zła decyzja? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-18, 21:15   #1
hania8444
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5

zła decyzja?


czy kiedykolwiek mieliście wątpliwości, ze źle zrobiliście zrywając znajomość? że to był błąd, ze podjęliście taką a nie inną decyzję? myślicie, że facet może żałować, ze zostawił dziewczynę czy raczej małe szanse? Wiem, ze wszystko zalezy od okolicznosci rozstania, ale chciałabym poznać wasze doswiadczenia w tym temacie...znacie kogoś, kto żałował ale męska duma nie pozwalała się odezwac? albo przekonanie, ze raz podjętej decyzji się nie zmienia
hania8444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 21:44   #2
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: zła decyzja?

dziewczyno. Pogodź się z tym , że cię zostawił i przestań sie łudzić, że zmieni zdanie.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 22:00   #3
hania8444
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5
Dot.: zła decyzja?

wiedziałam, ze ten wątek może tak zostać odebrany. Ale to pytanie czysto teoretyczne. Ostatnio się nad tym zastanawiałam, więc piszę, bo chcę Wasze zdanie poznać. Ja osobiście raz żałowałam ale stwierdziłam, że raz podjętej decyzji się nie zmienia. Poza tym stwierdziłam, że na dłuższą metę i tak by nie wyszło jak nie potrafiliśmy się dogadać będąc w związku. Ale załować żalowałam.
hania8444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 22:10   #4
About_Me
Raczkowanie
 
Avatar About_Me
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 263
Dot.: zła decyzja?

Jak to się mówi "dwa razy się do tej samej rzeki nie wchodzi" i coś w tym jest. Nawet jeśli pomija się dumę i schodzi kolejny raz na dobre to z natury nie wychodzi, zostają żale pamięta się czemu się rozstało, więc chyba lepiej iść przed siebie z świadomością, że się czegoś z tego związku nauczyło.
About_Me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 22:12   #5
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: zła decyzja?

Cytat:
Napisane przez hania8444 Pokaż wiadomość
wiedziałam, ze ten wątek może tak zostać odebrany. Ale to pytanie czysto teoretyczne. Ostatnio się nad tym zastanawiałam, więc piszę, bo chcę Wasze zdanie poznać. Ja osobiście raz żałowałam ale stwierdziłam, że raz podjętej decyzji się nie zmienia. Poza tym stwierdziłam, że na dłuższą metę i tak by nie wyszło jak nie potrafiliśmy się dogadać będąc w związku. Ale załować żalowałam.
Tak, ja i mój tż rozstaliśmy się po dwóch tygodniach związku. I przez 2 miesiące nic między nami nie było, chociaż nas do siebie ciągnęło to mówiliśmy "nie". On nie dawał nic po sobie poznać i ja też. Teraz się z tego śmiejemy
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 22:17   #6
Paszczurek666
Zakorzenienie
 
Avatar Paszczurek666
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Piernikowo
Wiadomości: 4 262
Dot.: zła decyzja?

Związek nie. Ale znajomość tak. Zrobiłam głupotę i uciekłam. Odezwałam się znów po dwu latach.
__________________
Nie wydaję pieniędzy na głupoty (tysięczna para butów NIE JEST głupotą)
Miłośniczka butów wszelakich

Podskakuję z Mel B.
Joga

Jem czekoladę aż uszy mi się trzęsą.
----------------------------
Używasz poprawnie?
'Szlak prowadzi na wschód.'
'Szlag mnie trafia.'
Paszczurek666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 22:25   #7
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: zła decyzja?

Tak, żałuję 2 takich decyzji. No ale cóż, żal po niewczasie a żyć dalej trzeba.'
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-19, 00:27   #8
Jace
Wtajemniczenie
 
Avatar Jace
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 016
Dot.: zła decyzja?

Nie, raczej nie żałuję. Zrywam znajomości tylko w ostateczności i zwykle później się okazuje, że to była dobra decyzja.
Jace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 01:29   #9
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: zła decyzja?

Ja również nie żałuję zerwanych znajomości czy związku, który się rozpadł. Gdy zerwałam znajomość, to miałam ku temu powody, to była właśnie, jak ktoś wspomniał, ostateczność. Była np taka dziewczyna, którą swego czasu robiłam, ale zrobiła się nieznośna, już było widać, że znajomość nie ma sensu. Rozmawiałam, dałam szansę, gdy mówiła, że przestanie się tak wobec mnie zachowywać.. i nic. Zerwałam kontakt ostatecznie. Czasem o niej pomyślę, to chyba normalne, czasem to nawet ciepłe uczucia, bo są też miłe wspomnienia czy tak normalnie czy w snach i wtedy ech.. no trochę smutno mi jest, że to tak się skończyło, ale wiem, że tak musiało być. Kontakt zerwałam dokładnie 2 lata temu..jak ten czas leci. Pamiętam, czasem łapałam się na tym, że chciałam napisać, ale rozum jednak powracał i wiedziałam, że bez sensu Zresztą ona też szczególnie nie zabiegała. Skończyła się ta znajomość i tyle.
A czy facet zrywa i żałuje? Tak, to zależy od okoliczności i nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć Ci na to pytanie. Moim zdaniem, jednak, jeżeli mu zależy, to w porę się ogarnie i to powie.

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2012-07-19 o 01:31
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 08:10   #10
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: zła decyzja?

Nie żałowałam. Nigdy. Nawet jeśli przed rozstaniem (zerwaniem) miałam wątpliwości i mieszane uczucia to im więcej czasu mijało od tego wydarzenia tym bardziej byłam pewna, że dobrze zrobiłam.
Poza tym...uczucia tych, których przestaliśmy kochać zawsze wydają się nam śmieszne i niepotrzebne, więc nie radzę robić sobie zbędnych nadziei i prosić żeby wrócił. Albo czekać.

---------- Dopisano o 09:10 ---------- Poprzedni post napisano o 09:08 ----------

A co do znajomości na zasadzie przyjaźni - nie zrywam ich zbyt pochopnie, staram się wybaczać ludziom ich potknięcia ( sama się potykam) jednak jeśli przekroczą granicę i przestaną być godni zaufania to likwiduję znajomość z dnia na dzień. I nie ma przebacz w takich sytuacjach : zawodzisz = przestajesz istnieć.
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 08:15   #11
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: zła decyzja?

Cytat:
Napisane przez About_Me Pokaż wiadomość
Jak to się mówi "dwa razy się do tej samej rzeki nie wchodzi" i coś w tym jest. Nawet jeśli pomija się dumę i schodzi kolejny raz na dobre to z natury nie wychodzi, zostają żale pamięta się czemu się rozstało, więc chyba lepiej iść przed siebie z świadomością, że się czegoś z tego związku nauczyło.

Heraklit w innym kontekście użył tego stwierdzenia, z tego tez względu w Twoim poście jest ono bez sensu ( tak,maniaczka filozofii, po pół roku studiów filozoficznych).


jeśli to sytuacja czysto hipotetyczna to dlaczego używasz przykładu faceta żałującego zerwania kontaktów z kobietą ?
Osobiście rzadko zdarza mi się żałować swoich decyzji, jeśli jednak podejmuję takową o zerwaniu kontaktów to ma ona solidne podstawy.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-19, 08:17   #12
tacyta
Wtajemniczenie
 
Avatar tacyta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 581
Dot.: zła decyzja?

Cytat:
Napisane przez hania8444 Pokaż wiadomość
czy kiedykolwiek mieliście wątpliwości, ze źle zrobiliście zrywając znajomość? że to był błąd, ze podjęliście taką a nie inną decyzję? myślicie, że facet może żałować, ze zostawił dziewczynę czy raczej małe szanse? Wiem, ze wszystko zalezy od okolicznosci rozstania, ale chciałabym poznać wasze doswiadczenia w tym temacie...znacie kogoś, kto żałował ale męska duma nie pozwalała się odezwac? albo przekonanie, ze raz podjętej decyzji się nie zmienia
Nigdy nie żałowałam moich decyzji o zerwaniu, bo były to decyzje przemyślane i podejmując je, liczyłam się z tym, że powrotów nie będzie.
Przestań się oszukiwać, dziewczyno. Tkwisz w miejscu łudząc się, że były zmieni zdanie i się odezwie. Gdzie Twoja kobieca duma? Naprawdę jesteś w stanie radośnie przyjąć z powrotem kogoś, kto z Tobą zerwał? Szanuj się, bo jak dasz się tak traktować, to staniesz się pogotowiem seksualnym albo wieczną rezerwową.
__________________
Życie jest za krótkie, żeby pić marne wino. Życie jest za krótkie, by miłości dać zginąć. Życie jest za krótkie, żeby się nie spieszyć. Życie, jest za krótkie, by się nim nie cieszyć.
tacyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 08:21   #13
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: zła decyzja?

Cytat:
Napisane przez About_Me Pokaż wiadomość
Jak to się mówi "dwa razy się do tej samej rzeki nie wchodzi" i coś w tym jest. Nawet jeśli pomija się dumę i schodzi kolejny raz na dobre to z natury nie wychodzi, zostają żale pamięta się czemu się rozstało, więc chyba lepiej iść przed siebie z świadomością, że się czegoś z tego związku nauczyło.
Jeśli cytujesz, cytuj dokładnie.
Nie można dwa razy wejść do tej samej rzeki, bo ani człowiek nie będzie taki sam ani rzeka.” W dosłownym znaczeniu powiedzenie to oznacza, że woda, do której weszliśmy za pierwszym razem będzie już inna, gdy wejdziemy do niej ponownie, ponieważ nurt rzeki przyniesie nową.

Nie ma to nic wspólnego z zakazem reaktywacji związku.

Edytowane przez new woman in town
Czas edycji: 2012-07-19 o 08:22
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 08:22   #14
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: zła decyzja?

Cytat:
Napisane przez new woman in town Pokaż wiadomość
Jeśli cytujesz, cytuj dokładnie.
Nie można dwa razy wejść do tej samej rzeki, bo ani człowiek nie będzie taki sam ani rzeka.” W dosłownym znaczeniu powiedzenie to oznacza, że woda, do której weszliśmy za pierwszym razem będzie już inna, gdy wejdziemy do niej ponownie, ponieważ nurt rzeki przyniesie nową.
Nie Platon, a Heraklit.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 08:27   #15
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: zła decyzja?

Cytat:
Napisane przez kisielova Pokaż wiadomość
Nie Platon, a Heraklit.
A tutaj słyszałam/czytałam dwie wersje. Pierwszą, że Heraklit, drugą, że Platon ale jest to błędnie przypisywane Heraklitowi. Więc oszczędziłam sobie.
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 08:27   #16
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: zła decyzja?

Nigdy nie żałowałam.
Ani relacji z jakimkolwiek facetem, ani zrywania znajomości czy przyjaźni. Urywałam kontakt z ludźmi, którzy okazali się po prostu niewarci tego, by nazywać ich przyjaciółmi, więc to żadna strata.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 12:11   #17
kumat
Raczkowanie
 
Avatar kumat
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: z mojego miejsca na ziemi
Wiadomości: 438
Dot.: zła decyzja?

Nie wierzę w tekst :

" nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki "

Przekonałam się o tym kilkanaście lat temu. Z mojej strony wszystko ułożyło się pozytywnie.

Więc nie ma co dawać komuś rad w tym stylu. Każdy związek jest inny.
Wątpliwości były są i będą jeśli człowiek ma czyste sumienie (..)
kumat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 19:08   #18
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: zła decyzja?

Cytat:
Napisane przez hania8444 Pokaż wiadomość
czy kiedykolwiek mieliście wątpliwości, ze źle zrobiliście zrywając znajomość? że to był błąd, ze podjęliście taką a nie inną decyzję? myślicie, że facet może żałować, ze zostawił dziewczynę czy raczej małe szanse? Wiem, ze wszystko zalezy od okolicznosci rozstania, ale chciałabym poznać wasze doswiadczenia w tym temacie...znacie kogoś, kto żałował ale męska duma nie pozwalała się odezwac? albo przekonanie, ze raz podjętej decyzji się nie zmienia

Wg mnie podjęłam super decyzję, szkoda że tak późno. Rozmyślań, czy żałuję nie było, bo poznałam naprawdę fajnego faceta oraz były miał okropny charakter.
Odzywać? Po co?
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:54.