Niemcy II :) - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-13, 16:31   #4951
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomości: 874
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez amigagdynia Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy moglybyscie mi pomoc?? Jakis czas temu zlozylismy wniosek o Kinderzuschlag i Wohngeld z racji iz maz zarabia 8,33 na godzine i na nic nam nie starcza. Dostawalismy mnostwo listow aby cos tam im doslac i zaraz tez odsylalam wszystkie dokumenty. Ostatnio przyszlo tez cos takiego w dwoch egzemplarzach i dwoch kopertach jedno na Wohngeld a drugie na Kinderzuschlag. Czy moglybyscie mi powiedziec co to jest?? Kompletnie nie wiem co mam tam wpisac i pewnie gdzies odeslac. Nie ma na tych dokumentach zadnego terminu. Ma ktoras z was jakis pomysl??
odpowiedz na wniosek o inne świadczenia zgodnie z tym i tym pragrafem


antrag auf kinderzuschlag gestellt - złożono wniosek o kinderzuschlag

ja, am - tak , i podać datę

bestatigung ligt bei. - pokwitownie/ potwierdzenie załączono.

die zahlung erfolgt voraussichtlich ab- płatność następuje przypuszczalinie od:

nein- nie

begrundung- uzasadnienie

abhlenungsbescheid( odmowna decyzja) / Bescheinigung habe ich beibefugt - zaświadczenie dołączyłam

Szczerze mówiąc nie wiem, co tam powinnaś powpisywać. Masz jakieś zaświadczenie ,że złożyłaś wnioski, podano ci datę od kiedy będą płacić? A odesłać powinnaś do job center, bo to chyba ono tę odpowiedz przyslało?
__________________
'Nauczyć się czegoś można wszędzie. Dlaczego więc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-13, 19:02   #4952
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
gdzie mieszkasz ze tak tanio u ciebie? U mnie w najdrozszej dzielnicy to mieszkana 2 pokoje po tysiac kalt sa

samba to mistao wojewodzkie wiec zawsze drozej niz gdzies indziej i zalezy w jakiej dzielnicy sie mieszka to i roznie sie placi za mieszkanie, bo reszta to wiadomo. Ja mieszkam w drozszej dzielnicy, a obok mam jeszcze drozsza. I mieszkania za 600€ warm idzie znalesc, ale ja w tych dzielnicach mieszkac bym nie chciala. Jakos syfiasto, pelno cudzoziemcow. Jak by sie nam noga powinela i na Hartz IV by sie wyladowalo to nie bylo by wyjscia, ale normalnie... nie podobaja mi sie te dzielnice. Nawet Alt Stadt bym omijala, chodz tutaj to roznie. Kazdy wie, ze drogo, ale podobno i cos taniej idzie znalesc. Jednak ten gwar, tramwaje, imprezy jakie robia na ulicach pod oknami... ja wole spokoj.
wiadomo, ze jesli tylko Was stać to lepiej mieszkać sobie w spokojnej, ładnej dzielnicy niż na jakimś zadupiu albo z nieciekawym towarzystwem... nam też jak szukaliśmy mieszkania to Niemcy pomagali i odradzali niektóre dzielnice... fakt ze mozna bylo duzo taniej wynająć ale właśnie w jakiś nieciekawych miejscach... tylko, że u nas droższa dzielnica i tak jest dużo tańsza niż u Was...

a sam dusseldorf jest atrakcyjnym miastem dla zwiedzajacych?? jeszcze tam moja noga nie dojechala bylismy kilka razy w dortmundzie (przez prawie rok praktycznie co drugi weekend tam ladowalam w sobote rano wiec robilismy sobie wycieczki) ale jakos specjalnie nie urzeklo mnie to miasto... bylismy tez w kolonii... niby wszyscy tak sie zachwycaja... starowka owszem ladna ale jak odeszlismy w glab miasta to widac bylo mnostwo bezdomnych siedzacych przed witrynami sklepow (bylismy w niedziele wiec sklepy byly zamkniete) a ci siedzieli na schodkach przed sklepami z calym dobytkiem... cos strasznego... u nas w ogole czegos takiego nie ma...

Cytat:
Napisane przez bluemooon Pokaż wiadomość
oj, oj to sa minusy emigracji..
znamy jakies smaki, ulubione przysmaki , a czasem ciezko to znalezc na polkach...


Slomka i jak tam bylo w ZOO???


Samba, wizyta mamy sie udala?
u mnie tez niedawno byla rodzina w odwiedzinach, szybko czas zlecial, nawet za szybko


Dziewczyny jakie plany na niedziele??
odpoczynek? blogie lenistwo? czy aktywnie?
tak, mama zadowolona wczoraj popoludniu odwiezlismy ja na lotnisko.... wstyd sie przyznac ale chwilami nie moglam doczekac sie jej wyjazdu to ciagle doradzanie co i jak zrobic... masakra
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-13, 20:24   #4953
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy II :)

amigagdynia tak jak alcon pisze powinnas wypelnic i odeslac do jobcenter, bo o ile wiem, ze jak sie sklada podanie na Kinderzuschlag a malo zarabiasz to wtedy najpierw jobcenter Wami sie zajmuje i mozecie dostac Hartz IV...ale nie wiem dokladnie jak to jest...
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-13, 20:43   #4954
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Niemcy II :)

co to jest Hartz IV?

sorki za takie pewnie podstawowe pytania, ale juz 2 osoba to wymienia a ja nie wiem o co kaman
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-13, 21:17   #4955
amigagdynia
Rozeznanie
 
Avatar amigagdynia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: De Hassmersheim
Wiadomości: 509
GG do amigagdynia Send a message via Skype™ to amigagdynia
Dot.: Niemcy II :)

Dziewczeta DZIEKUJE!!! To cudownie ze mozna na was liczyc. Juz wiem o co chodzi Jutro wysylam
__________________
Yves Rocher
Zabierzcie mi to a
Bloguje http://zakochanawmazidlach.blogspot.de/
amigagdynia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-13, 21:24   #4956
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomości: 874
Dot.: Niemcy II :)

Hartz to zasiłek dla bezrobotnych inaczej Arbeitslosengeld II ( ALGII) .
Potocznie się nazywa Hartz IV , od nazwiska Petra Hartz'a , który brał udział w reformie rynku pracy. IV bo przebiegał w czterech etapach.

http://en.wikipedia.org/wiki/Hartz_concept

http://www.euro-punkt.pl/zasilki-i-s...,2,153,114,153
__________________
'Nauczyć się czegoś można wszędzie. Dlaczego więc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 06:19   #4957
amigagdynia
Rozeznanie
 
Avatar amigagdynia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: De Hassmersheim
Wiadomości: 509
GG do amigagdynia Send a message via Skype™ to amigagdynia
Dot.: Niemcy II :)

Dokladnie ale nam beda wyplacac socialgeld gdyz moj maz normalnie pracuje na etat ale za najnizsza stawke niestety.
__________________
Yves Rocher
Zabierzcie mi to a
Bloguje http://zakochanawmazidlach.blogspot.de/
amigagdynia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-14, 07:35   #4958
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez alcon Pokaż wiadomość
Hartz to zasiłek dla bezrobotnych inaczej Arbeitslosengeld II ( ALGII) .
Potocznie się nazywa Hartz IV , od nazwiska Petra Hartz'a , który brał udział w reformie rynku pracy. IV bo przebiegał w czterech etapach.

http://en.wikipedia.org/wiki/Hartz_concept

http://www.euro-punkt.pl/zasilki-i-s...,2,153,114,153

Dziękuję za wyjaśnienie kochana oj muszę się jeszcze duuuużo nauczyć
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 07:40   #4959
window517
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 89
Dot.: Niemcy II :)

witam
jak ja lubie pogode poranna. taki fajny chlodek az prawie czuje ta nadchodzaca jesien juz sie doczekac nie moge.

samba u nas w miesice tez takich widokow nie ma. ogolnie miasto male i nie ma komu mieszkac w nim. bardzo duzo mieszkan jest pustych i coraz wiecej burza blokow i sadza tam drzewka bo nie oplaca im sie tego urzymywac szczegolnie ze czasem blok mial 50 mieszkan a zajetych bylo 10
window517 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 07:55   #4960
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez window517 Pokaż wiadomość
witam
jak ja lubie pogode poranna. taki fajny chlodek az prawie czuje ta nadchodzaca jesien juz sie doczekac nie moge.

samba u nas w miesice tez takich widokow nie ma. ogolnie miasto male i nie ma komu mieszkac w nim. bardzo duzo mieszkan jest pustych i coraz wiecej burza blokow i sadza tam drzewka bo nie oplaca im sie tego urzymywac szczegolnie ze czasem blok mial 50 mieszkan a zajetych bylo 10
niooo tez lubie ten poranny chlodek... mamy mieszkanie na poddaszu od mega slonecznej strony i wczoraj po poludniu byla tu istna sauna... zalozylam sobie, ze troche posprzatam, ale nie bylam w stanie nic zrobic ale za jesienia nie tesknie - chyba, ze zlota i sloneczna

uuu... to u nas z kolei wioska mala, ale jest problem z mieszkaniami... jak tz szukal to bylo nieraz po kilkanascie chetnych na dane mieszkanie... zeby cos fajnego tutaj dostac to trzeba sie niezle napocic... to mieszkanie w ktorym mieszkamy zalatwila nam firma tzta, bo inaczej to bysmy mogli chyba tylko pomarzyc... mieszkacie na terytorium wschodnich niemiec ze tak jest z tymi mieszkaniami u Was?
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 08:31   #4961
window517
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 89
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
niooo tez lubie ten poranny chlodek... mamy mieszkanie na poddaszu od mega slonecznej strony i wczoraj po poludniu byla tu istna sauna... zalozylam sobie, ze troche posprzatam, ale nie bylam w stanie nic zrobic ale za jesienia nie tesknie - chyba, ze zlota i sloneczna

uuu... to u nas z kolei wioska mala, ale jest problem z mieszkaniami... jak tz szukal to bylo nieraz po kilkanascie chetnych na dane mieszkanie... zeby cos fajnego tutaj dostac to trzeba sie niezle napocic... to mieszkanie w ktorym mieszkamy zalatwila nam firma tzta, bo inaczej to bysmy mogli chyba tylko pomarzyc... mieszkacie na terytorium wschodnich niemiec ze tak jest z tymi mieszkaniami u Was?
my wlasnie na wschodzie. u nas mozna przebierac, wybierac i wybrzydzac. choc troche trwalo nim znalezlismy takie mieszkanie jak nam odpowiadalo. jakis wielkich wymagan nie mielismy - max drugie pietro, balkon, trzy pokoje, brak okna w lazience, po remoncie i bez wilgoci
window517 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-14, 09:21   #4962
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy II :)

sozialgeld to jest wlasnie Hartz IV..mozesz pracowac ale moga Ci doplacac do mieszkania na przyklad czesc...

my mamy na pierwszym pietrze i tez fajne duze sloneczne mieszkanie, ale mielismy szczescie zeby je dostac, bo normalnie sa kolejki i trzeba prawie 1000euro provision za nie placic, a my dostalismy od reki, az sami w to nie wierzylismy no minusy takie, ze przed nami i za nami blok i choc jestem antyfirankowa to musialam sobie takie cuda zalozyc
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 11:31   #4963
bluemooon
Raczkowanie
 
Avatar bluemooon
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 415
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość

tak, mama zadowolona wczoraj popoludniu odwiezlismy ja na lotnisko.... wstyd sie przyznac ale chwilami nie moglam doczekac sie jej wyjazdu to ciagle doradzanie co i jak zrobic... masakra
nie wiem czemu ale jakos tak wychodzi czasem z mami i ich radami
i fajnie, jak to sie objawia tylko w lekkiej formie

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
Dziękuję za wyjaśnienie kochana oj muszę się jeszcze duuuużo nauczyć
łosz, fakt, duzo tych nowych i nieznanych rzeczy...
to tez mnie wlasnie troche przeraza w ewentualnych przenosinach .



Slomka i jak tam z kursem??? co powiedzieli???


milego dnia dziewczyny!!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif Miego_2.gif (80,3 KB, 0 załadowań)
bluemooon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 15:29   #4964
lucy_lucy
Przyczajenie
 
Avatar lucy_lucy
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 28
GG do lucy_lucy
Dot.: Niemcy II :)

Dziewczyny jestem w ciężkim szoku jak czytam jakie u Was są ceny mieszkań. Wiem, że tu gdzie jestem to jest prawdziwa niemiecka wioska, jednak do miasta mam bardzo blisko, a poza tym cisza i spokój no i ogródek
Mamy dwa pokoje, kuchnie, łazienke i garaż w standardzie zadowalającym. Jest wszystko więc nie musielismy sie od razu martwić o umeblowanie - choc z czasem sie to zmienia, bo wiadomo - fajnie zrobić cos po swojemu. No i jest to polowa domku, tzn dół. Natomiast góre wynajmują niemcy ale mają osobne wejscie wiec sobie nawzajem nie przeszkadzamy. Ale! Płacimy 290 euro. Do tego dochodzi tylko wyrównanie za prąd na koniec roku, ale jest taka taryfa, że w tamtym roku tż dostał jeszcze chyba 50euro zwrotu. Poza tym internet ale to już zachcianka, wiadomo.
Dlatego czytając wątek jestem w szoku ile płacicie za mieszkania.

aha! w garażu mamy stól do bilarda - obawiam sie ze to był decydujący aspekt przy wybieraniu mieszkania przez tż'a
__________________
http://www.rossnet.pl/konkursy/konku...5-ef49c4b3fdc0
Prosze o pomoc. Mam szanse na rower

"... jak parasol, kiedy leje z nieba... tak ja kocham Cię!..."
_________________________ ________
24.08.2009 - zaręczyny

Edytowane przez lucy_lucy
Czas edycji: 2012-08-14 o 15:30
lucy_lucy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 20:11   #4965
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez lucy_lucy Pokaż wiadomość
Dziewczyny jestem w ciężkim szoku jak czytam jakie u Was są ceny mieszkań. Wiem, że tu gdzie jestem to jest prawdziwa niemiecka wioska, jednak do miasta mam bardzo blisko, a poza tym cisza i spokój no i ogródek
Mamy dwa pokoje, kuchnie, łazienke i garaż w standardzie zadowalającym. Jest wszystko więc nie musielismy sie od razu martwić o umeblowanie - choc z czasem sie to zmienia, bo wiadomo - fajnie zrobić cos po swojemu. No i jest to polowa domku, tzn dół. Natomiast góre wynajmują niemcy ale mają osobne wejscie wiec sobie nawzajem nie przeszkadzamy. Ale! Płacimy 290 euro. Do tego dochodzi tylko wyrównanie za prąd na koniec roku, ale jest taka taryfa, że w tamtym roku tż dostał jeszcze chyba 50euro zwrotu. Poza tym internet ale to już zachcianka, wiadomo.
Dlatego czytając wątek jestem w szoku ile płacicie za mieszkania.

aha! w garażu mamy stól do bilarda - obawiam sie ze to był decydujący aspekt przy wybieraniu mieszkania przez tż'a
kurde to macie tam prawdziwa taniochę my placimy 2 razy tyle za tez 2 pokoje z kuchnia i lazienka... nieumeblowane (tylko kuchnia i lazienka byly zrobione), wiec meble musielismy sami sobie kupic... i nie mamy garazu

laski a ja chcialam poruszyc jeszcze problem energii elektrycznej... jak wysokie rachunki placicie i ile tej energii miesiecznie zuzywacie?? my mamy taryfe gdzie placimy 47 euro na miesiac i jak tz sie tu wprowadzil i dostal warunki to niemcy mu powiedzieli, ze placi duzo i ze jeszcze pewnie spory zwrot z tego bedzie... w zeszlym miesiacu tz dokonal pierwszych pomiarow zuzycia energi i wyszlo mu ze za 6 miesiecy pobytu tutaj zuzyl ok. 900 kwh... potrzebne to bylo poniewaz dostal jakies nowe warunki i sie zastanawiali czy sa one korzystne... a dzisiaj spisalismy znowu i sie okazuje ze za troche ponad miesiac zuzylismy 380 kwh?? jestem w ciezkim szoku i nie wiem jak to mozliwe.... fakt ze wszystko w domu mamy na prad... czajnik, plyte elektryczna, piekarnik, przeplywowy ogrzewacz wody... i fakt ze bedziemy mieli teraz wieksze zuzycie bo tz wczesniej nie gotowal sobie codziennie obiadkow.... nio ale wydaje mi sie ze cos strasznie duzo wyszlo i nie wiem czemu... nic specjalnego nie robilam.... jestem skolowana bo w pl nie mieszkalismy sami i nigdy nie zajmowalam sie tymi tematami... jesli wykorzysta sie ponad norme to potem jest duzo wieksza taryfa czy jak to jest rozliczane?
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 20:28   #4966
Moniqnrw
Raczkowanie
 
Avatar Moniqnrw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 181
Dot.: Niemcy II :)

my (chwala bogu ) nie placimy za nic :P tzn placimy ale mamy dom w ktorym my zajmujemy gore a nasza babcia dol do tego mamy garaz tzn hale i duzy ogrod i co miesiac dajemy babci 400 € i o nic sie nie musimy martwic bo babcia placi reszte tylko babcia dlugo juz nie pozyje bo ma 87 lat i raka i wtedy przyjdzie nam samym za wszystko placic :/
__________________
..I przeprowadzil sie czlowiek z Metrpolii na wies....
A mialo byc tak pieknie...
Moniqnrw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 21:26   #4967
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy II :)

przeplywowy ogrzewacz wody to najgorszy zzeracz pradu, tak samo czajnik elektryczny, zelazko, suszarka do wlosow..my za rok..4osobowa rodzina zuzywamy 2300kwh...placimy za wode i prad 100euro i w sumie tylko troche jeszcze doplacamy..oni wtedy ustalili kwote 102euro, ale ja zadzwonilam i poprosilam aby znowu te 100euro bylo...zeby sie finansowo z pradem oplacalo, trzeba by bylo co rok zmieniac anbieter...

lucy a gdzie Ty mieszkasz ?? ja 320euro placilam za kawalerke 37m2...
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 22:31   #4968
lucy_lucy
Przyczajenie
 
Avatar lucy_lucy
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 28
GG do lucy_lucy
Dot.: Niemcy II :)

Taka wioska w okolicach Vechty/Cloppenburga. Numery domów kończą sie koło 50. Metraż to w sumie koło 60m2 więc wystarczająco
Miałam Wam jeszcze napisać nazwe sera. Opakowania już nie mam ale jak znajde w sklepie o zapisze nazwe i dam Wam znać
__________________
http://www.rossnet.pl/konkursy/konku...5-ef49c4b3fdc0
Prosze o pomoc. Mam szanse na rower

"... jak parasol, kiedy leje z nieba... tak ja kocham Cię!..."
_________________________ ________
24.08.2009 - zaręczyny
lucy_lucy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-15, 06:25   #4969
window517
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 89
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
sozialgeld to jest wlasnie Hartz IV..mozesz pracowac ale moga Ci doplacac do mieszkania na przyklad czesc...

my mamy na pierwszym pietrze i tez fajne duze sloneczne mieszkanie, ale mielismy szczescie zeby je dostac, bo normalnie sa kolejki i trzeba prawie 1000euro provision za nie placic, a my dostalismy od reki, az sami w to nie wierzylismy no minusy takie, ze przed nami i za nami blok i choc jestem antyfirankowa to musialam sobie takie cuda zalozyc
ta kaucje chyba wszecie trzeba placic. u nas z tego co pamietam za dwupokojowe placilismy 400, a teraz 600. no ale po zmianie mieszkania normalnie zwracaja jezeli nie narobilo sie szkod
Cytat:
Napisane przez lucy_lucy Pokaż wiadomość

aha! w garażu mamy stól do bilarda - obawiam sie ze to był decydujący aspekt przy wybieraniu mieszkania przez tż'a
o to super.
Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
kurde to macie tam prawdziwa taniochę my placimy 2 razy tyle za tez 2 pokoje z kuchnia i lazienka... nieumeblowane (tylko kuchnia i lazienka byly zrobione), wiec meble musielismy sami sobie kupic... i nie mamy garazu

laski a ja chcialam poruszyc jeszcze problem energii elektrycznej... jak wysokie rachunki placicie i ile tej energii miesiecznie zuzywacie?? my mamy taryfe gdzie placimy 47 euro na miesiac i jak tz sie tu wprowadzil i dostal warunki to niemcy mu powiedzieli, ze placi duzo i ze jeszcze pewnie spory zwrot z tego bedzie... w zeszlym miesiacu tz dokonal pierwszych pomiarow zuzycia energi i wyszlo mu ze za 6 miesiecy pobytu tutaj zuzyl ok. 900 kwh... potrzebne to bylo poniewaz dostal jakies nowe warunki i sie zastanawiali czy sa one korzystne... a dzisiaj spisalismy znowu i sie okazuje ze za troche ponad miesiac zuzylismy 380 kwh?? jestem w ciezkim szoku i nie wiem jak to mozliwe.... fakt ze wszystko w domu mamy na prad... czajnik, plyte elektryczna, piekarnik, przeplywowy ogrzewacz wody... i fakt ze bedziemy mieli teraz wieksze zuzycie bo tz wczesniej nie gotowal sobie codziennie obiadkow.... nio ale wydaje mi sie ze cos strasznie duzo wyszlo i nie wiem czemu... nic specjalnego nie robilam.... jestem skolowana bo w pl nie mieszkalismy sami i nigdy nie zajmowalam sie tymi tematami... jesli wykorzysta sie ponad norme to potem jest duzo wieksza taryfa czy jak to jest rozliczane?
nie wiem ile placimy i ile zuzywamy bo sie tym nie zajmuje. ale wszytstko co sie dalo mamy energooszczedne szczegolnie ze mamy wszystko na prad. ale wole juz na prad niz na gaz. nie cierpie piecykow gazowych.
window517 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-15, 08:22   #4970
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
przeplywowy ogrzewacz wody to najgorszy zzeracz pradu, tak samo czajnik elektryczny, zelazko, suszarka do wlosow..my za rok..4osobowa rodzina zuzywamy 2300kwh...placimy za wode i prad 100euro i w sumie tylko troche jeszcze doplacamy..oni wtedy ustalili kwote 102euro, ale ja zadzwonilam i poprosilam aby znowu te 100euro bylo...zeby sie finansowo z pradem oplacalo, trzeba by bylo co rok zmieniac anbieter...

lucy a gdzie Ty mieszkasz ?? ja 320euro placilam za kawalerke 37m2...
my wode mamy wliczona w czynszu... ale tez za bardzo nie wiem na jakiej zasadzie... bo niby co - mozemy sobie zuzyc ile nam sie podoba i dalej czynsz będzie taki sam? Wątpie w to... takze pewnie pod koniec roku bedzie jakies rozliczenie...

wlasnie wczoraj juz przykrecilismy ten przeplywowy ogrzewacz wody i bedziemy obserwowac zuzycie... mozliwe ze tak to sie skumulowalo bo ja jak przyjechalam to prawie wszystkie ciuchy przeprasowalam przed wlozeniem do szafy bo byly wymietolone i moze to sa tego efekty... fajnie ze to jest rozliczane raz w roku to jeszcze poki co tragedii nie ma (wyrowna sie z tym co tz na poczatku zuzywal mniej) ale musimy zaczac to kontrolowac... wczesniej tz nie wiedzial nawet gdzie sa liczniki (sa w piwnicy domu obok ) i tego nie sprawdzal...

Cytat:
Napisane przez window517 Pokaż wiadomość
ta kaucje chyba wszecie trzeba placic. u nas z tego co pamietam za dwupokojowe placilismy 400, a teraz 600. no ale po zmianie mieszkania normalnie zwracaja jezeli nie narobilo sie szkod

o to super.


nie wiem ile placimy i ile zuzywamy bo sie tym nie zajmuje. ale wszytstko co sie dalo mamy energooszczedne szczegolnie ze mamy wszystko na prad. ale wole juz na prad niz na gaz. nie cierpie piecykow gazowych.
tez placilismy kaucje za mieszkanko, ale nie pamietam ile... co do wymiany naszych sprzetow na bardziej energooszczedne to raczej nie ma szans bo piec, kuchenka, ten pie.przony ogrzewacz wody to sprzety wlasciciela budynku wiec nie bedziemy inwestowac i zmieniac... tym bardziej ze nie wiadomo ile tu pomieszkamy jeszcze
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-15, 09:27   #4971
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy II :)

Dziewczyny, mysle ze nie ma co wymieniac u kogo jest tanie mieszkanie, a u kogo drogie. Wiadomoe nie od dzis, ze czesc wschodnia DE jest tansza bo i mniejsze sa tam zarobki i utrzymanie jest tansze.. za to w zachodniej czesci zycie jest drozsze, wiec odpowiednio wiecej placi sie za takie samo mieszkanie jak na wschodzie. Do tego trzeba wziasc pod uwage jaki to region. duze, srednie czy male miasto, albo juz wies , wiec tez jest roznica.

I zgadzam sie pprzeplywowe nagrzewacze woda najwiecej pradu biora. wkoncu cos ta wode w tak szybkim tempie musi nagrzac.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-15, 10:09   #4972
asienka213
Wtajemniczenie
 
Avatar asienka213
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Czarny las :P ........... De
Wiadomości: 2 563
Dot.: Niemcy II :)



ale watek ostatnio ozyl

Samba w czynszu masz wliczone tzw nebenkosty to jest wlasnie woda + ogrzewanie i w przyszlym roku dostaniecie rozliczenie za to Jak bedziecie miec duzo doplaty to wam zwieksza te nebenkosty. Podam Ci na moim przykladzie jak to wyglada Placimy warm 600e z tego 430 wynosi Grundmiete + 115e te nebenkosty + 55e Betriebskosten Do tego dochodzi jeszcze garaz A kaucji placilismy 2500e Familienheim sie ceni, nie ma co Mieszkanie 3 pokojowe 90m2
__________________
N&L&F

asienka213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-15, 10:37   #4973
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy II :)

window provisia i kaucja to dwie rozne rzeczy..kaucje dostajesz spowrotem provisi nie..u nas jest tak, ze na tym osiedlu co mieszkamy jak chcesz dostac mieszkanie to zapisujesz sie na liste..i jak je dostaniesz to placisz i provisie od tego, ze bylas na tej liscie, ze znalezli Ci mieszkanie..i dodatkowao kaucje...a my mielismy szczescie i musielismy tylko kaucje placic zazwyczaj kaucja to 3 kalt miete...

a ja bym chciala maszynke gazowa..w starym mieszkaniu mialam i bylo super
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-15, 10:54   #4974
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez asienka213 Pokaż wiadomość


ale watek ostatnio ozyl

Samba w czynszu masz wliczone tzw nebenkosty to jest wlasnie woda + ogrzewanie i w przyszlym roku dostaniecie rozliczenie za to Jak bedziecie miec duzo doplaty to wam zwieksza te nebenkosty. Podam Ci na moim przykladzie jak to wyglada Placimy warm 600e z tego 430 wynosi Grundmiete + 115e te nebenkosty + 55e Betriebskosten Do tego dochodzi jeszcze garaz A kaucji placilismy 2500e Familienheim sie ceni, nie ma co Mieszkanie 3 pokojowe 90m2
hahah watek ozyl przeze mnie i przez moje ciagle problemy
ale coz poczac jak jestem nowa i zielona

dziekuje za rozjasnienie a powiedz mi jeszcze czy wy sie miescicie w tych nebenkostach czy musieliscie kiedys cos doplacac? a jesli tak to duzo tej doplaty bylo?

jest jakas mozliwosc zeby sprawdzic samemu wczesniej czy sie miescimy w tych nebenkostach czy nie?
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-15, 12:33   #4975
ksiezniczka ariel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Dot.: Niemcy II :)

pozdrawiam z lipcka!
ksiezniczka ariel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-15, 12:56   #4976
asienka213
Wtajemniczenie
 
Avatar asienka213
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Czarny las :P ........... De
Wiadomości: 2 563
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
hahah watek ozyl przeze mnie i przez moje ciagle problemy
ale coz poczac jak jestem nowa i zielona

dziekuje za rozjasnienie a powiedz mi jeszcze czy wy sie miescicie w tych nebenkostach czy musieliscie kiedys cos doplacac? a jesli tak to duzo tej doplaty bylo?

jest jakas mozliwosc zeby sprawdzic samemu wczesniej czy sie miescimy w tych nebenkostach czy nie?
Wiesz co u nas to bylo tak, ze jak mielismy 2-pokojowe mieszkanie od prywatnego to mielismy non stop doplaty i to nie male - raz ponad 300, raz prawie 600 e I sie stamtad wyprowadzilismy Teraz mielismy za to niezly numer bo od 2 lat dostawalismy guthaben, tez nie malo bo ok 400, raz 700e a w zeszlym roku przyszla doplata prawie 500e i zonk No to poszlismy wyjasniac sprawe jak to mozliwe i sie okazalo, ze mielismy caly czas popsuty licznik cieplej wody tzn ze mielismy ciepla wode wlasciwie za darmo bo na rok wychodzilo, ze zuzylismy 1 kubik Do dzis sie nie moge nadziwic, ze nikt sie nie kapnal Bylismy w ogole tego nieswiadomi Dla przykladu wtedy placilismy nebenkostow 70 e i zawsze bylo takie wielkie guthaben a teraz 115 i wychodzimy na zero Mam nadzieje, ze cos zrozumialas z tych moich wypocin
__________________
N&L&F

asienka213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-15, 13:23   #4977
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez asienka213 Pokaż wiadomość
Wiesz co u nas to bylo tak, ze jak mielismy 2-pokojowe mieszkanie od prywatnego to mielismy non stop doplaty i to nie male - raz ponad 300, raz prawie 600 e I sie stamtad wyprowadzilismy Teraz mielismy za to niezly numer bo od 2 lat dostawalismy guthaben, tez nie malo bo ok 400, raz 700e a w zeszlym roku przyszla doplata prawie 500e i zonk No to poszlismy wyjasniac sprawe jak to mozliwe i sie okazalo, ze mielismy caly czas popsuty licznik cieplej wody tzn ze mielismy ciepla wode wlasciwie za darmo bo na rok wychodzilo, ze zuzylismy 1 kubik Do dzis sie nie moge nadziwic, ze nikt sie nie kapnal Bylismy w ogole tego nieswiadomi Dla przykladu wtedy placilismy nebenkostow 70 e i zawsze bylo takie wielkie guthaben a teraz 115 i wychodzimy na zero Mam nadzieje, ze cos zrozumialas z tych moich wypocin
tak zrozumialam dziekuje za wyjasnienie

nio to pewnie my tez dostaniemy poczatkiem przyszlego roku jakieś rozliczenie i wtedy będziemy albo się cieszyć albo płakać zaniepokoiło nas wczorajsze odkrycie, że tak strasznie dużo prądu zużywamy... podejrzewamy ze to przez ten przeplywowy ogrzewacz wody, więc go przykręciliśmy wlasciwie na maksa... woda leci letnia, w sumie do takiego użytku w kuchni czy umycia rąk to w sam raz, ale do mycia pod prysznicem nie bardzo... wczesniej mielismy ustawiony na wyzsza temperature ale woda byla taka goraca, ze i tak biorac prysznic mieszalam ja z zimna, a przy okazji tez na rozne prace kuchenne co kawalek sie wlaczal ten podgrzewacz... sprobujemy zatem uzywac w ciagu dnia wody o mniejszej temperaturze, a odkrecac bedziemy sobie jak bedziemy chcieli sie kapac poobserwujemy jakie wtedy bedzie zuzycie, a jesli to nic nie da to nie wiem chyba tez trzeba bedzie pomyslec o przeprowadzce bo takich rzeczy jak lodowka czy piec nie zmienimy na bardziej energooszczene
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-15, 16:20   #4978
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
chyba tez trzeba bedzie pomyslec o przeprowadzce
jak sie przeprowadzisz do mieszkania,gdzie nie ma podgrzewacza do wody,to w Nebekosten bedziesz placic za ciepla wode (teraz tej oplaty nie masz) wiec na jedno wychodzi
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-15, 18:05   #4979
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
jak sie przeprowadzisz do mieszkania,gdzie nie ma podgrzewacza do wody,to w Nebekosten bedziesz placic za ciepla wode (teraz tej oplaty nie masz) wiec na jedno wychodzi
nio pewnie tak na razie o przeprowadzce nie myslimy
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-15, 18:13   #4980
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy II :)

Cytat:
Napisane przez window517 Pokaż wiadomość
witam
jak ja lubie pogode poranna. taki fajny chlodek az prawie czuje ta nadchodzaca jesien juz sie doczekac nie moge.
Kocham jesień, nie mogę się jej doczekać, zapach mgieł o poranku, takie wyciszenie, złote liście, melancholia... To moja ulubiona pora roku

Cytat:
Napisane przez bluemooon Pokaż wiadomość
Slomka i jak tam z kursem??? co powiedzieli???
nie ma kursu dla mnie okazało się, że muszę zgłosić się do jakiegos urzędu migracyjnego po jakiś wniosek o dofinansowanie Uczę się na bierząco z TŻtem z jego książek i CD z pracy

A propos zasiłku dla bezrobotnych, miesiąc temu byłam z TŻ w urzędzie pracy i chciałam zarejestrować się jako bezrobotna i dostać jakiś zasiłek na start - poki nie ogarnę języka. Dostałam jakieś papiery do wypełnienia i inne informacje np. że muszę jakieś pismo z polskiego ministerstwa dosłać, ale nie ważne bo nie o to mi chodzi. Dowiedziałam się, że nie będę dostawać zasiłku, nie mogę, ponieważ nie pracowałam nigdy w DE. Żeby dostawać zasiłek - przenieść wszystkie lata pracy z PL do DE muszę minimalnie tydzień pracować w DE. Nie wiem czy to prawda, bo kobieta w urzędzie średnio mówiła po angielsku, z drugiej strony, dlaczego ma mnie okłamywać. Wiecie coś o tym dziewczyny?
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:31.