Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4 - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-31, 12:41   #3631
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Mnie dziwią rodzice, którzy chcą, aby tylko dziecko zdało. Nieważne, jak, z jakimi ocenami, byleby był promocja do następnej klasy

Ja: I jak tam w szkole?
Kuzynka/sąsiadka : Dobrze. Zdam.
Ja: Jakie masz oceny na koniec?
Kuzynka/sąsiadka - 2,3 , ale mama/tata/rodzice powiedzieli, że mam tylko zdać - wzruszenie ramionami i zadowolenie.

Kurczę, moja mama siedziała ze mną do ok. 6 kl. do kiedy mogła mi coś wytłumaczyć. I miałam dobre oceny. Czego teraz takie dziecko się uczy? Ujdzie jeszcze, kiedy oboje rodzice pracują, ale matka, która siedzi w domu albo ojciec i nie potrafią dopilnować dziecka?

A Wy jak sądzicie?
Ja nie wiem, czy rodzice są w stanie zmusić szesnastolatka do nauki. On musi sam dojść do tego, że warto czasem zasiąść nad książkami.


Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Siedziałam w LO (!) z dziewczyną, której rodzice byli z tych pytających: "plus czwórka...A dlaczego nie pięć? ile osób w klasie miało piątki?"

nosz kurdę ;/
ja w gimnazjum miałam kolezankę, która się popłakała, gdy dostała 2 ze sprawdzianu i powiedziała, że rodzice ją zabiją za taką ocenę. I w ten sposób podwyższała sobie oceny. Na litość.
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 12:56   #3632
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

A mnie dziwią studenci, którzy nie pracują w wakacje. 3 miesiące to kupa czasu, żeby zarobić chociaż trochę i mieć na własne wydatki. Nie kumam, po prostu nie kumam. I nie rozumiem rodziców, którzy w ogóle dziecka nie nakłaniają do wakacyjnej pracy. Wychowują sobie jakąś ofiarę losu, a nawet przy głupiej pracy za granicą można ulepszyć znajomość języka obcego.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 13:28   #3633
KatriinaFi
Przyczajenie
 
Avatar KatriinaFi
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Mrągowo
Wiadomości: 20
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
A mnie dziwią studenci, którzy nie pracują w wakacje. 3 miesiące to kupa czasu, żeby zarobić chociaż trochę i mieć na własne wydatki. Nie kumam, po prostu nie kumam. I nie rozumiem rodziców, którzy w ogóle dziecka nie nakłaniają do wakacyjnej pracy. Wychowują sobie jakąś ofiarę losu, a nawet przy głupiej pracy za granicą można ulepszyć znajomość języka obcego.

A ja myślałam, że to osobista sprawa każdego Może ktoś miał ciężko rok i chce odpocząć (po to chyba są wakacje)? A może po prostu nie czuje takiej potrzeby, ma zamożnych rodziców? Pominę fakt, że czasem ktoś uczy się daleko od domu i przyjeżdża tam trzy razy w roku.
__________________
W tym roku przeczytałam 1 książkę (rok dopiero się zaczyna )
-

Szalona Amorphistka
Suomi

-
Handball


Edytowane przez KatriinaFi
Czas edycji: 2012-07-31 o 13:30
KatriinaFi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 14:06   #3634
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
Mnie ostatnio dziwi zachowanie teścia. mianowicie NIGDY nie płacą żadnych rachunków w terminie. Oczywiście po kilku dniach dostają wezwanie do zapłaty i wtedy jest wielkie oburzenie, że jak to wezwanie, on zapłaci kiedy zapłaci i im guzik do tego Jakby wielką łaskę robili płacąc rachunki.
Jak go odetną to się uspokoi.

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
A mnie dziwią studenci, którzy nie pracują w wakacje. 3 miesiące to kupa czasu, żeby zarobić chociaż trochę i mieć na własne wydatki. Nie kumam, po prostu nie kumam. I nie rozumiem rodziców, którzy w ogóle dziecka nie nakłaniają do wakacyjnej pracy. Wychowują sobie jakąś ofiarę losu, a nawet przy głupiej pracy za granicą można ulepszyć znajomość języka obcego.
Od pracy to tylko garb rośnie, ja tam żałuję że na studiach pracowałam, to ostatni dzwonek żeby odpocząć. Potem już tyrasz do śmierci.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 14:11   #3635
dziad kalwaryjski
Zadomowienie
 
Avatar dziad kalwaryjski
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 245
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
A mnie dziwią studenci, którzy nie pracują w wakacje. 3 miesiące to kupa czasu, żeby zarobić chociaż trochę i mieć na własne wydatki. Nie kumam, po prostu nie kumam. I nie rozumiem rodziców, którzy w ogóle dziecka nie nakłaniają do wakacyjnej pracy. Wychowują sobie jakąś ofiarę losu, a nawet przy głupiej pracy za granicą można ulepszyć znajomość języka obcego.
Moi rodzice mówią żebym nie pracowała, bo:
- stać nas na to bym nie pracowała
- jeszcze w życiu się narobię,
- doświadczenie zdobyte w pracach wakacyjnych w moim zawodzie mi sie nie przyda
- lepiej odpocząć i korzystać z wakacji skoro mam na to możliwość, bo kiedyś ograniczona urlopem/rodziną nie będę jej miała
- i tak ciężko w moim małym mieście znaleźć porządną pracę, z której byłabym w stanie wyżyć miesiąc, gdyż moi rodzice są zdania, że albo pracuję i normalnie się dokładam do życia, albo nie pracuję i odpoczywam, używam życia studentki.

Więc chyba prosto wykalkulować, że średnio mi się taka wakacyjna praca opłaca
dziad kalwaryjski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 14:22   #3636
Cola_Ola
Zakorzenienie
 
Avatar Cola_Ola
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 429
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez KatriinaFi Pokaż wiadomość
A ja myślałam, że to osobista sprawa każdego Może ktoś miał ciężko rok i chce odpocząć (po to chyba są wakacje)? A może po prostu nie czuje takiej potrzeby, ma zamożnych rodziców? Pominę fakt, że czasem ktoś uczy się daleko od domu i przyjeżdża tam trzy razy w roku.

Zgadzam się. Moi rodzice też nie chcieli żebym pracowała. Jestem wykończona po swoim kierunku i marzę o słodkim leniuchowaniu. A i tak we wrześniu mam jeszcze egzaminy więc niedługo czeka mnie ostre zaukwanie znowu.
__________________
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.

Andrzej Sapkowski – Ostatnie życzenie
Cola_Ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 14:27   #3637
Julie_
Rozeznanie
 
Avatar Julie_
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 645
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
A mnie dziwią studenci, którzy nie pracują w wakacje. 3 miesiące to kupa czasu, żeby zarobić chociaż trochę i mieć na własne wydatki. Nie kumam, po prostu nie kumam. I nie rozumiem rodziców, którzy w ogóle dziecka nie nakłaniają do wakacyjnej pracy. Wychowują sobie jakąś ofiarę losu, a nawet przy głupiej pracy za granicą można ulepszyć znajomość języka obcego.
Przez długi czas też mnie to dziwiło - jak można nie pracować kiedy wydaje się, że dana osoba ma idealne warunki, żeby tę pracę podjąć. Jednak pewnego razu spotkałam się z sytuacją dziewczyny co z przyczyn osobistych musiała zrezygnować z pracy. Wtedy uświadomiłam sobie jak bardzo można niektórych zranić epitetami w stylu - nic nie robiący student czy leniwa osoba. Niekiedy sytuacja rodzinna / zdrowotna potrafi nam uniemożliwić plany łatwe w realizacji.
Julie_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-31, 15:20   #3638
kasieńka:)
Rozeznanie
 
Avatar kasieńka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 655
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
Ja nie wiem, czy rodzice są w stanie zmusić szesnastolatka do nauki. On musi sam dojść do tego, że warto czasem zasiąść nad książkami.




ja w gimnazjum miałam kolezankę, która się popłakała, gdy dostała 2 ze sprawdzianu i powiedziała, że rodzice ją zabiją za taką ocenę. I w ten sposób podwyższała sobie oceny. Na litość.

Na dobrą sprawę, szesnastolatek powinien mieć wyrobiony nawyk "uczenia się", a jeśli rodzice tego nawyku w nim wcześniej nie wyrobili, to, że tak powiem, szkoda i zmuszanie nic nie da.
__________________



kasieńka:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 15:24   #3639
gazowane lody
Zakorzenienie
 
Avatar gazowane lody
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 297
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

ja się w gimnazjum popłakałam jak dostałam 3 ..
ale to dlatego że w podstawówce miałam same 5 i od święta 4 a świadectwa średnia powyżej 4,5 i mi było przykro.. a ne dlatego że się bałam taty
__________________
pisze się:
wg - według
wgl - w ogóle

Udowodniłam samej sobie, że się da!
75kg-62,5
kg


Takie tam przemyślenia
gazowane lody jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 15:26   #3640
rickybobby
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 658
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
A mnie dziwią studenci, którzy nie pracują w wakacje. 3 miesiące to kupa czasu, żeby zarobić chociaż trochę i mieć na własne wydatki. Nie kumam, po prostu nie kumam. I nie rozumiem rodziców, którzy w ogóle dziecka nie nakłaniają do wakacyjnej pracy. Wychowują sobie jakąś ofiarę losu, a nawet przy głupiej pracy za granicą można ulepszyć znajomość języka obcego.
Ponad dwudziestoletniej osoby juz sie nie wychowuje,chyba że rzeczywiscie jest ofiarą losu,która trzeba kierować...

Oprócz argumentu,który podało juz pare dziewczyn,że ktos chce odpocząć/nie ma finansowej potrzeby,jest jeszcze to ,że mnóstwo studentów pracuje dorywczo i sie uczy dziennie.Wtedy wakacyjny odpoczynek i odprężenie jest tym bardziej wyczekiwane.
rickybobby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 15:36   #3641
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez kasieńka:) Pokaż wiadomość
Na dobrą sprawę, szesnastolatek powinien mieć wyrobiony nawyk "uczenia się", a jeśli rodzice tego nawyku w nim wcześniej nie wyrobili, to, że tak powiem, szkoda i zmuszanie nic nie da.
Mnóstwo osób zaczyna dopiero wyrabiać sobie ten nawyk w liceum - większość dzieci w podstawówce nie miała problemów z ocenami, podobnie w gimnazjum, przyszli do 'lepszego' lo bo byli zdolni a tu BAM!, trzeba się uczyć (tak to było u mnie, niektórym wyszło na dobre, niektórzy ledwo skończyli aczkolwiek z nienajgorzej napisaną maturą mimo wszystko).

Za to zawsze dziwiło mnie zwalanie złych ocen na nauczycieli. Byli tacy co przed postawieniem piątki bronili się jak mogli i co jakiś czas złośliwie ocenili (tru story), ale ci co notorycznie narzekali to zazwyczaj kuleli ze wszystkiego...
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-31, 16:17   #3642
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Zdziwiło mnie dzisiaj zachowanie urzędniczki - byliśmy z TŻ'em w urzędzie załatwić pewną sprawę i jak pani usłyszała, że TŻ jest nauczycielem (jakoś tak w rozmowie wyszło) to pomruczała coś pod nosem, a potem głośno stwierdziła, że nauczyciele to największa zakała ludzkości. I powtórzyła to jeszcze kilka razy. Zagotowało się w nas i pierwsza myśl, która przyszła do głowy to "To może poprzerzucamy się teraz dowcipami na temat urzędników?", ale nic nie powiedzieliśmy, żeby nie wdawać się w niepotrzebne przepychanki.
Ja też mam niezbyt fajne doświadczenia jeśli chodzi o urzędników państwowych, ale nie twierdzę, że wszyscy są tacy sami.
Przyznam, że nie spodziewałam się tego po tej kobiecie, bo miałam już nią kontakt kilka razy i zawsze wydawała mi się fajną babką.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 16:26   #3643
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Zdziwiło mnie dzisiaj zachowanie urzędniczki - byliśmy z TŻ'em w urzędzie załatwić pewną sprawę i jak pani usłyszała, że TŻ jest nauczycielem (jakoś tak w rozmowie wyszło) to pomruczała coś pod nosem, a potem głośno stwierdziła, że nauczyciele to największa zakała ludzkości. I powtórzyła to jeszcze kilka razy. Zagotowało się w nas i pierwsza myśl, która przyszła do głowy to "To może poprzerzucamy się teraz dowcipami na temat urzędników?", ale nic nie powiedzieliśmy, żeby nie wdawać się w niepotrzebne przepychanki.
Ja też mam niezbyt fajne doświadczenia jeśli chodzi o urzędników państwowych, ale nie twierdzę, że wszyscy są tacy sami.
Przyznam, że nie spodziewałam się tego po tej kobiecie, bo miałam już nią kontakt kilka razy i zawsze wydawała mi się fajną babką.
może miała złe wspomnienia związane ze szkołą?
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 16:28   #3644
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
A mnie dziwią studenci, którzy nie pracują w wakacje. 3 miesiące to kupa czasu, żeby zarobić chociaż trochę i mieć na własne wydatki. Nie kumam, po prostu nie kumam. I nie rozumiem rodziców, którzy w ogóle dziecka nie nakłaniają do wakacyjnej pracy. Wychowują sobie jakąś ofiarę losu, a nawet przy głupiej pracy za granicą można ulepszyć znajomość języka obcego.
Na studiach nigdy nie pracowałam w wakacje. Przecież to są wakacje Człowiek zdąży się napracować, a okres nauki to niestety jedyny czas, gdy większość może tyle czasu odetchnąć, więc szczęśliwi, ktorzy nie idą do roboty. A argument o obcym języku totalnie z czapy- przecież na wakacyjnym wyjeździe za granicę w celu grzania tyłka też można się pouczyć. Myślisz, że ktoś, kto np. zapitala 12 godzin dziennie w tulipanach, czy fabryce, nagada się więcej, niż ten, ktory grzeje tyłek? Jak ktoś chce się uczyć, to nauczy się nawet sam z samouczka. Moim zdaniem pracowanie (również nauka) również w wakacje, nie z konieczności, a checi, to pracoholizm


A co do ocen, to powiem od drugiej strony, czyli z punktu widzenia nauczyciela- wpieniają mnie rodzice, którzy przyłażą wymuszać lepsze oceny na semestr. Wygrała parka, która prawie mnie pobiła po semestrze zimowym, wrzeszcząc, że ich córka ma same 5, jedną 4 i jak ja śmiałam dać jej 3, przecież widzę po innych przedmiotach, że to wzorowa uczennica. A co mnie obchodzi, że ma 5 z przyrody? Darli się i z każdej strony próbowali mnie przekonać, uzywając naprawdę śmiesznych argumentów np. że tata dziewczynki robi doktorat, więc ona nie jest głupa (mają wspólną głowę chyba).I oczywiście córeczka jest genialna, wspaniała, a ja podła i po prostu się uwzięłam, zazdroszczę, czy Bóg wie co jeszcze. Żeby było śmiesznie- dziewczynka spokojna, nigdy o niej źle nie pomyślałam, w życiu nie pomyślałabym, że ma takich rodziców.
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 16:38   #3645
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
może miała złe wspomnienia związane ze szkołą?
Ja też nie przepadami za urzędnikami, ale żadnemu nie powiem, że wszyscy urzędnicy to darmozjady i powinno być ich o połowę mniej

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
A co do ocen, to powiem od drugiej strony, czyli z punktu widzenia nauczyciela- wpieniają mnie rodzice, którzy przyłażą wymuszać lepsze oceny na semestr. Wygrała parka, która prawie mnie pobiła po semestrze zimowym, wrzeszcząc, że ich córka ma same 5, jedną 4 i jak ja śmiałam dać jej 3, przecież widzę po innych przedmiotach, że to wzorowa uczennica. A co mnie obchodzi, że ma 5 z przyrody? Darli się i z każdej strony próbowali mnie przekonać, uzywając naprawdę śmiesznych argumentów np. że tata dziewczynki robi doktorat, więc ona nie jest głupa (mają wspólną głowę chyba).I oczywiście córeczka jest genialna, wspaniała, a ja podła i po prostu się uwzięłam, zazdroszczę, czy Bóg wie co jeszcze. Żeby było śmiesznie- dziewczynka spokojna, nigdy o niej źle nie pomyślałam, w życiu nie pomyślałabym, że ma takich rodziców.
Ile ja się nasłuchałam na ten temat od TŻ'a
Zresztą sama miałam taką koleżankę w podstawówce i w liceum, której rodzice przychodzili do nauczycieli, żeby wybłagać wyższą ocenę, no bo ona tyle się uczyła i w ogóle
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 16:42   #3646
aalexandria
Raczkowanie
 
Avatar aalexandria
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 132
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Co do pracowania we wakacji, to można przecież znaleźć jakiś ciekawy staż związany studiami. ;-) Nie musi to być koniecznie fabryka czy zbieranie tulipanów. Poza tym, nabiera się jakiegoś doświadczenia, można poznać politykę firmy, a w ostatnich latach studiów firma może zaoferować pełen etat.
Teraz, kiedy to w każdym ogłoszeniu o pracę wymagane jest doświadczenie, to ważne by nie być już "początkującym" na rynku pracy, a przecież praktyka na studiach jest niewystarczająca. ;-)
__________________
Do studiów...


- What kind of diet book are you looking for?
- Something with a title like How to Lose That Baby Fat by Sitting On Your Ass.


SINGIELKI PRAWDZIWIE Z WYBORU
aalexandria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 16:44   #3647
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez Julie_ Pokaż wiadomość
Przez długi czas też mnie to dziwiło - jak można nie pracować kiedy wydaje się, że dana osoba ma idealne warunki, żeby tę pracę podjąć. Jednak pewnego razu spotkałam się z sytuacją dziewczyny co z przyczyn osobistych musiała zrezygnować z pracy. Wtedy uświadomiłam sobie jak bardzo można niektórych zranić epitetami w stylu - nic nie robiący student czy leniwa osoba. Niekiedy sytuacja rodzinna / zdrowotna potrafi nam uniemożliwić plany łatwe w realizacji.
Takich przypadkow nie uwzglednialam w swojej wypowiedzi, to oczywiste, ze jak ktos ma trudna sytuacje, to nie pracuje i tyle. Ale jesli ktos zwyczajnie obija dupsko w domu, narzeka na brak kasy, daleko od znajomych, nie ma za co pojechac np. nad morze itp., to dla mnie to jest dziwne i tyle. Mozna zakasac rekawy i isc do pracy, a nie siedziec i narzekac, ze nic w telewizji nie ma, a na wizazu sezon ogorkowy :

aalexandria ma w 100% racje, nawet warto czasem robic darmowe praktyki, nawet jak to w tym momencie jest zupelnie nieoplacalne. Za to po studiach zwieksza sie szanse na dostanie pracy.

Impersona, czasem trzeba miec za co grzac tylek za granica, nie wszyscy dostaja od rodzicow ekstra dwa tysie na wyjazd

Edytowane przez agniesikk
Czas edycji: 2012-07-31 o 16:46
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 16:55   #3648
BioIvO
Zakorzenienie
 
Avatar BioIvO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 533
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
A co do ocen, to powiem od drugiej strony, czyli z punktu widzenia nauczyciela- wpieniają mnie rodzice, którzy przyłażą wymuszać lepsze oceny na semestr. Wygrała parka, która prawie mnie pobiła po semestrze zimowym, wrzeszcząc, że ich córka ma same 5, jedną 4 i jak ja śmiałam dać jej 3, przecież widzę po innych przedmiotach, że to wzorowa uczennica.
.
Jeszcze bardziej dziwi mnie fakt, że nauczyciele naprawdę dają sie wmanipulować w dobre opinie, porządne rodziny itp. I podwyższają oceny, żeby nie psuć średniej. Każdy uczeń miał takie same sznase na sprawdzianach i wtedy powinien sie wykazywać, a nie gdy rodzice przyjdą do nauczyciela.
__________________

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)


Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 17:04   #3649
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość


Kurczę, moja mama siedziała ze mną do ok. 6 kl. do kiedy mogła mi coś wytłumaczyć. I miałam dobre oceny. Czego teraz takie dziecko się uczy? Ujdzie jeszcze, kiedy oboje rodzice pracują, ale matka, która siedzi w domu albo ojciec i nie potrafią dopilnować dziecka?

A Wy jak sądzicie?
moi rodzice w ogóle nie zauważyli jak doszłam do matury, tej też nie poczuli w domu, a studia - już poza domem. Nigdy mi nie pomagali w nauce, ja nigdy o to nie prosiłam, choć czasami, szczególnie w młodszych klasach to nawet chciałam, żeby ze mną "poślęczeli", bo koleżanki tak miały Rodzice nie pytali o oceny, nie wymagali, nie krytykowali. I też miałam dobre, a właściwie bardzo dobre oceny. Różnie bywa W stosunku do swojego dziecka chciałabym znaleźć jakiś złoty środek..
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-31, 17:04   #3650
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
A co do ocen, to powiem od drugiej strony, czyli z punktu widzenia nauczyciela- wpieniają mnie rodzice, którzy przyłażą wymuszać lepsze oceny na semestr. Wygrała parka, która prawie mnie pobiła po semestrze zimowym, wrzeszcząc, że ich córka ma same 5, jedną 4 i jak ja śmiałam dać jej 3, przecież widzę po innych przedmiotach, że to wzorowa uczennica. A co mnie obchodzi, że ma 5 z przyrody? Darli się i z każdej strony próbowali mnie przekonać, uzywając naprawdę śmiesznych argumentów np. że tata dziewczynki robi doktorat, więc ona nie jest głupa (mają wspólną głowę chyba).I oczywiście córeczka jest genialna, wspaniała, a ja podła i po prostu się uwzięłam, zazdroszczę, czy Bóg wie co jeszcze. Żeby było śmiesznie- dziewczynka spokojna, nigdy o niej źle nie pomyślałam, w życiu nie pomyślałabym, że ma takich rodziców.
ja tak dodam jeszcze z tej pierwszej strony:P pamietam nauzycieli ktorzy przywystawianiu ocen (np komus wychodzilo 3) pytali czy bedziesz mial jeszce jakies 3? jesli mowil ze tak to nauczyciel na to : "aaa to Ci nie zaszkodzi i bach ta troje, a komus innemu w takiej samej sytuacji, kiedy bylaby to jego jedyna 3 podwyzszal na 4.. pare rzu sie z tym spotkalam i uwazam za mega niesprawiedliwe
new_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 17:09   #3651
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Dziwi mnie ludzka zdolność do nadinterpretacji (granicząca z matołectwem).

Byłam dziś na rozprawie, na której facet utrzymywał, że wydany wcześniej wyrok skazujący (za jego znęcanie się nad żoną) jest "niesłuszny" (oczywiście). I że sam sąd go po skazaniu namawiał do wniesienia apelacji.

Po prostu po odczytaniu tego wyroku sąd go standardowo pouczył o prawie do wniesienia apelacji... A ten stwierdził, że sąd go namawiał tym do wniesienia odwołania... No rany boskie. I jeszcze gość wykształcony, mający swoją firmę. Naprawdę nie ogarniam dzisiejszego dnia, jest za dziwny.
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 17:13   #3652
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez aalexandria Pokaż wiadomość
Co do pracowania we wakacji, to można przecież znaleźć jakiś ciekawy staż związany studiami. ;-) Nie musi to być koniecznie fabryka czy zbieranie tulipanów. Poza tym, nabiera się jakiegoś doświadczenia, można poznać politykę firmy, a w ostatnich latach studiów firma może zaoferować pełen etat.
Teraz, kiedy to w każdym ogłoszeniu o pracę wymagane jest doświadczenie, to ważne by nie być już "początkującym" na rynku pracy, a przecież praktyka na studiach jest niewystarczająca. ;-)
Ale człowiek tego doświadczenia zdąży złapać. Nie mówię, że staże są złe, jak ktoś chce, to proszę bardzo, ale to żaden mus. Są takie zawody, że staże nic nie dają, nie są potrzebne. Tzn. dają doświadczenie, ale to samo dadzą też pierwsze lata pracy, więc po co skracać sobie wolność? Są zawody, gdzie osoba kończąca studia jest na miarę złota, firma ma gdzieś, że miała staż, bo i tak uczy wszystkiego od podstaw. Zależy jakie kto studia wybiera

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
Impersona, czasem trzeba miec za co grzac tylek za granica, nie wszyscy dostaja od rodzicow ekstra dwa tysie na wyjazd
A czytałaś dokładnie mój post? Napisałam, że jeśli z konieczności ktoś nie musi pracować, to jeśli nie ma ochoty, to nie widzę powodu, żeby musiał. Jak można w ogóle go oceniać? Widocznie nie musi i już. Nie, niech idzie do pracy, żeby tym, których nie stać na wakacje lub muszą łapać doświadczenie, bo inaczej nie dostaną pracy, ulżyło. Dla mnie to coś na zasadzie psa ogrodnika.

Cytat:
Napisane przez BioIvO Pokaż wiadomość
Jeszcze bardziej dziwi mnie fakt, że nauczyciele naprawdę dają sie wmanipulować w dobre opinie, porządne rodziny itp. I podwyższają oceny, żeby nie psuć średniej. Każdy uczeń miał takie same sznase na sprawdzianach i wtedy powinien sie wykazywać, a nie gdy rodzice przyjdą do nauczyciela.
Niestety takie czasy nastały, że w szkole często rządzą rodzice, tyczy się to zwłaszcza szkół ponadpodstawowych- mamy niż, szkoły walczą o uczniów i chcą sie przypodobać rodzicom. Do tego rodzice bywają naprawdę bezkrytyczni w stosunku do dzieci, potrafią naprawdę robić dziwne akcje. W klasie mojego syna grupka rodziców wymyśliła sobie, że anglistka jest do d*** (nie prawda) no i poszli do dyrektorki. Najprawdopodobniej od września dzieci dostaną inną :/

---------- Dopisano o 17:13 ---------- Poprzedni post napisano o 17:10 ----------

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
ja tak dodam jeszcze z tej pierwszej strony:P pamietam nauzycieli ktorzy przywystawianiu ocen (np komus wychodzilo 3) pytali czy bedziesz mial jeszce jakies 3? jesli mowil ze tak to nauczyciel na to : "aaa to Ci nie zaszkodzi i bach ta troje, a komus innemu w takiej samej sytuacji, kiedy bylaby to jego jedyna 3 podwyzszal na 4.. pare rzu sie z tym spotkalam i uwazam za mega niesprawiedliwe
Masz rację, to bardzo głupie Powtórzę- dlaczego polonistkę ma obchodzić ocena z przyrody? Oceniam za pracę na moich lekcjach, a nie za całokształt twórczości
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 17:27   #3653
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
A czytałaś dokładnie mój post? Napisałam, że jeśli z konieczności ktoś nie musi pracować, to jeśli nie ma ochoty, to nie widzę powodu, żeby musiał. Jak można w ogóle go oceniać? Widocznie nie musi i już. Nie, niech idzie do pracy, żeby tym, których nie stać na wakacje lub muszą łapać doświadczenie, bo inaczej nie dostaną pracy, ulżyło. Dla mnie to coś na zasadzie psa ogrodnika.
A czemu Ty sie tak oburzasz, bo nie bardzo rozumiem? Ja tylko napisalam, dlaczego z kolei Twoj argument jest dla mnie "z czapy" (btw. jakie okreslenie...) Zauwaz, ze nie oceniam nikogo pt. "leniwiec" itp. Po prostu dziwi mnie, jak mozna narzekac na brak kasy i nie pracowac Wielu jest studentow w takiej sytuacji, ktorzy lataja w jednych portkach przez caly rok akademicki, a w wakacje siedza w domu i przesiaduja na stronach typu serialeonline itp., bo tak sa zmeczeni po calym roku. Nie oni jedni, zreszta pracowac mozna np. tylko przez miesiac, a potem dwa miesiace odpoczywac w domu czy tam uczyc sie do poprawek. A jak sa studenci, ktorzy maja praktyki np. w szpitalu i nie ma, ze nie chca czy chca? Musza to zrobic i jakos maja mniej wakacji niz studenci innych kierunkow, a zyja.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 18:36   #3654
Harakiri
Rozeznanie
 
Avatar Harakiri
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Belgia
Wiadomości: 742
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
A mnie dziwią studenci, którzy nie pracują w wakacje. 3 miesiące to kupa czasu, żeby zarobić chociaż trochę i mieć na własne wydatki. Nie kumam, po prostu nie kumam. I nie rozumiem rodziców, którzy w ogóle dziecka nie nakłaniają do wakacyjnej pracy. Wychowują sobie jakąś ofiarę losu, a nawet przy głupiej pracy za granicą można ulepszyć znajomość języka obcego.
Jakbym miała bogatych rodziców którzy by mi na wszystko kase dawali to też bym nie pracowała :P
Harakiri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 19:27   #3655
Nigella damascena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 381
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Ja akurat pracowałam, bo potrzebowałam kasy, ale dziwi mnie takie wtrącanie się do tego , czy ktoś pracuje czy nie. Jego sprawa, jego problem . Jakbym miała komfortową sytuację , to wolałabym wypoczywać w czasie wakacji. U mnie w pracy właśnie była taka dziewczyna, która uważała się za nie wiadomo kogo, bo ona pracowała i jednocześnie studiowała, przy okazji jechała równo po osobach z jej rodziny, które nie były nigdzie zatrudnione w czasie studiów. Słabe to było, naprawdę.
Nigella damascena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 19:41   #3656
Cola_Ola
Zakorzenienie
 
Avatar Cola_Ola
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 429
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Moja sesja trwała do końca czerwca. W lipcu odpoczywałam, przyznaje się, leniuchowałam, jeździłam nad jezioro, spotykałam się ze znajomymi. A od sierpnia muszę zacząć naukę by zdać egzaminy we wrześniu. Jeszcze mam praktyki we wrześniu, w szkole. Może to samolubne, egoistyczne, ale chyba musiałabym spaść ze schodów żeby jeszcze szukać pracy.
__________________
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.

Andrzej Sapkowski – Ostatnie życzenie
Cola_Ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 20:09   #3657
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez kasieńka:) Pokaż wiadomość
Na dobrą sprawę, szesnastolatek powinien mieć wyrobiony nawyk "uczenia się", a jeśli rodzice tego nawyku w nim wcześniej nie wyrobili, to, że tak powiem, szkoda i zmuszanie nic nie da.

przepraszam, a jak się ten nawyk wyrabia

moi rodzice w życiu mi nie sprawdzali zeszytów, czy coś mam zadane, nie odpytywali mnie nigdy rodzice powiedzieli mi kiedyś :" to ty chodzisz do szkoły, ton są twoje zadania, my ci ich sprawdzać nie będziemy. Jak nie odrobisz, to ty dostaniesz 1 i ty się będziesz wstydzić"

i śmieszą mnie rodzice, co się cackają z dzieciakami, zeszyty im sprawdzają, pakują im książki do tornistra.

Dobrze, ze kupy z nimi nie chodzą robić
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 20:13   #3658
aalexandria
Raczkowanie
 
Avatar aalexandria
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 132
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Ale człowiek tego doświadczenia zdąży złapać. Nie mówię, że staże są złe, jak ktoś chce, to proszę bardzo, ale to żaden mus. Są takie zawody, że staże nic nie dają, nie są potrzebne. Tzn. dają doświadczenie, ale to samo dadzą też pierwsze lata pracy, więc po co skracać sobie wolność? Są zawody, gdzie osoba kończąca studia jest na miarę złota, firma ma gdzieś, że miała staż, bo i tak uczy wszystkiego od podstaw. Zależy jakie kto studia wybiera
Impersona, ale na studiach jest to bardziej na luzie. Poza tym człowiek wraz z teorią, może zgłębić dany temat w praktyce. Co to np. za zarządzanie, kiedy tylko opowiada się o tym, a nie robi. Tak jak agnesikk napisała, nie trzeba też pracować przez całe wakacje, ale miesiąc, dwa jak się spodoba. ;-) Taki absolwent na starcie może później otrzymać lepszą posadę i lepszą płacę (true story). Nie rozumiem co skraca w tym wolność?
Argument "jeszcze się napracujemy" działa na mnie tak samo jak "wyśpimy się w trumnie" - nie trafia do mnie.
__________________
Do studiów...


- What kind of diet book are you looking for?
- Something with a title like How to Lose That Baby Fat by Sitting On Your Ass.


SINGIELKI PRAWDZIWIE Z WYBORU
aalexandria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 20:14   #3659
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość

i śmieszą mnie rodzice, co się cackają z dzieciakami, zeszyty im sprawdzają, pakują im książki do tornistra.

Dobrze, ze kupy z nimi nie chodzą robić
znam też takich, którzy swoim pociechom czytają na głos lektury, bo inaczej dziecko samo się za czytanie nie zabierze, a w efekcie nie zaliczy lektury...
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 20:26   #3660
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
i śmieszą mnie rodzice, co się cackają z dzieciakami, zeszyty im sprawdzają, pakują im książki do tornistra.
Mnie też, tak samo jak wymaganie najwyższych ocen, kiedy dziecko nie ma predyspozycji do danego przedmiotu. A potem takie dzieci zaczynają płakać na lekcji, kiedy dostaną dwójkę, bo co rodzice powiedzą. Każdy powinien uczyć się dla siebie, łaski nikomu nie robi. Powinno się zachęcać do nauki, a nie czepiać o to, że humanista nie rozumie fizyki, a ścisłowiec nie pisze poematów.
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:17.