motywacja do samodoskonalenia języka:) - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-26, 19:15   #4531
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Esency Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj zaszłam do Second Hand'u i zakupiłam dwie książki - zapłaciłam jakieś 12zł i jestem bardzo zadowolona z zakupu. Jednej książki przeczytałam już rozdział i jestem zdziwiona jak wiele rozumiem, myślałam że będzie ciut gorzej
Jakie?
Ja ostatnio kupiłam Bridget Jones, biografię Ozziego Osbourna i jakąs kucharską Nigelli Lawson - wszystkie po 2/3zł
__________________


P U L L
Y O U R S E L F
T O G E T H E R
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-26, 19:19   #4532
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Trzymam za słowo


Cytat:
Napisane przez Esency Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj zaszłam do Second Hand'u i zakupiłam dwie książki - zapłaciłam jakieś 12zł i jestem bardzo zadowolona z zakupu. Jednej książki przeczytałam już rozdział i jestem zdziwiona jak wiele rozumiem, myślałam że będzie ciut gorzej
ja kilka razy bylam w jednym sh, ale nie bylo juz zadnych ksiazek
a w takim drugim sa zwykle horrory, a ja takich nie lubie

Cytat:
Napisane przez VwVampirka Pokaż wiadomość
Jaki niemiecki?
Szybko zrezygnowałam z perspektywy nauki języka w miesiąc bo jest ona nierealna... Mam zbyt duże zaległości... może kiedyś się za niego wezmę, ale jak na razie pozostaję przy moim angielskim - na razie w wersji wakacyjnej, czyli do 50 powtórek dziennie, bez nowych słówek+stare fiszki. Od września wezmę się za niego konkretniej
grunt ze cos robisz
ja dzis nawet powtorek nie zrobilam (siedze nad mgr), ale moze jeszcze zrobie hehe
__________________
"It is never too late to be what you might have been."

Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-26, 19:23   #4533
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość

grunt ze cos robisz
ja dzis nawet powtorek nie zrobilam (siedze nad mgr), ale moze jeszcze zrobie hehe
a ja dzis znów oszukuję z powtórkami (robię jutrzejsze) byleby tylko nie pisać mgr... do kiedy masz napisac?
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-26, 19:26   #4534
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
a ja dzis znów oszukuję z powtórkami (robię jutrzejsze) byleby tylko nie pisać mgr... do kiedy masz napisac?
termin oddania pracy to 15 wrzesnia, ale ja niedlugo wyjezdzam wiec koniecznie przed wyjazdem musze skonczyc rozdzial

a Ty?
__________________
"It is never too late to be what you might have been."

Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-26, 19:29   #4535
Esency
Rozeznanie
 
Avatar Esency
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 503
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez smieszka250 Pokaż wiadomość
Jakie?
Ja ostatnio kupiłam Bridget Jones, biografię Ozziego Osbourna i jakąs kucharską Nigelli Lawson - wszystkie po 2/3zł
1. Keeping Fairt - Jodi Picoult - Bardzo spodobał mi się opis na okładce a mianowicie: "You don't believe in God.
But your daughter is talking to angels.
WHAT WOULD YOU DO?"

Przeczytałam już pierwszy rozdział i fajnie napisana, mam nadzieję, że okaże się fajna

2. The Redemption of Althalus - David and Leigh Eddings - jakaś typowa fantasy, ale wzięłam bo miała fajną okładkę i jest dość gruba [prawie 700 stron] a pod maturkę chciałabym się podszkolić w pisaniu opowiadań więc to może być fajna alternatywa Lepiej tak niż wkuwać słówka


Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość




ja kilka razy bylam w jednym sh, ale nie bylo juz zadnych ksiazek
a w takim drugim sa zwykle horrory, a ja takich nie lubie
Ja akurat po drodze miałam jeden i zajrzałam i taki wielki kosz z książkami był i kilka fajnych się znalazło. Wybrałam dwie żeby sprawdzić jak mi idzie i na pewno tam wrócę po więcej jak skończę A początkowo spodobało mi się 5
Esency jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-26, 19:43   #4536
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cześć dziewczyny Szukam inspiracji językowej .
Miałam takie ambitne plany językowe na wakacje.........Zawsze udawało mi się je zrealizować. A w te wakacje moje plany spełzły na niczym ;/.

Ogólnie sprawa ma się następująco:
Hiszpańskiego nie uczę się już chyba rok czasu. Doszłam do poziomu B2 i uznałam że nie ma sensu wiecznie chodzić na lekcje hiszpańskiego, bo ten poziom wystarczał mi w zupełności.
Włoski skończyłam na uczelni w tym roku (3 lata). I co dalej...............??
Niemieckiego zaczęłam się uczyć również na studiach i po dwóch latach stwierdzam, że chyba nie dam rady trzeciego roku zrobić, bo to jest dla mnie strasznie abstrakcyjny język. No ale podstawy poznałam. To najważniejsze.
Angielski po kilkunastu latach nauki umarł śmiercią naturalną . Tzn. co nieco jeszcze rozumiem, ale z mówieniem to już jest tragedia.....;/.
Już nie wspominając o ruskim (2 lata w podstawówce) i francuskim w liceum......

A wiecie co jest najgorsze?? Że z uwagi na moją przyszłą pracę (śpiewak operowy/ nauczyciel śpiewu), potrzebuję znać wszystkie te języki!! A przynajmniej się w nich orientować. Włoski, niemiecki i francuski powinnam znać najlepiej jak się tylko da (zwłaszcza włoski). Pozostałe języki to dodatkowy bonus....

I teraz powiedzcie mi:
jak tu mieć motywację, kiedy wiesz że "musisz" się uczyć kilku języków na raz?? Gdyby chociaż to co się nauczysz zostawało w głowie........a niestety tak nie jest .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-26, 19:46   #4537
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość
termin oddania pracy to 15 wrzesnia, ale ja niedlugo wyjezdzam wiec koniecznie przed wyjazdem musze skonczyc rozdzial

a Ty?
16 września i to niby z opiniami promotora i recenzenta. Reszta dokumentów do 30 września a obrony dopiero... 15-30 października.

W ogóle wkurzyli nas bo miało być do 30 września oddanie pracy, ale zmienili to ze wzgledu na to, że rok akademicki się wcześniej zaczyna. I nie raczyli oficjalnie poinformować, więc to się tak pocztą pantoflową rozchodzi...
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-26, 19:55   #4538
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
I teraz powiedzcie mi:
jak tu mieć motywację, kiedy wiesz że "musisz" się uczyć kilku języków na raz?? Gdyby chociaż to co się nauczysz zostawało w głowie........a niestety tak nie jest .
rzeczywiscie masz sporo tych jezykow na glowie
chociaz nie wiem, chyba nie musisz ich znac bardzo dobrze?

najlepiej znalezc w kazdym jezyku/kraju/kulturze cos ciekawego
ja niestety ekspertem nie jest, u mnie wyglada to tak ze jesli jezyka nie pokocham to mi sie go nie chce uczyc

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
16 września i to niby z opiniami promotora i recenzenta. Reszta dokumentów do 30 września a obrony dopiero... 15-30 października.

W ogóle wkurzyli nas bo miało być do 30 września oddanie pracy, ale zmienili to ze wzgledu na to, że rok akademicki się wcześniej zaczyna. I nie raczyli oficjalnie poinformować, więc to się tak pocztą pantoflową rozchodzi...
czyli tak samo...
ja mam znow taki problem ze mojej promotorki nie ma i nie raczyla mi nic poprawic wiec ze tak powiem, pisze po omacku i mam nadzieje ze jakos to przejdzie
__________________
"It is never too late to be what you might have been."

Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-26, 20:00   #4539
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

moj promotor jak mu zanioslam czesc teoretyczną uznał, ze jego obchodzi praktyczna tylko... ale i tak watpie czy ją przeczyta. a do konca sierpnia jest na urlopie.

ile masz juz stron i ile planujesz?
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-26, 20:06   #4540
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
moj promotor jak mu zanioslam czesc teoretyczną uznał, ze jego obchodzi praktyczna tylko... ale i tak watpie czy ją przeczyta. a do konca sierpnia jest na urlopie.

ile masz juz stron i ile planujesz?
ciezko tak powiedziec ile wyjdzie, teraz mam niby 29

brakuje mi 1 rozdzialu, wstepu, wnioskow i streszczenia

a jak u Ciebie wyglada sprawa?
__________________
"It is never too late to be what you might have been."

Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-26, 20:11   #4541
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość
ciezko tak powiedziec ile wyjdzie, teraz mam niby 29

brakuje mi 1 rozdzialu, wstepu, wnioskow i streszczenia

a jak u Ciebie wyglada sprawa?

U mnie o rozdziałach nie ma co mówić bo moja praca jest podzielona na 2 części (część I. wstęp teoretyczny, część II. analiza przedsiębiorstwa). Mam napisane 4 (!!!!) rozdziały teoretyczne, które obecnie mają 20 stron (ale ciut bede musiała dopisac, ale bedzie nie wiecej niz 25 stron łącznie). I mam 4 rozdziały praktyczne. Jeden to opis przedsiębiorstwa więc banał, piszę teraz właśnie rozdział analityczny, a potem rozdział na propozycje usprawnien i rozdział z wnioskami.
mam 46 stron, ale to ze spisem treści i literaturą
planuję tak 60 napisać, max. 70 stron (ale mam dużo obrazków;p)
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-26, 20:14   #4542
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
U mnie o rozdziałach nie ma co mówić bo moja praca jest podzielona na 2 części (część I. wstęp teoretyczny, część II. analiza przedsiębiorstwa). Mam napisane 4 (!!!!) rozdziały teoretyczne, które obecnie mają 20 stron (ale ciut bede musiała dopisac, ale bedzie nie wiecej niz 25 stron łącznie). I mam 4 rozdziały praktyczne. Jeden to opis przedsiębiorstwa więc banał, piszę teraz właśnie rozdział analityczny, a potem rozdział na propozycje usprawnien i rozdział z wnioskami.
mam 46 stron, ale to ze spisem treści i literaturą
planuję tak 60 napisać, max. 70 stron (ale mam dużo obrazków;p)
moja praca bedzie dosc krotka
mam nadzieje ze sie do tego nie doczepia, ale ja po prostu pisze zawsze wszystko bardzo konkretnie

ja akurat zadnych obrazkow wstawic nie moge
ale w jednym rozdziale mam maaaase przykladow zdan
(pisze o tlumaczeniach)
__________________
"It is never too late to be what you might have been."

Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-26, 20:17   #4543
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość
u mnie wyglada to tak ze jesli jezyka nie pokocham to mi sie go nie chce uczyc
I otóż to!! Mam tak samo;/. Hiszpańskiego zawsze chciałąm się nauczyć i właściwie nauczyłam się na satysfakcjonującym mnie poziomie . A inne języki mnie nie fascynują i w tym jest właśnie problem
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-26, 20:19   #4544
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość
moja praca bedzie dosc krotka
mam nadzieje ze sie do tego nie doczepia, ale ja po prostu pisze zawsze wszystko bardzo konkretnie

ja akurat zadnych obrazkow wstawic nie moge
ale w jednym rozdziale mam maaaase przykladow zdan
(pisze o tlumaczeniach)
ja piszę o dostarczaniu komponentów na linie produkcyjne, wiec mam masę zdjęć, jak niektore są składowane, za pomocą czego przewożone (a wózków kilka rodzajów) jakiś ogólny layout linii produkcyjnej itp. itd... 1/3 pracy to jakies obrazki;p;p;p w tym dużo zdjęć
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-26, 20:26   #4545
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
I otóż to!! Mam tak samo;/. Hiszpańskiego zawsze chciałąm się nauczyć i właściwie nauczyłam się na satysfakcjonującym mnie poziomie . A inne języki mnie nie fascynują i w tym jest właśnie problem
mysle ze mozna sie postarac lepiej poznac i wtedy moze sie znajdzie cos co nas zafascynuje

poszukac fajnej muzyki w tym jezyku, moze jakies filmy,,,

a ja mam akurat tak ze kiedys (z jakies 10 lat temu) bardzo chcialam sie uczyc hiszpanskiego, a najlepiej to sie przeprowadzic do Hiszpanii

a teraz niby zaczelam ten hiszpanski, ale tamta pasja gdzies dawno zginela i wiele innych jezykow mnie bardziej interesuje

jesli chodzi o francuski, ktory w sumie mi osobiscie sie jakos nie podoba), to jednak sa fajne francuskie filmy, muzyka i sam kraj na pewno bardzo ciekawy (paryz, lazurowe wybrzeze...)

a znow rosyjski jest taki tajemniczy ja bym bardzo chetnie wybrala sie do Moskwy

jesli chodzi o angielski to ja bardzo lubie czytac Agathe Christie, podoba mi sie taki obraz dawnej anglii i taka typowa brytyjskosc no i bardzo przydatny

wloski akurat slicznie brzmi i kraj tez na pewno przepiekny! gory, cieple morze, miasta z zabytkami...dla kazdego cos sie znajdzie i bardzo dobra kuchnia

niemiecki to w sumie nie wiem, ale jakos mi sie podoba
__________________
"It is never too late to be what you might have been."

Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-26, 21:44   #4546
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
I otóż to!! Mam tak samo;/. Hiszpańskiego zawsze chciałąm się nauczyć i właściwie nauczyłam się na satysfakcjonującym mnie poziomie . A inne języki mnie nie fascynują i w tym jest właśnie problem
Ja mam tak z niemieckim, ale uczę się go, bo warto go znać
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-27, 11:35   #4547
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość
a ja mam akurat tak ze kiedys (z jakies 10 lat temu) bardzo chcialam sie uczyc hiszpanskiego, a najlepiej to sie przeprowadzic do Hiszpanii

a teraz niby zaczelam ten hiszpanski, ale tamta pasja gdzies dawno zginela i wiele innych jezykow mnie bardziej interesuje

Ja 5, czy 6 lat zwlekałam z nauką hiszpańskiego, bo najpierw chciałam zdać FCE (aha!! tu mi jedzie czołg!!). W końcu zaczęłam chodzić na espanol i bardzo mi się podobało . Ja najchętniej uczyłąbym się języka dla niego samego (z uwagi na jego ładne brzmienie), a nie kulturę kraju, dlatego motywacje muzyczno-filmowe nie są dla mnie odpowiednią motywacją . Fajnie jest obejrzeć "dobry" film w obcym języku, ale akurat hiszpańskie kino jest bardzo specyficzne i mało który film mi się podoba . Mi marzy się (najlepiej) miesięczny wyjazd do Hiszpanii i zwiedzenie wielu pięknych zakątków, ale póki co będzie ciężko z realizacją tego planu. Wiem natomiast, że jeśli do tego dojdzie, to na pewno będę intensywnie powtarzać sobie język przed wyjazdem . I to byłaby tak naprawdę dla mnie największa motywacja: żeby sprawdzić soje umiejętności językowe w ojczystym kraju . TO JEST TO!!!!!
Tylko z funduszami ciężka sprawa ...... ;/
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-27, 11:48   #4548
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Esency Pokaż wiadomość
1. Keeping Fairt - Jodi Picoult - Bardzo spodobał mi się opis na okładce a mianowicie: "You don't believe in God.
But your daughter is talking to angels.
WHAT WOULD YOU DO?"

Przeczytałam już pierwszy rozdział i fajnie napisana, mam nadzieję, że okaże się fajna

2. The Redemption of Althalus - David and Leigh Eddings - jakaś typowa fantasy, ale wzięłam bo miała fajną okładkę i jest dość gruba [prawie 700 stron] a pod maturkę chciałabym się podszkolić w pisaniu opowiadań więc to może być fajna alternatywa Lepiej tak niż wkuwać słówka




Ja akurat po drodze miałam jeden i zajrzałam i taki wielki kosz z książkami był i kilka fajnych się znalazło. Wybrałam dwie żeby sprawdzić jak mi idzie i na pewno tam wrócę po więcej jak skończę A początkowo spodobało mi się 5
O, też mam jedną książkę Jodi Picoult - My Sister's Keeper (czyli słynne Bez mojej zgody ) i tez polecam.
Fajnie też mi się czyta Harlana Cobena.
__________________


P U L L
Y O U R S E L F
T O G E T H E R
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-27, 12:00   #4549
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Ja 5, czy 6 lat zwlekałam z nauką hiszpańskiego, bo najpierw chciałam zdać FCE (aha!! tu mi jedzie czołg!!). W końcu zaczęłam chodzić na espanol i bardzo mi się podobało . Ja najchętniej uczyłąbym się języka dla niego samego (z uwagi na jego ładne brzmienie), a nie kulturę kraju, dlatego motywacje muzyczno-filmowe nie są dla mnie odpowiednią motywacją . Fajnie jest obejrzeć "dobry" film w obcym języku, ale akurat hiszpańskie kino jest bardzo specyficzne i mało który film mi się podoba . Mi marzy się (najlepiej) miesięczny wyjazd do Hiszpanii i zwiedzenie wielu pięknych zakątków, ale póki co będzie ciężko z realizacją tego planu. Wiem natomiast, że jeśli do tego dojdzie, to na pewno będę intensywnie powtarzać sobie język przed wyjazdem . I to byłaby tak naprawdę dla mnie największa motywacja: żeby sprawdzić soje umiejętności językowe w ojczystym kraju . TO JEST TO!!!!!
Tylko z funduszami ciężka sprawa ...... ;/

wlasnie przegladalam zdjecia mojej kolezanki z Hiszpani i.............
__________________
"It is never too late to be what you might have been."

Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-27, 12:21   #4550
Esency
Rozeznanie
 
Avatar Esency
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 503
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Ja 5, czy 6 lat zwlekałam z nauką hiszpańskiego, bo najpierw chciałam zdać FCE (aha!! tu mi jedzie czołg!!). W końcu zaczęłam chodzić na espanol i bardzo mi się podobało . Ja najchętniej uczyłąbym się języka dla niego samego (z uwagi na jego ładne brzmienie), a nie kulturę kraju, dlatego motywacje muzyczno-filmowe nie są dla mnie odpowiednią motywacją . Fajnie jest obejrzeć "dobry" film w obcym języku, ale akurat hiszpańskie kino jest bardzo specyficzne i mało który film mi się podoba . Mi marzy się (najlepiej) miesięczny wyjazd do Hiszpanii i zwiedzenie wielu pięknych zakątków, ale póki co będzie ciężko z realizacją tego planu. Wiem natomiast, że jeśli do tego dojdzie, to na pewno będę intensywnie powtarzać sobie język przed wyjazdem . I to byłaby tak naprawdę dla mnie największa motywacja: żeby sprawdzić soje umiejętności językowe w ojczystym kraju . TO JEST TO!!!!!
Tylko z funduszami ciężka sprawa ...... ;/

Znam to. Co prawda ja z nauką hiszpańskiego jestem daleko w polu, ale na pewno się za to zabiorę. Hiszpania to moje marzenie od długiego czasu i na pewno wyląduję tam na jakiś czas, więc język się przyda. Jak tylko go gdzieś słyszę, w telewizji, piosenkach, filmach to aż mi się ryjek cieszy. Naprawdę piękny język <3

Też bym chciała odwiedzić Hiszpanię, ale niestety wycieczki są dosyć drogie więc na razie mogę skupić się na języku. W ciągu 2 lat na pewno się wybiorę, ale kiedy dokładnie to jeszcze nie wiem


Cytat:
Napisane przez smieszka250 Pokaż wiadomość
O, też mam jedną książkę Jodi Picoult - My Sister's Keeper (czyli słynne Bez mojej zgody ) i tez polecam.
Fajnie też mi się czyta Harlana Cobena.
Ooo no to skoro polecasz to z jeszcze większym zapałem będę czytać
Ciężko w second handach znaleźć takie książki jakie byśmy chcieli, ale jak kiedyś znajdę jakąś jego pozycję to na pewno zakupię
Esency jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-27, 12:23   #4551
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Esency Pokaż wiadomość

Znam to. Co prawda ja z nauką hiszpańskiego jestem daleko w polu, ale na pewno się za to zabiorę. Hiszpania to moje marzenie od długiego czasu i na pewno wyląduję tam na jakiś czas, więc język się przyda. Jak tylko go gdzieś słyszę, w telewizji, piosenkach, filmach to aż mi się ryjek cieszy. Naprawdę piękny język <3

Też bym chciała odwiedzić Hiszpanię, ale niestety wycieczki są dosyć drogie więc na razie mogę skupić się na języku. W ciągu 2 lat na pewno się wybiorę, ale kiedy dokładnie to jeszcze nie wiem




Ooo no to skoro polecasz to z jeszcze większym zapałem będę czytać
Ciężko w second handach znaleźć takie książki jakie byśmy chcieli, ale jak kiedyś znajdę jakąś jego pozycję to na pewno zakupię
Pełno jest różnych harlequinów, a jak jest coś fajnego, to od razu biorę. Efekt? Cała półka książek, a żadna nie przeczytana w całości
__________________


P U L L
Y O U R S E L F
T O G E T H E R
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-27, 12:28   #4552
Esency
Rozeznanie
 
Avatar Esency
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 503
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez smieszka250 Pokaż wiadomość
Pełno jest różnych harlequinów, a jak jest coś fajnego, to od razu biorę. Efekt? Cała półka książek, a żadna nie przeczytana w całości
Dlatego wczoraj z 5, które mi "wpadły w oko" wybrałam tylko dwie, bo nie chcę obrzucać siebie pozycjami, których nigdy nie ruszę. Najpierw skończę chociaż jedną z tych dwóch i wtedy ruszę na poszukiwania kolejnych. Bo tak naprawdę można non stop trafiać na coś fajnego a nigdy tego nie czytać
Esency jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-27, 12:50   #4553
zielona_nadzieja
Zakorzenienie
 
Avatar zielona_nadzieja
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 9 596
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Dzień dobry Ostatnio niezbyt dużo się tu udzielałam, ale cały czas Was podczytuję i działam z językami

Z francuskiego kończę słuchać audiobooka (audiolivre prędzej ) z jedną częścią HP, czytam babskie forum, powtarzam słówka w Anki. Muszę jeszcze odświeżyć całą gramatykę (a raczej jeszcze raz ją przerobić ), żeby w październiku bez strachu pokazać się pani z gramatyki Chcę też wrócić do książek ze słownictwem i do czytania Mikołajka

Z angielskiego powoli motywuję się do konkretnej nauki do CAE. Na razie tylko słucham podcastów na BBC i czytam różne blogi i opowiadania na fanfiction (dzięki verda za podsunięcie tej stronki ). Planuję jeszcze powtórzyć gramatykę i zacząć przerabiać testy egzaminacyjne.

Z rumuńskiego w ruch idzie tylko Pimsleur, ale jak go przerobię, to chcę wrócić do podręcznika, którego używałam na zajęciach w zeszłym roku i go porządnie zmaltretować

Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość
ucz sie ucz bo nauka to do potegi klucz
__________________
Fais-moi une place dans tes urgences, dans tes audaces, dans ta confiance.
zielona_nadzieja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-27, 14:05   #4554
Misia.m
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 195
GG do Misia.m
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Dzisiaj postanowiłam wreszcie coś zaprenumerować,aby jeszcze bardziej się zmotywować do nauki angielskiego."English Matters"-zapłaciłam za prenumeratę tego czasopisma za rok
Znacie jeszcze coś fajnego do poczytania i nauki, w rozsądnej cenie?

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Szukam inspiracji językowej .
Miałam takie ambitne plany językowe na wakacje.........Zawsze udawało mi się je zrealizować. A w te wakacje moje plany spełzły na niczym ;/.

Ogólnie sprawa ma się następująco:
Hiszpańskiego nie uczę się już chyba rok czasu. Doszłam do poziomu B2 i uznałam że nie ma sensu wiecznie chodzić na lekcje hiszpańskiego, bo ten poziom wystarczał mi w zupełności.
Włoski skończyłam na uczelni w tym roku (3 lata). I co dalej...............??
Niemieckiego zaczęłam się uczyć również na studiach i po dwóch latach stwierdzam, że chyba nie dam rady trzeciego roku zrobić, bo to jest dla mnie strasznie abstrakcyjny język. No ale podstawy poznałam. To najważniejsze.
Angielski po kilkunastu latach nauki umarł śmiercią naturalną . Tzn. co nieco jeszcze rozumiem, ale z mówieniem to już jest tragedia.....;/.
Już nie wspominając o ruskim (2 lata w podstawówce) i francuskim w liceum......

A wiecie co jest najgorsze?? Że z uwagi na moją przyszłą pracę (śpiewak operowy/ nauczyciel śpiewu), potrzebuję znać wszystkie te języki!! A przynajmniej się w nich orientować. Włoski, niemiecki i francuski powinnam znać najlepiej jak się tylko da (zwłaszcza włoski). Pozostałe języki to dodatkowy bonus....

I teraz powiedzcie mi:
jak tu mieć motywację, kiedy wiesz że "musisz" się uczyć kilku języków na raz?? Gdyby chociaż to co się nauczysz zostawało w głowie........a niestety tak nie jest .
Ojej,to mamy coś wspólnego.
Uczę się amatorsko śpiewu,podziwiam ludzi którzy posiedli umiejętność śpiewu operowego.No cóż,mój włoski jest...śmieszny,profesor ma ubaw jak mamy ćwiczenia na utworach Vaccai.
Podoba mi się bardzo śpiew operowy,choć wyciska ze mnie siódme poty i wiele osób się dziwi ,że mi się na starość zachciało takiej nauki.Też przebiegło mi po głowie ,że młodzi ludzie w szkole muzycznej muszą ogarnąć szybko poprawną wymowę w wielu językach. Jest to ogromny wyczyn,a nie każdy ma świetne predyspozycje do nauki języków.A ja na razie walczę z angielskim.
__________________
Moje wzorki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=85963
Misia.m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-27, 14:45   #4555
katarzyyyna
Raczkowanie
 
Avatar katarzyyyna
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 52
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

witam fajny temat. Też od jakiegoś czasu jestem zmotywowana do nauki angielskiego i powoli bede zaczynać z niemieckim codziennie siedze z książka ''Oliver Twist'' Dickensona czytam i od razu tłumacze na translatorze słówka których nie znam i zapisuje je ołówkiem nad wyrazami, do tego czasem rozmawiam z obcokrajowcami na Skype, chociaz ciężko o kogoś normalnego do pogadania aczykolwiek jest to świetną metodą do przełamywania barier no i oczywiście podręczniki do angielskiego... jak wy to robicie że uczycie sie kilku języków? bo mi w tej chwili angielski i niemiecki bardzo sie mieszają chciałabym nauczyć sie jeszcze włoskiego i francuskiego, ale nie wiem od czego zacząć.
katarzyyyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-27, 15:22   #4556
Silbia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 206
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Bardzo przydatny i mobilizujący watek!
Mam pytanie co do języka niemieckiego - znacie jakieś dobre i ciekawe pozycje/kursy do przypomnienia i poszerzenia znajomości tego języka?
Aktualnie "wkręcam" się na "Niemiecki dla bystrzaków", ale to trochę mało...
Silbia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-27, 17:48   #4557
cynamonowe
Zadomowienie
 
Avatar cynamonowe
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 280
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Silbia Pokaż wiadomość
Bardzo przydatny i mobilizujący watek!
Mam pytanie co do języka niemieckiego - znacie jakieś dobre i ciekawe pozycje/kursy do przypomnienia i poszerzenia znajomości tego języka?
Aktualnie "wkręcam" się na "Niemiecki dla bystrzaków", ale to trochę mało...
http://www.empik.com/grundstufen-gra...3991,ksiazka-p

Jest też wersja polska, ale droższa z tego, co widzę. A poza tym lepszego kopa daje czytanie po niemiecku .
__________________

cynamonowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-27, 19:06   #4558
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez cynamonowe Pokaż wiadomość
http://www.empik.com/grundstufen-gra...3991,ksiazka-p

Jest też wersja polska, ale droższa z tego, co widzę. A poza tym lepszego kopa daje czytanie po niemiecku .
Nie widziałam tej książki jeszcze z tego co widzę, to tylko klucz do ćwiczeń jest taki tanki :/ a już chciałabym kupić.
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-27, 21:02   #4559
cynamonowe
Zadomowienie
 
Avatar cynamonowe
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 280
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Cytat:
Napisane przez Peru Pokaż wiadomość
Nie widziałam tej książki jeszcze z tego co widzę, to tylko klucz do ćwiczeń jest taki tanki :/ a już chciałabym kupić.
O kurczaczek, nie zauważyłam, że to klucz.
Może spróbuj gdzieś używaną znaleźć? Myślę, że naprawdę warto, używałam tej książki na swoim kursie B1. Bardzo dobrze opracowana gramatyka.

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------

Dodałam do powtórek kilkadziesiąt nowych słówek, z listy zaawansowanej. I teraz będę sobie tłuc do głowy, jak jest krztusiec, żółtaczka i zapalenie więzadeł . Pewnie godzinę nad tym spędzę...
__________________

cynamonowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-27, 21:10   #4560
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: motywacja do samodoskonalenia języka:)

Mam coś dla tej garstki Czeskich maniaczek
http://www.adamek.cz/pl/jezyki/czeski-slownik/

Ciekawe i może coś nam dzięki temu wpadnie do głowy
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:51.