Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-10-30, 10:32   #4081
little leaf
Raczkowanie
 
Avatar little leaf
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Zaczarowany Ogród
Wiadomości: 27
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Widzę, że będę musiała trochę o tym poczytać jeszcze.. Moja dermatolog nic mi nie mówiła na ten temat :< w zasadzie kompletnie ominęła rozmowę o tym jak nawilżać twarz.
A coś takiego jak Aderma jest ok,czy nie polecacie ?
little leaf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 10:47   #4082
piratte
Zadomowienie
 
Avatar piratte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 058
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez desporadka Pokaż wiadomość
Ja zaczynam brać Akne 1 XI i też nie wiem, co mam robić - czy wymieniać podkłady, czy nie ? Chociaż kupiłam sobie kremów kilka: mam osławiony Cicalfate, Dermedic Hydrain2 (bo w SP przy zakupach powyżej 30zł można go kupić za 9,99 ), i kupiłam na dzień Ziaja Ulga redukujący podrażnienia z SPF 20. Mam nadzieję, że to wystarczy
A jak sprawuje się u Ciebie ten krem Ziai ulga? Czaję się na niego ostatnio i zbieram opinie
piratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 11:05   #4083
desporadka
Zadomowienie
 
Avatar desporadka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 249
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez piratte Pokaż wiadomość
A jak sprawuje się u Ciebie ten krem Ziai ulga? Czaję się na niego ostatnio i zbieram opinie
Kupiłam w piątek i godzinkę temu pierwszy raz użyłam właściwie Na razie mogę powiedzieć, że nadaje się pod makijaż, nic się nie roluje, nie świeci Dam znać po kilku dniach co sądzę
__________________
-> wymieniam kosmetyki
desporadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 11:52   #4084
pingwinek=]
Zakorzenienie
 
Avatar pingwinek=]
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wawalove
Wiadomości: 5 468
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dołączam do watku
biore axotret od poczatku tego roku, od pn do pt, w dawce 20 mg na dzien. Ja z kuracji jestem MEGA zadowolona, kiedys potrafilo mi wylezc 10 ropnych guzkow na calej twarzy na raz, teraz nie mam ZADNYCH pryszczy samopoczucie mam b dobre, wyniki badan rowniez. Ogolnie zmierzam juz ku koncowi terapii i modle sie zeby moj przeszczesliwy stan utrzymal sie do konca moich dni

( jesli chodzi o przesuszenie, no to jednak trzeba sie z tym liczyc... ja na poczatku kuracji smarowalam sie kilka razy dziennie kremem nawilzajacym, jednak to trwalo gora 3 miesiace, teraz przesuszenie jest rowniez nieporownywalnie mniejsze)



Cytat:
Napisane przez hejYou Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy możliwe jest , żeby lek wpływał jakoś na okres ? bo ostatnio miałam regularnie co 28 dni a teraz cisza
Moja dermatolog mowi ze nie ma... jednak ja od roku miesiaczkuje co ok 2 miesiace... na grudzien mam wyznaczona wizyte u ginekologa, wiec zobacze co on mi powie..
pingwinek=] jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 13:01   #4085
talina1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 4
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A czy ktos z was leczy sie retinoidami doustnymi ale w malych dawkach,tzn 5mg dziennie?Moj dermatolog namawia mnie na takie leczenie ale sama niewiem.Jak to jest ze skutkami ubocznymi w przypadku takiej kuracji,czy jest sie czego bac?
talina1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 14:11   #4086
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez talina1 Pokaż wiadomość
Niewiem dlaczego ale post ktory napisalam nie pojawil sie...spytam wiec ponownie.
Czy ktos z was leczy sie retinoidami doustnymi ale w malych dawkach,tzn 5mg dziennie?Moj dermatolog namawia mnie na taka kuracje,ale sama niewiem.Jak to jest ze skutkami ubocznymi w przypadku takich dawek dziennych,czy jest sie czego bac?
Ja się teraz leczę dawką 20mg na dwa dni, czyli tak jakby 10mg dziennie, a to mała dawka. Pierwszą kurację jak zaczynałam to od 5mg, ale po miesiącu mi zwiększyła i potem brałam 20mg dziennie.

Na drugiej kuracji przy 10mg mam dość. Skoro chce ci przepisać małą dawkę to pewnie masz mały trądzik, a jak nie będzie efektów to pewnie ci zwiększy.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 20:25   #4087
talina1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 4
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Ja się teraz leczę dawką 20mg na dwa dni, czyli tak jakby 10mg dziennie, a to mała dawka. Pierwszą kurację jak zaczynałam to od 5mg, ale po miesiącu mi zwiększyła i potem brałam 20mg dziennie.

Na drugiej kuracji przy 10mg mam dość. Skoro chce ci przepisać małą dawkę to pewnie masz mały trądzik, a jak nie będzie efektów to pewnie ci zwiększy.
Dzieki
Nie zwiekszy bo umowilismy sie ze wiecej niz 5mg dziennie nie wezme,zreszta on jest zwolennikiem malych dziennych dawek,nie leczy wysokimi.Moj tradzik jest obecnie dosc maly,ale uporczywy ,mecze sie z nim juz kilka lat.Mam do wyboru kolejna kuracje tetrą albo retinoidy.Tabletek anty sie nie tykam.
talina1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-31, 10:09   #4088
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez talina1 Pokaż wiadomość
Dzieki
Nie zwiekszy bo umowilismy sie ze wiecej niz 5mg dziennie nie wezme,zreszta on jest zwolennikiem malych dziennych dawek,nie leczy wysokimi.Moj tradzik jest obecnie dosc maly,ale uporczywy ,mecze sie z nim juz kilka lat.Mam do wyboru kolejna kuracje tetrą albo retinoidy.Tabletek anty sie nie tykam.
A ile ma trwać Twoja kuracja? Bo przy tak małej dawce, aby wybrać dawkę skumulowaną musiałabyś łykać izo przez ponad rok... Nie wiem, czy to takie fajne i bezpieczne. Przecież na określoną ilość kilogramów przypada konkretna dawka, moja dermatolog ma takie specjalne papierowe kółko z miarkami i na podstawie tego dobiera dawkę. Dziwna trochę ta kuracja. Wejdź na izotek.pl, może tam spotkasz kogoś z podobną kuracją.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-31, 11:25   #4089
talina1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 4
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
A ile ma trwać Twoja kuracja? Bo przy tak małej dawce, aby wybrać dawkę skumulowaną musiałabyś łykać izo przez ponad rok... Nie wiem, czy to takie fajne i bezpieczne. Przecież na określoną ilość kilogramów przypada konkretna dawka, moja dermatolog ma takie specjalne papierowe kółko z miarkami i na podstawie tego dobiera dawkę. Dziwna trochę ta kuracja. Wejdź na izotek.pl, może tam spotkasz kogoś z podobną kuracją.
Moja kuracja ma trwac pol roku.Potem robie przerwe,jesli tradzik wroci,powtorze leczenie podobnym systemem.Jezeli natomiast wroci mniejszy ,pozostane przy retinoidach zewnetrznych.Wydaje mi sie,ze w moim wieku (29 lat) nie powinno byc nawrotu o takim samym natezeniu.Z tego co mowil moj derm,im ktos jest starszy,tym ryzyko nawrotu mniejsze.Nie chce przechodzic pelnej kuracji z dawka skumulowana 120-150 mg na kg ciala ,gdyz to nie daje gwarancji ,ze tradzik nie wroci a nie zamierzam sie niepotrzebnie truc.
Probowalam szukac przypadkow osob leczacych sie podobna dawka co i ja na polskich stronach,ale najmniejsze dawki jakimi leczy wiekszosc polskich dermatologow to 10-20mg.Na anglojezycznych stronkach o rosacei jest mnostwo wiadomosci od osob,ktore leczyly sie,badz lecza sie dawkami 5mg dziennie a nawet 2,5mg dziennie.Bardzo sobie to chwala ,nie maja zadnych skutkow ubocznych procz wysuszenia ust,stad tez moj pomysl aby spytac mojego dermatologa o taki sposob przeprowadzenia kuracji.
talina1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-31, 12:41   #4090
medeline
Zakorzenienie
 
Avatar medeline
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8 532
GG do medeline
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Minął własnie miesiąc od końca kuracji i tak:
- włosy powoli zaczynają wracać do normy z przetłuszczaniem
- suchość ust jest już bardzo niewielka
- skóra twarzy też już nie jest taka piękna i matowa 24h/24h, powolutku wraca mi przetłuszczanie w strefie T (na razie jest delikatne)
-generalnie cera jest ładna, pory zwężone, czarnych kropek brak

Jedynie co mnie podłamało to fakt, że zaczeły mi wychodzić podskórne bolące gule w okolicach nosa i małe białe krosteczki na policzkach (prosaki)... Więc zaopatrzyłam się w 3 kroki Clinique, może nie będzie tak źle
__________________

30.12.2012
26.04.2014
medeline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-01, 07:06   #4091
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Zadziwiająco polecam Wam miodową pomadkę z Lidla Cien. Jest dość fajna, ale nie wiem jak z wydajnością, bo dopiero ją kupiłam. Czy możecie polecić jakąś fajną niedrogą pomadkę do ust?
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-01, 07:56   #4092
ssskakankaaa
Przyczajenie
 
Avatar ssskakankaaa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez brenda89 Pokaż wiadomość
Zadziwiająco polecam Wam miodową pomadkę z Lidla Cien. Jest dość fajna, ale nie wiem jak z wydajnością, bo dopiero ją kupiłam. Czy możecie polecić jakąś fajną niedrogą pomadkę do ust?
Jak dla mnie nic nie przebije pomadki Izotek.
ssskakankaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-01, 10:03   #4093
daisy dot
Rozeznanie
 
Avatar daisy dot
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 743
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez ssskakankaaa Pokaż wiadomość
Jak dla mnie nic nie przebije pomadki Izotek.
pomadka IZOTEK!!!!!!!!! wielkie tak.

patrze wlasnie na moja buzie kilka dni po pierwszym laserowaniu, które bylo tak bolesne jak jasna cholera i tak sobie mysle czy nie lepiej by bylo znowu przejsc na retinoidy ale znowu caly rok tabletki plus hormony nie wiem nie wiem widze ze jestescie zadowolone, tylko ja sobie przypominam jak 2 lata temu bylam zadowolona i patrze na moja twarz w stanie tragicznym to mi sie odechciewa znowu meczyc z przesusszaniem, bolami brzucha...
daisy dot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-01, 10:25   #4094
little leaf
Raczkowanie
 
Avatar little leaf
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Zaczarowany Ogród
Wiadomości: 27
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

To 3 dzień (dopiero ;( ) axotretu. Na razie tylko pieką mnie usta,ale nie jestem pewna czy to od tego, czy od oblizywania ich na wietrze ;p

daisy dot współczuję Ci, że musisz się tak z tym męczyć rozumiem,że miałaś spore skutki uboczne po retinoidach ? Bidula... musisz zdecydować a dermatolog co Ci radzi?
little leaf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-01, 10:34   #4095
ssskakankaaa
Przyczajenie
 
Avatar ssskakankaaa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez daisy dot Pokaż wiadomość
pomadka IZOTEK!!!!!!!!! wielkie tak.

patrze wlasnie na moja buzie kilka dni po pierwszym laserowaniu, które bylo tak bolesne jak jasna cholera i tak sobie mysle czy nie lepiej by bylo znowu przejsc na retinoidy ale znowu caly rok tabletki plus hormony nie wiem nie wiem widze ze jestescie zadowolone, tylko ja sobie przypominam jak 2 lata temu bylam zadowolona i patrze na moja twarz w stanie tragicznym to mi sie odechciewa znowu meczyc z przesusszaniem, bolami brzucha...
Kurcze co raz więcej ludzi ma nawroty choroby, co jest?.... Ja pokładam w tym leku wszystkie nadzieje i jak czytam takie wiadomości to słabo mi się robi...
ssskakankaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-01, 11:27   #4096
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez ssskakankaaa Pokaż wiadomość
Kurcze co raz więcej ludzi ma nawroty choroby, co jest?.... Ja pokładam w tym leku wszystkie nadzieje i jak czytam takie wiadomości to słabo mi się robi...
O Matko!
Proszę Cię, nie dołuj mnie ;/ Bo jak moje cysty wrócą już 2 raz (pierwszy po tabletkach anty), to się już chyba odstrzelę... Nie przeżyję kolejny raz nawrotu bomb na twarz, a nie chciałabym powtarzać kuracji..., bo mam jeszcze 6 miesięcy brania 20 mg, z racji tego, że 5 miesięcy brałam 10 mg... ;|
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-01, 11:43   #4097
ssskakankaaa
Przyczajenie
 
Avatar ssskakankaaa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez brenda89 Pokaż wiadomość
O Matko!
Proszę Cię, nie dołuj mnie ;/ Bo jak moje cysty wrócą już 2 raz (pierwszy po tabletkach anty), to się już chyba odstrzelę... Nie przeżyję kolejny raz nawrotu bomb na twarz, a nie chciałabym powtarzać kuracji..., bo mam jeszcze 6 miesięcy brania 20 mg, z racji tego, że 5 miesięcy brałam 10 mg... ;|
co ma być to bedzie

Edytowane przez ssskakankaaa
Czas edycji: 2011-11-01 o 14:53
ssskakankaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-01, 13:38   #4098
pingwinek=]
Zakorzenienie
 
Avatar pingwinek=]
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wawalove
Wiadomości: 5 468
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Zawsze jest tak ze osoby mało zadowolone pisza na forach wiecej niz Ci ktorym kuracja pomogla i zyja juz sobie szczesliwie i beztrosko na tym swiecie :P
pingwinek=] jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-01, 16:42   #4099
BigGrove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 142
GG do BigGrove
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Mam pytanie do bardziej doświadczonych osób (szczególnie dziewczyn, bo Wy jesteście w tym obeznane bardziej, niż my faceci). Otóż powiedzcie mi, dlaczego tak bardzo trzeba nawilżać twarz podczas kuracji retinoidami. Czy właśnie nie lepiej jest, aby skóra się złuszczyła, przez co zniknęły na miarę możliwości przebarwienia i blizny?

Ufam mojej dermatolog, ale zastanawia mnie to, dlaczego kiedy do niej przyszedłem (nie nawilżałem wtedy jak kazała), od razu powiedziała, abym zaczął to robić.

Chciałbym, aby kuracja była jak najbardziej skuteczna, w większej mierze zależy mi na pozbycie się przebarwień, przez co moja opinia na ten temat jest podzielona. Pomożecie?

Ktoś mi to na spokojnie wytłumaczy? Proszę
BigGrove jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-01, 17:10   #4100
Ekscelencja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 614
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A ja znów czytałam na forum izotek.pl że jeśli się nie nawilża to łojotok po kuracji jest mniejszy i pory bardziej zwężone, jak już się zakończy ....
Ekscelencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-01, 18:43   #4101
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej! Melduję się tylko, żeby powiedzieć, że jestem ponad rok po zakończeniu kurcji i cera mniej się przetłuszcza, włosy też. Wypryski okazjonalnie się pojawiają. Jestem bardzo zadowolona. To była najlepsza decyzja w moim życiu.
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-01, 19:19   #4102
ssskakankaaa
Przyczajenie
 
Avatar ssskakankaaa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

[1=6962ee0b3adcbc2617b598b d1f25bcc17ef659a8_65822eb 548399;30266060]Hej! Melduję się tylko, żeby powiedzieć, że jestem ponad rok po zakończeniu kurcji i cera mniej się przetłuszcza, włosy też. Wypryski okazjonalnie się pojawiają. Jestem bardzo zadowolona. To była najlepsza decyzja w moim życiu.[/QUOTE]
Lubię to!
ssskakankaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-01, 21:00   #4103
little leaf
Raczkowanie
 
Avatar little leaf
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Zaczarowany Ogród
Wiadomości: 27
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

[1=6962ee0b3adcbc2617b598b d1f25bcc17ef659a8_65822eb 548399;30266060]Hej! Melduję się tylko, żeby powiedzieć, że jestem ponad rok po zakończeniu kurcji i cera mniej się przetłuszcza, włosy też. Wypryski okazjonalnie się pojawiają. Jestem bardzo zadowolona. To była najlepsza decyzja w moim życiu.[/QUOTE]


ja uwielbiam !
little leaf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 10:46   #4104
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziś dzień 10 i dziś tak naprawdę zaczęłam odczuwać skutki uboczne. Tzn. pojawiły się 2 naraz: bóle pleców na dole, nigdy wcześniej tego nie miałam więc to raczej działanie leku no i męczą mi się oczy. Noszę soczewki więc tym bardziej ale zakrapiam je nie siedzę zbyt dużo przy laptopie, okłady z herbaty i da się wytrzymać podobnie jak z suchymi ustami-jeśli je odpowiednio często smaruję. Na usta dziewczyny najlepszy alantan plus maść taka moja opinia, nic się u mnie tak nie sprawdza żadna pomadka jak właśnie ten krem/maść. Ogólnie czuję się tak jak po paru dniach z epiduo: sucho, drażni mnie światło, skóra jest wrażliwa, oczy pieką. Trudno, nie jestem jednym z tych szczęśliwców których przy retinoidach nie dotykają żadne skutki uboczne

little leaf: ja wszystkim już chyba będę polecać kosmetyki mineralne. Jest z tym trochę zabawy na początku ale tu na wizażu forum mineralne jest naprawdę super wszystkiego możesz się dowiedzieć. Poza tym są już dostępne polskie prawdziwe minerały Pixie Cosmetics więc przynajmniej nie ma tyle zachodu z zamawianiem z zagranicy jeśli ktoś nie ma na to ochoty. U mnie te podkłady zawsze wszystko zakrywały, idealnie wtapiały się w skórę bo tylko przy minerałach mogłam trafić w idealny odcień, nie to co podkłady z drogerii w większości zbyt ciemne niestety. No i duży plus że nie szkodzą tak jak te z drogerii bo mają prosty skład, przy cerze trądzikowej to podwójnie ważne.
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 12:47   #4105
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

ja jestem 3 lata po izoteku, kiedyś tu wpadłam Was pocieszyć i podopingować, a teraz sama zaczynam mieć problemy :/ nie nazwałabym tego 'nawrotem', ale do tej pory nie miałam więcej niż 2 drobne wypryski przed okresem na przykład... a teraz 10 większych krost na linii żuchwy, prawdopodobny powód- problemy hormonalne :/ zastanawiam się, czy iść jeszcze do dermatologa, bo od czasu kuracji skóra przyjmuje maści, które wcześniej nie dawały żadnego efektu. sama nie wiem czy działać tylko hormonami czy też zewnętrznie... co doradzacie?
p.s. nawilżajcie skórę, sucha wytwarza więcej łoju. poza tym nie wiem jak można nie nawilżać, mnie np schodziła płatami.
p.s.1 także polecam kosmetyki mineralne odkąd zaczęłam kurację nawet nie dotknęłam niczego drogeryjnego i uważam, że tak jest o wiele lepiej dla mojej skóry.
__________________
"Dlaczego wszystko jest tak proste póki nie przytrafi się Tobie?"

Edytowane przez basior
Czas edycji: 2011-11-02 o 12:49
basior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 13:20   #4106
Ekscelencja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 614
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja dziś zaczęłam 4 opakowanie Curacne 20 mg moja skóra praktycznie w ogóle nie jest przesuszona. Nie nawilżam, bo nie odczuwam takiej potrzeby - nie ma ściągnięcia, swędzenia czy w ogóle schodzenia skóry ... I ani grama łoju włosy mogę myć co 3 dni, wcześniej musiałam to robić codziennie. Już od samego początku kuracji wyskoczyło mi tylko coś raz na jakiś czas (ale nie podskórne gule) teraz też tak jest. Pory są czyste, zniknęły nawet wągry. Tylko usta są troche suche, ale smaruję Carmexem lub Tisane i oczy bardzo się męczą.... Mam nadzieję, że efekt utrzyma się po zakończeniu kuracji
Ekscelencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 16:24   #4107
lowers
Raczkowanie
 
Avatar lowers
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lbrt
Wiadomości: 133
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Wracam do Was najprawdopodobniej, ale od początku...
kuracje aknenorminem skończyłam ponad półtora roku i tak od jakiegoś czasu jest tydzień dobrze, dwa źle. Postanowiłam przestać się męczyć bo wpadam w tą samą paranoje co kiedyś, mianowicie sprawdzanie co rano czy nie ma czegoś nowego i chce wrócic do retinoidów derma u której teraz byłam powiedziała, że na pewno nie kwalifikuje sie do leczenia retinoidami, ale pomeczyłam, powiedziałam, że nic zewnętrznie nie chce bo nie działa i dała skierowanie na badania <inna sprawa w porównaniu do poprzedniej kuracji dostałam skierowanie na duuużo więcej badań>. Jeśli ma ktoś pytania-pisać !
PS. daisydot, lulaluna nie mialyście pierwszej kuracji w podobnym czasie co ja? mam wrażenie, że pamiętam Was z forum
__________________
un poco loco Lo-Lo

BiBi


Edytowane przez lowers
Czas edycji: 2011-11-02 o 16:28
lowers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 16:27   #4108
little leaf
Raczkowanie
 
Avatar little leaf
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Zaczarowany Ogród
Wiadomości: 27
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez maryanna3 Pokaż wiadomość
little leaf: ja wszystkim już chyba będę polecać kosmetyki mineralne. Jest z tym trochę zabawy na początku ale tu na wizażu forum mineralne jest naprawdę super wszystkiego możesz się dowiedzieć. Poza tym są już dostępne polskie prawdziwe minerały Pixie Cosmetics więc przynajmniej nie ma tyle zachodu z zamawianiem z zagranicy jeśli ktoś nie ma na to ochoty. U mnie te podkłady zawsze wszystko zakrywały, idealnie wtapiały się w skórę bo tylko przy minerałach mogłam trafić w idealny odcień, nie to co podkłady z drogerii w większości zbyt ciemne niestety. No i duży plus że nie szkodzą tak jak te z drogerii bo mają prosty skład, przy cerze trądzikowej to podwójnie ważne.
Dzięki Mnie tylko martwi to, że poza pieniędzmi na same leki i badania będę musiała sporo wydać na kosmetyki (( ale cóż zrobić...

Jeszcze żadnych skutków ubocznych nie odczuwam,ale to dopiero 4 dzień.. jejkuuuu ... co ja bym dała,żeby minął już chociaż miesiąc !
little leaf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 19:43   #4109
daisy dot
Rozeznanie
 
Avatar daisy dot
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 743
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez little leaf Pokaż wiadomość
daisy dot współczuję Ci, że musisz się tak z tym męczyć rozumiem,że miałaś spore skutki uboczne po retinoidach ? Bidula... musisz zdecydować a dermatolog co Ci radzi?
Cytat:
Napisane przez pingwinek=] Pokaż wiadomość
Zawsze jest tak ze osoby mało zadowolone pisza na forach wiecej niz Ci ktorym kuracja pomogla i zyja juz sobie szczesliwie i beztrosko na tym swiecie :P

ja tu nie wróciłam Was straszyć, byłam tu po kuracji byłam mega zadowolona, do sierpnia tego roku nie mialam nic! cud miod! ale wrocilo, więc Was informuje, że to wraca.

Nie chodzi mi o skutki uboczne bo tych mialam malo, poza suchością wszystkiego to nic mi nie dolegalo. moze czestsze bóle brzucha. nie chce wracac do retinoidow bo to wyklucza ciąże przez 3 lata a ja chcialabym urodzic zdrowe dziecko, a nie oszukujmy się to są silne leki. gdybym była młodsza o 2 lata to pewnie bym sie zdecydowala na ponowienie kuracji, ale za 3 lata to ja bym chciala BOBO :p

Poza tym nie wszystkim wraca, jest wiele osob, ktore sie wyleczyły całkowicie. Na to chyba nie ma 100% skutecznego leku. Bede Was informowac jak moja terapia poretinoidalna trzymam za Was kciuki
daisy dot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 20:27   #4110
piratte
Zadomowienie
 
Avatar piratte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 058
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez daisy dot Pokaż wiadomość

Nie chodzi mi o skutki uboczne bo tych mialam malo, poza suchością wszystkiego to nic mi nie dolegalo. moze czestsze bóle brzucha. nie chce wracac do retinoidow bo to wyklucza ciąże przez 3 lata a ja chcialabym urodzic zdrowe dziecko, a nie oszukujmy się to są silne leki. gdybym była młodsza o 2 lata to pewnie bym sie zdecydowala na ponowienie kuracji, ale za 3 lata to ja bym chciala BOBO :p
Czemu wyklucza ciążę aż przez 3 lata? Kuracja, w zależności od dawki trwa 6-12 miesięcy, a wg ulotki nie można bezwzględnie zajść w ciążę do miesiąca po zakończeniu terapii a wg mojego dermatologa w 2 ciągu miesięcy (dla pewności).

Edytowane przez piratte
Czas edycji: 2011-11-02 o 20:29
piratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:00.