Niemcy III :) - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-23, 13:12   #91
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość

ciesze sie ze lepiej sie czujesz i ze przezwyciezylas wczorajsze pokusy palenie jest beeee

kim z zawodu jest twoj maz?
palenie jest zdecydowanie bleeee
mój mąż zajmuje się projektowaniem części mechanicznych do samochodów, do pełnego wykształcenia w zawodzie brakuje mu dyplopmu (w przyszłym roku)
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 13:52   #92
bluemooon
Raczkowanie
 
Avatar bluemooon
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 415
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Ja mialam ksiazki te co na moim kursie wymagano.

I ajk u was z pogoda? tak jak zapowiadali ? U mnie3 pogoda sie sprawdza. Zachodnia polnoc sie ochladza, mozna juz zyc. Rano jak jade na rowerze z malym do szkoly, to czuc chlodek. dzis bylo 14°C, a po poludniu mamy teraz cos 24,6 w cieniu idealnie dla mnie. i na tym moim poddaszu idzie juz zyc, bo wczesniej to wegetowalam ;o/
ja prawdopodobnie bede musiala sie uczyc jezyka jeszcze nie bedac w DE, wiec sama w domu + jakies tez lekcje, bo bez tego pewnie sie nie obejdzie.

u mnie dzis nie pada, sukces

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
Co do książek mam kurs z Berlitza - jak na razie poziom 1 ofkors Jeśli chodzi o ćwiczenia, to jak TŻ jechał na pierwsze trzy tygodnie sam do DE czyli 6-7 maja tego roku, poszperałam na wizażu i znalazłam wątek o Chodakowskiej - jej ćwiczenia można było kupić z gazetą Shape, wyszły 2 płyty z różnym poziomem ćwiczeń, kolejna wychodzi we wrześniu. Ćwiczenia są niesamowite... po około 10 sesjach widać już zmiany
Trudno, najwyżej spotkamy się w DE Ja jestem otwarta na weekendowe wypady, wyjazdy, zwiedzanie itp, dlaczego nie
A czuję się już lepiej, ta pierwsza rocznica najgorsza... Rzuciłam palenie dwa tygodnie temu, i wczoraj prawie poszłam do REWE po fajki, ale powstrzymałam się i poszłam ćwiczyć, buszować na wizażu itp... Jak to napisałam wczoraj gdzieś, show must go on, czasu nie cofnę... :tuli:

Wyjazd do PL nam się opóźni o 1 dzień bo TŻ ma nagłą delegacje do Wolfsburga Ale i tak się cieszę na polskie jedzenie, mamusine, babcine, zapasy ze spiżarni - na pewno nie wypuszczą nas z domu bez słoików, mimo, że sama cos mam z tego roku to chętnie przyjmę zapasy
a to musze poczytac o niej moze i mnie zainspiruje.
Dobrze, ze lepiej sie czujesz! tak jak piszesz, trzeba miec zajecie w takich chwilach...

to musze jakis takich wlasnie ksiazek poszperac. na zakupy na allegro tez juz za pozno, bo nam rozne wyjazdy tak na ostatnia chwile wychodza jakos ;p myslelismy,ze bedzie w PL dopiero na swieta, a tu niespodzianka. dla rodzin wieksza chyba ;p

o tak! ja tez lubie takie wlasnie krotkie wypady! jak tylko jest wolny weekend, to caly czas gdzies ciagam TZta bysmy pojechali a z towarzystwem to zawsze razniej!!

zapasy sloiczkowe zawsze sie przydadza! tez pewnie sporo wezme z domu, a wiem, ze mama w tym roku zaszala z przetworami
a ze autem sie wybieramy, to bedzie jak zabrac

a jak Twe oparzenie sloneczne? oklady pomogly?


jeszcze naszykuje Ci o psach, co chcialam napisac, ale to bedzie monotonne, wiec wysle Ci privem

naszemu wczoraj robilismy EKG, bo ma arytmie i teraz okaze sie, czy jest sie czym przejmowac, czy to tylko szczenieca, czy co.
nie ma jak to znalezc cos u wlasniego psa... :/

Cytat:
Napisane przez window517 Pokaż wiadomość
ja mialam plyte z zumba i cwiczylam kiedys w domu. dobre jak ktos lubi sobie troche poskakac, potanczyc w jednym

u nas znow goraco

4 i pol miesiaca, ale modelka z niej kiepska bo co chcialam zrobic zdjecie to podnosila nogi by podjesc swoje palce u nog i co pstryk to pielucha na wierzchu

wlasnie, wlasnei lubie poskakac, potanczyc
moze najpierw z youtuba sobie przecwicze jak to sie je

no padlam o tych pieluchach na zdj!
toz Ci modelka rosnie!

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
jestem jestem
co do zumby to slyszalam duuuuzo pozytywnych opinii, ale nigdy niestety nie bylam nie wiem nawet czy w mojej miescinie gdzies jest i nie mam z kim chodzic

co do ksiazek to my na kursie przerabiamy "Berliner Platz 1" - moj brat tez sie z tego uczyl w polsce... na poczatku kursu rozdawali ta ksiazke, ale ja sie nie zalapalam i mi kseruja

do rozjasnienia gramatyki polecam Repetytorium Bęzy... uczyłam się z tego w szkole w Polsce, ale to tylko jak się chce już poszerzyć wiedzę lub zrozumieć jakieś zagadnienie gramatyczne... mimo to jakbys miala chwile to moglabys przejsc sie gdzies po antykwariatach i sobie kupic... bo np u mnie na kursie to leca z gramatyka i niby tlumacza...ale po niemiecku... nio wiec jesli w zyciu nie mialas kontaktu z jezykiem to raczej trudno jest zajarzyc o co chodzi... ja juz cos kojarze wiec mi latwiej, ale sa osoby ktore dalej nie rozumieja niektorych zasad...

oprocz tego mam jeszcze "Z blondynką na językach" i fiszki, ale raczej słomiany zapal do tego...
extra, ze sie znalazlas
dzieki za namiary na ksiazki, cos z pewnoscia wybierzemy.
Fiszki wlasnie u nas sie bardzo sprawdzaly jesli chodzi o nauke ang, wiec i moze w niemieckim..
do gramatyki mialam taka zielona ksiazke w LO , kain problem czy cos tym stylu , ale jej losy nie sa mi znane.. znaczy gdzie wsiakla..
wiec z gramatyki tez cos by trzeba bylo na bank miec.
a to "z blondynka" to w jakim stylu ksiazka?
Repetytorium, to chyba kojarze, o ktorym mowisz. moja siostra to ma, to musze od niej pozyczyc
bluemooon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 14:56   #93
Mijalea
Zakorzenienie
 
Avatar Mijalea
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 282
Dot.: Niemcy III :)

Alez tu sie ruch zrobil - nie wbije sie chyba, nie wiem nawet o czym tyle napisalyscie.
Dla wszystkich nowych - witam i Hallo
__________________


A shopaholic's confessions: http://lenasplanetblog.blogspot.de/
Mijalea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 15:48   #94
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomości: 874
Dot.: Niemcy III :)

Bluemoon
Tez polecam Repetytorium Stanislawa Bezy, do kupienia w empiku za cos okolo 30 zl. Omowona jest kazda czesc mowy + cwiczenia. Na ostatniej stronie znajduja sie odpowiedzi.

Do nauki slownictwa, osluchania sie itd. korzystam z
http://www.dw.de/

oraz http://www.lingq.com/pl/

U mnie w cieniu 38 stopni
__________________
'Nauczyć się czegoś można wszędzie. Dlaczego więc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 16:19   #95
lucy_lucy
Przyczajenie
 
Avatar lucy_lucy
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 28
GG do lucy_lucy
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez bluemooon Pokaż wiadomość
a to "z blondynka" to w jakim stylu ksiazka?
Ja sie aktualnie ucze z blondynki. To jest ksiazka do takiej intuicyjnej nauki języka. Coś jak nauka jezyka ojczystego od dziecka.
Na wstepie ksiązki jest coś takiego:

"To nie jest podrecznik do nauki jezyka obcego. To jest kurs rozmawiania w jezyku obcym. Uczy mówienia i rozumienia. Zero gramatyki, zero wkuwania słówek, zero odmian czasowników, które trzeba na pamięć wbić sobie do głowy.
(...)
jezyka obcego można sie nauczyc instynktownie - najpierw zapamietac dane wyrazenia i zdania poprzez systematyczne powtarzanie ich na głos, a potem zgodnie z zasadami logiki budować z nich własne przykłady."

Mi sie podoba bo już na przykładzie mojej nauki angielskiego i rosyjskiego stwierdziłam, że dla mnie gramatyka jezyka obcego jest nie do pojęcia. Angielskiego nauczyłam sie najlepiej przez osłuchanie za granicą i przymuszenie do mowienia. O gramatyce właściwie nie mam pojecia wiec wychodze z załozenia ze niemieckiego tez dam rade sie tak nauczyć. Choc nie wykluczam ze z czasem i gramatyke jakoś przyswoje
__________________
http://www.rossnet.pl/konkursy/konku...5-ef49c4b3fdc0
Prosze o pomoc. Mam szanse na rower

"... jak parasol, kiedy leje z nieba... tak ja kocham Cię!..."
_________________________ ________
24.08.2009 - zaręczyny
lucy_lucy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 18:06   #96
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: Niemcy III :)

I ja sie melduje na nowym watku Staram sie was regularnie podczytywac, ale w ostatnim czasie, to nie takie proste Fajnie, ze watek tak odzyl, ale mnie niestety czasu brak, zeby w nim aktywnie uczestniczyc...

Witam wszystkie nowe Wizazanki-Emigrantki A te "stare" cieplo pozdrawiam

Ktoras pytala, co pomaga na zakwasy... Moj kolega (sportowiec od dobrych 20 lat ) twierdzi, ze nie ma nic lepszego niz Franzbranntwein Zakupilam, ale jeszcze nie wyprobowalam, bo o zakwasy u mnie trudno Ja moj kupilam w Lidlu, 500 ml za niecale 5 € Wciera sie to w bolace miesnie, dziala rozgrzewajaco i rozluzniajaco

I jeszcze temat Zumby... Cwicze od kilku miesiecy i uwielbiam Jutro kolejny trening i juz sie doczekac nie moge Podejrzewam, ze moja trenerka (Brazylijka) posiada jakies miesnie, ktorych mnie brakuje, bo niektorych ruchow to ja i za 10 lat nie bede potrafila , ale niewazne Wazne, ze sprawia ogromna frajde i czlowiek wcale nie ma wrazenia, ze uprawia sport Jak juz napisalyscie, jesli ktos lubi poskakac i potanczyc, to polecam
__________________
Verändere dich nie um anderen zu gefallen... Wenn einer dich nicht mag so wie du bist, hat er dich anders auch nicht verdient...


Love to be loved by You...
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 19:26   #97
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
palenie jest zdecydowanie bleeee
mój mąż zajmuje się projektowaniem części mechanicznych do samochodów, do pełnego wykształcenia w zawodzie brakuje mu dyplopmu (w przyszłym roku)
ooo to tak jak moj...tzn moj akurat projektuje maszyny do recyklingu ale podobna branza tu jest zapotrzebowanie na tego typu specjalistow....

Cytat:
Napisane przez bluemooon Pokaż wiadomość
ja prawdopodobnie bede musiala sie uczyc jezyka jeszcze nie bedac w DE, wiec sama w domu + jakies tez lekcje, bo bez tego pewnie sie nie obejdzie.

u mnie dzis nie pada, sukces



a to musze poczytac o niej moze i mnie zainspiruje.
Dobrze, ze lepiej sie czujesz! tak jak piszesz, trzeba miec zajecie w takich chwilach...

to musze jakis takich wlasnie ksiazek poszperac. na zakupy na allegro tez juz za pozno, bo nam rozne wyjazdy tak na ostatnia chwile wychodza jakos ;p myslelismy,ze bedzie w PL dopiero na swieta, a tu niespodzianka. dla rodzin wieksza chyba ;p

o tak! ja tez lubie takie wlasnie krotkie wypady! jak tylko jest wolny weekend, to caly czas gdzies ciagam TZta bysmy pojechali a z towarzystwem to zawsze razniej!!

zapasy sloiczkowe zawsze sie przydadza! tez pewnie sporo wezme z domu, a wiem, ze mama w tym roku zaszala z przetworami
a ze autem sie wybieramy, to bedzie jak zabrac

a jak Twe oparzenie sloneczne? oklady pomogly?


jeszcze naszykuje Ci o psach, co chcialam napisac, ale to bedzie monotonne, wiec wysle Ci privem

naszemu wczoraj robilismy EKG, bo ma arytmie i teraz okaze sie, czy jest sie czym przejmowac, czy to tylko szczenieca, czy co.
nie ma jak to znalezc cos u wlasniego psa... :/




wlasnie, wlasnei lubie poskakac, potanczyc
moze najpierw z youtuba sobie przecwicze jak to sie je

no padlam o tych pieluchach na zdj!
toz Ci modelka rosnie!



extra, ze sie znalazlas
dzieki za namiary na ksiazki, cos z pewnoscia wybierzemy.
Fiszki wlasnie u nas sie bardzo sprawdzaly jesli chodzi o nauke ang, wiec i moze w niemieckim..
do gramatyki mialam taka zielona ksiazke w LO , kain problem czy cos tym stylu , ale jej losy nie sa mi znane.. znaczy gdzie wsiakla..
wiec z gramatyki tez cos by trzeba bylo na bank miec.
a to "z blondynka" to w jakim stylu ksiazka?
Repetytorium, to chyba kojarze, o ktorym mowisz. moja siostra to ma, to musze od niej pozyczyc

Co do tej Blondynki to ja srednio nia zachwycona jestem... chociaz zalezy co kto lubi.... tam sa poprostu rozne zwroty (cos ala rozmowki) np. Jak dojsc na pocztę?, Poczta jest po prawej stronie... do tego jest plyta cd wiec mozna posłuchać... na pewno cos mozna sie z tego nauczyc, ale mnie to jakos nie wciagnelo najlepiej idz do jakiejs ksiegarni i sama sobie popatrz czy cie to przekonuje.

a co do Berliner Platz 1 to jest to ksiazka od kompletnych podstaw... ja przyszłam akurat na koniec tej książki, więc już poziom jest odpowiedni dla mnie... ale jakbym przyszla na samym poczatku to bym sie chyba nudzila

Cytat:
Napisane przez Mijalea Pokaż wiadomość
Alez tu sie ruch zrobil - nie wbije sie chyba, nie wiem nawet o czym tyle napisalyscie.
Dla wszystkich nowych - witam i Hallo
Hallo

Cytat:
Napisane przez lucy_lucy Pokaż wiadomość
Ja sie aktualnie ucze z blondynki. To jest ksiazka do takiej intuicyjnej nauki języka. Coś jak nauka jezyka ojczystego od dziecka.
Na wstepie ksiązki jest coś takiego:

"To nie jest podrecznik do nauki jezyka obcego. To jest kurs rozmawiania w jezyku obcym. Uczy mówienia i rozumienia. Zero gramatyki, zero wkuwania słówek, zero odmian czasowników, które trzeba na pamięć wbić sobie do głowy.
(...)
jezyka obcego można sie nauczyc instynktownie - najpierw zapamietac dane wyrazenia i zdania poprzez systematyczne powtarzanie ich na głos, a potem zgodnie z zasadami logiki budować z nich własne przykłady."

Mi sie podoba bo już na przykładzie mojej nauki angielskiego i rosyjskiego stwierdziłam, że dla mnie gramatyka jezyka obcego jest nie do pojęcia. Angielskiego nauczyłam sie najlepiej przez osłuchanie za granicą i przymuszenie do mowienia. O gramatyce właściwie nie mam pojecia wiec wychodze z załozenia ze niemieckiego tez dam rade sie tak nauczyć. Choc nie wykluczam ze z czasem i gramatyke jakoś przyswoje
Warum schreibst du zu mir nicht?... czy jakoś tak

Edytowane przez SAMBAdiJANEIRO
Czas edycji: 2012-08-23 o 19:27
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-23, 22:29   #98
Moniqnrw
Raczkowanie
 
Avatar Moniqnrw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 181
Dot.: Niemcy III :)

Dziewczyny musze sie pochwalic bo az mnie duma rozpiera-dzisiaj przebieglam 2 i pol kilometra bez zatrzymania sie jak na poczatek to duzy postep
do tego podjelam decyzje na robienie certyfikatu na stylistke paznokci i zamierzam sie szkolic w kierunku kosmetycznym bo w mojej okolicy jest w miare duze zapotrzebowanie wiec moze mi uda sie dorobic troche
__________________
..I przeprowadzil sie czlowiek z Metrpolii na wies....
A mialo byc tak pieknie...
Moniqnrw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 06:56   #99
window517
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 89
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez bluemooon Pokaż wiadomość
ja prawdopodobnie bede musiala sie uczyc jezyka jeszcze nie bedac w DE, wiec sama w domu + jakies tez lekcje, bo bez tego pewnie sie nie obejdzie.

u mnie dzis nie pada, sukces



a to musze poczytac o niej moze i mnie zainspiruje.
Dobrze, ze lepiej sie czujesz! tak jak piszesz, trzeba miec zajecie w takich chwilach...

to musze jakis takich wlasnie ksiazek poszperac. na zakupy na allegro tez juz za pozno, bo nam rozne wyjazdy tak na ostatnia chwile wychodza jakos ;p myslelismy,ze bedzie w PL dopiero na swieta, a tu niespodzianka. dla rodzin wieksza chyba ;p

)
ja korzystalam tez z profesora klausa. jedna plyta ze slownictwem a druga z gramatyka. u mnie ta plyta z gramatyka nie do przejscia poki co bo jestem chyba burakiem gramatycznym ale slownictwo jest dobre i sa cwiczenia by utrwalic pisownie i osluchac sie
Cytat:
Napisane przez Mijalea Pokaż wiadomość
Alez tu sie ruch zrobil - nie wbije sie chyba, nie wiem nawet o czym tyle napisalyscie.
Dla wszystkich nowych - witam i Hallo
nowe pisza hallo
Cytat:
Napisane przez Moniqnrw Pokaż wiadomość
Dziewczyny musze sie pochwalic bo az mnie duma rozpiera-dzisiaj przebieglam 2 i pol kilometra bez zatrzymania sie jak na poczatek to duzy postep
do tego podjelam decyzje na robienie certyfikatu na stylistke paznokci i zamierzam sie szkolic w kierunku kosmetycznym bo w mojej okolicy jest w miare duze zapotrzebowanie wiec moze mi uda sie dorobic troche
i to takie wielkie.
a co do certyfikatu to super ze cos zamierzasz fajnego robic.
a mialam sie pytac czy tu jest cos takiego jak w polsce ze urzad pracy wysyla ludzi na kursy jesli chca sie w jakims kierunku doszkolic?
window517 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 07:40   #100
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy III :)

Samba jesteś wieeeeeeeeeeelka, Kochana, daj mi dwie godzinki, bo mam tu techników w domu, tzn., zaraz będą i muszę temat ogarnąć - i zabieram się do pisania
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 09:27   #101
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy III :)

Moniqnrw gratki i super pomsl

window tak w Arbeitsamt jest cos takiego..Najlepiej jak bys zrobila sobie termin u nich i wszstkiego dokladnie dowiedziala, bo nie wiem czy nie musisz byc najpierw jako bezrobotna zameldowana.

u nas sie oziebilo, rano jak ide z dziecmi do przedszkola czuc jesien a buuu...
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-24, 10:10   #102
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy III :)

Moniq brawo chetnie pobiegalabym z Toba albo na jakas zumbe poszlabym,ale sama nie lubie

nie chce zeby byla jesien
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 10:50   #103
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy III :)

ja tez nie chce..szczegolnie ze tu na polnocy prawie ciagle pada deszcz..az do wiosny
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 11:00   #104
bluemooon
Raczkowanie
 
Avatar bluemooon
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 415
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez Mijalea Pokaż wiadomość
Alez tu sie ruch zrobil - nie wbije sie chyba, nie wiem nawet o czym tyle napisalyscie.
Dla wszystkich nowych - witam i Hallo
Hejka!!

Cytat:
Napisane przez alcon Pokaż wiadomość
Bluemoon
Tez polecam Repetytorium Stanislawa Bezy, do kupienia w empiku za cos okolo 30 zl. Omowona jest kazda czesc mowy + cwiczenia. Na ostatniej stronie znajduja sie odpowiedzi.

Do nauki slownictwa, osluchania sie itd. korzystam z
http://www.dw.de/

oraz http://www.lingq.com/pl/

U mnie w cieniu 38 stopni


Cytat:
Napisane przez lucy_lucy Pokaż wiadomość
Ja sie aktualnie ucze z blondynki. To jest ksiazka do takiej intuicyjnej nauki języka. Coś jak nauka jezyka ojczystego od dziecka.
Na wstepie ksiązki jest coś takiego:

"To nie jest podrecznik do nauki jezyka obcego. To jest kurs rozmawiania w jezyku obcym. Uczy mówienia i rozumienia. Zero gramatyki, zero wkuwania słówek, zero odmian czasowników, które trzeba na pamięć wbić sobie do głowy.
(...)
jezyka obcego można sie nauczyc instynktownie - najpierw zapamietac dane wyrazenia i zdania poprzez systematyczne powtarzanie ich na głos, a potem zgodnie z zasadami logiki budować z nich własne przykłady."

Mi sie podoba bo już na przykładzie mojej nauki angielskiego i rosyjskiego stwierdziłam, że dla mnie gramatyka jezyka obcego jest nie do pojęcia. Angielskiego nauczyłam sie najlepiej przez osłuchanie za granicą i przymuszenie do mowienia. O gramatyce właściwie nie mam pojecia wiec wychodze z załozenia ze niemieckiego tez dam rade sie tak nauczyć. Choc nie wykluczam ze z czasem i gramatyke jakoś przyswoje

Opis ciekawy ksiazki, musze ja faktycznie tez przejrzec na zywo
mi gramatyka z kolei zawsze szybko wchodzila i lubie sie uczyc regul, za to gorzej ze slowkami.. bo tu nie ma reguly hihih



Cytat:
Napisane przez ~~~JOLA~~~ Pokaż wiadomość
I ja sie melduje na nowym watku Staram sie was regularnie podczytywac, ale w ostatnim czasie, to nie takie proste Fajnie, ze watek tak odzyl, ale mnie niestety czasu brak, zeby w nim aktywnie uczestniczyc...

Witam wszystkie nowe Wizazanki-Emigrantki A te "stare" cieplo pozdrawiam

I jeszcze temat Zumby... Cwicze od kilku miesiecy i uwielbiam Jutro kolejny trening i juz sie doczekac nie moge Podejrzewam, ze moja trenerka (Brazylijka) posiada jakies miesnie, ktorych mnie brakuje, bo niektorych ruchow to ja i za 10 lat nie bede potrafila , ale niewazne Wazne, ze sprawia ogromna frajde i czlowiek wcale nie ma wrazenia, ze uprawia sport Jak juz napisalyscie, jesli ktos lubi poskakac i potanczyc, to polecam
Heej!
no wlasnie jak tak czuje, ze mnie by ta zumba tez pochlonela

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość


Co do tej Blondynki to ja srednio nia zachwycona jestem... chociaz zalezy co kto lubi.... tam sa poprostu rozne zwroty (cos ala rozmowki) np. Jak dojsc na pocztę?, Poczta jest po prawej stronie... do tego jest plyta cd wiec mozna posłuchać... na pewno cos mozna sie z tego nauczyc, ale mnie to jakos nie wciagnelo najlepiej idz do jakiejs ksiegarni i sama sobie popatrz czy cie to przekonuje.

a co do Berliner Platz 1 to jest to ksiazka od kompletnych podstaw... ja przyszłam akurat na koniec tej książki, więc już poziom jest odpowiedni dla mnie...
Wlasnie zrobie jak mowisz , poszperam w ksiegarni, ale teraz juz wiem, na ktore ksiazki zwracac uwage !!

Dziekuje Wam wszystkim za rady, ksiazki i stronki !

Cytat:
Napisane przez Moniqnrw Pokaż wiadomość
Dziewczyny musze sie pochwalic bo az mnie duma rozpiera-dzisiaj przebieglam 2 i pol kilometra bez zatrzymania sie jak na poczatek to duzy postep
do tego podjelam decyzje na robienie certyfikatu na stylistke paznokci i zamierzam sie szkolic w kierunku kosmetycznym bo w mojej okolicy jest w miare duze zapotrzebowanie wiec moze mi uda sie dorobic troche

Cytat:
Napisane przez window517 Pokaż wiadomość
ja korzystalam tez z profesora klausa. jedna plyta ze slownictwem a druga z gramatyka. u mnie ta plyta z gramatyka nie do przejscia poki co bo jestem chyba burakiem gramatycznym ale slownictwo jest dobre i sa cwiczenia by utrwalic pisownie i osluchac sie
o dzieki, plyty tez dobra sprawa !
musze sobie zapisac

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość

nie chce zeby byla jesien
moze jej nie bedzie
choc nie, to by oznaczalo, ze bedzie od razu zima !
a tego to ja nie chce! nie lubie marznac

Slomka, ale u Ciebie ruch od rana!
Lece sie pakowac, dzis po poludniu ruszamy.

Edytowane przez bluemooon
Czas edycji: 2012-08-24 o 11:17
bluemooon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 12:41   #105
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez bluemooon Pokaż wiadomość
Hejka!!







Opis ciekawy ksiazki, musze ja faktycznie tez przejrzec na zywo
mi gramatyka z kolei zawsze szybko wchodzila i lubie sie uczyc regul, za to gorzej ze slowkami.. bo tu nie ma reguly hihih





Heej!
no wlasnie jak tak czuje, ze mnie by ta zumba tez pochlonela


Wlasnie zrobie jak mowisz , poszperam w ksiegarni, ale teraz juz wiem, na ktore ksiazki zwracac uwage !!

Dziekuje Wam wszystkim za rady, ksiazki i stronki !






o dzieki, plyty tez dobra sprawa !
musze sobie zapisac



moze jej nie bedzie
choc nie, to by oznaczalo, ze bedzie od razu zima !
a tego to ja nie chce! nie lubie marznac

Slomka, ale u Ciebie ruch od rana!
Lece sie pakowac, dzis po poludniu ruszamy.
Gute Reise

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

a ja wrocilam z kursu... nadal jestem podjarana i wczoraj przez prawie 2 godziny gadalam z jedna niemka z pracy meza praktycznie tylko po niemiecku (lamanym niemiecku ale jednak )
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 15:03   #106
Mijalea
Zakorzenienie
 
Avatar Mijalea
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 282
Dot.: Niemcy III :)

Jolu chodzisz na Zumbe w W.?? Tez sie wybieram, ale trafic z czasem nie moge
__________________


A shopaholic's confessions: http://lenasplanetblog.blogspot.de/
Mijalea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 15:10   #107
AJessaMAKEUP
Przyczajenie
 
Avatar AJessaMAKEUP
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 12
Dot.: Niemcy III :)

Witam wszystkich serdecznie , jestem Ania i mieszkam w Köln Milo by bylo poznac tu kogos na wspolne wypady

Chcialam sie Was rowniez zapytac czy ktoras z was zajmuje sie fotografia hobbystycznie lub i nie tylko? Jestem wizazystka i obecnie dzialam na zasadzie Tfp Przez priv moge wyslac adres do mojego portfolio , Pozdrawiam
AJessaMAKEUP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 15:13   #108
bluemooon
Raczkowanie
 
Avatar bluemooon
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 415
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
Gute Reise

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

a ja wrocilam z kursu... nadal jestem podjarana i wczoraj przez prawie 2 godziny gadalam z jedna niemka z pracy meza praktycznie tylko po niemiecku (lamanym niemiecku ale jednak )
normalnie szalejesz!!
bluemooon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 15:15   #109
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez bluemooon Pokaż wiadomość
normalnie szalejesz!!
niooo... dawno nie mialam tyle zapalu i optymizmu hahaha mam nadzieję, że na dlugo mi starczy
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-24, 15:43   #110
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy III :)

Ja dziś też gadałam z Hausmajstrem mego mini bloku, chciałam poprosić o klucze do serwerowni w piwnicy i dogadaliśmy się... po polsku. Pan z Opola
Dziś na obiad szpinak + gorgonzola + czosnek + jogurt naturalny + penne + winooooo
W nocy była burza i deszcz, jest chłodniej, jest czym oddychać
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 16:29   #111
window517
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 89
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
Moniqnrw gratki i super pomsl

window tak w Arbeitsamt jest cos takiego..Najlepiej jak bys zrobila sobie termin u nich i wszstkiego dokladnie dowiedziala, bo nie wiem czy nie musisz byc najpierw jako bezrobotna zameldowana.

u nas sie oziebilo, rano jak ide z dziecmi do przedszkola czuc jesien a buuu...
jestem zarejestrowana. podpytam chlopa jak to dziala
Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość

nie chce zeby byla jesien
a ja chce
Cytat:
Napisane przez bluemooon Pokaż wiadomość

Lece sie pakowac, dzis po poludniu ruszamy.
spokojnej podrozy
Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO;36093444[B
]Gute Reise[/B]

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

a ja wrocilam z kursu... nadal jestem podjarana i wczoraj przez prawie 2 godziny gadalam z jedna niemka z pracy meza praktycznie tylko po niemiecku (lamanym niemiecku ale jednak )
samba ja ty szalejesz z tym niemieckim widac na pierwszy rzut oka ze napalonas kursem
Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
niooo... dawno nie mialam tyle zapalu i optymizmu hahaha mam nadzieję, że na dlugo mi starczy
tez takiego kopa chce
Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
Ja dziś też gadałam z Hausmajstrem mego mini bloku, chciałam poprosić o klucze do serwerowni w piwnicy i dogadaliśmy się... po polsku. Pan z Opola
Dziś na obiad szpinak + gorgonzola + czosnek + jogurt naturalny + penne + winooooo
W nocy była burza i deszcz, jest chłodniej, jest czym oddychać
no i sie dogadalas
window517 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 16:34   #112
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez window517 Pokaż wiadomość

a ja chce
ja też chcę, kocham jesień, piękne słońce, wieczory z herbatą, cudne mgły, mogę tak dłuuugo
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 16:56   #113
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
ja też chcę, kocham jesień, piękne słońce, wieczory z herbatą, cudne mgły, mogę tak dłuuugo
no to sie dolanczam ;o) i jeszcze te ciuchy wiosenno-jesienne. Piekne baleriny, mokasyny, dzinsy, sztruksy, chinos, marynarki i szale przecudnej urody. Rano jak jest 14 °C jak z malym jade do szkoly to zakladam juz cienka marynarke, bo chlodno na rowerze. Baleriny sie do mnie usmiechaja, poki co szmacianki, ale jak bedzie chlodniej to... rewia mody bedzie, oj bedzie ;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 17:33   #114
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: Niemcy III :)

Witam w nowym watku

Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 17:33   #115
window517
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 89
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
ja też chcę, kocham jesień, piękne słońce, wieczory z herbatą, cudne mgły, mogę tak dłuuugo
mgly u nas wlasnie czesto i ten zapach ubostwiam wrecz. a ze mieszkam miedzy dwoma rzekami to mam raj
Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
no to sie dolanczam ;o) i jeszcze te ciuchy wiosenno-jesienne. Piekne baleriny, mokasyny, dzinsy, sztruksy, chinos, marynarki i szale przecudnej urody. Rano jak jest 14 °C jak z malym jade do szkoly to zakladam juz cienka marynarke, bo chlodno na rowerze. Baleriny sie do mnie usmiechaja, poki co szmacianki, ale jak bedzie chlodniej to... rewia mody bedzie, oj bedzie ;o)
ja tez wole chodzic poubierana niz swiecic bialymi nogami juz nie moge sie doczekac kiedy wymienie ubrania w szafie na jesienno-zimowe a letnie pojda w wory
window517 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 17:34   #116
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: Niemcy III :)

Dziewczyny, mam do sprzedania bilet na samolot Düsseldorf - Warszawa
Wylot w poniedzialek 27.08 o 19:45, powrot w niedziele rano 9.09 o 7:30.

Moze ktos potrzebuje i sie ucieszy...
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 18:00   #117
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy III :)

no jak by u mnie byly mgly, slonecznie i zlote liscie to tez bym chciala jesien ale wierzcie mi, ze jak u nas zaczyna sie jesien to ciagle pada..ciagle.... i wieje nonstop..zamiast mgly jest wieczna chlapa..jakbym nie musiala wychodzic to ok..mozna sobie robic ta herbatke, zapalac swieczke itd, ale ja mam dwojke dzieci, wiec nawet w weekend w domu nie moge sie schowac
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 19:49   #118
amigagdynia
Rozeznanie
 
Avatar amigagdynia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: De Hassmersheim
Wiadomości: 509
GG do amigagdynia Send a message via Skype™ to amigagdynia
Dot.: Niemcy III :)

Dziewczyny jak to jest z tym kursem. U nas w VHS jest teraz urlop do 29 sierpnia a nowy kurs integracyjny zaczyna sie od 1 pazdziernika. Czy zdaze wszystko zalatwic?? W naszym przypadku bede miala kurs za darmo lub 1 Euro za godzine poniewaz maz malo zarabia i pobieramy wohngeld oraz kinderzuschlag wiec w gre wchodzi zalatwianie dofinansowania do kursu. Orientujecie sie ile to trwa?? A jezeli nie bede miala jeszcze pieniedzy z dofinansowania moge zaczac kurs?? Czy placi sie za niego z gory?? Chce w koncu zaczac sie uczyc i za jakas praca sie rozejrzec. mam juz dosyc mojego siedzenia w domu z dzieckiem. Maly idzie od wtorku do przedszkola wiec akurat bede mogla isc na kurs.
__________________
Yves Rocher
Zabierzcie mi to a
Bloguje http://zakochanawmazidlach.blogspot.de/
amigagdynia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 20:43   #119
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
Ja dziś też gadałam z Hausmajstrem mego mini bloku, chciałam poprosić o klucze do serwerowni w piwnicy i dogadaliśmy się... po polsku. Pan z Opola
Dziś na obiad szpinak + gorgonzola + czosnek + jogurt naturalny + penne + winooooo
W nocy była burza i deszcz, jest chłodniej, jest czym oddychać
nio niezle u nas hausmajster nawet po angielsku nie kapiszi ale za to pani, ktora sprzata budynek jest z polski

Cytat:
Napisane przez window517 Pokaż wiadomość
jestem zarejestrowana. podpytam chlopa jak to dziala

a ja chce

spokojnej podrozy

samba ja ty szalejesz z tym niemieckim widac na pierwszy rzut oka ze napalonas kursem

tez takiego kopa chce

no i sie dogadalas
nareszcie poczulam ze zyje i coraz bardziej mi sie tu podoba jutro np. wspolnie z grupa wybieramy sie na dyskoteke

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
no jak by u mnie byly mgly, slonecznie i zlote liscie to tez bym chciala jesien ale wierzcie mi, ze jak u nas zaczyna sie jesien to ciagle pada..ciagle.... i wieje nonstop..zamiast mgly jest wieczna chlapa..jakbym nie musiala wychodzic to ok..mozna sobie robic ta herbatke, zapalac swieczke itd, ale ja mam dwojke dzieci, wiec nawet w weekend w domu nie moge sie schowac
ile masz km do morza ze taka beznadziejna pogoda u ciebie?? my mamy ok. 200 km (do morza w holandii nawet ponoc mniej) i klimat tez raczej nadmorski, ale zeszla jesien byla raczej ladna...

Cytat:
Napisane przez amigagdynia Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak to jest z tym kursem. U nas w VHS jest teraz urlop do 29 sierpnia a nowy kurs integracyjny zaczyna sie od 1 pazdziernika. Czy zdaze wszystko zalatwic?? W naszym przypadku bede miala kurs za darmo lub 1 Euro za godzine poniewaz maz malo zarabia i pobieramy wohngeld oraz kinderzuschlag wiec w gre wchodzi zalatwianie dofinansowania do kursu. Orientujecie sie ile to trwa?? A jezeli nie bede miala jeszcze pieniedzy z dofinansowania moge zaczac kurs?? Czy placi sie za niego z gory?? Chce w koncu zaczac sie uczyc i za jakas praca sie rozejrzec. mam juz dosyc mojego siedzenia w domu z dzieckiem. Maly idzie od wtorku do przedszkola wiec akurat bede mogla isc na kurs.
wiesz co nie wiem jak to jest z tym kursem jesli bedzie ci miasto placic, ale wydaje mi sie ze masz duzo czasu i spokojnie zalatwisz... ja np poszlam w czwartek miesiac temu teoretycznie tylko rozeznac sie w sytuacji i od razu dali mi do napisania test i powiedzieli, ze jesli chce to jutro moge przyjsc na zajecia... kazali mi tez wypelnic w ratuszu jeden dokument i wyslac go gdzies dalej (alcon chyba mowila jak się nazywa ten dokument, ja niestety nie pamietam... wiem tylko ze frei cos tam), no i w piatek poszlam na zajecia, tak sie zdarzylo, ze akurat potem wypadaly 3 tygodnie wakacji w kursie wiec po 1 zajeciach mialam wolne, w tym czasie wypelnilam ten dokument i zanioslam do urzedu i kazali mi czekac na decyzje (oni tam decyduja w jaki sposob bedzie kurs finansowany chyba), wakacje sie skonczyly a ja papiera nie mam... no ale normalnie od poniedzialku chodze na kurs, dzisiaj tylko bylam u tej babki co u niej zalatwialam kurs w innej sprawie i pytala mnie czy juz to mam, ale jak jej powiedzialam ze nie mam to powiedziala ze spoko bo oni tam maja biurokracje i moze to potrwac... poki co nic nie placilam za kurs... ale potem ponoc jak juz przyjdzie decyzja ze np placisz sama to idziesz do biura ja zaniesc i oni wysylaja ci blankiety do kiedy i ile masz zaplacic... takze najlepiej idz zaraz po wolnym sie zapisac (zeby bylo miejsce) i oni ci powiedza co masz dalej robic
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 20:51   #120
Moniqnrw
Raczkowanie
 
Avatar Moniqnrw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 181
Dot.: Niemcy III :)

a u nas sie wkoncu rozpadalo i mozna normalnie oddychac
ja dzisiaj caly dzien spedzilam na zalatwianiu tego kursu w warszawie na stylistke paznokci noclegu biletu na samolot itd a do poludnia jeszcze na wizycie u Gina bo chcemy rodzine powiekszyc-czas najwyzszy
__________________
..I przeprowadzil sie czlowiek z Metrpolii na wies....
A mialo byc tak pieknie...
Moniqnrw jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-11 09:30:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:24.