Plama OD jeansów :((( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-03, 07:19   #1
ritikici
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1

Plama OD jeansów :(((


Szukałam na forum, ale znalazłam tylko wątki o plamach na jeansach albo o samym fakcie posiadania farbujących jeansów więc tworze nowy wątek, mam nadzieje że nie powtarzam!

Witam Wyprałam różową bluzkę (róż raczej ciemny, zawsze prałam ją z ciemnymi rzeczami ) z nowymi jeansami, które pusciły farbę i cała różowa bluzka jest w plamach i smugach koloru granatowego. Zaraz po felernym praniu wyprałam ją jeszcze raz z dużą ilością vanisha i do tego w 60 stopniach i nic co dziwne w pralce było też kilka innych jasnych rzeczy a chwyciło tlyko tę bluzkę, co gorsza jedna z ulubionych Czy znacie jakieś sprawdzone sposoby na takie plamy na kolorowych rzeczach? A może jest szansa że w pralni chemicznej coś pomogą?

ritikici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 11:32   #2
alina71bk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 7
Dot.: Plama OD jeansów :(((

Cytat:
Napisane przez ritikici Pokaż wiadomość
Szukałam na forum, ale znalazłam tylko wątki o plamach na jeansach albo o samym fakcie posiadania farbujących jeansów więc tworze nowy wątek, mam nadzieje że nie powtarzam!

Witam Wyprałam różową bluzkę (róż raczej ciemny, zawsze prałam ją z ciemnymi rzeczami ) z nowymi jeansami, które pusciły farbę i cała różowa bluzka jest w plamach i smugach koloru granatowego. Zaraz po felernym praniu wyprałam ją jeszcze raz z dużą ilością vanisha i do tego w 60 stopniach i nic co dziwne w pralce było też kilka innych jasnych rzeczy a chwyciło tlyko tę bluzkę, co gorsza jedna z ulubionych Czy znacie jakieś sprawdzone sposoby na takie plamy na kolorowych rzeczach? A może jest szansa że w pralni chemicznej coś pomogą?

obawiam się że już nie odzyskasz tej bluzki w stanie oryginalnym.... jeśli wanish nie pomógł, to pralnia też nic nie wskura. spróbuj się pobawić z pasmanterią lub aplikacjami - jeśli masz choć lekki talent do igły to na pewno coś wymyślisz... ja w ten sposób "odświerzam" stare bluzki, t-shirty, lub po prosu te które mi się już znudziły... powodzenia
alina71bk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 16:41   #3
Tazbank
Przyczajenie
 
Avatar Tazbank
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Z Wrocławia i okolic
Wiadomości: 2
Dot.: Plama OD jeansów :(((

A ja bym się skusiła na pralnię chemiczną. Oni jednak mają swoje specyfiki. Wiem co mówię.
__________________
Ich bin Telimena
Tazbank jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:43.