Studia dzienne i praca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-04, 20:45   #1
alealaolala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4

Studia dzienne i praca


Witam, rozpoczynam dzienne studia i chcialabym podjac prace, ale nie wiem czy sie to da pogodzic i czy utrzymam sie na studiach. Mam duzo obaw. Czy pracodawcy sa przychylni studentom dziennym ? Moze ma ktos jakies doswiadczenia w tej sprawie, wszelkie opinie beda pomocne.
alealaolala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 09:07   #2
bubus900
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 3 687
Dot.: Studia dzienne i praca

Wszystko zależy od kierunku, jaki będziesz studiować oraz od częstotliwości zajęć.
Ja studiowałam dziennie i przez jakiś czas pracowałam. Nie powiem, że było to bezproblemowe do zgrania, bo studia miałam dosyć wymagające i musiałam się mocno nagimnastykować, aby wszystko dobrze zorganizować.
Najlepiej, jak od razu powiesz pracodawcy, że studiujesz dziennie i zależy Ci na elastycznym grafiku, z reguły nie robią problemu.
Podsumowując, wszystko zależy od tego, co studiujesz i ile chcesz pracować. Da się to połączyć, ale trzeba pewne kwestie przeorganizować.
__________________
Jest git
bubus900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 09:12   #3
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Studia dzienne i praca

Cytat:
Napisane przez alealaolala Pokaż wiadomość
Witam, rozpoczynam dzienne studia i chcialabym podjac prace, ale nie wiem czy sie to da pogodzic i czy utrzymam sie na studiach. Mam duzo obaw. Czy pracodawcy sa przychylni studentom dziennym ? Moze ma ktos jakies doswiadczenia w tej sprawie, wszelkie opinie beda pomocne.
Co do tego, czy da się pogodzić - to zależy w dużej mierze od tego, czy kierunek, który będziesz studiować jest bardzo wymagający czy mniej. Ja mam sporo znajomych (głównie studia humanistyczne), którzy godzą pracę ze studiami, ale też takich, którzy pracują podczas studiów tylko w wakacje albo wcale (studenci medycyny choćby ).
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 09:25   #4
Nunum
Rozeznanie
 
Avatar Nunum
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 812
Dot.: Studia dzienne i praca

Tak jak poprzedniczki twierdz, ze wszystko zalezy od tego jakie masz studia, ile czasu bedziesz spedzac na uczelnii i ile czSU bedziesz potrzebowac zeby anuczyc sie na zajecia oraz od tego jakiej pracy szukasz, czesto w sklepach w galerii przyjmuja studentow dziennych na same weekendy, czy 1/2 lub 1/4 etatu
__________________
Słodycze i niezdrowe jedzenie
Waga w dół !
...
Nunum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 09:42   #5
WhySoSerious
multitasking ninja
 
Avatar WhySoSerious
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Arrakis
Wiadomości: 1 405
Dot.: Studia dzienne i praca

Po co zakładasz dwa takie tematy?
Z doświadczenia znajomych - nie polecam studiów dziennych i pracy, nie będziesz mieć życia. No, chyba że studiujesz na jakiejś Wyższej Szkole Gotowania Parówek i Robienia Herbaty.
Poza tym pogodzenie pogodzeniem, niestety pracodawcy najczęściej patrzą na studentów dziennych jak na trędowatych
__________________
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite.

Edytowane przez WhySoSerious
Czas edycji: 2012-07-05 o 09:59
WhySoSerious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 09:54   #6
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Studia dzienne i praca

Cytat:
Napisane przez alealaolala Pokaż wiadomość
Witam, rozpoczynam dzienne studia i chcialabym podjac prace, ale nie wiem czy sie to da pogodzic i czy utrzymam sie na studiach. Mam duzo obaw. Czy pracodawcy sa przychylni studentom dziennym ? Moze ma ktos jakies doswiadczenia w tej sprawie, wszelkie opinie beda pomocne.
takich wątków są tysiące, wyszukiwarka nie gryzie
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 10:45   #7
kamila901
Zakorzenienie
 
Avatar kamila901
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 305
Dot.: Studia dzienne i praca

Po co zakładasz 2 takie same wątki?
__________________




kamila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-05, 11:53   #8
Oh Peggy Brown
Zakorzenienie
 
Avatar Oh Peggy Brown
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 618
Dot.: Studia dzienne i praca

Wszystko zależy od pracy jaką się znajdzie. Gdybym miała pracę w dzień to bym jej nie pogodziła ze studiami. Jednak moja pierwsza praca to było układanie towarów w nocy, potem pracowałam na nocnych zmianach w hotelu, teraz pracuję w knajpie i podczas roku chodziłam codziennie na parę godzin wieczorno- nocnych i potem w weekend byłam od otwarcia do zamknięcia. Jednak za każdym razem jest mi ciężko coś takiego znaleźć Ostatnio chodziłam 2 dni, od knajpy do knajpy, od hotelu do hotelu, zostawiałam cv, obeszłam chyba połowę Wrocławia. Potem dałam sobie spokój i ktoś się odezwał

WhySoSerious, dlaczego pracodawcy tak patrzą na studentów dziennych? Mój przyszły pracodawca wręcz się ucieszył jak zobaczył, że mimo dwóch kierunków pracowałam. Nie w zawodzie, bo nie mam uprawnień, ale jednak
__________________
Fizyka jest jak seks: pewnie, że może dawać jakieś praktyczne rezultaty, ale nie dlatego to robimy.

cudo <3
Oh Peggy Brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 13:27   #9
willy_nilly
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 221
Dot.: Studia dzienne i praca

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Co do tego, czy da się pogodzić - to zależy w dużej mierze od tego, czy kierunek, który będziesz studiować jest bardzo wymagający czy mniej. Ja mam sporo znajomych (głównie studia humanistyczne), którzy godzą pracę ze studiami, ale też takich, którzy pracują podczas studiów tylko w wakacje albo wcale (studenci medycyny choćby ).
A ja znam studentów medycyny, którzy pracują w ciąg roku akademickiego...
willy_nilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 16:20   #10
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Studia dzienne i praca

Cytat:
Napisane przez willy_nilly Pokaż wiadomość
A ja znam studentów medycyny, którzy pracują w ciąg roku akademickiego...
No to ich podziwiam mój brat miał problem, żeby pogodzić prowadzenie jednoosobowej firmy z tymi studiami, tylko jedna jego koleżanka udzielała co jakiś czas korepetycji z biologii i chemii, reszta się tylko uczyła. Nie ma widać reguł
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 17:25   #11
Oh Peggy Brown
Zakorzenienie
 
Avatar Oh Peggy Brown
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 618
Dot.: Studia dzienne i praca

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
No to ich podziwiam mój brat miał problem, żeby pogodzić prowadzenie jednoosobowej firmy z tymi studiami, tylko jedna jego koleżanka udzielała co jakiś czas korepetycji z biologii i chemii, reszta się tylko uczyła. Nie ma widać reguł
Firma zwykle wymaga poświęcenia większej ilości czasu niż etat u kogoś Ja pracuję i to się nie odbija na moich studiach. Radzę sobie, czasami mam chwile zwątpienia czy warto się tak męczyć, ale do tej pory dawałam sobie radę.
__________________
Fizyka jest jak seks: pewnie, że może dawać jakieś praktyczne rezultaty, ale nie dlatego to robimy.

cudo <3
Oh Peggy Brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-07, 12:23   #12
FikcjaJestModna
Wtajemniczenie
 
Avatar FikcjaJestModna
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 758
Dot.: Studia dzienne i praca

Cytat:
Napisane przez bubus900 Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od kierunku, jaki będziesz studiować oraz od częstotliwości zajęć.
Ja studiowałam dziennie i przez jakiś czas pracowałam. Nie powiem, że było to bezproblemowe do zgrania, bo studia miałam dosyć wymagające i musiałam się mocno nagimnastykować, aby wszystko dobrze zorganizować.
Najlepiej, jak od razu powiesz pracodawcy, że studiujesz dziennie i zależy Ci na elastycznym grafiku, z reguły nie robią problemu.
Podsumowując, wszystko zależy od tego, co studiujesz i ile chcesz pracować. Da się to połączyć, ale trzeba pewne kwestie przeorganizować.
Z doświadczenia wiem (skończyłam właśnie pierwszy rok studiów, a pracuję od listopada na 1/2 etatu, czasem zdażało się więcej), że nie tylko od kierunku i częstotliwości zajęć to zależy, ale też od uczelni. U mnie np. wykładowcy są za studentem, wspierają, jeśli ktoś robi coś więcej niż tylko siedzenie w notatkach i imprezowanie. Na sąsiedniej uczelni znów ludzie pracują tylko weekendami, na 1/4 etatu, bo ciężko się dogadać.

Także - wg mnie - warto wypytać ludzi ze swojej uczelni
__________________
Jeżeli nie rozumiesz bez tłumaczenia, to znaczy, że nie zrozumiesz, choćbym ci nie wiem ile tłumaczył.
FikcjaJestModna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:43.