Zanik okresu, brak okresu, nieregularne miesiączki- wątek zbiorczy! - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-04-14, 06:16   #1411
patinka246
Raczkowanie
 
Avatar patinka246
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Wiadomości: 142
Dot.: Brak okresu! Pomocy

Tak odchudzanie na pewno jest przyczyna zaniku miesiaczki. Mam to samo. Odchudzalam sie ponad miesiac a teraz okres mi sie spoznia juz 18 dzien... mialam stracha...( czy aby nie jestem w ciazy ) ale zrobilam tescik i wszystko jest oki jak bylam u gina to sie na mnie bardzo zdenerwowal ze sie odchudzalam i powiedzial ze to w moim wieku ( 17 lat ) jest absoltunie zabronione
patinka246 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-14, 09:21   #1412
Magunka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 199
Dot.: Brak okresu! Pomocy

A leczenie hormonalne nie powoduje tycia?
Magunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-14, 10:21   #1413
robaczek37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 60
Dot.: Brak okresu w 7 dniowej przerwie antykoncepcyjnej

witaj martinka_m,
zeobiłam sobie kolejny test po tygodniowej przerwie wynik NEGATYWNY a krwawienia po zastrzyku z progesteronem nie ma, duzo czytałam na ten temat i najprawdopodobnie te krwawienia moze wystapic później niz w czasie 14 dni jeszcze czekam 23 kwietnia idę na kontrol zobacze co wyniknie,ale strach jest gigantyczny...
pozdrawiam
robaczek37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-14, 10:51   #1414
martinka_m
BAN stały
 
Avatar martinka_m
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 577
Dot.: Brak okresu w 7 dniowej przerwie antykoncepcyjnej

Cytat:
Napisane przez robaczek37 Pokaż wiadomość
witaj martinka_m,
zeobiłam sobie kolejny test po tygodniowej przerwie wynik NEGATYWNY a krwawienia po zastrzyku z progesteronem nie ma, duzo czytałam na ten temat i najprawdopodobnie te krwawienia moze wystapic później niz w czasie 14 dni jeszcze czekam 23 kwietnia idę na kontrol zobacze co wyniknie,ale strach jest gigantyczny...
pozdrawiam

witaj ciesze sie ze test wyszedl negatywny wydaje mi sie ze ciaza jest coraz mniej prawdopodobna, bo teraz testy wykrywaja ja w bardzo krotkim czasie po zaplodnieniu. przepraszam, ze pytam, ale ile dni minelo od momentu w ktorym moglo dojsc do zaplodnienia? mysle ze brak krwawienia to bardziej sprawy hormonalne. staraj sie nie stresowac mysla o ciazy, bo to dodatkowo moze wplynac na opoznienie krwawienia. pomysl sobie ze masz spokojnie te 14 dni a nawet troche wiecej zeby sie pojawilo trzymam kciuki
martinka_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-14, 12:42   #1415
patinka246
Raczkowanie
 
Avatar patinka246
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Wiadomości: 142
Dot.: Brak okresu! Pomocy

No niestety roznie z tym bywa. Tabletki same w sobie nie posiadaja substancji po ktorych sie tyje, ale zwiekszaja apetyt, wiec trzeba sie kontrolowac. Moga tez zatrzymywac wode w organizmie przez co stajemy sie ciezsze. Podobne Yasminelle nie powoduje tycia ale sama jestem ciekawa jak to z nim jest.
patinka246 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-15, 18:58   #1416
joan_
Przyczajenie
 
Avatar joan_
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 6
Dot.: Brak okresu! Pomocy

ja mialm bardzo nieregularne miesiaczki i gin przepisal mi luteine. Nie odczulam zadnegego zwiekszenia apetytu , nie przytylam wiec nic sie nie martw o swoja wage
joan_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-16, 13:13   #1417
Adulka_100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5
Miesiączka

Cześć! Mam 17 lat. Okres mi się spóźnia 10 dni. Miesiąc temu złamałam rękę miałam ją nastawianą pod narkoza i miałam w szpitalu dużo kroplówek przeciwbólowych, jeszcze nosze gips do konca tygodnia. czy to moze byc przyczyna mojego braku okresu? Mam isc do ginekologa? proszę o odpowiedź.
Adulka_100 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-16, 13:17   #1418
Natalie18
Raczkowanie
 
Avatar Natalie18
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: z daleka...
Wiadomości: 89
GG do Natalie18
Dot.: Miesiączka

Hm....wydaje mi sie,ze takie rzeczy moga wplyna na brak okresu.Jesli nie bedziesz miala go przez dluzszy czas,to wtedy zglos sie do ginekologa.
__________________
Siostry z przypadku,przyjaciółki z wyboru...;-)

Leci mi juz 20-stka...


Od 1 paździenika w Poznaniu studentka
Natalie18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-16, 13:23   #1419
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Miesiączka

Jak najbardziej może ,to być przyczyną
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-16, 15:52   #1420
patinka246
Raczkowanie
 
Avatar patinka246
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Wiadomości: 142
Gdzie moj okres? Zniknal? :/

Witam, znow bede Was zameczac moimi problemami ale ostatnio mam ich dosyc duzo... Bylam u gina bo mialam problemy z blona dziewicza i przepisal mi tam jakies masci i leki antykoncepcyjne. Powiedzialam mu ze okres mi sie spoznia 12 dni to polecil mi zrobic test ciazowy. Zrobilam test a nawet dwa dla pewnosci i wynik byl negatywny. Dzisiaj mija 20 dzien odkad nie mam okresu i nie wiem co mam robic :/ Pewnie wynika to z tego ze sie odchudzalam miesiac i mialam duzo stresu... Da sie jakos wywolac okres? Bo chce juz zaczac brac te tabletki anty a pozatym martwie sie ze cos sie ze mna dzieje. Zeby pojsc do ginekologa musialabym czekac miesiac na wizyte bo kasy na prywatnego nie mam... Slyszalam o luteinie na wywolanie miesiaczki ale jest tylko na recepte :/ kurcze wywolywalam go domowymi sposobami typu masaz goraca kapiel wino ale nie dziala... Help me...
patinka246 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-16, 16:22   #1421
issia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ze wsi pod Krk ;)
Wiadomości: 6 468
Dot.: Gdzie moj okres? Zniknal? :/

mysle, ze powinnas poczekac spokojnie. tak jak pisalas mialas duzo stresu, odchudzalas sie a to jakis wplyw ma na opoznienie miesiaczki. jesli test wyszedl negatywny to o ciaze sie nie boj. zawsze mozesz zrobic jeszcze 1 ale to byloby bez sensu. ja bym na Twoim miejscu zaczekala, lub zadzwonila do ginekologa i powiedziala co i jak
issia88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-16, 16:26   #1422
issia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ze wsi pod Krk ;)
Wiadomości: 6 468
Dot.: Miesiączka

popieram moje poprzedniczki. rowniez stres moze wywolac przesuniecie miesiaczki, takze czekaj cierpliwie, ale jesli okres sie nie pojawi to idz do ginekologa.
issia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-16, 17:55   #1423
Adulka_100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5
Dot.: Miesiączka

Jak długo mam czekać na pojawienie się miesiączki??
Adulka_100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-16, 18:39   #1424
patinka246
Raczkowanie
 
Avatar patinka246
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Wiadomości: 142
Dot.: Gdzie moj okres? Zniknal? :/

No wiem wiem chyba nic innego sie nie da zrobic. Najgorzej mam z mama... bo ona zawsze wiedziala kiedy dostaje okres i teraz ciagle sie mnie wypytuje dlaczego go nie mam... podejrzewa pewnie ze jestem w ciazy :/ mowilam jej ze to ta dieta pewnie opoznia ale te jej podejrzenia ehh... osttanio sie mnie nawet o to pytala okrezna droga... ( u nas te tematy sa tematami tabu ) i okropnie sie przez to czuje :/ chce dostac tego okresu wreszcie :[ nie moge sie juz doczekac... wiem ze w ciazy nie jestem ale nie bede do konca spokojna poki nie dostane miesiaczki...
patinka246 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-16, 22:02   #1425
Judyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 128
Dot.: Miesiączka

Witaj.

Myśle, że miesiąc - do następnego cyklu max 2.

Pozdrawiam.
Judyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-16, 22:08   #1426
Judyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 128
Dot.: Gdzie moj okres? Zniknal? :/

Czekaj spokojnie
naprawde
Pozdrawiam
Judyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-17, 16:02   #1427
monisciopaga
Raczkowanie
 
Avatar monisciopaga
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiadomości: 162
Unhappy Dot.: Gdzie moj okres? Zniknal? :/

Witam!!

skoro oto chodzi...jesem bardzo mloda dziewczyna..wspolzylam seksualnie i przygotowuje sie do egzaminow...zatrzymal mi sie okres...moj partner twierdzi ze wszystko jest ok...czy zatrzymanie okresu moze bys spowodowane stresem przed egzaminami?? zastanawiam sie nad testem ciazowym...vlagam pomozcie...
__________________
=> Moniś <=
monisciopaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-17, 16:07   #1428
giraffe
Zadomowienie
 
Avatar giraffe
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 556
Dot.: Gdzie moj okres? Zniknal? :/

Cytat:
Napisane przez monisciopaga Pokaż wiadomość
Witam!!

skoro oto chodzi...jesem bardzo mloda dziewczyna..wspolzylam seksualnie i przygotowuje sie do egzaminow...zatrzymal mi sie okres...moj partner twierdzi ze wszystko jest ok...czy zatrzymanie okresu moze bys spowodowane stresem przed egzaminami?? zastanawiam sie nad testem ciazowym...vlagam pomozcie...
A zabezpieczaliście się podczas stosunku??
__________________

"You may say i'm a dreamer, but i'm not the only one..."
giraffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-17, 16:17   #1429
Leady
Raczkowanie
 
Avatar Leady
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 327
Dot.: Gdzie moj okres? Zniknal? :/

ja bym na pierwszym miejscu zrobila test a potem jesli wyjdzie negatywny zastanawialaby sie co dalej
Leady jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-17, 16:20   #1430
robaczek37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 60
Dot.: Brak okresu w 7 dniowej przerwie antykoncepcyjnej

czesc martinka-m,
juz powoli bzikuje, a swoim pytaniem wcale nie masz mnie za co przeprawszac.czasami nie wiadomo w jakich sytuacjach człowiek sie znajdzie a taka rozmowa naprawde duzo daje.Co do chwili w której mogło dojsc do zapłodnienia minęło juz ponad ok.2,5 tyg wiec mysle ze testy napewno by wykazały chyba,ze mam pecha a i lekarz moze by zaobserwował jakies zmany.Juz nie wiem 23.04 ide na kontrol wiec teraz zobacze co bedzie za niespodziana i oczywiescie odezwe sie do Ciebie...
trzymaj kciuki
robaczek37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-17, 19:06   #1431
monisciopaga
Raczkowanie
 
Avatar monisciopaga
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiadomości: 162
Unhappy Dot.: Gdzie moj okres? Zniknal? :/

tak zawsze sie zabezpieczalismy i na dodatek przed sama erekcja pytalam sie jego czy wszytsko jest w porzadku po stosunku tez...on twierdzi ze do niczego dojsc nie moglo...ale przez ostatnie pol roku okres mialam regularny roznil sie maxymalnie jednym dniem...moze ja poprostu troche przesadzam ale boj sie...
__________________
=> Moniś <=
monisciopaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-17, 19:29   #1432
łosica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4
Thumbs up Dot.: Gdzie moj okres? Zniknal? :/

Nie przejmuj się. Może poprostu boisz się, że możesz być w ciąży i stąd całe opóźnienie okresu. To możliwe. Pamiętaj, że notowano wielokrotnie przypadki ciąży urojonej, więc nie przeasadzaj z tymi nerwami.
łosica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-18, 09:06   #1433
ullinek
Raczkowanie
 
Avatar ullinek
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 88
Dot.: Gdzie moj okres? Zniknal? :/

ja mam podobny problem dlatego podlaczam sie do watku. moj okres zaczal sie 3 dni za wczesnie ale skonczyl po 1 dniu!!! Zwykle mecze sie przez 5 dni i jest to dosc obfite krwawienie. Nieiwem co moze byc przyczyna. Zwykle dostaje za wczesnie kiedy wczesniej chorowalam o tak bylo tym razem. Przez kilak dni mialam goraczke i niewielki katar, wiec mialo prawo sie rozregulowac. Ale co z tym naglym zakonczeniem? Z partnerem zawsze sie zabezpieczamy i nie mielismy zadnej sytuacji awaryjnej. Co mam robic?
ullinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-18, 12:41   #1434
patinka246
Raczkowanie
 
Avatar patinka246
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Wiadomości: 142
Dot.: Gdzie moj okres? Zniknal? :/

Mojego okresu nadal nie widac... zapisalam sie dzisiaj do internisty to moze mi przepisze ta luteine, ale mam co do tego watpliwosci bo to jednak internista a nie ginekolog :/ A do gina isc nie moge bo musze czekac miesiac na wizyte...
patinka246 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-18, 13:42   #1435
malutka 166
Rozeznanie
 
Avatar malutka 166
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z domku :D
Wiadomości: 632
Dot.: Gdzie moj okres? Zniknal? :/

wątpię czy lekarz internista przepisze ci luteinę..to lek który wywołuje miesiączke, wiem bo sama brałam po zapaleniu przydatków..musi Cię zbadac lekarz ginekolog i określić co jest powodem zatrzymania okresu..wątpie czy internista przepisze ci lek hormonalny (bo zawiera hormon który ma ją wywołać), moim zdaniem nie zaryzykuje i odeśle cię do gina..ale zawsze moze być inaczej...mi stres przesunął okres o 5 dni..zapalenie przydatków o 2 tygodnie..

Edytowane przez malutka 166
Czas edycji: 2007-04-18 o 13:43 Powód: literówka
malutka 166 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-18, 15:10   #1436
monisciopaga
Raczkowanie
 
Avatar monisciopaga
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiadomości: 162
Wink Dot.: Gdzie moj okres? Zniknal? :/

Cytat:
Napisane przez ullinek Pokaż wiadomość
ja mam podobny problem dlatego podlaczam sie do watku. moj okres zaczal sie 3 dni za wczesnie ale skonczyl po 1 dniu!!! Zwykle mecze sie przez 5 dni i jest to dosc obfite krwawienie. Nieiwem co moze byc przyczyna. Zwykle dostaje za wczesnie kiedy wczesniej chorowalam o tak bylo tym razem. Przez kilak dni mialam goraczke i niewielki katar, wiec mialo prawo sie rozregulowac. Ale co z tym naglym zakonczeniem? Z partnerem zawsze sie zabezpieczamy i nie mielismy zadnej sytuacji awaryjnej. Co mam robic?

czesc:-*

no mozliwe ze przez to ze bylas chora z Twoj organizm odczul to i okres Ci sie zatrzymal...a u mnie okres pojawil sie dzisiaj rano i jest bardzo obfity i bolesny...wszytsko sie wyjasnilo ale strach mialam niezlego... znam taki przypadek ze dziewczyna przez pol roku nie miala okresu..tylko ze ona nie kochala sie z zadnym facetem...ja to bym umierala ze strachu na jej miejscu...


patinka246-nie wiem czy internista Ci pomoze...a tabletki wg mnie to nie warto ich zazywac bo stra\sznie niszcza organizm i pozniej mozesz miec problemy..ale trzymam kciuki ze wszystko bedzie dobrze
__________________
=> Moniś <=
monisciopaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-18, 15:12   #1437
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Gdzie moj okres? Zniknal? :/

mój gin, kiedy spózniała mi się miesiączka kazał mi brać elevit ( witaminy dla ciężarnych)
Pomyślałam sobie, że jakiś konował, mnie się okres spóźnia ponad 3 tyg. a ten mi każe jeść witaminki... Kupiłam jednak i zaczęłam przyjmować po jednej dziennie. Okres pojawił się piątego dnia..
Więc może spróbuj wzmocnić jajniki witaminami, tak jak zasugerował mi mój gin.
spray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-18, 15:54   #1438
patinka246
Raczkowanie
 
Avatar patinka246
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Wiadomości: 142
Dot.: Gdzie moj okres? Zniknal? :/

spray serio pomoglo? A ile to kosztowalo? I nie wiesz moze czy to mozna dostac bez recepty?

Wlasnie wrocilam od internisty i jestem wsciekla. Babka nie chciala mi przepisac luteiny choc nasciemnialam ze juz bralam i ze mam wyjazd niedlugo ( wiedzialam ze beda problemy z internista ) a pozniej zaczela mi prawic 15 minutowy moral o usuwaniu dzieci i o Matce z Kalkuty nie wiedzialam juz jak mam stamtad wyjsc :[ upierala sie ze jestem w ciazy na pewno i byla pewna ze chce usunac to dziecko :/ powiedziala zebym sobie jeszcze poczekala na ten okres... super czekam 22 dni :/ teraz to ja juz nie wiem... jak bylam spokojna po zrobieniu tych testow tak teraz ta baba znowu mnie zakolowala i juz nie wiem ;( a jak jestem w ciazy? Kurcze ale jak... jak ja sie nawet nie kochalam a przy pettingu BARDZO uwazalismy :/ Zaczyna mnie to wszystko niepokoic...
patinka246 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-18, 17:41   #1439
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Gdzie moj okres? Zniknal? :/

no to zrób jeszcze jednen test, tak dla pewności.
Ten elevit kosztuje 29 zł i przypuszczam, że jest bez recepty, tak jak inne witaminy. Na pudełku nic nie ma o recepcie w każdym razie.
spray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-18, 18:45   #1440
monisciopaga
Raczkowanie
 
Avatar monisciopaga
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiadomości: 162
Red face Dot.: Gdzie moj okres? Zniknal? :/

Wlasnie wrocilam od internisty i jestem wsciekla. Babka nie chciala mi przepisac luteiny choc nasciemnialam ze juz bralam i ze mam wyjazd niedlugo ( wiedzialam ze beda problemy z internista ) a pozniej zaczela mi prawic 15 minutowy moral o usuwaniu dzieci i o Matce z Kalkuty nie wiedzialam juz jak mam stamtad wyjsc :[ upierala sie ze jestem w ciazy na pewno i byla pewna ze chce usunac to dziecko :/ powiedziala zebym sobie jeszcze poczekala na ten okres... super czekam 22 dni :/ teraz to ja juz nie wiem... jak bylam spokojna po zrobieniu tych testow tak teraz ta baba znowu mnie zakolowala i juz nie wiem ;( a jak jestem w ciazy? Kurcze ale jak... jak ja sie nawet nie kochalam a przy pettingu BARDZO uwazalismy :/ Zaczyna mnie to wszystko niepokoic...[/quote]



z tego co wiem bo czesto czytam duzo kobiecych czasopism...to przy pettingu tez mozna zajsc w ciaze...nie chce Cie straszyc ale jezeli mowisz ze uwazaliscie to wszytsko powinno byc ok...mowilam ze do lekarza nie warto isc...:-( a ja mam do was pytanie...czy wiecie moze jak wyglada takie naturalne poronienie?? bo ja sie zawsze nad tym zastanawiam...?? pozdrawiam
__________________
=> Moniś <=
monisciopaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:06.