Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-23, 19:18   #91
emii
Zakorzenienie
 
Avatar emii
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 666
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;41451776]Ludziom się chyba już trochę w tyłkach poprzewracało, że uważają, że nie wypada w lecie przyjść na zwykłe zajęcia w sandałach, szortach i koszulce na ramiączkach, no borze szumiący Ja tam jakoś nie widzę wielkiej różnicy między liceum, a uczelnią, nie widzę tej ogromnej "powagi", o której niektóre z was tu piszą, nadymając się przy tym jak żaby. A z niektórych postów wyraźnie wyziera bardzo zabawne przekonanie o byciu studencką "elytą" [/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się, i nigdy się z tym nie zgodzę. Wielu moich znajomych studiuje zaocznie. Ostatnio znajomy, na politechnice, zawalił 5 egzaminów w sesji, chciał zrezygnować, bo wiedział że nie da sobie rady. Przysłali mu pismo z uczelni, że oni mu zaliczą 4 z tych egzaminów, żeby się tylko na 1 nauczył Na dziennych nikt by go tak nie potraktował. To samo się dzieje w prywatnych szkołach - dopóki dajesz kasę, nikt Ci krzywdy nie zrobi.
W życiu w coś takiego nie uwierzę.
Mojego brata żona studiowała zaocznie na akademii rolniczej. Robiła przedostatni rok magisterki. Miała do oddania na zaliczenie końcowe projekt, pech chciała, że mieliśmy w domu szczeniaka, który jej ten projekt zjadł. Pojechała do profesora z tymi strzępkami, niestety nie dał szansy, drugiego terminu, musiała powtarzać rok. Tak, że nie wiem skąd sobie wymyśliłaś, że studentów zaocznych traktuje się jak "debili" i przepycha a studentów dziennych inaczej.
emii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 20:37   #92
chocolatebrownie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 7
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Jeśli tylko masz ładne nogi, to je pokazuj! Krótkie spodenki na lato są fantastyczne! Szczególnie lniane, bo się nic w nich nie poci
chocolatebrownie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 00:20   #93
pandulek
Zadomowienie
 
Avatar pandulek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 107
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się, i nigdy się z tym nie zgodzę. Wielu moich znajomych studiuje zaocznie. Ostatnio znajomy, na politechnice, zawalił 5 egzaminów w sesji, chciał zrezygnować, bo wiedział że nie da sobie rady. Przysłali mu pismo z uczelni, że oni mu zaliczą 4 z tych egzaminów, żeby się tylko na 1 nauczył Na dziennych nikt by go tak nie potraktował. To samo się dzieje w prywatnych szkołach - dopóki dajesz kasę, nikt Ci krzywdy nie zrobi.
Chyba już nie masz co wymyślać Przepraszam, ale w życiu w to nie uwierzę.
Może napisz jeszcze jaka to Politechnika gdzie to wykładowcy się dogadują z czego studentowi odpuścić bo bidulek nie da rady... już to widzę "zaliczmy mu 4 przedmioty niech się nauczy tylko na jeden... i koniecznie wyślijmy mu wesoły list na zachętę aby się biedak nie poddał".

Studiowałam i dziennie i zaocznie - oba kierunki na publicznych uczelniach więc porównanie jakieś mam i nigdy mi się nie zdarzyło aby na niestacjonarnych traktowali nas jakoś ulgowo. Zauważyłam natomiast, że to na dziennych na niektórych kierunkach wykładowcy potrafili się z co niektórymi studentami cackać... milion terminów, poprawki poprawek , w konsekwencji czego co niektórzy zamiast normalnie zaliczyć potrafili sobie ocenę "wychodzić". Nie wszędzie oczywiście.

Na zaocznych natomiast się z tym nie spotkałam nigdy... jest jeden termin, drugi poprawka, trzeci warunek i jak nie pójdzie to wylot. Także jeżeli nie masz pojęcia o studiowaniu zaocznym to proszę Cię lepiej nie wypowiadaj się na ten temat bo nijak się to ma do rzeczywistości. I przestań już tak gloryfikować te studia dzienne bo w tych czasach nawet największy nieuk może je skończyć.

Edytowane przez pandulek
Czas edycji: 2013-06-24 o 18:01
pandulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 05:59   #94
Niebieska.Kredka
Zadomowienie
 
Avatar Niebieska.Kredka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 811
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;41451776]Ludziom się chyba już trochę w tyłkach poprzewracało, że uważają, że nie wypada w lecie przyjść na zwykłe zajęcia w sandałach, szortach i koszulce na ramiączkach, no borze szumiący Ja tam jakoś nie widzę wielkiej różnicy między liceum, a uczelnią, nie widzę tej ogromnej "powagi", o której niektóre z was tu piszą, nadymając się przy tym jak żaby. A z niektórych postów wyraźnie wyziera bardzo zabawne przekonanie o byciu studencką "elytą" [/QUOTE]
Wiesz, ja swojej córce w pierwszych klasach podstawówki tłumaczę, że dżinsowe spodenki to strój na rolki albo na plażę, a nie do szkoły. Spodnie od dresu podobnie, chociaż sporo dzieci w takich paraduje.
Niebieska.Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 19:49   #95
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez Niebieska.Kredka Pokaż wiadomość
Wiesz, ja swojej córce w pierwszych klasach podstawówki tłumaczę, że dżinsowe spodenki to strój na rolki albo na plażę, a nie do szkoły. Spodnie od dresu podobnie, chociaż sporo dzieci w takich paraduje.
No tego to już w ogóle nie rozumiem, szkoła to nie bal, kościół, czy urząd, a już zwłaszcza podstawowa. Chyba bym wyśmiała osobę, która by mi powiedziała, że moje dziecko wygląda w szkole nieodpowiednio, bo ma dresowe/dżinsowe spodenki. No nie, lepiej po prostu smażyć tyłek i męczyć się w długich spodniach lub gonić w spódnicy (oczywiście długości 'nobliwej' przynajmniej ) w upale, bo 'co sobie ludkowie pomyślą, tak nie wypada', oburzenie co najmniej, jak gdyby ktoś chciał paradować bez spodni w ogóle Co innego bankiet, ślub, rozmowa kwalifikacyjna, czy praca w biurze, a co innego szkoła, czy uczelnia.

Edytowane przez daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Czas edycji: 2013-06-24 o 19:50
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 22:18   #96
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Dla wszystkich "anty" w tym wątku - miałam dzisiaj egzamin pisemny i pomimo pogody 27 stopni wszyscy mężczyźni (studenci) byli w koszulach + marynarkach. Można? Można. Wykładowca również.
Ja również pomimo upału byłam w czarnej sukience z krótkim rękawem (nie na ramiączkach) i długością przed kolano. Do tego baleriny (zakryte buty w taki upał - według Was to nie do przyjęcia - a nawet noga mi się nie spociła - może dlatego, że buty były skórzane?) Można? Można.

I wyobraźcie sobie teraz kogoś w takim gronie w szortach/mini, bluzce na ramiączkach i sandałach.

Edytowane przez _czarny_kot
Czas edycji: 2013-06-24 o 22:21
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 22:24   #97
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Egzamin (zwłaszcza ustny) to jednak trochę coś innego, niż wykłady, czy ćwiczenia.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-24, 22:36   #98
myszakotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 817
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;41477419]Egzamin (zwłaszcza ustny) to jednak trochę coś innego, niż wykłady, czy ćwiczenia.[/QUOTE]

Jestem tego samego zdania. Egzamin pisemny czy też ustny wymaga elegantszego stroju, natomiast zwykłe zajęcia nie.
myszakotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 07:04   #99
Niebieska.Kredka
Zadomowienie
 
Avatar Niebieska.Kredka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 811
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;41474078]No tego to już w ogóle nie rozumiem, szkoła to nie bal, kościół, czy urząd, a już zwłaszcza podstawowa. Chyba bym wyśmiała osobę, która by mi powiedziała, że moje dziecko wygląda w szkole nieodpowiednio, bo ma dresowe/dżinsowe spodenki. No nie, lepiej po prostu smażyć tyłek i męczyć się w długich spodniach lub gonić w spódnicy (oczywiście długości 'nobliwej' przynajmniej ) w upale, bo 'co sobie ludkowie pomyślą, tak nie wypada', oburzenie co najmniej, jak gdyby ktoś chciał paradować bez spodni w ogóle Co innego bankiet, ślub, rozmowa kwalifikacyjna, czy praca w biurze, a co innego szkoła, czy uczelnia.[/QUOTE]
A w dresie albo dżinsowych spodenkach to w upał jest chłodno? Hmmmm . Są sukienki - w tym wieku mogą być nawet bardzo krótkie, spódniczki, ładne lniane spodenki. Dres, legginsy albo krótkie bawełniane spodenki to strój na wf, na lekcje nie wypada. Ale wiem, jesteś z tych dla których na co dzień dres, a od święta tafta

Edytowane przez Niebieska.Kredka
Czas edycji: 2013-06-25 o 08:27
Niebieska.Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 12:25   #100
Atomoowka
Wtajemniczenie
 
Avatar Atomoowka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 236
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
Dla wszystkich "anty" w tym wątku - miałam dzisiaj egzamin pisemny i pomimo pogody 27 stopni wszyscy mężczyźni (studenci) byli w koszulach + marynarkach. Można? Można. Wykładowca również.
Ja również pomimo upału byłam w czarnej sukience z krótkim rękawem (nie na ramiączkach) i długością przed kolano. Do tego baleriny (zakryte buty w taki upał - według Was to nie do przyjęcia - a nawet noga mi się nie spociła - może dlatego, że buty były skórzane?) Można? Można.

I wyobraźcie sobie teraz kogoś w takim gronie w szortach/mini, bluzce na ramiączkach i sandałach.

Można? Skoro mówisz to pewnie można, pytanie tylko po co?
Skoro na danej uczelni/wydziale nie panuje zasada "eleganckiego" stroju na egzamin i wszyscy łącznie z wykładowcą przychodzą z sandałach, spodenkach przed kolano, czy koszulce na ramiączka to po co za wszelką cenę robić z siebie " kulturalniejszego" od reszty?

Serio nie czaję
Tak trudno zrozumieć,że dla niektórych egzamin to żadne wydarzenie, a wykładowcy i cała rzesza studentów ubiera się tak samo jak na zwykłe wykłady?
__________________
Kochany synek Aleks 25.03.2012
Wymarzony Mati 12.06.2018

Ślubuję Ci 10.05.2014


11.01.2013 kierrrrowca
Atomoowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 13:12   #101
Niebieska.Kredka
Zadomowienie
 
Avatar Niebieska.Kredka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 811
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez Atomoowka Pokaż wiadomość
Można? Skoro mówisz to pewnie można, pytanie tylko po co?
Skoro na danej uczelni/wydziale nie panuje zasada "eleganckiego" stroju na egzamin i wszyscy łącznie z wykładowcą przychodzą z sandałach, spodenkach przed kolano, czy koszulce na ramiączka to po co za wszelką cenę robić z siebie " kulturalniejszego" od reszty?

Serio nie czaję
Tak trudno zrozumieć,że dla niektórych egzamin to żadne wydarzenie, a wykładowcy i cała rzesza studentów ubiera się tak samo jak na zwykłe wykłady?
Wykładowcy w spodenkach i koszulkach na ramiączkach? Bleeee. To co to za uczelnia?
Niebieska.Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-25, 13:37   #102
kariera85
Wtajemniczenie
 
Avatar kariera85
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tam i z powrotem..
Wiadomości: 2 156
GG do kariera85
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez Niebieska.Kredka Pokaż wiadomość
Wykładowcy w spodenkach i koszulkach na ramiączkach? Bleeee. To co to za uczelnia?
oo na pewno dlugosc szortow u studentów i sukienka na ramiączkach u prowadządzej wykład przeklada sie wprost na jakość przekazywanej wiedzy
na stoooos z taka uczelnią, na stos :P
__________________
Małgoszova Entertainment presents:
overcoming imperfections
Episode I: Killing the ogre
Starring: Cudowna Dieta Mniej Żreć
kariera85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 13:42   #103
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Przede wszystkim, krotkie spodenki to bardzo ogolne pojecie. Jak krotkie? Jaki kolor? Jaki material?

W pierwszym poscie jest zdjecie. Moim zdaniem, tak na uczelnie zdecydowanie nie wypada sie wybrac!

Jesli szorty, to nieco dluzsze, do polowy uda. Z dobrego materialu, nie dzinsowe. Kolor stonowany.
Sandaly zdecydowanie mozna zalozyc, japonki nie. Koszulek na ramiaczkach tez nie. Zamiast tego krotki rekawek.

To tyle ode mnie, pozdrawiam
kamilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 14:06   #104
Atomoowka
Wtajemniczenie
 
Avatar Atomoowka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 236
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez Niebieska.Kredka Pokaż wiadomość
Wykładowcy w spodenkach i koszulkach na ramiączkach? Bleeee. To co to za uczelnia?

hahaha no tak chyba powinnam do jakiejś komisji sprawującej nadzór na szkołami wyższymi napisać. No bo jak to tak można?
Krótkie gacie albo sukienkę ( swoją droga bardzo ładną i elegancką ) wykładowca śmiał założyć przy 35 stopniowym upale? No jak on śmiał, padalec jeden!
Ja nie wiem ale ja nie mam kija w tyłku i absolutnie nie mam nic przeciwko.
__________________
Kochany synek Aleks 25.03.2012
Wymarzony Mati 12.06.2018

Ślubuję Ci 10.05.2014


11.01.2013 kierrrrowca
Atomoowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 16:30   #105
MoniaS93
Rozeznanie
 
Avatar MoniaS93
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 820
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez kamilak Pokaż wiadomość
Przede wszystkim, krotkie spodenki to bardzo ogolne pojecie. Jak krotkie? Jaki kolor? Jaki material?

W pierwszym poscie jest zdjecie. Moim zdaniem, tak na uczelnie zdecydowanie nie wypada sie wybrac!

Jesli szorty, to nieco dluzsze, do polowy uda. Z dobrego materialu, nie dzinsowe. Kolor stonowany.
Sandaly zdecydowanie mozna zalozyc, japonki nie. Koszulek na ramiaczkach tez nie. Zamiast tego krotki rekawek.

To tyle ode mnie, pozdrawiam
Według lokalizacji mieszkasz w USA. Czy aby na pewno? Jak byłam tam kilka lat temu to widziałam laski idące na uczelnie w dresie
__________________
Baby I can feel your halo
Pray it won't fade away
MoniaS93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 21:48   #106
Niebieska.Kredka
Zadomowienie
 
Avatar Niebieska.Kredka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 811
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez Atomoowka Pokaż wiadomość
hahaha no tak chyba powinnam do jakiejś komisji sprawującej nadzór na szkołami wyższymi napisać. No bo jak to tak można?
Krótkie gacie albo sukienkę ( swoją droga bardzo ładną i elegancką ) wykładowca śmiał założyć przy 35 stopniowym upale? No jak on śmiał, padalec jeden!
Ja nie wiem ale ja nie mam kija w tyłku i absolutnie nie mam nic przeciwko.
A długich lnianych nie mógł? Jak ktoś pracuje w domu, to może sobie siedzieć w dresie, ale do pracy nie wypada iść w krótkich portkach. Ale fakt, jak tacy wykładowcy, to nic dziwnego że i ich studenci nie widzą nic niestosownego w zakładaniu do szkoły czy pracy dżinsowych szortów.

---------- Dopisano o 22:48 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

Cytat:
Napisane przez kariera85 Pokaż wiadomość
oo na pewno dlugosc szortow u studentów i sukienka na ramiączkach u prowadządzej wykład przeklada sie wprost na jakość przekazywanej wiedzy
na stoooos z taka uczelnią, na stos :P
Różowe długaśne tipsy czy ufarbowane smolistą czernią włosy też nie muszą się przekładać, niemniej jednak wolałabym mieć zajęcia z kimś innym. Ale to brzydko osądzać ludzi po pozorach, prawda?
Niebieska.Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 21:53   #107
pandulek
Zadomowienie
 
Avatar pandulek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 107
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez MoniaS93 Pokaż wiadomość
Według lokalizacji mieszkasz w USA. Czy aby na pewno? Jak byłam tam kilka lat temu to widziałam laski idące na uczelnie w dresie
kamilak napisała, że według Niej nie wypada się tak ubrać, a nie, że w USA dziewczyny się tak ubierają na uczelnię
pandulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 21:57   #108
MoniaS93
Rozeznanie
 
Avatar MoniaS93
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 820
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez pandulek Pokaż wiadomość
kamilak napisała, że według Niej nie wypada się tak ubrać, a nie, że w USA dziewczyny się tak ubierają na uczelnię
No ok, po prostu tam jest ZUPEŁNIE inna kultura ubioru. Babeczki wychodzą w piżamach do sklepu, z wałkami na głowie, człowiek w dresie na uczelni nikogo nie dziwi. Sama widziałam i to był dla mnie szok kulturowy ;DDD
__________________
Baby I can feel your halo
Pray it won't fade away
MoniaS93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 22:29   #109
Atomoowka
Wtajemniczenie
 
Avatar Atomoowka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 236
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

[QUOTE=Niebieska.Kredka;41 496566]A długich lnianych nie mógł? Jak ktoś pracuje w domu, to może sobie siedzieć w dresie, ale do pracy nie wypada iść w krótkich portkach. Ale fakt, jak tacy wykładowcy, to nic dziwnego że i ich studenci nie widzą nic niestosownego w zakładaniu do szkoły czy pracy dżinsowych szortów.

---------- Dopisano o 22:48 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------


Pewnie mógł ale powiedz mi po co?
Tak trudno Ci zrozumieć,że niektórzy nie czuja tej WIELKIEJ powagi szkół wyższych.
Co do pracy wszystko zależy od samej pracy.
Jak ktoś pracuje na stoisku warzywnym nikt od niego nie oczekuje długich lnianych spodni, ot taki typ pracy i szorty i koszulki na ramiączkach o tej porze roku widać na każdym straganie.

Ale nie trzeba się pocić, puszyć no bo jak to założyć koszulkę do pracy/ szkoły?
__________________
Kochany synek Aleks 25.03.2012
Wymarzony Mati 12.06.2018

Ślubuję Ci 10.05.2014


11.01.2013 kierrrrowca
Atomoowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-26, 02:59   #110
carmen_89
Raczkowanie
 
Avatar carmen_89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Łódź/Warszaawa
Wiadomości: 320
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

W moim odczuciu temat szortów jest dosyć klarowny w kwestii przeznaczenia na uczelnię.
Można je założyć w upał, ale postawiła bym raczej na luźny, elegantszy fason i połączyła np. z balerinami. Na górę w celu zrównoważenia zazwyczaj zakładam luźną koszulę lub bluzkę z małym lub żadnym dekoltem.
Alternatywą są także niezbyt obcisłe sukienki nieco przed kolano.
Wg mnie jeansowe odpadają, pozostawiam je na luźniejsze okazje.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg galeria_we_dwoje_9.jpg (19,3 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sukienkowocom-sukienka-rozkloszowana--811898.jpg (369,4 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg koszula w paski asymetryczne spodenki zara szpilki asymetryczne bershka (1).jpg (109,2 KB, 44 załadowań)
__________________

http://instagram.com/_vincia_xx#

aparatka od 11.o6.2o14

Edytowane przez carmen_89
Czas edycji: 2013-06-26 o 03:20
carmen_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 06:47   #111
zekori
Wtajemniczenie
 
Avatar zekori
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 178
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez Niebieska.Kredka Pokaż wiadomość
Różowe długaśne tipsy czy ufarbowane smolistą czernią włosy też nie muszą się przekładać, niemniej jednak wolałabym mieć zajęcia z kimś innym. Ale to brzydko osądzać ludzi po pozorach, prawda?
Tylko Ty akurat to robisz, pisząc, że 'uczelnia na której wykładowcy chodzą w szortach jest bleeeeeeee'.

Ja w całości zgadzam się z carmen_89, bo jak już pisałam są szorty i szorty.
zekori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 07:47   #112
Niebieska.Kredka
Zadomowienie
 
Avatar Niebieska.Kredka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 811
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez zekori Pokaż wiadomość
Tylko Ty akurat to robisz, pisząc, że 'uczelnia na której wykładowcy chodzą w szortach jest bleeeeeeee'.

Ja w całości zgadzam się z carmen_89, bo jak już pisałam są szorty i szorty.
Tak, oceniam ludzi po pozorach i moja uwaga była ironiczna - zakładam, że również nie miałabyś najlepszego zdania o nauczycielce z tipsami. Dla mnie strój plażowy w pracy (podkreślam - plażowy, czyli dżinsowe szorty, bawełniane bokserki itp) to ta sama kategoria co tipsy.

---------- Dopisano o 08:41 ---------- Poprzedni post napisano o 08:40 ----------

Cytat:
Napisane przez zekori Pokaż wiadomość
Ja w całości zgadzam się z carmen_89, bo jak już pisałam są szorty i szorty.
Ależ ja nic innego nie twierdzę, ale w tej dyskusji jest mowa o dżinsowych spodenkach, prawda?

---------- Dopisano o 08:47 ---------- Poprzedni post napisano o 08:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Atomoowka Pokaż wiadomość
Jak ktoś pracuje na stoisku warzywnym nikt od niego nie oczekuje długich lnianych spodni, ot taki typ pracy i szorty i koszulki na ramiączkach o tej porze roku widać na każdym straganie.

Ale nie trzeba się pocić, puszyć no bo jak to założyć koszulkę do pracy/ szkoły?
Przecież rozmawiamy o stroju na uczelnię/do pracy biurowej, i sama pisałam że te dżinsowe szorty, od których wszystko się zaczęło to świetny strój do pracy właśnie w warzywniaku, więc nie wiem o co Ci chodzi.

W dobrych gatunkowo ubraniach z naturalnych tkanin człowiek się nie poci, nawet nie mając odkrytego brzucha, ramion i nóg po pośladki. Jedyną alternatywą dla stroju plażowego nie jest poliestrowa garsonka
Niebieska.Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 13:29   #113
kariera85
Wtajemniczenie
 
Avatar kariera85
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tam i z powrotem..
Wiadomości: 2 156
GG do kariera85
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez Niebieska.Kredka Pokaż wiadomość
Tak, oceniam ludzi po pozorach i moja uwaga była ironiczna - zakładam, że również nie miałabyś najlepszego zdania o nauczycielce z tipsami. Dla mnie strój plażowy w pracy (podkreślam - plażowy, czyli dżinsowe szorty, bawełniane bokserki itp) to ta sama kategoria co tipsy.[COLOR="Silver"]
cóż, ja nie oceniam kompetencji ludzi po wyglądzie, w żaden sposób
dzięki temu pod wieloma względami żyje mi się lżej i przyjemniej niż ludziom, którzy mają z tym jakiś taki.. właśnie.. nazwijmy to 'problem'
__________________
Małgoszova Entertainment presents:
overcoming imperfections
Episode I: Killing the ogre
Starring: Cudowna Dieta Mniej Żreć
kariera85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 15:50   #114
Atomoowka
Wtajemniczenie
 
Avatar Atomoowka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 236
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Niebieska.Kredka przyczepiłaś się do tych szortów ledwo zakrywających pośladki a nikt, powtarzam nikt tutaj nie pisał o takich szortach.
Jeżeli dla Ciebie szorty= goła dupa, a koszulka na ramiączka=rozciągnięta,ba wełniana bokserka to chyba nie ma o czym mówić.

Co do pracy w warzywniaku, sama pisałaś że taki strój szorty+koszulka do pracy się nie nadają a ja Ci pokazuję,że się nadają wszystko zależy od rodzaju pracy i rodzaju szortów.

Mnie tam mało interesuje jak się ludzie ubierają, jak ktoś chce założyć szorty na uczelnie proszę bardzo, jak chce założyć koszulę w kratę na weselę proszę bardzo. Dziwnie mnie takie spinanie się o byle gó.no.

I serio nadal się zastanawiam co Cię tak brzydzi w wykładowcy w sandałach i krótkich spodenkach. Serio nie rozumiem i chyba nigdy nie zrozumiem.
__________________
Kochany synek Aleks 25.03.2012
Wymarzony Mati 12.06.2018

Ślubuję Ci 10.05.2014


11.01.2013 kierrrrowca
Atomoowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 17:16   #115
Niebieska.Kredka
Zadomowienie
 
Avatar Niebieska.Kredka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 811
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez Atomoowka Pokaż wiadomość
Niebieska.Kredka przyczepiłaś się do tych szortów ledwo zakrywających pośladki a nikt, powtarzam nikt tutaj nie pisał o takich szortach.
Jeżeli dla Ciebie szorty= goła dupa, a koszulka na ramiączka=rozciągnięta,ba wełniana bokserka to chyba nie ma o czym mówić.

Co do pracy w warzywniaku, sama pisałaś że taki strój szorty+koszulka do pracy się nie nadają a ja Ci pokazuję,że się nadają wszystko zależy od rodzaju pracy i rodzaju szortów.

Mnie tam mało interesuje jak się ludzie ubierają, jak ktoś chce założyć szorty na uczelnie proszę bardzo, jak chce założyć koszulę w kratę na weselę proszę bardzo. Dziwnie mnie takie spinanie się o byle gó.no.

I serio nadal się zastanawiam co Cię tak brzydzi w wykładowcy w sandałach i krótkich spodenkach. Serio nie rozumiem i chyba nigdy nie zrozumiem.
Przyczepiłam się do dzinsowych szortów (bez względu jakiej długości), bo o takich była mowa - dla mnie to strój plażowy, nie na uczelnię czy do pracy (w domyśle biurowej, przecież wiadomo że panią w warzywniaku, magazyniera czy górnika obowiązują inne standardy, ale my nie o tym). Sama pisałam, ze jest mnóstwo innych, eleganckich ubrań, w sam raz na upały i że nie rozumiem, czemu trzeba wybierać akurat dżinsowe szorty czy koszulki na ramiączkach? Dla mnie nie wypada i tyle. Nie wyskoczę z tego powodu oknem, tak samo jak na widok kogoś w kraciastej koszuli na weselu, po prostu uznam że pochodzi z takiego, a nie innego domu i widać pewnych zasad mu nie wpojono. Moja babcia nie wychodziła z domu bez pończoch, kapelusza i rękawiczek, czasy sie zmieniły ale wydaje mi się, że nie musimy wszędzie stawiać na bylejakość. Ale i tak każdy zostanie przy swoim zdaniu
Niebieska.Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 18:31   #116
Atomoowka
Wtajemniczenie
 
Avatar Atomoowka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 236
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez Niebieska.Kredka Pokaż wiadomość
Przyczepiłam się do dzinsowych szortów (bez względu jakiej długości), bo o takich była mowa - dla mnie to strój plażowy, nie na uczelnię czy do pracy (w domyśle biurowej, przecież wiadomo że panią w warzywniaku, magazyniera czy górnika obowiązują inne standardy, ale my nie o tym). Sama pisałam, ze jest mnóstwo innych, eleganckich ubrań, w sam raz na upały i że nie rozumiem, czemu trzeba wybierać akurat dżinsowe szorty czy koszulki na ramiączkach? Dla mnie nie wypada i tyle. Nie wyskoczę z tego powodu oknem, tak samo jak na widok kogoś w kraciastej koszuli na weselu, po prostu uznam że pochodzi z takiego, a nie innego domu i widać pewnych zasad mu nie wpojono. Moja babcia nie wychodziła z domu bez pończoch, kapelusza i rękawiczek, czasy sie zmieniły ale wydaje mi się, że nie musimy wszędzie stawiać na bylejakość. Ale i tak każdy zostanie przy swoim zdaniu

Ale zrozum to nie są żadne zasady, to są tylko Twoje lubienie lub nie.
Ja tam jestem tolerancyjna, daleko mi do oceny co komu wolno a co nie.
I nigdy bym nie powiedziała,że spodenki krótkie to bylejakość bo muszę KONIECZNIE założyć na wykłady coś eleganckiego, gdzie zupełnie potrzeby takiej nie widzę, bo dla mnie szkoła wyższa to żadna elegancja, wyjątkowość czy prestiż.
__________________
Kochany synek Aleks 25.03.2012
Wymarzony Mati 12.06.2018

Ślubuję Ci 10.05.2014


11.01.2013 kierrrrowca
Atomoowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 18:54   #117
Niebieska.Kredka
Zadomowienie
 
Avatar Niebieska.Kredka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 811
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez Atomoowka Pokaż wiadomość
Ale zrozum to nie są żadne zasady, to są tylko Twoje lubienie lub nie.
Ja tam jestem tolerancyjna, daleko mi do oceny co komu wolno a co nie.
I nigdy bym nie powiedziała,że spodenki krótkie to bylejakość bo muszę KONIECZNIE założyć na wykłady coś eleganckiego, gdzie zupełnie potrzeby takiej nie widzę, bo dla mnie szkoła wyższa to żadna elegancja, wyjątkowość czy prestiż.
Dla mnie to są zasady, tak samo jak to że się nie przeklina, nie pluje na ulicę, ustępuje miejsca starszym czy mówi dzień dobry sąsiadom (wiem, rzadkość). Do szkoły (czy to podstawówki, czy wyższej) w pewnych strojach się nie chodzi, np w dresie czy dżinsowych spodenkach.
Niebieska.Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 19:46   #118
Atomoowka
Wtajemniczenie
 
Avatar Atomoowka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 236
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

No to widać mamy inne zasady, ja to bym zasadami nie nazwała.
Tak samo jak ustąpienie miejsca starszym to żadna zasada, ot zwykła uprzejmość.
__________________
Kochany synek Aleks 25.03.2012
Wymarzony Mati 12.06.2018

Ślubuję Ci 10.05.2014


11.01.2013 kierrrrowca
Atomoowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 19:46   #119
annabella11
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

jak dla mnie wgl glupi watek, jestes na studiach! a nie w gimnazjum, nie rozumiem tych rozterek, jezeli czujesz ze nie wypada to nie ubieraj a jezeli ci to nie przeszkadza to droga wolna ;/
annabella11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 21:12   #120
emii
Zakorzenienie
 
Avatar emii
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 666
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez Niebieska.Kredka Pokaż wiadomość
Dla mnie to są zasady, tak samo jak to że się nie przeklina, nie pluje na ulicę, ustępuje miejsca starszym czy mówi dzień dobry sąsiadom (wiem, rzadkość). Do szkoły (czy to podstawówki, czy wyższej) w pewnych strojach się nie chodzi, np w dresie czy dżinsowych spodenkach.
Moda się zmienia. Kiedyś nie dopuszczalne było aby kobieta założyła spodnie. Niesmakiem były spódnice przed kolano i tak można było by wymieniać. Póki nie ma odkrytej dupy, ktoś nie śmierdzi i jest ubrany czysto i schludnie nie widzę w tym nic niestosownego.
A juz gadka o tym, że dziecko ma do szkoły nie pojść w dzinsowych spodenkach to totalny szok W dres młodej nie ubieram do przedszkola ale legginsy i albo spodenki latem to norma ubioru, żeby dziecku było wygodnie.Nawet panie prosza oto aby tak gdzieci były ubrane, bo zwyczajnie na podwórku jest im wygodniej biegać.
emii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:36.