Jakie kosmetyki do pielęgnacji twarzy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-21, 12:58   #1
RoyalPurple
Raczkowanie
 
Avatar RoyalPurple
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 51

Jakie kosmetyki do pielęgnacji twarzy?


Mam 13 lat, niekiedy pojawiają mi się na twarzy trądzikowe krosty, jednak nie mam z nimi wielkiego problemu. Najgorzej jednak jest z nosem, który jest dosłownie cały w wągrach i pryszczach, oraz strasznie się świeci. Ogólnie mam cerę mieszaną, z niewielką skłonnością do trądziku. Więc: jakie kosmetyki polecacie? Może te z apteki? Tylko jakie? Aby nie zawierały parabenów, które niszczą twarz...
__________________


Too much love will kill you.
RoyalPurple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 13:20   #2
Agacior_91
Raczkowanie
 
Avatar Agacior_91
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 65
Dot.: Jakie kosmetyki do pielęgnacji twarzy?

Cytat:
Napisane przez RoyalPurple Pokaż wiadomość
Mam 13 lat, niekiedy pojawiają mi się na twarzy trądzikowe krosty, jednak nie mam z nimi wielkiego problemu. Najgorzej jednak jest z nosem, który jest dosłownie cały w wągrach i pryszczach, oraz strasznie się świeci. Ogólnie mam cerę mieszaną, z niewielką skłonnością do trądziku. Więc: jakie kosmetyki polecacie? Może te z apteki? Tylko jakie? Aby nie zawierały parabenów, które niszczą twarz...
Proponuję do codziennej pielęgnacji przemywać rano i wieczorem twarz żelem lub pianką antybakteryjną dla cery młodej np: clean and clear, coś co będzie służyć twojej skórze. Kiedy byłam w twoim wieku akurat ten preparat stosowałam. Na noc miejscowo smarować maścią Benzacne- na poczatek proponuję o 5 % stężeniu, jeśli nie będzie działało zakup sobie 10 %.
Agacior_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 10:08   #3
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Jakie kosmetyki do pielęgnacji twarzy?

Nie polecam stosowanie drogeryjnych preparatów na pryszcze, które wysuszają skórę...
Wiem coś o tym, bo wierząc opisom na produktach stosowałam je przez kilka lat niszcząc cerę i nie likwidując problemu z trądzikiem.
Do oczyszczania polecam Ci wodę micelarną lub płyn micelarny, który zastąpi mleczko, żel i tonik. Po prostu rano i wieczorem tym przecierasz twarz. Potem możesz użyć jakiegoś kremu odpowiedniego dla Ciebie. Na świecący nos wypróbuj może krem Barwa Siarkowa Moc. Jeśli masz problemy z zaskórnikami mogę polecić też tonik pichtowy. Jeśli jesteś zainteresowana jego wykonaniem to napisz.
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-11, 08:23   #4
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Jakie kosmetyki do pielęgnacji twarzy?

Absolutnie nie używaj kosmetyków drogeryjnych. Siarkowej mocy barwy również nie polecam, okropnie przesusza, przez co Twoja cera będzie się jeszcze mocniej świeciła.
Używaj kosmetyków naturalnych o prostym składzie. Na noc używaj lekkich olei lub kremów. Nawilżanie jest bardzo istotne przy cerze trądzikowej/tłustej. Raz w tygodniu rób peeling enzymatyczny, mechaniczny może być przyczyną większej ilości pryszczy oraz wągrów.
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-11, 11:57   #5
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Jakie kosmetyki do pielęgnacji twarzy?

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Siarkowej mocy barwy również nie polecam, okropnie przesusza, przez co Twoja cera będzie się jeszcze mocniej świeciła.
.
Nie zgodzę się z Tobą. Krem ten jest teraz trochę inny i nie wysusza tak jak jego wcześniejsza wersja.
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-11, 14:25   #6
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Jakie kosmetyki do pielęgnacji twarzy?

Cytat:
Napisane przez asiuulkaa Pokaż wiadomość
Nie zgodzę się z Tobą. Krem ten jest teraz trochę inny i nie wysusza tak jak jego wcześniejsza wersja.
Co nie oznacza, że ten krem jest dobry. Zawiera parabeny, a RoyalPurple nie chce używać tych konserwantów i wcale się jej nie dziwię.
Jeśli ma problemy ze przetłuszczaniem się cery to powinna ją odpowiednio nawilżać, gdyż może być to przyczyną świecenia.
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:32.