Sposoby Japonek na piękną cerę. - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-30, 21:31   #3631
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Lacturia Pokaż wiadomość
Odpowiem Ci jesli mozna

Ja uzywam OCM a po nim jeszcze myje buzie olejkiem DHC. I wtedy buzia nie ma tego dziwnego filmy ani nie denerwuje mnie zapach jaki zostawia OCM (uzywam z olejem sezamowym). Na to tońik z kocanki i serum Diora one essencial czasami serum z BU lemon.

Moze sprobuj wlasnie gotowego olejku? Ja uzywalam tez Insfree czy jakos tak z tych azjatyckich i tez byl swietny.
Dzięki, że odpowiedziałaś, ale do tego czasu już zdążyłam to przetestować i nie wyszło :P
Moja twarz nie lubi wieloetapowej pielęgnacji Zaczęłam dostawać swędzących pryszczy, od których miałam spokój kilka miesięcy...
Jak zmieniłam pielęgnację na mycie delikatnym mydełkiem, tonik i jakiś krem to od razu wróciła do normy Na te pryszczole musiałam jednak zaaplikować maść z antybiotykiem, bo nie mogłam dać sobie z nimi rady

Nie wiem czy spróbuję kiedyś jeszcze OCM Jak nakładam sam olej kokosowy na twarz i zostawiam na cała noc jako nawilżacz- jest ok Myć jednak olejem nie mogę.
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 21:00   #3632
MuffinBaby
Raczkowanie
 
Avatar MuffinBaby
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 165
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Olejowanie nie każdemu 'pasuje'. Np. ja mam więcej problemów po użyciu oleji niż dobrych skutków. może i ty nie jesteś do tego stworzona :P
__________________
Uśmiechnij się
MuffinBaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 04:40   #3633
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez MuffinBaby Pokaż wiadomość
Olejowanie nie każdemu 'pasuje'. Np. ja mam więcej problemów po użyciu oleji niż dobrych skutków. może i ty nie jesteś do tego stworzona :P
Na to wygląda
Teraz cieszę się ładną cerą a regularnie stosuję maseczkę z sody oczyszczonej i maseczki z mąki ziemniaczanej Jak będę miała trochę więcej kasy to zacznę stosować maseczkę aspirynową
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 11:33   #3634
Isobe
Raczkowanie
 
Avatar Isobe
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Seoul, Korea Południowa
Wiadomości: 297
Send a message via Skype™ to Isobe
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
Jak nakładam sam olej kokosowy na twarz i zostawiam na cała noc jako nawilżacz- jest ok Myć jednak olejem nie mogę.
A to dziwne, że olej zostawiony na cała noc nie powoduje pryszczy, a zmywany po chwili - tak... Mało przekonujące Byłabym skłonna sądzić, że pryszcze nie były winą mycia olejami, ale czegoś innego.
Isobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 13:01   #3635
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

może chodzi o rodzaj oleju??? kokosowy jest bardzo leciutkim olejem, polecanym do tłustej skóry, bo zawdzięcza to proporcjom poszczególnych kwasów tłuszczowych (palmitynowego, stearynowego i oleinowego). oleinowego (tego o najmniejszych cząsteczkach) jest chyba w nim najwięcej i to właśnie wpływa na jego niekomedogenne właściwości. podobny skład ma m.in skwalan.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 14:37   #3636
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
może chodzi o rodzaj oleju??? kokosowy jest bardzo leciutkim olejem, polecanym do tłustej skóry, bo zawdzięcza to proporcjom poszczególnych kwasów tłuszczowych (palmitynowego, stearynowego i oleinowego). oleinowego (tego o najmniejszych cząsteczkach) jest chyba w nim najwięcej i to właśnie wpływa na jego niekomedogenne właściwości. podobny skład ma m.in skwalan.
Kokosowy nie jest polecany do twarzy,wiele osób bardzo zapycha
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 18:01   #3637
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Isobe Pokaż wiadomość
A to dziwne, że olej zostawiony na cała noc nie powoduje pryszczy, a zmywany po chwili - tak... Mało przekonujące Byłabym skłonna sądzić, że pryszcze nie były winą mycia olejami, ale czegoś innego.
Smarując nim twarz i zostawiając na noc- nie robię intensywnego masażu, takiego jak przy OCM. Dodatkowo nakładam go odrobinkę tak, że po nałożeniu delikatnie twarz się błyszczy a po chwili nie ma po nim śladu.
Aby dokładnie zmyć makijaż metodą OCM- należy nałożyć więcej oleju (masowanie prawie suchej twarzy nie zapobiega zmarszczkom, chyba wręcz przeciwnie), bo mówimy o MYCIU a nie nałożeniu sobie odrobinki jako nawilżacza. Bez masażu zanieczyszczeń z twarzy nie zmyjesz.
Dodatkowo nie zrobisz OCM tylko olejem kokosowym, podstawą, co chyba wiesz, jest olej rycynowy, który solo u mnie także się nie sprawdza. Więc OCM nie jest dla mnie. Intensywne masaże olejem też.
Co do tego czy to przekonujące czy nie- poznałam swoją twarz od podszewki i znam jej rekcje na pamięć. Wystarczy, ze sama jestem przekonana- Ty nie musisz.
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-05, 21:42   #3638
dida
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 503
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

ciekawy wątek. przeczytałam cały
nie macie wrażenia, że im mniej "dręczycie" twarz, mniej ostre środki stosujecie, ona jest.. piękniejsza? ja po latach do tego dochodzę.. te kwasy, retinoidy to wieczne łuszczenie, zaczerwienienie, drażnienie.. a jak już wiemy (badania), drażnienie i podrażnienie jest gł. sprawcą starzenia komórek (promienie słoneczne są jednym z rodzajów drażnienia skóry). Poza tym trądzik to wg. najnowszych badań ma swój początek w.. podrażnieniu, uaktywnieniu reakcji imuno. w skórze itd. Potem następuje kaskada zdarzeń. Wg. danych obecnych, badacze zastanawiają się b. poważnie nad nowymi metodami leczenia i rozpatrywania czym jest trądzik. Wkrótce zapewnie nadejdzie przełom..
A wracając do tematu i tego że być może drażnimi skórę, nakładając niepotrzebne preparaty, substancji setki.. jak się ma do tego WSPÓŁCZESNA metoda "japońska" i nakładanie na siebie, seryjnie, dzień w dzień, 5-7 preparatów, 2 x dziennie.. dziesiąt pozycji w składzie.. oj nie podoba mi się to aż tak, nie podoba.

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

co do Indias, być może znaczenie ma że nakłada olej raz kiedyś, nie dzień w dzień (jeśli tak jest) i te małe ilości, również są istotne. Czytałam, dziewczęta się skarżyły, że pocieranie, masaż zwiększa "efekt" negatywny w przypadku mycia twarzy olejami i wrażliwości indywidualnej. Osoba, wskazywała nawet, że w podręczniku do masaży uczono, aby nie dokonywać "zbytniego" masażu bo może on doprowadzić do wysypu wyprysków (drażnienie? inny mechaniczny czynnik?).

ps. dzięki za sodę ja mieszam z miodem. + dodałam teraz siarkę, również dla włosów i właśnie odkrywam jak prostą metodą na piękną skórę (również starzenie) jest siarka.. zapach tylko taki sobie
aaa.. podczytałam trochę acne.org co do metody olejowej - zdania podzielone, sama boję się zacząć
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post33849201 Hugo Boss Woman, Chanel Mademoiselle, minerały, biochemia, naturalne, czarne mydło, lpr Kerium, lottabody, Tigi i inne profesjonalne do włosów - wymiana

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=612524 odzieżowo, wymiana

Edytowane przez dida
Czas edycji: 2012-01-05 o 21:43
dida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 00:31   #3639
Isobe
Raczkowanie
 
Avatar Isobe
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Seoul, Korea Południowa
Wiadomości: 297
Send a message via Skype™ to Isobe
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
Dodatkowo nie zrobisz OCM tylko olejem kokosowym, podstawą, co chyba wiesz, jest olej rycynowy, który solo u mnie także się nie sprawdza. Więc OCM nie jest dla mnie. Intensywne masaże olejem też.
Co do tego czy to przekonujące czy nie- poznałam swoją twarz od podszewki i znam jej rekcje na pamięć. Wystarczy, ze sama jestem przekonana- Ty nie musisz.
Ojej! Nie chciałam Cie urazić, przepraszam! Pozwól, że zacytuję Ciebie samą z jednego z tematów (...)" Ja po prostu nie mam pełnego zaufania. Ale każdy ma prawo do swojego zdania i podejścia "(...)

Fajnie, że znasz swoją cerę od podszewki, to na pewno dużo pomaga.
Co do olejku rycynowego, uważam, że nie jest on NIEZBĘDNY w metodzie OCM. Stosuję OCM z powodzeniem ok.3 lata - bez tego olejku! Pozdrawiam
Isobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 12:06   #3640
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez dida Pokaż wiadomość
ciekawy wątek. przeczytałam cały
nie macie wrażenia, że im mniej "dręczycie" twarz, mniej ostre środki stosujecie, ona jest.. piękniejsza? ja po latach do tego dochodzę.. te kwasy, retinoidy to wieczne łuszczenie, zaczerwienienie, drażnienie.. a jak już wiemy (badania), drażnienie i podrażnienie jest gł. sprawcą starzenia komórek (promienie słoneczne są jednym z rodzajów drażnienia skóry). Poza tym trądzik to wg. najnowszych badań ma swój początek w.. podrażnieniu, uaktywnieniu reakcji imuno. w skórze itd. Potem następuje kaskada zdarzeń. Wg. danych obecnych, badacze zastanawiają się b. poważnie nad nowymi metodami leczenia i rozpatrywania czym jest trądzik. Wkrótce zapewnie nadejdzie przełom..
A wracając do tematu i tego że być może drażnimi skórę, nakładając niepotrzebne preparaty, substancji setki.. jak się ma do tego WSPÓŁCZESNA metoda "japońska" i nakładanie na siebie, seryjnie, dzień w dzień, 5-7 preparatów, 2 x dziennie.. dziesiąt pozycji w składzie.. oj nie podoba mi się to aż tak, nie podoba.

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

co do Indias, być może znaczenie ma że nakłada olej raz kiedyś, nie dzień w dzień (jeśli tak jest) i te małe ilości, również są istotne. Czytałam, dziewczęta się skarżyły, że pocieranie, masaż zwiększa "efekt" negatywny w przypadku mycia twarzy olejami i wrażliwości indywidualnej. Osoba, wskazywała nawet, że w podręczniku do masaży uczono, aby nie dokonywać "zbytniego" masażu bo może on doprowadzić do wysypu wyprysków (drażnienie? inny mechaniczny czynnik?).

ps. dzięki za sodę ja mieszam z miodem. + dodałam teraz siarkę, również dla włosów i właśnie odkrywam jak prostą metodą na piękną skórę (również starzenie) jest siarka.. zapach tylko taki sobie
aaa.. podczytałam trochę acne.org co do metody olejowej - zdania podzielone, sama boję się zacząć
Ja zdecydowanie ograniczyłam ilość kosmetyków, ale ze złuszczanie także nie zrezygnowałam. Ja myślę, że złoty środek jest najlepszy Tzn. całkowite odstawienie złuszczania też nie jest dobre, szczególnie jeśli ja np. chcę się pozbyć przebarwień potrądzikowych i zapobiegać zmarszczkom Z drugiej strony codzienne złuszczanie także nie jest dobre, po za bardzo podrażnia Ja np. w okresie jesienno zimowo- wczesnowiosennym złuszczam się maseczkami (np. z sody) i kremami np. Triacnealem). Maseczkę nakładam ok. 2 razy w tyg. (po niej maseczka nawilżająca i spora warstwa kremu ;]), Tri także gdzieś ze 2 razy Teraz, od lutego planuję pójść co 2-3 tygodnie 3 razy na mikrodermabrazję Tyle ze złuszczania.
Codziennie twarz jest nawilżana, odżywiana i chroniona filtrem.
Na wiosnę i lato odstawiam kwasy i retinoidy. Zostaje tylko Juvit C rano i Evolet na wieczór. 1-2 razy w tyg. normalny peeling.Pomimo że mówi się o tym, że retinoidy też można używać latem, jak niektórych kwasów, tylko trzeba używać filtra...ja nie wierzę i odstawiam wtedy je całkiem.
We wszystkim trzeba mieć umiar Ja mam sprawdzone kosmetyki i nie chcę już nic kombinować, bo widzę czym to się kończy ;] Moja buzia nie lubi skomplikowanej pielęgnacji...tyle razy mnie o tym przekonywała,a le ja wciąż chciałam żeby "miała lepiej"...i sobie swego czasu narobiłam tym bu-bu ;] Teraz już głupia nie jestem ;] Przynajmniej w tym aspekcie

Co do OCM- też spotkałam się z tym, żeby ograniczać masaż...ja masowałam tylko ok. 20-30 sekund, nie bardzo intensywnie, ale wystarczyło...3 dni musiałam buzię antybiotykiem smarować...akurat na święta :/ Ale po tych 3 dniach mycia zwykłym żelem, smarowania antybiotykiem wszystko wróciło do normy.
Odstawiłam antybiotyk i OCM, w trakcie okresu nic nawet nie wyskoczyło ;] Bo pielęgnacja była skromna i znane już mojej cerze produkty...
Już więcej nie będę chciała jej nadskakiwać za bardzo

Co do maseczki- cieszę się, że podpasowała Ja ją bardzo lubię Po niej nakładam inną (też domowej roboty) a potem tylko kremik i jest cacunio Buźka jaj pupcia niemowlęcia

Cytat:
Napisane przez Isobe Pokaż wiadomość
Ojej! Nie chciałam Cie urazić, przepraszam! Pozwól, że zacytuję Ciebie samą z jednego z tematów (...)" Ja po prostu nie mam pełnego zaufania. Ale każdy ma prawo do swojego zdania i podejścia "(...)

Fajnie, że znasz swoją cerę od podszewki, to na pewno dużo pomaga.
Co do olejku rycynowego, uważam, że nie jest on NIEZBĘDNY w metodzie OCM. Stosuję OCM z powodzeniem ok.3 lata - bez tego olejku! Pozdrawiam
Spoko- nie gniewam się tak bardzo
Co do poznania cery...ja miałam okropne problemy z trądzikiem- ludzie patrzyli przez bardzo długi okres na mnie z obrzydzeniem...nie mogłam siebie znieść. Lekarze nie potrafili pomóc (po nawrocie po drogiej kuracji) i wszyscy rozkładali ręce. Pomógł mi w części ginekolog, ale większość zawdzięczam temu, ze czytałam tony artykułów, forów, oglądałam programy...sama zdobywałam wiedzę i zdobyłam jej na tyle, że sama zaczęłam się z tego trądziku leczyć...i pomogło
Jednak przez to doskonale ją poznałam i wiem, kiedy coś jest nie tak. Jak napisałam wyżej- ona nie cierpi skomplikowanej pielęgnacji. Mam więc kilka sprawdzonych kosmetyków i nie mam zamiaru ich już zmieniać
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 12:23   #3641
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Indios Bravos opiszesz dokładnie tą maseczkę z sody jak wykonujesz i jakich efektów można się spodziewać? Soda wydawała mi się zawsze "ostrym" składnikiem.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-06, 12:27   #3642
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Indios Bravos opiszesz dokładnie tą maseczkę z sody jak wykonujesz i jakich efektów można się spodziewać? Soda wydawała mi się zawsze "ostrym" składnikiem.
Już pisałam to tutaj tyle razy...
Dlaczego nie czytasz wątku?

1 łyżka sody i 1 łyżka wody. Nakładasz na 10-15 minut i spłukujesz.
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 17:14   #3643
chabrowykocyk
Raczkowanie
 
Avatar chabrowykocyk
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 145
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Indios Bravos opiszesz dokładnie tą maseczkę z sody jak wykonujesz i jakich efektów można się spodziewać? Soda wydawała mi się zawsze "ostrym" składnikiem.
Twoje przypuszczenia są słuszne. Choć nie należę do typowych wrażliwców, soda mnie podrażnia ale chwilowo. U mnie powoduje pieczenie, które znika zaraz po zmyciu maseczki. Efekty: wygładza, oczyszcza, zamyka pory
chabrowykocyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 17:39   #3644
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
Już pisałam to tutaj tyle razy...
Dlaczego nie czytasz wątku?

1 łyżka sody i 1 łyżka wody. Nakładasz na 10-15 minut i spłukujesz.
Czytam wątek regularnie,ale teraz po wyszukiwarce faktycznie widzę że pisałaś już o tym,przpraszam za kłopot
(Ta słaba pamięć )

---------- Dopisano o 18:39 ---------- Poprzedni post napisano o 18:37 ----------

Cytat:
Napisane przez chabrowykocyk Pokaż wiadomość
Twoje przypuszczenia są słuszne. Choć nie należę do typowych wrażliwców, soda mnie podrażnia ale chwilowo. U mnie powoduje pieczenie, które znika zaraz po zmyciu maseczki. Efekty: wygładza, oczyszcza, zamyka pory
Brzmi super,idę zrobić
Też w zasadzie nic mnie nie podrażnia,ale jak robię maseczkę z czystego błota martwego to mam właśnie podobną reakcję,jak ta o której piszesz,ale to chwilowe. Potem zaczerwienienie znika i jest już tak przyjemnie, gładziutko
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka



Edytowane przez Kachnaaaa
Czas edycji: 2012-01-06 o 17:41
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 19:18   #3645
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Czytam wątek regularnie,ale teraz po wyszukiwarce faktycznie widzę że pisałaś już o tym,przpraszam za kłopot
(Ta słaba pamięć )
Spoko ;] Jak czytasz to OK
Ja po prostu co rusz na tym forum spotykam osoby, które chcą setnego powielania pomimo że np. odpowiedź na ich pytanie znajduje sie dwa posty wyżej...ale po co czytać?
Jeśli więc czytasz to już się nie czepiam ;]
Mam nadzieję, że maska podpasi
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 23:17   #3646
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
Spoko ;] Jak czytasz to OK
Ja po prostu co rusz na tym forum spotykam osoby, które chcą setnego powielania pomimo że np. odpowiedź na ich pytanie znajduje sie dwa posty wyżej...ale po co czytać?
Jeśli więc czytasz to już się nie czepiam ;]
Mam nadzieję, że maska podpasi
Zrobiłam i powiem szczerze że jakoś szczególnie mnie nie zachwyciła,może regularnie stosowana jest ok i wiadomo to zależy od cery.
Wracam do swoich glinek
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 07:27   #3647
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Zrobiłam i powiem szczerze że jakoś szczególnie mnie nie zachwyciła,może regularnie stosowana jest ok i wiadomo to zależy od cery.
Wracam do swoich glinek
Mnie po glinkach wysypywało
Ta, w połączeniu z Triacnealem wyraźnie spłyciła i rozjaśniła moje blizny Widzę różnicę dzień po dniu...z każdym dniem cera jest piękniejsza Nareszcie
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 13:32   #3648
Otero
Raczkowanie
 
Avatar Otero
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 220
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Radzę uważać na oczyszczanie skóry olejem, jakiś czas temu eksperymentowałam z (najwyższej jakości) oliwą z oliwek. Strasznie mnie po niej wysypało ! Masakra pryszcz na pryszczu,a przed stosowaniem miałam dosłownie kilka małych zaskórniki !
__________________
Stoi paker z dziewczyną, przytulają się i nagle paker mówi:
- Czujesz teraz motyle?
Zakochana po uszy dziewczyna mówi:
- Tak, czuje a co?
- Bo wczoraj robiłem
Otero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 00:15   #3649
Cato
Zadomowienie
 
Avatar Cato
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 298
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Powoli przebrnęłam przez cały wątek, ale ponieważ czytałam też inne nie pamiętam czy to tu ktoś pisał o gąbce konnyaku? Skoro azjatki się tyle czyszczą to pewnie w sklepach pełno różnych gąbeczek. Moje zainteresowanie azjatycką pielęgnacją jest jeszcze świeże i chwilowo nie mogę sobie pozwolić na zakupowe szaleństwo (wiadomo że na paru próbkach się nie skończy, przecież małe zamówienia się nie opłacają ) Staram się jednak przemycić trochę azjatyckich sposobów do swojej europejskiej pielęgnacji, w ramach dokładnego oczyszczania wymyśliłam sobie zakup szczoteczki do twarzy, nie znalazłam żadnej ciekawej, za to w rossmanie nabyłam myjkę do twarzy z dodatkiem włókna bambusowego (były też z soją) i ciekawa jestem jakie będzie efekt. Z innych rzeczy to widziałam dziś sheet mask, chyba jakiejś naszej firmy, ale nie przyglądałam się dokładnie. Co do masażu twarzy, jeśli akurat nie macie żadnych azjatyckich specyfików, możecie spróbować z ampułkami nawilżającymi z rossmana, co jakiś czas stosuję i sobie chwalę.
__________________
Instagram
Cato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-08, 00:54   #3650
Isobe
Raczkowanie
 
Avatar Isobe
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Seoul, Korea Południowa
Wiadomości: 297
Send a message via Skype™ to Isobe
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Cato Pokaż wiadomość
Powoli przebrnęłam przez cały wątek, ale ponieważ czytałam też inne nie pamiętam czy to tu ktoś pisał o gąbce konnyaku? Skoro azjatki się tyle czyszczą to pewnie w sklepach pełno różnych gąbeczek.
Hej. Jestem tu niemal od początku i nie przypominam sobie, by ktos pisał o tej gąbce. Konnyaku to ja znam, bo...jem Nie wiedziałam,że jest taka myjka... Z innych ciekawych akcesoriów , które japonki używają do oczyszczania twarzy są kokony jedwabnika. Zrobię fotke w sklepie i zamieszczę. Ogólnie szczoteczek, gąbeczek ręczniczków i innych myjek jest tu rzeczywiscie cała masa; niektóre tylko po to, byłatwiej było uzyskać bogatą pianę, bo w przypadku niekórych mydełek do twarzy to nią, a nie samą "mazią z kostki" Japonki myją twarz.
Isobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 10:55   #3651
Maamen
Raczkowanie
 
Avatar Maamen
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kopenhaga
Wiadomości: 96
GG do Maamen Wyślij wiadomość przez MSN do Maamen
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cześć, czytam wątek od początku
Wiele ciekawych rzeczy dzieki wam wypróbowałam i z oczszczania buzi i z pielegnacji. Zniwelowałyście tez moje złe nawyki
Teraz moge podzielic sie swoimi uwagami Może komus coś sie przyda

Oczyszczanie:
Buzie na poczatku zmywam Olejem z Mishy - Perfect BB Deep Cleansing Oil, jesli mam tusz wodoodporny dodaje do tego troche płynu dwufazowego do demakijarzu z Ziaji. Niestety nie czuje, że jest to wystarczajace, wiec potem myje buzie żelem - albo Clinique - mild facial soap, albo z Sorayi - zelem do mycia twarzy - kuracja witaminowo mineralna.
Używam tez 3 masek regularnie.
1. wybielajacej maski z glinki z minerałami morza martwego(firma to -417 dead sea cosmetisc). Przywiozłam ja z wycieczki do Izraela, boje sie pomyslec co bedzie jak sie skonczy - bo naprawde mi pomogła z przebawierniami naokoło ust. Znikneły! nakładam ją 2 razy w tygodniu.
2. Origins - clear improvement - aktywna maske z węgla drzewnego - dzieki niej nic nie musze wyciskac - wszystkie okropnosci po niej znikaja.
3. Origins - modern friction - jest to taka maska - piling/mikrodermabrazja - najpierw porzec buzie a potem zostawic. JEstem bardzo zadowolona z efektow. I to wszytko o pielegnacji.

Wszytkie kremy porzucilam na rzecz Olejku do twarzy z Clarinsa - uzywam go od okolo miesiaca i jestem zachwycona! nawilża, nie zatyka, jest poprostu fantastyczny. Uzywam go i na dzien i na noc. Na noc mieszam go z olejem arganowym i masuje twarz metoda "Tanaka face Massage" ktorą to znalazlam ja Youtube.
Odkąd sie masuje zauwazylam zdecydowana poprawę i wydaje mi sie że moja buzia wyglada inaczej
Na dzien stosuje BB Creamy i normalnie dostepna wszedzie kolorówke

Serdecznie pozdrawiam
Maamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 11:02   #3652
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Na tym wątku: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=527527&page=110 ostatnio zachwycamy się konjakowymi gąbeczkami Możne je dorwać na ebayu za niecałe 3 dolary
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.



otako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 09:41   #3653
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Isobe, czy mogłabyś coś więcej napisać o odżywianiu się w Japonii? Wiem, że temat był poruszany, ale bardzo powierzchownie i delikatnie. Nie raz pisałaś o tym, co przegryzasz itp. Ale mnie interesuje bardziej to, co ostatnio pisałaś, a mianowicie, że w Japonii każdy posiłek jest przemyślany i odpowiednio skomponowany. Napisz proszę jak wyglądają przykładowe posiłki w ciągu dnia, ile ich jest, o jakiej porze, co podaje się do picia i co składa się na każdy z nich. Bardzo proszę,
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 15:42   #3654
Acabar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 139
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Maamen Pokaż wiadomość
Cześć, czytam wątek od początku
Wiele ciekawych rzeczy dzieki wam wypróbowałam i z oczszczania buzi i z pielegnacji. Zniwelowałyście tez moje złe nawyki
Teraz moge podzielic sie swoimi uwagami Może komus coś sie przyda

Oczyszczanie:
Buzie na poczatku zmywam Olejem z Mishy - Perfect BB Deep Cleansing Oil, jesli mam tusz wodoodporny dodaje do tego troche płynu dwufazowego do demakijarzu z Ziaji. Niestety nie czuje, że jest to wystarczajace, wiec potem myje buzie żelem - albo Clinique - mild facial soap, albo z Sorayi - zelem do mycia twarzy - kuracja witaminowo mineralna.
Używam tez 3 masek regularnie.
1. wybielajacej maski z glinki z minerałami morza martwego(firma to -417 dead sea cosmetisc). Przywiozłam ja z wycieczki do Izraela, boje sie pomyslec co bedzie jak sie skonczy - bo naprawde mi pomogła z przebawierniami naokoło ust. Znikneły! nakładam ją 2 razy w tygodniu.
2. Origins - clear improvement - aktywna maske z węgla drzewnego - dzieki niej nic nie musze wyciskac - wszystkie okropnosci po niej znikaja.
3. Origins - modern friction - jest to taka maska - piling/mikrodermabrazja - najpierw porzec buzie a potem zostawic. JEstem bardzo zadowolona z efektow. I to wszytko o pielegnacji.

Wszytkie kremy porzucilam na rzecz Olejku do twarzy z Clarinsa - uzywam go od okolo miesiaca i jestem zachwycona! nawilża, nie zatyka, jest poprostu fantastyczny. Uzywam go i na dzien i na noc. Na noc mieszam go z olejem arganowym i masuje twarz metoda "Tanaka face Massage" ktorą to znalazlam ja Youtube.
Odkąd sie masuje zauwazylam zdecydowana poprawę i wydaje mi sie że moja buzia wyglada inaczej
Na dzien stosuje BB Creamy i normalnie dostepna wszedzie kolorówke

Serdecznie pozdrawiam
Te przebarwienia, a właściwie zaczerwienienia/podrażnienia wokół ust (tam, gdzie pojawiają się zmarszczki uśmiechu) to właśnie moja największa zmora. I nie mam zielonego pojęcia jak mogłabym sobie z tym poradzić

Edytowane przez Acabar
Czas edycji: 2012-01-10 o 15:43
Acabar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 20:09   #3655
Maamen
Raczkowanie
 
Avatar Maamen
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kopenhaga
Wiadomości: 96
GG do Maamen Wyślij wiadomość przez MSN do Maamen
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Acabar Pokaż wiadomość
Te przebarwienia, a właściwie zaczerwienienia/podrażnienia wokół ust (tam, gdzie pojawiają się zmarszczki uśmiechu) to właśnie moja największa zmora. I nie mam zielonego pojęcia jak mogłabym sobie z tym poradzić
Miałam ich strasznie duzo - poprostu skóra na około ust wygladała jakby była brudna.
Ja stosowałam mikrodermabrazje - ktora pomogła mi bardzo duzo, kremy z filtrami conajmniej 25, zero opalania. Długi czas używałam całej serii z Clinique na przebarwienia i peelingu mikrodermabrazji o ktorym pisalam. Zlazło mi dziadostwo. Teraz od ponad roku uzywam tej maski http://www.minus417.com/?section=29&...17&lineItem=17 i peelingu - mikrodermabrazji i jest okay.

Jak duzo ich masz?


Zanim skóra sie przyzwyczaiła piekło mnie. teraz juz nie
Maamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 00:36   #3656
Cato
Zadomowienie
 
Avatar Cato
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 298
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Acabar Pokaż wiadomość
Te przebarwienia, a właściwie zaczerwienienia/podrażnienia wokół ust (tam, gdzie pojawiają się zmarszczki uśmiechu) to właśnie moja największa zmora. I nie mam zielonego pojęcia jak mogłabym sobie z tym poradzić
A schodzi Ci skóra w miejscu tych podrażnień? Jeśli nie to może kwasy by pomogły, a z azjatyckich specyfików coś z vit. C i arbutyną albo słowicze kupki.
__________________
Instagram
Cato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 09:06   #3657
Acabar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 139
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi. Faktem jest, że tak jak pisze Maamen - odkąd unikam słońca i stosuję filtry, sytuacja się poprawiła. Pomogło też wymienienie podkładu na krem bb (grzybkowy ze skinfood), zaczęłam też pić regularnie zieloną herbatę (co nawet jeśli tak naprawdę na urodę nie działa, to jest świetne na układ trawienny i na samopoczucie ).

Cato, skóra mi w tym miejscu nie schodzi. Zacznę więc się rozglądać za jakimiś zabiegami i zaczaję się na maskę polecaną przez Maamen. Co prawda można ten problem łatwo zatuszować makijażem, ale dobrze wiecie, że to nie o to chodzi, bo co to za frajda całe życie pod makijażem się ukrywać
Acabar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 12:21   #3658
Isobe
Raczkowanie
 
Avatar Isobe
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Seoul, Korea Południowa
Wiadomości: 297
Send a message via Skype™ to Isobe
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez margop Pokaż wiadomość
Isobe, czy mogłabyś coś więcej napisać o odżywianiu się w Japonii? Wiem, że temat był poruszany, ale bardzo powierzchownie i delikatnie. Nie raz pisałaś o tym, co przegryzasz itp. Ale mnie interesuje bardziej to, co ostatnio pisałaś, a mianowicie, że w Japonii każdy posiłek jest przemyślany i odpowiednio skomponowany. Napisz proszę jak wyglądają przykładowe posiłki w ciągu dnia, ile ich jest, o jakiej porze, co podaje się do picia i co składa się na każdy z nich. Bardzo proszę,
Cześć margop
No nie wiem, nie wiem... Nie to, żebym się chciała wymigać, ale boję się, że to będzie zbyt daleki off top i zostane za niego zrugana...
Może trzeba założyć wątek "zwyczaje żywieniowe świata" czy cos w tym stylu i tam opisać, co tu (w Japonii) poznałam? W każdym miejscu globu można spotkać lokalne uwarunkowania , upodobania i "wariacje", które mogłyby być dla nas interesujące, co o tym myślisz...?
Isobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 12:30   #3659
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Isobe Pokaż wiadomość
Cześć margop
No nie wiem, nie wiem... Nie to, żebym się chciała wymigać, ale boję się, że to będzie zbyt daleki off top i zostane za niego zrugana...
Może trzeba założyć wątek "zwyczaje żywieniowe świata" czy cos w tym stylu i tam opisać, co tu (w Japonii) poznałam? W każdym miejscu globu można spotkać lokalne uwarunkowania , upodobania i "wariacje", które mogłyby być dla nas interesujące, co o tym myślisz...?
Cały czas podczytuję wątek i co do tematu żywieniowego na tym wątku, to byłoby to świetne uzupełnienie tego, o czym tu piszecie.
Wszak sposób odżywiania się pośrednio lub bezpośrednio wpływa na stan zdrowia, samopoczucie, wygląd, skórę itd, więc czemu nie?
Możemy to dołączyć jako dodatek do pielęgnacji?
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 14:31   #3660
Satin'n Lace
Raczkowanie
 
Avatar Satin'n Lace
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 438
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Zgadzam się z Apsik. Sposób odżywiania ma niebagatelny wpływ na wygląd nie tylko naszej cery, ale skóry ogólnie oraz włosów czy paznokci. Myślę, że Japonki również dzięki specyficznemu sposobowi odżywiania posiadają tak piękne cery i włosy. Moim zdaniem dużą rolę odgrywają tutaj ryby i owoce morza. Niestety nigdy nie byłam w Japonii, więc bardzo chętnie dowiedziałabym się czegoś na ten temat z pierwszego źródła czyli od Ciebie Isobe :P
__________________
making a better world, shoot by shoot
-------------------------
The best is yet to come !



http://satininwonderland.blogspo t.c om/ <--- ZAPRASZAM!
Satin'n Lace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-04 23:53:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:00.