Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty.. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-16, 14:41   #31
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Ale tak szczerze - serio nie wiesz co się dzieje, czy tylko tak kokietujesz i czekasz na rozwój sytuacji? Jak sobie pozwalasz na propozycje zasponsorowania telefonu od szefa to nie bulwersuj się jak w szufladzie zastaniesz koronkową piżamkę. Oporu nie zastał, więc droga wolna



Jeśli rzeczywiście masz problem z telefonem i dostaniesz jakiś zwykły model bez bajerów od niego to wg mnie nic w tym zdrożnego. To nie jest zresztą nic drogiego. Ale sama przyznasz, że propozycja samochodu, to trochę inny kaliber.

Natomiast po tej wypowiedzi, to ja już sama prawdę mówiąc nie wiem, czy Ty nie chcesz tego samochodu od niego, czy chcesz, tylko obawiasz się, że trochę głupio przyjąć bez szemrania.
Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- mam to samo wrażenie, gdy czytam późniejsze wypowiedzi. I o ile w niewypasionym telefonie nie ma nic złego, w samochodzie na samym początku związku -już tak.

A do MysteryMe: kokietujesz, czy naprawdę udajesz, że nie wiesz po co szef chce ci pomóc w przeprowadzce i czuje potrzebę zasponsorowania ci telefonu???? Nawet naiwność ma swoje granice.


mądrze dziewczyny mówią, odnoszę podobne wrażenie
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 14:52   #32
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Ja nie rozumiem. Mówisz mu głośno i wyraźnie:

- Jeśli się liczysz ze mną, moim zdaniem i moimi uczuciami to nie obsypuj mnie drogimi prezentami. Czy tego chcesz czy nie, poczułabym się wtedy jak panienka, którą ktoś próbuje kupic. Pomijam sam fakt niezręczności. Te prezenty nie sprawią mi grama radości, więc proszę Cię, nie rób tego, i nie ignoruj tego co do Ciebie mówię.


No chyba taki jasny komunikat dotrze..

Już pomijam fakt, że dla mnie takie zagrania są dziwne... najczęściej mają jakiś cel: przywiązanie Ciebie do niego, poczucie wdzięczności. Ewentualne potem wypominania: ja tyle Ci dałem, tyle dla Ciebie zrobiłem. Plus oczywiście oddawanie po rozstaniu. Źle to wygląda.
__________________
Wiek: 23 lata
Wzrost: 165 cm
Waga:
Było: 83 kg
Jest: 75,5 kg
Będzie: 58 kg

Edytowane przez andzia1989r
Czas edycji: 2011-08-16 o 14:55
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 16:06   #33
Florcia777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 20
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Cytat:
Napisane przez andzia1989r Pokaż wiadomość
Ja nie rozumiem. Mówisz mu głośno i wyraźnie:

- Jeśli się liczysz ze mną, moim zdaniem i moimi uczuciami to nie obsypuj mnie drogimi prezentami. Czy tego chcesz czy nie, poczułabym się wtedy jak panienka, którą ktoś próbuje kupic. Pomijam sam fakt niezręczności. Te prezenty nie sprawią mi grama radości, więc proszę Cię, nie rób tego, i nie ignoruj tego co do Ciebie mówię.


No chyba taki jasny komunikat dotrze..

Już pomijam fakt, że dla mnie takie zagrania są dziwne... najczęściej mają jakiś cel: przywiązanie Ciebie do niego, poczucie wdzięczności. Ewentualne potem wypominania: ja tyle Ci dałem, tyle dla Ciebie zrobiłem. Plus oczywiście oddawanie po rozstaniu. Źle to wygląda.
Trafione słowa. No właśnie, co do trwałości związku.. Związek ten jest jeszcze niepewny, muszę wiedzieć, poczuć coś silniejszego.. Wtedy mogłabym się zastanowić nad przyjęciem takiego prezentu ale z drugiej strony...

Moje dzieciństwo nie było piękne, wstyd, upokorzenie, brak pieniedzy, zero przyjemności. Rzadko ktoś chciał mi coś podarować a nawet jeśli to nie chciałam brać. Wszyscy pukali się w czoło. Koleżanki chwaliły się biżuterią, ciuchami, perfumami a nawet wycieczkami do egzotycznych krajów, laptopach... Wszystko to dostawały od swoich chłopaków. Być może leciały na kasę. Ja taka nie byłam,nie jestem i nie będę. Ten chłopak nie ujął mnie swym wyglądem (jest przeciętny) nie wiedziałam ile zarabia - nie dał tego po sobie poznać, jego kolega mówił, że gdy poznawał jakąś dziewczynę to wszystkie widziały, że gość ma kasę i postanowił pokazać się z innej strony.
Mnie ujął swoim poczuciem humoru, swoją błyskotliwością i tym, że jest taki...NORMALNY. Żaden pozer. Gdy się dowiedziałam ile ma pieniędzy, przestraszyłam się - inne światy. Tak różne.. On zauważył chyba i jeszcze bardziej zaczął się starać..

Ale teraz już nie wiem, czy mogę mu zaufać. Czy nie będzie tak jak Wy mówicie..
Florcia777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 16:16   #34
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Cytat:
Napisane przez Florcia777 Pokaż wiadomość
Trafione słowa. No właśnie, co do trwałości związku.. Związek ten jest jeszcze niepewny, muszę wiedzieć, poczuć coś silniejszego.. Wtedy mogłabym się zastanowić nad przyjęciem takiego prezentu ale z drugiej strony...

Moje dzieciństwo nie było piękne, wstyd, upokorzenie, brak pieniedzy, zero przyjemności. Rzadko ktoś chciał mi coś podarować a nawet jeśli to nie chciałam brać. Wszyscy pukali się w czoło. Koleżanki chwaliły się biżuterią, ciuchami, perfumami a nawet wycieczkami do egzotycznych krajów, laptopach... Wszystko to dostawały od swoich chłopaków. Być może leciały na kasę. Ja taka nie byłam,nie jestem i nie będę. Ten chłopak nie ujął mnie swym wyglądem (jest przeciętny) nie wiedziałam ile zarabia - nie dał tego po sobie poznać, jego kolega mówił, że gdy poznawał jakąś dziewczynę to wszystkie widziały, że gość ma kasę i postanowił pokazać się z innej strony.
Mnie ujął swoim poczuciem humoru, swoją błyskotliwością i tym, że jest taki...NORMALNY. Żaden pozer. Gdy się dowiedziałam ile ma pieniędzy, przestraszyłam się - inne światy. Tak różne.. On zauważył chyba i jeszcze bardziej zaczął się starać..

Ale teraz już nie wiem, czy mogę mu zaufać. Czy nie będzie tak jak Wy mówicie..

Tu nie chodzi o zaufanie: raczej o dobre wychowanie.
Nie przyjmuje się takich prezentów od innych niż najbliższe osób.
A sama piszesz, ze związek jest krótki i niepewny.
Po co więc?
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 17:25   #35
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Jeśli przy takiej niepewnej znajomości chce dawać takie prezenty tzn.że ma to jakieś zadanie.Przy niektórych prezentach człowiek przyjmując je czuje się wdzięczny i to bardzo,wtedy przymyka oko na pewne sprawy,do tego wykonuje więcej dla tej strony co dawała nam ten prezent.Wydaje mi się,że on właśnie chce żebyś była wdzięczna.
Nie przyjmuj prezentu.
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 18:49   #36
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Powiedz wyraźnie przy nowym prezencie, np
Słuchaj,widzę ,że jesteś kochany,ale naprawdę NIE CHCĘ tego prezentu.Mi wystarczą spotkania z Tobą.A jak już chcesz kupić mi coś koniecznie to błagam, nie tak drogiego.
Może to coś pomoze.. bo czasami ktoś rzeczywiście jest uparty i niczym go prxzekonać się nie da,ale sporoboj trochę połechtać jego prozność i coś się wtedy może zmieni ;p
a jak nie to rzeczywiście,przyjmij ale powiedź,że naprawdę ich nie chcesz,bo zwyczajnie np z samochodu noe będziesz tyle krozystała i nie stać Cię na niego.I juz ;p
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 21:16   #37
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

mozesz mu powiedziec, ze jezeli bedzie chcial ci wcisnac te prezenty to znaczy, ze cie nie szanuje i twoje uczzucia ma gdzies. jesli mu zalezy - nie bedzie chcial doprowadzac do sytuacji, ktore spowoduja twoj dyskomfort.
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-17, 01:08   #38
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Autorko, to spróbuj inaczej. Zapytaj go, czy te prezenty mają być radością dla Ciebie czy dla niego -> pewnie powie ze dla Ciebie. Wtedy mozesz mu powiedziec, ze Ty sie z nich wcale cieszyc nie będziesz, bo będą dla Ciebie krępujące - i ok, jak chce zrobic prezent samemu sobie to niech Ci daje, ale jak mu zależy na Twojej radości, to niech odpuści i wymysli cos mniej zobowiązującego.
Jak i tego nie zajarzy... to ja bym się poważnie zastanowiła nad tym panem.


Cytat:
Napisane przez Florcia777 Pokaż wiadomość
O nie, słów było bardzo dużo. Co dziwne temat prezentów zaczął się dopiero wtedy gdy dowiedział się w jakiej jestem sytaucji. Może chce w jakiś sposób mi to wynagrodzić. Jemu nigdy nie brakowało pieniędzy a po stracie ojca wyniósł się z domu - nie mógł wytrzymać tej pustki i atmosfery. Przyjechał do Polski tu znalazł dobrą pracę i poznał mnie.
Mówił, że zadba o to abym była szczęśliwa.

Nie ponaglał mnie gdy tkwiłam jeszcze w tamtym związku, powiedział, że zaczeka, że nawet jeśli wybiorę tamtego - pogodzi się z tym. Sam stwierdził iż jest tak mocno zakochany, że może rzeczywiście przegina ale nie panuje nad tym.
Na to nie licz. O to musi każdy zadbać sam, nikt za Ciebie tego nie uczyni
Znalazł się Książę z Bajki Naprawiciel Dotychczasowego Szarego i Nieciekawego Życia I do tego kasą sypie.
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość

Jeśli rzeczywiście masz problem z telefonem i dostaniesz jakiś zwykły model bez bajerów od niego to wg mnie nic w tym zdrożnego. To nie jest zresztą nic drogiego. Ale sama przyznasz, że propozycja samochodu, to trochę inny kaliber.

Natomiast po tej wypowiedzi, to ja już sama prawdę mówiąc nie wiem, czy Ty nie chcesz tego samochodu od niego, czy chcesz, tylko obawiasz się, że trochę głupio przyjąć bez szemrania.
A ja mam takie wrażenie od pierwszej do ostatniej wypowiedzi autorki

W telefonie także nie widzę nic niewłaściwego. Tym bardziej, że ułatwiłby im kontakt a przecież to znajomość rozwojowa. Nawet z bajerami (telefon, nie znajomość). To tylko gadżet. Ale to autko?? Golfik nie golfik utrzymać trzeba, a za co skoro autorka ma problemy finansowe..Chyba, że w tej kwestii również Książę Bogaty znajdzie rozwiązanie

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2011-08-17 o 01:14
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 05:57   #39
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Sorry, ale jakby mi tak facet na siłę wciskał swoje prezenty i gdyby kompletnie nie docierało do niego, że ja ich NIE CHCĘ, to bym pomyślała po prostu, ze mam do czynienia z idiotą. A to oczywiście skreśla takiego pana jeżeli chodzi o jakiekolwiek spotkania, związki etc.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 06:36   #40
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Sorry, ale jakby mi tak facet na siłę wciskał swoje prezenty i gdyby kompletnie nie docierało do niego, że ja ich NIE CHCĘ, to bym pomyślała po prostu, ze mam do czynienia z idiotą. A to oczywiście skreśla takiego pana jeżeli chodzi o jakiekolwiek spotkania, związki etc.
Niektóre lubią idiotów - kwestia gustu i priorytetów.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 06:51   #41
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Ano, to ja wiem
Pisałam ze swojej perspektywy.
Są takie, co lubią idiotów, damskich bokserów, obiboków, ochlejtusów itd. itd. Każdy wybiera jak mu się podoba
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-17, 06:56   #42
vainilla
Zakorzenienie
 
Avatar vainilla
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: miasto bandyckiej miłości
Wiadomości: 3 291
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

ja bym nie przyjmowała. jak da samochód - nie jeździj i już

mój tż miał przez pierwszy miesiące zabronione kupowanie jakichkolwiek prezentów poza kwiatami i czekoladkami. teraz już może więcej bo jesteśmy przed ślubem, ale i tak nie przyjmuję nic drogiego
__________________


Si no tienes nada que ofrecer, ofrece una sonrisa


vainilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 10:24   #43
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Krótka znajomość a bardzo drogie prezenty..

Cytat:
Moje dzieciństwo nie było piękne, wstyd, upokorzenie, brak pieniedzy, zero przyjemności. Rzadko ktoś chciał mi coś podarować a nawet jeśli to nie chciałam brać. Wszyscy pukali się w czoło. Koleżanki chwaliły się biżuterią, ciuchami, perfumami a nawet wycieczkami do egzotycznych krajów, laptopach... Wszystko to dostawały od swoich chłopaków.
chyba jestem z innego świata bo ani ja ani moje kolezaki jako zwyo laptopa agranicznej wycieczki od chłopa nie dostałysmy, zatem może to nie do końca tak? może to rodzice to kupowali a fajniej jest powiedziec, że "misiu"

Nadal bym nie brała. Telefony nie sa masakrycznie drogie można kupic uzywany za małe pieniądze, które jesteś w stanie sama zarobic. A samochód... "Skromny golfik", mmmm... mam sciento 8 letnie, to jest "skromny" samochodzik, choć ja tak nie uważam, bo wg mnie jest przecudny, wygodny i co najważniejsze- jeździ jak ta lala
Masz świadomośc, że uzytkowanie samochodu kosztuje? I to nie tyle co benzyna, ale trzbea tez zapłacić- ubezpieczenie, drobne i większe naprawy, myjnia itp... Skoro nie stac cie na kupienie sobie samej uzywanego telefonu, to na uzytkowanie samochodu nie stać Cię na 100%.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:14.