hel me help!:( wątek dla wrażliwców i suchych buziek! ;( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-06, 13:15   #1
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Unhappy

hel me help!:( wątek dla wrażliwców i suchych buziek! ;(


Prosze pomozcie mi ehh bylam wczoraj u kosemtyczki na oczyszczaniu twarzy razem z algami...woriclam do domu i co? efektu zero ;( z zaskornikami i z broda sobie jakso poradze :/ chociaz pewnie i tak sie was jeszcze zapytam :P ale nie zta sucha i wrazliwa buzia ;( nie wiem,moze pechowe te lagi byly ale poza tym mialam rozne maseczki,peelingi i kremiz Thalgo stosowane buzia byla gladka w dotyku ale wcale lepiej nie wygladala...i takie uczucie goraca mialam i jakos tka dziwnie :/ wszytko mi szkodzi! wsyztko praktycznie s.o.s chce meic gladka,jedrna,i miekka buzke ;( buuu a mam dopiero 17 lat!kosmetyczka mi powiedizal ze mam zmarszczki mimiczne :/ a gdzies ejscze slyszalam ze to tylko kwestia nawilzenia itp :/ prosze zalozmy watek gdzie ebde kremy,maseczki balsamy i kolorowka dla wrazliwcow o suchej cerze bo ja nie mam pomyslu juz a nie bede ciagle wydawac kasy na cos co mi nie pomaga a moze sa jakies specjalne zabiegi u kosmetyczki?czy moge uzywac kremow od wieku 20 lat?bo jak czytam to tam najczesciej sa odpowiadajace moim wymaganiom i co z ta zmarszczka na czole? pomocy jedynie co moge uzywac to peeling z kawy i krem bambino :| ale nie jest to zbyt komfortowe rozwiazanie :/ a co na syfki przy takiej cerze?:/ ehh myslam tez o La roche posay ale nie wiem co wybrac i w gole..milam kilka rzeczy z vichy ale sie nie sprawdizly :/ ,iwostin tak sobie ehh ;(
pzdr dzieki za wsyztkie odp
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 14:51   #2
Kompia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 69
Dot.: hel me help!:( wątek dla wrażliwców i suchych buziek! ;(

Oto moje spostrzeżenia ... wszystko przetestowane na wlasnej mordce:

- Bioderma - Sensibio H20 - płyn miceralny ... zamiast mleczek i tonikow ... supr dla wrazliwej skory (bomba) - 35 zł
- Bioderma - Sensibio FLUSH - krem do cery naczynkowej (super) - 25 zł
- Bioderma - Sensibio forte - krem łagodzący (rumień, stany zapalne, podrażnienia np. po goleniu-opcja dla facetow, peelingach itd.) - 45 zł
- Bioderma - Atoderm P.O. zinc - krem do bardzo suchej skory (mam skaze bialkowa i mimo wszystko wcinam nabial kremik super wygladza mi skore) - 40 zł (extra)
- La Roche-Posay - woda termalna likwiduje zaczerwienienie i podrażnienie -25 zł
- La Roche Posay - Hydraphase Legere/Riche - krem do dkóry ododnionej w dwoch wersjach lekkiej i bogatej - 67 zł

Wszytskie z tych preparatow nie zawiodly mnie jednak liderzy to Bioderma - Sensibio H2O, Sensibio FLUSH, Sensibio forte i Atoderm P.O. zinc
Kompia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 09:29   #3
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Exclamation Dot.: hel me help!:( wątek dla wrażliwców i suchych buziek! ;(

ehh ja moze zaczne od probek bo tak
HYDRANORME Z LRP szkodzi mi totlanie odpada!
TOLERIANE - prawie dobre...ale prawie :| bo jak sie okazalao na poczatku lagodizl buzke...ale na czole gdzie mam ta swoja zamrszczke :/ skora byla lekko napieta nie dokonca nawilzona,pozniej za to bylo tlusta ale tak fuj nie nawilzona ale tlusta brzydka i zaczerwieniona jakby byla jakas brudna i nie swieza, i jeszcze jedna sytauacja..poplakalm sie i szczypala mnie buzia bo nawet moje wlasne lezki podrazniaja mi twarz :| poszlam sie kompac i szczypala mnie buzia (moze od plynu do kapieli+podraznienie od plakania) no i posmarowalam nim i myslama ze mi twarz odpadnie :| pieklo i szczypali i wyszly czerwone plamki nacszcescie jescze nie te najgrosze atopowe... ;( ale zapalenie bylo ;(
XERIALINE 500 SAVR - tez prawie dobre podobnie jak to wyzej...z tym,ze cera jeszcze bardziej sciagnieta lekko ale nie podrazniona czyli jak na poczatku tego powyzej
jest jeszce cos...co dostalam od kosmetyczki (probke)ale nie rozumiem pewnego zjawiska...
Krem nazywa sie So-Delicate i jest firmy Germaine de Capuccini ( http://germaine.pl/pielegnacja_twarz...odgrupy=7#menu )
Jak pierwszy raz to nalozylam to po prostu cudo!troszke tlusty ale ladnie sie wchalnial...byl bardzo przyjemny i...!cera zrobila sie taka piekna,przejrzysta,promie nna i rozswietlona plena blasku i oczy tez mi sie takie jakies ladniejsze zrobily...Za to po zmyciu kremu efekt ten zniknal...Nalozony nastepny raz nadal wygladal tak pieknie ale jakos tak meczyl mi cere tak jakby ja tak na sile za mocno uelastycznial :/ i jakso sie tak nie wchlanial tk jakby zostawal na buzi jak by cos na niej lezalo :/ i zaczelo mnie bolec czolo :/nie wiem czy mam go sobie kupic czy odpuscic myslam o poloczeniu goz odrobiona bambino tam gdzie mi suchu ale wtedy ten blask znika a to mi sie wlasnie w tym kremiku podba ze cera jest po nim piekna!ale chyba za malo nawilaza tzn tak jakby nie wchodiz to srodka jakos tak czuje jakas tlusta wartstwe ktora lezy mi na wtarzy ale jej nie widac tak jakos dziwnie...jakby maske miala na twarzy :/
HELP ME!!!!!!!!!!!!!!
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 10:12   #4
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Dot.: hel me help!:( wątek dla wrażliwców i suchych buziek! ;(

Jedyny krem ktory pomaga mi na bardzo sucha skore w okresie grzewczym to AVENE Creme pour peaux intolerantes - krem do skory nadwrazliwej. A musze powiedziec, ze zima mam straszliwie sucha skore i nic innego nie dziala na nią. Kosztuje ok 50zł za 40ml.
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 21:15   #5
agnieszka_mirek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 89
Dot.: hel me help!:( wątek dla wrażliwców i suchych buziek! ;(

Zamiast tradycyjnego oczyszczania polecam Ci peeling kawitacyjny, ktory mozna stasowac przy bardzo wrazliwej cerze.
Z kosmetykow wyprobuj emolienty firmy Orion www.emolienty.pl , sa tanie i polecane dla cer wrazliwych.
Poza tym musisz pamietac, ze skora wrazliwa bardzo nie lubi czestych zmian kosmetykow i preferuje calkowita asceze czyli im mniej tym lepiej.
__________________
pozdrawiam aga
agnieszka_mirek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 06:29   #6
jessy
Zakorzenienie
 
Avatar jessy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 924
Dot.: hel me help!:( wątek dla wrażliwców i suchych buziek! ;(

Ja z baaaaaardzo mocno przesuszona skórą poradziłam sobie właśnie dzięki maseczce Bielendy Beauty Milky Pudding Mleczny a potem gruba warstwa kremu nawilżającego. Na prawdę mi pomogło a to co miałam zamiast cery przedtem to chyba papier ścierny =)
__________________
Salsame mucho
jessy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 07:24   #7
catherinne24
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 591
Dot.: hel me help!:( wątek dla wrażliwców i suchych buziek! ;(

Oj zgadzam się z poprzedniczką,że kosmetyki AVENE są idealne do suchej i wrażliwej skóry, a jeśli chodzi o demakijaż,to polecam emulsje do demakijażu CETAPHIL. I najlepiej, jeśli przestaniesz myć twarz zwykłą wodą, najlapesza jest woda termalna również z Avene
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają...dopiero zakupy" M.Monroe
catherinne24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-28, 22:53   #8
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: hel me help!:( wątek dla wrażliwców i suchych buziek! ;(

Moje typy:
do mycia-emulsja Cetaphil bez wody(ostatnio odkryta)
krem na dzien -nie znalazlam
filtr-postanowilam wrocic do Loreal Ombrelle-najlepiej sie sprawdzal
maseczka-nie uzywam
peeling-nie uzywam ostatnio -ale mam zamiar wyprobowac zmieszac peeling z cetaphilem i probowac tak oczyszczac twarz(napisze o efektach)
Do wrazliwej najlepsze sa peelingi enzymatyczne.Ostanio spodobaly mi sie recenzje Kanebo silk peeling powder-jest podobno rewelacyjny dla wrazliwcow-tylko ta cena- a probek nie ma jak zdobyc

Wyprobowalam i nie sprawdzily sie:
Filtr Avene dla suchej i wrazliwej-zapchal
Woda termalna Evian-wysuszyla
Krem Loreal Nutrissime dla suchej i wrazliwej-zapchal

Do ciala uzywam:
balsam Vaseline intensive care
do mycia ciala-Gerber-plyn dla dzieci mleko i miod
Chce tez zakupic cetaphil lotion do ciala bo podobno dobry

Mam mase kosmetykow ktore mnie zawiodly-mam na nie specjalne miejsce w szafceOgolnie odkrylam ze im mniej uzywam kosmetykow tym lepiej

Chce wyprobowac plyn Biodermy do mycia bez wody ale boje sie ze mnie wysuszy .Chcialabym wyprobowac tez kremy Avene ale po przygodzie z ich filtrem ktory mial byc dla wrazliwcow to sie boje.

Zachecam wszytkich wrazliwcow i suchych buziek do wypisywania swoich typow i typow kosmetykow ktore sie nie sprawdzily.Mysle ze to bedzie przydatny watek.Widzialm taki podobny watek dla naczynkowcow ale brakuje mi takiego dla wrazliwcow i suchych buziek


Mary Q-a masz filtr na wode?-moze zbyt twarda woda przy kapieli podraznia Ci buzie-ja sobie zamowilam ostanio filtr-bo nie moge z moja woda-jest strasznie twarda.
O tym kremie co piszesz-nie widze skladnikow takze nie mozna stwierdzic dlaczego taki efekt-moze wpakowali jakos alkohol w skladzie?
Co do marszcki na czole-mi pomoglo serum z vit C-sprobuj zdobyc probki takiego serum.
Co do oczyszcania-to moze odstaw szytko czego uzywasz-kup Cetaphil i myj nim buzie-on tez nawilza-mozesz tez sprobowac maseczki z glinki zielonej -ona dobrze oczyszca pory i wysusza wypryski.Wprowadzaj powoli kazdy nowy kosmety i obserwuj cere.
Wejdz tez na watek o rozszyfrowaniu skladow kosmetykow-jest bardzo pomocny

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2007-04-28 o 23:18
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:58.