Niemcy II :) - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-08, 15:03   #4891
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomości: 874
Dot.: Niemcy II :)

U mnie do żółtych worków można wyrzucać opakowania po kosmetykach i środkach czystości, opakowania po margarynie, jogurtach, skrzynki od owoców, folię, plastikowe torby. Natomiast nie można: kartonów po mleku i sokach, metali, puszek, papieru, plastikowych zabawek, wieszaków itd.
Worki do nabycia za free w Rathausie, Stadtwerke.

Mam dziewczyny kod zniżkowy H&M do wykorzystania w online-shop, 25% na jedną rzecz, chce któraś? Chętnie oddam
__________________
'Nauczyć się czegoś można wszędzie. Dlaczego więc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-08, 15:13   #4892
amigagdynia
Rozeznanie
 
Avatar amigagdynia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: De Hassmersheim
Wiadomości: 509
GG do amigagdynia Send a message via Skype™ to amigagdynia
Dot.: Niemcy II :)

Podpaski, pampersy tampony do resztek i resztki organiczne oraz podarte gacie, skarpety(czarny kubel), puszki wszelkie plastikowe i foliowe przedmioty (do zoltego worka), papier(niebieski kubel), szklo do kontenerow ze szklem, baterie do kontenera z niebezpiecznymi odpadami, a ciuchy do kontenerow z krzyzem bodajrze.
W niemczech segregacja smieci to obowiazek i mozna zaplacic po pierwsze wysoka kare za nieprzestrzeganie po drugie moga nie przyjezdzac po smieci. Uwazam ze jest to bardzo dobre. W Polsce smietniska rozrastaja sie z dnia na dzien. Niedlugo bedziemy mieszkali i budowali sie na toksycznych gruntach. Dbajmy o srodowisko
__________________
Yves Rocher
Zabierzcie mi to a
Bloguje http://zakochanawmazidlach.blogspot.de/
amigagdynia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-08, 15:31   #4893
lucy_lucy
Przyczajenie
 
Avatar lucy_lucy
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 28
GG do lucy_lucy
Dot.: Niemcy II :)

Śmieci z kibelka idą u nas do tego żółtego wora. Nie wymyśliłam lepszej opcji szczególnie, że to głównie moje śmieci
Segregowanie jest isotne bo tak jak któraś wyżej pisała - czasem nie zabierają worków jak widzą, że jest tam coś czego nie powinno być.
Na naszej wsi nie ma kontenerów na szkło i jak sie nazbiera to wywozimy do najbliższego, więc nie do końca fajnie to jest tu zorganizowane. Natomiast same worki można wziąć w Famili w pukcie informacyjnym na galerii handlowej, albo właśnie w urzędzie.
A! i znalazłam ser biały prawie taki jak w polsce. Pakowany inaczej więc miałam wątpliwości, szczególnie, że od niemców słyszałam, że oni nie używają, ale wzięłam i jest!
Jutro pierogi
__________________
http://www.rossnet.pl/konkursy/konku...5-ef49c4b3fdc0
Prosze o pomoc. Mam szanse na rower

"... jak parasol, kiedy leje z nieba... tak ja kocham Cię!..."
_________________________ ________
24.08.2009 - zaręczyny
lucy_lucy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-08, 15:34   #4894
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez lucy_lucy Pokaż wiadomość
Śmieci z kibelka idą u nas do tego żółtego wora. Nie wymyśliłam lepszej opcji szczególnie, że to głównie moje śmieci
Segregowanie jest isotne bo tak jak któraś wyżej pisała - czasem nie zabierają worków jak widzą, że jest tam coś czego nie powinno być.
Na naszej wsi nie ma kontenerów na szkło i jak sie nazbiera to wywozimy do najbliższego, więc nie do końca fajnie to jest tu zorganizowane. Natomiast same worki można wziąć w Famili w pukcie informacyjnym na galerii handlowej, albo właśnie w urzędzie.
A! i znalazłam ser biały prawie taki jak w polsce. Pakowany inaczej więc miałam wątpliwości, szczególnie, że od niemców słyszałam, że oni nie używają, ale wzięłam i jest!
Jutro pierogi
Ja ofkors mam pytanie co do sera. Jak się nazywa? Jak pakowany? Gdzie kupiłaś? Ja nie mogę znaleźć, z też chcę pierogiiiii. Nie chce mi się jechać godzinę do Fra i z powrotem po ser, może i u mnie na wsi będzie
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-08, 16:03   #4895
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
serio az tak wnikaja w te smieci ze moglibyscie miec problemy gdyby sie kapli ze to od was??

a jak tz wyrzuci smieci w firmie to nie wiadomo ze to wasze? skoro tz jest wlascicielem? czy moze firmy maja jakies inne przepisy i mozna nie segregowac?? absolutnie sie nie czepiam tylko poprostu tak mnie to zainteresowalo...

mnie tez srednio sie chce segregowac tzn nie mamy za bardzo miejsca w kuchni by wstawic tam nie wiem ile smietniczkow... z kazda rzecza tez na dwor nie bede biegac bo mieszkamy w mini bloczku (6 mieszkan) i nie mamy swoich kontenerow tylko zbiorowe wiec nie mam mozliwosci sobie tam czegos zorganizowac i zbierac

ale tak jakos wkrecilam sie dzis w temat i zastanawiam sie jak by to zorganizowac... czyli musialabym miec pojemnik na plastiki i metale (te zolte worki), jeden pojemnik na odpady organiczne, zbierac gdzies gazety i to do papierow... szklo osobno... a gdzie takie rzeczy jak jakies zuzyte podpadki, waciki, tampony itp?? czyli smieci z kibelka? w sumie jakby to dobrze rozplanowac to segregowanie nie jest takie zle i tak juz sie nauczylam segregowac butelki bo za nie placa
Nie no bez przesady , mieszkam w podobnym domu do ciebie i tez mamy tony kolo domu. mamy ziolta i czarna tone, kiedys mielismy jeszcze bio na odpady ogrodowe, ale nasza Vermiterka odmowila.
takie smieci o ktorych piszezs czyli podpaski itp wyrzucam do czarnego kosza. Mam w kuchni dwa kosze jeden na wlasnie bio odpadki i wszelkiergo rodzaju podpaski itp, bo to idzie do spalenia. I kosz na zolta tone. Kolo komputera mam duzy kosz na papier, ktory zabieraja co 2 tyg spod domu, ale my juz dawno nie wystawiamy bo chlop wywozi na Recyklinghof. W kuchni mam tez kosz wiklinowy w ktory wrzucam szklo i tez wywozimy na Hof, bo po co mam isc na poczatek ulicy i wrzucic do pojemnikow jak chlop przy okazji zabierze z papierem. Inaczej bym wynosila do pojemnikow.
I zeby nie bylo ze miejsca nie masz. Pod szafka ze zlewem zmieszcza sie spokojnie 2 kosze, a jak nic tam nie masz to nawet trzy. ja trzymam jeszcze pojemnik z ziemniakami, chemie, ale jak bym trzymala to w innej szafce to moglabym miec tam trzy kosze.


I wezcie pod uwage ze kazdy Land ma inne przepisy. W Karsruhe gdzie moja tesciowa pracowala, podpaski i pieluchy sa wyrzucane do oddzielnej tony, czego u nas np nie ma. Kazdy niech segreguje tak jak u niego jest i nie ma problemow

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2012-08-08 o 16:04
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-08, 18:28   #4896
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
i tak juz sie nauczylam segregowac butelki bo za nie placa
raczej zwracaja Ci pieniadze,ktore zaplacilas za butelki przy zakupie
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-08, 19:55   #4897
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy II :)

jak nie mialam rodziny to co rok jezdzilam sobie po swiecie ale teraz jak my mamy urlop to spedzamy go albo w Marokko albo w Polsce...raz spedzalismy w obu krajach..te 4tygodnie wolnego w roku to nie t6ak duzo..szczegolnie, ze jak ma sie dzieci to masz okreslone tygodnie..a jeszcze jest BN i tez by sie chcialo do Polski jechac...choc ostatnio spedzam je tutaj w De

a promocji jest duzo..jak sie juz obezna to wie gdzie i kiedy sa..moj A. wie dokladnie gdzie co taniej mozna kupic

Monika ja mialam raz podklad Nivei i byl cuuudowny...niestety nie ma juz i caly czas szukam czegos fajnego i na razie nic mi nie podpasowalo ale od bratowej dostalam podklad Diora..fajny, ale ciezki troche...


window po wejsciu Polski do EU to Ci urzednicy sami nie wiedzieli co gdzie trzeba robic..ja tez tak raz latalam od Ausländerbehörde do Arbeitsamtu i tez w koncu babka tam do nich dzwonila i ich uswiadamiala co i jak

na autach sie nie znam..wszystko zalatwia A. ale placi gotowka...

ja segreguje rzeczy..mam to jakos we krwi..juz w akademikach zwracano na to uwage i jakos sie nauczylam i teraz sobie inaczej nie wybrazam
za zolte worki/kontenery itd...w ogole sie nie placi..przynajmniej w naszym miescie tak jest...

a u nas tony bio sa obowiazkowe...kazdy dom..domek musi miec...

a ogolnie to co jakis czas sprawdzaja czy sie odpowiednio sortuje i daja ostrzezenia..po dwoch wzrastaja koszty wywozu smieci...a firmy pewnie juz placa wiecej niz normalnie...

my mamy straszna pogode wychodze z dziecmi do przedszkola jest super slonecznie..w polowie drogi (a nie mam daleko) jestesmy przemoczeni do suchej nitki..tzn ja bo dzieciom tzo biore zawsze kurtki... i caly dzien tak..nie wiadomo jak sie ubrac..nie wiem czy mam suszyc pranie na balkonie czy w domu..zwariowac mozna...:brzydal :
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-08, 20:58   #4898
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez alcon Pokaż wiadomość
U mnie do żółtych worków można wyrzucać opakowania po kosmetykach i środkach czystości, opakowania po margarynie, jogurtach, skrzynki od owoców, folię, plastikowe torby. Natomiast nie można: kartonów po mleku i sokach, metali, puszek, papieru, plastikowych zabawek, wieszaków itd.
Worki do nabycia za free w Rathausie, Stadtwerke.

Mam dziewczyny kod zniżkowy H&M do wykorzystania w online-shop, 25% na jedną rzecz, chce któraś? Chętnie oddam
a wlasnie dzisiaj jak bylam na spacerku to ogladalam co ludziska maja w tych zoltych workach bo akurat jutro rano je chyba beda zbierac i patrze a tam kartony po mleku, sokach itd... nio i rozne puszki i plastikowe pojemniki co by sie zgadzalo

Cytat:
Napisane przez amigagdynia Pokaż wiadomość
Podpaski, pampersy tampony do resztek i resztki organiczne oraz podarte gacie, skarpety(czarny kubel), puszki wszelkie plastikowe i foliowe przedmioty (do zoltego worka), papier(niebieski kubel), szklo do kontenerow ze szklem, baterie do kontenera z niebezpiecznymi odpadami, a ciuchy do kontenerow z krzyzem bodajrze.
W niemczech segregacja smieci to obowiazek i mozna zaplacic po pierwsze wysoka kare za nieprzestrzeganie po drugie moga nie przyjezdzac po smieci. Uwazam ze jest to bardzo dobre. W Polsce smietniska rozrastaja sie z dnia na dzien. Niedlugo bedziemy mieszkali i budowali sie na toksycznych gruntach. Dbajmy o srodowisko
dziekuje za szczegolowe rozjasnienie ja dzisiaj bylam poogladac kubly i mamy tak: 3 kontenery niebieskie (czyli gazety), 2 czarne (czyli odpady bio i kibelkowe oraz inne co sie nawinie a nie pasuje do zoltych workow tak?), jeden zielony - a tutaj co?? (byl pusty) i jeden brazowy maly... tu na wierzchu byla masa lisci wiec wnioskuje ze takie rzeczy co tam pani sprzataczka pozamiata sprzed domu...szkoda ze nie ma na tych kublach napisane co wrzucac bo by mi to ulatwilo zadanie jak popatrzylam do srodka tych kublow to w niebieskim byly gazety ale w czarnym bylo wszystko co popadnie... rozne plastikowe rzeczy ktore powinny znalezc sie w zoltym worku - i nie byly to nasze smieci




Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Nie no bez przesady , mieszkam w podobnym domu do ciebie i tez mamy tony kolo domu. mamy ziolta i czarna tone, kiedys mielismy jeszcze bio na odpady ogrodowe, ale nasza Vermiterka odmowila.
takie smieci o ktorych piszezs czyli podpaski itp wyrzucam do czarnego kosza. Mam w kuchni dwa kosze jeden na wlasnie bio odpadki i wszelkiergo rodzaju podpaski itp, bo to idzie do spalenia. I kosz na zolta tone. Kolo komputera mam duzy kosz na papier, ktory zabieraja co 2 tyg spod domu, ale my juz dawno nie wystawiamy bo chlop wywozi na Recyklinghof. W kuchni mam tez kosz wiklinowy w ktory wrzucam szklo i tez wywozimy na Hof, bo po co mam isc na poczatek ulicy i wrzucic do pojemnikow jak chlop przy okazji zabierze z papierem. Inaczej bym wynosila do pojemnikow.
I zeby nie bylo ze miejsca nie masz. Pod szafka ze zlewem zmieszcza sie spokojnie 2 kosze, a jak nic tam nie masz to nawet trzy. ja trzymam jeszcze pojemnik z ziemniakami, chemie, ale jak bym trzymala to w innej szafce to moglabym miec tam trzy kosze.


I wezcie pod uwage ze kazdy Land ma inne przepisy. W Karsruhe gdzie moja tesciowa pracowala, podpaski i pieluchy sa wyrzucane do oddzielnej tony, czego u nas np nie ma. Kazdy niech segreguje tak jak u niego jest i nie ma problemow
no ja tez pod zlewem mam pojemnik na ziemniaki, cebule i oleje tam trzymam... w sumie to za wiele miejsca tam nie mam bo sobie duzy smietnik kupilam ale bede musiala cos pomyslec...

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
raczej zwracaja Ci pieniadze,ktore zaplacilas za butelki przy zakupie
nooo... ale bynajmniej mnie to cieszy jak mi zwracaja pieniadze jak im je "sprzedaje"
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-08, 21:28   #4899
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy II :)

u nas w brazowych malych sa odpady bio wlasnie...
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-08, 21:53   #4900
bluemooon
Raczkowanie
 
Avatar bluemooon
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 415
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez window517 Pokaż wiadomość

i co byl spacerek??
przeoczylam jakos wczesniej
tak, byl spacerek, mam setera, a on uwielbia biegac, weszyc , spacerowac ja tez lubie, nie konieczne te cala reszte

Cytat:
Napisane przez Moniqnrw Pokaż wiadomość

nie martw sie nie jestes sama ja to mieszkam na takim zadupiu totalnie odcieta od swiata ze masakra.....czasem mysle ze szkoda ze moj pies nie mowi bo byloby chociaz do kogo gebe otworzyc a tak patrzy on na ciebie a ty nawet nie wiesz co on chce....
ja tez tak mam, wioska jakich malo ! dzis mialam dzien zakupowy, znaczy sie auto do mej dyspozycji, wiec pojechalam do MIASTA na zakupy i jak zwykle zajelo mi to pol dnia, bo to do TESCO, do LIDLA, do innego . i tylko wyjechalam a tu dzis sie dzieje na watku! wczoraj taka ciesza.

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
a ja dziś sprzątam, gotuję, siedzę w rozliczeniach i troszkę dziubię niemieckiego Za 3 tyg. jadę do Wrocławia właśnie, jakieś szczepienia, dentysta, urzędy U mnie teraz chlodno, tak wiosenno-jesiennie. Ale ja tam kocham jesień, nie mogę się doczekać aż liście będą żółknąć, mgły poranne będą otulać drzewa, i tak zrobi się bardziej melancholijnie No ale l a t o jeszcze, we Wro skwary właśnie, Mama codziennie pisze do mnie smski, że upał koszmarny
A co tam u Was dziśśśśś?
skad ja znam te zalatwianie spraw we wrocku... bylam 1,5 tyg, a minelo jak 2 dni!! a i tak planowalam sobie rozlozyc wszystko na pierwsze dni, zeby potrem byl luz, ale i tak sie nie udalo... bo i znajomi chcieli sie zobaczyc, a to tez troche w domu by wypadalo posiedziec, bo rodzina tez steskniona i minelo niczym piorun. I w sumie trafilam na troche temeratur chlodnch, ale upaly tez , to juz wole taka srednia temp jaka tu mam. Jesien fajna, ale w sensie, ze deszcze i chlodno . ciepla, zlota jesien to tez lubie .

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
witaj


fajnie przyjedzcie i obadajcie czy wam sie podoba... a w jaki region sie wybieracie?


ojjj ja tam wole lato ale tutaj w mojej czesci niemiec ciezko o prawdziwe lato... w sumie siedze tu od poczatku lipca i tylko 1 tydzien byl mega upalny...

ja mam mame u siebie w goscinie a tym samym malo czasu na wszystko

rejon to Bawaria, Bad Berneck , chyba zadna z Was nie jest z tego regionu ..


Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
Dziś u mnie pochmurno i chłodnawo. W poniedziałek dzwonimy w sp. tego kursu ponownie, może coś się zwolniło dla mnie
to koniecznie pisz, co tam sie udalo!!! bom sama ciekawa i trzymam kciuki,ze sie zwolni! ach jakby sie udalo, zeby ten jezyk sam wpadl do glowy....

Cytat:
Napisane przez lucy_lucy Pokaż wiadomość
A! i znalazłam ser biały prawie taki jak w polsce. Pakowany inaczej więc miałam wątpliwości, szczególnie, że od niemców słyszałam, że oni nie używają, ale wzięłam i jest!
Jutro pierogi
jak tez poporosze o nazwe sera! zawsze sie przyda.

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
Ja ofkors mam pytanie co do sera. Jak się nazywa? Jak pakowany? Gdzie kupiłaś? Ja nie mogę znaleźć, z też chcę pierogiiiii. Nie chce mi się jechać godzinę do Fra i z powrotem po ser, może i u mnie na wsi będzie
ja dzis dorwalam ser w UK w polskim sklepie. tez z mysla o pierogach ! odgapiasz!!

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
jak nie mialam rodziny to co rok jezdzilam sobie po swiecie ale teraz jak my mamy urlop to spedzamy go albo w Marokko albo w Polsce...raz spedzalismy w obu krajach..te 4tygodnie wolnego w roku to nie t6ak duzo..szczegolnie, ze jak ma sie dzieci to masz okreslone tygodnie..a jeszcze jest BN i tez by sie chcialo do Polski jechac...choc ostatnio spedzam je tutaj w De

a promocji jest duzo..jak sie juz obezna to wie gdzie i kiedy sa..moj A. wie dokladnie gdzie co taniej mozna kupic
a to sa bardzo fajne informacje ! dzieki
to w sprawie zakupow bede to Twego A. bede sie zwracac.

ale dzis duzo informacji o tych workach roznych , przydatne na pewno!!
w UK tez bardzo segreguja i mi sie to podoba
bluemooon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-09, 08:06   #4901
window517
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 89
Dot.: Niemcy II :)

dobry
tak jeszcze w sparwie smietnikowej. my mamy 2 kosze w domu,jeden na odpatki kuchenne, drugi na pieluchy, zolty worek na balkonie, a papier i szklo staram sie na biezaco wywalac. segregujemy i wygodnie jest. pamietam sytuacje jak taka starownika chciala wrzucic do kosza czarnego poduszke czy cos podobnego to zaraz sasiedzi sie burzyli, robili zdjecia i ze zglosza ja do urzedu bo na jeden blok przypada jeden kontener i wywoza tylko 2 razy w miesiacu i potem ludzie musza trzymac te smieci w domu bo kontenet jest pelny, a co jest pod smietnikiem nie biora. na szczescie zmienilismy miejsce zamieszkania i tu nie ma problemu bo koszy jest wiecej.
a ser to ja bym zjadla taki wiejski od '' baby'' bo te kupcze to juz calkiem z jakoscia podupadly
window517 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-09, 11:34   #4902
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Niemcy II :)

Dziewczyny głupie pytanie, ale czy pensja, a właściwie 2 pensje łącznie 5 tys brutto na 4 osoby to: średnio czy kiepsko?
dacn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-09, 11:46   #4903
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy II :)

ja bym sie cieszyla gdybysmy tyle mieli razem
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-09, 11:54   #4904
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Niemcy II :)

Czyli brać? W sumie musi nas byc stac na wynajem 3 pokojowego mieszkania, przedszkole, żłobek, benzynę, jedzenie i inne wydatki i ewentualnie oszczędności. ?Chcemy tam zamieszkać na stale, nie tylko jechać na zarobek.

Przeglądam oferty pracy żeby porównać ale tam mało jest info o zarobkach, ceny wynajmu tez mniej więcej znam, ale chodzi mi o prosta ocenę kogoś kto mieszka i zna realia.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-09, 12:18   #4905
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Czyli brać? W sumie musi nas byc stac na wynajem 3 pokojowego mieszkania, przedszkole, żłobek, benzynę, jedzenie i inne wydatki i ewentualnie oszczędności. ?Chcemy tam zamieszkać na stale, nie tylko jechać na zarobek.

Przeglądam oferty pracy żeby porównać ale tam mało jest info o zarobkach, ceny wynajmu tez mniej więcej znam, ale chodzi mi o prosta ocenę kogoś kto mieszka i zna realia.
Wszystko zalezy gdzie bedziesz mieszkala. jak w Düssleldorfie to juz jest calkiem dobrze, jak gdzie indziej gdzie ceny utrzymania ( wynajem itp) sa nizsze to calkiem dobrze. Przedszkole itp placisz w zaleznosci w jakiej kategorii Steurowej sie znajdziesz. Im wiecej na rok sie zarabia tym wiecej sie placi miesiecznie. wiec u mnie niektorzy placili 40€ a inni nawet i 100€ Wszystko zalezy od dochodu, ale jak sie mieszka w miejscowosci gdzie domek jednorodzinny mozna juz za 600€ wynajac jest to bardzo tanio. U mnie musialabys sie liczyc z 2 tys w gore z czym te 2 tys to za cos co sie do remontu nadaje ;o(
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-09, 13:30   #4906
amigagdynia
Rozeznanie
 
Avatar amigagdynia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: De Hassmersheim
Wiadomości: 509
GG do amigagdynia Send a message via Skype™ to amigagdynia
Dot.: Niemcy II :)

Mysle ze nie jedna osoba moglaby o takich zarobkach pomazyc.
__________________
Yves Rocher
Zabierzcie mi to a
Bloguje http://zakochanawmazidlach.blogspot.de/
amigagdynia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-09, 13:41   #4907
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez window517 Pokaż wiadomość
dobry
tak jeszcze w sparwie smietnikowej. my mamy 2 kosze w domu,jeden na odpatki kuchenne, drugi na pieluchy, zolty worek na balkonie, a papier i szklo staram sie na biezaco wywalac. segregujemy i wygodnie jest. pamietam sytuacje jak taka starownika chciala wrzucic do kosza czarnego poduszke czy cos podobnego to zaraz sasiedzi sie burzyli, robili zdjecia i ze zglosza ja do urzedu bo na jeden blok przypada jeden kontener i wywoza tylko 2 razy w miesiacu i potem ludzie musza trzymac te smieci w domu bo kontenet jest pelny, a co jest pod smietnikiem nie biora. na szczescie zmienilismy miejsce zamieszkania i tu nie ma problemu bo koszy jest wiecej.
a ser to ja bym zjadla taki wiejski od '' baby'' bo te kupcze to juz calkiem z jakoscia podupadly
nio wlasnie a gdzie taka poduszke powinno sie wyrzucic? albo np jak bede miala jakies meble stare, koc czy cos podobnego?? kiedys widzialam ze takie graty (stare lozka, krzesla) wystawiali przed dom... i ktos to zabieral potem, ale to bylo 1 raz odkad tu jestem... czy jesli mnie najdzie na nagle porzadki to musze czekac do takiego dnia? o takim dniu ludzie dowiaduja sie z lokalnej gazety czy jak?

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Dziewczyny głupie pytanie, ale czy pensja, a właściwie 2 pensje łącznie 5 tys brutto na 4 osoby to: średnio czy kiepsko?
wg mnie dobrze ale u nas wlasnie mozna wynajac mieszkanie za 600 euro z wszystkimi oplatami... a nawet taniej mozna... my mamy mozna powiedziec "luksusowe" zartuje ale jak tz szukal mieszkania to byly tansze i wieksze, ale na zadupiu, ciemne, bez ogrodu, bez kuchni itd... my mamy 2 pokoje, ale z umeblowana kuchnia, ogrodem, jasne i ladne i placimy ok. 600 euro, a na 2 osoby mamy ok. polowe z tego co wy...

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Wszystko zalezy gdzie bedziesz mieszkala. jak w Düssleldorfie to juz jest calkiem dobrze, jak gdzie indziej gdzie ceny utrzymania ( wynajem itp) sa nizsze to calkiem dobrze. Przedszkole itp placisz w zaleznosci w jakiej kategorii Steurowej sie znajdziesz. Im wiecej na rok sie zarabia tym wiecej sie placi miesiecznie. wiec u mnie niektorzy placili 40€ a inni nawet i 100€ Wszystko zalezy od dochodu, ale jak sie mieszka w miejscowosci gdzie domek jednorodzinny mozna juz za 600€ wynajac jest to bardzo tanio. U mnie musialabys sie liczyc z 2 tys w gore z czym te 2 tys to za cos co sie do remontu nadaje ;o(
wow to niezla drozyzne tam masz... a w jakiej miejscowosci mieszkasz?
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-09, 13:52   #4908
Misstic
Wtajemniczenie
 
Avatar Misstic
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 360
Dot.: Niemcy II :)

Cześć Dziewczyny

Bardzo chciałabym wyjechać do Niemiec na stałe. To jest moje marzenie. Przeglądam różne fora, opinie, oferty pracy, ceny itp. Problem leży w tym, że nie mam NIKOGO kto by mi pomógł w tzw. starcie za granicą. Żadnej rodziny, znajomych. Wszystko muszę sama załatwiać tylko nie wiem od czego zacząć.
Chciałam się dowiedzieć czy któraś z was kochane wizażanki SAMA stawiała pierwsze kroki za granicą w Niemczech. Proszę podzielcie się swoimi historiami jak to było. Myślę, że dużo bym skorzystała na takich opowieściach, a przede wszystkim podbudowało by mnie to, że jednak samemu też można wiele osiągnąć.

Pozdrawiam

P.S. Piszę tutaj, bo wy dziewczyny macie już jakieś pojęcie. Nie jedna z was mieszka już długi czas w Niemczech i może się z pewnością wypowiedzieć jak to jest przeprowadzić się tam i żyć.

Edytowane przez Misstic
Czas edycji: 2012-08-09 o 13:55
Misstic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-09, 16:30   #4909
gossip_girl21
Zakorzenienie
 
Avatar gossip_girl21
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Dojczland...
Wiadomości: 7 837
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez Misstic Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny

Bardzo chciałabym wyjechać do Niemiec na stałe. To jest moje marzenie. Przeglądam różne fora, opinie, oferty pracy, ceny itp. Problem leży w tym, że nie mam NIKOGO kto by mi pomógł w tzw. starcie za granicą. Żadnej rodziny, znajomych. Wszystko muszę sama załatwiać tylko nie wiem od czego zacząć.
Chciałam się dowiedzieć czy któraś z was kochane wizażanki SAMA stawiała pierwsze kroki za granicą w Niemczech. Proszę podzielcie się swoimi historiami jak to było. Myślę, że dużo bym skorzystała na takich opowieściach, a przede wszystkim podbudowało by mnie to, że jednak samemu też można wiele osiągnąć.

Pozdrawiam

P.S. Piszę tutaj, bo wy dziewczyny macie już jakieś pojęcie. Nie jedna z was mieszka już długi czas w Niemczech i może się z pewnością wypowiedzieć jak to jest przeprowadzić się tam i żyć.

hej Kochana mnie tu przywiało za moim Tż na początku było łatwo prace miałam nagrana, ale teraz siedze i pierdze w fotel bo robota niby jest ale język trzeba umieć a na razie umiem tylko angielski a tonie wystarczy niemiecki trzeba umieć przynajmniej komunikatywnie, niestety wydaje mi sie że w ciemno jechać to za duże ryzyko bo co wysiądziesz na ZOP-ie i co dalej? jak gdzie trafić itd musisz miec wkład w mieszkanie jak juz coś znajdziesz a pasowałoby je oglądnąc wcześniej i zanim do wypłaty dożyjesz z czego żyć? a jeszcze wez pod uwage ze nie od razu mozesz ja dostać... szukaj kogoś na forach kto by Ci pomógł w emigrantce? żeby było u kogo sie zatrzymać na chwile żeby ktoś pomógl Ci mieszkanie znależć itd
gossip_girl21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-09, 16:44   #4910
Misstic
Wtajemniczenie
 
Avatar Misstic
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 360
Dot.: Niemcy II :)

Dziękuję Ci za odpowiedź

Tylko właśnie w tym jest problem, że mi nie ma kto pomóc.. Przykre to, ale prawdziwe. Jednak nie poddam się i będę próbowała wyrwać się z tej Polski. Może inne dziewczyny też się dołączą do wątku i wypowiedzą się jak one ułożyły sobie życie w Niemczech.

A co do języka to tak komunikatywnie to znam, ale od września chcę iść na kurs niemieckiego, żeby już tak pewnie się czuć na obczyźnie (chociaż w tym aspekcie).

Widziałam różne oferty mieszkań na pewniej stronie (nie wiem czy mogę ją podać? ) i tak sobie myślę, że właśnie na początek to uzbieram pieniążki na jakiś pokój żeby chociaż przez miesiąc mieć się gdzie podziać i w ten czas będę szukała jakiejś roboty.
Misstic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-09, 16:48   #4911
window517
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 89
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Dziewczyny głupie pytanie, ale czy pensja, a właściwie 2 pensje łącznie 5 tys brutto na 4 osoby to: średnio czy kiepsko?
jak 5 tys euro to dobrze.
Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
nio wlasnie a gdzie taka poduszke powinno sie wyrzucic? albo np jak bede miala jakies meble stare, koc czy cos podobnego?? kiedys widzialam ze takie graty (stare lozka, krzesla) wystawiali przed dom... i ktos to zabieral potem, ale to bylo 1 raz odkad tu jestem... czy jesli mnie najdzie na nagle porzadki to musze czekac do takiego dnia? o takim dniu ludzie dowiaduja sie z lokalnej gazety czy jak?
poduszka powinna wyladowac w tym kontenerze z ubraniami, a meble przynamiej u nas to trzeba dzwonic do firmy co sie zajmuje wywozem smieci i na drugi dzien zabieraja. o ile sie nie myle raz na rok jest bezplatny wywoz. wiec meble sie wystawia na zewnatrz i czesto nie doczekuja nastepnego dnia bo ludzie przychodza i sobie wybieraja co lepsze
Cytat:
Napisane przez Misstic Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny

Bardzo chciałabym wyjechać do Niemiec na stałe. To jest moje marzenie. Przeglądam różne fora, opinie, oferty pracy, ceny itp. Problem leży w tym, że nie mam NIKOGO kto by mi pomógł w tzw. starcie za granicą. Żadnej rodziny, znajomych. Wszystko muszę sama załatwiać tylko nie wiem od czego zacząć.
Chciałam się dowiedzieć czy któraś z was kochane wizażanki SAMA stawiała pierwsze kroki za granicą w Niemczech. Proszę podzielcie się swoimi historiami jak to było. Myślę, że dużo bym skorzystała na takich opowieściach, a przede wszystkim podbudowało by mnie to, że jednak samemu też można wiele osiągnąć.

Pozdrawiam

P.S. Piszę tutaj, bo wy dziewczyny macie już jakieś pojęcie. Nie jedna z was mieszka już długi czas w Niemczech i może się z pewnością wypowiedzieć jak to jest przeprowadzić się tam i żyć.
ja nie jechalam w ciemno tylko za chlopem tak jak gossip. choc tu mieszkal to dorabialismy od zera i latwo nie bylo. a tak w ciemno ja bym sie raczej bala jechac ale to ja. moze warto poszukac jakiejs pracy z zamieszkaniem to sie pozna okolice to pozniej latwiej bedzie cos znalesc
window517 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-09, 17:33   #4912
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez window517 Pokaż wiadomość
jak 5 tys euro to dobrze.

poduszka powinna wyladowac w tym kontenerze z ubraniami, a meble przynamiej u nas to trzeba dzwonic do firmy co sie zajmuje wywozem smieci i na drugi dzien zabieraja. o ile sie nie myle raz na rok jest bezplatny wywoz. wiec meble sie wystawia na zewnatrz i czesto nie doczekuja nastepnego dnia bo ludzie przychodza i sobie wybieraja co lepsze


ja nie jechalam w ciemno tylko za chlopem tak jak gossip. choc tu mieszkal to dorabialismy od zera i latwo nie bylo. a tak w ciemno ja bym sie raczej bala jechac ale to ja. moze warto poszukac jakiejs pracy z zamieszkaniem to sie pozna okolice to pozniej latwiej bedzie cos znalesc
hmmm samo sortowanie to nie jest takie zle, tylko zeby wiedziec jeszcze jak co i gdzie posortowac ja myslalam ze tylko rzeczy ktore nadaja sie do chodzenia mozna wrzucac do skrzynek caritasu a jak bede miala zniszczona poduszke to normalnie do kosza

kurde tak to jest jak sie z "buszu" przyjechalo mnie w polsce zawsze smieszyl napis na moim osiedlowym smietniku "segreguj smieci" a w smietniku 3 kontenery i wszystkie takie same i nawet jakbysmy sie z calym blokiem zgadali co gdzie dajemy to i tak na koniec zabierala to jedna smieciarka ale teraz na prawde napalilam sie na to segregowanie hehe
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-09, 17:47   #4913
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomości: 874
Dot.: Niemcy II :)

U mnie na początku roku wrzucali do skrzynek kilkustronicowe książeczki, gdzie jest opisane co i jak. W jaki kubeł/worek wyrzucać, kiedy, jeśli nie można wyrzucać do dostępnych śmietników , to są podane numery i adresy gdzie należy takie śmieci wywieźć. Mnie się ten system bardzo podoba. Uważam,że automaty do butelek i słoików to genialna sprawa.

Hej dacn! 5 tyś.brutto może być dobrze, a może być też średnio...Zależy od wielu czynników. Klasa podatkowa, miejsce zamieszkania, potrzeby, posiadane auto, przyzwyczajenia żywieniowe, potrzeby dzieci ( przedszkole, zajęcia pozalekcyjne).
Tu możesz sobie policzyć ile na oko może to być netto:
http://www.brutto-netto-rechner.info/
__________________
'Nauczyć się czegoś można wszędzie. Dlaczego więc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-09, 18:37   #4914
window517
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 89
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
hmmm samo sortowanie to nie jest takie zle, tylko zeby wiedziec jeszcze jak co i gdzie posortowac ja myslalam ze tylko rzeczy ktore nadaja sie do chodzenia mozna wrzucac do skrzynek caritasu a jak bede miala zniszczona poduszke to normalnie do kosza

kurde tak to jest jak sie z "buszu" przyjechalo mnie w polsce zawsze smieszyl napis na moim osiedlowym smietniku "segreguj smieci" a w smietniku 3 kontenery i wszystkie takie same i nawet jakbysmy sie z calym blokiem zgadali co gdzie dajemy to i tak na koniec zabierala to jedna smieciarka ale teraz na prawde napalilam sie na to segregowanie hehe
do tych kontenerow z caritasu mozna wlasnie wrzucac koce, podusz itp
w polsce tez segregowalam. byly pojemniki na plastik, szklo, papier i normalne na odpadki. puszki sie wieszalo przy smietnikach by zbieracze sobie mogli zabrac i zarobic
Cytat:
Napisane przez alcon Pokaż wiadomość
U mnie na początku roku wrzucali do skrzynek kilkustronicowe książeczki, gdzie jest opisane co i jak. W jaki kubeł/worek wyrzucać, kiedy, jeśli nie można wyrzucać do dostępnych śmietników , to są podane numery i adresy gdzie należy takie śmieci wywieźć. Mnie się ten system bardzo podoba. Uważam,że automaty do butelek i słoików to genialna sprawa.

Hej dacn! 5 tyś.brutto może być dobrze, a może być też średnio...Zależy od wielu czynników. Klasa podatkowa, miejsce zamieszkania, potrzeby, posiadane auto, przyzwyczajenia żywieniowe, potrzeby dzieci ( przedszkole, zajęcia pozalekcyjne).
Tu możesz sobie policzyć ile na oko może to być netto:
http://www.brutto-netto-rechner.info/
dokladnie zawsze na poczatku roku wysylaja te ulotki z kalendarzem w jakim dniu biora jakie smieci. a co mnie najbardziej tu bawi to to ze nawet trawe ze skoszenia trzeba zawozic do odpowiednich punktow. jak dla mnie to juz przesada by nie moc we wlasnym ogrodku tego spalic bo kare mozna zaplacic
window517 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-09, 18:53   #4915
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez alcon Pokaż wiadomość
U mnie na początku roku wrzucali do skrzynek kilkustronicowe książeczki, gdzie jest opisane co i jak. W jaki kubeł/worek wyrzucać, kiedy, jeśli nie można wyrzucać do dostępnych śmietników , to są podane numery i adresy gdzie należy takie śmieci wywieźć. Mnie się ten system bardzo podoba. Uważam,że automaty do butelek i słoików to genialna sprawa.

Hej dacn! 5 tyś.brutto może być dobrze, a może być też średnio...Zależy od wielu czynników. Klasa podatkowa, miejsce zamieszkania, potrzeby, posiadane auto, przyzwyczajenia żywieniowe, potrzeby dzieci ( przedszkole, zajęcia pozalekcyjne).
Tu możesz sobie policzyć ile na oko może to być netto:
http://www.brutto-netto-rechner.info/
Kolejne pytanie od czego zależy klasa podatkowa? kalkulatory brutto- netto znam.ale nadal nie wiem od czego klasa zależy.
A juz znalazłam, jesteśmy klasa 4- małżeństwo z dziećmi. Dziekuje alcon.

Edytowane przez dacn
Czas edycji: 2012-08-09 o 19:31
dacn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-09, 19:06   #4916
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomości: 874
Dot.: Niemcy II :)

Zależy między innymi od sytuacji rodzinnej- czy jest się małżeństwem, samotnie wychowującym dzieci, kawalerem/panną itd.

http://www.steuer-klassen.de/

Małżeństwa mogą wybrać pomiędzy układem III/IV lub IV/IV .
__________________
'Nauczyć się czegoś można wszędzie. Dlaczego więc i nie tutaj?'






Edytowane przez alcon
Czas edycji: 2012-08-09 o 19:12
alcon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-09, 19:40   #4917
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez alcon Pokaż wiadomość
U mnie na początku roku wrzucali do skrzynek kilkustronicowe książeczki, gdzie jest opisane co i jak. W jaki kubeł/worek wyrzucać, kiedy, jeśli nie można wyrzucać do dostępnych śmietników , to są podane numery i adresy gdzie należy takie śmieci wywieźć. Mnie się ten system bardzo podoba. Uważam,że automaty do butelek i słoików to genialna sprawa.

Hej dacn! 5 tyś.brutto może być dobrze, a może być też średnio...Zależy od wielu czynników. Klasa podatkowa, miejsce zamieszkania, potrzeby, posiadane auto, przyzwyczajenia żywieniowe, potrzeby dzieci ( przedszkole, zajęcia pozalekcyjne).
Tu możesz sobie policzyć ile na oko może to być netto:
http://www.brutto-netto-rechner.info/
nio ja tez uwazam ze z tymi butelkami to fajna sprawa... przynajmniej sie nie poniewieraja byle gdzie... fajna sprawa z tymi ksiazeczkami... my nic nie dostalismy, a mieszkamy tu od poczatku roku... moze w przyszlym cos dostaniemy... a teraz mysle ze zapytam pani sprzataczki co gdzie wrzucac i spoko

Cytat:
Napisane przez window517 Pokaż wiadomość
do tych kontenerow z caritasu mozna wlasnie wrzucac koce, podusz itp
w polsce tez segregowalam. byly pojemniki na plastik, szklo, papier i normalne na odpadki. puszki sie wieszalo przy smietnikach by zbieracze sobie mogli zabrac i zarobic

dokladnie zawsze na poczatku roku wysylaja te ulotki z kalendarzem w jakim dniu biora jakie smieci. a co mnie najbardziej tu bawi to to ze nawet trawe ze skoszenia trzeba zawozic do odpowiednich punktow. jak dla mnie to juz przesada by nie moc we wlasnym ogrodku tego spalic bo kare mozna zaplacic
w naszym miescie w polsce nie bylo takich mozliwosci... nie bylo zadnych kontenerow by cokolwiek segregowac... jedynie kontenery pck...
co do trawy to na szczescie mamy pana od koszenia wiec przynajmniej ten problem z glowy
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-09, 19:51   #4918
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy II :)

Widze pojawily sie nowe tematy.

Trawa to odpadki bio, wiec idzie do bio tony, jak jej nie ma to albo sobie kompostujesz gdzie s wkacie w ogrodzie, albo wywozisz gdzie trzeba i juz oni sobie kompostuja.

Wystawki u mnie robi sie samemu, trzeba zadzownic do Stadtu powiedziec o wystawce, dadza nam termin i dzien przed wieczorem sie wszystko wynosi i jak tylko ten dzien sie zliza to z mojego miasta i okolicznych jezdza auta z Pl i zabieraja co lepsze. Na drugi dzien miasto zabiera reszte. trzeba jeszcze wczesniej zaznaczyc czy wystawi sie lodowke itp rzeczy bo od tego sa inne sluzby.

Klasa podatkowa dobrze zostala opisana przez alcon. Rodzina( oboje pracuja) oplaca sie byc na IV jak oboje tyle samo zarabiaja, jak jedno zarabia duzo wiecej od drugiego to oplaca sie byc : osoba wiecej zarabiajaca na III a mniej na IV, bo na czworce odprowadza sie wiecej podatku, a skoro sie mniej zarabia to procentowo wyjdzie to mniej niz na trojce. jako ze moj maz sam pracuje to jest na trojce. jak byl kawalerem to byl na jedynce.

Samba pisalam wyzej, mieszkam w Düsseldorfie
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-09, 21:29   #4919
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy II :)

Misstic moze moglabys wyjechac najpierw jako Au-pair-Mädchen..nie wiem ile masz lat, ale bys miala za darmo mieszkanie, jedzenie, moglabys chodzic na darmowe kursy, dostajesz kieszonkowy... i w miedzyczasie moglabys sobie szukac czegos innego..

tu jest watek na ten temat: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=607148

ja bym zaczela od szukania pracy, bo trudno dostac mieszkanie jak sie nie ma stalej pracy...

u nas 5tys. to fajna sumka by byla...wiadomo ze koszty przedszkola by wzrosly..jak sie za dobrze zarabia to u nas placi sie najwiecej 240euro+28essengeld..my teraz placimy tylko po 20euro essengeld na dziecko...ale za mieszkanie w najlepszej dzielnicy placimy 600 ze wszystkimi oplatami, ale w nowym budownictwie, bo w starym sa mieszkania drozsze jeszcze...
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-09, 21:46   #4920
Misstic
Wtajemniczenie
 
Avatar Misstic
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 360
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
Misstic moze moglabys wyjechac najpierw jako Au-pair-Mädchen..nie wiem ile masz lat, ale bys miala za darmo mieszkanie, jedzenie, moglabys chodzic na darmowe kursy, dostajesz kieszonkowy... i w miedzyczasie moglabys sobie szukac czegos innego..

tu jest watek na ten temat: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=607148

ja bym zaczela od szukania pracy, bo trudno dostac mieszkanie jak sie nie ma stalej pracy...

u nas 5tys. to fajna sumka by byla...wiadomo ze koszty przedszkola by wzrosly..jak sie za dobrze zarabia to u nas placi sie najwiecej 240euro+28essengeld..my teraz placimy tylko po 20euro essengeld na dziecko...ale za mieszkanie w najlepszej dzielnicy placimy 600 ze wszystkimi oplatami, ale w nowym budownictwie, bo w starym sa mieszkania drozsze jeszcze...
Niestety Au-pair odpada. Mam 21 lat i męża. Więc jeżeli już to tylko praca na pełen etat. Dziękuję za odpowiedzi. Napewno będę dużo jeszcze myślała i planowała zanim wyjade
Misstic jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:23.