Walka o zdrowe i piękne włosy część VII - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-21, 11:26   #1081
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Dziewczyny wiecie może jak działa spirulina?
Na wątku Dziennik regeneracji włosów zauważyłam, że niektóre osoby to zażywają.
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 11:46   #1082
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Dawno mnie tu nie było. Włosy moje się mają dobrze - pielęgnacja kosmetykami zgodnymi z CG bardzo im służy.

Obecnie szukam szamponu - uwaga musi spełniać te kryteria:
bez SLES/ ALS i innych ostrych myjaczy - najlepiej na betainie kokamidopropylowej lub czyms innym delikatnym w miarę
bez sylikonów i kondycjonerów typu qunaternium czy pollyqunaternium
z ekstraktami i nawilżaczami, ale nie za dużo, bo ma dobrze myć - to po pierwsze
i bez konserwantów typu DMDM Hydratoin, oba z mocznikiem (diazolidinyl urea) i 2-bromo-2-nitropropane-1,3- diol

Może być z iherba.

Zrezygnowałam całkowicie z olei - podrażniają mi skalp - niezależnie czy to olej kokosowy, oliwa z oliwek czy rycynowy.

Edytowane przez 201605090956
Czas edycji: 2011-08-21 o 11:49
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 11:56   #1083
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
jest na górnej naklejce
składniki: ocet jabłkowy, także bez szału miałam nadzieję, że coś więcej napiszą
no nic, zobaczymy jak sprawdzi się jako płukanka
jeszcze raz dzięki za informacje
A to przeoczyłam. Ja chyba jutro będę testować.
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 13:43   #1084
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez slodka_kicunia_17_wera Pokaż wiadomość
Dawno mnie tu nie było. Włosy moje się mają dobrze - pielęgnacja kosmetykami zgodnymi z CG bardzo im służy.

Obecnie szukam szamponu - uwaga musi spełniać te kryteria:
bez SLES/ ALS i innych ostrych myjaczy - najlepiej na betainie kokamidopropylowej lub czyms innym delikatnym w miarę
bez sylikonów i kondycjonerów typu qunaternium czy pollyqunaternium
z ekstraktami i nawilżaczami, ale nie za dużo, bo ma dobrze myć - to po pierwsze
i bez konserwantów typu DMDM Hydratoin, oba z mocznikiem (diazolidinyl urea) i 2-bromo-2-nitropropane-1,3- diol

Może być z iherba.

Zrezygnowałam całkowicie z olei - podrażniają mi skalp - niezależnie czy to olej kokosowy, oliwa z oliwek czy rycynowy.
alterra?
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 13:52   #1085
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Dziewczyny wiecie może jak działa spirulina?
Na wątku Dziennik regeneracji włosów zauważyłam, że niektóre osoby to zażywają.
ja używam spiruliny od dłuższego czasu wzbogacam nią odżywkę d/s mi poprawia nawilżenie włosów, skręt, ogólnie sobie chwalę pachnie jak pokarm dla rybek akwariowych
ja swoją kupiłam na mazidłach, śmieszna cena

Cytat:
Napisane przez Antii89 Pokaż wiadomość
A to przeoczyłam. Ja chyba jutro będę testować.
ja już jestem po płukance
w receptariuszu zakręconych był przepis na płukankę: 1/4 filiżanki octu na 1/2 filiżanki ciepłej wody; polać włosy, 10 min potrzymać i spłukać
był jeszcze przepis: 1 łyżka octu na litr ciepłej wody, stosować jako ostatnie płukanie i raczej już nie zmywać
póki co wszędzie czuję ocet
ale będę musiała rozcieńczyć w większej ilości wody, bo piekł mnie skalp gdy polałam... obym nie wyłysiała
__________________

Edytowane przez anoska
Czas edycji: 2011-08-21 o 13:54
anoska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 13:52   #1086
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Dziewczyny wiecie może jak działa spirulina?
Na wątku Dziennik regeneracji włosów zauważyłam, że niektóre osoby to zażywają.
Hmm...a cóż to za problem wygooglować "spirulina"? I będziesz miała wszystko...
Nie rozumiem tego typu pytań...

Żadna z nas Ci nie powie nic ponadto...ja zażywam spiruliny, akurat mam miesięczną przerwę od witamin, skrzypopokrzywy etc.
Spirulina to sproszkowane algi morskie. Można ich używać zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie. Wujek google także powie Ci o nich wiele.
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 14:01   #1087
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
alterra?
Nie, zawiera Gumę ową co podałam by nie zawierała. Jak mówimy o szamponie, nie o żelu Bo żel to wchodzi rachubę - jest czysty. Piszę na podstawie analizy kręconowłosych, w na fryzjerce (pielęgnacyjnym) nie bierze się pod uwagę zgodności z ortodoksyjną CG - dlatego ten wątek uważam jako biblię dla mnie. Jestem ortodoksem, bo jestem przypadkiem swoistego rodzaju paradoksu - nie kręcone włosy a CG służy. Jeśli czytam analizę z pielęgnacyjnego robię jeszcze własną prywatną, czy się zgadza z CG - jak nie to produkt idzie w odstawkę, nawet jeśli jest polecany.

Edytowane przez 201605090956
Czas edycji: 2011-08-21 o 14:10
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-21, 14:06   #1088
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
Hmm...a cóż to za problem wygooglować "spirulina"? I będziesz miała wszystko...
Nie rozumiem tego typu pytań...

Żadna z nas Ci nie powie nic ponadto...ja zażywam spiruliny, akurat mam miesięczną przerwę od witamin, skrzypopokrzywy etc.
Spirulina to sproszkowane algi morskie. Można ich używać zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie. Wujek google także powie Ci o nich wiele.
Wygooglowałam, ale nie znalazłam nic na temat ich wpływu na włosy.
Dzięki, poszukam jeszcze
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 14:19   #1089
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez slodka_kicunia_17_wera Pokaż wiadomość
Nie, zawiera Gumę ową co podałam by nie zawierała. Jak mówimy o szamponie, nie o żelu Bo żel to wchodzi rachubę - jest czysty. Piszę na podstawie analizy kręconowłosych, w na fryzjerce (pielęgnacyjnym) nie bierze się pod uwagę zgodności z ortodoksyjną CG - dlatego ten wątek uważam jako biblię dla mnie. Jestem ortodoksem, bo jestem przypadkiem swoistego rodzaju paradoksu - nie kręcone włosy a CG służy. Jeśli czytam analizę z pielęgnacyjnego robię jeszcze własną prywatną, czy się zgadza z CG - jak nie to produkt idzie w odstawkę, nawet jeśli jest polecany.
nic o gumie nie widzialam, ale za slabo sie widocznie znam na skladach myjadel do wlosow. przychodzi mi jedno rozwiazanie: ukrec sobie szampon sama
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 14:30   #1090
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Ja własnie o gumie się dowiedziałam. I sama się czasem dziwiłam czemu mnie swędzi, mimo, że to ani pq ani q ani sylikonów nie ma - a to ona mi krzywdę robi. Póki co radzę sobie z BD z Rossa, ale potem czegoś poszukam na necie. Na Iherbie jest tego trochę, tylko skład trzeba bardzo wnikliwie przeczytać. Jeśli będą czyste - w stylu Aurbey Organics to wezmę.
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 15:53   #1091
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

a ja dalej nie wiem, o ktora gume chodzi wlasnie zerknelam na sklad mojego szamponu alterra (ten z morela czy co to tam jest... na polysk) i zadnych gum nie widze... jak to sie ma nazywac?
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-21, 16:35   #1092
Scarrabeo
Zakorzenienie
 
Avatar Scarrabeo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 4 068
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
a ja dalej nie wiem, o ktora gume chodzi wlasnie zerknelam na sklad mojego szamponu alterra (ten z morela czy co to tam jest... na polysk) i zadnych gum nie widze... jak to sie ma nazywac?
guar może? albo guma ksantanowa?

Edytowane przez Scarrabeo
Czas edycji: 2011-08-21 o 16:38
Scarrabeo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 17:03   #1093
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Proszę bardzo:
Rossmann, Alterra, Feuchtigkeits - Shampoo Granatapfel & Aloe Vera (Szampon nawilżający do włosów suchych i zniszczonych `Granat i aloes`)

Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Sodium Coco Sulfate, cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Lauroyl Sarcosine, Punica Granatum Extract*, Aloe Barbadensis Extract*, Acacia Farnesiana Extract, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Alcohol*, Parfum**, Linalool**, Limonene**, Geraniol**, Citronellol**, Citral**.
* surowce pochodzące z uprawy kontrolowanej biologicznie.
** naturalne olejki eteryczne.

Tu jest (pogrubiony składnik)

Rossmann, Alterra, Sensitiv - Shampoo Mandel & Jojoba (Łagodny szampon dla wrażliwej i podrażnionej skóry głowy `Migdały i jojoba`)

Skład: Aqua, Sodium Coco-Sulfate, Alcohol*, Glycerin, Coco Glucoside, Caprylyl/capryl Glucoside, Acetum*, Xanthan Gum, Betaine, Prunus Amygdalus Dulcis Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis Extract*, Avena Sativa Extract*, Simmondsia Chinensis Extract*, Parfum**, Citral**, Limonene**, Linalool**, Citronellol**, Geraniol**.
* składniki z certyfikowanych organicznych upraw.
** naturalne olejki eteryczne.

Tutaj gumy brak

Rossmann, Alterra, Volumen - Shampoo Papaya & Bambus (Szampon dodający objętości `Papaja i bambus`)

Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Sodium Coco Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Lauroyl Sarcosine, Glycerin, Carica Papaya Extract*, Bambusa Aurundinacea Stem Extract*, Magnifera Indica Extract, Hyrdoxy Propyl Guar Hyxypropyltrimonium Chloride, Panthenyl Ethyl Ether, Alcohol*, Parfum**, Limonelle* Linalool*, Geraniol*, Citral**.
*-surowce z kontrolowanej biologicznie uprawy.
**-naturalne surowce.

Tu guma jest (pogrubione)

A co to takiego - http://en.wikipedia.org/wiki/Guar_hy...onium_chloride

Jest to odmiana gumy guar. Jest niedozwolona u ortodoksyjnej CG. Ja jej stosować nie mogę - podrażnia mi skórę głowy.

Scarabeo ma rację.

Edytowane przez 201605090956
Czas edycji: 2011-08-21 o 17:06
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 19:58   #1094
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Ja dziś odwiedziłam Aldi i kupiłam olej krokoszowy, chcicałam jeszcze z orzecha, ale nie było. Najwięcej zostało sezamowego i się zastanawiam czy się do włosów też nada.
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 20:35   #1095
Scarrabeo
Zakorzenienie
 
Avatar Scarrabeo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 4 068
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez Antii89 Pokaż wiadomość
Ja dziś odwiedziłam Aldi i kupiłam olej krokoszowy, chcicałam jeszcze z orzecha, ale nie było. Najwięcej zostało sezamowego i się zastanawiam czy się do włosów też nada.
O cholera, to sezamowy też był? Jak ja byłam w Aldim to orzecha i krokosza było tylko kilka butelek, lnianego już nie było, w kartonach stał sam kukurydziany prawie. Szkoda, oprócz krokosza i orzecha wzięłabym ten lniany na spróbowanie.

Tak ogólnie- te oleje w Aldim są stale w ofercie czy pojawiają się okresowo, jak w Lidlu sezamowy i arachidowy na tydzień azjatycki? Wie ktoś?

PS. od 29 sierpnia tydzień azjatycki w Lidlu! Sezamowy i arachidowy znów po 9,99 za 250 ml!

Edytowane przez Scarrabeo
Czas edycji: 2011-08-21 o 20:37
Scarrabeo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 21:08   #1096
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez Scarrabeo Pokaż wiadomość
O cholera, to sezamowy też był? Jak ja byłam w Aldim to orzecha i krokosza było tylko kilka butelek, lnianego już nie było, w kartonach stał sam kukurydziany prawie. Szkoda, oprócz krokosza i orzecha wzięłabym ten lniany na spróbowanie.

Tak ogólnie- te oleje w Aldim są stale w ofercie czy pojawiają się okresowo, jak w Lidlu sezamowy i arachidowy na tydzień azjatycki? Wie ktoś?

PS. od 29 sierpnia tydzień azjatycki w Lidlu! Sezamowy i arachidowy znów po 9,99 za 250 ml!
Przepraszam za wprowadzenie w błąd to kukurydziany był, pokręciło mi się.
Chyba są w stałej ofercie, bo pan ze sklepu mówił, że w czwartek będzie dostawa, więc wrócę może trafię na ten z orzecha... A lniany mam z biedronki, zewnętrznie jest świetny! Wewnętrznie - okropny w smaku.

Dzięki za informacje! 29. ruszam do lidla!
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 21:22   #1097
inamata
Raczkowanie
 
Avatar inamata
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 196
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez dilula Pokaż wiadomość
Nie ma SLESu Posiada Sodium Coco Sulfate.
Podobno niewiele różni się od SLS.
__________________
j. angielski
j. niemiecki
j. włoski
j. szwedzki



inamata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 21:44   #1098
Misia.m
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 195
GG do Misia.m
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Co do szamponów to ja stosuję teraz z Lavery ten: http://www.aroma-perfumy.pl/pl/p/LAV...i-nagietek/515 ,nie ma SLS ,ma Sodium Coco-Sulfate,hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride,panthenol,hydrol yzed wheat protein, skrzyp,nagietek,nasturcja między innymi w składzie.
__________________
Moje wzorki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=85963
Misia.m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 21:45   #1099
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez Scarrabeo Pokaż wiadomość
O cholera, to sezamowy też był? Jak ja byłam w Aldim to orzecha i krokosza było tylko kilka butelek, lnianego już nie było, w kartonach stał sam kukurydziany prawie. Szkoda, oprócz krokosza i orzecha wzięłabym ten lniany na spróbowanie.

Tak ogólnie- te oleje w Aldim są stale w ofercie czy pojawiają się okresowo, jak w Lidlu sezamowy i arachidowy na tydzień azjatycki? Wie ktoś?

PS. od 29 sierpnia tydzień azjatycki w Lidlu! Sezamowy i arachidowy znów po 9,99 za 250 ml!
drogo te oleje w lidlu wychodzą w biedronce 750ml oliwy za dyszkę no nic, ale za piękno trzeba płacić

co do innego sklepu to chodzi o aldi market, a nie o aldik, prawda?
i chodzi o te oleje z załącznika?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg BILD02.jpg (40,1 KB, 31 załadowań)
__________________

Edytowane przez anoska
Czas edycji: 2011-08-21 o 21:46
anoska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-21, 21:46   #1100
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez slodka_kicunia_17_wera Pokaż wiadomość
Proszę bardzo:
Rossmann, Alterra, Feuchtigkeits - Shampoo Granatapfel & Aloe Vera (Szampon nawilżający do włosów suchych i zniszczonych `Granat i aloes`)

Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Sodium Coco Sulfate, cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Lauroyl Sarcosine, Punica Granatum Extract*, Aloe Barbadensis Extract*, Acacia Farnesiana Extract, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Alcohol*, Parfum**, Linalool**, Limonene**, Geraniol**, Citronellol**, Citral**.
* surowce pochodzące z uprawy kontrolowanej biologicznie.
** naturalne olejki eteryczne.

Tu jest (pogrubiony składnik)

Rossmann, Alterra, Sensitiv - Shampoo Mandel & Jojoba (Łagodny szampon dla wrażliwej i podrażnionej skóry głowy `Migdały i jojoba`)

Skład: Aqua, Sodium Coco-Sulfate, Alcohol*, Glycerin, Coco Glucoside, Caprylyl/capryl Glucoside, Acetum*, Xanthan Gum, Betaine, Prunus Amygdalus Dulcis Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis Extract*, Avena Sativa Extract*, Simmondsia Chinensis Extract*, Parfum**, Citral**, Limonene**, Linalool**, Citronellol**, Geraniol**.
* składniki z certyfikowanych organicznych upraw.
** naturalne olejki eteryczne.

Tutaj gumy brak

Rossmann, Alterra, Volumen - Shampoo Papaya & Bambus (Szampon dodający objętości `Papaja i bambus`)

Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Sodium Coco Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Lauroyl Sarcosine, Glycerin, Carica Papaya Extract*, Bambusa Aurundinacea Stem Extract*, Magnifera Indica Extract, Hyrdoxy Propyl Guar Hyxypropyltrimonium Chloride, Panthenyl Ethyl Ether, Alcohol*, Parfum**, Limonelle* Linalool*, Geraniol*, Citral**.
*-surowce z kontrolowanej biologicznie uprawy.
**-naturalne surowce.

Tu guma jest (pogrubione)

A co to takiego - http://en.wikipedia.org/wiki/Guar_hy...onium_chloride

Jest to odmiana gumy guar. Jest niedozwolona u ortodoksyjnej CG. Ja jej stosować nie mogę - podrażnia mi skórę głowy.

Scarabeo ma rację.
dzieki za wyjasnienia to sie uspokoilam troche... juz sobie wyobrazalam jakies gumy straszne na moich wlosach akurat szampony alterry lubie, i wychodzi na to, ze miedzy innymi ten skladnik przyczynia sie do tego, ze jestem w stanie rozczesac moje wlosy nawet bez odzywki
teraz sprawdzilam sklad szamponu yes to tomatoes, zadnych gum tam nie widze, a szampon bardzo fajny - dobrze myje i nie placze SL(e)S/ALS i innych rzeczy z twojej listy tez nie wypatrzylam... ale pozno juz, wiec sobie glowy uciac nie dam
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 21:54   #1101
Scarrabeo
Zakorzenienie
 
Avatar Scarrabeo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 4 068
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
drogo te oleje w lidlu wychodzą w biedronce 750ml oliwy za dyszkę no nic, ale za piękno trzeba płacić

co do innego sklepu to chodzi o aldi markret, a nie o aldik, prawda?
i chodzi o te oleje z załącznika?
Jeśli chodzi o oleje to widziałam w marketach kukurydziany i arachidowy firmy Salvadori w wieeelkich litrowych puszkach (puchach?) po 12 i 18 złotych, więc w takim porównaniu i Lidl i Aldi wychodzą blado. Wiadomo, rafinacje i te tamte, ale z drugiej strony czy to ma aż takie znaczenie?

Taak, chodzi o Aldi Market i o te oleje właśnie.
Scarrabeo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 21:58   #1102
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
drogo te oleje w lidlu wychodzą w biedronce 750ml oliwy za dyszkę no nic, ale za piękno trzeba płacić

co do innego sklepu to chodzi o aldi market, a nie o aldik, prawda?
i chodzi o te oleje z załącznika?
Tak, aldi to supermarket wielkością przypomina lidl.
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 22:51   #1103
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez Misia.m Pokaż wiadomość
Co do szamponów to ja stosuję teraz z Lavery ten: http://www.aroma-perfumy.pl/pl/p/LAV...i-nagietek/515 ,nie ma SLS ,ma Sodium Coco-Sulfate,hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride,panthenol,hydrol yzed wheat protein, skrzyp,nagietek,nasturcja między innymi w składzie.
To zawiera SLES - tak "genialnie" producent go kryje. https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=971 - tu cytat Kosmetologa o szamponie utrekram, który też go zawiera.

Dla mnie też jest tu ta guma, więc odpada.

Co do Yes to (tu wstaw warzywo) - to niestety niezbyt miła informacja Sodium Coeth Sulfate to zamiennik (troszkę słabszy, ale drażniący) SLES więc od biedy może być, bo łagodniej jest, ale jednak blisko.

Jesli dam radę to sciągam John Mastersa z szałwią - ma boski skład oparty na babassuamidopropyl betaine, decyl glucoside, disodium cocoamphodiacetate - delikatne detergenty i jest zgodny z CG. Ma szałwię i cynk, która powinna mi pomóc. A przed wodą jest uwaga sok z aloesu

Ja nie lubię "genialnosci" niektórych producentów. Kryją popularny składnik pod jakaś super wymyślna nazwą (chodzi o tu firmy naturalne) robiąc ludzi w bambuko.

Edytowane przez 201605090956
Czas edycji: 2011-08-21 o 22:55
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 23:06   #1104
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Z tym slsem to też nie ma co tak przesadzać, bo nie wszytkich podrażnia. Mnie zaczął podrażniać dopiero jak przez chwile przestałam używać szamponów z nim. A wszystko było super jak patrzyłam na zapach szamponu a nie na jego skład... Włoski były ekstra :P
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 23:41   #1105
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Ja własnie wolę patrzeć na skład. Zapach jest dla mnie kwestią drugorzędną. Pachną dla mnie perfumy, a nie kosmetyki Bo zapach w perfumach muszę kochać (zazwyczaj mam tak, że albo nie znoszę zapachu, albo go kocham). Inaczej nie ma co by były na półce i się kurzyły. Mają cieszyć moje oczy i duszę.

Edytowane przez 201605090956
Czas edycji: 2011-08-21 o 23:42
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 06:03   #1106
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
ale będę musiała rozcieńczyć w większej ilości wody, bo piekł mnie skalp gdy polałam... obym nie wyłysiała
Może i nie wyłysiejesz, ale możesz poparzyć się { }. Od wieków używam płukanki octowej i ... nie wiem ile octu używam . Płukanka musi być lekko kwaśna. Nalewam octu do szklanki lub kubka, dopełniam wodą, paluch do środka i próbuję . Jak jest zbyt kwaśna, odlewam i dopełniam wodą. I tak, aż do uzyskania lekko kwaśnego smaku. Nie spłukuję !



Cytat:
Napisane przez slodka_kicunia_17_wera Pokaż wiadomość
Co do Yes to (tu wstaw warzywo) - to niestety niezbyt miła informacja Sodium Coeth Sulfate to zamiennik (troszkę słabszy, ale drażniący) SLES więc od biedy może być, bo łagodniej jest, ale jednak blisko.
Myję i odżywkuję "marchewką" już od ponad dwóch lat, a jestem ekstremalnym wrażliwcem i alergikiem . SLS i SLES mnie podrażniają . Natomiast to myjadło z Yes To ... nijakiej krzywdy mi nie czyni. Jak do tej pory nie trafiłam na lepszy szampon. Może spróbuj .

Zaciekawiłaś mnie tym szamponem od John'a Mastersa {cynk}, a tu niespodzianka : aloes. Już sam widok { } tej rośliny działa na mnie swędzogennie . Szkoda ...
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 06:55   #1107
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez bleedingsun Pokaż wiadomość
Wygooglowałam, ale nie znalazłam nic na temat ich wpływu na włosy.
Dzięki, poszukam jeszcze
Hmm...ja od siebie w sumie niewiele mogę dodać
Bo ja spirulinę stosuję jeszcze najczęściej z Vitapilem, olejkiem z wiesiołka i kuracją skrzypopokrzywową
Myślę jednak, że zgubnego wpływu na włosy nie ma...wręcz przeciwnie
No i za nią przemawia stosunek ceny do ilości na dozie
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 08:17   #1108
Scarrabeo
Zakorzenienie
 
Avatar Scarrabeo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 4 068
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez slodka_kicunia_17_wera Pokaż wiadomość
Jesli dam radę to sciągam John Mastersa z szałwią - ma boski skład oparty na babassuamidopropyl betaine, decyl glucoside, disodium cocoamphodiacetate - delikatne detergenty i jest zgodny z CG. Ma szałwię i cynk, która powinna mi pomóc. A przed wodą jest uwaga sok z aloesu

Ja nie lubię "genialnosci" niektórych producentów. Kryją popularny składnik pod jakaś super wymyślna nazwą (chodzi o tu firmy naturalne) robiąc ludzi w bambuko.
A może, skoro służy Ci Babydream to spróbujesz go podtunningować? Ja kręcę sobie na przykład wersję z sokiem z aloesu, gliceryną i olejkiem eukaliptusowym i wersję z aloesem, olejkiem rozmarynowym i lawendowym... Po ostatniej dostawie ostały mi się 2 butelki zupełnie czystego B., z jednej będę kręcić coś a'la Uretekram z brązowym cukrem i gliceryną a drugi będzie z pyłkiem pszczelim i gliceryną.
Scarrabeo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 10:55   #1109
zooska
Zakorzenienie
 
Avatar zooska
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 6 805
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Witam, czy mogę przyłączyć się do wątku? Udzielałam się już na tym wątku: "Zapuszczanie włosów - nasza kuracja (bez dyskusji i komentarzy) ", także przekleję tylko to, co stosowałam.

"1 miesiąc kuracji 03.07-03.08

Szampony: L'oreal do włosów zniszczonych, Seboradin z naftą kosmetyczną,Garnier z awokado do włosów suchych i zniszczonych
(myję włosy co drugi dzień)

Odżywki:L'oreal do włosów zniszczonych, Garnier z awokado, odżywka do włosów farbowanych w spray'u Issana

Maski: WAX, maseczka do włosów Dermika z zieloną glinką,olejek rycynowy+nafta kosmetyczna+odżywka do włosów z Gliss Kura do włosów zniszczonych i suchych, olejek rycynowy+żółtko+oliwa z oliwek
(maski średnio dwa razy na tydzień,trzymanie na głowie ok 30min)

Płukanka ze skrzypu polnego, rumianku i pokrzywy z dodatkiem soku z cytryny

Na końcówki włosów: Jedwab do włosów, wcieranie olejku rycynowego w końcówki

Na zewnątrz:1 herbatka pokrzywowa dziennie

Do wewnątrz: 1 tabletka Silica dziennie

Normalnie rosną: 0,5cm na miesiąc
Urosły: 1cm na miesiąć

Rzeczy zaznaczone na ten kolor bardzo sobie chwalę,pomogły mi najbardziej ze wszystkich wymienionych "
__________________
- wege od 8 lat
- dbam o włosy i paznokcie
- zdrowe odżywianie

68kg->63kg -> 61kg->60kg ->59kg->...->58kg->57kg
zooska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 11:01   #1110
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez zooska Pokaż wiadomość
Witam, czy mogę przyłączyć się do wątku? Udzielałam się już na tym wątku: "Zapuszczanie włosów - nasza kuracja (bez dyskusji i komentarzy) ", także przekleję tylko to, co stosowałam.

"1 miesiąc kuracji 03.07-03.08

Szampony: L'oreal do włosów zniszczonych, Seboradin z naftą kosmetyczną,Garnier z awokado do włosów suchych i zniszczonych
(myję włosy co drugi dzień)

Odżywki:L'oreal do włosów zniszczonych, Garnier z awokado, odżywka do włosów farbowanych w spray'u Issana

Maski: WAX, maseczka do włosów Dermika z zieloną glinką,olejek rycynowy+nafta kosmetyczna+odżywka do włosów z Gliss Kura do włosów zniszczonych i suchych, olejek rycynowy+żółtko+oliwa z oliwek
(maski średnio dwa razy na tydzień,trzymanie na głowie ok 30min)

Płukanka ze skrzypu polnego, rumianku i pokrzywy z dodatkiem soku z cytryny

Na końcówki włosów: Jedwab do włosów, wcieranie olejku rycynowego w końcówki

Na zewnątrz:1 herbatka pokrzywowa dziennie

Do wewnątrz: 1 tabletka Silica dziennie

Normalnie rosną: 0,5cm na miesiąc
Urosły: 1cm na miesiąć

Rzeczy zaznaczone na ten kolor bardzo sobie chwalę,pomogły mi najbardziej ze wszystkich wymienionych "
loreal pomógł? w jaki sposób?, bo wydawalo mi sie ze to tylko silikony
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:41.