Nerwowy dwulatek. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-08-29, 18:47   #1
joaska22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 158

Nerwowy dwulatek.


Dwuletni synek mojej siostry jest bardzo nerwowy. Kiedy coś mu nie wychodzi, zaraz krzyczy, zdarza się, że bije siebie lub innych. Dwa razy miał nawet chyba coś, co można nazwać atakiem histerii, zaczął nagle płakać, bić się po twarzy i nie mozna go było uspokoić. Dodam, że siostra jest w trakcie przeprowadzki do innego miasta, mały więc często podróżuje i na razie przenosi się z mieszkania do mieszkania. Czy takie objawy nie powinny jej jednak skłonić do wizyty u specjalisty?
joaska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-29, 19:23   #2
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: Nerwowy dwulatek.

nie chcialabym bagatelizowac problemu, ale wydaje mi sie ze chodzic tu moze o zupelnie typowe dla okolo dwuletnich dzieci zachowanie.
Niektorzy nazywaja to "syndromem upartego dwulatka" . dziecko po prostu odkrywa siebie jako odrebna osobe, ajko "ego" i dosc gwaltownie na to reaguje - zdarza sie ze grzeczne i "bezproblemowe" dzieci dostaja nagle atakow zlosci, typowy obrazek - rzucanie sie na podloge w supermarkecie. to przechodzi ... (ale trzeba dziecku pokazac gdzie sa granice i byc bardzo konsekwentnym) i wraca za czas jakis, niestety (wiem to z wlasnego doswiadczenia matczynego ...).

Poobserwuj siostrzenca, mysle ze ingerencja specjalisty jest zbyteczna, chyba ze takie histerie beda zdarzaly sie naprawde czesto.
Pozdrawiam
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-29, 19:37   #3
agu.s
Zadomowienie
 
Avatar agu.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 063
Re: Nerwowy dwulatek.

Szczerze mowiac zgadzam się z Asinką, tak zwany specjalista potrafi znaleźć dziure w calym i pewnie odkrylby nadpobudliwosc u maluszka, co wcale nie musi byc zgodne z prawdą a stres dla twojej siostry bylby napewno ogromny.
Moze faktycznie dziecko tak reaguje na zmieniającą się rzeczywistość, bo czy tego chcemy czy nie to w ustalonych "ramach" nam najbezpieczniej, a histerie to poprostu sprawdzanie co podziala na mamusie by coś tam wymusić, sama to swego czasu przechodzilam i wiem, ze najlepsze jest w tym momencie niereagowanie.
__________________
http://taktutak.blogspot.com/
agu.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-29, 19:49   #4
joaska22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 158
Re: Nerwowy dwulatek.

Diekuję za porady. Może rzeczywiście nie dzieje się nic złego. Boję sie tylko, żeby w takich przypadkach za bardzo go nie rozpieścić, tzn. jak np. reagować, kiedy dziecko się złości, bo mu coś nie wychodzi alb kiedy nie chcemy mu na coś pozwolić, dać czegoś?
joaska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-29, 20:51   #5
agu.s
Zadomowienie
 
Avatar agu.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 063
Re: Nerwowy dwulatek.

gdy mu coś nie wychodzi, to pokazac co zrobic by wyszlo, a gdy probuje wymusic cos to "nie" i koniec. Wszystkim wkolko powtarzam by nie wzmacniac niegatywnych zachowań u dziecka, glaskanie, czule przemawianie itp nie skutkują bo dziecko tak naprawde to wie czego chce i na tym sie skupia.Można tez skierować uwagę dziecka na cos innego i tu mama pewnie bedzie wiedziala co moze jej dziecko zainteresować, ale to nie przy histeriach tylko w momencie gdy dziecko zaczyna.Gdy moje dziecko mi kiedys taką histerie dstawilo na ulicy to poprostu stalam i sie patrzylam no i maly zrozumial ze nie tedy droga. Wiecej tego nie zrobil.
__________________
http://taktutak.blogspot.com/
agu.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-29, 21:04   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Nerwowy dwulatek.

hey
to pierwszy z buntów małego ,beda sie powtarzac -niestety- my wlasnie przechodzimy przez wpadanie w histerie naszej 4 latki .
zycze cierpliwosci
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-30, 22:15   #7
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: Nerwowy dwulatek.

Stałam dziś na przystanku autobusowym. Doszła też do niego młoda matka z wrzeszczącym trzylatkiem. Nie wiem co chłopczyk chciał, bo głośno płakał i nie chciał dać matce ręki. Matka uspokajała go. W pewnym momemncie usłyszałam uderzenie. Akurat nie patrzyłam w ich stronę, ale koleżanki widziały i powiedziały, że matka uderzyła dziecko w twarz. Kierowca autobusu natychmiast zwrócił jej uwagę, a matka na to, że ma pilnować swojego interesu, bo to jej dziecko. Kierowca na to, że on pilnuje interesu dziecka. Z koleżankami byłyśmy wstrząśnięte tą sytuacją. Dziecko nadal płakało. Matka była już spokojna i tuliła je. Chłopczyk zakrywał jej usta. Nie wiem kiedy dziecko się uspokoiło, bo matka wzięła je na ręce i poszła dalej.
Moje dziecko jest uparte i czasami w domu dostanie klapsa. Natomiast na ulicy nie wyobrażam sobie krzyknąć, a co dopiero uderzyć dziecko.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:09.