Sen niemowlaka, jak zmienić plan dnia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-14, 07:04   #1
urwisek
Raczkowanie
 
Avatar urwisek
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 269

Sen niemowlaka, jak zmienić plan dnia?


Witajcie!
Pytanie, jak spały Wasze dzieci jako niemowlaki a jak później?
Mój mały 10 miesięczniak śpi od 20.30 do 6, w dzień przesypia od 2 do 3 godzin. Kiedy się wyśpię? Dla mnie 6 to środek nocy. A nieważne czy syn pójdzie spać później, zawsze wstaje o 6. Kilka miesięcy temu jeszcze brałam go do łóżka i jakoś go usypiałam na godzinkę, a teraz nie ma szans.
Przyzwyczaiłam go do śniadania o 7.30, myślałam, że sam się przestawi, że nie będzie miał "po co" wstawać o 6.

Plan dnia:


6 - pobudka
7.30 - mleczko
10 - drzemka (ok godziny)
11 - deser
13.30 - obiad
15/16 - drzemka (ok. godziny)
17 - mleczko
20 - mleczko
20.30 - śpi


Zastanawiam się nad zmianą planu, ale nie zupełnie wiem jak, żeby wyszło na obopólną korzyść

Aha, czytam, że można wprowadzać różne warzywa i owoce - pomidory, paprykę, rzodkiewkę, ananas, truskawki itp. Ale jak to podać 10 miesięcznemu dziecku. Na surowo, warzywa do zupki, może z chlebem? Nie wiem jak to ugryźć. Synek nie ma jeszcze ząbków.
__________________
jestem kobietą
urwisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 07:35   #2
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Sen niemowlaka, jak zmienić plan dnia?

ja kupiłam z canpola siatkę do podawania owoców i warzyw. "siateczka do podawania pokarmów" znajdź sobie na stronce cannpola. Ciekawe rozwiązanie- dziecko memla owoca ukrytego w siatce- nie odgryzie kawałka, nie zakrztusi się a siatka masuje dziąsełka.
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 09:29   #3
patik87
Zakorzenienie
 
Avatar patik87
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 3 113
Dot.: Sen niemowlaka, jak zmienić plan dnia?

A budzi Ci się w nocy? czy śpi ciągiem od tej 20 do 6? jak tak to nie narzekaj. Inni mają gorzej
Staraj się znaleźć pozytywy we wczesnym wstawaniu.
A co chciałabyś zmienić w planie dnia konkretnie?
Moja córa nie chciała jeść owoców z tej siateczki, bawiła się tylko tą rączką.
__________________
Sara
patik87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 09:52   #4
urwisek
Raczkowanie
 
Avatar urwisek
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 269
Dot.: Sen niemowlaka, jak zmienić plan dnia?

Niby śpi, ale praktycznie codziennie od jakieś dwóch miesięcy budzi się w nocy, wcześniej się nie budził.
No właśnie nie wiem, mam wrażenie że np. je zbyt monotonnie, chciałabym coś dodać,ale nie wiem co i jak. Bo ja gotować nie umiem za bardzo, nawet nie mam z czego. Ciągle marchewka, pietrucha i ziemniaki/ryż, i mięsko. Problemem jest też to, że jestem praktycznie cały dzień sama, mąż wraca późnym wieczorem a ja nie mogę wyjść na zakupy (mieszkamy na 4 piętrze, mamy duży wózek), raz na jakiś czas jadę do rodziców 100 km dalej, biorę warzywa i tyle. Czasem mąż coś kupi wieczorem, ale jak to facet - rzadko zakupy się udają. Nawet czasu nie mam żeby obiad ugotować, dla nas i dziecka - mały jest tak absorbujący, że tylko te dzienne drzemki mnie ratują, a co będzie jak znikną? W tym czasie gotuję i sprzątam, mamy kota, więc podwójne sprzątanie i podwójne pilnowanie
I z tego wszystkiego nabawiam się powoli depresji.
__________________
jestem kobietą

Edytowane przez urwisek
Czas edycji: 2012-10-14 o 09:56
urwisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 10:35   #5
patik87
Zakorzenienie
 
Avatar patik87
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 3 113
Dot.: Sen niemowlaka, jak zmienić plan dnia?

Moja jak miała 10 mcy też nie miała nie wiadomo jak zróżnicowanego menu. Bardzo podobne do Twojego. Też dawałam słoiki. Właśnie jakoś po skończeniu 10 mca zaczęłam gotować jej zupki.
Z tego co piszesz, brakuje Ci organizacji. Może róbcie razem raz w tyg takie większe zakupy?
Ja gotuję zupy na dwa dni. Pomidorowa, krupnik, kalafiorowa, brokułowa, rosół. Z początku gotowałam na piersi ( kroiłam w drobną kosteczkę i dodawałam łyżkę ooliwy czy masła), potem na skrzydełku. Jak kupisz warzywa i przechowasz w lodówce to na tydzień spokojnie wystarczy.
Jak masz warzywa od rodziców to tym lepiej.
A na deser co dajesz? owoce tylko ze słoika? spokojnie możesz dawać banany ( rozgniatałam widelcem, potem kroiłam w plasterki i ładnie gryzła), kiwi, jabłka, borówki. Możesz połączyć jogurtem, np naturalnym. Ja dawałam jogurty specjalne dla dzieci z bobovity albo rossmanowe, potem już dawałam danonki, jobella czy inne jakie miałam.
A kaszki dajesz? np na śniadanie czy kolację zamiast mleka.
__________________
Sara
patik87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 10:36   #6
sigalla
Raczkowanie
 
Avatar sigalla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 207
Dot.: Sen niemowlaka, jak zmienić plan dnia?

no własnie, spi ciagiem do 6tej?
bo jak tak to pozazdroscic. Łaskawe to twoje dziecko.
Moj jest w tym samym wieku i budzi się od 3 - 10 x w nocy. Kiedy ja się wiec wyspię??? to są uroki macierzynstwa. Bo przeciez nie ma tak ze bedzie jak kiedyś, to nierealne

Ja mam taki plan dnia (około):
6-7 -pobudka
9- sniadanie
10- spanie ok.godz
12- obiad
15- 2 obiad
15/16- spanie ok.godz.
17- deserek
19.30- kaszka
20.30/21 - spanie
wszystko lyzeczka, bo mały nie pije z butelki no i jest jeszcze na piersi.
sigalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 11:12   #7
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Sen niemowlaka, jak zmienić plan dnia?

Cytat:
Napisane przez urwisek Pokaż wiadomość
Witajcie!
Pytanie, jak spały Wasze dzieci jako niemowlaki a jak później?
Mój mały 10 miesięczniak śpi od 20.30 do 6, w dzień przesypia od 2 do 3 godzin. Kiedy się wyśpię? Dla mnie 6 to środek nocy. A nieważne czy syn pójdzie spać później, zawsze wstaje o 6. Kilka miesięcy temu jeszcze brałam go do łóżka i jakoś go usypiałam na godzinkę, a teraz nie ma szans.
Przyzwyczaiłam go do śniadania o 7.30, myślałam, że sam się przestawi, że nie będzie miał "po co" wstawać o 6.

Plan dnia:


6 - pobudka
7.30 - mleczko
10 - drzemka (ok godziny)
11 - deser
13.30 - obiad
15/16 - drzemka (ok. godziny)
17 - mleczko
20 - mleczko
20.30 - śpi


Zastanawiam się nad zmianą planu, ale nie zupełnie wiem jak, żeby wyszło na obopólną korzyść

Aha, czytam, że można wprowadzać różne warzywa i owoce - pomidory, paprykę, rzodkiewkę, ananas, truskawki itp. Ale jak to podać 10 miesięcznemu dziecku. Na surowo, warzywa do zupki, może z chlebem? Nie wiem jak to ugryźć. Synek nie ma jeszcze ząbków.
Dzieci czesto wstaja wczesnie o 6-7.A ty nie ,mozesz chodzic spac kolo 22,zeby sie wyspac?Ladnie spi moim zdaniem,dwie drzemki godzinne-dla mnie marzenie.
Warzywa i owoce twardsze mozesz drobno posiekac,dodac do twarozku albo na chlebek.Ananas,truskawki dosyc miekkie sa,z ananasa moze sok sobie wyssie,truskawke da rade dziaslami zmiazdzyc
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-14, 11:28   #8
rybkie
Rozeznanie
 
Avatar rybkie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 969
Dot.: Sen niemowlaka, jak zmienić plan dnia?

Wiem ze takie nocne wstawanie jest meczace ale wiedz ze jestes w grupie tych szczesliwych mam o ile to pomoze bo mona budzi sie co dwie trzy godz sa dni ze przespi ladnie z tylko jedna pobudka ale najczesciej jest zawsze cos:zeby, katar,gorszy dzien,bol brzuszka .... Wtedy nie ma duzo spania
Moja tez wstaje albo o 6 albo o 7 a idzie spac o 20 i ja bym na twoim miejscu od razu po przebudzeniu dalabym mleko a potem za godz lub dwie sniqdanie, jakas owsianka,platki ryzowe,kaszka z owocami a moze jajecznica? Kawalek pomidora do tego a moze polenta? Potem drzemka porem obiad potem deser i mleko na noc..
A dlaczego nie dajesz mleka zaraz po przebudzeniu? przeciez nawet ty po przebudzeniu jestes glodna wiec nie wiem czemu go przetrzymujesz to go raczej nie oduczy wstawania o 6
Poza tym taki duzy chlopczyk moze jesc duzo rzeczy juz ja mysle ze ma za duzo mleka w diecie i moze budzi sie z glodu? Moze mu brakuje czegos a karmisz piersia?
Ja bym rozszerzala diete na calego i oferowala mleko kiedy zechce nawet nie w zwiazku ze spaniem a dlatego ze juz czas
A co do podawania tych owocow i warzyw nie pomoge za bardzo bo my karmimy sie BLW wiec mloda od poczatku je kawalki nawet jak nie miala zebow papryke np podaje w paskach i mloda sobie memle,ssie tak samo z reszta,poczytaj o Bobas Lubi Wybor moze akurat bedzie dla was?
No i polecam jakies nosidelko ergo uzywane, mlodego na plecy i wtedy 4 pietro nie takie straszne

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:24 ----------

Poza tym ja korzystam z bloga jednej z wizazanek Kuchnia Tygryska sie nazywa polecam skarbnica wiedzy i przepisow
__________________
JAKOS bedzie bo jeszcze nigdy nie bylo zeby JAKOS nie bylo

Edytowane przez rybkie
Czas edycji: 2012-10-14 o 11:33
rybkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 12:41   #9
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Sen niemowlaka, jak zmienić plan dnia?

Kup chustę lub nosidełko ergonomiczne, dziecko na plecy i wychodzisz sama na zakupy Możesz iść nawet 2 razy dziennie, żeby nie brać za dużo na raz, od razu zaliczasz krótki spacerek. Nie wiem jak u ciebie, u mnie jest tesco całodobowe - możesz pojechać z mężem jak wróci z pracy. Albo duże zakupy w wolny dzień na cały tydzień. Po domu też możesz dziecko nosić, jak siedzi na plecach to spokojnie możesz ogarnąć w domu, pokroić warzywa czy pozmywać gary. Prasowania nie polecam

Nie wiem jak przestawić dziecko, możesz spróbować bardziej go męczyć wieczorem, kłaść stopniowo coraz później? Mojej córce rytm dnia zmienia się średnio co 2-3mce ma inny czas drzemek. Moja śpi do 8-9, ale w nocy się budziła regularnie jak miała 10 mcy (i później też). Śpię dużo lepiej jak do niej nie wstaję tylko ona jest w naszym łóżku. Ale nie każdemu to pasuje.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 15:11   #10
anankee
Rozeznanie
 
Avatar anankee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 706
Dot.: Sen niemowlaka, jak zmienić plan dnia?

Mój synek ma 9,5 miesiąca.
Od jakiegoś miesiąca w ogóle nie dostaje mleka, nie ma alergii, ale to taka moja filozofia po prostu
Nie podaję też żadnych jogurtów owocowych (ewentualnie same naturalne) ani soków sklepowych. Do picia daję zioła.
Na śniadanie robię zupę z kasz, najczęściej mieszam jaglaną i płatki owsiane. Do tego rodzynki, suszone śliwki, szczypta soli, imbir, kurkuma, starte jabłko. Łyżeczka miodu. Wszystko razem gotuję, blenduję, dodaję łyżeczkę masła. Można mieszać różne kasze: kukurydzianą, gryczaną, jęczmienną. I taką zupkę Fifi je na sniadanie i na kolację. Jest bardzo pożywna. Czasem robię mu na śniadanie jajecznicę. Zupki na obiad sama mu gotuję i zamrażam. Często też je na obiad to samo co my, tzn zupę. Drugie danie daję mu poskubać z talerza ziemniaka, marchewkę, kalafior brokuł czy co tam akurat jemy. Po południu wcina albo kanapkę, albo gotuję mu płatki ryżowe z jabłkiem. Czasem zrobię naleśniki z farszem mięsno-warzywnym.
Generalnie staram się, żeby już jadł w miarę normalnie i tu pewnie naraże się na lincz nie szczędzę przypraw.

co do spania, to śpi od 20.30 do 7, czasem do 8.
Śniadanie podaję mu dopiero o 9-9.30, a ostatni posiłek je o 19.

Moja rada: ogranicz trochę mleko. Zamiast tego podaj jajecznicę, taką zupkę z kaszy o której pisałam, płatki ryżowe, owsiankę lub po prostu kanapkę.
Jak jeszcze nie pracowałam a Fifi budził się o 6-7 rano to brałam go do nas na łóżko, sadzałam tak zeby nie spadl, rzucilam mu kilka zabawek, on się bawił, a ja jeszcze przysypiałam z godzinkę
__________________
Fifi!

Emi!


anankee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 15:16   #11
mucka21
Rozeznanie
 
Avatar mucka21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 819
Dot.: Sen niemowlaka, jak zmienić plan dnia?

Sama chciałabym znać odpowiedź na to pytanie

Moja ma rok skończony i śpi od 20-6 max 6.40. Budzi się w nocy różnie, ale ok 2-5razy. W dzień ma dwie drzemki po 20 minut ok godziny 10 i 15. Zdąży zamknąć oczy, ledwo od niej wstanę i herbatę zrobię a oczy otwarte.
W dodatku musi być cały czas ze mną więc ciężko być matką i żoną dobrze że mąż rozumie. Czasami jak się z nią położę na drzemkę to pośpi nawet do 2 godzin (wyjątkowo) ale rzadko
__________________
27.11.2006r - mój książę
27.12.2010r - jestem szczęśliwą żonką
21.01.2011r - II kreski
05.02.2011- nasz aniołek jeden bliźniak [*]
Izunia jest już z nami
30.IX.2011 g.17:20, 2790g, 57cm
Kochamy Cię



mucka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-14, 16:53   #12
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Sen niemowlaka, jak zmienić plan dnia?

To nie wychodzisz z dzieckiem w ogóle w ciągu dnia na spacery? Nie możesz wozka zostawić na dole? W piwnicy? Ja tak robie. Wózek trzymam na dole.
W kwestii spania u nas tak samo było. Spała od 20 do 6 rano i ja nauczyłam się wcześniej wstawać (wole ją wcześniej położyć i mieć jeszcze te dwie trzy godzinki dla siebie).
Moja po skonczeniu roku i dwóch miesięcy zaczęła sypiać do 7-8
Dziecko raczej nie pośpi ciągiem więcej, bo zwyczajnie jest głodne.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 17:18   #13
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Sen niemowlaka, jak zmienić plan dnia?

Cytat:
Napisane przez urwisek Pokaż wiadomość
Witajcie!
Pytanie, jak spały Wasze dzieci jako niemowlaki a jak później?
Mój mały 10 miesięczniak śpi od 20.30 do 6, w dzień przesypia od 2 do 3 godzin. Kiedy się wyśpię? Dla mnie 6 to środek nocy. A nieważne czy syn pójdzie spać później, zawsze wstaje o 6. Kilka miesięcy temu jeszcze brałam go do łóżka i jakoś go usypiałam na godzinkę, a teraz nie ma szans.
Przyzwyczaiłam go do śniadania o 7.30, myślałam, że sam się przestawi, że nie będzie miał "po co" wstawać o 6.

Plan dnia:


6 - pobudka
7.30 - mleczko
10 - drzemka (ok godziny)
11 - deser
13.30 - obiad
15/16 - drzemka (ok. godziny)
17 - mleczko
20 - mleczko
20.30 - śpi


Zastanawiam się nad zmianą planu, ale nie zupełnie wiem jak, żeby wyszło na obopólną korzyść

Aha, czytam, że można wprowadzać różne warzywa i owoce - pomidory, paprykę, rzodkiewkę, ananas, truskawki itp. Ale jak to podać 10 miesięcznemu dziecku. Na surowo, warzywa do zupki, może z chlebem? Nie wiem jak to ugryźć. Synek nie ma jeszcze ząbków.
mi to się w oczy strasznie rzuca ta PÓŁTORA godzinna przerwa między wstaniem a pierwszym posiłkiem dziecka. To nie zdrowe. Wszędzie trąbią o zbilansowanej diecie, o 5 posiłkach w ciągu doby i o tym, że należy zjeść zawsze pożywne śniadanie które powinno się spożyc maxymalnie do 30 minut po obudzeniu-to co prawda sa wskazówki dla doroslych, ale tak czy inaczej półtorej godziny bez jedzenia od wstania, gdy dziecko najczęściej budzi się właśnie z powodu głodu- dla mnie słabe podejście.
Wydaje mi się, ze nic dobrego w ten sposób nie uzyskasz. Skoro dziecko przesypia całe noce, to tym bardziej z rana jest po prostu głodne, w ciągu dnia je co 3 godziny, a w nocy nic...wstaje rano i sporo musi czekac na posiłek- nie zdziwiłabym się, gdyby zaczęło jeszcze wczesniej wstawać żeby skrócić czas "o pustym żołądku".

chcesz żeby chodziło spać na dłużej? zebyś mogła się wyspać z rana, prosta sprawa- dzieciak musi być mega dotleniony (spacery i spacery i jeszcze raz spacery), zmęczony aktywnością czyli raczkowaniem/chodzeniem/bieganiem- nie siedzeniem w domu, ale aktywnością fizyczną najlepiej na świezym powietrzu. Moje młode dopóki spędzało całe dnie na dworze spało od 20:30 do 7-8 rano, plus drzemka w ciągu dnia (od półtorej do 3 godzin) synek ma 1,5 roku więc teoretycznie powinien potrzebowac dużo mniej snu niż twoje 10-cio miesięczne dziecko, ale....gdy mi się nie chce z nim łazić całymi dniami- wtedy wstaje wcześniej i ma krótsze drzemki, po prostu nie ma się czym zmęczyć
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...

Edytowane przez la'Mbria
Czas edycji: 2012-10-14 o 17:23
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 17:37   #14
martalady83
Raczkowanie
 
Avatar martalady83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Malmö
Wiadomości: 400
Dot.: Sen niemowlaka, jak zmienić plan dnia?

Sama mialam zalozyc podobny watek, wiec sie podepne jesli moge, zeby nie zasmiecac forum.
Moj budzi sie w nocy co 1,5 do 2 godzin, a ma juz 4,5 miesiaca. Zasypial wczesniej o 20 i budzil sie o 7, wiec jakos funkcjonowalam. Ale ostatnio zaczal budzic sie o 4, 5 rano. Cos mu sie przestawilo, budzi sie wesoly, wyspany. Probowalismy zlikwidowac mu ostatnia drzemke, taka do 17. Potem probowalismy go klasc spac o 21, pozniejsza kapiel i takie tam. I nic. Synek chce wstawac o 5 i juz. Zeby jeszcze nie budzil sie co te 2 godziny, to moze jakos bym to ciagnela. Ja juz nie wiem co robic, widocznie taka jego uroda. Czasami wstaje z nim maz, ale przeciez czlowiek musi pracowac, wiec to nie rozwiazanie. Moze macie jakies pomysly?
martalady83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 17:49   #15
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Sen niemowlaka, jak zmienić plan dnia?

Moim zdaniem to nie ma na to rady. Moje dziecko tez bez wzgledu na to, czy szla spać o 22 czy o 20 to była o 6 na nogach.
Martalady, 4,5 miesiąca to jeszcze malutkie dziecko, jedyne co to może dać od razu jeść i uśpić na nowo (ja czasami tak robiłam, ze jak Młoda wstawała o 5 to dawałam butle, brałam do łóżka i przysypiałyśmy jeszcze)
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 18:25   #16
martalady83
Raczkowanie
 
Avatar martalady83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Malmö
Wiadomości: 400
Dot.: Sen niemowlaka, jak zmienić plan dnia?

Ja juz w zasadzie sie z tym pogodzilam. Teraz ja musze sie przestawic na wstawanie o 5 i tyle, bo nie da rady go polozyc spac jak juz sie obudzi, placze i sie buntuje, chce sie bawic i juz. Moze jeszcze mu sie odmieni jak bedzie starszy.
martalady83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 18:32   #17
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Sen niemowlaka, jak zmienić plan dnia?

Moja (16 miesięcy) też wstaje o 6, ale ja chodzę spać o 21.30. Myślałam, że teraz jesienią, kiedy o 6 jest jeszcze ciemno to się sama jakoś przestawi na później ale nic z tego
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 18:39   #18
martalady83
Raczkowanie
 
Avatar martalady83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Malmö
Wiadomości: 400
Dot.: Sen niemowlaka, jak zmienić plan dnia?

Ja sie tylko zastanawiam co to bedzie jak mu tak zostanie, tzn te budzenie sie co 2 godziny i wstawanie o 5. Jak wy dziewczyny chodzicie do pracy? Trudno mi jakos to sobie wyobrazic.

Wlasnie, te ciemnosci. Latem wstawal o 6, ale dzien byl w pelni, to jakos latwo z nim wstawalam. Teraz 5 to jak srodek nocy, ciemno, zimno i deszcz za oknem. Eh.

Edytowane przez martalady83
Czas edycji: 2012-10-14 o 18:40
martalady83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 18:43   #19
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Sen niemowlaka, jak zmienić plan dnia?

Cytat:
Napisane przez martalady83 Pokaż wiadomość
Ja sie tylko zastanawiam co to bedzie jak mu tak zostanie, tzn te budzenie sie co 2 godziny i wstawanie o 5. Jak wy dziewczyny chodzicie do pracy? Trudno mi jakos to sobie wyobrazic.

Wlasnie, te ciemnosci. Latem wstawal o 6, ale dzien byl w pelni, to jakos latwo z nim wstawalam. Teraz 5 to jak srodek nocy, ciemno, zimno i deszcz za oknem. Eh.
A karmisz piersią? Ja ja karmiłam piersią było mi jakoś łatwiej wstawać do małej kilka razy w nocy i spać krótko, a teraz ledwo wstaję po 8 godzinach ciągłego snu. Ale być może to przypadek był
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-14, 18:51   #20
martalady83
Raczkowanie
 
Avatar martalady83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Malmö
Wiadomości: 400
Dot.: Sen niemowlaka, jak zmienić plan dnia?

houseofcolours: Karmie. I jakos do tej pory nie narzekalam na te pobudki, nakarmilam i dalej spal. Ale teraz sie rozbudza po karmieniu zamiast od razu zasypiac jak kiedys i czasami nawet pol godziny trzeba go usypiac z powrotem.
A twoja corcia przesypia juz noce, tzn te 8 godzin jak piszesz? Mnie zastanawia, kiedy u nas to nastapi. Mam kolezanki, ktore maja dzieci w podobnym wieku (5 miesiecy)i chwala sie jak to ich dzieciaki spia ciagiem po 6 godzin, pozazdroscic.
martalady83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 19:03   #21
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Sen niemowlaka, jak zmienić plan dnia?

Cytat:
Napisane przez urwisek Pokaż wiadomość
Witajcie!
Pytanie, jak spały Wasze dzieci jako niemowlaki a jak później?
Mój mały 10 miesięczniak śpi od 20.30 do 6, w dzień przesypia od 2 do 3 godzin. Kiedy się wyśpię? Dla mnie 6 to środek nocy. A nieważne czy syn pójdzie spać później, zawsze wstaje o 6. Kilka miesięcy temu jeszcze brałam go do łóżka i jakoś go usypiałam na godzinkę, a teraz nie ma szans.
Przyzwyczaiłam go do śniadania o 7.30, myślałam, że sam się przestawi, że nie będzie miał "po co" wstawać o 6.

Plan dnia:


6 - pobudka
7.30 - mleczko
10 - drzemka (ok godziny)
11 - deser
13.30 - obiad
15/16 - drzemka (ok. godziny)
17 - mleczko
20 - mleczko
20.30 - śpi


Zastanawiam się nad zmianą planu, ale nie zupełnie wiem jak, żeby wyszło na obopólną korzyść

Aha, czytam, że można wprowadzać różne warzywa i owoce - pomidory, paprykę, rzodkiewkę, ananas, truskawki itp. Ale jak to podać 10 miesięcznemu dziecku. Na surowo, warzywa do zupki, może z chlebem? Nie wiem jak to ugryźć. Synek nie ma jeszcze ząbków.
A co się dziwisz? Dziecko nie chodzi na spacery, nie jest dodatkowo zmęczone, to po co ma spać dłużej? Nie wiesz, że dziecko na dworze = dziecko lepiej śpiące?

I jak wstaje o 6, a je półtorej godziny później, to też dziwne. Moja córa (niedawno! a ma prawie 2,5 roku) miała etap pobudek ok. 6 i jak nie dostała od razu jedzenia to koniec spania. Dostała - szła spać do 8-9 nawet.

Brak zębów to nie przeszkoda, moja córka pierwsze zęby miała mając prawie 14mcy, a wówczas już większość rzeczy jadła. Dziąsła są twarde Miękki chleb czy bułka, nawet maślana do dziamgania. Makaron ugotowany (bo mam nadzieję, że on nie same papki je?), ryż, zupa jarzynowa z kaszką manną na przykład, pomidorowa z ryżem, rosół z kluchami lub makaronem, kluski śląskie - miękkie, można pokroić drobno dziecku, papryka do sosu drobno skrojona, ananasa i truskawki bym olała bo teraz nie sezon, banan w kawałkach do dziamgania lub rozpaćkany widelcem (mieszałam np. z sinlakiem), krupnik-warzywa starte w nim, pomidioy bez skórki w kawałkach, szpinak - mieszałam z jajem smażonym na patelni bez dodatku tłuszczu. I tak dalej.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 19:26   #22
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Sen niemowlaka, jak zmienić plan dnia?

Cytat:
Napisane przez martalady83 Pokaż wiadomość
houseofcolours: Karmie. I jakos do tej pory nie narzekalam na te pobudki, nakarmilam i dalej spal. Ale teraz sie rozbudza po karmieniu zamiast od razu zasypiac jak kiedys i czasami nawet pol godziny trzeba go usypiac z powrotem.
A twoja corcia przesypia juz noce, tzn te 8 godzin jak piszesz? Mnie zastanawia, kiedy u nas to nastapi. Mam kolezanki, ktore maja dzieci w podobnym wieku (5 miesiecy)i chwala sie jak to ich dzieciaki spia ciagiem po 6 godzin, pozazdroscic.
Ona przesypia ciągiem średnio 11 godzin (19-6) ale ona ma 16 miesięcy i przesypia tak od około 10 miesiąca. Na kolację je 300 ml kaszki (mleko z 270 ml wody+ kaszka i tak wychodzi mniej więcej 300 ml, może trochę ponad) i je to już po kąpieli tuż przed snem i jej starcza do rana. W sumie przesypia noce dopiero kiedy skończyłam karmić piersią, a karmiłam 9 miesięcy.

Edytowane przez houseofcolours
Czas edycji: 2012-10-14 o 19:29
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 19:32   #23
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Sen niemowlaka, jak zmienić plan dnia?

Cytat:
Napisane przez houseofcolours Pokaż wiadomość
A karmisz piersią? Ja ja karmiłam piersią było mi jakoś łatwiej wstawać do małej kilka razy w nocy i spać krótko, a teraz ledwo wstaję po 8 godzinach ciągłego snu. Ale być może to przypadek był
ponoć nie przypadek haj oksytocynowy (moj gin tak kiedyś powiedział - łatwiej pani będzie 10 razy podać pierś niż 3 razy butelkę ,mniej pani będzie odczuwać zmęczenie,natura to dobrze ustawiła)
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 20:18   #24
niuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar niuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: to tu, to tam...
Wiadomości: 1 428
Dot.: Sen niemowlaka, jak zmienić plan dnia?

Moim zdaniem Twój synek naprawdę ładnie śpi. Mam córkę w podobnym wieku i ma w ciągu dnia tylko jedną 1,5-2 godzinną drzemkę, ale nie narzekam. Grunt to dobra organizacja. Może spróbuj się kłaść ok 21-22?

Co do spacerów, a raczej ich braku, to uważam, że 4 piętro i ciężki wózek to wymówka. Ja chodzę na spacery dwa razy dziennie, też jestem praktycznie sama, bo mąż często wyjeżdża służbowo na 4-5 tygodni. Spacery dobrze zrobią nie tylko Synkowi, ale i Tobie.

Odnośnie posiłków, to wydaje mi się, że są mało urozmaicone. Jak synek reaguje na nowe smaki? Moja córka ma zęby dopiero od miesiąca, ale już wcześniej dawałam jej do gryzienia jabłuszko, marchewkę, paprykę, banana, wafle ryżowe, biszkopty itd. Siatka, o której pisała karolinaP103 nie przypadła mi do gustu
__________________
"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć" -Antoine de Saint-Exupéry

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2gb8h75rh.png

Yummy Mummy





niuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 06:58   #25
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Sen niemowlaka, jak zmienić plan dnia?

Urwisek- Twoje dziekco śpi ładnie. Moj 10 miesieczny tez miał dwie podobne drzemki. Tylko,że ja wtedy ( był to czerwiec) praktycznie po cąłych dniach siedziałam na dworze.
Menu mielismy aktycznie brdaizje urozmaicone- zupa pomidorowa była wtedy i jest do tej pory hitem. RYba ugotowana na parze i polana uduszonym pomidorem - tez była pycha. Kisiel z jabłkiem. Gotujesz wode na kisiel, dodatej stare w paski jabłko na wrzatek i potem kisiel- pychota. Banan do ciamkana. Moj juz wtedy jadł tez surowe owoce. Uwielbiał jak mu roiłam kleik ryzowy malinami. Gotuesz płatki ryzowe i dodajesz maliny, trszke posłodzisz.A jesczez jedna pychota- teraz sa dynie - na wrzatake wrzucasz pokrojona dynie, potem jabłko ( najlepsze do gotowania sa szare renety) dosładasz i muss pychota!!!

Co do sacerow wspoczuje 4 pietra. Ale przeciez jest rozwiazanie. Nosidła czy lekka sladana parasolk. On jest w takim wieku,ze juz moze z pol godziny w takiej parasolce siedziec. Młody jak był w jego wieku kupiłam Nune. Składa sie rewelacyjne, no lekka superowo to nie jest bo 8 kilo. Ale daje czasmai rade miec dziecko w jednej rece, a wozek w drugiej a waze niecale 50 kilo.
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 08:24   #26
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Sen niemowlaka, jak zmienić plan dnia?

Cytat:
Napisane przez urwisek Pokaż wiadomość
Witajcie!
Pytanie, jak spały Wasze dzieci jako niemowlaki a jak później?
Mój mały 10 miesięczniak śpi od 20.30 do 6, w dzień przesypia od 2 do 3 godzin. Kiedy się wyśpię? Dla mnie 6 to środek nocy. A nieważne czy syn pójdzie spać później, zawsze wstaje o 6. Kilka miesięcy temu jeszcze brałam go do łóżka i jakoś go usypiałam na godzinkę, a teraz nie ma szans.
Przyzwyczaiłam go do śniadania o 7.30, myślałam, że sam się przestawi, że nie będzie miał "po co" wstawać o 6.

Plan dnia:


6 - pobudka
7.30 - mleczko
10 - drzemka (ok godziny)
11 - deser
13.30 - obiad
15/16 - drzemka (ok. godziny)
17 - mleczko
20 - mleczko
20.30 - śpi


Zastanawiam się nad zmianą planu, ale nie zupełnie wiem jak, żeby wyszło na obopólną korzyść

Aha, czytam, że można wprowadzać różne warzywa i owoce - pomidory, paprykę, rzodkiewkę, ananas, truskawki itp. Ale jak to podać 10 miesięcznemu dziecku. Na surowo, warzywa do zupki, może z chlebem? Nie wiem jak to ugryźć. Synek nie ma jeszcze ząbków.
Dolacze sie do dziewczyn, ktore twierdza ze jestes szczesciara... moje dziecko budzi sie miedzy 5-6 ale budzi sie w nocy na jedzenie, czasem by pomarudzic a czasem zwyczajnie 3 nad ranem czuje sie juz wyspana i poltorej h sobie lezy w lozeczku i gada, piszczy ....
No i nie dziw sie ze jak dziecko tylko w domu siedzi to nie jest zmeczone i nie psi dluzej / wiecej. I tak powinnas byc zadowolona z tych dwoch drzemek spacer, chocby do sklepu na pol h to moim zdaniem podstawa, dziecko im wiecej swiezego powietrza dostanie tym lepiej spi, lepiej sie czuje. Jak dla mnie zwyczajnie za duzo wymagasz od dziecka

---------- Dopisano o 09:24 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Urwisek- Twoje dziekco śpi ładnie. Moj 10 miesieczny tez miał dwie podobne drzemki. Tylko,że ja wtedy ( był to czerwiec) praktycznie po cąłych dniach siedziałam na dworze.
Menu mielismy aktycznie brdaizje urozmaicone- zupa pomidorowa była wtedy i jest do tej pory hitem. RYba ugotowana na parze i polana uduszonym pomidorem - tez była pycha. Kisiel z jabłkiem. Gotujesz wode na kisiel, dodatej stare w paski jabłko na wrzatek i potem kisiel- pychota. Banan do ciamkana. Moj juz wtedy jadł tez surowe owoce. Uwielbiał jak mu roiłam kleik ryzowy malinami. Gotuesz płatki ryzowe i dodajesz maliny, trszke posłodzisz.A jesczez jedna pychota- teraz sa dynie - na wrzatake wrzucasz pokrojona dynie, potem jabłko ( najlepsze do gotowania sa szare renety) dosładasz i muss pychota!!!

Co do sacerow wspoczuje 4 pietra. Ale przeciez jest rozwiazanie. Nosidła czy lekka sladana parasolk. On jest w takim wieku,ze juz moze z pol godziny w takiej parasolce siedziec. Młody jak był w jego wieku kupiłam Nune. Składa sie rewelacyjne, no lekka superowo to nie jest bo 8 kilo. Ale daje czasmai rade miec dziecko w jednej rece, a wozek w drugiej a waze niecale 50 kilo.
jakie Ty pyszotki robisz
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 09:53   #27
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Sen niemowlaka, jak zmienić plan dnia?

Dziecko nie maszyna.
A szósta rano to nie środek nocy.
Każde dziecko reguluje sen w inny sposób.
Wymaganie od 4 miesięcznego dziecka przesypiania całych nocek- jest nieporozumieniem.

Urwisku twoje dziecko spi ładnie i dobrze.
dziewczyny napisały wiele cennych rad: poczawszy od spacerów, na noszeniu skończywszy.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 11:48   #28
mamad1
Zadomowienie
 
Avatar mamad1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 749
Dot.: Sen niemowlaka, jak zmienić plan dnia?

Moje dziecko ma 14 miesięcy. Dopóki miał 2 drzemki, to wstawał o 6., a szedł spać o 20.30. Choć kilka razy się zdarzyło, że spał ciut dłużej (albo krócej). Na szczęście było lato, więc już całkiem jasno Niedawno przeszedł na jedną drzemkę i śpi już dłużej, nawet do 7.30 Karmimy się piersią, więc pierwszy posiłek zaraz jeszcze w łóżku i dosypiamy te kilkanaście minut. W nocy co najmniej 2 pobudki (a w czasie ząbkowania duużo więcej), ale daję radę. Kładę się spać zwykle przed 22. Teraz zanim Mały wstanie nieraz mam już obiadek dla niego ugotowany i sama zdążę śniadanie zjeść.
Pożywniejsze śniadanie ok. 9. Potem spacer. Też mieszkamy na 4. piętrze. Wózek mam w wózkowni i sama go po schodach wyciągam z dzieckiem na ręku. Bez większych problemów robię zakupy z dzieckiem.
Ok. 12. drzemka (1,5-2,5h) i popołudniu znowu na spacer. Park i place zabaw sa dla mnie czasem już do obrzydzenia, ale wiem, że Mały to uwielbia. Sama poznałam wiele mam/tatusiów/babć/dziadków z dziećmi, więc i ja, i mój Synek mamy zwykle towarzystwo. W lecie wracaliśmy do domu przeważnie na posiłki i drzemki (trochę czasu wolnego dla mamy) i piaskownica była nasza aż do pory kąpania. Teraz trochę wcześniej wracamy, bo ciemno się robi.
I nie ma złej pogody na spacer (poza dużą ulewą i dużym mrozem) - jest tylko niewłaściwe ubranie To nasza zasada
Urwisek życzę dużo cierpliwości i wytrwałości. Na dłuższe spanie też przyjdzie pora Dla pocieszenia mogę Ci powiedzieć, że mojej koleżanki syn potrafił zaczynać dzień o 4. nad ranem
mamad1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 12:05   #29
Sloneczko555xxx
Zakorzenienie
 
Avatar Sloneczko555xxx
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 140
Dot.: Sen niemowlaka, jak zmienić plan dnia?

jak ja bym chciała żeby mój syn przesypiał całą noc ....... marzenie ..... mój syn ma 14 miesięcy i budzi sie w nocy jak niemowlę, co chwilę na cyca, nie chce butli z mm ... próbowałam na różne sposoby ... nie da rady ... a jakby przespał do 6 rano cała noc to ja ze szczęścia bym pod niebo skakała ... ciesz się tym co masz i nie narzekaj hehehhehee

w ogóle 6 rano przy małym dziecku to super przy przespaniu całej nocy , niektóre o 5 rano wstają i spać nie chcą
__________________
Synuś

Sloneczko555xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 13:04   #30
Marina1
Zakorzenienie
 
Avatar Marina1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 3 069
Dot.: Sen niemowlaka, jak zmienić plan dnia?

Cytat:
Napisane przez houseofcolours Pokaż wiadomość
Moja (16 miesięcy) też wstaje o 6, ale ja chodzę spać o 21.30. Myślałam, że teraz jesienią, kiedy o 6 jest jeszcze ciemno to się sama jakoś przestawi na później ale nic z tego
To możemy sobie przybić piątkę. Mój 16-miesięczniak ma identycznie, i ja też idę o tej godzinie spać.

Ja też mieszkam wysoko w bloku i też sama z dzieckiem cały dzień. Ale na spacery chodzę 2 razy dziennie, to ważne dla mnie. Myślę, że odpowiednia organizacja i poradzisz sobie spokojnie.
Wózek trzymam na dole, na noc tylko biorę na górę.
__________________
"...- Taki jest los kobiety. Musisz ugotować obiad z tego, co masz w kuchni. Musisz nauczyć się udawać podniecenie. To akt, pozwól, że Ci powiem, samczy akt. A gdy dojdziesz do perfekcji jesteś już stara. Młodość wyparowuje jak rosa, która rodzi się rano, a ginie po południu."
Marina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:08.