Mąż - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-13, 22:52   #1
good_advice
Raczkowanie
 
Avatar good_advice
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 54

Mąż


Kochane,
nie wiem czy umieszczam wątek w odpowiednim miejscu, ale zwracam się do Was z zapytaniem odnośnie tematu dobrze Wam znanego - JAKI JEST ODPOWIEDNI KANDYDAT NA MĘŻA? CZY MĘŻOWIE SIĘ ZMIENIAJĄ - NA GORSZE CZY NA LEPSZE? CZY NIE WARTO SIĘ ŁUDZIĆ, ŻE NIEODPOWIEDNI KANDYDAT WG ZNAJOMYCH/RODZINY BĘDZIE JEDNAK ODPOWIEDNIM?

Pytam, ponieważ wśród moich znajomych/ciotek/wujków/babek/dziadków krąży opinia,że nie ma co liczyć na poprawę męża, że zawsze będzie gorzej, że nie ma co liczyć na lepsze życie...?

Zapraszam do dyskusji.
__________________
studentka UŁ
ba!, zakochana studentka UŁ
i szczęśliwa studentka UŁ
good_advice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 06:54   #2
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mąż

Cytat:
Napisane przez good_advice Pokaż wiadomość
Kochane,
nie wiem czy umieszczam wątek w odpowiednim miejscu, ale zwracam się do Was z zapytaniem odnośnie tematu dobrze Wam znanego - JAKI JEST ODPOWIEDNI KANDYDAT NA MĘŻA? CZY MĘŻOWIE SIĘ ZMIENIAJĄ - NA GORSZE CZY NA LEPSZE? CZY NIE WARTO SIĘ ŁUDZIĆ, ŻE NIEODPOWIEDNI KANDYDAT WG ZNAJOMYCH/RODZINY BĘDZIE JEDNAK ODPOWIEDNIM?

Pytam, ponieważ wśród moich znajomych/ciotek/wujków/babek/dziadków krąży opinia,że nie ma co liczyć na poprawę męża, że zawsze będzie gorzej, że nie ma co liczyć na lepsze życie...?

Zapraszam do dyskusji.
Jeśli facet jest w jakiś sposób toksyczny, to myślisz, że po powtórzeniu przysięgi po księdzu stanie się nagle ideałem?
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 06:58   #3
Madziuniusia
Zakorzenienie
 
Avatar Madziuniusia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 202
Dot.: Mąż

Ślub to nie jest jakiś moment, w którym za pomocą magicznej różdżki Twój Facet nagle się zmieni w księcia. Nie ma co generalizować czy zmienia się na lepsze czy na gorsze. On cały czas zostaje tym samym człowiekiem. Jeśli ktoś nie jest w chodzeniu, narzeczeństwie dobrym człowiekiem, to po ślubie to się nie zmieni tylko dlatego, że taki człowiek wziął ślub.
__________________
Zostaniesz na stałe? 22.02.2017 - II kreseczki
Madziuniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 07:23   #4
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Mąż

Zgadzam się z dziewczynami, jak facet jest z tyłka to ślub nie pomoże, nie łudź się
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 12:18   #5
itstoolatex3
Zakorzenienie
 
Avatar itstoolatex3
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jego serce <3
Wiadomości: 28 892
Dot.: Mąż

Cytat:
Napisane przez good_advice Pokaż wiadomość
CZY NIE WARTO SIĘ ŁUDZIĆ, ŻE NIEODPOWIEDNI KANDYDAT WG ZNAJOMYCH/RODZINY BĘDZIE JEDNAK ODPOWIEDNIM?


powiem tak: są rodziny, które nie akceptują wyboru partnera córki/syna/wnuka itp. ale nie oznacza to od razu, że jest on złym kandydatem na męża. Sama musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy jest on odpowiedni dla Ciebie. Nie dla mamy, cioci czy dziadka, bo to nie oni będą z nim dzielić życie.
__________________
07.11.2015 - Żona
27.11.2016 - Mama

15.01.2021 - Aniołkowa Mama 🤍

itstoolatex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 12:22   #6
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Mąż

Cytat:
Napisane przez itstoolatex3 Pokaż wiadomość
powiem tak: są rodziny, które nie akceptują wyboru partnera córki/syna/wnuka itp. ale nie oznacza to od razu, że jest on złym kandydatem na męża. Sama musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy jest on odpowiedni dla Ciebie. Nie dla mamy, cioci czy dziadka, bo to nie oni będą z nim dzielić życie.
Wg mnie jednak często rodzina wyczuwa, że coś jest nie tak a zaślepiona dziewczyna nie przyjmuje tego do wiadomości. Czasem warto się zastanowić i przemyśleć pewne sprawy, bo zarzuty w większości przypadków nie są bezpodstawne.
Zauważyłam tylko tendencję, że częściej sprawdzają się zarzuty wobec przyszłego zięcia niż synowej. Niestety mamusie facetów często z zazdrości o syna nie są obiektywne.
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 12:30   #7
itstoolatex3
Zakorzenienie
 
Avatar itstoolatex3
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jego serce <3
Wiadomości: 28 892
Dot.: Mąż

Cytat:
Napisane przez Antilia Pokaż wiadomość
1.Wg mnie jednak często rodzina wyczuwa, że coś jest nie tak a zaślepiona dziewczyna nie przyjmuje tego do wiadomości. Czasem warto się zastanowić i przemyśleć pewne sprawy, bo zarzuty w większości przypadków nie są bezpodstawne.
Zauważyłam tylko tendencję, że częściej sprawdzają się zarzuty wobec przyszłego zięcia niż synowej. 2.Niestety mamusie facetów często z zazdrości o syna nie są obiektywne.

1. to oczywiście prawda, ale znam przypadki gdy ta właśnie " zaślepiona dziewczyna " postawiła na swoim, mimo usilnych i długotrwałych starań ze strony rodziców, żeby do ślubu nie doszło i żyje od 8 lat w szczęśliwym małżeństwie z 2 dzieciaków.

2. powiem Ci, że coraz częściej mamusie stają się także zazdrosne o swoje jedyne córeczki.
__________________
07.11.2015 - Żona
27.11.2016 - Mama

15.01.2021 - Aniołkowa Mama 🤍

itstoolatex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-14, 16:05   #8
good_advice
Raczkowanie
 
Avatar good_advice
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 54
Dot.: Mąż

Halo, halo, Kochane, ja nie piszę tutaj o swoim przypadku tylko zaintrygowała mnie ta kwestia i chciałam się dowiedzieć Was, mężatek, jakie są Wasze spostrzeżenia ze względu na jakiś tam staż małżeński.

Powiedziałam o babkach/ciotkach, ponieważ nie obracam się wsród towarzystwa w moim wieku, które miałoby już jakieś doświadczenia w tej kwestii, a od starszych słyszę ciągle, że mąż zmienia się na gorsze po ślubie, nie zależy mu, ma wszystko w nosie, że przed ślubem może udawać i np.nie pić na weselach, bo partnerce to nie odpowiada, a po ślubie już nie będzie słuchał i inne tego typu przykłady.

MOJE PYTANIE NIE JEST W ŻADEN SPOSÓB ZWIĄZANE Z MOJĄ SYTUACJĄ! MNIE DO ŚLUBU JESZCZE DALEKO...
__________________
studentka UŁ
ba!, zakochana studentka UŁ
i szczęśliwa studentka UŁ

Edytowane przez good_advice
Czas edycji: 2013-06-14 o 16:06
good_advice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 07:25   #9
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Mąż

ludzie się nie zmieniają jak ktoś jest nieodpowiedzialny to taki pozostanie, jak ktoś jest hojny to też taki będzie
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 16:32   #10
princess_m
Raczkowanie
 
Avatar princess_m
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 479
Dot.: Mąż

ja byłam tzw. "panienka z dobrego domu" mój mąż kiedyś hmm jakby tu go określić "hulaj dusza piekła nie ma" jednak coś zaiskrzyło i jesteśmy ze sobą już 10 lat (może dlatego, że ja podświadomie wyczułam, że jest to bardzo dobry człowiek)

jednak często się zdarza że ludzie zakochani w sobie widzą tylko dobre rzeczy w 2 osobie albo też tych złych nie chcą widzieć bo myślą, że np. ślub i wspólne mieszkanie odmienią partnera na lepsze. mi jednak się wydaje że jak ktoś np. nadużywa alkoholu to niech ta 2 osoba nie łudzi się, że po ślubie nagle przestanie pić.
często jest też tak, że otoczenie widzi więcej niż sama osoba zakochana bo przecież rodzice czy znajomi wiedzą jakie priorytety miała ta osoba i do czego dążyła przed . A zakochanie to taki stan że masz klapki na oczach
__________________
solarium tak samo jak palenie papierosów powoduje RAKA
----------------------------------------------
odwyk od kupowania kosmetyków zakończony powodzeniem , kupuję tylko co jest niezbędne
princess_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 16:39   #11
itstoolatex3
Zakorzenienie
 
Avatar itstoolatex3
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jego serce <3
Wiadomości: 28 892
Dot.: Mąż

Cytat:
Napisane przez princess_m Pokaż wiadomość
ślub i wspólne mieszkanie odmienią partnera na lepsze. mi jednak się wydaje że jak ktoś np. nadużywa alkoholu to niech ta 2 osoba nie łudzi się, że po ślubie nagle przestanie pić.

u mnie wspólne mieszkanie odmieniło partnera, ale w przeciwną stronę. Jak kiedyś był abstynentem i nie pił W OGÓLE! Tak teraz przynajniej raz w tygodniu musi się napić 1-3 piw
__________________
07.11.2015 - Żona
27.11.2016 - Mama

15.01.2021 - Aniołkowa Mama 🤍

itstoolatex3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-15, 22:30   #12
Mediona
Zadomowienie
 
Avatar Mediona
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 996
Dot.: Mąż

Jestem z moim mężem 11 lat z tego mieszkaliśmy 5 lat przed ślubem.
Wiec nie wiele się zmieniło. Dobre dogranie i pewne ustępsta poamagają. Ale uważam że po ślubie niewiele sie zmienia
__________________
02.07.2001
24.12.2008
12.11.2011
19.09.2015 Mała Mi.
http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/21309
Mediona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 13:14   #13
Agrafka86
Wtajemniczenie
 
Avatar Agrafka86
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Domek
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mąż

Z moim Mężem jestem lat 8. Na początku trzeba było do siebie dotrzeć. Ale powiem Ci jedno, mój z roku na rok jest coraz lepszym człowiekiem. W każdej chwili mogę krzyczeć jak go kocham. Zaskakuje mnie, oczywiście pozytywnie. Wydaje mi się, że im dłużej jesteśmy razem tym jeszcze mocniej się kochamy i jeszcze bardziej staramy się okazać to drugiej osobie. Każdej z Was życzę tak oddanego Tżta jakim jest mój Mąż.
__________________
26.07.2013
Misiu jest już z nami
Życie nabrało sensu!

09.07.2011 Żona

Agrafka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 13:12   #14
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Mąż

Cytat:
Napisane przez itstoolatex3 Pokaż wiadomość
2. powiem Ci, że coraz częściej mamusie stają się także zazdrosne o swoje jedyne córeczki.
też zauważam tzw. córeczki mamusi - dziewczyny, które są bardzo mocno związane ze swoją mamą i których mamy potrafią najlepiej o nie zadbać (również lepiej niż partner finansowo), bardzo często nie mają własnego zdania lub konsultują je zawsze z mamą.
Po ślubie najczęściej chcą nadal mieszkać z rodzicami, bo tak 'bezpieczniej' i wtedy TŻ wprowadza się do teściów.

Niestety, mój znajomy przechodzi teraz przez rozwód z powodu zbyt dominującej teściowej i zbyt przywiązanej córki. Po urodzenia dziecka właściwie musiał każda decyzję konsultować nie z żoną, a z teściową. Kiedy nalegał na wyprowadzkę, ona odmawiała. Czy mógł to przewidzieć przed slubem ?

Teraz mieszka sam, a jego żona z rodzicami. Jej mama sprząta, gotuje (bo córka zajmuje się wnuczką), jej tata 'prezentuje' wnuczkę, a on płaci nieformalne alimenty.

To przykład sytuacji, kiedy jeden z partnerów NIE ZMIENIA sie po ślubie, a niestety powinien.
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 09:36   #15
Karoloo
<3 <3 <3
 
Avatar Karoloo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 8 332
Dot.: Mąż

Cytat:
Napisane przez itstoolatex3 Pokaż wiadomość
u mnie wspólne mieszkanie odmieniło partnera, ale w przeciwną stronę. Jak kiedyś był abstynentem i nie pił W OGÓLE! Tak teraz przynajniej raz w tygodniu musi się napić 1-3 piw
Hmm zastanawiam się co w tym dziwnego ?? I skąd wiesz że wogóle nie pił?? Może sie nie przyznawał
__________________
25052013 <3 <3



Franek 15.12.2014
Zosia i Klara 08.12.2016
<3
Karoloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 10:50   #16
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: Mąż

Jak masz fajnego meza, to po slubie jest jeszcze fajniejale jesli mieszkalo sie wczesniej razem to znowu ten dzien nie przynosi jakichs dramatycznych zmian i wczesniej wiesz czego mozna sie spodziewac, nie jest to jakas magiczna granica
__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 13:35   #17
Karoloo
<3 <3 <3
 
Avatar Karoloo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 8 332
Dot.: Mąż

Cytat:
Napisane przez malamenda2009 Pokaż wiadomość
Jak masz fajnego meza, to po slubie jest jeszcze fajniejale jesli mieszkalo sie wczesniej razem to znowu ten dzien nie przynosi jakichs dramatycznych zmian i wczesniej wiesz czego mozna sie spodziewac, nie jest to jakas magiczna granica
Zdecydowanie się z Tobą zgadzam
__________________
25052013 <3 <3



Franek 15.12.2014
Zosia i Klara 08.12.2016
<3
Karoloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:37.