Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-14, 10:15   #4591
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez neroza Pokaż wiadomość
właśnie też miałam o to zapytać, B complex działa cuda
właśnie zajady czy problemy ze skórą to często wynik niedoboru
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 10:20   #4592
neroza
Zadomowienie
 
Avatar neroza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 385
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ja cały czas używam tego kremu z filterm 30 z Phenome... jest mocno odżywczy i mam wrażenie,że dość dobrze chroni....
Wygląda interesująco. Chciałam teraz zacząć kurację kwasami tzn tonikiem i serum na noc z BU, ale oczywiście nie wysłali mi konserwantu i nie mogę zrobić toniku no masakra jakaś, a ucieszyłam się że zamówiony przeze mnie konserwant był BIO... no i właśnie chyba powinnam wziąć większy filtr, nie lubię kremów z wysokim filtrem bo o ile na dworze jest ok to jak wejdę do pomieszczenia to zaraz się świecę, podkład zaczyna spływać itd, no ale przy kwasach trzeba
__________________
neroza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 10:30   #4593
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Daj znać jak kapsułki z orchideą A jak Twoje problemy z włosami?

Biedna kruszynka! A może owsiany bobas z LF? A do kąpieli Hippkowa oliwka? Myślę, że nasza Mhm może Ci pomóc wybrać coś odpowiedniego o widzę, że Gosia już przyszła z odsieczą!

Do kąpieli kupię hippkowa oliwke i zamówię mydło alepZobaczę co będzie.
Cytat:
Napisane przez neroza Pokaż wiadomość



Kurcze ja niestety wychodzę z założenia, że jak coś jest do wszystkiego to znaczy , że do niczego, nigdy nie zapomnę jak koleżanka posmarowałą się kremem nawilżającym przy -4 i wietrze, momentalnie popękały jej naczynka i później strasznie długo się z tym użerała, a ja potrzebuję czegoś odżywczo ochronnego takiego odpowiednika kremów typu rich kupowanych w aptece (la roche, bioderma itd)

Polecam mydło Aleppo, kupiłam do mycia twarzy i ciała bo mam ŁZS i robią mi się takie malutkie chropowate krostki, przypominające uczulenie. Przy regularnym stosowaniu mydło bardzo pomaga skóra jest po nim odżywiona i natłuszczona także jak się używa codziennie to nawet niektórzy z balsamu rezygnują. Ja stosowałam je również do twarzy i w pierwszych 10 dniach miałam mega wysyp, okazało się, że to dobra reakcja bo skóra się oczyszcza i wychodzą z niej zanieczyszczenia, później buzia była czysta i gładka.
Co prawda ja małym dzieckiem już nie jestem <szkoda>, ale myślę, że mydło powinno pomóc tylko w niższym stężeniu bo ja używałam 35%. zapach koszmarny!!! można się przyzwyczaić ale nie jest to łatwe. Mnie dermatolog mówiłą żebym używałą Cetaphil MD, i jakieś właśnie olejki do kąpieli/prysznic Oilatum, oileum no w zasadzie jakby się nie nazywały to skład ten sam, więc może lepsza oliwa z oliwek?
NIE POLECAM mydła marsylskiego, mnie w ogóle nie pomogło słabo nawilża, strasznie pęka, kruszy się i jakoś mi nie podpasowało
Ja też szukam kremu na już,bo mrozu jeszcze nie ma,a moja buzia woła o pomocNajgorsze,że nie wiem co kupić

Dzięki za pomoc
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 10:40   #4594
neroza
Zadomowienie
 
Avatar neroza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 385
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość

Do kąpieli kupię hippkowa oliwke i zamówię mydło alepZobaczę co będzie.

Ja też szukam kremu na już,bo mrozu jeszcze nie ma,a moja buzia woła o pomocNajgorsze,że nie wiem co kupić

Dzięki za pomoc
No właśnie mam wrażenie, że w naturalnych kosmetykach jest mniejszy wybór takich kremów cięższych, bogatszych. A może jest ich całe mnóstwo tylko nie wiemy które to. W sumie w Polsce w ogóle wybór takich kosmetyków jest bardzo słaby. Słyszałą pozytywne opinie odnośnie kremu Weleda różowego on jest z różą. Podobno jest taki treściwy i cięższy także może nadaje się na zimę ?!? Nie wiem sama
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,16604,wildrose-feuchtigkeitscreme.html&n ext=1 ten jest na dzień, a na noc podobno jest tłuściejszy
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,40879,wildrose-nachtcreme.html&next=1
__________________
neroza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 10:42   #4595
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Ankazar moja mała po każdym pobycie w szpit. miala maksymalnie wysuszoną skórę pomagły kąpiele w krochmalu
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 10:48   #4596
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez neroza Pokaż wiadomość
No właśnie mam wrażenie, że w naturalnych kosmetykach jest mniejszy wybór takich kremów cięższych, bogatszych. A może jest ich całe mnóstwo tylko nie wiemy które to. W sumie w Polsce w ogóle wybór takich kosmetyków jest bardzo słaby. Słyszałą pozytywne opinie odnośnie kremu Weleda różowego on jest z różą. Podobno jest taki treściwy i cięższy także może nadaje się na zimę ?!? Nie wiem sama
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,16604,wildrose-feuchtigkeitscreme.html&n ext=1 ten jest na dzień, a na noc podobno jest tłuściejszy
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,40879,wildrose-nachtcreme.html&next=1
A jaką masz cerę?bo moim pierwszym naturalnym kremem był MG neroli.Mega odżywczy,konsystencja masełkaJednak kupiony w kwietniu i do cery suchej,a ja mam mieszaną i go babci oddałam.Może zimą by się i u mnie sprawdził?
Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
Ankazar moja mała po każdym pobycie w szpit. miala maksymalnie wysuszoną skórę pomagły kąpiele w krochmalu
Poczytam o tym też,bo pojęcia nie mam co i jak
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 10:51   #4597
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez neroza Pokaż wiadomość
No właśnie mam wrażenie, że w naturalnych kosmetykach jest mniejszy wybór takich kremów cięższych, bogatszych. A może jest ich całe mnóstwo tylko nie wiemy które to. W sumie w Polsce w ogóle wybór takich kosmetyków jest bardzo słaby. Słyszałą pozytywne opinie odnośnie kremu Weleda różowego on jest z różą. Podobno jest taki treściwy i cięższy także może nadaje się na zimę ?!? Nie wiem sama
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,16604,wildrose-feuchtigkeitscreme.html&n ext=1 ten jest na dzień, a na noc podobno jest tłuściejszy
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,40879,wildrose-nachtcreme.html&next=1
Wyczytałam gdzieś, że na mrozy dobrze sprawdza się krem SYLVECO brozowo-nagietkowy
http://www.sylveco.pl/?11,krem-brzoz...owy-z-betulina
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-14, 10:53   #4598
neroza
Zadomowienie
 
Avatar neroza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 385
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
A jaką masz cerę?bo moim pierwszym naturalnym kremem był MG neroli.Mega odżywczy,konsystencja masełkaJednak kupiony w kwietniu i do cery suchej,a ja mam mieszaną i go babci oddałam.Może zimą by się i u mnie sprawdził?

Poczytam o tym też,bo pojęcia nie mam co i jak
Wiesz co, ciężko mi powiedzieć. Mam ŁZS, więc powinnam mieć mieszaną, ale moja skóra jest bardzo odwodniona, a zaskórniki pojawiają mi się okresowo przed miesiączką lub bardzo dużym stresem, niedospaniem itd., jak używam maści od dermatologa to mam suchą, odwodnioną, jak nie używam maści to odwodnioną i delikatnie mieszaną. Ale mix
__________________
neroza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 10:53   #4599
dusia65
Zakorzenienie
 
Avatar dusia65
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 4 779
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

A spróbujcie dziewczyny tego
http://www.phenome.pl/pl/main/produk...lzanie/?pid=37
niby tylko nawilżający , ale zostawia na buzi fajną ,delikatną i nietłustą mgiełkę,
mam cere mieszaną i jestem mega zadowolona. Nawet mam zapas, co zdarzyło sie tylko przy tym kremie, bo inne zmieniam notorycznie
dusia65 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 10:59   #4600
neroza
Zadomowienie
 
Avatar neroza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 385
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Wyczytałam gdzieś, że na mrozy dobrze sprawdza się krem SYLVECO brozowo-nagietkowy
http://www.sylveco.pl/?11,krem-brzoz...owy-z-betulina
o widzisz, trochę przypomina mi maść nagietkową/ witaminową z apteki, ale cena bardzo przystępna warto zaryzykować. Pewnie teraz na buzi byłby za ciężki dopiero na mrozy tak jak napisałaś, ale ja mam mega przesuszone dłonie więc może być ok

---------- Dopisano o 11:59 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

Cytat:
Napisane przez dusia65 Pokaż wiadomość
A spróbujcie dziewczyny tego
http://www.phenome.pl/pl/main/produk...lzanie/?pid=37
niby tylko nawilżający , ale zostawia na buzi fajną ,delikatną i nietłustą mgiełkę,
mam cere mieszaną i jestem mega zadowolona. Nawet mam zapas, co zdarzyło sie tylko przy tym kremie, bo inne zmieniam notorycznie
Czytałam kiedyś o tym kremie i kusił mnie bardzo tylko ta cena... ostatnio miałam sporo wydatków a 125 za krem to sporo. Podobno ta firma ma też rewelacyjny krem pod oczy. Pamiętam jak blogerki się na jego temat wypowiadały.
__________________
neroza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 11:04   #4601
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Wyczytałam gdzieś, że na mrozy dobrze sprawdza się krem SYLVECO brozowo-nagietkowy
http://www.sylveco.pl/?11,krem-brzoz...owy-z-betulina
Też dużo dobrego o nim słyszałam
Cytat:
Napisane przez dusia65 Pokaż wiadomość
A spróbujcie dziewczyny tego
http://www.phenome.pl/pl/main/produk...lzanie/?pid=37
niby tylko nawilżający , ale zostawia na buzi fajną ,delikatną i nietłustą mgiełkę,
mam cere mieszaną i jestem mega zadowolona. Nawet mam zapas, co zdarzyło sie tylko przy tym kremie, bo inne zmieniam notorycznie
Ja z phenome myślałam o tym
http://www.phenome.pl/pl/main/produk...;11;odzywianie

Neroza ja też mam wiecznie przesuszone dłonie.Całe życie było z nimi wszystko ok.Ten problem mam dokładnie od zeszłej zimy

Dziewczyny proszę zerknijcie,bo tych mydeł alep tyle,że nie wiem,które dla małej najlepsze kupić

http://www.shea.pl/?463,mydlo-alep-z-aleppo-25-laurie

http://www.shea.pl/?520,alepia-mydlo...em-kozim-100gr.

http://www.shea.pl/?513,alepia-mydlo...kowe-100-200gr

Czy może jeszcze jakieś inne

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Małgosiu jakbyś widziała u siebie jakąś promocje na phenome to daj znaka,bo bym miała prośbę.Tutaj za wysyłkę krzyczą aż 20 zł-to niech się bujają,bo za jeden krem to mi się nie opłaca
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-14, 11:06   #4602
neroza
Zadomowienie
 
Avatar neroza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 385
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Też dużo dobrego o nim słyszałam

Ja z phenome myślałam o tym
http://www.phenome.pl/pl/main/produk...;11;odzywianie

Neroza ja też mam wiecznie przesuszone dłonie.Całe życie było z nimi wszystko ok.Ten problem mam dokładnie od zeszłej zimy
No ja mam już od kilku lat i okazało się, że dodatkowo mam uczulenie na zimno. Pojawiają mi się takie bąble na skórze, puchną mi stawy a po kilku godzinach jak znikają to zostają w tym miejscu czerwone plamki koszmar, bo to robi się wszędzie najbardziej na stawach, udach i zadku ale najgorsze jest w uszach nie da się opisać. Ze mnie się ludzie śmiali jak chodziłam z maścią witaminową w torebce i smarowałam ręce ale nic mi nie pomagało, pękały , swędziały, nawet tak reklamowana NEUTROGENA do niczego
__________________
neroza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 11:21   #4603
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez neroza Pokaż wiadomość
No ja mam już od kilku lat i okazało się, że dodatkowo mam uczulenie na zimno. Pojawiają mi się takie bąble na skórze, puchną mi stawy a po kilku godzinach jak znikają to zostają w tym miejscu czerwone plamki koszmar, bo to robi się wszędzie najbardziej na stawach, udach i zadku ale najgorsze jest w uszach nie da się opisać. Ze mnie się ludzie śmiali jak chodziłam z maścią witaminową w torebce i smarowałam ręce ale nic mi nie pomagało, pękały , swędziały, nawet tak reklamowana NEUTROGENA do niczego
Neroza kup olejek migdałowy koszt około 10 zł i dodawaj do kremu do rąk, moze to mało wygodne ale działa rewelacyjnie na sucha skórę polecam
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 11:26   #4604
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Małgosiu jakbyś widziała u siebie jakąś promocje na phenome to daj znaka,bo bym miała prośbę.Tutaj za wysyłkę krzyczą aż 20 zł-to niech się bujają,bo za jeden krem to mi się nie opłaca
Ja zawsze mogę coś kupić i wysłać i to za mniej niż 20zł
Teraz jest takie promo w Phenome: Kup krem do rąk o poj. 250ml a do tego dokupisz - dwa małe (50ml) kremy - oba z 50% rabatem lub peeling do dłoni "In a minute" też za -50

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
a witaminy z grupy B łykasz?

Łykam,łykam ale i tak dzięki
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 11:31   #4605
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez neroza Pokaż wiadomość
No ja mam już od kilku lat i okazało się, że dodatkowo mam uczulenie na zimno. Pojawiają mi się takie bąble na skórze, puchną mi stawy a po kilku godzinach jak znikają to zostają w tym miejscu czerwone plamki koszmar, bo to robi się wszędzie najbardziej na stawach, udach i zadku ale najgorsze jest w uszach nie da się opisać. Ze mnie się ludzie śmiali jak chodziłam z maścią witaminową w torebce i smarowałam ręce ale nic mi nie pomagało, pękały , swędziały, nawet tak reklamowana NEUTROGENA do niczego
Okropnie brzmiWspółczuje Ci bardzo
Neutrogena jest do
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ja zawsze mogę coś kupić i wysłać i to za mniej niż 20zł
Teraz jest takie promo w Phenome: Kup krem do rąk o poj. 250ml a do tego dokupisz - dwa małe (50ml) kremy - oba z 50% rabatem lub peeling do dłoni "In a minute" też za -50

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------


Łykam,łykam ale i tak dzięki

Szukam na ich stronie kremu do rąk,ale nic nie widzę.Jaka jest cena kremu do rąk?wiesz może...
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 11:35   #4606
neroza
Zadomowienie
 
Avatar neroza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 385
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
Neroza kup olejek migdałowy koszt około 10 zł i dodawaj do kremu do rąk, moze to mało wygodne ale działa rewelacyjnie na sucha skórę polecam
Wypróbuję na bank, zaszkodzić nie zaszkodzi mam nadzieję, że pomoże
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Okropnie brzmiWspółczuje Ci bardzo
Neutrogena jest do


Szukam na ich stronie kremu do rąk,ale nic nie widzę.Jaka jest cena kremu do rąk?wiesz może...
Takie życie jakaś zmutowana genetycznie jestem, ja też nie widzę tego kremu do rąk
__________________
neroza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 11:36   #4607
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez neroza Pokaż wiadomość
Wypróbuję na bank, zaszkodzić nie zaszkodzi mam nadzieję, że pomoże

Takie życie jakaś zmutowana genetycznie jestem, ja też nie widzę tego kremu do rąk
Ja już widzę.149zł za krem do rąkPoczekam do następnej promocji
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 11:44   #4608
dusia65
Zakorzenienie
 
Avatar dusia65
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 4 779
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Aniu jesli Ci bardzo zależy to odstąpię swój zapas, za tydzień jade do Manufaktury to sobie zanabędę
dusia65 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 11:44   #4609
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ja już widzę.149zł za krem do rąkPoczekam do następnej promocji
No spoko,że tak Teraz mają non stop jakieś promocje,zaczęło się po wakacjach... ja tam koło ich stoiska 5x w tygodniu przechodzę,a zawsze duże tablice z promocjami mają wystawione,więc jakby co,to zaraz tu napiszę
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-14, 11:48   #4610
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
No spoko,że tak Teraz mają non stop jakieś promocje,zaczęło się po wakacjach... ja tam koło ich stoiska 5x w tygodniu przechodzę,a zawsze duże tablice z promocjami mają wystawione,więc jakby co,to zaraz tu napiszę
Super.To ja czekam na info
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 11:50   #4611
neroza
Zadomowienie
 
Avatar neroza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 385
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ja już widzę.149zł za krem do rąkPoczekam do następnej promocji
WOW, wyjątkowo tani ten krem
__________________
neroza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 11:59   #4612
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez neroza Pokaż wiadomość
WOW, wyjątkowo tani ten krem
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 12:05   #4613
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez neroza Pokaż wiadomość
Nie ma za co. Muszę spróbować ten w kulce w takim razie. A co do hauschki to strasznie mnie zaintrygowałąś bo ja uwielbiam zapach róży z Damasu

Polecam mydło Aleppo, kupiłam do mycia twarzy i ciała bo mam ŁZS i robią mi się takie malutkie chropowate krostki, przypominające uczulenie. Przy regularnym stosowaniu mydło bardzo pomaga skóra jest po nim odżywiona i natłuszczona także jak się używa codziennie to nawet niektórzy z balsamu rezygnują. Ja stosowałam je również do twarzy i w pierwszych 10 dniach miałam mega wysyp, okazało się, że to dobra reakcja bo skóra się oczyszcza i wychodzą z niej zanieczyszczenia, później buzia była czysta i gładka.
Co prawda ja małym dzieckiem już nie jestem <szkoda>, ale myślę, że mydło powinno pomóc tylko w niższym stężeniu bo ja używałam 35%. zapach koszmarny!!! można się przyzwyczaić ale nie jest to łatwe. Mnie dermatolog mówiłą żebym używałą Cetaphil MD, i jakieś właśnie olejki do kąpieli/prysznic Oilatum, oileum no w zasadzie jakby się nie nazywały to skład ten sam, więc może lepsza oliwa z oliwek?
NIE POLECAM mydła marsylskiego, mnie w ogóle nie pomogło słabo nawilża, strasznie pęka, kruszy się i jakoś mi nie podpasowało
No mi damscena smierdzi
Ale mydła alep cudnie pachną kocham je za zapach głównie, a juz te powyżej 20% sa dla mnie wręcz uzalezniające (mniej laurie=mniejsza przyjemnośc zapachowa).
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę zerknijcie,bo tych mydeł alep tyle,że nie wiem,które dla małej najlepsze kupić

http://www.shea.pl/?463,mydlo-alep-z-aleppo-25-laurie

http://www.shea.pl/?520,alepia-mydlo...em-kozim-100gr.

http://www.shea.pl/?513,alepia-mydlo...kowe-100-200gr

Czy może jeszcze jakieś inne
Jeśłi juz koniecznie chcesz z shea to chyba najlepiej te 100% oliwkowe. Ale ja nie wiem czy akurat Ty zniesiesz zapach tego mydła im wiekszy dodatek laurie tym przyjemniej pachna (dla mnie ), ale duża zawartość laurie dla Małej to na razie nie jest raczej dobry pomysł.
Feniqia i kastylijskie, które Ci podlinkowałam, są prawie bezzapachowe - dlatego je dla Ciebie wybrałam
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 12:06   #4614
dusia65
Zakorzenienie
 
Avatar dusia65
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 4 779
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
przeczytaj post 4609
dusia65 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 12:08   #4615
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Pytanie wprawdzie nie do mnie, ale pozwolę sobie odpowiedzieć Używałam dezodorantów chemicznych. Naturalne nie hamują wydzielania potu, ale te skuteczne (np. ww. crystal essence) maskują brzydki zapach. Organizm nie mu się się przestawiać. Różnica jest taka: pocisz się, ale nie śmierdzisz
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Jest dokładnie taka jak Sicilia napisała.
Crystale są bardzo fajne - ja mam wszystkie i używam na zmianę, te w kilkach i sprayu. W kulkach skuteczniejsze. Mam tez dezodorant w kulce hauschki - musiałam przyzwyczaić się do zapachu, bo wali damsceńską, ale jest świetny
Ja mam obawy że skoro do tej pory szukałam coraz mocniejszych antyperspirantów i nagle zacznę używać naturalnych dezodorantów, to jak wejdę na forum to będziecie mnie czuły
Z drugiej strony w mojej głowie zaświtał pomysł że skoro aluminium zatyka pory i się nie pocę to ten pot i to czego organizm chce się z nim pozbyć jest gromadzone (były nawet badania bo podejrzewano że używanie aluminium wpływa na powstawanie raka piersi) ale jak już to wypocę, to może się organizm jakoś sam ureguluje i takie dezodoranty będą wystarczające.

anakazar Odnośnie Twojej Niny (kocham To imię) to miałam to samo - wyglądało jak różyczka a było ASZ. Lekarze zapisywali parafinę ale tak jak Małgosia juz napisała najpierw pomagała a potem robi jeszcze większą szkodę, robią się od niej na skórze takie przesuszone placki, swędzą, rozdrapuje je się ( ja stara baba się nie umiałam powstrzymać a co dopiero dziecko) i wygląda to masakrycznie. Zanim odkryłam naturalne kosmetyki to po złych doświadczeniach z parafiną sięgałam po olejek do mycia z Nivea ten i było znacznie lepiej niż po tych parafinowych mazidłach. Na nim pisze ze w 55% jest zrobiony z naturalnych olejków, do tej pory nie wiem co jest tymi 45% ale przynosił ulgę. Bardzo dobry był też zestaw - mycie żelem Babydream i smarowanie się oliwką Hipp. Na twarzy zaczerwienienia na policzkach "te od czekolady" dobrze łagodził krem Avene Pediatril.
Jak widać w kosmetykach dziecięcych jestem na bieżąco
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 12:15   #4616
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez dusia65 Pokaż wiadomość
Aniu jesli Ci bardzo zależy to odstąpię swój zapas, za tydzień jade do Manufaktury to sobie zanabędę
Idę na pw.Przepraszam,ale nie zauważyłam postu Twojego
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Jeśłi juz koniecznie chcesz z shea to chyba najlepiej te 100% oliwkowe. Ale ja nie wiem czy akurat Ty zniesiesz zapach tego mydła im wiekszy dodatek laurie tym przyjemniej pachna (dla mnie ), ale duża zawartość laurie dla Małej to na razie nie jest raczej dobry pomysł.
Feniqia i kastylijskie, które Ci podlinkowałam, są prawie bezzapachowe - dlatego je dla Ciebie wybrałam

Ja tak tylko patrzę na shea,bo od nich chcę henne kupić,a że jeszcze mojego szamponu nie ma to bym henne z mydłem wzięła.Chcę wszystko kupić za jednym zamachem,bo ja naprawdę jestem skąpiec jeśli chodzi o koszty wysyłki

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
anakazar Odnośnie Twojej Niny (kocham To imię) to miałam to samo - wyglądało jak różyczka a było ASZ. Lekarze zapisywali parafinę ale tak jak Małgosia juz napisała najpierw pomagała a potem robi jeszcze większą szkodę, robią się od niej na skórze takie przesuszone placki, swędzą, rozdrapuje je się ( ja stara baba się nie umiałam powstrzymać a co dopiero dziecko) i wygląda to masakrycznie. Zanim odkryłam naturalne kosmetyki to po złych doświadczeniach z parafiną sięgałam po olejek do mycia z Nivea ten i było znacznie lepiej niż po tych parafinowych mazidłach. Na nim pisze ze w 55% jest zrobiony z naturalnych olejków, do tej pory nie wiem co jest tymi 45% ale przynosił ulgę. Bardzo dobry był też zestaw - mycie żelem Babydream i smarowanie się oliwką Hipp. Na twarzy zaczerwienienia na policzkach "te od czekolady" dobrze łagodził krem Avene Pediatril.
Jak widać w kosmetykach dziecięcych jestem na bieżąco


Niny nic nie swędzi raczej,bo się nie drapie-na szczęście
O avene pediatril też dużo dobrego słyszałam.
Dzięki wam dziewczyny za pomocWiedziałam,że mądrzejsza będę po rozmowie z wami niż po "lekcji"u pediatry
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 12:17   #4617
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Kakulinka, to spróbuj taki zestaw jak ja uzywam - najpierw kryształ ałunu a po tem crystal dla zapachu ja nie mam jakiegoś nadzwyczajnego problemu z poceniem, ale do naturalnych dezodorantów trzeba się przyzwyczaić One nie hamują pocenia, jak juz Sicilia pisała, tylko zapobiegają brzydkiemu zapachowi. Pocisz się, ale nie śmierdzisz. I jeszcze jedno zauwazyłam - jak było tak naprawdę bardzo gorąco to przy chemicznych dezodorantach pot po plecach mi spływał bardziej intensywnie. Przy naturalnych chyba po prostu nie musi szukac innego ujścia
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 12:23   #4618
neroza
Zadomowienie
 
Avatar neroza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 385
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
No mi damscena smierdzi
Ale mydła alep cudnie pachną kocham je za zapach głównie, a juz te powyżej 20% sa dla mnie wręcz uzalezniające (mniej laurie=mniejsza przyjemnośc zapachowa).
hahahahaa o rany! Ja nie znoszę tego zapachu, z trudem się przyzwyczaiłam ale dla każdego coś innego
__________________
neroza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 12:28   #4619
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Niny nic nie swędzi raczej,bo się nie drapie-na szczęście
O avene pediatril też dużo dobrego słyszałam.
Dzięki wam dziewczyny za pomocWiedziałam,że mądrzejsza będę po rozmowie z wami niż po "lekcji"u pediatry
Mnie swędziało dopiero po parafinie


Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Kakulinka, to spróbuj taki zestaw jak ja uzywam - najpierw kryształ ałunu a po tem crystal dla zapachu ja nie mam jakiegoś nadzwyczajnego problemu z poceniem, ale do naturalnych dezodorantów trzeba się przyzwyczaić One nie hamują pocenia, jak juz Sicilia pisała, tylko zapobiegają brzydkiemu zapachowi. Pocisz się, ale nie śmierdzisz. I jeszcze jedno zauwazyłam - jak było tak naprawdę bardzo gorąco to przy chemicznych dezodorantach pot po plecach mi spływał bardziej intensywnie. Przy naturalnych chyba po prostu nie musi szukac innego ujścia
No to muszę dać szansę naturze i wypróbować
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-14, 12:33   #4620
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość

Ja tak tylko patrzę na shea,bo od nich chcę henne kupić,a że jeszcze mojego szamponu nie ma to bym henne z mydłem wzięła.Chcę wszystko kupić za jednym zamachem,bo ja naprawdę jestem skąpiec jeśli chodzi o koszty wysyłki
a khadi amla jest na shea? bo nie widzę.... wcześniej chyba tez tego szamponu nie widziałam u nich od nich brałaś?
na helfach jest spory wybór mydeł oliwkow- laurowych (5% laurie chyba jest) to jakas inna firma, nie alep, ale ..... henne i szampon khadi mają
Cytat:
Napisane przez neroza Pokaż wiadomość
hahahahaa o rany! Ja nie znoszę tego zapachu, z trudem się przyzwyczaiłam ale dla każdego coś innego

wiesz, zapach sesy tez lubię , ale poza tym jestem normalna chyba......


My tu gadu, gadu, a ja w międzyczasie wyskoczyłam do sklepu i nabyłam maseczkę nawilżającą lavery (różaną)
Anakazar dam znaka jak sie spisuje.
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2011-11-14 o 12:36
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:13.