Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-07-20, 20:12   #31
ezzo
Zadomowienie
 
Avatar ezzo
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 657
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Witam sie i ja w nowym watku
pstryczku pisalam ci juz kiedys wczesniej my mamy jakas limitowana serie manducki, jest zielona taka oliwkowa z czerwonymi dodatkami i wyszytymi kwiatkami delikatnie, mi sie podoba

My tez niestety ta felerna szczepionka bylismy szczepieni...

blogerko gratuluje zebiska

A dla Dominiki i Leo brawa za niwe umiejetnosci.

Czy to normalne, ze jak mi dziecko spi na boku to tak mocno glowe w tyl odgina?
ezzo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 20:23   #32
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cytat:
Napisane przez insolito Pokaż wiadomość
Hej, ja u rodziców jestem na noc wrócę do domu to będę nadrabiać i odp, a dziś melduję się w nowym wątku


Widziałam info o szczepionce, mam nadzieję, że jest tak jak szaja mówi ( zresztą czy może być inaczej ) i nawet jeśli nasze dzieciaczki ją dostały to nic im nie grozi Muszę w domu sprawdzić co miał podane Piotrek w szpitalu, bo później to inne mieliśmy.
może być

Ale tak zdroworozsądkowo dziewczyny - czy któraś z was po szczepionce zauważyła NOP (niepożądany objaw poszczepienny)? nie, prawda? pomijam tu typowego poszczepiennego maruda czy lekką temperaturę, bo to ma prawo być po szczepionce.
Po prostu - nie ma co siać paniki, dobrze, że wiemy o wycofaniu, zgłośmy w przychodni i już.

Cytat:
Napisane przez Kija80 Pokaż wiadomość
Nie martwcie się tak tymi szczepionkami, takie wycofywanie serii to wcale nie jest rzadka rzecz. Pamiętam jak przy Grzesiu była z kolei wycofywana 6 w 1 - infanrix płatny. Nie miałam wpisanej serii w książeczce więc panikowałam, siedziałam godzinami w nevie i czytałam. To nie jest tak że szczepionka jest nie wiafomo czym zanieczyszczona. Zazwyczaj chodzi o to że pielęgniarka przy szczepieniu zauważy że jest coś nie tak z jednorodnością szczepionki, np. Jest zbyt mętna. I wtedy dla bezpieczeństwa wycofują całą serię. Nigdy nie słyszałam żeby w całym kraju masowo zgłaszano że ze szczepionkami jest coś nie tak, to są pojedyncze sygnały. Moja młoda też była szczepiona tą serią i się nie przejmuję, przecież widzę że jest ok to po co się martwić na zapas
U nas impreza w toku ale przyszłyśmy się nakarmić cycowo
dokładnie

a impreza jak?
no i serdeczności dla 6latka

Cytat:
Napisane przez blogerka Pokaż wiadomość
gdzies mi uciekla informacja ze jest nowy watek, hmmm ... mysle co tam tak cicho a tu juz nowy :P

dziewczyny - jest zab mlody smieje sie dzisiaj do mnie, ja patrze jakas krecha taka duza, macam a to zab wyrznal sie a na gorze czuc ze lada chwila bedzie drugi. No to teraz rozumiem dlaczego mialam takie koszmarne 2 tygdnie a od trzech dni moje dziecko jest takie kochane bo chwilowo dziasla daly mu spokoj
brawo! to odetchnęłaś

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
hello,
no to teraz sram ze strachu z tymi szczepionkami bo mały dostał dwie serie a trzecia to nie wiem bo ☠☠☠☠y nie wpisały serii

i co ja mam teraz zrobić?????? iść do lekarza czy co????


poza tym gratuluję zębów, skończonych miesięcy a Grzesiowi Kiji 100 lat z okazji urodzin



a przepraszam bardzo, bo ja pierwsza napisałam o Sophie na forum
i to jeszcze w maju, a Szaja odpisała,że ma taką jeszcze po Agu

Calawdeszczu weź się kopnij w glowę i nie wymyślaj, masz fajne zdrowe dzieciątko i szukasz problemow, tam,gdzie ich nie ma

Chcecie usłyszeć radę roku mojej mamy????
pier...lnęła jak gołąb w parpet, uwaga:
"nie dawaj małemu teraz po obiadku piersi bo się zakwasi

szok po prostu! chyba zacznę bloga pisać

---------- Dopisano o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:37 ----------




brawo, to taki krok w samodzielność
a Leo od wczoraj robi papa
rada iście szatańska :zly:

Cytat:
Napisane przez BlackSanctum Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.

Przeczytałam o tej szczepionce - sprawdziłam od razu, Oliwa też dostała tę serię... Na szczęście nie widzę u niej niczego podejrzanego, a na szczepienie idziemy w następny wtorek, wtedy o tym wspomnę w przychodni...

A tymczasem - fotka wózka, bo kilka z Was chciało zobaczyć.
całkiem przyjemny ten wóżek

Cytat:
Napisane przez calawdeszczu Pokaż wiadomość
dziewczyny doczytałam na starym wątki o tym
Prosimy o przekazanie informacji szczepiącym rodzicom, niech obserwują stan zdrowia swoich dzieci.
Docierają do nas informacje, że dzieci były szczepione seriami szczepionek, które właśnie zostały wycofane przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Prosimy o zgłaszanie się do nas rodziców takich dzieci.
GIF wycofał w czwartek 18 lipca z obrotu Euvax B, szczepionkę przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, o numerze serii UFA 12001.
Szczepionka nie spełnia wymagań jakościowych ze względu na niehomogeniczność. GIF wycofał produkt z obrotu na terenie całego kraju.

Wycofano także z obrotu Tripacel. To szczepionka przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi, o numerze serii C4007 AK. Powodem decyzji jest również niehomogeniczność.
Decyzje GIS: http://www.gif.gov.pl/rep/gif/pdf-y/...-07-18-056.pdf
http://www.gif.gov.pl/rep/gif/pdf-y/...-07-18-057.pdf


moja julka miała ten euvax co mam robic???????????????????? ?????
Boże Kochany!!!

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------


gdzie ja mam sie zgłosić co robić???? pomocy!!!
Hej, spokojnie!
Doczytaj co napisałam

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

Ezzo, nie wiem, Dorka jak na boczku odłożona to też tak głowę do tyłu ma, a badana przez reh. i neuro i jest ok, więc pewnie tak?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 20:24   #33
Ewik86
Zakorzenienie
 
Avatar Ewik86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 6 051
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cala Domcia robi tak samo jak Julasek

Właśnie sprawdziłam - Domcia też była szczepiona tymi szczepionkami. We wtorek ma kolejne szczepienie, więc zgłoszę to.

Dominisia dziękuje za gratulacje Mówię Wam, jaką radochę mam jak tą rączusie podaje do zrobienia "cześć" - chyba większą niż ona
__________________
Niebo czuwa nad tymi, którzy odeszli.





Dominika

Alicja
Ewik86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 20:24   #34
eff8
Zakorzenienie
 
Avatar eff8
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 6 775
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Jestem i ja

ezzo
moj synek tez tak lubi spac

bylismy dzis na wycieczce a wieczorkiem moja siostra wyjechala nastepny raz jak przyjedzie to juz Miki napewno bedzie chodzil... za szybko te 2 tyg minely.

kurde dziewczyny ktoras tu pisala ze dziecko zasypia samo - jak tego dokonac??
z moja cora nie mialam problemu szybko nauczyla sie sama zasypiac, a Mały jest okropny, placze, trze oczka ale zasnac sam nie zasnie, nie ma szans nie wiem ile bym musiala czekac i przeczekac jego placzu - ale tak nie umie, wiec sie lulamy...
__________________

eff8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 20:27   #35
Ewik86
Zakorzenienie
 
Avatar Ewik86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 6 051
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cytat:
Napisane przez eff8 Pokaż wiadomość
Jestem i ja

ezzo
moj synek tez tak lubi spac

bylismy dzis na wycieczce a wieczorkiem moja siostra wyjechala nastepny raz jak przyjedzie to juz Miki napewno bedzie chodzil... za szybko te 2 tyg minely.

kurde dziewczyny ktoras tu pisala ze dziecko zasypia samo - jak tego dokonac??
z moja cora nie mialam problemu szybko nauczyla sie sama zasypiac, a Mały jest okropny, placze, trze oczka ale zasnac sam nie zasnie, nie ma szans nie wiem ile bym musiala czekac i przeczekac jego placzu - ale tak nie umie, wiec sie lulamy...
Domcia od samego początku zasypiała na rękach. Trzeba było ją lulać i koniec. A od dwóch dni na rękach jest jej źle, więc ją kładę, a ona się przewala z boku na bok, na brzuch itp. i po ok 20-30 min sama zasypia. Po prostu jej się odmieniło ?
__________________
Niebo czuwa nad tymi, którzy odeszli.





Dominika

Alicja
Ewik86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 20:29   #36
eff8
Zakorzenienie
 
Avatar eff8
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 6 775
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cytat:
Napisane przez Ewik86 Pokaż wiadomość
Domcia od samego początku zasypiała na rękach. Trzeba było ją lulać i koniec. A od dwóch dni na rękach jest jej źle, więc ją kładę, a ona się przewala z boku na bok, na brzuch itp. i po ok 20-30 min sama zasypia. Po prostu jej się odmieniło ?
o widzisz czyli jest nadzieja! Moj poki co placze w nieboglosy, ale licze ze i jemu sie odmieni za jakis czas, bede probowac
__________________

eff8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 20:32   #37
Ewik86
Zakorzenienie
 
Avatar Ewik86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 6 051
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cytat:
Napisane przez eff8 Pokaż wiadomość
o widzisz czyli jest nadzieja! Moj poki co placze w nieboglosy, ale licze ze i jemu sie odmieni za jakis czas, bede probowac
zawsze trzeba mieć nadzieję może i Twojemu synkowi się odmieni ja nie sądziłam, że Domcia kiedykolwiek sama zaśnie, a tu proszę - suprajs
__________________
Niebo czuwa nad tymi, którzy odeszli.





Dominika

Alicja
Ewik86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-20, 20:34   #38
ezzo
Zadomowienie
 
Avatar ezzo
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 657
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

szaja, eff dziekuje za uspokojenie

To jeszcze jedno pytanie za 100 punktow
Tak jak sie chwalilam, dzisiaj wystartowalismy z marechwa, kiedy w takim razie najszybciej mozemy zaczac wprowadzac gluten? Czy moze to byc juz, czy powinnam odczekac troche? A jednak jeszcze kolejne pytanie ale juz z serii takich durnych mdzisiaj byla marchewa, jutro i pojutrze tez, czy po tych 3 dniach moge dac marchew z ziemniakiem, czy daje dalej marchew i dopiero za tydzien np. marchew w ziemniakiem. Z gory przepraszam za t ostatnie pytanie, wiem, ze bylo o tym juz setki razy, ale serio nie kumata jestem w te klocki nadal.
ezzo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 20:37   #39
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Ewik, Dorka też tak, chyba jej za gorąco jest na rękach i woli sama

Ezzo - z glutenem nie pomogę bo ja czekam. A co do marchwi, to 3 dni sama, po tych 3 dniach możesz spokojnie z ziemniakiem czy jabłkiem dać (bo i taka kombinacja jest), czyli PRZYKŁADOWO dajesz:

-1-3 dzieć marchew
4-6 dzień marchew + ziemniak
7-9 dzień ziemniak + szpinak (albo ziemniak + dynia)

Edytowane przez 0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Czas edycji: 2013-07-20 o 20:39
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 20:45   #40
ezzo
Zadomowienie
 
Avatar ezzo
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 657
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;41885649]Ewik, Dorka też tak, chyba jej za gorąco jest na rękach i woli sama

Ezzo - z glutenem nie pomogę bo ja czekam. A co do marchwi, to 3 dni sama, po tych 3 dniach możesz spokojnie z ziemniakiem czy jabłkiem dać (bo i taka kombinacja jest), czyli PRZYKŁADOWO dajesz:

-1-3 dzieć marchew
4-6 dzień marchew + ziemniak
7-9 dzień ziemniak + szpinak (albo ziemniak + dynia)[/QUOTE]

Jeszcze raz dziekuje ogromnie
Ja tez planowalam poczekac jeszcze troche z glutenem, ale wczoraj wyczytalam, ze miedzy 5 a 6 miesiacem w pokarmie matki karmiacej cos tam sie wydziela i jest to najlepszy czas na wprowadzenie glutenu, pozniej nie ma juz tego w pokarmie tak wiec u mnie to juz ostatni dzwonek, po za 11 dni 6 miesiecy nam stuknie. Poza tym od sierpnia mam nianie i boje sie, zeby czegos przez przypadek nie podala co ma gluten za nim bedzie z nim oswojony.moze skontaktuje sie jutro z pediatra i podpytam kiedy ruszyc z glutenem.
ezzo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 20:50   #41
Kija80
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 414
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

A mnie to się wydaje że ta cała niehomogeniczność nie jest jakoś bardzo niebezpieczna, karierę matki szczepiącej zaczęłam 6 lat temu, w tym czasie było kilka wycofań ale jakoś nie kojarzę żadnej afery w sensie żeby w szczepionce np. znaleziono jakąś niebezpieczną substancję, to zawsze była kwestia niehomogeniczności - sanepid podawał że w kilku przypadkach szczepionka była mętna - co się rzucało w oczy, zauważano to po rozpakowaniu a przed podaniem. Nie jestem zwolenniczką spiskowej teorii dziejów i nie wierzę że ktoś po zauważeniu że coś jest nie tak podałby taką szczepionkę dziecku. Powtarzam - moja Ania też była szczepiona tą serią ale widzę że nic się złego nie dzieje więc jakoś mnie ta informacja nie rusza. Nie martwcie się bo na pewno wszystko będzie w porządku.
Kija80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-20, 20:51   #42
blogerka
Wtajemniczenie
 
Avatar blogerka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: wrocław / kiełczów
Wiadomości: 2 475
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cytat:
Napisane przez ezzo Pokaż wiadomość
Witam sie i ja w nowym watku
pstryczku pisalam ci juz kiedys wczesniej my mamy jakas limitowana serie manducki, jest zielona taka oliwkowa z czerwonymi dodatkami i wyszytymi kwiatkami delikatnie, mi sie podoba

My tez niestety ta felerna szczepionka bylismy szczepieni...

blogerko gratuluje zebiska

A dla Dominiki i Leo brawa za niwe umiejetnosci.

Czy to normalne, ze jak mi dziecko spi na boku to tak mocno glowe w tyl odgina?
nie wiem czy normalne ale Borys dlugo tak wlasnie spal do czasu kiedy nauczyl sie spac na brzuchu i przemieszczac w lozeczku i teraz to ma takie pozy ze czasem az sie boje, wolalam jak spal z ta glowka odgieta
__________________
12.01.2013

Edytowane przez blogerka
Czas edycji: 2013-07-20 o 20:52
blogerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 20:52   #43
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cytat:
Napisane przez eff8 Pokaż wiadomość
kurde dziewczyny ktoras tu pisala ze dziecko zasypia samo - jak tego dokonac??
z moja cora nie mialam problemu szybko nauczyla sie sama zasypiac, a Mały jest okropny, placze, trze oczka ale zasnac sam nie zasnie, nie ma szans nie wiem ile bym musiala czekac i przeczekac jego placzu - ale tak nie umie, wiec sie lulamy...
moje juz usypia z 1,5 miesiąca samo ale są czasem odstępstwa ( po szczepionce, po długiej rozłące itp)

uczyłam go w ten sposób- jedzonko, odbijanie, kołysanka, potem do łóżeczka i głaskałam, tuliłam i masowałam (uwielbia masowanie plecków)
oczywiście,że płakał ale przecież byłam blisko, całowałam,śpiewałam (staram się już nie gadać, śpiewam tylko ) głodny nie był więc wiedziałam,że krzywda mu się nie dzieje tylko bardziej dezorientacja

od jakiegoś czasu zaczyna się świrowanie w łóżeczku czyli zabawa, nie zwracam na to uwagi i wychodzę (robię np w tym czasie kolacje moim chłopakom) jak tylko zapłacze, natychmiast wracam do niego, całuję, przytulam, śpiewam

najczęściej usypia mnie trzymając mnie za palec

no i tak nauczyl się zasypiać, teraz jest tak,że zasypia w ciągu 10 min ale zdarza się,że 40 min trwa zasypianie
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 20:54   #44
BlackSanctum
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warmia. :)
Wiadomości: 6 752
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Ehhh, mam nadzieję, że te szczepionki nie będą groźne dla naszych maluchów... Nie no, chyba nie ma co schizować? Co?

Wstawiłam do klubu fotkę mojego męża z Oliwą.
BlackSanctum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 20:56   #45
Kija80
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 414
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

My po imprezie, fajnie było. Ostatecznie było tylko 14 osób dorosłych i 6 dzieci Jutro poprawiny - planowane kilkanaście osób tylko w trochę innym składzie - bo zostało dużo jedzenia A imieniny Ani jednak za tydzień. Moja rodzinka się lubi gościć
Kija80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 21:01   #46
litllesweetangel
Lurker ;)
 
Avatar litllesweetangel
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 112
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Znowu nic nie wygralam wale to lotto, szczescia nie mam :P moze zagram jeszcze w kaskade bo udalo mi sie wygrac 2 zl
__________________

It's okay
I got lost on the way
But I'm a supergirl
And supergirls don't cry
litllesweetangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 21:04   #47
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Odp: Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cytat:
Napisane przez Ewik86 Pokaż wiadomość
oooo nowy wątek w takim razie przywitam się tylko i lecę nadrabiać stary


Tylko pochwalę jeszcze moją córcię - od dwóch dni zasypia sama i nauczyła się dawać "cześć" zdolniacha moja mała
Brawo
Oby juz na zawsze






Cytat:
Napisane przez ezzo Pokaż wiadomość
Czy to normalne, ze jak mi dziecko spi na boku to tak mocno glowe w tyl odgina?
Moj tez tak robi.

Szaja, a jak ziemniaki ze szpinakiem maja jeszcze ryz to wczesniej mam podac kleik ryzowy?

I drugie pytanie-czy ten kleik nie jest czasem zbedny w diecie dziecka? Bo cos kojarze, ze pisalyscie o niskiej wartosci odzywczej...


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 21:07   #48
blogerka
Wtajemniczenie
 
Avatar blogerka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: wrocław / kiełczów
Wiadomości: 2 475
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
moje juz usypia z 1,5 miesiąca samo ale są czasem odstępstwa ( po szczepionce, po długiej rozłące itp)

uczyłam go w ten sposób- jedzonko, odbijanie, kołysanka, potem do łóżeczka i głaskałam, tuliłam i masowałam (uwielbia masowanie plecków)
oczywiście,że płakał ale przecież byłam blisko, całowałam,śpiewałam (staram się już nie gadać, śpiewam tylko ) głodny nie był więc wiedziałam,że krzywda mu się nie dzieje tylko bardziej dezorientacja

od jakiegoś czasu zaczyna się świrowanie w łóżeczku czyli zabawa, nie zwracam na to uwagi i wychodzę (robię np w tym czasie kolacje moim chłopakom) jak tylko zapłacze, natychmiast wracam do niego, całuję, przytulam, śpiewam

najczęściej usypia mnie trzymając mnie za palec

no i tak nauczyl się zasypiać, teraz jest tak,że zasypia w ciągu 10 min ale zdarza się,że 40 min trwa zasypianie
ja robie tak samo od dawna, poza spiewaniem bo mi slon na ucho nadepnal
aha, ale jak zabki wychodzily to tak przerazliwie krzyczal, ze jednak wyciagalam, bujalam na raczkach i jak juz byl spokojniejszy odkladalam. ale przed zabkami usyial sam juz podczas karmienia i odkladalam do lozeczka

---------- Dopisano o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Brawo
Oby juz na zawsze







Moj tez tak robi.

Szaja, a jak ziemniaki ze szpinakiem maja jeszcze ryz to wczesniej mam podac kleik ryzowy?

I drugie pytanie-czy ten kleik nie jest czasem zbedny w diecie dziecka? Bo cos kojarze, ze pisalyscie o niskiej wartosci odzywczej...


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

czytasz w moich myslacj, ja nie ogarniam tych kleikow, czym to sie od kaszki rozni i po co mam to podawac?
udalo mi sie tylko jakies z nestle czy bobovity znalezc ale one maja straszne sklady w porownaniu do kaszki holle
__________________
12.01.2013
blogerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 21:20   #49
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Nawijko, spokojnie możesz z kleikiem podać, BARDZO rzadko zdarza się, że ryż uczula. Nie, nie musisz podawać kleiku wcześniej. Ale fakt, jest mało wartościowy, to raczej taki fajny zagęszczacz do obiadków - można nim samemu spokojnie domowe obiadki też zagęścić, mnie notorycznie za rzadkie wychodzą a ciągle zapominam kupić. On prawie bez smaku jest, ale już np. kukurydziany ma smak.

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Blogerko, sam czysty kleik ryżowy czy kukurydziany to po prostu mąka ryżowa/kukurydziana + ew. witaminy ot, zapychacz.
Charakterystyka:
- ryżowy zatwardza (bardzo dobre lekarstwo na biegunkę - gotowana marchew + kleik ryżowy, tzw. marchwianka), jest prawie bez smaku, można nim zagęścić i mleko, i obiadek.
- kukurydziany nie zatwardza, ma charakteystyczny zapach kukurydzianych chrupek, może mieć lekko... słodkawy? smak - jak chrupki właśnie, można nim zagęścić mleko i deserek - ze wzgl. na smak raczej nie do obiadków.

Natomiast kaszki holle (lub inne faktycznie zawierające głównie kasze, a nie bobovita czy nestle pod nazwą "kaszka mleczno-ryżowa" lub "kaszka ryżowa") zawierają kasze (drobno zmielone - czyli mąki) - kopiję z opisów sklepu:

Skład: mąka razowa Demeter z pełnego przemiału ziarna, witamina B1.
Skład: Mąką pełnoziarnista z prosa + witamina B1

Bezmleczna kaszka zrobiona z mąki pszennej z pełnego przemiału (82%), płatków owsianych(7%)- rolnictwo ekologiczne*, Bio- owoców (10%) proszek bananowy, płatki jabłkowe, suszone maliny
z dodatkiem mąki ryżowej oraz witaminy B1.

Skład: ziarno z prosa z pełnego przemiału 90%, płatki jabłkowe 5%, płatki gruszkowe 5%,
witamina B1 (rolnictwo ekologiczne)

I tak dalej

A po co kasze? Ogólnie są kaloryczne, co ważne dla dzieci z niską masą urodzeniową lub szczuplaków w późniejszym etapie. Sporo witamin z grupy B. Białko, wiele magnezu. Dobre dla niejadków, bo są kaloryczne ale tak, że długo się je trawi, a jednak dostarczają wiele dobrego - więc jak niejadek chce jeść rzadko, to niech je coś z sensem.

Spokojnie same też możemy robić kasze - bez glutenu jest np. gryczana, można ją zmielić i podawać do gotowanego obiadku. Kasza jaglana - chociaż dość długo ją się gotuje, bo chyba kwadrans, ma słodkawy smak, przez co dzieciaki ją lubią, można ugotować, a potem potraktować z jakimś owocem czy rodzynkami blenderem.

Jeśli Twój syn jest szczuplak, to spokojnie właśnie taką jaglankę możesz mu robić, ona ma dużo skrobii, która wspomaga trawienie, i sporo kalorii. Na pewno nie będzie takiego nerwu jak przy sinlacu.

Edytowane przez 0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Czas edycji: 2013-07-20 o 21:23
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-20, 21:21   #50
hje
Zakorzenienie
 
Avatar hje
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 452
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Dziecko, odchylając główkę do tyłu podczas leżenia na boku, ustawia sobie środek ciężkości, inaczej: dzięki temu utrzymuje równowagę, leżąc na boku.

Pola była szczepiona dwa razy tą serią, ale skoro nic się nie działo i nie dzieje, to przechodzę nad tym do porządku dziennego.

Edytowane przez hje
Czas edycji: 2013-07-20 o 21:22
hje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 21:22   #51
sarah67
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 777
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;41881724]Sarah, w starym ci odpisałam - przewraca się na boki/brzuszek lub plecki? i co ma późne wstawanie do dbania o dziecko

Dorotka na plecach nie podnosi glówki, za to - rwie się z kolan do siadania jak szalona.[/QUOTE]

na boli przewrca sie od dawna, z pleckow na brzuszek tylko dwa razy teraz nic
jak lezy to glowe podnosi do gory juz mocno tak

chodzilo mi o to ze pozno wstaje zaraz spacerek i jest malo czasu zeby z nia pocswiczyc np

Cytat:
Napisane przez ILLUSION Pokaż wiadomość
No ale ten drugi chłopczyk co był z nami na sali to ciągle płakał...a Igi przez 3 dni nie zapłakał wcale, nawet jak miał całą pieluchę kupy...tylko spał
No a rozwija się super...bardzo rośnie, bardzo dużo przybiera na wadze...ruchowo ok, raczkuje, siada...chichra się codziennie na głos.
To mówisz że nie mam powodów do niepokoju?
\\

no cos Ty Igiemu nic nie jest, zywe dziecko juz tyle potrafi

Cytat:
Napisane przez pstryczek84 Pokaż wiadomość
Kurcze, a my mieslismy sie w tym tyg szczepic wlasnie na wzw ale ze szczepionki nie dojechaly to mamy szczepienie dopiero we wtorek. A tak na bank bysmy dostali ta szczeionke
to na co teraz zwrocic uwage? na nr serii, tak?

sarah - wklej moze tutaj to info o szczepionce, moze na czerwono, co by wszystkie dziewczyny przeczytaly...
stad to wzielam
a to jakies stowarzyszenie ogolnie przeciwne szczepieniom, wiec moze przesadzaja

https://www.facebook.com/stowarzyszeniestopnop


Cytat:
Napisane przez blogerka Pokaż wiadomość
gdzies mi uciekla informacja ze jest nowy watek, hmmm ... mysle co tam tak cicho a tu juz nowy :P

dziewczyny - jest zab mlody smieje sie dzisiaj do mnie, ja patrze jakas krecha taka duza, macam a to zab wyrznal sie a na gorze czuc ze lada chwila bedzie drugi. No to teraz rozumiem dlaczego mialam takie koszmarne 2 tygdnie a od trzech dni moje dziecko jest takie kochane bo chwilowo dziasla daly mu spokoj
za zab

Cytat:
Napisane przez BlackSanctum Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.

Przeczytałam o tej szczepionce - sprawdziłam od razu, Oliwa też dostała tę serię... Na szczęście nie widzę u niej niczego podejrzanego, a na szczepienie idziemy w następny wtorek, wtedy o tym wspomnę w przychodni...

A tymczasem - fotka wózka, bo kilka z Was chciało zobaczyć.
bardzo ladny

Cytat:
Napisane przez ezzo Pokaż wiadomość
Witam sie i ja w nowym watku
pstryczku pisalam ci juz kiedys wczesniej my mamy jakas limitowana serie manducki, jest zielona taka oliwkowa z czerwonymi dodatkami i wyszytymi kwiatkami delikatnie, mi sie podoba

My tez niestety ta felerna szczepionka bylismy szczepieni...

blogerko gratuluje zebiska

A dla Dominiki i Leo brawa za niwe umiejetnosci.

Czy to normalne, ze jak mi dziecko spi na boku to tak mocno glowe w tyl odgina?
moja tez tak dlugi czas spala a pozniej przestala
sarah67 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 21:25   #52
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Sarah, StopNop to nie stowarzyszenie przeciwne szczepieniom, oni po prostu chcą by pamiętać i nagłaśniać sprawy niepożądanych odczynów poszczepiennych - bo rodzic ma obowiązek to lekarzowi zgłosić, a ten z kolei MUSI (mówimy o NOPach do 4 tygodni występujących po szczepieniu) zgłosić to sanepidowi, a nie każdy lekarz to robi.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 21:28   #53
blogerka
Wtajemniczenie
 
Avatar blogerka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: wrocław / kiełczów
Wiadomości: 2 475
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;41886094]Nawijko, spokojnie możesz z kleikiem podać, BARDZO rzadko zdarza się, że ryż uczula. Nie, nie musisz podawać kleiku wcześniej. Ale fakt, jest mało wartościowy, to raczej taki fajny zagęszczacz do obiadków - można nim samemu spokojnie domowe obiadki też zagęścić, mnie notorycznie za rzadkie wychodzą a ciągle zapominam kupić. On prawie bez smaku jest, ale już np. kukurydziany ma smak.

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Blogerko, sam czysty kleik ryżowy czy kukurydziany to po prostu mąka ryżowa/kukurydziana + ew. witaminy ot, zapychacz.
Charakterystyka:
- ryżowy zatwardza (bardzo dobre lekarstwo na biegunkę - gotowana marchew + kleik ryżowy, tzw. marchwianka), jest prawie bez smaku, można nim zagęścić i mleko, i obiadek.
- kukurydziany nie zatwardza, ma charakteystyczny zapach kukurydzianych chrupek, może mieć lekko... słodkawy? smak - jak chrupki właśnie, można nim zagęścić mleko i deserek - ze wzgl. na smak raczej nie do obiadków.

Natomiast kaszki holle (lub inne faktycznie zawierające głównie kasze, a nie bobovita czy nestle pod nazwą "kaszka mleczno-ryżowa" lub "kaszka ryżowa") zawierają kasze (drobno zmielone - czyli mąki) - kopiję z opisów sklepu:

Skład: mąka razowa Demeter z pełnego przemiału ziarna, witamina B1.
Skład: Mąką pełnoziarnista z prosa + witamina B1

Bezmleczna kaszka zrobiona z mąki pszennej z pełnego przemiału (82%), płatków owsianych(7%)- rolnictwo ekologiczne*, Bio- owoców (10%) proszek bananowy, płatki jabłkowe, suszone maliny
z dodatkiem mąki ryżowej oraz witaminy B1.

Skład: ziarno z prosa z pełnego przemiału 90%, płatki jabłkowe 5%, płatki gruszkowe 5%,
witamina B1 (rolnictwo ekologiczne)

I tak dalej

A po co kasze? Ogólnie są kaloryczne, co ważne dla dzieci z niską masą urodzeniową lub szczuplaków w późniejszym etapie. Sporo witamin z grupy B. Białko, wiele magnezu. Dobre dla niejadków, bo są kaloryczne ale tak, że długo się je trawi, a jednak dostarczają wiele dobrego - więc jak niejadek chce jeść rzadko, to niech je coś z sensem.

Spokojnie same też możemy robić kasze - bez glutenu jest np. gryczana, można ją zmielić i podawać do gotowanego obiadku. Kasza jaglana - chociaż dość długo ją się gotuje, bo chyba kwadrans, ma słodkawy smak, przez co dzieciaki ją lubią, można ugotować, a potem potraktować z jakimś owocem czy rodzynkami blenderem.

Jeśli Twój syn jest szczuplak, to spokojnie właśnie taką jaglankę możesz mu robić, ona ma dużo skrobii, która wspomaga trawienie, i sporo kalorii. Na pewno nie będzie takiego nerwu jak przy sinlacu.[/QUOTE]


dzieki szaja, jak zawsze rozwiewasz wszytskie watpliwosci
teraz polec tylko jakis dobry kleik, bo jak zageszcza to mojemu ulewaczowi na dobre tylko wyjdzie
a jesli chodzi o sinlac podalam sama juz nie amietam, dwa razy? i nigdy w zyciu, mlody jakiegos adhd dostal, jakby sie szaleju najadl, i nutramigen od razu w odstawke poszedl
__________________
12.01.2013
blogerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 21:32   #54
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Blogerko, kleik to kleik, obojętnie jaki to mączka ryżowa i tyle. Uprzedzam - na Agatkę zagęszczanie nie działało antyulewająco

No właśnie pamiętam wasze przeboje z sinlaciem, dlatego piszę, że po jaglance nie powinno tak być. W sinlacu jest i sacharoza, i fyrop fruktozowy, i różne przeciwutleniacze - chemia. No niestety, na dorosłego chemia może zadziałać pobudzająco bardzo, a co dopiero na malucha. I ja nie jestem fanką ekożywienia, ot, to po prostu... fakty. Nie bez powodu dziecku z adhd nie wolno pić coli czy czekolady jeść.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 21:32   #55
blogerka
Wtajemniczenie
 
Avatar blogerka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: wrocław / kiełczów
Wiadomości: 2 475
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

aha, wiesz co szaja, u nas kasza w przeciwienstwie do samego nutramigenu zawsze przechdzi, na noc mlody wypija nawet 250 ml juz, dodaje mu do tego zawsze jakis slodki owoc dla smaku i naprawde mu smakuje, wpada w histerie jak przyadkiem butelka mu wypadnie z buzi, przy dajmy na to obiadkach to nie do pomyslenia jest, ogolnie on chyba slodki smak lubi, bo z obiadkami ciezko, jak na razie jeden sloiczek przypasowal - jarzynowa z krolikiem z gerbera ale i tak dopiero jak deserek po obveiudzie podaje to jest szal i az sie dopomina o wiecej
a jak daje mu obiadki 5 plus z grudkami juz jakimis to ma odruch wymiotny, jakby sie dlawil, nie wiem o co chodzi
__________________
12.01.2013
blogerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 21:35   #56
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Norma, u nas też grudki fuj. Agatka lubiła, bez probleu zjadała, Dorka nie. Zazwyczaj dość długo się do grudek przekonują. Ale trzeba próbować, nie wolno odpuszczać tego (wiadomo nie dajesz całego obiadku, bo nie w tym rzecz, by dziecko zrazić do jedzenia) bo potem są niestety przypadki, gdzie 2latki nie chcą gryźć niczego :/
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 21:39   #57
blogerka
Wtajemniczenie
 
Avatar blogerka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: wrocław / kiełczów
Wiadomości: 2 475
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;41886365]Blogerko, kleik to kleik, obojętnie jaki to mączka ryżowa i tyle. Uprzedzam - na Agatkę zagęszczanie nie działało antyulewająco

No właśnie pamiętam wasze przeboje z sinlaciem, dlatego piszę, że po jaglance nie powinno tak być. W sinlacu jest i sacharoza, i fyrop fruktozowy, i różne przeciwutleniacze - chemia. No niestety, na dorosłego chemia może zadziałać pobudzająco bardzo, a co dopiero na malucha. I ja nie jestem fanką ekożywienia, ot, to po prostu... fakty. Nie bez powodu dziecku z adhd nie wolno pić coli czy czekolady jeść.[/QUOTE]

wiesz co, ja kupilam z nestle bodajze i mi sie wydawalo ze tam oprocz maki kukurydzianej cos jeszcze bylo ale sprawdze to jutro rano.
a co do ekozywienia, to ja tez fanka nie jestem, ale jakos nie wiedziec czemu nie chce ladowac w moje dziecko zadnych kaszek smakowych z bobovity gdzie cukier cukrem pogania a tych owocow faktycznie jak na lekarstwo jest
moja mama do szalu mnie doprowadza bo przy kazdej rozmowie mi wypomina ze ona jednak by sinlac podala i podawala do kazdego posilku, to moze w koncu zaczal by jesc

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:36 ----------

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;41886417]Norma, u nas też grudki fuj. Agatka lubiła, bez probleu zjadała, Dorka nie. Zazwyczaj dość długo się do grudek przekonują. Ale trzeba próbować, nie wolno odpuszczać tego (wiadomo nie dajesz całego obiadku, bo nie w tym rzecz, by dziecko zrazić do jedzenia) bo potem są niestety przypadki, gdzie 2latki nie chcą gryźć niczego :/[/QUOTE]

moja mama mnie dzisiaj tym straszyla wlasnie, ja poki co robie tak, ze jak daje ten obiadek z grudkami to staram sie zeby zjadl jak najwiecej, choc i tak duzo sie nie udaje, ale dzisiaj byl sukces bo widzialam ze cos tam przelknal w koncu. A na poczatkui to wszytsko ladowalo wokol. Pozniej dopycham go "krolikiem" bo jest sprawdzony i najbardziej tolerowany no i deserek w nagrode

---------- Dopisano o 22:39 ---------- Poprzedni post napisano o 22:38 ----------

aha, moge mu podac do "ciumkania" taka chruke kukurydziana juz? Ja ciagle schizuje ze cos mu zaszkodzi
__________________
12.01.2013
blogerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 21:44   #58
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

chrupek kukurydziany ma w składzie grys kukurydziany i to wszystko,czasem niektóre firmy dodają sól

Blogerko a nie obawiasz się o ząbki? mam na myśli na noc kaszka ze słodkim owocem?
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 21:47   #59
blogerka
Wtajemniczenie
 
Avatar blogerka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: wrocław / kiełczów
Wiadomości: 2 475
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
chrupek kukurydziany ma w składzie grys kukurydziany i to wszystko,czasem niektóre firmy dodają sól

Blogerko a nie obawiasz się o ząbki? mam na myśli na noc kaszka ze słodkim owocem?

Dopiero teraz o tym pomyslalam dzieki Tobie. Wczesniej wydawalo mi sie to suer pomyslem, bo moj niejadek w koncu cos jadl lapczywie. Ale poki co tego zabka jest tyle co kot naplakal jak narazie i dopiero dzisiaj go zauwazylam, chociaz moze faktycznie zaczne go przestawiac na kaszke o smaku kaszki a nie owocow

a tak przy okazji to od kiedy trzeba dziecku te zabki myc?
__________________
12.01.2013

Edytowane przez blogerka
Czas edycji: 2013-07-20 o 21:48
blogerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 21:55   #60
meduzza
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 354
Odp: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

No właśnie a jak się dba o ząbki takiego niemowlęcia? Moja córka ma już dwa pokaźne zębiska-tak na 4 mm. Jak na razie czyszczę tą sylikonową szczoteczką ale tylko raz dziennie
meduzza jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:22.