Rolki:) - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Notka

Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe Forum dla miłośników sportów letnich i zimowych. Tu dowiesz się wszystkiego o tym jak przygotować się do sezonu. Poczytasz o nowinkach sportowych.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-06-09, 10:38   #2911
chochol
Raczkowanie
 
Avatar chochol
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 228
Dot.: Rolki:)

Cześć Marudna ja mierzyłam te wszystkie rolki i koniec końców kupiłam jednak droższe (choć zakładałam budżet do 500 zł skończyłam z rolkami za 600). W każdych coś mi nie pasowało, więc polecam Ci samej wszystkie pomierzyć, nie kupować w ciemno - bo a to but był niewygodny, a to nie trzymały stopy, a to coś gniotło.
chochol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-09, 21:27   #2912
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Rolki:)

.

Edytowane przez niut80
Czas edycji: 2018-09-11 o 18:48
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 20:16   #2913
patuska18
Zakorzenienie
 
Avatar patuska18
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 082
Odp: Rolki:)

Hej, chciałabym się do Was przyłączyć

Na rolkach ostatni raz jezdziłam daaawno, z ponad 3 lata także moje przypomnienie jak się jeździ trochę potrwa posiadam rolki fila primo comp. Kupowałam je dawno nie znając się na sprzęcie więc nie wiem czy są ok... Jeżeli ktoś z Was mógłby zerknac i powiedzieć czy w ogóle się nadają do jazdy to będę wdzięczna rolki potrzebuję do jazdy rekreacyjnej, dobrze by było gdyby nogi od tego się wzmocniły.

Drugą ważną sprawą jest to, że nie pamietam jak skręcać i hamować. Wiem, że rolki posiadają tylny hamulec, ale czy to bezpieczne?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
21.06.2007
2.05.2015
6.05.2017

Antoś 15.03.2018

patuska18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-13, 15:32   #2914
Iverka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 30
Dot.: Rolki:)

W Intersporcie mają teraz fajne rolki na przecenie: http://esklep.intersport.pl/pl/produ...inetic-speed-w

Myślicie, że warto się skusić?
Iverka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-13, 16:29   #2915
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Rolki:)

.

Edytowane przez niut80
Czas edycji: 2018-09-11 o 18:46
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-13, 21:30   #2916
orisha
Zakorzenienie
 
Avatar orisha
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraqw
Wiadomości: 3 225
Dot.: Rolki:)

Nareszcie pogoda się zrobiła! Dzisiaj Błonia pękały w szwach mam nadzieję, że niedługo połowa wyjedzie na wakacje

Ale pośmigałam sobie i coraz bardziej skłaniam się do zmiany roleczek. Chociaz do tycg starych ma sentyment
__________________
Focus T25 Alpha week 1




Motywacja: Lady 2 be FIT
orisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-18, 21:07   #2917
NiUśKa_
Rozeznanie
 
Avatar NiUśKa_
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa/Słupsk
Wiadomości: 711
Smile Dot.: Rolki:)

hej, dopiero po wielu latach przerwy zaczynam jeździć na rolkach i troche tak smutno mi samej. byłby ktoś chętny na wspólne jazdy w okolicach bielan/żoliborza, ewentualnie bemowa? pozdrawiam

Edytowane przez NiUśKa_
Czas edycji: 2013-06-18 o 21:09
NiUśKa_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-18, 21:09   #2918
offca88
Raczkowanie
 
Avatar offca88
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 54
Dot.: Rolki:)

Witam
Jestem tu nowa, od miesiąca już próbuje jakoś złapać formę i pozbyć się zbędnych kilogramów. Mioją zmorą są boczki i opona na brzuszku plus celuit. Wszystko co najcięzej usunąć. Wpadłam na genialny pomysł kupiłam rolki. Czy ktoś może mi powiedzieć czy pomoże mi to na moje problemy i czekam na cenne rady jak nauczyć się na nich jeździć ;P
offca88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-21, 14:36   #2919
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: Rolki:)

hej,
czy sądzicie, że miesiąc po laparoskopii można jeździć na rolkach? Lekarz powiedział mi, ale nie wiem czy to nie za szybko??
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-21, 19:54   #2920
chochol
Raczkowanie
 
Avatar chochol
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 228
Dot.: Rolki:)

Niuśka a na woli?
Szakal pojecia nie mam, ja bym skuchala lekarza
chochol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 21:43   #2921
orisha
Zakorzenienie
 
Avatar orisha
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraqw
Wiadomości: 3 225
Dot.: Rolki:)

Ja kupiłam sobie Twistery. Fkoncu! Poszalałam, nie ma co...

Jak zwykle mnie otarły, jak każde nowe buty i rolki... musze sie jeszcze przyzwyczaic, bo stopa inaczej mi sie w nich uklada, niz w starych fitnessowych Natomiast... jezdzi sie bardzo fajnie.

Jak tylko zagoja sie dziury w nogach - co mam nadzieje juz jutro nastapi, rzucam sie na kolejne jezdzenie Chociaz pogoda ma byc do kitu.

Co do jeżdżenia po laporoskopii - też słuchałabym lekarza, zwłaszcza, że pewnie są jakies kontrole, czy wszystko ok Każdy przypadek inny - jedni moga po miesiącu, inni nie za bardzo.

offca88 - nauczyć się jezdzić na rolkach - wytrwale ćwiczyć. Moj znajomy radził sobie na początku naprawdę kiepsko... ale dzięki temu, że sie nie poddał i zawziął, teraz śmiga sobie z przyjemnością. DObrze iść z kimś, kto jeździ, żeby dał wskazówki na początek.
__________________
Focus T25 Alpha week 1




Motywacja: Lady 2 be FIT
orisha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-24, 08:25   #2922
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: Rolki:)

to nie pojeżdżę w te lato ?
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-24, 18:17   #2923
orisha
Zakorzenienie
 
Avatar orisha
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraqw
Wiadomości: 3 225
Dot.: Rolki:)

Spoko, może jesień będzie ładna, to się załapiesz na ten sezon.
Zależy kiedy ta laparo bedzie.

Teraz to mało kto chyba pojeździ, zwłaszcza w Krk... Dzisiaj znowu oberwanie chmury i burza. W środe ma byc jakas masakrycznie niska temperatura jak na lato... trzeba łapać każdy ładny dzień.
__________________
Focus T25 Alpha week 1




Motywacja: Lady 2 be FIT
orisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-24, 21:50   #2924
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: Rolki:)

Cytat:
Napisane przez orisha Pokaż wiadomość
Spoko, może jesień będzie ładna, to się załapiesz na ten sezon.
Zależy kiedy ta laparo bedzie.

Teraz to mało kto chyba pojeździ, zwłaszcza w Krk... Dzisiaj znowu oberwanie chmury i burza. W środe ma byc jakas masakrycznie niska temperatura jak na lato... trzeba łapać każdy ładny dzień.
Już była tydzień temu
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 08:15   #2925
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Rolki:)

Cytat:
Napisane przez orisha Pokaż wiadomość
Teraz to mało kto chyba pojeździ, zwłaszcza w Krk... Dzisiaj znowu oberwanie chmury i burza. W środe ma byc jakas masakrycznie niska temperatura jak na lato... trzeba łapać każdy ładny dzień.
To prawda. Codziennie wieczorem się wkurzam, że leje.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 13:16   #2926
liseczek_rudy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Stare Babice - pod Warszawą
Wiadomości: 185
Dot.: Rolki:)

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
To prawda. Codziennie wieczorem się wkurzam, że leje.
Kurde, w Wawie to i rano, i wieczorem. Co się dzieje z tą pogodą
A przez sesje mijają mi darmowe warsztaty jazdy na rolkach na Woli!
__________________
Liseczek Rudy

http://fox-nails.blogspot.com/
liseczek_rudy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 21:24   #2927
offca88
Raczkowanie
 
Avatar offca88
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 54
Dot.: Rolki:)

Cytat:
Napisane przez orisha Pokaż wiadomość
offca88 - nauczyć się jezdzić na rolkach - wytrwale ćwiczyć. Moj znajomy radził sobie na początku naprawdę kiepsko... ale dzięki temu, że sie nie poddał i zawziął, teraz śmiga sobie z przyjemnością. DObrze iść z kimś, kto jeździ, żeby dał wskazówki na początek.
Niestety nikt z otoczenia nie jeździ jakieś pierwsze próby zaliczyłam. przyciąganie ziemskie działa na mnie wyraźnie często....tylko lipa cz tą pogodą bo już mam przestój od czwartku
offca88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-27, 09:12   #2928
orisha
Zakorzenienie
 
Avatar orisha
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraqw
Wiadomości: 3 225
Dot.: Rolki:)

Cytat:
Napisane przez offca88 Pokaż wiadomość
Niestety nikt z otoczenia nie jeździ jakieś pierwsze próby zaliczyłam. przyciąganie ziemskie działa na mnie wyraźnie często....tylko lipa cz tą pogodą bo już mam przestój od czwartku
Lipa lipa
Najważniejsze to się nie zrażać. Dawniej to się ludzie krępowali uczyć, bo ludzie sie gapili. na szczescie te czasy minely.

No ja miałam mocne postanowienie częstego jeżdżenia i wszystko szło pięknie... A teraz lodówa... Macie jakieś tajemne źródła prognostyczne, które wiedzą np. że od soboty lampa będzie?
__________________
Focus T25 Alpha week 1




Motywacja: Lady 2 be FIT
orisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 19:42   #2929
NiUśKa_
Rozeznanie
 
Avatar NiUśKa_
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa/Słupsk
Wiadomości: 711
Dot.: Rolki:)

Cytat:
Napisane przez chochol Pokaż wiadomość
Niuśka a na woli?
Szakal pojecia nie mam, ja bym skuchala lekarza
hmm, w sumie czemu nie. Wola strasznie daleko nie jest. a gdzie konkretniej na Woli można fajnie pojeździć?
NiUśKa_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-30, 18:03   #2930
chochol
Raczkowanie
 
Avatar chochol
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 228
Dot.: Rolki:)

Cytat:
Napisane przez NiUśKa_ Pokaż wiadomość
hmm, w sumie czemu nie. Wola strasznie daleko nie jest. a gdzie konkretniej na Woli można fajnie pojeździć?
jest taki park z rolkowiskiem - nazywa się Szymańskiego i tam nawet czasami odbywają się warsztaty z rolek
chochol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-30, 21:23   #2931
_Tajemnicza
Raczkowanie
 
Avatar _Tajemnicza
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 248
Dot.: Rolki:)

Zamierzam jutro wybrać się na rolki, jednak boję się jak co roku że nie pamiętam już jak się jeździ, lub co gorsza że nie wyhamuję
_Tajemnicza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-30, 21:53   #2932
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Rolki:)

ej...a jak hamujecie?
ja co prawda nie jeżdżę póki co bo w ciąży jestem i boję się że jakoś nieszczęśliwie się wywrócę ale już wcześniej gdy zaczynałam jeździć to głównie skupiłam się na nauce hamowania bo w ogóle nie czułam się pewnie na rolkach

korzystałam głównie z tylnego hamulca, ale średnio byłam zadowolona, nie potrafiłam go chyba dobrze docisnąc a wiem że niektórzy potrafią przy dużych prędkościach wyhamować w te 3-4 metry

jak zjeżdżać z górek żeby nie wyglądać jak postać z kreskówki? jak robić przeplatankę żeby sobie nóg nie połamać?

na rolkach byłam ostatni raz jak miałam 10 lat (teraz mam 26), w tym roku spróbowałam znowu, pojeździłam niecałe 2 tygodnie i już później szło mi co raz lepiej, ale zaszłam w ciąże więc poszły w odstawkę na razie

jak się wywracam to zawsze lecę na tyłek, nigdy na kolana. Za bardzo widocznie przenoszę ciężar ciała na tył, musze się bardziej pochylać.....

nie jeżdżę w ochraniaczach, mam tylko kask i rękawiczki rowerowe które zakupiłam po pierwszej glebie umiem upadać bo długo już jeżdżę na snowboardzie ale teraz mam wrażenie że snowboard to prościzna w porównaniu do rolek
__________________


Edytowane przez _Marta_M_
Czas edycji: 2013-06-30 o 21:57
_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-30, 23:01   #2933
liseczek_rudy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Stare Babice - pod Warszawą
Wiadomości: 185
Dot.: Rolki:)

Ja cały czas uczę się hamować hamulcem z tyłu rolki i coraz lepiej idzie. Fakt, trzeba docisnąć ale to nie jest trudno do wyuczenia. Zico pokazywał tutaj http://www.youtube.com/watch?v=dGn_3xJQfq0 skuteczność hamowania, z filmu wynika, że najlepszy jednak hamulec.

Też się obawiam zjazdu z górki Ale cóż, trzeba na nią wjechać i zobaczyć co dalej, bez treningu będą nici.

Jutro ostatni egzamin! I jutro będę śmigać na rolkach!

Zostało jeszcze jedno do zrobienia - kupić wygodne legginsy
Jeansy strasznie krępują ruchy, a dresowe spodnie przeszkadzają w zakładaniu i noszeniu ochraniaczy. Legginsy chyba będą odpowiednie

Zobaczymy jak się będę na rolkach spisywać, jeśli będzie spoko to chyba będę okupować Bemowo
__________________
Liseczek Rudy

http://fox-nails.blogspot.com/
liseczek_rudy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 22:10   #2934
_Tajemnicza
Raczkowanie
 
Avatar _Tajemnicza
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 248
Dot.: Rolki:)

Rolki mam od wielu lat, ale dalej nie potrafię hamować ! czuje się często jak jakaś pokraka Moje rolki są jeszcze z tych 'które same jeżdżą' jak ja to nazywam, dziś na wyprawie próbowałam hamować hamulcem ale średnio mi to niestety wychodzi, z początku przemieszczałam się na inne osiedle jadać głównie ulica [uliczkami] i powiem wam ze w pewnych momentach jechałam na 'czuja' późniejsza trasa była już w gronie znajomych po ścieżkach rowerowych co prawda, ale w pewnym momencie było z górki - nie dużej , po prostu troszkę w dół powiedzmy ze coś mniej wiecej jak to : http://images.photo.bikestats.eu/zdj...a-rowerowa.jpg tylko ze jeszcze mniej z gorki Panikowałam jak cholera że nie wyhamuje na przejściu dla pieszych ! Ale na szczęście wszystko się udało, obeszło się bez rannych osób, i bez żadnych upadków !
_Tajemnicza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 22:52   #2935
liseczek_rudy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Stare Babice - pod Warszawą
Wiadomości: 185
Dot.: Rolki:)

Grunt, że dobrze zjechałaś

Ja dziś jeździłam po chodniku... po kostce... wytrzęsło mną za wszystkie czasy. Chyba trzeba obrać kierunek W-wa lub szukać mało uczęszczanych dróg. Kostka to samo zło
__________________
Liseczek Rudy

http://fox-nails.blogspot.com/
liseczek_rudy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 23:52   #2936
madzieeek
Wtajemniczenie
 
Avatar madzieeek
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 390
Dot.: Rolki:)

Ja to się chyba nigdy nie nauczę hamować przy pomocy hamulca - w sumie już nawet przestałam próbować :p Początkowo hamowałam sposobem: "skok na trawę" (poza jednym przypadkiem - pierwsze wyjście na rolki po laaaatach - nie było w pobliżu trawy, za to była górka, na niej piasek i nowe, pędzące rolki - że się nie zabiłam, to do dziś się dziwię :p za to plecy miałam jak ofiara przemocy w rodzinie - nie polecam :p ).
W zeszłym roku jakoś tak z dnia na dzień załapałam hamowanie sposobem "T". Wiem, że niszczy to kółka, ale cóż - tak mi jest wygodnie, komfortowo no i przede wszystkim dla mnie to metoda skuteczna
__________________
...:::bez planów życie - to cały mój plan:::...

byłam kiedyś "aparatką"!
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1168
madzieeek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 02:38   #2937
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Rolki:)

o, a jak się nauczyłaś? bo ja probowałam właśnie hamować sposobem T i średnio mi to szło może ze 3 sekundy wytrzymywałam wlokąc za sobą drugą rolkę... może mam za słabe nogi?

w każdm bądź razie jak tylko bobas ze mnie wyskoczy to zakładam rolki i ćwiczę hamowanko, bo dla mnie to podstawa dobrej jazdy
__________________

_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 11:12   #2938
_Tajemnicza
Raczkowanie
 
Avatar _Tajemnicza
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 248
Dot.: Rolki:)

Dziś też będę podążać tą samą trasą ale co do kostki to i tak dla mnie najgorsze jest na przejściu dla pieszych taka powierzchnia w takie kulki ! Zawsze gdy na to wjeżdżam mam wrażenie że zaraz się wywrócę ;/

Miejmy nadzieje, że dziś też wrócę w jednym kawałku
_Tajemnicza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 22:38   #2939
liseczek_rudy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Stare Babice - pod Warszawą
Wiadomości: 185
Dot.: Rolki:)

Ja na razie chyba będę ostrożniej i rzadziej przebywać na kostkowych chodnikach... Za to odwiedziłam pusty skate park i śmigałam do woli Co prawda jeździłam tylko po równej powierzchni a wszystkie rampy to były tylko przeszkody do omijania - nauczyłam się szybko skręcać.

Tak się okazało, że jedna rolka zaczęła mnie obcierać :/ Obmacałam w tym miejscu faktycznie jest trochę twardo, ale moim błędem może jest też to, że mam zwykłe skarpetki zamiast tych wzmacnianych? Wy jeździcie w specjalnych, czy w czym popadnie?
__________________
Liseczek Rudy

http://fox-nails.blogspot.com/
liseczek_rudy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 22:47   #2940
_Tajemnicza
Raczkowanie
 
Avatar _Tajemnicza
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 248
Dot.: Rolki:)

Ja w sumie w czym popadnie, ale nic mnie nie obciera na szczescie Natomiast dzis na zwykłym chodniku zaliczyłam ładną glebe ! haha smiechu było na szczescie nikt oprocz kolezanki nie widzial
_Tajemnicza jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-08 18:39:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:02.