depresja , dolek... hmmmm - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-12, 23:32   #1
ciare
Raczkowanie
 
Avatar ciare
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 113
Thumbs down

depresja , dolek... hmmmm


witam .
nie wiem czy to o czym napisze jest istotne, prosze o opnie " z boku" bo nie wiem co juz zrobic.
Pracowałam w pewnym saolonie fryzjerskim, na "Czarno" 5 zł za godzine... mniejsza ze stawką. Szefowa była ze mnie zadowolona do momentu az zaczeły przychodzic klientki z mojej wioski... wtedy zaczeło sie piekło. przy klientkach własnie z mojej miejscowosci zaczeła mówic ze nic nie umie... ze nie dopuszcza mnie do zadnych zabiegów fryzjerskich itp. spoko... nawet wprost powiedziala mi ze nie chce zebym jej odbiła klientele i tak sie zabezpiecza. ok... rozumie... dlatego sie "Zwolniłam"
Po kilku tygodniach poszukiwania pracy mój tata zaproponował zebym otwarła własny salon. Tak wiec poszłam do PUP-u zapytac o dotacje, oczywiscie miłe i życzliwe Panie wypersfadowały mi mój pomysł i powiedzialy ze moge złozyc wniosek dopiero na wiosne. Cóż, troche przybita wrocilam do domu. ale mój tata powiedzial ze pozyczy mi pewną sume pieniedzy na ten salon. lokal juz mam, sprzety juz skompletowane, firma zalozona, tylko jeszcze czekam na architekta az zrobi mi projekt salonu do sanepidu. Problem w tym ze cały zapał mi mija, gdy widze zapracowanego tate , zatroskaną mame, i siebie która nie moze sie w tym wszystkim odnalesc, boje sie ze nie podołam. chce zwrócic im pieniadze jak najszybciej , ale co jak sie na mnie zawiodą?? Od kilku nocy nie spie, cala sie trzese, wcale nie jestem głodna.... nie wiem co sie ze mna stało kiedys byłam taka silna a teraz ciagle chce mi sie plakac. prosze poradzcie mi cos, za wszystkie orty przepraszam, pisze pod wplywem emocji...
ciare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 06:11   #2
zegda
Raczkowanie
 
Avatar zegda
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 480
GG do zegda
Dot.: depresja , dolek... hmmmm

Dziewczyno skoro wiesz że dasz radę w zawodzie to nad czym się zastanawiasz .? Będzisz 2 lata na połowie ZUS , więc spokojnie będziesz miała czas na przemyslenia czy sprawdzisz się we własnej działalności i to że będziesz zarabiac tylko dla siebie.
zegda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 08:19   #3
Red Lipstick
Wtajemniczenie
 
Avatar Red Lipstick
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 313
Dot.: depresja , dolek... hmmmm

Nic się nie martw, początki zawsze są trudne i pewnie każdy młody przedsiębiorca się boi. Masz świetnych rodziców, zawsze lepiej pożyczyć od nich pieniądze niż np. wziąć kredyt. I najlepsze jest to, że na początku możesz sama pracować, zaoszczędzisz na pracownikach. Powodzenia Ci życzę i głowa do góry!
__________________
Red Lipstick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 08:58   #4
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: depresja , dolek... hmmmm

Nie martw się. Jeśli robisz to co lubisz i robisz to dobrze to nie ma szans na niepowodzenie
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 09:17   #5
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: depresja , dolek... hmmmm

Zamiast biadolić, DOCEŃ szansę jaką dostałaś i zepnij poślady by wszystko się udało. To zależy tylko od Ciebie.

Powodzenia. I nie marudź, tylko do przodu
__________________
Wiek: 23 lata
Wzrost: 165 cm
Waga:
Było: 83 kg
Jest: 75,5 kg
Będzie: 58 kg
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 09:17   #6
RubyFaelivrin
Rozeznanie
 
Avatar RubyFaelivrin
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 819
Dot.: depresja , dolek... hmmmm

Cytat:
Napisane przez ciare Pokaż wiadomość
witam .
nie wiem czy to o czym napisze jest istotne, prosze o opnie " z boku" bo nie wiem co juz zrobic.
Pracowałam w pewnym saolonie fryzjerskim, na "Czarno" 5 zł za godzine... mniejsza ze stawką. Szefowa była ze mnie zadowolona do momentu az zaczeły przychodzic klientki z mojej wioski... wtedy zaczeło sie piekło. przy klientkach własnie z mojej miejscowosci zaczeła mówic ze nic nie umie... ze nie dopuszcza mnie do zadnych zabiegów fryzjerskich itp. spoko... nawet wprost powiedziala mi ze nie chce zebym jej odbiła klientele i tak sie zabezpiecza. ok... rozumie... dlatego sie "Zwolniłam"
Po kilku tygodniach poszukiwania pracy mój tata zaproponował zebym otwarła własny salon. Tak wiec poszłam do PUP-u zapytac o dotacje, oczywiscie miłe i życzliwe Panie wypersfadowały mi mój pomysł i powiedzialy ze moge złozyc wniosek dopiero na wiosne. Cóż, troche przybita wrocilam do domu. ale mój tata powiedzial ze pozyczy mi pewną sume pieniedzy na ten salon. lokal juz mam, sprzety juz skompletowane, firma zalozona, tylko jeszcze czekam na architekta az zrobi mi projekt salonu do sanepidu. Problem w tym ze cały zapał mi mija, gdy widze zapracowanego tate , zatroskaną mame, i siebie która nie moze sie w tym wszystkim odnalesc, boje sie ze nie podołam. chce zwrócic im pieniadze jak najszybciej , ale co jak sie na mnie zawiodą?? Od kilku nocy nie spie, cala sie trzese, wcale nie jestem głodna.... nie wiem co sie ze mna stało kiedys byłam taka silna a teraz ciagle chce mi sie plakac. prosze poradzcie mi cos, za wszystkie orty przepraszam, pisze pod wplywem emocji...
Nie wiem, czym się tam zajmowałaś, ale Twoja szefowa najwidoczniej zaczęła dostrzegać w Tobie konkurencję. Przez Twoje umiejętności, a może i podejście do klientek, dlatego tak się zachowywała. Skandalicznie, uważam. Słusznie postąpiłaś, że odeszłaś.
Urzędy Pracy o tej porze roku zwykle już nie mają funduszy na wspieranie osób, które chcą otworzyć własną działalność, ale jeśli możesz jeszcze trochę poczekać, to spróbuj o te pieniądze powalczyć wiosną. Poza tym, płaciłabyś mniej do ZUSu, ale pamiętaj, że salon musi utrzymać się przez rok, byś nie musiała niczego UP zwracać (o ile dobrze się orientuję, to z odsetkami).
Masz wspaniałych rodziców. Nic się nie przejmuj, będzie ok. Nie od razu Kraków zbudowano.
RubyFaelivrin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 09:38   #7
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: depresja , dolek... hmmmm

Tata pożyczył Ci kasę na włąsny salon.
Masz przez 2 lata obniżony ZUS, masz już dużą częśc sprzętu i lokal, oraz na architekta, który Ci salon zaprojektuje...
A Ty kręcisz nosem?!

Jejku, jak ja bym tak chciałą!
Mój salon założyłam za kase moją i wspólniczki (za oszczędności!!!), płaciłam od początku pełen ZUS, a nie 3razy niższy.
Salon wynajmowałyśmy od babki, która jak się pokzała nieźle nas oszukiwała.
Nie miałyśmy architekta, a poprawki po wizycie sanepidu musiałyśmy wprowadzać w trakcie pracy salonu (niedziele, bo w soboty pracowałam). Meble same skręcałyśmy wieczorami po pracy salonu (bo pojwaiały się w trakcie pracy- startowałyśmy z podstawowymi). Same wieszałyśmy półki, kinkiety, ozdabiałyśmy ściany. Przez rok nie miałam ani jednego dnia wolnego bo pracowałam w swoim salonie, a po zaknięciu pracowałam by był ładnieszy, by spełniał wymogi sanepidu do domu wracając 23-24...
Dodam, że nasze rodziny kręciły noasmi, że dwie laski z wyższym wykształceniem zabierają się "Za piłowanie pazurów".

I wiesz co?
BYŁAM SZCZĘŚLIWA!!!!
Do dziś to wspominam, jak fajny czas.
Choc było to... 7 lat temu.

Dziewczyno na co Ty narzekasz?!

Może to nie jest robota dla Ciebie? Bo praca na własnym to nie przelewki, to nie praca u kogoś, gdy kończysz zmiane i "Nara!". To, zwłąszcza na początku praca 24 godz na dobe, bo nawet w środku nocy myślisz "Jak wypromowac mój salonik, tak mało klientek było w zeszłym tygodniu, może coś schrzaniłam?"
Od razu zapewniem Cię, że poczatki nie będą łatwe i że jezeli po paru miesiacach nie będziesz miec strat (co przy niskim ZUSie, nie jest tak trudne), będziesz mogła sobie pogratulowac.
Tacie kasę zwrócisz za.... rok-dwa lata, wczesniej- wszystko trzeba będzie inwestować w salon aby się rozwijał. No chyba, że ta pozyczka jest na tyle duża, że zdołasz mieć od razu wszystko.
Rodzice są dorośli, skoro zdecydowali, że pożyczą Ci pieniędzy- znaczy, że mogą.

Życzę Ci powodzenia, ale weź się w garść!
Dostałąś WIELKĄ szanę i dziękuj Tacie za to!
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna

Edytowane przez Albertyna
Czas edycji: 2011-10-13 o 09:52
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-13, 09:42   #8
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: depresja , dolek... hmmmm

Staraj się troszkę uspokoić, porozmawiaj z rodzicami o swoich uczuciach, o tym, że boisz się porażki - oni na pewno cieszą się, że mogą Ci pomóc, nawet jeśli coś nie wyjdzie - w co bardzo wątpię. To normalne, że się stresujesz, ale ciesz się, że masz wsparcie rodziców, pomyśl lepiej o reklamie na start, o klientkach (które na pewno przyjdą za Tobą). Fryzjerka nie może być zestresowana
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 12:01   #9
kreizi_baska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 225
Dot.: depresja , dolek... hmmmm

Dasz radę. Masz już praktycznie wszystko załatwione, kasę masz, a więc nie masz się o co martwić.
Jeżeli tylko kochasz to co robisz to naprawdę wyjdziesz na prostą...
kreizi_baska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 13:41   #10
dolinateczy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 48
Dot.: depresja , dolek... hmmmm

Rozumiem, że się boisz, ale postawa ex-szefowej właściwie powinna Cie przekonać, ze dasz radę. Koniec jęczenia, bierz się za robotę!
dolinateczy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 21:04   #11
ciare
Raczkowanie
 
Avatar ciare
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 113
Dot.: depresja , dolek... hmmmm

dzieki wielkie za pocieszenie i miłe słowa. W przyszłym tyg bede juz " na swoim" to wstawie fotke:P nie chodzi o to ze sie nad soba uzalam czy tam rozczulam... chodzi o to ze sie boje tylko tyle. Najbardziej boje sie kontroli sanepidu. Chce prowadzic mój salon w taki sposób w jaki sama chcialabym byc obsługiwana i najwazniejsza dla mnie rzecza jest sumienność i to by klient był obsługiwany tylko zdezynfekowanymi narzedziami, co w wielu salonach sie zaniedbuje
ciare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-13, 23:03   #12
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: depresja , dolek... hmmmm

Kurna, szkoda, że to Żywiec, bo ja szukam sprawdzonych miejsc ;(

A tak poważnie, najgorsze już za Tobą- wywalczenie dotacji w (mówiąc kolokwialnie) dziurze to Twój sukces. Teraz? Może być tylko lepiej
Powodzenia!
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 09:00   #13
ciare
Raczkowanie
 
Avatar ciare
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 113
Dot.: depresja , dolek... hmmmm

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Kurna, szkoda, że to Żywiec, bo ja szukam sprawdzonych miejsc ;(

A tak poważnie, najgorsze już za Tobą- wywalczenie dotacji w (mówiąc kolokwialnie) dziurze to Twój sukces. Teraz? Może być tylko lepiej
Powodzenia!
ja nie brałam dotacji bo bym sie chyba nigdy nie doczekała:P
ciare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:09.