Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-26, 16:10   #1621
madziuuula
Zakorzenienie
 
Avatar madziuuula
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 3 725
GG do madziuuula
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Olaf mi zasnął na drugą drzemkę i to na 1,5 godziny Wow

Z ubraniem na roczek to mamusie córeczek mogą sobie bardziej poszaleć My mamy garniaka jedynie krawat poszukam może Nakupowaliśmy czapeczek, baloników i trąbek a Oliś się ich boi
__________________
[COLOR=blue]Za Tobą szaleje

[COLOR=Green]Nasza wielka miłość na maleńkich nóżkach
Marianek i Rysiu
madziuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 17:41   #1622
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Wiecie co jak dowiaduje sie,ze jakas kobitka znajoma zaszla w ciaze,to tak mi na sercu cieplo sie robi,no i tez bym chciala w tej ciazy byc raz jeszcze... miec jeszcze jedno dziecko.
Zawsze marzylam o duzej rodzinie...
Gosiu, jeszcze nic straconego

Cytat:
Napisane przez ewelajna25 Pokaż wiadomość
Karolca, a drogo taka usługa kosztuje? U nas Tż na samo wspomnienei przez mnie, żeby jakąś sesję zdjęciową dla Matyldy robić cały się jezy i złości, bo on ma ambicje fotografa i mówi, że po co fotograf skoro on będzie robił zdjęcia?! Denerwuje mnie takim podejściem, ale nie da sobie przetłumaczyć
Wiesz, też amatorsko zajmuję się fotografią ale co z tego, skoro ZNOWU miałoby mnie nie być na żadnych zdjęciu albo miałabym taką pamiątkę jak ze chrztu. Płacę 300 zł za reportaż z roczku - 3-godzinny. Za 400 zł miałabym jeszcze sesję w studio, ale na tym mi nie zależało i zawsze mogę taką sesję sobie zamówić (ale za 200 zł). Oczywiście ceny są różne w zależności miasta jak i "nazwiska" chociaz zauwazyłam, że wcale nie ci znani z nazwiska się cenią. Za 200 zł też znalazła kilku "zawodowców" ale ich portfolio niezbyt mnie zachęciło. No i w sezonie zimowym znacznie łatwiej kogoś znaleźc, bo to jest przes sezonem ślubnym i mozna ponegocjować ceny.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 18:50   #1623
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Gosiu, jeszcze nic straconego

Wiem

Pewnie sie zdecyduje,jednak chcialabym,zeby Eryk mial takiego towarzysza zabaw o jakim Wiki zawsze marzyla... no i ja bym chciala jeszcze jednego maluszka. Radek niby tez by chcial,tylko najlepiej,zeby wszystko i przy dzieciach i w domu samo sie robilo
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 19:47   #1624
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Gosiu, życzę, aby wszystko się poukładało tak jak sobie marzysz
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 20:19   #1625
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Cytat:
Napisane przez Agnes18 Pokaż wiadomość
Ładna sukieneczka. Ale dobra będzie? Rozmiar 74 nie będzie za mały na roczek?


Ja moje Dzieciątko karmiłam w nocy na śnie. Teraz już nie chce w nocy jeść. Przesypiamy całą noc i karmię tylko rano i wieczorem.
mamy juz jedna kiecke zary w tym rozmiarze i pasuje idealnie moja Julcia dosyc drobna jest, ma ok 72cm pewnie i wazy kolo 9 kg

Gosia, szkoda ze z mezem sie nie uklada... przykre to.

Karolca, widze ze roczek masz juz zaplanowany sukienka sliczna
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 20:32   #1626
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Emigra, nie sądziłam, że planowanie roczku daje taką frajdę Mam wizję jak chcę aby to wyglądało ale jak będzie, życie napisze swój scenariusz. Ja mam wpływ na wystrój, jedzenie, wygląd.
Chcę, aby było ładnie, aby każdemu się podobało. Chciałabym aby padli z zachwytu, ale tutaj jednak trzeba mieć większy portfel lub więcej zer na koncie
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 07:58   #1627
madziuuula
Zakorzenienie
 
Avatar madziuuula
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 3 725
GG do madziuuula
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Moje dziecko wstało dziś o 5 i do teraz wojuje

Też bym chciała ten roczek zaplanować, a nie mam kiedy usiąść do jakiejś kartki bo zaraz Oliś na głowie a wieczorami to już nie mam sił się ruszać Marzę o pracy, tam bym sobie odpoczęła 8 godzin

A szelki w krzesełku do karmienia się sprawdzają, prawie jak pasy
__________________
[COLOR=blue]Za Tobą szaleje

[COLOR=Green]Nasza wielka miłość na maleńkich nóżkach
Marianek i Rysiu
madziuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-27, 08:24   #1628
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Emigra, nie sądziłam, że planowanie roczku daje taką frajdę Mam wizję jak chcę aby to wyglądało ale jak będzie, życie napisze swój scenariusz. Ja mam wpływ na wystrój, jedzenie, wygląd.
Chcę, aby było ładnie, aby każdemu się podobało. Chciałabym aby padli z zachwytu, ale tutaj jednak trzeba mieć większy portfel lub więcej zer na koncie
ja wczesniej planowalam i mialam z tego frajde, ale im blizej tym mniej mi sie chce... zwlaszcza przy tesciowej, ktora narzuca swoje wizje, zwlaszcza ze mojej rodziny wtedy nie bedzie a mezowa rodzina mnie irytuje i nie mam checi sie dla nich jakos specjalnie starac... w wielkanoc bedzie impreza ale ja do niej nie przywiazuje wagi, bo moje dziecko rok bedzie swietowac wczesniej i ja w ten dzien bede sie starac by miala fajny, by byli mili goscie na chwile, tort, ciacho, kawka i prezenty
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 08:45   #1629
nowaken
Zakorzenienie
 
Avatar nowaken
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 388
GG do nowaken
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Hej

cicho bo u nas druga noc cała przepsana

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Wiem

Pewnie sie zdecyduje,jednak chcialabym,zeby Eryk mial takiego towarzysza zabaw o jakim Wiki zawsze marzyla... no i ja bym chciala jeszcze jednego maluszka. Radek niby tez by chcial,tylko najlepiej,zeby wszystko i przy dzieciach i w domu samo sie robilo
Gosia może Twój mąż dojrzeje kiedyś do 3 dziecka życzę Ci tego

Ja na roczku będę miała tylko najbliższą rodzinę postaram się żeby była też prababcia dzieciaków bo już ma 86 lat więc....
Zamówię tort będzie świeczka i kupię Picolo żeby każdy mógł się napić nawet kierowcy i zrobię kolację i myślę że będzie fajnie. Kupię czapeczki i baloniki bo Ania z Antkiem bardzo lubią rzucać do siebie balonikami trochę muszę pamiętać o Antku żeby nie czuł się pominięty ale myślę że moja mama mu przywiecie mamby i będzie szczęśliwy
__________________
MÓJ BLOG KULINARNY

nowaken jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 09:42   #1630
Cytrynka_Wawa
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynka_Wawa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6 953
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

ja nie planuje roczku, zrobimy ciasta salatki itp bez szaleństw z naszej strony bo kasy brak :/
__________________
Cytrynka_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 09:47   #1631
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Gosiu, życzę, aby wszystko się poukładało tak jak sobie marzysz
Cytat:
Napisane przez nowaken Pokaż wiadomość
Gosia może Twój mąż dojrzeje kiedyś do 3 dziecka życzę Ci tego

Dziekuje

Watpie czy on dojrzeje,raczej bede miec w przyszlosci czworo dzieci,tzn troje + czwarte dziecko maz


U nas chorobowo. Eryk zarazil sie ode mnie i o ile w dzien spoko,gile do pasa mu nie przeszkadzaja,to w nocy jest tragedia... nie daje mu to spac,chce oddychac przez usta,bo nos zapchany i jednoczesnie miec smoczek w buzi,no a tak sie nie da
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-27, 10:35   #1632
nowaken
Zakorzenienie
 
Avatar nowaken
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 388
GG do nowaken
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Dziekuje

Watpie czy on dojrzeje,raczej bede miec w przyszlosci czworo dzieci,tzn troje + czwarte dziecko maz


U nas chorobowo. Eryk zarazil sie ode mnie i o ile w dzien spoko,gile do pasa mu nie przeszkadzaja,to w nocy jest tragedia... nie daje mu to spac,chce oddychac przez usta,bo nos zapchany i jednoczesnie miec smoczek w buzi,no a tak sie nie da
Ale zawsze tak jest Gosia że pierwsze dziecko kobieta sobie bierze a drugie i kolejne rodzi
__________________
MÓJ BLOG KULINARNY

nowaken jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 10:53   #1633
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Cytat:
Napisane przez nowaken Pokaż wiadomość
Ale zawsze tak jest Gosia że pierwsze dziecko kobieta sobie bierze a drugie i kolejne rodzi


__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 11:21   #1634
Cytrynka_Wawa
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynka_Wawa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6 953
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Gosia zdrowka zycze
__________________
Cytrynka_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 11:33   #1635
madziuuula
Zakorzenienie
 
Avatar madziuuula
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 3 725
GG do madziuuula
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

U nas roczek bez szaleństw, imprezka w gronie rodzinnym, mamy czapeczki, trąbki baloniki itp I strzelające konfetti ciekawe co z tego wyjdzie
Tort musimy zamówić chociaż trochę bez sensu bo teście brata mają cukiernie bardzo dobre ciasto na chrzest mieliśmy stamtąd torta bardzo dobry był ale Tż się uparł że chce kupny bo ładniejszy, oni robią takie bardziej skromne, domowe, ale smaczne a kupne to nie wiadomo z czym w środku...

Szczęściem mamy niepijącą rodzinę i obędzie się pewno bez alkoholu, bo tylko teściówka lubi wypić a potem głupoty gada Ale jak co mamy i wina i wódkę jeszcze ślubne I picollo mam tylko nie wiem czy nie lepiej dwa kupić....
__________________
[COLOR=blue]Za Tobą szaleje

[COLOR=Green]Nasza wielka miłość na maleńkich nóżkach
Marianek i Rysiu
madziuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 13:05   #1636
ewelajna25
Zadomowienie
 
Avatar ewelajna25
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: To stąd, to stamtąd, a czasem jeszcze skąd indziej;-)
Wiadomości: 1 200
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Heja

Cytat:
Napisane przez nowaken Pokaż wiadomość
Hej

cicho bo u nas druga noc cała przepsana



Gosia może Twój mąż dojrzeje kiedyś do 3 dziecka życzę Ci tego

Ja na roczku będę miała tylko najbliższą rodzinę postaram się żeby była też prababcia dzieciaków bo już ma 86 lat więc....
Zamówię tort będzie świeczka i kupię Picolo żeby każdy mógł się napić nawet kierowcy i zrobię kolację i myślę że będzie fajnie. Kupię czapeczki i baloniki bo Ania z Antkiem bardzo lubią rzucać do siebie balonikami trochę muszę pamiętać o Antku żeby nie czuł się pominięty ale myślę że moja mama mu przywiecie mamby i będzie szczęśliwy
Nowaken, pozwolisz że zgapię pomysły hehe Confetti, czapeczki itp wcześniej jakoś nie przyszły mi na myśl, a dzieci lubią wygłupy P Alkoholu nie planuję, jedynie jak coś to czerwone wino żeby po lampce wypić do obiadu, ale to akurat z racji tego, że i tak mam od wielu miesięcy na stanie.

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Dziekuje

Watpie czy on dojrzeje,raczej bede miec w przyszlosci czworo dzieci,tzn troje + czwarte dziecko maz


U nas chorobowo. Eryk zarazil sie ode mnie i o ile w dzien spoko,gile do pasa mu nie przeszkadzaja,to w nocy jest tragedia... nie daje mu to spac,chce oddychac przez usta,bo nos zapchany i jednoczesnie miec smoczek w buzi,no a tak sie nie da
Gosia, jak Matylda była chora to przekopywałąm internet w poszukiwaniu skutecznych środków dostępnych w ie, co by ulzyć dziecku. Może coś z tego będzie skuteczne w Waszym przypadku? Mam na mysli kropelki Karvol-wylewasz 1 kapsułkę na pieluszkę i kładziesz obok główki dziecka-ułatwia oddychanie, oraz maść rozgrzewająca pulmex baby. Ja akurat maści nie stosowałam, ale kupiłam ją w Pl na zapas. Być może przyniosłoby to choć trochę ulgi Erykowi...

Cytat:
Napisane przez madziuuula Pokaż wiadomość
U nas roczek bez szaleństw, imprezka w gronie rodzinnym, mamy czapeczki, trąbki baloniki itp I strzelające konfetti ciekawe co z tego wyjdzie
Tort musimy zamówić chociaż trochę bez sensu bo teście brata mają cukiernie bardzo dobre ciasto na chrzest mieliśmy stamtąd torta bardzo dobry był ale Tż się uparł że chce kupny bo ładniejszy, oni robią takie bardziej skromne, domowe, ale smaczne a kupne to nie wiadomo z czym w środku...

Szczęściem mamy niepijącą rodzinę i obędzie się pewno bez alkoholu, bo tylko teściówka lubi wypić a potem głupoty gada Ale jak co mamy i wina i wódkę jeszcze ślubne I picollo mam tylko nie wiem czy nie lepiej dwa kupić....
U nas tort piecze moja mama, a ona akurat zna się na wypiekach i zawsze smaczne robi, także będzie sprawdzone. Ciagle biję się z myślami, czy ograniczyć się do ścisłego grona rodzinnego, czy może zaprosić znajomych też, bo oni nas prosili. Jednak ja ogólnie nie miałam w planach dużej imprezy roczkowej, i teraz mam zagwozdkę (wszyscy mnie o to zagadują)
ewelajna25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 13:14   #1637
nowaken
Zakorzenienie
 
Avatar nowaken
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 388
GG do nowaken
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Cytat:
Napisane przez madziuuula Pokaż wiadomość
Szczęściem mamy niepijącą rodzinę i obędzie się pewno bez alkoholu, bo tylko teściówka lubi wypić a potem głupoty gada Ale jak co mamy i wina i wódkę jeszcze ślubne I picollo mam tylko nie wiem czy nie lepiej dwa kupić....
u mnie imprezy typu chrzest roczki komunia czyli takie imprezy dzieci są bez alkoholu więc też nie mam problemu

Cytat:
Napisane przez ewelajna25 Pokaż wiadomość
Heja



Nowaken, pozwolisz że zgapię pomysły hehe Confetti, czapeczki itp wcześniej jakoś nie przyszły mi na myśl, a dzieci lubią wygłupy P Alkoholu nie planuję, jedynie jak coś to czerwone wino żeby po lampce wypić do obiadu, ale to akurat z racji tego, że i tak mam od wielu miesięcy na stanie.
reszta dzieci w naszej rodzinie to już takie duże przekrój wiekowy od 17 do 10 lat więc moje namłodsze to niech trochę radości mają
__________________
MÓJ BLOG KULINARNY

nowaken jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 15:07   #1638
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Cytat:
Napisane przez Cytrynka_Wawa Pokaż wiadomość
Gosia zdrowka zycze
Dziekuje



Cytat:
Napisane przez ewelajna25 Pokaż wiadomość
Gosia, jak Matylda była chora to przekopywałąm internet w poszukiwaniu skutecznych środków dostępnych w ie, co by ulzyć dziecku. Może coś z tego będzie skuteczne w Waszym przypadku? Mam na mysli kropelki Karvol-wylewasz 1 kapsułkę na pieluszkę i kładziesz obok główki dziecka-ułatwia oddychanie, oraz maść rozgrzewająca pulmex baby. Ja akurat maści nie stosowałam, ale kupiłam ją w Pl na zapas. Być może przyniosłoby to choć trochę ulgi Erykowi...

Dziekuje Musze sie za czyms dla niego rozejrzec.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 15:48   #1639
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Gosia zdrówka

skoro juz mowa o roczkach to mam pytanie co kupujecie badz co powiedzieliscie zeby waszym dzieciom kupic na prezenty. Bo mnie wszyscy o to męczą a ja w sumie nie wiem co można by Kubusiowi kupic pomóżcie zabawkami to on za bardzo sie nie bawi, może tak z 10 minut

a i mam pytanie jeszcze, czy wasze dzieci uderzają sie główka w coś specjalnie? Bo jak Kubus się uderzy np. w krzesełku to potem sie odgina i uderza i się cieszy z tego. Bo zaczynam się martwic czy wszystko ok.
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-27, 16:16   #1640
tynka88
Zadomowienie
 
Avatar tynka88
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 549
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

czesc dziewczynki *

Mateuszek wczoraj skonczyl 11 miesiecy i z tej okazji pojechalismy do laboratorium pobrac krew i zawiezc siuski, siuskow z rana udalo mi sie zlapac malutko jakies 5 ml, ale babka w lab powiedziala ,ze starczy,a dzis odbieram wyniki i niby wyniki sa ,ale uwaga ,ze bardzo malo moczu, nie wiem czy powtarzac, ale chyba bede musiala.Wyniki krwi kilka pozycja delikatnie zawyzona lub zanizona, zaraz spr to w necie, a do lekarza tez bedzie trzeba sie wybrac.

Co do roczku to my robimy imprezke jedna w poniedzialek wielkanocny, w niedziele jest msza za Mateuszka.Na imprezce bedzie 12 osob doroslych z nami moi rodzice, brat(chrzestny) z dziewczyna, chrzestna z mezem i dzieckiem , znajomi z dzieckiem, babcia i wujeki 3 maluszkow w wieku Mateuszkowym, zamowilam takie ozdoby http://allegro.pl/super-xxl-zestaw-r...966364637.html, tort zamowiony, planuje obiad, ze dwie salatki,raczej tak skromnie z okazji roczku robimy tez sobie sesje w plenerze i taka w stylu retro


My kupujemy fotelik rowerowy ,kask, ubranka, chcialam kupic konika na biegunach, ale juz sama nie wiem, czy nie bedzie kolejnym zbednym gadżetem Mateuszka.
__________________
26.03.2012 Mateuszek
21.09.2014 Piotruś



tynka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 16:33   #1641
madziuuula
Zakorzenienie
 
Avatar madziuuula
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 3 725
GG do madziuuula
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
a i mam pytanie jeszcze, czy wasze dzieci uderzają sie główka w coś specjalnie? Bo jak Kubus się uderzy np. w krzesełku to potem sie odgina i uderza i się cieszy z tego. Bo zaczynam się martwic czy wszystko ok.
Czytałam kiedyś o tym, podobno maluszki tak mają że jak coś zrobią i im się to spodoba to potem powtarzają choć to nic mądrego, mogą też np. kiwać się jakby miały chorobę sieroca albo włosy wyrywać, tak było w przykładzie
__________________
[COLOR=blue]Za Tobą szaleje

[COLOR=Green]Nasza wielka miłość na maleńkich nóżkach
Marianek i Rysiu
madziuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 19:37   #1642
aanukaa
Raczkowanie
 
Avatar aanukaa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 462
GG do aanukaa
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Mam dziewczynki małe pytanie jako nasze pociechy jak i moja ma już 10 mc no naciągane bo 8 marca jej stuknie zastanawiam się jak wygląda menu waszych maluszków no i co sądzicie o tym jak ja karmię. (muszę jeszcze wspomnieć że mała ma alergię pokarmową łącznie ze skazą białkową) słoiczków nie jadamy - nie uznajemy
nasze menu wygląda tak 6-7 (zależy jak wstanie) mleko 180 ml, 10.00 mleko 180 ml 13-13,30 zupka własnej roboty ok 200ml z kleikiem ryżowym z mieskiem lub ryba lub żółtkiem, ok 15,30 deser przeważnie małe jabłko ew jabłko-gruszka - sama robie ok 19,30 mleko 180 ml z dwoma miarkami kaszki glutenowej .

w ciągu dnia dostaje ok 200 ml kompotu ( z własnych jabłek) lub wody

noc całą przesypia bez jedzenia

chciałabym jakieś zmiany w 10 mc wprowadzic ale nie wiem jak to ogarnąć.

mała dość waży bo 10,4 kg ale jest i duża ponad 80 cm ...

coś poradzicie? http://babiniec-cafe.pl/images/smiles/unsure.gif
__________________

Nasz najpiękniejszy dzień - 14.08.2010


aanukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 20:26   #1643
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

U mnie roczek też nie będzie nie wiadomo jaką imprezą.
Kawa, ciasto i tort, potem kolacja (bo muszę ją mieć, połowa gości zostaje na noc). Planuję dwie sałatki, bigos, dla dzieciaków parówki bo lubią, jakieś warzywa i wędliny, może jakaś pieczeń. Muszę mieć jeszcze przygotowane śniadanie i obiad na następny dzień.
Ale chcę ładnei udekorować pokoj, chcę być na zdjęciach stąd fotograf. Bo co z tego, że ja będę robiła foty, skoro mnie nei będzie... a jak dam komuś to "ja nie potrafię robić zdjęć takim aparatem" i tyle... i będzie jak ze chrztem, zdjęcia do niczego
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 22:56   #1644
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
Gosia zdrówka

skoro juz mowa o roczkach to mam pytanie co kupujecie badz co powiedzieliscie zeby waszym dzieciom kupic na prezenty. Bo mnie wszyscy o to męczą a ja w sumie nie wiem co można by Kubusiowi kupic pomóżcie zabawkami to on za bardzo sie nie bawi, może tak z 10 minut

a i mam pytanie jeszcze, czy wasze dzieci uderzają sie główka w coś specjalnie? Bo jak Kubus się uderzy np. w krzesełku to potem sie odgina i uderza i się cieszy z tego. Bo zaczynam się martwic czy wszystko ok.
Ja Erykowi kupie jakis drobiazg symboliczny dlatego,ze on ma duzo za duzo wszystkiego,bo jestem zakupoholiczka i nie znam umiaru
W sumie impreza bedzie na niewiele osob,fajnie jakby byly pieniazki to moze za jakis czas by sie na cos przydalo,bo teraz w sumie potrzeb nie ma,no ale nikomu nie bede narzucac.

Ja jako dziecko tak mialam,ze lubilam glowa uderzac,najczesciej w kaloryfer. Ponoc jestem normalna,ale glowy bym za to nie dala



Cytat:
Napisane przez madziuuula Pokaż wiadomość
Czytałam kiedyś o tym, podobno maluszki tak mają że jak coś zrobią i im się to spodoba to potem powtarzają choć to nic mądrego, mogą też np. kiwać się jakby miały chorobę sieroca albo włosy wyrywać, tak było w przykładzie
O Eryk czasem ciagnie sie mocno za wloski jakby chcial wyrwac
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 07:37   #1645
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Hej!
U mnie to wiosna powialo,bo bylo +8 st i tak ladnie slonecznie
A dzis -1
I kolejna ciezkanoc,z pobudkami,placzem. Oprocz tego,ze Maly przeziebiony,to jeszcze zabkuje.

Milego dnia!
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 08:03   #1646
nowaken
Zakorzenienie
 
Avatar nowaken
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 388
GG do nowaken
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Hej

my dzisiaj 3 nocka przespana aż mnie wszystko boli od długiego spania

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość
Gosia zdrówka

skoro juz mowa o roczkach to mam pytanie co kupujecie badz co powiedzieliscie zeby waszym dzieciom kupic na prezenty. Bo mnie wszyscy o to męczą a ja w sumie nie wiem co można by Kubusiowi kupic pomóżcie zabawkami to on za bardzo sie nie bawi, może tak z 10 minut

a i mam pytanie jeszcze, czy wasze dzieci uderzają sie główka w coś specjalnie? Bo jak Kubus się uderzy np. w krzesełku to potem sie odgina i uderza i się cieszy z tego. Bo zaczynam się martwic czy wszystko ok.
ja nie wiem zabawek Ania ma full i tak naprawdę nie wiem mi już się znudziło odpowiadanie na pytanie co kupić dziecku bo nie wiadomo co wymyślać

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Hej!
U mnie to wiosna powialo,bo bylo +8 st i tak ladnie slonecznie
A dzis -1
I kolejna ciezkanoc,z pobudkami,placzem. Oprocz tego,ze Maly przeziebiony,to jeszcze zabkuje.

Milego dnia!
U nas też wiosną powiało aż miło sie wychodzi z domu

Dzisiaj przywiozę moją mamę bo jutro mama ma dyżur z dzieciakami
__________________
MÓJ BLOG KULINARNY

nowaken jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 09:12   #1647
agator74
Rozeznanie
 
Avatar agator74
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 693
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość

Ja jako dziecko tak mialam,ze lubilam glowa uderzac,najczesciej w kaloryfer. Ponoc jestem normalna,ale glowy bym za to nie dala

Aha czyli narazie póki rzadko to sie zdarza nie będe się przejmowac ale wspomne lekarzowi na wizycie. He he to mówisz ze nie wiadomo jak z ta twoja normalnością
no ja myślalam ze tez mi juz przejdzie z zakupami dla młodego a tu kupuje i kupuje. Najczęściej na all bo tu żadnego centrum handlowego nie mam.

A i mam głupie pytanie jak myjecie ząbki dzieciom to wodą z kranu czy przegotowaną bo mam zamiar zakupic szczoteczke bo juz zabki sie poprzebijały.

Czy u was tez jest tak szaro i buro? Okropnie ja chce słoneczko

---------- Dopisano o 10:12 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------

Cytat:
Napisane przez madziuuula Pokaż wiadomość
Czytałam kiedyś o tym, podobno maluszki tak mają że jak coś zrobią i im się to spodoba to potem powtarzają choć to nic mądrego, mogą też np. kiwać się jakby miały chorobę sieroca albo włosy wyrywać, tak było w przykładzie
Muszę cos o tym poczytac, dzięki
__________________
ślubowaliśmy 28.08.2010

Kubuś jest już z nami 19.03.2012
agator74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 09:14   #1648
Cytrynka_Wawa
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynka_Wawa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6 953
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
U mnie roczek też nie będzie nie wiadomo jaką imprezą.
Kawa, ciasto i tort, potem kolacja (bo muszę ją mieć, połowa gości zostaje na noc). Planuję dwie sałatki, bigos, dla dzieciaków parówki bo lubią, jakieś warzywa i wędliny, może jakaś pieczeń. Muszę mieć jeszcze przygotowane śniadanie i obiad na następny dzień.
Ale chcę ładnei udekorować pokoj, chcę być na zdjęciach stąd fotograf. Bo co z tego, że ja będę robiła foty, skoro mnie nei będzie... a jak dam komuś to "ja nie potrafię robić zdjęć takim aparatem" i tyle... i będzie jak ze chrztem, zdjęcia do niczego
u nas bedzie 7 osob tzn rodzina i beda 2 salatki, kopiec kreta i tort moja mama zrobi no i napoje
__________________
Cytrynka_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 09:57   #1649
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Cytat:
Napisane przez agator74 Pokaż wiadomość

A i mam głupie pytanie jak myjecie ząbki dzieciom to wodą z kranu czy przegotowaną bo mam zamiar zakupic szczoteczke bo juz zabki sie poprzebijały.

Czy u was tez jest tak szaro i buro? Okropnie ja chce słoneczko
U mnie dziś ciepło i słonecznie aż człowiek czuje się lepiej!

A kąpiesz dziecko w wodzie kranowej czy przegotowanej? Ja nakładam na szczoteczkę odrobinę pasty, myję Ewelinie ząbki, potem daję jej szczoteczkę i "myje" sama. Część pasty wypływa ze śliną, częśc połyka. Na pewno jej to nie szkodzi, znam ludzi, którzy nie wypluwają pasty podczas mycia zębów

Cytat:
Napisane przez Cytrynka_Wawa Pokaż wiadomość
u nas bedzie 7 osob tzn rodzina i beda 2 salatki, kopiec kreta i tort moja mama zrobi no i napoje
U mnie 10+3 dzieci
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 11:21   #1650
madziuuula
Zakorzenienie
 
Avatar madziuuula
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 3 725
GG do madziuuula
Dot.: Nasze dzieci świat poznają, a mamusiom spać nie dają. III-IV 2012 cz.(X)V

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Bo co z tego, że ja będę robiła foty, skoro mnie nei będzie... a jak dam komuś to "ja nie potrafię robić zdjęć takim aparatem" i tyle... i będzie jak ze chrztem, zdjęcia do niczego
Skąd ja to znam
Ale sama zepsułam zdjecia bratankowi z chrztu bo mi dali w kościele aparat mówią że ustawiony a on nie miał włączonej lampy a że w ciąży wtedy byłam sama na to nie wpadłam

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Ja Erykowi kupie jakis drobiazg symboliczny dlatego,ze on ma duzo za duzo wszystkiego,bo jestem zakupoholiczka i nie znam umiaru
Skąd ja to znam
Dziś nakupowałam mu jeszcze balonów na roczek

Cytat:
Napisane przez nowaken Pokaż wiadomość
Hej

my dzisiaj 3 nocka przespana aż mnie wszystko boli od długiego spania
No nie
A my drugi dzień pobudka o 5 :/
__________________
[COLOR=blue]Za Tobą szaleje

[COLOR=Green]Nasza wielka miłość na maleńkich nóżkach
Marianek i Rysiu
madziuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:05.