Ból w piersi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-03, 11:34   #1
kasiuniaa93
Raczkowanie
 
Avatar kasiuniaa93
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 79
Question

Ból w piersi


Witam,
Od kilku dni czuje delikatny, ból, klucie w prawej piersi, ze strony wewnętrznej. Czasami mocniej promieniuje aż do sutka. Niestety, nie badam sobie często piersi, więc trudno, mi wyczuć czy pojawiła się jakaś zmiana. Bóle piersi, mam zawsze przed miesiączką, ale teraz już jestem tydzień po więc na pewno nie od tego. Jak ścisnę "grudkę" w tym miejscu, czuję mocniejszy ból. Mam dopiero 19 lat, więc prawdopodobieństwo guza czy nowotworu jest raczej znikome. Piersi już dawno przestały mi rosnąć, jednak mam dość spory biust i praktycznie zawsze śpię na brzuchu. Nie chce panikować, ale trochę mnie to martwi.

Miała któraś z was podobny problem? Do jakiego lekarza się najpierw wybrać ogólnego, czy prosto do ginekologa?
kasiuniaa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 12:17   #2
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: Ból w piersi

Ja byłam u chirurga, który specjalizuje się w wszelakiego rodzaju zmianach na piersiach, cuzestncizy w akcjach badań itp itd. Więc może tez odnajdz takowego w swoi miescie? I nie ma powiedziane, ze w młodym wieku nie możesz mieć żadnych guzów czy czegoś w tym stylu. Ja rok temu przed maturą miałam wykrytego guza, a w trakcie wakacji miałam operację, skonczyło sie dobrze, bo wykryłam to bardzo szybko, dzieki regularnym badaniom. Dlatego jak najprędzej radze pedzic do lekarza
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 12:43   #3
kasiuniaa93
Raczkowanie
 
Avatar kasiuniaa93
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 79
Dot.: Ból w piersi

Cytat:
Napisane przez ghana Pokaż wiadomość
Ja byłam u chirurga, który specjalizuje się w wszelakiego rodzaju zmianach na piersiach, cuzestncizy w akcjach badań itp itd. Więc może tez odnajdz takowego w swoi miescie? I nie ma powiedziane, ze w młodym wieku nie możesz mieć żadnych guzów czy czegoś w tym stylu. Ja rok temu przed maturą miałam wykrytego guza, a w trakcie wakacji miałam operację, skonczyło sie dobrze, bo wykryłam to bardzo szybko, dzieki regularnym badaniom. Dlatego jak najprędzej radze pedzic do lekarza
Dziękuję za odpowiedź, u mnie w mieście raczej takiego chirurga nie będzie, gdyż jest dość mała mieścina, rozmawiałam z mamą na ten temat i mówiła mi żebym nie panikowała, bo ona też myślała, że ma guzek w piersi, a to była jakaś zmiana przy kanałach mlekowych(?) czy jakoś tak. Moja lekarka rodzinna wraca w poniedziałek z urlopu, więc chyba najpierw się do niej wybiorę, zobaczę co powie
kasiuniaa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 14:01   #4
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: Ból w piersi

Cytat:
Napisane przez kasiuniaa93 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź, u mnie w mieście raczej takiego chirurga nie będzie, gdyż jest dość mała mieścina, rozmawiałam z mamą na ten temat i mówiła mi żebym nie panikowała, bo ona też myślała, że ma guzek w piersi, a to była jakaś zmiana przy kanałach mlekowych(?) czy jakoś tak. Moja lekarka rodzinna wraca w poniedziałek z urlopu, więc chyba najpierw się do niej wybiorę, zobaczę co powie
lepiej to jednak sprawdzic i spac spokojnie. mnie tez tak pocieszaly koelzanki nim poszla do lekarza, ale w moim rpzypadku tak kolorowo nie bylo. oczywiscie zycze Ci zdrowia i zeby wsytzsko bylo ok
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 22:28   #5
kasiuniaa93
Raczkowanie
 
Avatar kasiuniaa93
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 79
Dot.: Ból w piersi

Cytat:
Napisane przez ghana Pokaż wiadomość
lepiej to jednak sprawdzic i spac spokojnie. mnie tez tak pocieszaly koelzanki nim poszla do lekarza, ale w moim rpzypadku tak kolorowo nie bylo. oczywiscie zycze Ci zdrowia i zeby wsytzsko bylo ok
Wiem, strasznie się jednak boje. Już 2 dzień spać nie mogę ;(
Dziękuje
kasiuniaa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:21.