Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-03, 21:54   #1381
OzoneBaby
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Czy tonik z Mazideł, wersja z konserwantem, muszę przechowywać w lodówce? Czy stanie mu się coś złego, jak postoi w temperaturze pokojowej?

Edytowane przez OzoneBaby
Czas edycji: 2013-01-03 o 22:26
OzoneBaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 21:45   #1382
floresik89
Przyczajenie
 
Avatar floresik89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Hej dziewczyny! Mam ślady po trądziku i zdecydowałam się na kurację kwasem migdałowym. Sporo dowiedziałam się od was tutaj na forum, ale moje zwoje chyba zaczynają się przegrzewać…

Chcę zrobić zamówienie i nie jestem pewna czy kupować kwas mlekowy. Szkoda kasy na coś czego ewentualnie i tak nie zużyję.

Jakie jest prawdopodobieństwo, że ph wyjdzie za wysokie? Jeżeli dam za dużo sody, tak?

Mam jeszcze kilka pytań:
1) Czy konieczne jest podwyższenie pH np. z 1 do 3-4? Podobno najlepsze pH jest właśnie takie średniokwaśne, ale może próbował ktoś z niższym?
2) Ile ml rozcieńczonego kwasu wystarcza wam na jedną aplikację? Jak nie zużyję wszystkiego to dać do lodówki?
3) odnośnie samego kwasu: na Mazidłach piszą, że przechowywać w pokojowej temperaturze. To nie można w lodówce?
floresik89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 02:47   #1383
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

[1=95a9c0c0ad5413d91ca5eca 5b0ed55ead7480bc2_60568ca a65742;38423507]Gdybym chciała otrzymać stężenie powiedzmy z 75% do np 20% to robię to metodą na krzyż, tak?[/QUOTE]

Chodzi Ci o rozcieńczenie 75% roztworu kwasu dla uzyskania stężenia 20%?

Cytat:
Napisane przez OzoneBaby Pokaż wiadomość
Czy tonik z Mazideł, wersja z konserwantem, muszę przechowywać w lodówce? Czy stanie mu się coś złego, jak postoi w temperaturze pokojowej?
Nie powinno. Ale jeśli przygotowujesz tonik w niezbyt higienicznych warunkach albo robisz na zwykłej wodzie dejonizowanej/destylowanej, to lepiej trzymać w lodówce.

Cytat:
Napisane przez floresik89 Pokaż wiadomość
Jakie jest prawdopodobieństwo, że ph wyjdzie za wysokie? Jeżeli dam za dużo sody, tak?

Mam jeszcze kilka pytań:
1) Czy konieczne jest podwyższenie pH np. z 1 do 3-4? Podobno najlepsze pH jest właśnie takie średniokwaśne, ale może próbował ktoś z niższym?
2) Ile ml rozcieńczonego kwasu wystarcza wam na jedną aplikację? Jak nie zużyję wszystkiego to dać do lodówki?
3) odnośnie samego kwasu: na Mazidłach piszą, że przechowywać w pokojowej temperaturze. To nie można w lodówce?
Sodę dodaje się maleńkimi porcjami i po każdej sprawdza się odczyn. Możesz też użyć mleczanu sodu, dodawać po kropelce.

Jeśli preparat ma być do regularnego stosowania jako tonik (niespłukiwany), pH należy podnieść. Preparaty o niskim pH mogą powodować intensywne łuszczenie i podrażnienie, nie nadają się do codziennego użytku. Tylko w przypadku peelingów nie jest konieczne regulowanie pH.

3-5 ml roztworu powinno wystarczyć na jednorazowy peeling. Można robić nawet mniejsze porcje, ale do tego wskazana byłaby precyzyjna waga. Niezużytą część można przechowywać w lodówce w szczelnie zamkniętym opakowaniu (najlepiej szklanym). Przed ponownym użyciem może być konieczne podgrzanie roztworu, gdyby wytrąciły się kryształki kwasu.

Skoro producent zaleca przechowywać kwas w temp. pokojowej, to przechowujemy zgodnie z zaleceniem.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 13:25   #1384
floresik89
Przyczajenie
 
Avatar floresik89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Lorri, dzięki !
floresik89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 18:03   #1385
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 266
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Chodzi Ci o rozcieńczenie 75% roztworu kwasu dla uzyskania stężenia 20%?
tak, tylko jakby w nowej buteleczce/zlewce etc bo roztworu 75% jest dużo

jeśli mogłabyś podać konkretny przykład, będę bardzo bardzo wdzięczna!
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 22:06   #1386
sweet__lemon
Przyczajenie
 
Avatar sweet__lemon
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

dzisiaj bylam na pierwszym peelingu migdalowym, zaplacilam 67zł.
wiecie moze kiedy zauwaze jakies efekty??
__________________
odchudzam się
wzrost: 173cm
waga: 66kg->59kg cel 55kg
wymiary: 85/68/106 -> 83/63/94 cel szczupłe nogi

noszę aparat ortodontyczny
od 30.04.12r. (góra) 17.09.12r. (dół)

usuwam blizny potrądzikowe
peeling kwasem
07.01.13r.
28.01.13r.
sweet__lemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 23:50   #1387
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

[1=95a9c0c0ad5413d91ca5eca 5b0ed55ead7480bc2_60568ca a65742;38504212]tak, tylko jakby w nowej buteleczce/zlewce etc bo roztworu 75% jest dużo

jeśli mogłabyś podać konkretny przykład, będę bardzo bardzo wdzięczna! [/QUOTE]

OK. Zaznaczam, że nie robię obliczeń na papierze, tylko na kalkulatorze w komputerze, liczę szybko po kolei co trzeba. Dla przejrzystości obliczeń użyję "okrągłego" stężenia roztworu wyjściowego.

Przykład:

Mamy roztwór kwasu mlekowego 80%.
Chcemy uzyskać 40 g roztworu 20%.

Obliczamy masę kwasu w 40 g roztworu 20%:
40*0,2 = 8 g

Obliczamy masę roztworu, w którym 8 g kwasu stanowi 80%:
8/0,8 = 10 g

Wynik odejmujemy od masy, którą chcemy uzyskać:
40-10 = 30 g

W ten sposób obliczyliśmy, że dla uzyskania 40 g roztworu 20% musimy wymieszać
10 g roztworu 80% i 30 g wody.


Jeśli znamy tylko objętość roztworu wyjściowego, musimy najpierw zamienić ją na masę, mnożąc przez gęstość roztworu. Jeśli nie znamy gęstości roztworu, możemy przyjąć, że objętość = masie, czyli gęstość wynosi 1 g/ml; obliczenia będą jednak nieprecyzyjne, jeśli rzeczywista gęstość roztworu jest inna. Dalej wykonujemy obliczenia jak wyżej. Gdy wyliczymy już masy składników roztworu końcowego (masę potrzebnego roztworu wyjściowego + masę wody do rozcieńczenia), a nie mamy wagi, musimy zamienić masę roztworu wyjściowego na objętość, dzieląc mililitry przez gęstość roztworu; w przypadku wody przyjmujemy, że masa = objętości.

I to tyle .

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-02-03 o 18:25
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-08, 18:14   #1388
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 266
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
OK. Zaznaczam, że nie robię obliczeń na papierze, tylko na kalkulatorze w komputerze, liczę szybko po kolei co trzeba. Dla przejrzystości obliczeń użyję "okrągłego" stężenia roztworu wyjściowego.

Przykład:
Przeogromnie dziękuję!
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 19:13   #1389
viwki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 996
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

dziewczyny, pytałam sie juz troche wcześniej i nadal nie otrzymałam odpowiedzi
Jak myslicie, mozna używac zwykłej, przegotowanej wody do toniku i do peelingów? czy koniecznie musi byc do iniekcji?
viwki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 19:57   #1390
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez viwki Pokaż wiadomość
dziewczyny, pytałam sie juz troche wcześniej i nadal nie otrzymałam odpowiedzi
Jak myslicie, mozna używac zwykłej, przegotowanej wody do toniku i do peelingów? czy koniecznie musi byc do iniekcji?
Do kosmetyków najlepsza jest apteczna woda do iniekcji (najczęściej można dostać ampułki 5 i 10 ml, są też butle 500 ml). Jak nie mamy dostępu do takiej wody, możemy od biedy kupić demineralizowaną (dejonizowaną, destylowaną) w markecie czy na stacji benzynowej.


Tutaj przykłady prościutkich receptur toników z kwasem mlekowym, z wykorzystaniem wody do iniekcji w ampułkach: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post38499604. Jakby ktoś chciał coś podobnego z kwasem migdałowym, proszę dać znać.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-01-08 o 19:59
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 19:44   #1391
viwki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 996
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Do kosmetyków najlepsza jest apteczna woda do iniekcji (najczęściej można dostać ampułki 5 i 10 ml, są też butle 500 ml). Jak nie mamy dostępu do takiej wody, możemy od biedy kupić demineralizowaną (dejonizowaną, destylowaną) w markecie czy na stacji benzynowej.


Tutaj przykłady prościutkich receptur toników z kwasem mlekowym, z wykorzystaniem wody do iniekcji w ampułkach: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post38499604. Jakby ktoś chciał coś podobnego z kwasem migdałowym, proszę dać znać.
Tyle, ze w aptece u mnie jest ta woda na RECEPTE
Zrobiłam tonik z przegotowana woda. Obniży to jakos jego skutecznosc?
viwki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-10, 19:27   #1392
meravion
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Witam, mam zamiar wyprobowac na sobie ten peeling. Czy bedzie on dobry na przebarwienia tego typu?
http://i.imgur.com/amqto.jpg
http://i.imgur.com/LmcWa.jpg
http://i.imgur.com/mbzqk.jpg

Ponowaniam pyatanie up, czy mozna do przygotowania peelingu uzyc wody zwyklej do picia/przegotowanej?
meravion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 07:13   #1393
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez viwki Pokaż wiadomość
Tyle, ze w aptece u mnie jest ta woda na RECEPTE
Zrobiłam tonik z przegotowana woda. Obniży to jakos jego skutecznosc?
woda demineralizowana jest do kupienia w sklepie jako woda do żelazka - bez recepty
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 09:24   #1394
floresik89
Przyczajenie
 
Avatar floresik89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Po posmarowaniu się tonikiem krem nakładamy od razu czy czekamy kilka minut?
floresik89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 17:46   #1395
viwki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 996
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez floresik89 Pokaż wiadomość
Po posmarowaniu się tonikiem krem nakładamy od razu czy czekamy kilka minut?
ja czekam z 15 minut
viwki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 11:22   #1396
floresik89
Przyczajenie
 
Avatar floresik89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez viwki Pokaż wiadomość
ja czekam z 15 minut
to ja też tak będę robić
floresik89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 11:28   #1397
meravion
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Przy peelingu 10% nie bylo czuc nawet pieczenia/mrowienia/czegokolwiek, chyba trzeba bedzie sprobowac wiekszego stezenia
meravion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 22:10   #1398
floresik89
Przyczajenie
 
Avatar floresik89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Meravion, a kwas rozpuszczałaś w spirytusie?
Ja na razie stosuję tonik. Pierwszy peeling zrobię 10 %
floresik89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 12:33   #1399
viwki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 996
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

dostałam mega wysypu, chyba od toniku... w srode pierwszy peeling 10%, ale zastanawiam sie, czy moze od razu 15% nie zrobić..
viwki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-14, 13:14   #1400
meravion
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez floresik89 Pokaż wiadomość
Meravion, a kwas rozpuszczałaś w spirytusie?
Ja na razie stosuję tonik. Pierwszy peeling zrobię 10 %
Nie, kwas rozpuscilem tylko w wodzie :P, w takiej proporcji jak na pierwszej stronie tego tematu.

Szukalem przepisow na peelingi rozpuszczane w alkoholach ale nie moglem znalezc, gdyby komus to sie udalo to prosze o zamieszczenie.
meravion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 19:59   #1401
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II


Peelingi kwasem migdałowym
(na spirytusie rektyfikowanym lub salicylowym, na glikolu propylenowym)

Peelingi kwasem salicylowym (na spirytusie, na oleju, na PEG-u)

Peeling kwasem glikolowym
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 19:24   #1402
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez meravion Pokaż wiadomość
Szukalem przepisow na peelingi rozpuszczane w alkoholach ale nie moglem znalezc, gdyby komus to sie udalo to prosze o zamieszczenie.
To ciekawe, bo link jest w pierwszym poście
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 20:46   #1403
viwki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 996
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

15% z wodą mnie nie rusza, nastepnym razem zrobięs obie 20% ze spirytusem.
i tu pytanie do was, dziewczyny.
skoro zrobiłam wczoraj 15% i nic, nawet podrażnienia nie było, pieczenie podczas peelingu całkowicie znośne, trzymałam 16min. Mogę zrobić jutro 20% na spirytusie?
viwki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 01:00   #1404
floresik89
Przyczajenie
 
Avatar floresik89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Meravion, przepraszam, pomyliłam płeć

Vivki, chyba bym poczekała, ale może niech wypowiedzą się bardziej wtajemniczone osoby.
Ja myślałam, że tonik w ogóle na mnie nie działa, a dzisiaj mam pełno suchych skórek. pH podniosłam do ok 4, więc nie wiem co jest grane. Już sobie wyobrażam co będzie po peelingu, nie mogę się doczekać

O ile dobrze pamiętam, odstęp między jednym a drugim peelingiem powinien wynosić 1-2 tyg. Jak gadam głupoty to niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu
Chciałabym upewnić się na przyszłość.

Jest tu ktoś kto próbował mocnych stężeń np 40 albo nawet 50 % ?
floresik89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 10:19   #1405
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez floresik89 Pokaż wiadomość
Meravion, przepraszam, pomyliłam płeć

Vivki, chyba bym poczekała, ale może niech wypowiedzą się bardziej wtajemniczone osoby.
Ja myślałam, że tonik w ogóle na mnie nie działa, a dzisiaj mam pełno suchych skórek. pH podniosłam do ok 4, więc nie wiem co jest grane. Już sobie wyobrażam co będzie po peelingu, nie mogę się doczekać

O ile dobrze pamiętam, odstęp między jednym a drugim peelingiem powinien wynosić 1-2 tyg. Jak gadam głupoty to niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu
Chciałabym upewnić się na przyszłość.

Jest tu ktoś kto próbował mocnych stężeń np 40 albo nawet 50 % ?
Ja próbowałam stężenia około 30%, wyższe ciężko jest osiągnąć, problem z rozpuszczalnością.
Jeśli dopiero zaczynacie przygodę z peelingami i tonikami, nie przesadzajcie z częstotliwością. Łuszczenie zazwyczaj nie pojawia się następnego dnia, tylko po kilku dniach, u każdego co prawda inaczej, ale jednak nie ma co liczyć, że od razu zobaczymy efekty. Ja robię peelingi co tydzień, stężenie około 20% i tak mi najbardziej odpowiada. Jeśli mam za bardzo czerwoną skórę robię dłuższą przerwę i wtedy dopiero widać jak pięknie zadziałał peeling. Im mocniej złuszcza się skóra i im mocniej jest czerwona tym dłużej powinno się poczekać z kolejnym peelingiem, żeby skóra zdążyła się zregenerować. Oczywiście znam dziewczyny, którym zależy na bardzo mocnym zdzieraniu i robią peeling codziennie przez kilka dni, a potem dłuższa przerwa. Na początku bym się tak jednak nie bawiła
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 12:45   #1406
floresik89
Przyczajenie
 
Avatar floresik89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Ja próbowałam stężenia około 30%, wyższe ciężko jest osiągnąć, problem z rozpuszczalnością.
To nawet w samym spirytusie (bez wody) może być problem z rozpuszczeniem kwasu?
Na razie pytam w celach orientacyjnych zależy mi na pozbyciu się (albo chociaż zmniejszeniu...) blizn po trądziku. Oczywiście będę zaczynać od niższych stężeń. Jeszcze nawet nie wiem jak skóra na nie zareaguje
floresik89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 12:51   #1407
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez floresik89 Pokaż wiadomość
To nawet w samym spirytusie (bez wody) może być problem z rozpuszczeniem kwasu?
Na razie pytam w celach orientacyjnych zależy mi na pozbyciu się (albo chociaż zmniejszeniu...) blizn po trądziku. Oczywiście będę zaczynać od niższych stężeń. Jeszcze nawet nie wiem jak skóra na nie zareaguje
Nie robiłam na samym spirytusie Zawsze rozpuszczam w wódce i dodaję do wody. Wyższego stężenia nie uzyskałam.
Moja skóra bardzo powoli reaguje, zużyłam już prawie całe opakowanie kwasu i dopiero niedawno zauważyłam dużą różnicę, ale muszę być regularna, bo kiedy robię zbyt długie przerwy, blizny pokazują się na nowo.
Teraz dołączyłam jeszcze krem na dzień z ceramidami, na noc Iwostin Purritin z kwasami, a od czasu do czasu serum z kwasem salicylowym. I jak sobie przypomnę to przetrę twarz mlekiem, też trochę rozjaśnia i wygładza.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 13:19   #1408
meravion
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Zapytam jeszcze odnośnie wody - czy musze koniecznie użyc tej destylowanej/demineralizowanej, czy jakas zwykla butelkowana typu jakas Saguaro albo Primavera tez da rade?
meravion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 16:56   #1409
viwki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 996
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, pytanie troche nieaktualne już.
Dzis rano zadowolona i zupełnie nieświadoma nałożyłam sobie makijaż i wyszłam do szkoły. dopiero tam zobaczyłam co ja mam na twarzy, a podkład jeszcze wszystko podkreślił. Łuszczę się . Co prawda przez cąły dzień unikałam ludzi, bo widok był naprawdę ohydny
Wszytsko super-ekstra, ale mnie wysypało.. (( nigdy nie miałam takich prycholi..
viwki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 00:36   #1410
floresik89
Przyczajenie
 
Avatar floresik89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
muszę być regularna, bo kiedy robię zbyt długie przerwy, blizny pokazują się na nowo
cooo? nie wiedziałam, że tak się może zrobić....

Meravion, może nic strasznego się nie stanie jak dasz wodę mineralną, ale skoro na forum piszą, że najlepsza jest do iniekcji lub ewentualnie destylowana to proponuję pójść do apteki. Wodę do iniekcji w ampułkach po 5ml lub 10ml dostałam bez problemu w kilku aptekach. Kosztuje dosłownie grosze

Vivki, brawo ! kiedy robisz następny peeling?
na mnie nawet tonik działa lekko złuszczająco. Nie obłażę ze skóry, ale te suche łupki są denerwujące... masakra z makijażem. Co to będzie po peelingu hmmm chyba przestanę robić tapetę
floresik89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:49.