Dyskusja na temat kocich karm, czym karmicie, sucha, mokra karma - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Pokaż wyniki sondy: Czym karmisz swojego kociaka?
jedzeniem z puszki 14 41,18%
suchą karmą 28 82,35%
mięsem 11 32,35%
smakołykami 6 17,65%
jedzenie robię własnoręcznie 6 17,65%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 34. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-28, 16:11   #631
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Najtańsza z najlepszych karma sucha dla kotów ..

Cytat:
Napisane przez arachnea Pokaż wiadomość
właśnie wczoraj kupiłam na próbę Ariona i mojemu kotu wchodzi ładnie, ale teraz mam już mętlik w głowie - skoro to słaba karma to dlaczego poleca ją weterynarz? jak ją zje, to przetestuję te, o których pisałyście powyżej Na RC mnie nie stać więc i tak odpada :P
Weterynarz zna sie na leczeniu zwierzat, nie na zywieniu niestety.
Weterynarz poleca to, co mu wcisną przedstawciele handlowi, znam tez takich co uwazaja whiskas za dobrą karmę.
Zobacz ile w arionie jest zbóż i bezwartosciowych skladników:
kukurydza, gluten kukurydziany, ryż, pulpa z cykorii, białka mleczne, siemię lniane, drożdże browarniane,


Kot to mięsożerca, mięsa powinno byc jak najwiecej - a tu nie masz podane ile % tego miesa w karmie jest. Białka jest 32%, czyli nie tak zle, ale bilans bialka podwyzsza bialko roslinne.

Ja sie za tak Ariona nie czepiam, jest to srednia polka, i tak im jakosc wzrosla (kukurydza na drugim a nie na pierwszym miejscu)

Z karmami jest tak ze trzeba dobierac pod kota - spróbuj kilku karm podobnej klasy i obserwuj, co wchodzi najlepiej, po czym jest ladne futerko, niesmierdzaca kupa.
Bo nazwami, markami mozna tutaj żonglowac dowolnie, ale karme sie dobiera pod kota, a nie pod idealny sklad
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-01, 19:48   #632
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Najtańsza z najlepszych karma sucha dla kotów ..

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
tak czy siak trzeba kotom czasem cos zmienic, wlasnie skonczyłam ogromną pake TOTW i pewnie kupie Orjena teraz - kwestia co jest lepsze zostaje rozwiązana w ten sposób Choc moje koty i tak najbardziej lubią RC i co im zrobie ?
no niestety, nie wszystkie koty chcą jeść 'mięsne' karmy. ja ze swoimi przerobiłam chyba wszystkie i skończyło się na karmie Brit którą chcą jeść.
Cytat:
Napisane przez bergamia Pokaż wiadomość
Kurcze..tak się zaczytałam o tych karmach, że zupełnie straciłam temat wątku wybaczcie.
Jeśli chodzi o tańsze karmy to czasem mojemu mruczkowi kupuję "Perfect Fit-a" ale z tego co wyczytałam tutaj to lepiej już "Profilum" kupić, nawet nie myślałam że to taka dobra karma
Pozdrawiam
to Profilum jeszcze produkują??? moje koty ją uwielbiały...
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 11:51   #633
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: Najtańsza z najlepszych karma sucha dla kotów ..

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
no niestety, nie wszystkie koty chcą jeść 'mięsne' karmy. ja ze swoimi przerobiłam chyba wszystkie i skończyło się na karmie Brit którą chcą jeść.
mojej z kolei nie służyła mięsna...
Zapachy z kuwety powalały Zmieniłam na NN i wreszcie nic nie czuć
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-06, 10:20   #634
aga_tka_2
Zakorzenienie
 
Avatar aga_tka_2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 243
GG do aga_tka_2
Dot.: Najtańsza z najlepszych karma sucha dla kotów ..

Cytat:
Napisane przez seduction Pokaż wiadomość
Dziewczyny, spróbujcie Husse. Nie wiem, jak tam jest ze składem, sprawdźcie go. Bo dla psiaków jest super I wysyłają darmowe próbki, jeśli się do nich napisze.
my próbowaliśmy jakiś czas temu tej karmy dla kotów najpierw miałam próbki i koty chętnie jadły (oprócz 1 kotki, która nie tyka nic innego poza RC)
Później zamówiłam 2kg i już nie było tak różowo co prawda koty zmęczyły te 2 kg, ale musiałam im dawać na zmianę z RC
W moim mieście jest przedstawiciel husse i pan przywozi karmę do domu, na telefon można ją także kupić u naszej wetki, bo ma "szafę" z tą karmą
__________________
Tylko cukier w KOTKACH nie tuczy

aga_tka_2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-06, 12:24   #635
lady opium
Zadomowienie
 
Avatar lady opium
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 513
Dot.: Najtańsza z najlepszych karma sucha dla kotów ..

hmm... ja się właśnie nad Hussem zastanawiam. Moja kotka wyrasta już z wieku dziecięcego i szukam dla niej jakieś "dorosłej" karmy. Miałam kilka próbek, które kitka zjadła ze smakiem i mam nadzieję, że później też tak będzie. No ale na początek zamówię 2kg, bo później tylko op. 7kg...
__________________

08.06.2012
, 17.08.2013, 06.11.2013, 03.02.2014

lady opium jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-07, 20:16   #636
aga_tka_2
Zakorzenienie
 
Avatar aga_tka_2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 243
GG do aga_tka_2
Dot.: Najtańsza z najlepszych karma sucha dla kotów ..

Cytat:
Napisane przez lady opium Pokaż wiadomość
hmm... ja się właśnie nad Hussem zastanawiam. Moja kotka wyrasta już z wieku dziecięcego i szukam dla niej jakieś "dorosłej" karmy. Miałam kilka próbek, które kitka zjadła ze smakiem i mam nadzieję, że później też tak będzie. No ale na początek zamówię 2kg, bo później tylko op. 7kg...
Dobrze zrobisz jak zje te 2 kg ze smakiem to możesz zaryzykować zakup 7 kg.
Moim kotom kupowałam już przeróżne karmy: Acane, Orijen, Best Choise, Arion, Biomill, Sanabelle, Eagle Pack, Eukanubę, Iams, Hill's, Nutra Nuggets, Pro Plan, TOTW, RC i pewnie jeszcze jakieś inne.
I najchętniej jest ciągle jedzony RC. Wszystkie inne mogą być jako urozmaicenie, ale po jakimś czasie się nudzą i koty nie chcą ich jeść, natomiast RC zawsze jedzą z chęcią.
Kiedyś była taka karma PROFORMANCE dla kotów i pamiętam, że ona też była bardzo chętnie jedzona przez moje koty.
__________________
Tylko cukier w KOTKACH nie tuczy

aga_tka_2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-09, 10:40   #637
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Najtańsza z najlepszych karma sucha dla kotów ..

Cytat:
Napisane przez aga_tka_2 Pokaż wiadomość
Dobrze zrobisz jak zje te 2 kg ze smakiem to możesz zaryzykować zakup 7 kg.
Moim kotom kupowałam już przeróżne karmy: Acane, Orijen, Best Choise, Arion, Biomill, Sanabelle, Eagle Pack, Eukanubę, Iams, Hill's, Nutra Nuggets, Pro Plan, TOTW, RC i pewnie jeszcze jakieś inne.
I najchętniej jest ciągle jedzony RC. Wszystkie inne mogą być jako urozmaicenie, ale po jakimś czasie się nudzą i koty nie chcą ich jeść, natomiast RC zawsze jedzą z chęcią.
Kiedyś była taka karma PROFORMANCE dla kotów i pamiętam, że ona też była bardzo chętnie jedzona przez moje koty.
RC musi mieć jakis wzmacniacz smaku w składzie, bo u mnie jest to samo. RC zawsze zjedzą a z innymi karmami jest różnie.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-09, 10:44   #638
lady opium
Zadomowienie
 
Avatar lady opium
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 513
Dot.: Najtańsza z najlepszych karma sucha dla kotów ..

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
RC musi mieć jakis wzmacniacz smaku w składzie, bo u mnie jest to samo. RC zawsze zjedzą a z innymi karmami jest różnie.
Na bank. Nie znam kota, który by nie lubił Royala...
__________________

08.06.2012
, 17.08.2013, 06.11.2013, 03.02.2014

lady opium jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 16:26   #639
aga_tka_2
Zakorzenienie
 
Avatar aga_tka_2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 243
GG do aga_tka_2
Dot.: Najtańsza z najlepszych karma sucha dla kotów ..

Też tak myślę. Niestety, a może "stety" nie dotyczy to karm leczniczych, bo jednego kocura mam na Renalu, a drugiego na Intestinalu i te karmy jakoś mniej im podchodzą muszę ich oszukiwać i dosypywać chociaż po kilka granulek bytówki.
__________________
Tylko cukier w KOTKACH nie tuczy

aga_tka_2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 20:08   #640
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Najtańsza z najlepszych karma sucha dla kotów ..

Cytat:
Napisane przez lady opium Pokaż wiadomość
Na bank. Nie znam kota, który by nie lubił Royala...
ja też. masakra jakaś a potem spróbuj je odzwyczaić...
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-08, 13:49   #641
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Najtańsza z najlepszych karma sucha dla kotów ..

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
Głupoty piszesz. TOTW jest jedną z najlepszych karm na rynku, na równi z orijenem, produkowane przez kanadyjskie firmy. Zaraz za nimi jest Acana (moj kot ją lubi dość, chociaz krokiety są strasnzie male ) i Applaws.
A jeśli kot je niechętnie zjada i chudnie? On tu ma ostatnie zdanie.

Mój kociak wcina RC aż się uszy trzęsą. Acany nie tknął. Jak wychodzę, zostawiam mu Iams, ma 40% kurczaka i jest dość sycąca, ale kocię i tak marudzi nad miską.

Zanim go wzięłam, nie był przywiązany do jednej karmy. Royala wcina bez końca i boję się, że po kastracji nie będzie znał umiaru Zdecydowanie jest coś nie tak w tym pokarmie...
Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
Kot to mięsożerca, mięsa powinno byc jak najwiecej - a tu nie masz podane ile % tego miesa w karmie jest. Białka jest 32%, czyli nie tak zle, ale bilans bialka podwyzsza bialko roslinne.
Mięsożerca zjada roślinożerców, więc nie może jeść samego mięsa

Zamówię małe opakowania polecanych i zobaczymy, czy polubi je tak jak prawdziwe mięsko
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-08, 17:42   #642
seidhee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 230
Dot.: Najtańsza z najlepszych karma sucha dla kotów ..

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
A jeśli kot je niechętnie zjada i chudnie?
To chyba dobrze? Sporo domowych, niewychodzących kotów ma nadwagę
Poza tym dawkowanie tych karm jest znacznie mniejsze - o ile dobrze kojarzę, dzienna dawka Acany dla średniej wielkości kota to 7 dkg.

Na nową karmę trzeba przestawiać kota stopniowo, mieszając z dotychczasową. A najlepiej jest nauczyć go stałych pór posiłku, to mu reguluje apetyt i sprawia, że jest bardziej skłonny do próbowania nowych smaków. U moich zadziałało
seidhee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-08, 18:09   #643
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Najtańsza z najlepszych karma sucha dla kotów ..

Mój jest chudy i ma dopiero pół roku. Jako kociak przez pół dnia biega, a drugie pół śpi Właśnie udaje, że umie wskoczyć na szafę

Jadł różne rzeczy, więc nie ma konieczności stopniowego przyzwyczajania - chyba że na zasadzie "nie dostaniesz Royala, wcinaj co innego" Ma fioła na punkcie RC! I ten fioł mi się nie podoba...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 11:16   #644
seidhee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 230
Dot.: Najtańsza z najlepszych karma sucha dla kotów ..

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Ma fioła na punkcie RC! I ten fioł mi się nie podoba...
Moje też... Do tego stopnia, że pakują się do szafki, w której kiedyś stało otwarte opakowanie RC...
seidhee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 11:21   #645
polny mak
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: stolica
Wiadomości: 773
Dot.: Najtańsza z najlepszych karma sucha dla kotów ..

polecam karmy seschir- 26% mięsa i promocja w kakadu
__________________
ćwiczę

zdrowo się odżywiam

dbam o siebie i swoich bliskich

ZJEDZ TĘ ŻABĘ !
polny mak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 12:27   #646
martynkaa_m
Raczkowanie
 
Avatar martynkaa_m
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 304
Dot.: Najtańsza z najlepszych karma sucha dla kotów ..

Nie słyszałam o tej karmie, ale ta ilość mięska wcale nie powala. A ile ta karma kosztuje? Nie lepiej kupić Brit, który jest w miarę tani a ma już 40%?
A ja karmię Biomillem (ponad 60%)
martynkaa_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 12:30   #647
polny mak
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: stolica
Wiadomości: 773
Dot.: Najtańsza z najlepszych karma sucha dla kotów ..

11zł 400 g - nie wiem jak wychodzi na większych ilościach ..

hm myślałam, że to dużo..
__________________
ćwiczę

zdrowo się odżywiam

dbam o siebie i swoich bliskich

ZJEDZ TĘ ŻABĘ !
polny mak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 12:44   #648
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Najtańsza z najlepszych karma sucha dla kotów ..

Cytat:
Napisane przez martynkaa_m Pokaż wiadomość
A ja karmię Biomillem (ponad 60%)
Wybacz, że zapytam, ale nie śmierdzi po nim bardziej z kuwety?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 18:15   #649
martynkaa_m
Raczkowanie
 
Avatar martynkaa_m
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 304
Dot.: Najtańsza z najlepszych karma sucha dla kotów ..

@polny mak to strasznie drogo moim zdaniem jak za 26%mięska... Czekaj za 7,5kg Biomilla płacę 200zł, za Twoją karmę za 7,5kg wychodzi mniej więcej tyle samo a jest ponad 2razy mniej mięska (JEŚLI ZROBIŁAM ZŁE OBLICZENIA TO SORRY POPRAWCIE MNIE :P )

@Malla no co Ty śmiało pytaj Nie, w żadnym wypadku. Co więcej, ja kupuję Biomill Light, dla kastratów. Koty są bardziej żwawe, trzymają wagę, futro lśniące, kupy nieśmierdzące (ale mi się dziś na rymy zebrało )
martynkaa_m jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-09, 09:52   #650
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Czy kot może jeść tylko suchą karmę?

Mam pytanie, czy około 6 tygodniowy kotek może jeść tylko suchą karmę ? (Rayal canin), po innych ma biegunki, nawet po kurczaku gotowanym niewiem co robić..
__________________
Co mnie nie zabije,to mnie wzmocni...
tripka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-09, 10:31   #651
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Czy kot może jeść tylko suchą karmę?

Cytat:
Napisane przez tripka Pokaż wiadomość
Mam pytanie, czy około 6 tygodniowy kotek może jeść tylko suchą karmę ? (Rayal canin), po innych ma biegunki, nawet po kurczaku gotowanym niewiem co robić..
Jest na tyle mały, że wciąż powinna karmić go matka. W zoologicznym sklepie dostaniesz specjalne mleko dla kociąt - najlepiej takie: Beaphar Kitty Milk . Do tego również w zoologicznym dokupisz buteleczki do karmienia.
A jesli powyższe Ci nie odpowiada, to spróbuj do tej suchej dołożyć mokra royala, lub hillsa. Choć jeśli kotek toleruje tylko royala, to moze nie warto eksperymentować z innymi markami.

I uważaj na te biegunki, koteczek jest na tyle maleńki, że nawet najmniejsze odwodnienie jest dla jego organizmu ciężką próbą. Skąd masz takiego maluszka?
Soso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-09, 10:46   #652
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Czy kot może jeść tylko suchą karmę?

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość

I uważaj na te biegunki, koteczek jest na tyle maleńki, że nawet najmniejsze odwodnienie jest dla jego organizmu ciężką próbą. Skąd masz takiego maluszka?
To mały kotek tajski, wzięłam od hodowcy, albo psudohodowcy raczej jak się okazuje.. oprócz tego kotek jest bardzo żywy, widać,że chyba dobrze się czuję, tylko z tym jedzonkiem ma problem.. dziwne, że po tym kurczaku nawet takie coś, przecież to najbardziej łatwostrawna i najbezpieczniejsza rzecz chyba jaką można dać kotku..nieraz zaleca się go właśnie przy biegunkach.. hm..
__________________
Co mnie nie zabije,to mnie wzmocni...
tripka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-09, 10:59   #653
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Czy kot może jeść tylko suchą karmę?

Cytat:
Napisane przez tripka Pokaż wiadomość
To mały kotek tajski, wzięłam od hodowcy, albo psudohodowcy raczej jak się okazuje.. oprócz tego kotek jest bardzo żywy, widać,że chyba dobrze się czuję, tylko z tym jedzonkiem ma problem.. dziwne, że po tym kurczaku nawet takie coś, przecież to najbardziej łatwostrawna i najbezpieczniejsza rzecz chyba jaką można dać kotku..nieraz zaleca się go właśnie przy biegunkach.. hm..
Z tym kurczakiem różnie bywa, pomieszałaś go z ryżem? Z moich doświadczeń wynika, że lepiej dać małemu Gerberka, są takie słoiczki sam indyk, albo sam kurczak, oczywiście w temperaturze pokojowej. Natomiast szczerze Ci polecam to mleko, ja ostatnio dokarmiałam tym malucha, zjadał az mu się uszka trzęsły.

A hodowca niepowazny, kotek jest stanowczo za mały na odseparowanie od matki.
Soso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-09, 11:15   #654
henieczka
Rozeznanie
 
Avatar henieczka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 596
Dot.: Czy kot może jeść tylko suchą karmę?

Moje koty zjedza tylko sucha karme - ale tylko niektore rodzaje albo tunczyka z puszki, nic innego nie rusza, chociaz probowalam urozmaicac im jedzenie. Coz, widocznie wiedza co dla nich najlepsze
__________________
Kochana i kochająca, szczęśliwa.





henieczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-09, 11:26   #655
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Czy kot może jeść tylko suchą karmę?

Tripko pamiętaj, żeby w miarę możliwości i apetytu kociaka dokarmiać go produktami bogatymi w wapń. Moje kociątka przepadały wprost za jogurtem ( naturalnym oczywiście, w temperaturze pokojowej) , ugotowanym jajkiem, twarogiem, śmietaną itp.
Soso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-09, 11:40   #656
tacyta
Wtajemniczenie
 
Avatar tacyta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 581
Dot.: Czy kot może jeść tylko suchą karmę?

Mój kot ma zawsze miskę pełną suchej karmy a dodatkowo raz dziennie dostaje mokrą a w weekendy zamiast mokrej karmy gotowany drób albo wołowinkę. Czasami daję mu także specjalne mleko dla kotów. Myślę, że dla zdrowia kota warto czasami uzupełnić jego dietę o mokrą karmę, zwłaszcza jeśli kot mało pije. Mój uwielbia mokrą karmę, gotowane mięsko i ze smakiem chłepce mleko i ciężko by mu było przejść na samą suchą karme. Ale to już zależy od preferencji i przyzwyczajeń danego kota. Zresztą zdania weterynarzy są na ten temat podzielone, jedni zalecają samą suchą karmę, inni większe urozmaicenie.
__________________
Życie jest za krótkie, żeby pić marne wino. Życie jest za krótkie, by miłości dać zginąć. Życie jest za krótkie, żeby się nie spieszyć. Życie, jest za krótkie, by się nim nie cieszyć.
tacyta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-09, 11:50   #657
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Czy kot może jeść tylko suchą karmę?

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Tripko pamiętaj, żeby w miarę możliwości i apetytu kociaka dokarmiać go produktami bogatymi w wapń. Moje kociątka przepadały wprost za jogurtem ( naturalnym oczywiście, w temperaturze pokojowej) , ugotowanym jajkiem, twarogiem, śmietaną itp.
Hmm spróbuję jak reaguje w takim razie na taki jogurt.. myślę również żeby wybrac się z nim na dniach do weterynarza na powtórne odrobaczenie, i odrazu zapytam co i jak z tym jedzonkiem. Dzięki za rady
__________________
Co mnie nie zabije,to mnie wzmocni...
tripka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-09, 11:53   #658
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Czy kot może jeść tylko suchą karmę?

Cytat:
Napisane przez tripka Pokaż wiadomość
Hmm spróbuję jak reaguje w takim razie na taki jogurt.. myślę również żeby wybrac się z nim na dniach do weterynarza na powtórne odrobaczenie, i odrazu zapytam co i jak z tym jedzonkiem. Dzięki za rady
Z tym jogurtem to moze poczekaj lepiej, az mu się praca żołądka ustabilizuje
Soso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-09, 14:04   #659
martynkaa_m
Raczkowanie
 
Avatar martynkaa_m
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 304
Dot.: Czy kot może jeść tylko suchą karmę?

Moje wcinają tylko suchą, Biomill Light, bo mają skłonności do tycia, głównie Buffy bardzo rzadko, od święta dostają mokrą animondę
martynkaa_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-09, 14:54   #660
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Czy kot może jeść tylko suchą karmę?

może
ale nie musi
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-10 11:19:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:07.