeżeli jestem w ciąży to chcę się najpierw sama oswoić z tą informacją. Bo tak naprawdę to jestem przerażona, tym, że moje (nasze) życie miałoby wywrócić się do góry nogami.
A swoją drogą rozpoczęła się ciekawa dyskusja.
Wczesniej pisalas ze na dziekco nie jestescie gotowi i nie planujecie. A teraz ze Tz ostatnio byl zawiedziony.

Gdybym wiedziala ze Tz'owi bardzo zalezy na dziecku to na pewno poczekalabym do wynikow krwi.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 09:12   #33
xandra23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 674
Dot.: Ciąża nie ciąża. Mówić TŻ?

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Wczesniej pisalas ze na dziekco nie jestescie gotowi i nie planujecie. A teraz ze Tz ostatnio byl zawiedziony.

Gdybym wiedziala ze Tz'owi bardzo zalezy na dziecku to na pewno poczekalabym do wynikow krwi.

Nie planujemy, bo nie jest to odpowiedni czas, ale napisałam o reakcji TŻ na taką sytuację, więc wiem, że dla niego nie byłby to koniec świata, być może nawet byłby szczęśliwszy niż ja.
__________________
"Bycie pozytywnie nastawionym może nie rozwiąże wszystkich Twoich problemów, ale wkurzy wystarczająca liczbę ludzi, by warte było zachodu".
xandra23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 10:14   #34
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Ciąża nie ciąża. Mówić TŻ?

xandra23 - a jak test wyjdzie negatywny, to powiesz mu o tym, że robiłaś?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 10:38   #35
Cecilia89
Zadomowienie
 
Avatar Cecilia89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Ciąża nie ciąża. Mówić TŻ?

Autorko, lepiej poczekaj z wynikami i jak będziesz wiedziała na 100% wszystko, to wtedy powiedz swojemu facetowi.
__________________
"Moda przemija, styl pozostaje." - Gabrielle Chanel
Projekt PRAWO JAZDY (30/30)
Urodziłam ślicznego, zdrowego bobaska
Cecilia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 10:55   #36
ananasek 25
Raczkowanie
 
Avatar ananasek 25
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Polska i cały świat:)
Wiadomości: 39
Dot.: Ciąża nie ciąża. Mówić TŻ?

[QUOTE=xandra23;28368350]Sprawa wygląda w wielkim skrócie tak:
mieszkamy razem od 5 lat,
dzieci nie planowaliśmy,
ja zrobiłam przerwę w tabletkach i chyba jestem w ciąży.
Chyba, bo:
okres spóźnia się tydzień (przerwa w tabletkach 5 miesięczna poprzednie miesiączki regularne, więc to nie od przerwy)
zrobiłam dwa testy- nie z porannego moczu, wyszły dziwnie. Druga kreska jest bardzo, bardzo jasna, prawie niewidoczna,ale nawet tu dziewczyny pisały, że miały takie kreski i jak cokolwiek się pojawiło to jednak ciąża.
jutro idę na badanie krwi (lub w czwartek).
Nie wiem kiedy mówić TŻ. Teraz? Że przypuszczam? Poczekać na wyniki??


Też miałam podobną sytuację spóźniał mi się okres zrobiłam test ( też nie z porannego oczu) i w pierwszych 5 minutach wyszedł negatywny ale po pewnym czasie zerkłam się na test i zobaczyłam drugą bladziutką kreskę prawie jej nie było a jednak . Ważne jest po jakim czasie się pojawiła druga kreska bo jeżeli od razu to jest prawdopodobieństwo ciąży . A jeżeli po np. około godzinie to wynik jest nie ważny. U mnie był fałszywy alarm , okres rozregulował mi się po odstawieniu tabletek. A jeżeli chodzi o reakcję twojego chłopaka to moim zdaniem jesteście tak długo ze sobą , że możesz już mu powiedzieć o swoich obawach albo też poczekać aż do pewnej informacji. To już zależy od Ciebie
ananasek 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 11:07   #37
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Ciąża nie ciąża. Mówić TŻ?

Jeśli pragniesz powiedzieć mu przy świecach, z bucikami czy ułożyć do tego jakąś fabułę przekazania wiadomości to nie mów, ale jeśli boisz się, czy nie jesteś, to po kiego grzyba dusisz to w sobie, chcesz wsparcia, ale po nie nie sięgasz, i robisz z tego nie wiadomo co.

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Cytat:
A jeżeli chodzi o reakcję twojego chłopaka to moim zdaniem jesteście tak długo ze sobą , że możesz już mu powiedzieć o swoich obawach
co ma do rzeczy staż, facet uprawiający seks powinien liczyć się z tym, ze w każdej chwili może zostać tatusiem. Antykoncepcja jest po to, żeby nie musiał, a nie, żeby nie mógł.

Może zresztą gdyby dziewczyny nie ukrywały przed chłopakami tych wszystkich razów, kiedy mają obawy i same czekają na potwierdzenia testów, faceci z założenia bardziej odpowiedzialnie by podchodzili do spraw współżycia, bo częściej by sobie zdawali sprawę ze skutków chodzenia do łóżka, a tak, w gruncie rzeczy ''to sprawa kobiet''.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-27, 11:16   #38
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Ciąża nie ciąża. Mówić TŻ?

Aby kobieta zaszła w ciąze potrzebne są dwie osoby. Ona i Jej partner.
Zatem- gdy jest mozliwośc pojawienia sie dziecka, dlaczego ma tym stresowac sie i martwic tylko kobieta?
Albo kobieta i Jej kolezanki?

Co to za oszczedzanie faceta?!
Jeżeli jesteś w ciązy- stres jest Ci całkowiecie zbedny! A Ty sama go sobie fundujesz, bo skoro wiesz, że Twój TŻ zareaguje pozytywnie, to Cie wesprze, a we dwoje zawsze łatwiej.

Czy tak, czy tak, mam nadzieje, ze wyniki badań sprawią, że oboje będziecie szczęśliwi (niezaleznie od tego jakie ).

a tak na marginesie- 26 lat to fajny wiek na dziecko.
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"


Edytowane przez 33owieczka
Czas edycji: 2011-07-27 o 11:18
33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 11:32   #39
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Ciąża nie ciąża. Mówić TŻ?

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Tylko czy wiecznie musimy partnera testować, sprawdzać? Po to buduje się zaufanie w związku, by w przypadku wpadki wiedzieć, że reakcją nie będzie ucieczka na drugi koniec świata bez słowa.
Nie chodzi o ciągłe testowanie faceta. I zaufanie nie ma tu nic do rzeczy. Najwięcej o człowieku, o jego dojrzałości, dowiadujemy się właśnie w sytuacjach stresowych, a nie w czasach, gdy nad naszym życiem chwilowo świeci słońce, jest miło, pięknie i gołąbki nad głową. Co jeśli po narodzeniu dziecka czy po ślubie okaże się, że facet reaguje na duży stres w sposób, którego nie jesteśmy w stanie zaakceptować? Uważam, że powinien uczestniczyć w Twoich obawach, zobaczyłabyś, czy możesz liczyć na jego wsparcie w takiej chwili. Kolejne cenne doświadczenie więcej. Ja bym wolała wiedzieć.
Nie rozumiem tego niesienia faceta przez życie w jakiejś szklanej bańce, żeby przypadkiem się nie zestresował, martwienie się o jego nerwy, (chyba, że jest zawałowcem )
Przecież nawet dziecka nie nosimy ciągle na rękach ''bo jeszcze się przewróci''.
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 11:49   #40
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: Ciąża nie ciąża. Mówić TŻ?

Dokladnie,zdaje się,ze dobrze zrobilas a przynajmniej zrobisz
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 12:11   #41
xandra23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 674
Dot.: Ciąża nie ciąża. Mówić TŻ?

Cytat:
Napisane przez Clemence Pokaż wiadomość
Dokladnie,zdaje się,ze dobrze zrobilas a przynajmniej zrobisz

nie rozumiem...
__________________
"Bycie pozytywnie nastawionym może nie rozwiąże wszystkich Twoich problemów, ale wkurzy wystarczająca liczbę ludzi, by warte było zachodu".
xandra23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-27, 12:15   #42
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Ciąża nie ciąża. Mówić TŻ?

Cytat:
Napisane przez xandra23;
1. Już kiedyś mieliśmy taką sytuację- więc wiem, że TŻ nie ucieknie, nie zostawi itd. Okres dostałam z opóźnieniem, a u TŻ zobaczyłam żal w oczach, więc nie chciałabym nie potrzebnie robić mu nadzieję lub straszyć w zależności od reakcji.
.
Skoro zobaczyłaś żal to chyba jasne ze bardziej chce bejbika niż nie chce
Nie masz pewności nie mów.Przecież to jest kwestia paru dni
Jak fałszywy alarm bedzie po raz siódny/ósmy to już nie zrobimy wrażenia taką informacją
A ja uważam ze taka informacja powinna mieć oprawe
Takie chwile tylko dla kodaka
Miny mojego nie zapomnę do końca zycia (w sensie ze super)
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 12:20   #43
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Ciąża nie ciąża. Mówić TŻ?

Nie mów, urodź dziecko i sprzedaj.






oczywiście że powiedz.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 12:22   #44
xandra23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 674
Dot.: Ciąża nie ciąża. Mówić TŻ?

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
Skoro zobaczyłaś żal to chyba jasne ze bardziej chce bejbika niż nie chce
Nie masz pewności nie mów.Przecież to jest kwestia paru dni
Jak fałszywy alarm bedzie po raz siódny/ósmy to już nie zrobimy wrażenia taką informacją
A ja uważam ze taka informacja powinna mieć oprawe
Takie chwile tylko dla kodaka
Miny mojego nie zapomnę do końca zycia (w sensie ze super)

czekam na pewność, na pewno wyjaśni się w ciągu kilku dni, w tą lub w tą stronę, już się nawet tak nie stresuje, choć mętlik mam w głowie niezły...
__________________
"Bycie pozytywnie nastawionym może nie rozwiąże wszystkich Twoich problemów, ale wkurzy wystarczająca liczbę ludzi, by warte było zachodu".
xandra23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 12:24   #45
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Ciąża nie ciąża. Mówić TŻ?

Cytat:
Napisane przez xandra23 Pokaż wiadomość
Tak zupełnie szczerze to boję się jego reakcji.
Cytat:
Napisane przez xandra23 Pokaż wiadomość
1. Już kiedyś mieliśmy taką sytuację- więc wiem, że TŻ nie ucieknie, nie zostawi itd. Okres dostałam z opóźnieniem, a u TŻ zobaczyłam żal w oczach,
To w końcu boisz się jego reakcji czy wiesz co Twój facet zrobi? Bo zmieniasz zdanie jak chorągiewka Raz nie wiesz co się stanie, a za drugim opowiadasz że Twój facet już kiedyś miał żal w oczach za dzieckiem. To teraz tym bardziej powinien się cieszyć
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 12:31   #46
xandra23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 674
Dot.: Ciąża nie ciąża. Mówić TŻ?

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Nie mów, urodź dziecko i sprzedaj.

Genialny plan




oczywiście że powiedz.

opinie podzielone, ja już zdecydowałam, że powiem po wynikach krwi. I tyle. Ktoś pytał czy powiem o swoich podejrzeniach jeśli nie jestem. Tak, w sumie to nic nie wiem. Od poniedziałku w sumie nic nie wiem.

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------

Cytat:
Napisane przez paollino Pokaż wiadomość
To w końcu boisz się jego reakcji czy wiesz co Twój facet zrobi? Bo zmieniasz zdanie jak chorągiewka Raz nie wiesz co się stanie, a za drugim opowiadasz że Twój facet już kiedyś miał żal w oczach za dzieckiem. To teraz tym bardziej powinien się cieszyć
Wiem, że mieszam, bo już sama nie wiem co myśleć. I tyle.
Kiedyś był zawiedziony, ale wtedy dziecko nie byłoby końcem świata. Teraz byłoby to bardzo duże utrudnienie, więc nie wiem czy byłby to strach, obawa czy radość. I pisałam, że myślałam, że będzie bardziej uroczyście. Ale życie weryfikuje nasze plany. Ja to ogólnie jestem taka idealistka

---------- Dopisano o 13:31 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

na pewno napiszę tutaj czy jestem czy nie, a jeśli tak, to jaka była reakcja TŻ i moja
__________________
"Bycie pozytywnie nastawionym może nie rozwiąże wszystkich Twoich problemów, ale wkurzy wystarczająca liczbę ludzi, by warte było zachodu".
xandra23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 12:32   #47
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Ciąża nie ciąża. Mówić TŻ?

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem tego niesienia faceta przez życie w jakiejś szklanej bańce, żeby przypadkiem się nie zestresował, martwienie się o jego nerwy, (chyba, że jest zawałowcem )
A ja nie rozumiem latania do faceta z każdym problemem, jakbyśmy były od niego zależne i nieudolne.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 12:36   #48
xandra23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 674
Dot.: Ciąża nie ciąża. Mówić TŻ?

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
A ja nie rozumiem latania do faceta z każdym problemem, jakbyśmy były od niego zależne i nieudolne.

ja właśnie też jestem nauczona radzić sobie sama, TŻ często na siłę wyciąga co mi jest
__________________
"Bycie pozytywnie nastawionym może nie rozwiąże wszystkich Twoich problemów, ale wkurzy wystarczająca liczbę ludzi, by warte było zachodu".
xandra23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 12:38   #49
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Ciąża nie ciąża. Mówić TŻ?

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
A ja nie rozumiem latania do faceta z każdym problemem, jakbyśmy były od niego zależne i nieudolne.
Cytat:
Napisane przez xandra23 Pokaż wiadomość
ja właśnie też jestem nauczona radzić sobie sama, TŻ często na siłę wyciąga co mi jest
Tylko, że to nie chodzi o złamany tips, tylko być może dziecko w drodze... Wspólne dziecko.
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-27, 12:38   #50
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Ciąża nie ciąża. Mówić TŻ?

Ale tu nie chodzi o "latanie do faceta z kazdym problemem", ale o ewetualną ciąże. to dośc znaczne wydarzenie w Waszym zyciu
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"

33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 12:55   #51
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Ciąża nie ciąża. Mówić TŻ?

Ale tej ciąży na razie nie ma, więc po co robić wielkie halo?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 12:57   #52
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Ciąża nie ciąża. Mówić TŻ?

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
Tylko, że to nie chodzi o złamany tips, tylko być może dziecko w drodze... Wspólne dziecko.
No oczywiscie. To tak jak facet Ci nie powie ze przegral wasze wspolne 5000 w karty bo a noz wygra je w przyszlym tygodniu. Wiem ze porownanie tutaj z pieniedzmi nie pasuje ale chodzi mi o wspolne decyzje. Trzeba zdac sobie sprawe ze dziecko to jest decyzja/ryzyko wspolne i obie strony maja prawo wiedziec na czym stoja, na co ewentualnie trzeba sie przygotowac.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 12:58   #53
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Ciąża nie ciąża. Mówić TŻ?

Sorry za offtop, ale powiedzcie mi, o co kaman z tymi bucikami?
Zamiast powiedzieć normalnie: kochanie będziemy mieć dziecko, kobieta wyskakuje z bucikami. Niepojęte to dla mnie, bo niby co on ma z nimi zrobić?
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 12:59   #54
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Ciąża nie ciąża. Mówić TŻ?

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
A ja nie rozumiem latania do faceta z każdym problemem, jakbyśmy były od niego zależne i nieudolne.
Cytat:
Napisane przez xandra23 Pokaż wiadomość
ja właśnie też jestem nauczona radzić sobie sama, TŻ często na siłę wyciąga co mi jest
Mylicie pojęcia i sytuacje
Ja też sobie świetnie radzę ze wszytskim sama, jesli zachodzi taka potrzeba.
Ale ewentualna ciąża to nie tylko moja sprawa, nie tylko mój stres i zdenerwowanie, siedzimy w tym razem i nie ma mowy o jakimś przeżywaniu w samotności, bo po co faceta stresować.





Sytuacja trochę podobna do tej, kiedy to kobieta "unosi sie honorem" i nie chce od faceta w razie rozstania alimentów na dziecko. No to dopiero głupota moim zdaniem. Facet odchodzi jak skowronek a kobieta zamęcza się chcąc utrzymac dziecko i siebie na przyzwoitym poziomie.



__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 13:01   #55
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Ciąża nie ciąża. Mówić TŻ?

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Ale tej ciąży na razie nie ma, więc po co robić wielkie halo?
Zgadza się, ale wydaje mi się, że wspólnie przeżywane emocje, czy to skrajnie dobre czy to skrajnie złe, zbliżają do siebie ludzi i sprawiają, że jest co potem wspólnie wspominać... Jeśli by mój mąż starał się o pracę, na której by mu bardzo zależało, ale nic by mi nie powiedział, żebym się wspólnie z nim nie stresowała, to czułabym się trochę wykluczona z jego emocji. To jakoś jednak zbliża ludzi.
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 13:14   #56
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: Ciąża nie ciąża. Mówić TŻ?

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
A ja nie rozumiem latania do faceta z każdym problemem, jakbyśmy były od niego zależne i nieudolne.
Skoro dwoje ludzi żyje razem, to jak dla mnie normalne, że sobie o wszystkim mówią.
Ja sobie nie wyobrażam takiego życia obok siebie i wyciągania wszystkiego na siłę od partnera, bo on jest "samowystarczalny i niezależny"

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Sorry za offtop, ale powiedzcie mi, o co kaman z tymi bucikami?
Zamiast powiedzieć normalnie: kochanie będziemy mieć dziecko, kobieta wyskakuje z bucikami. Niepojęte to dla mnie, bo niby co on ma z nimi zrobić?
Chyba chcą podziałać na fantazję facetów
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 13:43   #57
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Ciąża nie ciąża. Mówić TŻ?

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Sorry za offtop, ale powiedzcie mi, o co kaman z tymi bucikami?
Zamiast powiedzieć normalnie: kochanie będziemy mieć dziecko, kobieta wyskakuje z bucikami. Niepojęte to dla mnie, bo niby co on ma z nimi zrobić?
Ja też tego zwyczaju nie kumam.

Ja jakbym była w sytuacji autorki, mieszkała z facetem, wiedziała że się ucieszy to bym chciała w jakiś fajniejszych warunkach powiedzieć... Coby miło wspominać zaskoczenie

Ale teraz jak mi się spóźniał okres sporo to powiedziałam normalnie że nie mam.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 13:45   #58
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Ciąża nie ciąża. Mówić TŻ?

Cytat:
Napisane przez agusiajnw Pokaż wiadomość

Chyba chcą podziałać na fantazję facetów
Na wyobraznie to ja bym dala paczke pampersow .
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 15:43   #59
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Ciąża nie ciąża. Mówić TŻ?

A gdybyście nie współżyły, a by Wam się spóźniał okres, to też byście informowały czy nie?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 15:48   #60
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: Ciąża nie ciąża. Mówić TŻ?

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
A gdybyście nie współżyły, a by Wam się spóźniał okres, to też byście informowały czy nie?
Ja tak. Bo ogólnie mówię TŻ o wszystkim. Z resztą teraz mi się spóźnia, a w ciąży RACZEJ (na 70-80%) nie jestem i on wie.
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:43.