praca a płaca - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-18, 10:00   #121
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: praca a płaca

kwiatek101, jeszcze ten wynajem za 1 miesiąc, a co z kolejnymi?

Dziewczyno, jezeli myslisz, że jakikolwiek biznes przynosi zyski od pierwszego miesiaca, to się grubo, oj grubo mylisz!
Mój salon, świetnie przygotowany, z dobrym marketingiem i gronem stałych klientek zaczął przynosić zyski po... 3 miesiacach i to był ogromny sukces, bo normalnie biznesy (czy to warsztat, czy sklep, czy taki salon) przynosza pierwsze zyski po... roku!!!!

Rozumiem, że pochodzisz z zamożnej rodziny, w której niczego nie brakuje, rodzice Cie finansuja i niczego nie brakuje.
Niestety, nie wszyscy tak mają. Świat realny wygląda ciut inaczej.
Zyski fryzjerki/mechanika/sprzedawczyni, to nie ta kwota, która Ty jej dajesz. Zapłącic trzeba czynsz, ZUSy, podatki, rachunki, za towar trzeba zapłacić, za produkty użyte do zabiegów/napraw też. A wiedza? Nikt nie rodzi się mechanikiem/fryzjerka/kosmetyczką, trzeba najpierw zaiwestowac w wiedze. I o ile nie wiem, jak to jest z mechanikami, to fryzjerki, stylistki paznokci i kosmetyczki to po samej szkole nieiwle wiedza, potrzebane sa kursy. I to nie tanie- 1000zł za 4 dni; 700 za dwa? Norma. Bywa więcej. I owszem bywają darmowe, ale tu jest ruletka- jedne będa świetne, inne- tak kiepskie, ze później trzeba bedzie dużo więcej wydac na oduczenie się tego czego nauczyłas sie na kiepskim kursie. Do kompletu- konieczna jest praktyka, bo ktoś zaraz po szkole/kursie wie zbyt mało abymóc samodzielnie pracowac i obsługiwac za pieniądze klientów.
Coś o tym wiem- sama takie kursy prowadziłam przez pare lat
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna

Edytowane przez Albertyna
Czas edycji: 2011-11-18 o 10:02
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 10:42   #122
miriuri
Raczkowanie
 
Avatar miriuri
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 445
Dot.: praca a płaca

Cytat:
Napisane przez sugarcane Pokaż wiadomość
(...)ale kiedy szukałam pracy w stolicy oferowano mi 30-40zł za godzinę jako lektorce języka angielskiego w szkole języków obcych.
Studiuję filologię hiszpańską, a z angielskiego mam tylko CAE zdane na A i zero doswiadczenia, wiec moze faktycznie.. Da sie.
Bez obrazy, ale chyba upadli w tej szkole na głowę Jakbym się dowiedziała, że ma mnie angielskiego uczyć lektorka, która jest studentką, studentką nie-anglistyki, mającą tylko CAE i zero doświadczenia w nauczaniu, to bym ich wyśmiała i czym prędzej wyniosła się do lepszej szkoły językowej A nie takiej zatrudniającej no...kogolwiek z certyfikatem...Nawet, gdybym miała uczyć się od podstaw

Podstawą jest wykształcenie filologiczne, najlepiej po specjalizacji pedagogicznej. Tak, oczywiście, zdarzają się osoby, które po anglistyce znają język kiepsko, ale to NICZEGO nie przesądza.
__________________
a w e s o m e !
miriuri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 10:59   #123
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: praca a płaca

Z tego co wiem to z CPE można normalnie uczyć w szkole (liceum np). Ale faktycznie, z CAE to gorzej...
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 11:14   #124
Osiak
Zadomowienie
 
Avatar Osiak
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wszechświat
Wiadomości: 1 064
GG do Osiak
Dot.: praca a płaca

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
nie nie na prawdę absolutnie nie mają znajomości. Po prostu, wiedzą gdzie się zakręcić i za czym. W jakim mieście, gdzie jest zapotrzebowanie itp. Niektórzy idą na studia, kończą dziwne kierunki lub kierunki, po których z góry nie ma pracy a potem kończą w sklepie, na jakimś niskim urzędniczym stanowisku zarabiając 1500zł. A nie pomyślą, że może byc nie iść na studia ale np do technikum ? Nie rozumiem tego, dlaczego wiele osób idzie na byle co aby mieć "wyższe" wykształcenie, a nie pomyśli, żeby iść na hydraulika, mechanika, fryzjerkę itd. Wiem, że jest dużo osób, które w takich zawodach nie zarabiają ale myślę, że są to osoby, które po prostu nie chcą zarabiać - bo jeśli w jakimś miejscu oferują mało to trzeba szukać w innym i tyle. Tak więc na prawde mam w rodzinie osoby (w bardzo bliskiej rodzinie), które nie mając znajomości ani wyższego wykształcenia zarabiają średnio 5tys (bo wiadomo, niektórzy mniej niektórzy więcej)
Mam wrażenie, że ludzie, którzy mówią, że nie ma pracy i za mało płacą nie próbowali w wielu miejscach ale poczytali na forach i dowiedzieli się od znajomych a potem wysłali kilka CV w miejscu zamieszkania i gdzieś blisko. A to nie tedy droga, uwierzcie... nie wiem jak mam przekonać niektórych, którzy myślą, że w Polsce nie da się zarobić (fakt, jest gorzej z dostępnością pracy "od razu" ale bez przesady) bo trzeba poszukać i POMYŚLEĆ np po co kończyć studia żeby pracować jako przedstawiciel handlowy albo jakiś telemarketer? jest wiele lepszych zawodów bez papierka o studiach, a lepiej płatnych. Niestety w dzisiejszych czasach ludzie nie myslą
Twoje wypowiedzi są dla mnie oderwane od realizmu. I być może traktuję je także jako krzywdzące, ze względu na własną sytuację zawodową. Nie, nie żyjemy w kraju gdzie jak ktoś chce to pracę dostanie, a ja pewnie szukam tyle miesięcy bo mi się nie chce
Nie znam ludzi, którzy uważaliby za uwłaczające pójście do technikum, ale nie znam też takich którzy na 100% wiedzą co chcą robić po gimnazjum, w wieku 15-16 lat, kiedy przychodzi im wybrać liceum, technikum czy zawodówkę.
Skończyłam studia na kierunku biologiczno-medycznym że tak to ujmę, mam za sobą pierwsze doświadczenia zawodowe, pracę naukową, działalność w kole naukowym i wolontariacie, udział w konferencjach i...nic
Choć jako pierwszy rocznik ukończyłam to jako odrębny kierunek, a nie specjalizację to pracodawcy wymagają minimum...3 lat doświadczenia w zawodzie!

Cytat:
Napisane przez Parvanti Pokaż wiadomość
Kierunki po których jest na 100% praca to można na palcach jednej ręki policzyć. Ostatnio jest boom na budownictwo, w ubiegłym roku drugi najczęściej wybierany kierunek po zarządzaniu a rynek już się powoli wyczerpuje.
Mój tż studiuje kierunek zamawiany a, starsze roczniki które go pokończyły pracy znaleźć nie mogą.

A co do psychologii to też była w pierwszej 10 najczęściej wybieranych kierunków...
Zgadzam się z tą częścią wypowiedzi Dodatkowo taki inżynier potrzebuje jakiś certyfikatów i kursów, które kosztują niemałe pieniądze, a na początek to co zarabia to nie są kokosy.

Cytat:
Napisane przez normalnyFacet Pokaż wiadomość
kwiatek... nie da się z umysłu humanistycznego przerobić na ścisły i odwrotnie. Ja mam wykształcenie humanistyczne (póki co bez pracy ale myślę, że kwestia czasu) i owszem wiem w Polsce potrzeba inżynierów. Ogólnie teraz jest wielki boom na kierunki właśnie inżynierskie. Ostatnio budownictwo bardzooo modne i oblegane lecz kwestia czasu i ono się przeje.

W każdej branży ludzie przechodzą na emeryturę KAŻDEGO roku więc miejsca się robią także nie dramatyzujmy.
No i tu też się zgodzę. Jeżeli ktoś całe życie nienawidzi fizyki i matematyki to jak ma zostać inżynierem? Już nie mówię o tym że sobie zwyczajnie nie poradzi na takich studiach i już.
__________________
[I][COLOR=Indigo]"Życie nie jest ani lepsze, ani gorsze od naszych marzeń. Jest po prostu inne."
Osiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 11:14   #125
Laurelindorenan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 522
Dot.: praca a płaca

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Z tego co wiem to z CPE można normalnie uczyć w szkole (liceum np). Ale faktycznie, z CAE to gorzej...
Obawiam się, że już tak nie jest. Trzeba mieć też kwalifikacje pedagogiczne. Obecnie w liceach trudno o pracę dla anglistów, przynajmniej w moim mieście (koleżanka niedawno szukała). Są szkoły, które zatrudniają tylko magistrów, licencjat może być jedynie w ostateczności.
Laurelindorenan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 12:14   #126
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: praca a płaca

Cytat:
Napisane przez miriuri Pokaż wiadomość
Bez obrazy, ale chyba upadli w tej szkole na głowę Jakbym się dowiedziała, że ma mnie angielskiego uczyć lektorka, która jest studentką, studentką nie-anglistyki, mającą tylko CAE i zero doświadczenia w nauczaniu, to bym ich wyśmiała i czym prędzej wyniosła się do lepszej szkoły językowej A nie takiej zatrudniającej no...kogolwiek z certyfikatem...Nawet, gdybym miała uczyć się od podstaw

Podstawą jest wykształcenie filologiczne, najlepiej po specjalizacji pedagogicznej. Tak, oczywiście, zdarzają się osoby, które po anglistyce znają język kiepsko, ale to NICZEGO nie przesądza.
W szkole językowej, w której pracowałam, większość lektorów to byli studenci I tak jest praktycznie w każdej szkole
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 12:21   #127
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: praca a płaca

Cytat:
Napisane przez miriuri Pokaż wiadomość
Bez obrazy, ale chyba upadli w tej szkole na głowę Jakbym się dowiedziała, że ma mnie angielskiego uczyć lektorka, która jest studentką, studentką nie-anglistyki, mającą tylko CAE i zero doświadczenia w nauczaniu, to bym ich wyśmiała i czym prędzej wyniosła się do lepszej szkoły językowej A nie takiej zatrudniającej no...kogolwiek z certyfikatem...Nawet, gdybym miała uczyć się od podstaw

Podstawą jest wykształcenie filologiczne, najlepiej po specjalizacji pedagogicznej. Tak, oczywiście, zdarzają się osoby, które po anglistyce znają język kiepsko, ale to NICZEGO nie przesądza.
Tylko że w większości szkół językowych masz takie osoby, często są studenci pierwszego roku. Część osób idzie pracować jako lektor, bo na korki nie mogą sobie nikogo znaleźć - ludzie przyjdą raz i nie chcą więcej przychodzić. A w szkole językowej płaci się z góry za np. semestr, więc lektor ma mniejsze, ale za to stosunkowo pewne pieniądze. Oczywiście czasami szkoła ma jakieś sztuczki marketingowe, ale to łatwo można obejść.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-18, 13:21   #128
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: praca a płaca

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Z tego co wiem to z CPE można normalnie uczyć w szkole (liceum np). Ale faktycznie, z CAE to gorzej...
Niestety tak nie jest wiem jedynie po sobie że jeśli skończę studia filologiczne nie-anglistykę z tytułem mgr na specjalizacji nauczycielskiej DODATKOWO mając CPE to owszem, wtedy mogę uczyć angielskiego w liceum.

_chocolate to chyba lektor dla dzieci jakoś sobie nie wyobrażam by do egzaminu CPE który planuję podjąć ma mnie przygotowywać nie dość że młodsza to jeszcze taka która sama niedawno zdała... zabiłabym śmiechem taką szkołę językową za takie pieniądze

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

z resztą zależy o jakiej szkole lub szkole językowej mówimy, ja tutaj się bardziej wypowiadam o renomowanych i jedyny wypadek gdzie ewentualnie przeżyłabym brak studiów lektora to native speaker ale i on musi mieć odpowiednie doświadczenie z pracą nad językiem. to tak jak z polskim, przeciętny kowalski z ulicy mimo tego że zna polski i się nim posługuje, nie znaczy że potrafi przekazać konstrukcje gramatyczne komuś zza granicy i nauczyć go do tak zaawansowanego egzaminu

swoją drogą by nauczać w liceum trzeba mieć mgr... w podstawówce z tego co wiem już nie.

edit: żeby nie było, nie boli mnie to że ktoś byłby młodszy ode mnie, ale BARDZO młody wiek = zerowe doświadczenie i trochę klapa w tej branży

Edytowane przez 201604181004
Czas edycji: 2011-11-18 o 13:22
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 13:21   #129
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: praca a płaca

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
_chocolate to chyba lektor dla dzieci jakoś sobie nie wyobrażam by do egzaminu CPE który planuję podjąć ma mnie przygotowywać nie dość że młodsza to jeszcze taka która sama niedawno zdała... zabiłabym śmiechem taką szkołę językową za takie pieniądze
Lektora dopasowuje się do poziomu osoby/grupy Wiadomo, że lektor z CAE nie będzie przygotowywać do Proficiency
__________________
Jesteś!

Edytowane przez pani-jesień
Czas edycji: 2011-11-18 o 13:22
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 13:23   #130
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: praca a płaca

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość

swoją drogą by nauczać w liceum trzeba mieć mgr... w podstawówce z tego co wiem już nie.
Poważnie???
To jakaś komedia...
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 13:28   #131
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: praca a płaca

No właśnie, więc to się rozchodzi o renomę szkoły i poziom jakiego ma nauczać. Nie widzę nic w tym złego by osoba z najwyżej zdanym CAE nauczała od poziomu zerowego. Jednak ewenement to żaden...

---------- Dopisano o 14:24 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------

platekrozy nie jestem tego pewna na 100%, ale na 95% jeśli ktoś wie inaczej niech mnie wyprowadzi z błędu

---------- Dopisano o 14:28 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

Swój osobisty przypadek rozpatrywałam w podpunktach:
Cytat:
§ 2. 1. Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w zakładach kształcenia nauczycieli, placówkach doskonalenia nauczycieli, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, w tym poradniach specjalistycznych, bibliotekach pedagogicznych, kolegiach pracowników służb społecznych, liceach ogólnokształcących, liceach profilowanych, technikach, uzupełniających liceach ogólnokształcących, technikach uzupełniających i szkołach policealnych, z zastrzeżeniem § 11 ust. 1 i 2, § 12-14, 16-22 i 24, posiada osoba, która ukończyła:

1) studia magisterskie na kierunku (specjalności) zgodnym z nauczanym przedmiotem lub prowadzonymi zajęciami oraz posiada przygotowanie pedagogiczne lub

2) studia magisterskie na kierunku, którego zakres określony w standardzie kształcenia dla tego kierunku studiów w grupie treści podstawowych i kierunkowych obejmuje treści nauczanego przedmiotu lub prowadzonych zajęć, oraz posiada przygotowanie pedagogiczne, lub

3) studia magisterskie na kierunku (specjalności) innym niż wymieniony w pkt 1 i 2 i studia podyplomowe w zakresie nauczanego przedmiotu lub prowadzonych zajęć oraz posiada przygotowanie pedagogiczne.

11. 1. Kwalifikacje do nauczania języków obcych i innych przedmiotów wykładanych w języku obcym w nauczycielskich kolegiach języków obcych posiada osoba, która ukończyła:

1) studia magisterskie na kierunku filologia w specjalności danego języka obcego lub lingwistyki stosowanej w zakresie danego języka obcego oraz posiada przygotowanie pedagogiczne lub

2) studia wyższe w kraju, w którym językiem urzędowym jest dany język obcy nauczany w kolegium, oraz posiada przygotowanie pedagogiczne.

2. Kwalifikacje do nauczania języków obcych w przedszkolach, szkołach i placówkach, o których mowa w § 2 ust. 1, § 3, 4 i 9, z wyjątkiem nauczycielskich kolegiów języków obcych, posiada osoba, która:

1) ma kwalifikacje określone w ust. 1 lub

2) ukończyła studia pierwszego stopnia:

a) na kierunku filologia w specjalności danego języka obcego oraz posiada przygotowanie pedagogiczne lub

b) w specjalności danego języka obcego lub lingwistyki stosowanej w zakresie danego języka obcego oraz posiada przygotowanie pedagogiczne, lub

3) ukończyła nauczycielskie kolegium języków obcych w specjalności odpowiadającej danemu językowi obcemu, lub

4) ukończyła studia wyższe na dowolnym kierunku (specjalności) i legitymuje się:

a) świadectwem złożenia państwowego nauczycielskiego egzaminu z danego języka obcego stopnia II, o którym mowa w załączniku do rozporządzenia, lub

b) świadectwem znajomości danego języka obcego w stopniu zaawansowanym lub biegłym, o którym mowa w załączniku do rozporządzenia, oraz posiada przygotowanie pedagogiczne.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-18, 13:31   #132
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: praca a płaca

Jeszcze a propos lektorów. Wiadomo, że praca w szkołach językowych rzadko bywa sposobem na życie, zazwyczaj jest to jednak sposób na dorobienie Dlatego większość lektorów to właśnie studenci bez jakichś super kwalifikacji.
BTW, w szkole, w której pracowałam (nie jako lektor), najgorzej traktowanymi pracownikami byli lektorzy(!) Wszystko w środku mi się przewracało, jak na to patrzyłam. Dodam, że pracowałam w renomowanej szkole językowej
__________________
Jesteś!

Edytowane przez pani-jesień
Czas edycji: 2011-11-18 o 13:32
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 13:33   #133
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: praca a płaca

Cytat:
A ileż pieniędzy potrzebujesz na otwarcie salonu... 20 tys? 30 ? na pewno nie więcej na sam początek.
chyba jak będziesz czesać klientki plastikowymi szczotkami przy użyciu kosmetyków avonu oczywiście mówisz pomijając opłaty za wynajem małego lokalu?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 14:25   #134
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: praca a płaca

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
ludzie czekają na operację bo nie ma miejsc "nagle". Uwierz mi oddziały chirurgiczne są wypełnione po brzegi i nie ma miejsc na to, żeby każdy kto chce mieć ot tak już operację miał ją natychmiast. Oczywiście, jeśli JEGO STAN NIE ZAGRAŻA ŻYCIU. Bo skoro ktoś np ma przepuklinę, która nie uwięzła, ale normalnie może wszystko robić, jest w pełni odprowadzalna (a nawet jej nie widać często, tylko czuć) to dlaczego ma być natychmiast operowany? Może poczekać w kolejce. Natomiast jeśli przyjedzie w nocy do szpitala z uwięźnięta, okropnie boląca przepukliną to zostaje operowany natychmiast. Tak samo z innymi przypadłościami. Nie ma sensu operować ludzi, którzy moga czekać od razu, bo nie zagraża to życiu nie ma tylu miejsc w szpitalach , żeby każdy wybierał sobie kiedy mu pasuje i kiedy on chce. I to jest jeden z powodów, dla których uważam pacjentów za winnych tego jakie jest wyobrażenie o służbie zdrowia - bo czepiają się właśnie takich rzeczy nie zależnych od lekarza - skoro jest kolejka, to czemu akurat kogoś kto nie musi być operowany nagle, trzeba przyjąć? Jakby był nagle jakiś powód to ok, jedzie na SOR, robią mu badania i trafia na stół. Ale skoro jest dobrze, radzi sobie z taką dajmy na to przykładowo przepukliną i nic mu nie jest to powinien czekać w kolejce. A kolejki są takie dlatego, że lekarzy i oddziałów jest za mało albo ludzi chorych za dużo
Ok, faktycznie od zaćmy się nie umiera, choć moja babcia czekała 3 lata na operacje!!! Tydzień po jej śmierci przyszedł list,że jej kolej nadeszla
Cytat:
Napisane przez hardgirl123 Pokaż wiadomość
tacyta ja nic nie mylę i dobrze wiem czym się rózni pensja netto od pensji brutto. Twoj post też jest bezczelny.
a jak autorka chce miec prawo do prywatności to niech nie kłapie na forum o swojej tajnej pracy. Pisze czy tto dużo czy mało nie podając branży. W różnych branżach można tyle zarabiać.
Ona nie pytała czy w tej branży to dużo czy nie tylko ogólnie czy to dobre zarobki dla studenta w Warszawie
Cytat:
Napisane przez Cathas Pokaż wiadomość
Buahahaha. Niby gdzie? W USA? We Francji? W Hiszpanii?
Bzdury pleciesz, jakbyś się dziś wczoraj rano urodziła.
W każdym z wymienionych przez Ciebie krajów
Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
to gdzie ja się "uchowałam"? skoro po prostu żyję w mieście, gdzie na prawdę do fryzjera trzeba się umawiać tydzień wcześniej, kolejki ogromne, wiele znajomych ma pracę bo właśnie pomyslało, co zrobić a nie płakało, że nie ma tej pracy. Żaden salon fryzjerski nie upadł, powstają nowe w podkreślam 33 tys miasto...Wydaje mi się, że ludzie po prostu mówią, że tego się nie da, tamtego się nie da, to bez sensu, to mi się nie uda i dlatego jest jak jest. Jakoś te zakłady fryzjerskie np powstały, a nie byli to sami bogaci ludzie. Skoro tak wszystko upada, to dla czego ja na każdym kroku widzę pełno usług? nie wiem gdzie Wy żyjecie, ale wyjedźcie z tamtąd
No wiesz jak ja bym chodzila po ulicach i oglądała wystawy to tez bym pomyślała,że wsyscy mają pracę. Ty może powinnaś się zastanowić nad tymi, którzy tych salonów nie prowadzą.Chyba,e 33 tyś osób ma pracę w Twoim mieście (minus emeryci i dzieci) to ok
Cytat:
Napisane przez miriuri Pokaż wiadomość
Bez obrazy, ale chyba upadli w tej szkole na głowę Jakbym się dowiedziała, że ma mnie angielskiego uczyć lektorka, która jest studentką, studentką nie-anglistyki, mającą tylko CAE i zero doświadczenia w nauczaniu, to bym ich wyśmiała i czym prędzej wyniosła się do lepszej szkoły językowej A nie takiej zatrudniającej no...kogolwiek z certyfikatem...Nawet, gdybym miała uczyć się od podstaw

Podstawą jest wykształcenie filologiczne, najlepiej po specjalizacji pedagogicznej. Tak, oczywiście, zdarzają się osoby, które po anglistyce znają język kiepsko, ale to NICZEGO nie przesądza.
ja też. Na szczęście w dobrych szkołach tego się nie praktykuje. Najczęściej zatrudniani są native speakerzy

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:23 ----------

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
swoją drogą by nauczać w liceum trzeba mieć mgr... w podstawówce z tego co wiem już nie.
wątpie
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 14:46   #135
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: praca a płaca

Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
Ok, faktycznie od zaćmy się nie umiera, choć moja babcia czekała 3 lata na operacje!!! Tydzień po jej śmierci przyszedł list,że jej kolej nadeszla
A daj spokój, szkoda klawiatury.
Pozostaje nam mieć tylko nadzieję, że nigdy nie będziemy pacjentkami kwiatka101 Nienawidzę lekarzy nie z powołania

Cytat:
ja też. Na szczęście w dobrych szkołach tego się nie praktykuje. Najczęściej zatrudniani są native speakerzy
No właśnie nie
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 14:53   #136
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomości: 2 550
GG do Cathas
Dot.: praca a płaca

Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
W każdym z wymienionych przez Ciebie krajów
To Ty tam chyba nigdy nie byłaś, jesli twierdzisz, że KAŻDY żyje tam na normalnym poziomie...
__________________
gdybyś była trochę większa upiekłbym Cię w słodkim cieście


Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!
Cathas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 14:59   #137
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: praca a płaca

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
A daj spokój, szkoda klawiatury.
Pozostaje nam mieć tylko nadzieję, że nigdy nie będziemy pacjentkami kwiatka101 Nienawidzę lekarzy nie z powołania
ja też


Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
No właśnie nie
Możliwe - nie wiem dokładnie. Ale w tam gdzie uczyłam się angielskiego (EU) był native, potem w takiej taniej szkółce była Hiszpanka a wcześniej kobieta, która znała świetnie hiszpański (tłumacz także ten) Potem chodziłam na korki do babki, która 10 lat w Anglii mieszkała - z tego co wiem to uczyła u nas w szkole na osiedlu.
Moją koleżank w Sopocie uczy native i jego żona (fakt to jedna z najlepszych szkól z językami romańskimi). Poważnie pierwsze słyszę,zeby gdziekolwiek uczyli studenci

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Cathas Pokaż wiadomość
To Ty tam chyba nigdy nie byłaś, jesli twierdzisz, że KAŻDY żyje tam na normalnym poziomie...
Każdy kto pracuje pełen etat - gdziekolwiek. Nie wiem co dla Ciebie oznacza życie na poziomie, ale każdy jest w stanie sie utrzymać w przeciwieństwie do osób, które zarabiają 1200 w Polsce. Poważnie. Jeśli masz inne dane to jestem ciekawa. Podaj proszę kraj i zawód tych żyjących na skraju ubóstwa (chodzi mi o zachód nie Białoruś)
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 15:00   #138
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: praca a płaca

Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
Możliwe - nie wiem dokładnie. Ale w tam gdzie uczyłam się angielskiego (EU) był native, potem w takiej taniej szkółce była Hiszpanka a wcześniej kobieta, która znała świetnie hiszpański (tłumacz także ten) Potem chodziłam na korki do babki, która 10 lat w Anglii mieszkała - z tego co wiem to uczyła u nas w szkole na osiedlu.
Moją koleżank w Sopocie uczy native i jego żona (fakt to jedna z najlepszych szkól z językami romańskimi). Poważnie pierwsze słyszę,zeby gdziekolwiek uczyli studenci - powaga
Ja pracowałam w znanej szkole językowej (nie podam nazwy, ale istnieje na rynku już ponad 15 lat ) i, owszem, mieliśmy native speakarów (włoski, hiszpański, rosyjski), ale przeważali jednak studenci. Co absolutnie nie jest dziwne, biorąc pod uwagę zarobki lektorów, ich umowy (przypominające raczej cyrografy ) oraz ogólne traktowanie Ja się naprawdę dziwię, że ta szkoła jeszcze istnieje i ma się bardzo dobrze
__________________
Jesteś!

Edytowane przez pani-jesień
Czas edycji: 2011-11-18 o 15:03
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 15:03   #139
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: praca a płaca

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
chyba jak będziesz czesać klientki plastikowymi szczotkami przy użyciu kosmetyków avonu oczywiście mówisz pomijając opłaty za wynajem małego lokalu?
Wątpię,żeby na avon starczyło a szczotki plastikowe to tylko ze sklepu za 5zł

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Ja pracowałam w znanej szkole językowej (nie podam nazwy, ale istnieje na rynku już ponad 15 lat ) i, owszem, mieliśmy native speakarów (włoski, hiszpański, rosyjski), ale przeważali jednak studenci. Co absolutnie nie jest dziwne, biorąc pod uwagę zarobki lektorów, ich umowy (przypominające raczej cyrografy ) i ogólne traktowanie Ja się naprawdę dziwię, że ta szkoła jeszcze istnieje i ma się bardzo dobrze
Wiesz, to zalezy też od znajomości języka. Nie twierdzę,ze nie powinno się zatrudniać studentów, tyle,że powinni mieć lepszy certyfikat językowy niż CAE
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-18, 15:04   #140
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: praca a płaca

Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
Wiesz, to zalezy też od znajomości języka. Nie twierdzę,ze nie powinno się zatrudniać studentów, tyle,że powinni mieć lepszy certyfikat językowy niż CAE
No niby powinni. Tylko czy wtedy zgodziliby się pracować za 28 zł za godzinę brutto?
__________________
Jesteś!

Edytowane przez pani-jesień
Czas edycji: 2011-11-18 o 15:35
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 15:32   #141
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: praca a płaca

Sorry za wprowadzenie w błąd w takim razie; tak mi powiedzieli na spotkaniu odnośnie certyfikatów angielskich... eh.

dawidowskasia - przecież po CAE jest już chyba tylko CPE? i uważasz, że CAE to za mało żeby od podstaw kogoś uczyć?
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 16:09   #142
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: praca a płaca

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Sorry za wprowadzenie w błąd w takim razie; tak mi powiedzieli na spotkaniu odnośnie certyfikatów angielskich... eh.

dawidowskasia - przecież po CAE jest już chyba tylko CPE? i uważasz, że CAE to za mało żeby od podstaw kogoś uczyć?
Oczywiście, nawet jeśli mam poziom podstawowy mam prawo spytać lektora o inne rzeczy które skojarzą mi się z tematem

Np na 1 roku chorwackiego byłam ciekawa dlaczego przy deklinacji pojawiają sie pewne formy a dopiero na 4 roku tego uczyli. To było powiązane z tematem.

Albo na hiszpańskim jak była jakaś rozmowa to kiedy chciałyśmy się wypowiedzieć ambitniej, uzyć trudnych sformułowań to pytałyśmy lektorki. CPE to nie kwestia słownictwa ale niektórych form np inwersji uczyłam sie właśnie zaczynając ten poziom

Sama mam CAE z angielskiego a wstydziłabym się ten język wykładać

---------- Dopisano o 17:09 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
No niby powinni. Tylko czy wtedy zgodziliby się pracować za 28 zł za godzinę brutto?
w szkole zarabia się mniej więc czemu nie?
U nas lektorka dostawała 40 zł netto
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 16:20   #143
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: praca a płaca

kwiatek101, gratuluję dawno mnie nikt tak nie rozbawił

większość lekarzy jest słaba, bo się nie dokształcają, nie potrafią myśleć analitycznie i nie szanują pacjentów

co do kierunków przyszłościowych: mój ojciec wybrał studia "przyszłościowe"
w naszym kraju, po 40 latach, nadal są przyszłościowe

u nas proponuje się skandalicznie niskie stawki i ludzie się na to godzą
niestety nie tylko dla tego, że nie mają wyboru - często im się wydaje, że są wtedy "konkurencyjni"

poczytaj sobie oferty pracy na byle jakie stanowisko z niemalże minimalną pensją jest milion wymagań (bardzo lubię połączenia: wykształcenie wyższe,min.2lata doświadczenia, status studenta )

co do postu rozpoczynającego wątek - tak, to jest istotne jaka jest to branża
myślisz, że mając informacje Warszawa, student, zarabia tyle i tyle, w branży takie i takiej, można rozpoznać konkretną osobę?
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 16:20   #144
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: praca a płaca

Szczerze, podziwiam Cię, bo widzę, że masz pasję do języków... Ja może jakbym się uparła to byłabym w stanie zdać FCE. Podziwiam ludzi, dla których języki to nie problem.

A co do pracy, to mój TŻ uważa, że w Polsce praca jest, tylko trzeba chcieć pracować. I rzeczywiście, on z pracą nie ma problemów, teraz pracuje za ~2k na rękę i to w sumie dlatego, że a) tak mu wygodnie - nie musi pracować na wyjazdach b) jest szansa, że dostanie udziały w firmie w której pracuje. Mógłby zmienić na coś lepiej płatnego od ręki. Tylko fakt - nie boi się fizycznej pracy.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 16:25   #145
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: praca a płaca

Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
Ok, faktycznie od zaćmy się nie umiera, choć moja babcia czekała 3 lata na operacje!!! Tydzień po jej śmierci przyszedł list,że jej kolej nadeszla
:

tu już uważam, że jest niedopatrzenie i brak chęci ze strony rodziny, że wiedząc jaka jest długa kolejka nikt nie wpadł na pomysł, żeby wziąć skierowanie do innego szpitala (apropo, dostając skierowanie do szpitala dostaje się "ogólne" więc szpital się wybiera) zawsze można było się przenieść. Po prostu powiedzieć w jednym szpitalu, że się rezygnuje i pójść do innego, a masz wybór w całej Polsce, nie wszędzie są takie kolejki !!! widocznie babci lub komuś z rodziny nie zależało na operacji, skoro czekaliście tak długo. Jakby mi ktoś powiedział, że mam czekać tyle czasu to w życiu nie pisałabym się na to... jeśli szpital nie powiedział Wam jakie są kolejki to po pół roku, roku czekania wypisałabym się i poszła tam, gdzie mi powiedzą. Tyle. To wina systemu jak zawsze... przepraszam, że tak drastycznie, ale nie widzę tu żadnej winy szpitala, tylko tego kto ustala prawa rządzące szpitalem, z tego powodu są kolejki ... a jak ktoś nie potrzebuje szybkiej operacji, dolegliwości mu nie przeszkadzają to widocznie chce czekać, bo innego wytłumaczenia nie ma
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 16:29   #146
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: praca a płaca

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
tu już uważam, że jest niedopatrzenie i brak chęci ze strony rodziny, że wiedząc jaka jest długa kolejka nikt nie wpadł na pomysł, żeby wziąć skierowanie do innego szpitala (apropo, dostając skierowanie do szpitala dostaje się "ogólne" więc szpital się wybiera) zawsze można było się przenieść. Po prostu powiedzieć w jednym szpitalu, że się rezygnuje i pójść do innego, a masz wybór w całej Polsce, nie wszędzie są takie kolejki !!! widocznie babci lub komuś z rodziny nie zależało na operacji, skoro czekaliście tak długo. Jakby mi ktoś powiedział, że mam czekać tyle czasu to w życiu nie pisałabym się na to... jeśli szpital nie powiedział Wam jakie są kolejki to po pół roku, roku czekania wypisałabym się i poszła tam, gdzie mi powiedzą. Tyle. To wina systemu jak zawsze... przepraszam, że tak drastycznie, ale nie widzę tu żadnej winy szpitala, tylko tego kto ustala prawa rządzące szpitalem, z tego powodu są kolejki ... a jak ktoś nie potrzebuje szybkiej operacji, dolegliwości mu nie przeszkadzają to widocznie chce czekać, bo innego wytłumaczenia nie ma
Chyba śmieszna jesteś. Byłam we wszystkich szpitalach w całym trójmieście - to był najbliższy termin
Myślałam,ze tak oczywistych rzeczy nie musze pisać, ale jednak widzę,ze powinnam

PS Dziękuje,ze mi powiedziałaś,ze dostając skierowanie mogę sama wybrać szpital. Nie wiedziałam

PS powiedz na jaką specjalizację się wybierasz - postaram się zawczasu dbać o ten narząd
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający

Edytowane przez dawidowskasia
Czas edycji: 2011-11-18 o 16:33
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 16:30   #147
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: praca a płaca

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
tu już uważam, że jest niedopatrzenie i brak chęci ze strony rodziny, że wiedząc jaka jest długa kolejka nikt nie wpadł na pomysł, żeby wziąć skierowanie do innego szpitala (apropo, dostając skierowanie do szpitala dostaje się "ogólne" więc szpital się wybiera) zawsze można było się przenieść. Po prostu powiedzieć w jednym szpitalu, że się rezygnuje i pójść do innego, a masz wybór w całej Polsce, nie wszędzie są takie kolejki !!! widocznie babci lub komuś z rodziny nie zależało na operacji, skoro czekaliście tak długo. Jakby mi ktoś powiedział, że mam czekać tyle czasu to w życiu nie pisałabym się na to... jeśli szpital nie powiedział Wam jakie są kolejki to po pół roku, roku czekania wypisałabym się i poszła tam, gdzie mi powiedzą. Tyle. To wina systemu jak zawsze... przepraszam, że tak drastycznie, ale nie widzę tu żadnej winy szpitala, tylko tego kto ustala prawa rządzące szpitalem, z tego powodu są kolejki ... a jak ktoś nie potrzebuje szybkiej operacji, dolegliwości mu nie przeszkadzają to widocznie chce czekać, bo innego wytłumaczenia nie ma
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 16:32   #148
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: praca a płaca

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość
Cóż Kopacz powiedziała,że są takie kolejki bo mamy bardzo dobrą ofertę
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 17:10   #149
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: praca a płaca

w takim razie nie wiedziałam, że kraj się kończy na trójmieście w mniejszych miastach są mniejsze kolejki
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 17:25   #150
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: praca a płaca

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
w takim razie nie wiedziałam, że kraj się kończy na trójmieście w mniejszych miastach są mniejsze kolejki
Aż tak źle się nie czuła,żeby pół Polski zwiedzać, ale powiem Ci,ze na Śląsku jest to samoBabcia najpierw próbowała w Wodzisławiu Śląskim
Babcia była po udarze a ja na studiach nie miałam samochodu ,żeby ją wozić. Zresztą zrób eksperyment, podzwoń, podowiaduj się - może Ci się oczy otworzą bo na razie marnie to widze.
Jeśli chcesz komuś wmówić,że z polską służbą zdrowia jest wszystko ok a wszelkie problemy to wina lenistwa pacjentów to powodzenia
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:08.